Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) 405 válasza epzon (#3098) üzenetére


405
tag

HP-ba mindegyikbe a patronon van a fej? Mert a többinél úgytudoma gépbe,és ha beszárad akkor kuka.
Hp-ba a gyári patront is lehet tölteni ,vagy csak az utángyártotat? Nem tilt le?
(pl.hp2054)

Okos ember a más kárán tanul .....

(#3102) bercee válasza epzon (#3097) üzenetére


bercee
tag

hello
nekem koliban kellene nyomtató. leginkább feketében nyomtatnék, de vannak olyan dokumentumok is amikben van szines is. de nem kell minőségi legyen mer ezek leginkább csak grafikonok, ábrák stb. ezért gondoltam lézerre. mit ajánlasz?
köszi

(#3103) epzon válasza bercee (#3102) üzenetére


epzon
őstag

mennyit nyomtatnál havonta?
ebből mennyi a csak fekete oldal és mennyi amin van szín is?

(#3104) epzon válasza 405 (#3101) üzenetére


epzon
őstag

vegyesen

van olyan hp amiben egyben van amelyikben külön
a 2054-esben egyben van

hogy lehet-e a kezdőt töltetni azt nem tudom

(#3105) bercee válasza epzon (#3103) üzenetére


bercee
tag

hello
havi szinten olyan 500 oldalt maximum. ebből sztem olyan 70-80% lenne fekete

(#3106) epzon válasza bercee (#3105) üzenetére


epzon
őstag

akkor azt javaslom, hogy két gépet vegyél, ha nincs többed 25eft-nál
1 mono lézer nyomtató: Epson M1200 -ezt csak a fekete szöveg nyomtatásra
1 színes tintás gép pl epson sx218: ezt meg a színesre

a lézerhez van ugy toner ami 3000 oldalas és 10eft
a tintáshoz meg inkább az eredeti kelléket ajánlom, mivel azon kevesebbet fogsz nyomtatni, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá akkor van hozzá ugy patron ehhez is

bár még mindig azt mondom, hogy "hosszú" távon jobban járnál ha inkább 50eft-ot adnál 1 nyomtatóért mert ha majd megnézed, hogy 1 év alatt mennyit költöttél a nyomtatóra akkor azt fogod látni, hogy így került többe
de a színes lézereket messzire kerüld el

(#3107) atsil


atsil
tag

Hello epzon, erről mi a véleményed? EPSON Stylus Photo PX830FWD.

Mondjuk a fax része nem érdekel. A wifit ki lehet kapcsolni benne és csak LAN-on csatlakoztatni? Mennyi a lapköltsége? Ha fekete szöveget nyomtatok mennyire látszik, hogy tintasugarassal van nyomtatva nem lézerrel? Illetve ugyanez hogyan néz ki, ha fénymásolok vele egy lapot, amin csak szöveg van, nagyon elüt az eredetitől, mert tintás?
A szkenner része sokkal rosszabb, mint egy külön szkenner, vagy jó minőségű? Számítógépről vezérelhető a szkennelés paraméterei (színes, fekete fehér, felbontás, stb.)? Jó minőségű papírra tényleg fotó minőségben nyomtat? Ekkor mennyi a lapköltség, illetve hány lapot lehet vele kinyomtatni?

Bocs, ha sokat kérdeztem :)

(#3108) laxus


laxus
csendes tag

Üdv.

Eljött az idő lecserélni a Hp 2355-ös nyomtatómat, már nagyon csörög csattog szegény, nem adagolja magának rendesen a lapot vagy begyűri.
-az új multifunkciós nyomtatóra maximum 20 ezret szánok
-havonta 200-400 oldalt nyomtatok, főleg feketével nyomtatott egyetemi jegyzeteket
-a legfontosabb szempont az alacsony üzemeltetési költség -> fontos lenne, hogy magamnak újra tudjam tölteni
-tudjon színes patron nélkül is nyomtatni (ahogy olvasgattam ezt csak a hp tudja)
(-wifi)
A sok töltögetéstől miatt nyilván nem lenne hátrány, ha a nyomtatófej benne lenne a patronban, mivel ha eldugul akkor nem kell kidobnom az egész gépet.

