- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bambano: Bambanő háza tája
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Szólánc.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. június
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
dkess
őstag
válasz
antikomcsi #89238 üzenetére
Szia,
Köszönjük szépen a tapasztalatokat. A hatótáv azért érdekes kérdés, mert sem ezt - sem az Asus testvérét (AX82U) e tekintetben nem szokták szidni. Sőt igen pozitív tapasztalatok voltak velük eleddig.
Nekem a legközelebbi tapasztalatom AX50 és AX82U (ez hw megegyezik). Főleg AX -es kliensekkel nagyon jó hatótávot tudtak prezentálni. AC -s kliensekkel is valamivel jobbat tudnak, mint az AC -s routerek általánosságban.
Feltételezem firmware frissítés volt. Esetleg próbáld meg az 5 GHz -et a legalacsonyabb csatornára rögzíteni és amennyiben nincs 160 MHz -et tudó kliens(ek), akkor a HT160 -at sem kell engedélyezni. Ez akkor igazán előnyös, ha fognál radart a környéken.
Nekem az AX -es TP-Link -nél meg érdekes módon "az automatikus váltás a 2.4 és 5 GHz hálózatok között" -el voltak nem annyira jó tapasztalataim (túlságosan ragadtak a kliensek a gyenge 5 GHz -re illetve egy helyiségben a routerrel meg alig akart 5 GHz -re visszaváltani).
Egyébként az emeletes ház + (hosszú) kert esetére lehet érdemesebb lett volna hosszabb távon olyan típussal kezdeni amihez később hozzá lehet passzintani egy második egységet (kisebb/olcsóbbat - mondjuk emeletre) mesh kábeles backhaul -al.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- AKCIÓ! Intel Core i7 7700K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- SanDisk Extreme Portable 8TB (SDSSDE61-8T00-G25)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Intel i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S23PLUS 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest