Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) epzon válasza Kleroo (#3200) üzenetére


epzon
őstag

az 535-ös az újabb verzió, kicsit gyorsabb és ennyi az újítás

én most nem tudok ettől olcsóbb duplexeset, de ha van majd mások írnak

(#3202) epzon válasza Kleroo (#3199) üzenetére


epzon
őstag

ma már van olyan tintás amibe 8000 oldalas patron megy, úgyhogy ma már rég túllépte régi korlátait a tintás technológia
epson b-510DN

én epson párti vagyok, jól sejted :) de ez nem véletlen, mert tényleg jók az epson gépek,
(funkció, megbízhatóság, költség, kezelőfelület ezek mind ok)

a t1301-es patron hivatalos 975oldalt bír ki, ha csak szöveget nyomtatsz akkor +-10% ez a szám ki is fog jönni rajta, azt garantálom (ma már ISO szerint adják meg a kapacitásokat, ami sokkal közelebb áll a valósághoz mint a régi 5%-os -meg volt 3,5%.os - lefedettségi adatok)

senki sem mondja, hogy gyárit kötelező venni, de:
- ma már a lapköltség 5-7ft között mozog ami szerintem nem irreális
- a nyomtató problémamentes működését az eredeti kellék szavatolja
- utángyártott tinta sok esetben problémás (kevesebbet nyom, nem ismeri fel a gép, stb stb.), tehát nyugtalan természetűeknek nem ajánlott

de tény, hogy vannak jobb ugy. kellékek is a piacon amik jól működnek, csak ez elég ritka és mire megtalálod addig elköltöttél annyit, mintha egy olcsóbb helyen megvetted volna az eredeti kelléket

(#3203) Kleroo válasza epzon (#3202) üzenetére


Kleroo
veterán

:R :R :R
Rengeteget segítettél.
Köszönöm szépen :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3204) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na újra kéne egy kis segítség:

Ajándékba lenne egy nyomtató, olyan célra hogy hébe-hóba egy pár oldalt kéne vele nyomtatni. Az se baj ha nem színes, nem kell hogy multis legyen, a lényeg minél jobb áron, és persze ha esetleg kifogy a patron az se legyen bele túl drága.

Ha erre lenne valami ötlet előre is várom az ajánlatokat...;)

(#3205) Ayg0


Ayg0
senior tag

üdv

nyomtató vagy multi készülék kellene. nyomtató esetén mit ajánlatok max ~14.000-15000-ig? otthoni printeléshez lesz, ergo elég a fekete-fehér. laikusként minőség szempontjából lézeresre szavazok, de ha van olyan tintasugaras ami megüti az előbbi szintjét, az is jó lesz.

előre is köszönöm!

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#3206) B-L-A-C-K válasza Ayg0 (#3205) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#3207) epzon válasza Ayg0 (#3205) üzenetére


epzon
őstag

jaja én is csak azt tudom mondani, hogy az epson m1200 ami tökéletesen megfelel erre a célra

(#3208) Kleroo válasza epzon (#3201) üzenetére


Kleroo
veterán

Akkor az 525-ös széria lesz,mert sokkal jobb ára van. Viszont találtam SX525-öt és BX525-öt is.
iponban az SX 29e Ft alatt van ami remek. De nem tudom mivel butább :(
Az iponos adatlapon nyomtatási sebességben sokkal jobb az Sx.Gondolom ez hiba,mert akkor az lenne a drágább :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3209) epzon válasza Kleroo (#3208) üzenetére


epzon
őstag

az sx525-ben a kisebb kapacitású patron van kezdő szettként,
a bx525-ben pedig a nagyobb patron van

a sebesség az ugyanaz

(#3210) Kleroo válasza epzon (#3209) üzenetére


Kleroo
veterán

Huhú! Na most olyan infót szolgáltattál nekem amit szerintem sohasem derítek ki. :D
Ezt nem is gondoltam,hogy a BX-ben a "szarvas" tinta van.Szuper!
(Akkor ez alapján kalkulálom az árakat,hogy hogyan jövök ki jobban)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3211) Ayg0 válasza B-L-A-C-K (#3206) üzenetére


Ayg0
senior tag

B-L-A-C-K, epzon: köszönöm, akkor ez lesz! :R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#3212) B-L-A-C-K válasza Ayg0 (#3211) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó választás, nem fogsz csalódni...;)

szerk: Erre valaki valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#3213) tomazin


tomazin
veterán

Helló!