Esetleg, ha nem találok ilyet, szóba jöhet valami monokróm lézernyomtató, aminél szintén fontos lenne az újratölthetőség.

(#3109) epzon válasza atsil (#3107) üzenetére


epzon
őstag

hello

Röviden: nagyon jó gép. Olyan fotót nyom, hogy besírsz.. komolyan.

A wifi-t be kell kapcsolni ha haszánlni akarod, szóval az nem kérdés.
Lapköltség: ezek a patron kb 4500ft környékén kaphatóak
T0791 Black Approx. 520 pages
T0792 Cyan Approx. 1345 pages
T0793 Magenta Approx. 685 pages
T0794 Yellow Approx. 975 pages
T0795 Light Cyan Approx. 520 pages
T0796 Light Magenta Approx. 975 pages

Fekete szöveg: ha nagyon közelről nézed a betűket és keresed a kis szöszöket akkor fogsz találni, egyébként szépen nyom szöveget de nem lézer, mindennapi nyomtatásra bőven elég

Másolás: nem nem fog nagyon elütni

szkenner: egy külön szkenner általában mindig jobb minőségű mint egy multis gép szkennere, a kérdés, hogy mit akarsz szkennelni, milyen minőségre van szükséged?
Igen paraméterezhető számítógépről.

Fotó nyomtatás: sokkal szebben nyomtat mint egy digitális előhívó, abban nem lesz hiba. Hogy mennyi a lapköltség a fotónyomtatáskor azt nem lehet megmondani. Kérdés, hogy sötétebb vagy világosabb színek, keretes vagy keret nélküli stb stb stb

(#3110) laca500


laca500
aktív tag

Hali.

Egy kis segítség kellene.
Jelenleg van egy Lexmark x2450-es multi nyomtatónk. Már kezd elegünk lenni, hogy a patron valamelyik színe állandóan beszárad. Nem igazán nyomtatunk túl sűrűn (van, hogy havonta csak 1-2 szer), de ha mégis, akkor jó lenne ha menne a dolog, nem kellene elrohanni és 5-6000 Ft-ér venni egy eredeti vagy utángyártott patront. Ezért gondoltuk, hogy lecserélnénk.
Itt jönnének a hozzá értők képbe.
Szeretném ha ajánlanátok valami jó, de olcsó multi nyomtatót 15-25K-ig, amibe esetleg külön lehetne a fekete patront cserélni. A legjobb, ha a színesek is külön-külön lennének.(nyomtató, szkenner kellene, fax és a fotó minőség nem kell)
Kinéztem ezt a nyomtatót.
Mi a véleményetek róla? Nagyon érzékeny a patronja a beszáradásra?
Egyáltalán érdemes cserélnem a fenti lexmarkot? Vagy a többi is hasonlóan fog viselkedni?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#3111) laxus válasza laxus (#3108) üzenetére


laxus
csendes tag

Mi a különbség a HP Photosmart 5510 és a HP Photosmart B110a között?
Árban 500 ft különbség van közöttük, csak kinézetben látok némi eltérést, de a paramétereikban nagyon hasonlóak. Melyik lenne a jobb választás?

(#3112) epzon válasza laca500 (#3110) üzenetére


epzon
őstag

hello

lexmark helyett bármelyik nyomtatóval jobban jársz, pláne ez az 1 patronos változat.... szörnyű

ajánlom ha teheted költs egy kicsit többet a gépre hosszabb távon jobban jársz

én ezt tudnám ajánlani :epson bx525wd
wifis, duplexes, színenként cserélhető gép a kezdőpatron is már nagy kapacitású azaz kb annyival kerül többe egy 20eft-os géphez képest amennyivel több tinta van hozzá, viszont itt kapsz egy duplex egységet is

azt a lexmarkot meg add oda valamelyik ellenségednek...

(#3113) epzon válasza laxus (#3111) üzenetére


epzon
őstag

az 5510-es az egy újabb modell szerintem a b110a már nem is nagyon kapható
valami minimális fejlesztés biztos van benne, úgyhogy az újabbal biztosan jobban jársz

(#3114) 405 válasza epzon (#3104) üzenetére


405
tag

Hello!
Lézerekhez lehet kapni utántöltő port.Pl.Samu 1660...,Xerox Phaser ..stb.
Ezeket "gond nélkül" lehet töltögetni,vagy a chippel kell játszani? Ha igen hogy?
Thx!

Okos ember a más kárán tanul .....

(#3115) epzon válasza 405 (#3114) üzenetére


epzon
őstag

ma már mindent meg lehet kapni

de mennyit nyomtatsz éves szinten?

hacsak nem vagy valami ipari felhasználó, akkor azt ajánlom, nézd meg melyikhez a leggazdaságosabb az utángyártott toner és vedd meg.

a töltéshez kell azért némi szakértelem és rutin,

(#3116) ocscsaba


ocscsaba
tag

Epzonhoz lenne egy kérdésem:

A kifutott és általam használt Kyocera FS-1300D és a Samsung M2000D lézernyomtatók nyomtatóegysége kísértetiesen hasonlít egymásra.
Lehet-e a kyocera tonert Samsung nyomtatóba tenni, vagy mindkettőnek más az összetétele, ezért nem ajánlatos.

Köszönöm a válaszod, üdvözlettel:
ocscsaba

(#3117) laca500 válasza epzon (#3112) üzenetére


laca500
aktív tag

Hali.
Bocsi a tudatlanságomért, de mi az a duplex egység? Mire használható?
Ha kifogy a színes patron valamelyike, akkor még a feketével lehet nyomtatni?
Után tölteni lehet a patronokat? Ha igen akkor töltés után ennél is üreset jelez a Pc és visít a patron cseréért? Egyáltalán működik így? Ennél a típusnál is jellemző a beszáradás? Kb. mennyi lapot lehet a patronokkal kinyomtatni?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#3118) epzon válasza ocscsaba (#3116) üzenetére


epzon
őstag

szia,

gondolom epson m2000d-t akartál írni nem samsungot
kyo-kat kevésbé ismerem, de biztos hogy minimum van egy chip ami miatt nem cserélhető fel, rosszabb esetben van valami fizikai gát is

ha ezeket megoldod akkor amúgy a tonerpor hasonló azzal nem lesz gond

(#3119) epzon válasza laca500 (#3117) üzenetére


epzon
őstag

duplex - lapfordító egység - tudsz a papírra mindkét oldalára nyomtatni, úgy hogy a gép forgatja a papírt
igen tud úgy is nyomtatni ha valamelyik színes patron kifogyott, (max 1 hétig)
utántöltést nem ajánlom
utángyártott patront olcsón kapni hozzá, de kevés nyomtatáskor inkább eredetit ajánlok- a ritka használat+ugy patron tudja könnyen tönkrevágni a fejet
a beszáradás csak nem eredeti kellékkel jellemző probléma
patronkapacitás itt
a fekete patronja kb 1000 oldalas

(#3120) laca500 válasza epzon (#3119) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi szépen a felvilágosítást, nagyon értékes volt. :C
Még egy. Akkor ebben a nyomtatóban nem a patronokon van a nyomtatófej ha nem különállóan?
1000 oldal? Ennyit évekig nem nyomtat az egész család. Szuper. Nagyon jól hangzik.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#3121) epzon válasza laca500 (#3120) üzenetére


epzon
őstag

szivesen

igen itt külön van a fej a patrontól
a tintasugaras nyomtatót azért legalább 2havonta használjátok min 1 oldal erejéig

(#3122) ocscsaba válasza epzon (#3118) üzenetére


ocscsaba
tag

Helló!

Elnézést, hogy Epson helyett Samsungot írtam.
Köszönöm a választ, egy az egyben a két toner biztosan nem használható.

Üdv.

(#3123) rottbali


rottbali
csendes tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy 30 ezer forint alatt milyen nyomtatót tudtok ajánlani aminek a lehető legalacsonyabb a nyomtatási ktg-e?

Otthoni felhasználásra lesz. Lehetőleg hálózatba köthető legyen. Hogy tudjon színeset nyomtatni nem feltétlenül szükséges, de ha tud nem baj :). Kb. 2500-3000 oldal/év terhelésnek lenne kitéve.

(#3124) QwErTy42 válasza laca500 (#3110) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Teljesen jó választás!

Most csereakcióban a HP beszámítja neked a lexmark nyomtatód, ha veszel rögtön az új nyomtató mellé egy 364 BOGO packot vagy 364-es fotócsomagot.
hp csereakció

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3125) QwErTy42 válasza rottbali (#3123) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

HP Photosmart 5510-et tudom ajánlani vagy ha nem probléma, hogy kicsúsztok a keretből, akkor Epson SX vagy BX525-öt. Epson 20-25%-kal gazdaságosabb.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3126) bercee


bercee
tag

Hello
20ezer Ft alatt milyen lézert tudok ajánlani aminek a legjobb a nyomtatási költsége és olcsó hozzá a patron illetve lehet úgyis nyomtatni, hogy a szines ábrákat feketével és szürkeárnyalatban nyomtassa?
köszi

(#3127) laca500 válasza QwErTy42 (#3124) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi. Már néztem, csak hát a HP-nél nem valami olcsón mérik ezt a felállást. 37 mínusz 5 ezer lenne náluk, míg árgép szerint 20-21-ért megkapni máshol.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#3128) rottbali válasza QwErTy42 (#3125) üzenetére


rottbali
csendes tag

Köszi!

(#3129) bercee


bercee
tag

hello
szerintetek melyik nyomtatóval lehet olcsóbban nyomtatni?
Epson aculaser m1200
Hp laserjet 2200dn
köszi

(#3130) epzon válasza bercee (#3129) üzenetére


epzon
őstag

a hp 2200

(#3131) róland


róland
veterán

Multifunkciós nyomtatót vásárolnék, amit Linux alatt is szeretnék használni.

Keret: 20.000,- Ft!!!

Epson, Canon, HP - tintasugarasok közül melyiknek legjobb a támogatottsága? Az előbbi a tetszési sorrend nálam, tehát elsődlegesen Epson. Abból konkrét típus Epson SX420/425W.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3132) epzon válasza róland (#3131) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

itt találod az epsonokhoz a linux drivert

ha 20 a keret akkor az sx425/420 jó ajánlat.

(#3133) QwErTy42 válasza laca500 (#3127) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Mit hol?

Mert tuti nincsen náluk készleten és amit kihazudtak a netre, annyiért már nem fognak tudni szállítani. Most vegyél, ha veszel akármit is, mert mennek fel szépen az árak! Nem fogod az 5510-et 20 alatt megkapni a következő héten már sehol sem.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3134) róland válasza epzon (#3132) üzenetére


róland
veterán

SX420 lett a befutó.

Miben különbözik ettől a 425?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3135) epzon válasza róland (#3134) üzenetére


epzon
őstag

semmiben, de tényleg

(#3136) róland válasza epzon (#3135) üzenetére


róland
veterán

A 410/415 párosnál csak a színezése volt más a készülékeknek: fekete/grafit-szürke.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3137) 405


405
tag

Hi!
Mi a külömbség a HP2050- HP2054 között.
(Azt tudom hogy az egyik a régebbi,de azon kívűl?)
:R

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul .....

(#3138) QwErTy42 válasza 405 (#3137) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Semmi. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3139) 405 válasza QwErTy42 (#3138) üzenetére


405
tag

Köszi!
A neten én sem találtam semit.
(Csak a design kicsit más) :Y

Okos ember a más kárán tanul .....

(#3140) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok, nyomtatót témában nagyon nem vagyok otthon így azért jöttem ide.

15-20 ezer forint körül keresek nyomtatót, csak fekete-fehér szöveg nyomtatására kéne itthoni használatra. Szóval ilyen téren mi lenne a legjobb vétel? (a patron minél olcsóbb legyen bele ez is lényeges, de gondolom ezt tudjátok...:D )

(#3141) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#3140) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja azt kihagytam havi kb 200-300 oldal nyomtatására kéne...

(#3142) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Közbe ezt az Epson M1200-ast nézegettem, elég jókat írnak róla, meg már 13 ezer körül lehet kapni.

Ezzel tudja valaki kb mennyi oldalt lehet nyomtatni (fekete-fehér)? Meg ebbe látom nem patron kell hanem mivel lézer nyomtató ezért "TONER" kell ha kifogy vagy mi, de az hogy lehet drágább mint a nyomtató maga? :D Akkor ha kifogy érdemes venni egy új nyomtatót nem? De teljesen hülye vagyok ebben a témában úgyhogy valaki felvilágosíthatna...:)

(#3143) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#3142) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na közbe utána néztem, úgyhogy előre is elnézést a sok hozzászólás miatt. (jobb lett volna előtte utána nézek mint hogy beírok, de már mind1)

Szóval már tudom, hogy ha megveszem a gépet (Epson 1200-as) az ~900 oldalra elegendő TUNER-t tartalmaz. Ha kifogy ezt után lehet tölteni, vagy venni hozzá utángyártottat 7 ezer forint körül ami már 3200 oldalra lesz elegendő. Gondolom ez nem is kérdéses hogy a gyárit nem érdemes megvenni 20 ezer forintért.

Már csak akkor annyit kérdezek, hogy jól tudom a dolgokat? :D Illetve akkor ez szerintetek az elvárásaim alapján jó vétel lenne?

(#3144) laca500 válasza QwErTy42 (#3133) üzenetére


laca500
aktív tag

ok. Értem.
Én nem azt mondtam, hogy 20000 alatt akarom megvenni, csak azt, hogy a HP-nál a beszámítással együtt igen borsósnak találom az árat.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#3145) róland válasza róland (#3134) üzenetére


róland
veterán

Megtaláltam a különbséget. A 425-ös többféle memóriakártyát kezel, más semmi.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3146) epzon válasza B-L-A-C-K (#3143) üzenetére


epzon
őstag

szia,

igen jól tudod a dolgokat

(#3147) B-L-A-C-K válasza epzon (#3146) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most nem rég meg is vettem, be is üzemeltem, csak úgy köpködi ki a lapokat...:D

(#3148) bercee


bercee
tag

sziasztok
végül vettem egy konica minolta 1350w lézer printeert és nagyon meg vagyok vele elégedve!

(#3149) anatre001


anatre001
tag

Sziasztok!

Szeretnék nyomtatót venni, de nem tudom hogy milyet lenne érdemes, sajnos nem nagyon vagyok benne a témában.

Amire használnám: oklevelek, névjegykártyák, stb. nyomtatása.
Jó minőségben kéne, fotópapírra is jól nyomtasson, viszont jó lenne minél olcsóbban megúszni.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Webfejlesztői munkákat vállalok!

(#3150) Kobe


Kobe
veterán

mivel az epson sx218 kifogyott szinte az összes nagykerből, tudna valaki ajánlani gyorsan egy 15K körüli gépet, multifunkciósat, amihez utángyártott patront nagyon olcsón lehet szerezni ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.