Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#128) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#127) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Patrongyártók:
Nem értem azt a módszert, ami szerint a gyártókat minősítitek!
Mi indokolja, hogy ha egy gyártó Epson xxx típusú tintájának gyenge a színe, akkor a Canon yyy típusúé is az :F

A patrongyártók közül néhány maga gyártja a tintát is. Pl. az Ink-mate, az Inktec, a Ninestar (G&G) vagy az Orink. Ezeknél nagyjából ugyanazzal a tintával kapjuk meg a patront fél év, 1 év múlva is.

A procolor például csak patrontesteket gyárt, és más gyártó tintájával tölti. Semmi biztosíték sincs, hogy a legközelebbi vásárláskor is ugyanaz a tinta lesz benne.

Az EZprint nyomtatókellékek kereskedelmével foglalkozik. Nem igazán derül ki, hogy a termékei közül mit gyárt saját maga, és mi származik a beszállítóitól. A tintapatronokat vélhetően nem maga gyártja. Ezért az állandó minőséget szintén nem látom biztosítva.

Fotónyomtatás:
Általában aki kinyomtat valami képet, az elvárja, hogy a nyomat hosszú ideig megmaradjon.
A gyári tintáknál meg is szoktak adni tartóssági adatokat, mert ezt is vizsgálják különféle gyorsított eljárásokkal. Aztán valamit megadnak a beltéri tartósságra, és/vagy az UV állóságra.
Az utángyártott tintáknál ilyet én még nem láttam, ezért -szerintem- valamennyire lutri, hogy mikor halványodik el a kép.

Papírok:
(Erről szintén volt valami említés a hozzászólások között.)
Bármelyik gyártó fotopapírját nem szabad bármelyik másik nyomtatójához használni.
Konkrétan olyan példáról tudok, hogy működés közben az Epsonok nyomtatófeje forrósodik fel legjobban, és a HP bevonatos fotópapírjáról ráolvad a műanyag bevonat

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.