Sajnos senki nem keresett eddig a lehető legolcsóbb konstrukciót, így megkérdem külön:
Milyen nyomtatót ajánlotok, ami kijön minimumból. Elvárás gyakorlatilag annyi,h ne kelljen kihajítani fél év után és olcsó legyen bele a patron (mert lehet beszárad,mert annyira keveset lenne használva).

köszi

(#3214) epzon válasza tomazin (#3213) üzenetére


epzon
őstag

hello

csak nyomtató vagy multifunkciós?
elég feketében vagy színes is kell?

(#3215) kikiboy20


kikiboy20
csendes tag

Helló!

Milyen nyomtatót ajánlotok, ami kijön 10-15-ből. Az elvártak: színes multis nem kell wifis olcsó legyen a patron bele. Ilyen kolis szintű használatra lenne a dolog olyan 50-100 oldal havonta. Tudjon scannelni. Esetlegesen akkor is nyomtasson ha kifogy a színes, de ezt csak talán a hp tudja. Epsonokat nézegettem mert híresek az olcsó patronról de minőségbe milyen szintet érnek el utángyártott patronnal színesbe? SX130-ról ilyen feltételekre esetleg valami vélemény?

Köszi

(#3216) royalka


royalka
őstag

Sziasztok behalt az ip4600 osom de nem a sok nyomtatasba... Azt szeretném kérdezni hogy milyen nyomtatot javasoltok hébe hóba nyomtatasra. fotot is szoktam de ritkán. Szóval valami olcsó fenntartásúra dondoltam.

előre is köszi.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#3217) epzon válasza kikiboy20 (#3215) üzenetére


epzon
őstag

szia

az epsonok közül az olcsóbbak nem nyomtatnak úgy ha kifogyott valamelyik színes patron
az sx130 egyébként nem rossz kis gép ha tényleg csak ha 50oldalra kell a nyomtató

ha kapható még akkor javaslom inkább az epson sx218-at, ebbe még olcsóbb a patron, és van kijelzője ami azért fontos, mert másolásnál tudsz kicsinyíteni nagyítani, illetve példányszámot állítani

(#3218) tomazin válasza epzon (#3214) üzenetére


tomazin
veterán

Csak nyomtató és elég a fekete,de ha színes az se baj.

(#3219) B-L-A-C-K válasza tomazin (#3218) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha bele fér a keretbe, akkor mint már sok más embernek is, aki ilyen alternatívát keresett, ezt tudom ajánlani: [link]

(#3220) eux


eux
csendes tag

Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket. Nem tudom, hogy milyen nyomtatót vegyek. Ezelőtt Canon i560 nyomtatóm volt 8 évig, és nekem tökéletesen megfelelt, meg voltam elégedve vele. Most szeretnék multifunkciós nyomtatót venni max. 16-18 ezer Ft-ig, általában havi kb. 50 oldalt nyomtatok, feketét és színeset is, illetve képeket és ábrákat, tehát fontos hogy szépen nyomtasson. Ami még fontos lenne az az hogy a tinta olcsó legyen bele. Köszönöm a válaszokat!

(#3221) -kyo-


-kyo-
csendes tag

OFF:
Ha valakit egy megbizható nyomtató érdekel :Kyocera FS-2000D

... kicsi hiba, nem nagy baj ...

(#3222) Kleroo válasza -kyo- (#3221) üzenetére


Kleroo
veterán

UP neki. Kyocera drága,de minőségi. Nekem van egy igencsak régi kb 7 éves FS-1010
Azóta is hibátlanul üzemel.Persze nem is volt olcsó. 90k volt tán....
Ennek az FS2000-nek elég impozáns specifikációja van. :K

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3223) -kyo- válasza Kleroo (#3222) üzenetére


-kyo-
csendes tag

:K

... kicsi hiba, nem nagy baj ...

(#3224) maestro87 válasza epzon (#3217) üzenetére


maestro87
őstag

Honnan lehet azt megtudni, hogy hajlandóak-e nyomtatni színes nélkül vagy nem?
Valaki írhatna már egy listát, hogy melyek azok, amelyek nyomtatnak színes nélkül is (nem csak epson-ban).

(#3225) royalka válasza royalka (#3216) üzenetére


royalka
őstag

Esetleg valami erre?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#3226) kano válasza epzon (#3217) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!

Akkor én is kíváncsi lennék, hogy mit javasolnál nekem. Kellene egy multifunkciós lézer nyomtató (mert a tintasugaras beszárad a ritka használat miatt). Olyan havi max. 50 oldal a nyomtatási mennyiség (van olyan, hogy havi 4 oldal de van olyan, hogy havi 100 oldal).
Milyen nyomtatót ajánlanál? Most egy HP 1018-am van de nagyobb pdf-eket már nem szereti és kellene egy szkenner is. Én a Samu 3205-öt nézegetem.
Köszi

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3227) epzon válasza royalka (#3216) üzenetére


epzon
őstag

szia

csak nyomtatóban én az epson P50-est tudom ajánlani 6 színes, nagy patronokkal, CD/DVD nyomtatásra is alkalmas és fotót perfekt minőségbe nyom

(#3228) epzon válasza maestro87 (#3224) üzenetére


epzon
őstag

ilyen lista sajnos nincs

alapvetően azok tudnak egy patronnal nyomtatni amelyek 2patronosok, de ez sem általános érvényű

hp2050 vagy 3070 ilyen ha jól tudom

(#3229) epzon válasza kano (#3226) üzenetére


epzon
őstag

hello

nagyobb pdf-eket szerintem ez a samu sem fog szeretni (vagy nagyon lassú lesz) mert ezek GDI-os gépek

egyébként havi 50oldalra elég ez a samu

egyébként a mai tintások eredeti tinta mellett nem száradnak be

(#3230) royalka


royalka
őstag

Köszi. És ehez a patronokat hogy tudom beszerezni meg milyen árban. És itt nem lesz olyan hogy fogja magát és behal a nyomtató cak mert utángyártott patront használok. Ugyanis a canon-n nem tom mitől ment gajra de hogy tényeleg alig nyomtattam vele az fix. :R

Szer.: ettől kicsit olcsóbbra gondoltam mert ahogy említettem, ritkán használom a szineset. Akkor is csak pár képet nyomtatok.

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#3231) kano válasza epzon (#3229) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem még egy Apolló P2200-as volt és az beszáradt. Nagyon jó kis nyomtató volt, de a ritkán nyomtatást nem bírta szegény. Mondjuk a múltkor volt egy angol szöveg (képekkel, ábrákkal, stb.) és ha olyan 10 oldalt küldtem el a HP 1018-amnak már nem szerette. Azt mondod, hogy ezt a Samu sem fogja szeretni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3232) epzon válasza kano (#3231) üzenetére


epzon
őstag

hány MB az a 10oldal?

próbáld meg valakivel leteszteltetni, sokan használnak olyan gépet

(#3233) kano válasza epzon (#3232) üzenetére


kano
nagyúr

Nem tudom, hogy mennyi volt. Szerintem a nagy felbontású képek miatt volt problémája.
Nem lehet az a probléma, hogy kicsi a cache mérete a 1018-asnak (8MB, ha jól emlékszem)?
Köszi

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3234) maestro87 válasza epzon (#3228) üzenetére


maestro87
őstag

Vagyis HP-ból sem az összes?? Ez nekem új.
Nem lehet megbuherálni valahogy ezeket a patronokot, hogy ne figyeljék a tinta szintjét?

(#3235) royalka válasza epzon (#3227) üzenetére


royalka
őstag

Lényegébe egy olcsó szines nyomtatót nem tudsz ajánlani amihez olcsó a patron is?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#3236) titus26


titus26
tag

Sziasztok!

Nyomtatót szeretnék vásárolni, legfőképp színes fénykép nyomtatásra használnám. jelenleg van egy epson sx110-es multis nyomtatóm, de az nem jó erre a feladatra. Mit tudnátok ajánlani?

Üdv titus26

(#3237) zz13zolika


zz13zolika
csendes tag

Hali.
Tegnap kilehelte a lelkét az ip4200-as printerem. Nem szidom, rengeteget nyomtattam vele, alsó hangon is legalább 100* volt töltve, és bőven elmúlt 4 éves, gyerköc mindent kinyomtat amit meglát, asszony meg rajztanár. most az IP4950-et néztem ki, árba még éppen szimpatikus, valaki ismeri az ip4950-et, lehet tölteni a patront benne? elég "drasztikus" használatra kell, ezért nekem fontos, hogy lehessen tölteni a patronokat.
Köszi.
Üdv:
Z.

[ Szerkesztve ]

(#3238) tomazin válasza B-L-A-C-K (#3219) üzenetére


tomazin
veterán

Igen olvastam ezt a posztot, de mentem is tovább, mert lézerben nem gondolkoztam...meg amikor megláttam a 7k-s toner árat akkor meg pláne futott is tovább a szemem.
Nem jönne ki üzemeltetési szempontból kevesebbe egy sugaras, hiszen ott max1-2kért kapsz bele új patront?
vagy már havi 20-30oldallal is megérné ilyet venni?

(#3239) oltis12


oltis12
csendes tag

tiszteletem,szeretném megkérdezni a hozzáértőket,hogy az alábbi 2 nyomtató közül melyiket ajánlják?
canon pixma mp250
canon pixma mp280
...a specifikációk alapján az mp280 többet tud,de azért gondoltam rákérdezek,hátha valami miatt az mp250-es jobb vétel...
köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#3240) B-L-A-C-K válasza tomazin (#3238) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most nem tudom azért a 2 ezres patronnal mennyit tudsz nyomtatni. Amúgy van olcsóbban is bele, meg ezeket is fellehet töltettani ami ugye még olcsóbb... De én ahogy számolgattam szerintem nem vészes, mivel ha úgy nézzük egy toner ~7K az 3200 oldalra elég egy csomag papír 500 db-osat már lehet venni akciósan 600 Ft körül, szóval ha úgy nézed akkor 3200 oldal az 6.4 csomag papír, ennek akkor az ára 6.4x600Ft plusz a 7 ezer forintos toner az 10840 Ft amit ha elosztok 3200 akkor 1 lap nyomtatása 3.38 Ft-ba jön ki, ami szerintem nem olyan vészes...Sőt ha tonert feltölteted, vagy 7 ezer alatt kapsz bele még jobb áron jön ki...

[ Szerkesztve ]

(#3241) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#3240) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Plusz ha havi 20-30 oldalt nyomtatsz a kezdeti toner (900 oldal) elég neked ~ 3 évig.
Meg a lézernyomtatókban lévő toner elvileg nem szárad be,mert por van benne, ha sokat áll megrázod és annyi...De amúgy ha ilyen keveset nyomtatsz szerintem mind1 mit veszel, mert nem fogsz ilyen mennyiségekkel nyomtatók között észveszejtően sokat spórolni...

[ Szerkesztve ]

(#3242) tomazin válasza B-L-A-C-K (#3241) üzenetére


tomazin
veterán

Csak nem szeretném megint megszívni vele...
Vettem még anno használtam egy hp-t és annyi pénz elment rá...so inkább már kérdezek előtte mint nyeljek utána.

de köszönöm a tippet szerintem az lesz amit ajánlottál :)

(#3243) titus26


titus26
tag

erre valaki?

üdv titus26

[ Szerkesztve ]

(#3244) B-L-A-C-K válasza tomazin (#3242) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát igen, használtan amúgy se éri meg ilyeneket venni szerintem, mármint iylen árkategóriában. Na meg az újnál van garancia is, ami csak számít. Én megmondom őszintén nem is értettem hozzá mielőtt megvettem, de utána olvastam mindenhol, és a szempontjaimnak ez felelet meg/ajánlották a legjobban. Panaszt egy oldalon se hallottam róla. Sőt nem is néz ki rosszul, és lézernyomtatókhoz képest nem is nagy. Nekem lassan 3 hete van meg, eddig ~250 oldalt nyomtattam vele, és semmi baja nem volt, mondjuk meg is lepődnék ha ennyi nyomtatás után lenne is baja egy nyomtatónak...:) Viszont kíváncsi vagyok a gyári adatok megfelelnek e, mármint a 900-as toner hány oldalra lesz elég, de majd meglátjuk, mert minden nyomtatást kíváncsiság képen felírok, egésszen pontosan 257 oldalnál járok...:)

[ Szerkesztve ]

(#3245) Kleroo


Kleroo
veterán

Meglett a BX525.
Kiváló gép. Ár/tudásban nem hiszem,hogy lehet vele versenyezni. :)
Nagyon megtetszett.A telepítése,beüzemelése pedig gyerekjáték. Jó benyomást tett rám a márka :)

Köszönöm epzon :R

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3246) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!

kis otthoni vállalkozáshoz szeretnék nyomtatót venni ami a/3 méretben képes nyomtatni.
főleg műszaki rajzokat nyomtatnék vele, elsősorban ff-t, de néha színes fotókat is, úgyhogy nem árt ha fotónyomtatásban is tud.
elvárásaim a megfizethető ár és a kis méret, tehát nem egy többtálcás komód méretű batárra gondolok hanem egy asztali printerre.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3247) epzon válasza Kleroo (#3245) üzenetére


epzon
őstag

nincs mit,

örülök, hogy tetszik

[ Szerkesztve ]

(#3248) epzon válasza petymeg (#3246) üzenetére


epzon
őstag

szia

epson b1100

br 40eft környékén kapható
epson = fotónyomtatás
4 patronos gép

(#3249) róbert gida


róbert gida
tag

Sziasztok !

Még nem jártam ezen az oldalon, de szeretnék tanácsot kérni! Karácsonyra szeretnék venni egy nyomtatót. Én a lézernyomtatókat nézegettem mert a munkahelyemen is az van,és nagyon szépen dolgozik .Én egy színes lézernyomtatón töröm a fejem ami wifis mert a lakásban 3 laptop is van és az elhelyezése sem lenne egyszerű.Néztem ,hogy ez a kategória 50-től kezdődik és négy toner kell hozzá az az igazság ,hogy nem tudok dönteni a típusok között hozzám a HP CP 1025nw áll a legközelebb vagy az Epson C1750w. Melyik a megbízhatóbb vagy ebben az árkategóriában esetleg más márka ,típus ??
Válaszokat előre is köszönöm : :R

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#3250) epzon válasza róbert gida (#3249) üzenetére


epzon
őstag

szia

otthonra nem ajánlok lézer nyomtatót, nézd meg, hogy mennyibe kerül ezekhez 1 tonerszett és hány oldalt tudsz vele nyomtatni:

egy komolyabb tintasugaras nyomtatóval sokkal jobban jársz:
pl: epson 4025DW
- 2 papírtálca
- duplex
- 4ft/szín/lap költség eredeti kellék mellett!!!
- akár fotóminőségű nyomtatás
- durabrite ultra - vízálló tinta
3 év garanciával

ezek a tintások szebben dolgoznak mint a lézerek, és harmad áron

ha mindenáron lézert akarsz akkor meg azt vedd meg, amelyiknek jobb a lapköltsége

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.