Hirdetés
- Mobilhasználat Ausztriában
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- iRiver: Prehistorik 2 - Retró Játékpercek! 1. rész
- Luck Dragon: Utazásra tervezve – Anker Zolo gallium-nitrid töltő
- Steven: Miért váltottam TV-ről projektorra?
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- joghurt: frenda dsttöytoi
-
LOGOUT
Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
Az az igazság, hogy nem tudjuk mi van az M.2-es MX500-zal. Több embernél is nagyon magas hőmérsékleteket jelez ki, de ami összezavaró adat, hogy csak egy ember tudta kézrátétellel is tesztelni, nála a 60-80 foknak írt SSD nem volt forró, tehát megvan az esélye, hogy nem lemegszik, csak a szenzor mér félre, vagy a firmware-ben rosszul kalibrálták be. Ez utóbbi gyanút látszik igazolni az is, hogy a 2,5 colos SATA-s verzió meg nem ír ilyen magas hőmérsékleteket, pedig azon is ugyanazok a chipek vannak, csak más elrendezésben.
-
Amazonas
senior tag
Majdnem írtam, hogy nyugodtan vedd meg, nem vészes, főleg, ha csak játékokra használod - inkább laptopban jelenthet problémát a melegedése.
Viszont, ahogy nézem a lapodban az M.2 foglalat pont a 3.0-s PCIE-slot alatt van, ezért a videokártya rendesen ráfűtene. Más lett volna a helyzet, ha felette van a foglalat, mert akkor még esetleg - procihűtőtől függően - huzatot is kapott volna. Lehet, hogy így akkor inkább a 2.5-ös verzió a jobb megoldás hosszútávon. -
Frawly
veterán
-
Frawly
veterán
Szerintem az MX500 megéri 5 évvel. Vagy 860 EVO, ha szintén 5 évvel kapod valahol, szintén jó választás. A lapod mivel csak PCIe gen2 x2-őt támogat az M.2 SATA mellett, egy gen3 x4-es SSD csak negyede sebességet futna benne (egyszer feleződne a sebesség a generáció miatt, egyszer pedig a fele sáv miatt). Bár lassabbnak nem éreznéd, csak nagy fájlok másolásánál nem futná ki a gyártó által megadott értéket. Mivel nem írtál speciális felhasználást, így a fenti két SSD-t ajánlom. Persze veheted az SX-es Adatákat is, de mivel nem írtál speciális felhasználást, csak a szokásosat, így nem éreznéd őket gyorsabbnak. Mindenesetre az M.2 PCIe-sek melegednek, elég rendesen, bár nálad lehet nem jönne ki annyira, ha csak kisebb sebességen hajtanád őket.
WD Greent semmiképp ne. Az max. csak túl gyenge gépbe való nagyon olcsó pénzért.
(#50783) A214: igen, jól értelmezed. Ilyen ütemben 149 év múlva érnéd el, hogy 75 TB-ot írtál az SSD-re. Persze nem lesz rá 149 évig gari, csak 5 évig (vagy 3 évig, ha a bolt annyival adta el). Egyébként ezzel az 1 év alatti 0,5 TB-os írással eddig te tartod a negatív rekordot, az csak napi 1,4 GB. A szokásos felhasználói átlag ennek kb. 20×-osa.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Milyen SSD-t vegyek?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Eredeti játékok OFF topik
- LG LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Sekiro: Shadows Die Twice
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Házimozi belépő szinten
- A Xiaomi 15S Pro a Qualcommnak és a MediaTeknek szól
- Linux kezdőknek
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Toshiba P300 SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Samsung 980 PRO NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Western Digital SN850X NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- AKCIÓ! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800XT 16GB Rampage SHIVA CM 750W
- Új! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest