- Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja az aktuális trendeket...
- Időutazás floppyval: A 486-os visszavág PCem-men
- AMD Ryzen 9 9900X (100-100000662WOF)+ Samsung 990 PRO 2TB MZ-V9P2T0BW
- Processzor és videokártya szilícium mag fotók újratöltve!
- Az e-sport napistenének ajándéka: Lamzu Inca gamer egér
- droidic: Időutazás floppyval: A 486-os visszavág PCem-men
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Fogkefe: elektromos vagy manuális?
- Rap, Hip-hop 90'
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja az aktuális trendeket...
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
TESCO-Zsömle #12122 üzenetére
Akkor ha jól értem, van 3db 3.5"-es WD Green és 1db 2.5"-es WD Green HDD-d, valamint belső IDE/SATA -> USB átalakítóid, amiknek nincs saját, külső tápellátásuk, azaz szintén az Asus lapról lennének meghajtva.
"Jelenleg 4 vinyó van rákötve, de ha igaz, amit mondasz, csak azért indul még el, mert a redszervinyó 2.5"-os."
Nem egészen. Én azt mondom, hogy 6db 3.5"-es HDD-t több, mint valószínű, hogy egyszerre nem fog tudni felpörgetni, azaz ez esetben valahogy meg kellene oldani a terhelés időben és/vagy térben való elosztását (Pl. staggered spin-up; utólagos, manuális hot plug; vagy részben függetlenített tápellátás útján...). Ellenben 4-gyel még jó eséllyel nem lesz gond, mert ha már 4db SATA port van az alaplapon, akkor - józan paraszti ész szerint - az integrált tápáramköröket is ennek megfelelően méretezték.
Itt mondjuk jó lenne ismerni az integrált DC táp paramétereit. Különös tekintettel arra, van-e és ha igen, mekkora a rövid ideig fenntartható csúcsterhelés. Aztán persze árnyalja a képet az is, ha a HDD-k közül 1 vagy több 2.5"-es, hisz az lényegesen kevesebbet fogyaszt. Ki tudja, lehet, hogy 4db 3.5"-essel, meg 1 vagy 2db 2.5"-essel még elboldogulItt már sok az ismeretlen (pl. 2.5"-esek peak load-ját se látom megadva), neked kell kitapasztalni.
-
Pista0001
addikt
válasz
TESCO-Zsömle #12122 üzenetére
Menne a gép 24/7-ben? Ha igen, van egy ötletem. AHCI módba teszed a vinyóvezérlőt, elindítod a gépet csak a rendszervinyóval (megjegyzem ennek egy 32 GB-os SSD lenne talán a legjobb ha Windows alapon szeretnéd, nyilván Linux alapon 16 GB is elég lehet, de ha esetleg 8 GB is elég...), beállítod az energia menedzsmentet, aztán kézzel szépen egyesével elindítod a vinyókat. Arra kell csak figyelni hogy esetleg áramszünet esetén ne induljon automatikusan a gép ha visszajön a villany, mert minden indítást így kell manuálisan csinálni. Évi pár alkalommal ki lehet bírni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen légkondit a lakásba?
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- OLED TV topic
- Mobil flották
- droidic: Időutazás floppyval: A 486-os visszavág PCem-men
- Battlefield 6
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Mozilla Thunderbird
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- iKing.Hu - Samsung Galaxy S25 Edge Használt, karcmentes állapotban 12 GB RAM / 512 GB tárhely
- Bomba ár! HP ProBook 440 G7 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gar
- Lenovo ThinkPad T15 Gen 2 Intel Core i5-1135G7
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest