- Használható a Windows 11 aktiválás nélkül hosszú távon?
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Egy Biztonsági őr kalandos útja.
- A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Játékba csomagolt malware 85 GB-ban
- Szólánc.
- Asszociációs játék. :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Ég veled, KEndre! :(
-
LOGOUT.hu
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
válasz
Exelsior #74402 üzenetére
Durock, Everglide, hamarosan TX, vagy Gateron.
De az kijelenthető. hogy stabilizátor esetében többet számít a stabilizátor kenése és finomhangolása, mint a konkrét modell, és tudomásom szerint a K8 egész jó stabilizátorral jön. Azt nem tudom, hogy milyen gyári kezelést kapott a K8, ha kapott egyáltalán, a K8 Pro esetében biztosan meg vannak kenve a stabilizátorok és egészen jól.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
mrviceguy #74394 üzenetére
viccesen vastag M és F betű injectionnel és olyan backspace felirattal, mintha beb@szva karcoltam volna freehand.
Nincsen hibátlan doubleshot öntőforma, minden gyártónak megvan a jellegzetessége és a maga hibái. Tipikusan minél olcsóbb a termék, annál több a tipográfiai baki és inkonzisztencia (főleg a módosítóknál és szétesőnek tűnő szöveg formájában jelentkezik), de a drágábbaknál is előfordul, hogy egy-egy betű nem tökéletes (a Drop például a DCX-nél szinte azonnal javított pár öntőformán a reklamációkat látva).Engem ebben a készletben a csupa nagybetűs Esc zavarna, ami nem illeszkedik a többi felirathoz, de azért az árért ezeket a hibákat el lehet nézni szerintem.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
hajbel #74396 üzenetére
Puding néven fut az ilyen stílusú kupak, de ezeknek eléggé rossz a kompatibilitása különféle kiosztásokkal, neked pedig kellene 1u Num0, 1u Ctrl, 1u Alt, 1u Fn és még egy extra 1u billentyű az F-sorba.
Léteznek olyan áttetsző vagy félig áttetsző készletek, amelyeknek az a célja, hogy minél jobban elvakítson, mint ez vagy az AirG és AirC kupakok, de ezek stílusa eltér a pudingtól.
Talán még pár hozzászólással feljebb a Morse áll a pudinghoz a legközelebb a fényáteresztést nézve.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz
coolpet #74380 üzenetére
Mondanám, hogy cseréld le a kupakokat világosra, és akkor a sötétben is tökéletesen látszódni fog a feliratuk a monitor fényénél, de a Tesoro nem szabványos alsó sort használt, szóval nincsen vele kompatibilis készlet.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A QMK teljes körű programozhatóságot jelent, a VIA kényelmes szoftveres konfigurálhatóságot.
A blockerről akkor van szó, ha két billentyű nem ér össze teljesen. A V sorozat "robbantott kiosztásánál" a ház felső része fedi ezeket a helyeket, míg a K8-nál mélyebben van.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
elite.cs11 #74354 üzenetére
A Cherry a hagyományos nylon feketeházas kapcsolói két dologban nagyon jók: mély tónusú hang és mindenki az ő specifikációjukat követi méretezés terén, ami akkor jön jól, ha számítanak a tizedmilliméterek.
Jelen esetben egy plateless billentyűzetről van szó, ahol 5 láb ide, 5 láb oda, számítanak a tizedmilliméterek, mert ha nem tökéletes az illeszkedés, akkor el tudnak csavarodni a kapcsolók forrasztáskor, és nem állnak majd a billentyűk egyenesen a sorokban hosszas igazgatás nélkül. Rosszabb esetben a nyákban sem maradnak meg, amikor fejjel lefelé fordítod forrasztáshoz. Nem megugorhatatlan, forrasztottam már korábban half plate-tel billentyűzetet, ahol igazgatni kellett, de egyszerűbb, ha nem kell, olyan volt, mintha lenne plate.
Emellett annak a billentyűzetnek a Cherryk hangja nagyon jól áll, ezért döntöttem úgy, hogy hosszú idő után esélyt adok a nekik. Tudtam, hogy reszelni fog, amíg be nem kopik és meg nem tudom kenni, de kicsit jobbra számítottam (a gyári rugókat kicseréltem, azokkal még rosszabb volt), bár lehet, hogy azért érzem így, mert elmúlt két évben használt, nagyon simán járó JWK, Durock, Gateron X és Milky Pro kapcsolók elkényeztették az ujjaimat. Jobb lesz ez idővel, 5-6 hét múlva szétszedés, kenés és végleges megépítés jön majd.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Hú, de reszelnek a vadonatúj Cherry kapcsolók. Hosszú lesz a következő hónap, mire bekopnak eléggé, hogy megkenjem azokat.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Menthirist #74329 üzenetére
Ennyi, még firmware-t sem kell hozzá módosítani, elég VIA-ban/Vialban kattintgatni.
Ha a K8 Prónál jobban el akarsz süllyedni a mocsárban, akkor a forrasztás már alapvető dolog ezen a területen. A hotswap nagyon kényelmes tud lenni, és közben fájdalmasan korlátoz is lehetőségekben és/vagy kiosztásban.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Mephike #74322 üzenetére
Szerintem az összes aviator kábel ronda azzal a bumszli csatalakozóval. A vékonyabb Lemo és klónjai (mini XLR, YC8) már jól néznek ki, az azokkal szerelt kábeleket csak szimplán feleslegesnek tartom. A legtöbb fancy kábeles streamer is mindig a kábel végét húzza ki a billentyűzetből, és sosem a csatlakozónál bontja meg a kábelt
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #74318 üzenetére
Az olcsóbb, sajátmárkás termék mindig jó, ha
1. nem okoz inkompatibilitást,
2. kapható külön is, valamint
3. nem egy egypálcás valami, amit azonnal cserélni kell, és
4. lehetőleg nem vagy rákényszerítve.Az elsőhöz a Keychron túl kicsi és amúgy sem tűnt úgy az eddigiek alapján, hogy ilyenre törekednének, a második terén már bizonyítottak, és a tényleg nagyok tanulhatnának tőlük, a harmadik terén is van pozitív előéletük, hogy rosszat nem árulnak, a negyedik már véleményes, mert az olcsóbb vonal (C és V sorozat) már csak saját kapcsolóikkal kapható, de erre azt mondom, hogy amíg a drágább K és Q sorozatnál nem lesz egyedüli opció a saját kapcsolójuk, addig belefér.
Sajnos a GMMK nem tudja felvenni a tempót billentyűzetek terén.
Árak terén még igenA Glorious ugyanazt hozza billentyűzeteknél, mint az egerek terén: nagy a pofájuk, a termék maga alapvetően nem lenne rossz, és közel áll a jóhoz, azonban hiányzik valami, hogy tényleg jó legyen, és úgy tűnik, ez nem is igazán érdekli őket.
Az Akko egy nagyon pozitív meglepetés számomra, hülyeséget ők is csinálnak néha, de legalább kísérleteznek, fejlesztenek, és egy ideje már nem a tucatnyi ismeretlen amazonos márka egyike, mint volt ~2 évvel ezelőtt.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #74305 üzenetére
Az Akko saját néven forgalmaz switcheket, de hogy ezeket ők kezdték el gyártani, vagy valamelyik nagyobb gyártó szállítja nekik...?
Tudomásom szerine saját maguk gyártják, és eléggé jó ár-érték arányú kapcsolóik vannak nagyon olcsón.Kevesebb fényt enged át kicsivel mint a polycarbonát tetejű változat (amilyen a Gateron G Pro is a K-kban), de cserébe sokkal jobban bírja, ha kiszeded a foglalatból, vagy szétszeded magát a kapcsolóházat
És hangra is jobb, mélyebb tónusú, mint a PC felső rész magas hangja.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Menthirist #74301 üzenetére
gyárilag összeszerelt k8 pro esetében lehet alumínium vázat kérni, de ahogy néztem barebone-nál ne
Az az alumínium váz csak egy hajtogatott vékony fémkeret. Némi optikai tuning, struktúrához, hanghoz nem ad hozzá semmit sem.Ezt a videót nézd meg, a csávónak van egy stílusa, de érti a dolgokat. A custom világból jött, és az is a terepe, csak küldtek neki egy K8 Prót és egy Q3-at. Erőteljesen ár-érték arányú a megközelítése még a sok száz dolláros kategóriában is, és nem púderezi a dolgokat, ha véleményt kell mondani. A K8 Próra azt mondja, hogy vedd meg, mert az áráért egy remek darab, a Q3-ra azt, hogy ne, mert az ő koordinátarendszerében utóbbi éppen a K8 Próval szemben vérzik el ár-érték arányban, hangban rosszabbnak találja, gépelési élményben és esztétikában pedig nem hoz annyit, amennyivel drágább.
videók alapján szimpi a milky yellow
milky yellow = pontosan a piros és fekete között van félúton rugóerőben, amúgy ugyanaz a kapcsolómivel láttam videókban hogy ilyen capslock jellegű viselkedést is el lehet érni vele
Vegyes PC-Mac használatnál is jól tud jönni, mert a billentyűzeten tudsz a Ctrl-Win-Alt és Ctrl-Opt-Cmd sorrendek között váltani az általad óhajtott módon (Keychronoknál van erre oldalt vagy hátul egy kapcsoló, ami QMK esetében rétegekkel varázsol).TKL-nél én a custom beállításokat olyanra használom, mint legyen compose key, egérgörgetés bal kézre, F-sor a számsorra, hogy ne kelljen nyújtózni, stb. Valahogyan így, a kiosztás egy része 60%-ról jön, és nem használom TKL-nél persze, mert ott van a dedikált billentyű. Lehet persze ezek nélkül élni, de velük sokkal kényelmesebb számomra.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Menthirist #74286 üzenetére
TL;DR: rendelj be egy K8 Prót (bár ebből a Keychron oldalán még nincsen ISO, itthon akad), használd, aztán idővel rájössz, hogy miben kellene előrelépés.
Következő minőségi és árszint a Q3, amit a Zoom TKL és QK80 párosa követ majd hamarosan, de ezek már 100e felett jönnek ki megépítve.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Menthirist #74282 üzenetére
Pár technikai válasz, a többire majd reagálnak mások. Addig is az utóbbi 4-5 oldalon elég sok szó esett a K8-ról, K8 Próról, Keychronról.
Más méretű a kapcsoló low profile és hagyományos mecha billentyűzeteknél, vagy csak a gombok maguk kisebbek?
Eltér a kapcsoló alapterülete (de közel van), a low profile kupakkészletek egy része téglalap alakú és kisebb, mint a teljes méretű kapcsolókra való, másik része pedig ugyanakkora. A low profile kapcsolók egy részénél eltér a kupak rögzítése, másik felénél ugyanúgy MX kereszt van, de az eltérő kapcsolóforma miatt nem minden kupakprofil megy rá. Emellett a nyák oldali footprint teljesen eltér, és persze a plate is eltérő kivágásokat igényel. Nyákból lehet olyat készíteni, hogy egyszerre támogat LP és normál kapcsolót, de plate-ből nem, és a háznál is problémát jelent, hogy ami normál kapcsolóknál megfelelő belső, az LP kapcsolókhoz túl mélyen ülne.Ilyen igények mellett lehet jobb megoldás lenne ha paneltól kezdve építeném fel?
A nyák-plate-ház hármas eléggé összetartozó dolog, TKL méretben nincsen olyan elterjedt kváziszabvány, mint 60%-os méretben. Persze itt is előfordul olyan nyák, amit többféle házban fel lehet használni, ha azokat úgy tervezték. A plate még inkább a házhoz kötődik, hiszen a ház határozza meg a mounting típusát, és a rögzítési pontokat. Custom vonalon van egy eléggé elterjedt, jól bevált, és gépelési élményben bizonyított TKL belső (top mount TGR Jane rögzítési pontokkal), de mainstream vonalon senki sem használja, mert a top mount nem eléggé jó buzzword nekik.A K8 belsejét biztosan nem tudod majd másba beletenni.
low profile K3, és annak most egy Pro változatát kickstarteren kalapozzák még
Eléggé nagy szégyen, hogy egy olyan cég, mint a Keychron visszaél a rendszerrel, és előrendelési platformnak használja, miközben olyan szállítási határidőt vállalnak, hogy ezek a billentyűzetek már raktárban kell, hogy álljanak náluk, és az elmúlt 2,5-3 hónapban heti rendszerességgel dobtak ki új modelleket, vagyis nem is a szállítás megfinanszírozására kell nekik a pénz.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Gambito #74275 üzenetére
A Cherry profil relatíve szabványosnak nevezhető, olyan nagy különbségek nincsenek egyes gyártók között, mint OEM profilnál, ami csak egy gyűjtőfogalom, de kisebbek akadnak, mint tizedmilliméteres eltérés magasságban, vagy eltérő betűtípus (ha szöveg is van a kupakon).
A linkeltek közül az elsőn a medve ABS doubleshot, a középső kettőn ABS UV printed a minta, a legutolsón PBT dyesub. Még KAT profilban akad egy rakás díszesebb ISO Enter, de ahhoz alapkészletet is kell venni, mert teljesen eltérő profil.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Gambito #74272 üzenetére
[link]
GMK Ursa Paddington kit, az alapkészlet már elfogyott[link]
GMK Michtlan Calavera kit, ez még gyártás alatt áll, van hozzáillő base kit[link]
MW Voynich novelty mods kit, ez még gyártás alatt áll, vannak hozzáillő kitekA fentiek közül mindegyik kupak Cherry profilos, szóval Cherry profilos kupakkészlethez lehet párosítani (már ahol kell, és nem komplett készlet részeként jön).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Gambito #74263 üzenetére
Ezüsthöz, feketéhez minden szín megy, fehérhez pár hidegfehér árnyalatot kivéve minden más szín megy. Ha tanácstalan valaki a színekkel kapcsolatban, akkor hagyományos bézs színvilágú kupakokkal nem lő mellé, mert az bármelyik billentyűzethez megy.
esetleg valami különlegesebb entert lehet találni isoban?
Mit értesz az alatt, hogy különlegesebb?tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Solymi81 #74257 üzenetére
A kapcsoló csak egy összetevő egy billentyűzet halkságában. A tényleg halk billentyűzethez kevés csak a kapcsoló, ahhoz megfelelő belső kialakítás kell (vagy alternatívaként szivaccsal libatömés) és jó stabilizátorok.
Sokféle halkított kapcsoló érhető el a piacon, de ezek közül csak Cherry MX Silent Reddel szerelt kész billentyűzetet kapni.
Lineáris: Cherry MX Silent Red, Gateron Silent Red, Durock Dolphin aka Durock Silent Linear és átszínezései (Silent Alpaca, Ghost), többféle Outemu, ...
Taktilis: Durock T1 aka Shrimp, Tacit, Gateron Silent Brown, Aliaz, ...[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
stellaz #74254 üzenetére
Úgy néz ki, hogy jelenleg Novelkeys exkluzív, ahogyan a többi Box kapcsoló is kezdte valaha, és tőlük a szállítás aranyáron van. 108 kapcsoló estében ~49 dolláros árhoz ~56 dolláros szállítási költség adódik, azaz áfával és vámkezeléssel együtt 1,3 dollárra jönne ki egyetlen kapcsoló, annyit meg biztosan nem ér.
Pontosítva a Mechboxnál akad, de ők switch testeres pár darabos eladásokra vannak specializálódva ennek megfelelő árakkal.
Mindenesetre rákérdeztem két helyen, hogy van-e máshol, ha jön válasz, majd bedobom.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
stellaz #74250 üzenetére
A hangszín is számít a hangerő mellett, a clickbaros Kailh Box hiába hangosabb, mint a Gateron/Outemu Blue, mégis kellemesebb hallania a fülnek, ahogyan a click leafes Alps SKCM kapcsolók is hangosabbak a Box kapcsolóknál, mégis jobb azokat hallgatni.
Amúgy létezik halkított clicky is
A légkalapács nálam a szolenoid
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #74234 üzenetére
Q-knál VIA-ban vagy QMK-ban nem lehet állapothoz vagy leütéshez kötni a Lockok switch LED-jét?
VIA-ban nem, QMK-ban pedig azt csinálasz, amit akarsz.PC vonalon az AT billentyűzetek óta nem a billentyűzetek kezelik a Lock LED-ek állapotát, hanem az operációs rendszer szól vissza, hogy be kellene kapcsolni vagy ki kellene kapcsolni.
Ha egy QMK firmware-es billentyűzet támogatja az egy színű LED-eket (legyenek azok adott kapcsoló átfűzve/kapcsoló alatti egyszínűSMD LED-ek, vagy külön helyen a nyákon), akkor a led_update_kb() függvényben vannak ezek implementálva. Ha te a Caps Lock billentyűt rétegekre használod, a LED a kapcsoló alatt van vagy a kapcsolón átfűzve, akkor rétegre helyezett és bekapcsolt Caps Lock mellett zavaró lehet persze, hogy nem jó helyen világít egy LED, ekkor saját fordítású firmware-ben ki tudod iktatni ezt a funkciót, vagy ritkábban előfordul az, hogy magán a nyákon van egy kapcsoló, amivel adott LED működését ki tudod kapcsolni.
Ha egy QMK firmware-es billentyűzet RGB LED-eket támogat, ott általában eleve be van kapcsolva a Dononkos által említett paraméter, vagy ha nem (mint a hivatalos QMK repóban a Keychron Q1 esetében), akkor azt bekapcsolva kell fordítanod magadnak firmware-t.
Ha pedig olyat szeretnél, hogy a billentyűzet belső állapotának függvénye legyen a világítás (például adott layeren mások legyenek a színek), akkor azt neked kell implementálni (ezen módosítások a VIA képességeket nem rontják el).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #74240 üzenetére
Igen, R0 és R5. Az előbbit csak a GMK tudja, az utóbbit a CRP is, ami dyesub PBT, a kategóriában jelenleg messze a legjobb, és most fut az R5 group buy belőle.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
a "reszelést" még el tudom képzelni, gondolom azt jelenti, hogy nem jár simán, de a mit jelent a "gumis" érzet?
Egy kapcsolón belül műanyag csúszik a műanyagon és fém csúszik fémen. Minél kevésbé sima az öntőforma belseje, annál kevésbé lesz sima a stem és a kapcsolóház belső része, így a műanyag-műanyag kontaktus nem lesz tökéletesen sima, súrlódni fog a két felület. Idővel a használattól ez rengeteget javul, valamint kenéssel is javítható, de a Cherry hírhedt erről. Ne olyanra gondolj, hogy megakad, vagy hasonló, hanem arra, ha használtál már simábban járó kapcsolót, akkor érezni fogod, hogy némi homok van a gépezetben. Cherry kapcsolót emiatt nem újonnan, hanem csak 1-2 hónapos bejáratás után szoktak megkenni, mert azalatt a nagyja lekopik, a maradékkal pedig a kenés már boldogul.A fém-fém kontaktus hiánya egy másik dimenzió, még a legtökéletesebben járó Gateron X/CJ/Oil King vagy JWK/Durock sem jár olyan simán, mint akármelyik optikai vagy Hall-effect kapcsoló, mert az érzékelés a kapcsolón kívülre került.
A gumis érzet alatt a membrános billentyűzet bottom outját kell érteni, amikor lényegében gumi nyomsz össze a billentyűzetút végén, és minél puhább, annál jobban érezni ezt. Az O-gyűrűvel ugyanezt hozod vissza, a keménységgel lehet játszani, ha sikerül venni többfélét (nehéz találni), a keményebb kevésbé tompítja a hangot, cserébe nem lesz nyúlós érzet. Ahogyan Molydeus említette, a halkított kapcsolóknál ugyanez fennállhat (sem a túl puha, sem szilikon nem jó), annyi előnye van a halkított kapcsolónak, hogy a szilikon sokkal vékonyabb, mint egy membrán vagy mint egy O-gyűrű, így kevésbé lehet érezni a hatást (halkított kapcsolónál sokszor nem is lefelé út miatt érezni ezt, hanem azért, mert a puhább szilikon jobban hozzátapad a kapcsolóházhoz és az elszakadást érzed meg felfelé úton). A 3000N belseje azért jobb, mert ott nincsen plate, a PCB anyaga rugalmas, így bottom outkor az is hajlik a kapcsoló belsejében lévő tompítás mellett, de az "feszesen rugalmas" érzetű, így úgy tompít, hogy közben nem nyúlik.
ez a kombó kifejezetten tetszik
Nem jut eszembe, hogy melyik GMK készletről másolták a színeket, de volt ilyen, azaz más is másolhatta jobb kittinggel.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #74231 üzenetére
Ez marha drága, fajlagosan még GMK-nál is drágábban adják (most fut teljes készlet is ablakos kupakokkal).
A GMK, az SP a DCS profilból (és abból többfélét) és a Geekark tud ablakos kupakot gyártani, de a Geekarkot kerüljétek messzire. Azt nem árt tudni, hogy doubleshot kell az ablakhoz, így az ilyen kupakok feliratozása jellemzően pad printing/UV printing megoldással készül.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #74227 üzenetére
Leopold biztosan doubleshot PBT, valamint a Monokei is az saját bevallásuk szerint, és nekik hiszek.
PBTfans és KAT-ból a doubleshot változata lehet még esélyes, azonban ezeknél még nem láttam visszaigazolást. Ha oldja az aceton, akkor keverék.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
cherry 3000n gyári silent redekkel vagy kumara plusz silent grey/white. Árban nincs nagy különbség, melyik lenne halkabb vajon?
Jó kérdés, szerintem senki sem hallotta itt egyszerre a kettőt. Szerintem a 3000N lesz a halkabb, de ezt a felépítés miatt tippelem, és nem biztosra mondom, valamint várhatóan a különbség nem lesz nagy.A 3000N pimpelés nélkül hozza a szintet, és igény esetén tovább tömhető, a stabilizátorokhoz könnyen hozzáférsz, rugalmasabb gépelési élmény hoz, cserébe a Cherry kapcsoló reszelni fog. A Kumarát pimpelni kell, hogy halk legyen, hotswap lesz, merevebb gépelési élményt hoz, cserébe a silent white eléggé gumis.
Ebből a kettőből én a saját preferenciáim mentén a Cherryire böknék rá, pedig a Cherry kapcsolói nem a kedvenceim.
Biztosan jobb a PBT de ezek frankón néznek ki.
Külön kell választani a festett-lézerezett ABS-t és a doubleshot ABS-t, amit a legtöbben összemosnak. Az előbbi kerülendő, ha minőségre vágysz, a kinézett kupakkészlet az utóbbi kategóriába esik. Azonos árkategóriában a doubleshot ABS és dyesub PBT hasonló minőségi szintet hoz, a két műanyag fizikai tulajdonságai mentén kell dönteni.Élénk színek kellenek? ABS kell neked, PBT-ből nem lehet olyan élénk színeket kihozni.
Sötét kupak kell világosabb felirattal? ABS kell neked, PBT-ből ez reverse dyesubbal érhető el, amit a piacon jelenleg senki sem képes jó minőségben produkálni.
Nem szeretnéd, ha a használat meglátszana a kupakokon? PBT kell neked, az ABS fényesedni fog a bőröd felületén található olajoktól, ha olyan a bőröd, akkor nagyon gyorsan, ha olyan, akkor lassan.Amúgy gondolom a szóban forgó ABS kupakokon nem világít át a LED, azaz a világítás itt értelmét is veszti?
Igen, a jó minőségű kupakoknál a háttérvilágítás értelmét veszti.Azt mondod az o-ring elég fejlesztés volt?
O-gyűrűtől nem lesz halk egy billentyűzet, csak kevésbé hangos. Csak a bottom out hangját tompítja, a felfelé utat nem.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Exelsior #74213 üzenetére
K8 helyett a K8 Pro jobb lenne, abban már benne van egy nagy darab szilikon a nyák alatt és van PCB foam is. Halkított kapcsolót persze kell hozzá venni, lehet, hogy a stabilizátorokkal is van teendő (K8 Pro jó ezen a téren), és nem lesz extrém halk a végeredmény.
A 3000N gyári állapotában biztosan halkabb, és a belsőket elnézve úgy érzem, hogy a K8-cal ezt nem lehet megugorni, cserébe van BT és hotswap.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Throme #74187 üzenetére
A Q sorozatot nem nevezném olcsónak, bár én nem hasonlítom máshoz, csak önmagában nézem az árát.
Pedig az van, hogy a Q sorozat nagyon olcsó, ha azt nézzük, hogy mit kínál az áráért. Ha azt nézem, hogy billentyűzet-billentyűzet, akkor persze drága.A hellyel meg tudnak azért gazdálkodni, ha a K3-nál ezt megoldották.
Kifelejted a számításból, hogy míg a K3 egy merev integrált plate-es megoldás, ahol ráadásul a low profil kapcsolók optikainál a nyák alá be sem lógnak vagy kontaktus alapúnál alig lógnak., addig a Q sorozatnál a gasket mount lényege az, hogy az belső tud mozogni (itt több milliméterről van szó), a kapcsolók nyákon túllógása is nagyobb a hosszabb lábak miatt. Vagyis sokkal több üres hely kell a nyák alatt, mint a K3-nál, hogy elférjen egy akku, mert az könnyen belátható, hogy tűzvédelmi szempontból nem túl szerencsés, ha a hegyes kapcsolóláb bökdösi az lítium-ion akkut.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Solymi81 #74182 üzenetére
Zseniális, az oldalon be van linkelve három bemutatóvideó, és egyikben sem jutnak el oda, hogy gépeljenek a billentyűzeten , más videót pedig nem találtam YT-on
Attól, hogy silent red van egy billentyűzetben, egyáltalán nem biztos, hogy halk lesz, lásd Corsair. Ez pedig passz, lehet, hogy halk, lehet, hogy nem.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Throme #74179 üzenetére
Én meg azon csodálkozom, hogy a Q széria nem kapott vezetéknélküliséget
Én nem. Fém ház fém plate-tel eleve nagyon nem kedvez a BT-nek. Emellett fontosabb érv az, hogy a Q sorozat azért tud ilyen olcsó lenni, mert a designt a költségek minimumon tartásának rendelték alá teljesen, ezért nincsen BT (drágább chip, ráadásul a QMK miatt nem a mostani helyett, hanem mellé kellene), ezért acél a plate (alumínium és műanyag is drágább lenne), ezért egyszerű a külső design, hogy a CNC idő a lehető legalacsonyabb legyen.Szerintem hely is lenne az akksinak, ez nem lehet kifogás.
Nem akkora alul a falvastagság, amibe csak úgy belefér egy mélyedés, szóval költségnövelő tényező. Emellett ha lenne ott mélyedés, akkor valamit kellene adniuk a befedésére is (fémdarab, szivacs, szilikon), mert ha akku nélkül használja valaki, akkor az az üreg károsan hat a hangra, ami szintén költségnövelő tényező.Ott vannak a Zoom billentyűzetek a Wuque/Meletrixtől vagy a QK billentyűzetek, ezeknél van BT opció, látványosabb külső, cserébe drágábbak is annyival.
Vagy majd a Keychron piacra dob külön megvásárolható BT nyákot valami extra vékony akkuval megtámogatva, a külön megvásárolható nyák amúgy is fájdalmasan hiányzó pont a termékkínálatukban, ami a custom világban
bevett szokás"kötelező" dolog.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #74166 üzenetére
az lassan fényesedik csak, az alfák kevésbé, inkább a modok jellemzően
GMK-ról tudok nyilatkozni, ott először a space-t fényesítettem ki, mert tipikusan ugyanazon az 5 mm-en belül nyomom, aztán a bal Alt jött, bal Ctrl és a bal Shift csak utánuk (úgy tűnik, hogy az előbbieket nagyobb felületen nyomom le), ekkor 2-3 hónapnál jártunk még csak, majd az alfanumerikus rész, és fél éves korára csillogott minden.Érdekes módon az MT3 ABS-t csak egy pöttynyi helyen fényesítettem ki fél év alatt, és nem tudtam rájönni, hogy ez egy eltérő ABS keverék miatt lehet, ami immúnisabb a műanyagokkal és festett felületekkel szemben biológiai smirgliként viselkedő bőrömre, vagy a profil okozza, és az ujjamat a felületen kevésbé csúsztatva, így kevésbé dörzsölve nyomom le a billentyűket.
Még SP SA-ból próbáltam ABS-t, ott 2-3 hónap alatt nem okozott látható változást, az eleve fényes. SP DCS és SP DSS próbára vár, az előbbi azért lesz érdekes, mert a Cherry profilhoz hasonló jegyekkel bír, míg az utóbbi azért, mert eléggé durva a textúrája, azaz a kopás könnyű lesz észrevenni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
40 dolláros Keychron dyesub PBT a webshopjukból, vagy ~45 dolláros dyesub PBT Shenpo (konkrét készletet le kell ellenőrizni, hogy biztosan tud-e ISO-t), vagy 45 dolláros dyesub PBT XMI, esetleg ~33 dolláros doubleshot ABS Aifei.
Amit linkeltél, annak hiányos az ISO támogatása, és minőségre valószínűleg visszalépés lenne a gyári világítós kupakokhoz képest is. Nem minden az alapanyag (PBT), sokat számít a kupak öntési minősége (a középső kettő ezen a téren biztosan jó, Keychront még nem láttam élőben), és sokat számít a dyesub minősége is (a középső kettő ezen a téren biztosan jó, képek alapján a Keychron is, ha a betűtípusuk bejön). Az Aifei esetében nem tudom, milyen könnyen fényesedik ki az ABS, képek alapján az öntés (ami itt a feliratokat is takarja), nem rossz, de nem is jó, ár-érték arányban határozottan jó.
A fentiek mindegyike Cherry profilos készlet.
A következő árkategória 90-100 dollárnál kezdődik kupakok terén.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
nem rossz ez a Monokei, kár, hogy nem kapható jelenleg. mondjuk nem olyan menő színei vannak mint a színes Varmilonak.
Igen, a kupakok egyszínűek pár extra accent kivételével, cserébe a ház az egyenfekete helyett színes, hotswap, tud BT-t, QMK/VIA programozhatóságot kapsz, műanyag plate-et, ami egyrészt rugalmasabb, a 3000N-hez közelibb gépelési élményt ad, másrészt nem tud pengeni. A kupakokat én egálra hoznám ki a Varmilóval, a dyesub PBT vs valódi doubleshot PBT nálam döntetlen.Novemberi szállítást ígérnek, szóval az extrákat várhatóan még idén kiszórják. Ha sürgős, ne várj, de ha belefér pár hét és az, hogy ANSI, akkor én megvárnám, ha nem a 3000N mellett döntenél.
a silent red nem hangosabb, mint a silent white mod
A silent red a hangosabb halkított kapcsolók közé sorolható némi reszelős járással, de azzal, hogy a 3000N-nél rugalmas belsőbe kerül, ez a hangkülönbség elveszik, mert a bottom out egy részét a nyák mozogja ki, és tompítja a becsapódás erejét (ahogyan a Monokei esetében a plate+gasket mozogja ki főleg, a Varmilónál ez a rugalmasság elhanyagolható, az szivacs nélkül hangosabb lesz).értem, nem hotswap, ha bármi gond lenne a kapcsolókkal....
Az esetek túlnyomó többségében a kapcsolónak lesz baja, hanem a forrasztásnak, ami hotswap esetében ugyanúgy van. A 3000N plateless kialakítás miatt a kapcsoló kiforrasztás nélkül is kinyitható, ahogyan a stabilizátorhoz is könnyen hozzáférsz és cserélni is tudod (plate+hotswap esetében ehhez szét kellene szedni az egész billentyűzetet).tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Nem hotswap, nem is lehetne, mert plateless kialakítású, azaz nincsen meg a legtöbb billentyűzetben megszokott plate (ami a lebegő kialakításúaknál a ház felső része is egyben), ami stabilan megfogná hotswaphez a kapcsolókat. Emiatt rugalmasabb az egész, és ezért tud halkabb lenni, mert a némileg rugalmas nyák ki tudja mozogni az erőhatások nagyját.
a VA88M tényleg zavaróan peng billentyűleütéskor?
Volt, akinek pengett, de általánosságban nem ez a jellemző, és ha peng, akkor vissza kell küldeni. Valamikor az éve elején volt erről szó a topikban, azóta nem rémlik, hogy lett volna ilyen problémáról írás itt.Ha ANSI is jó, akkor ennek az extráit érdemes lehet megvárni, mert ez mindkettőt üti ár-érték arányban.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A Cherry G80-3000N olcsóbb kicsit, cserébe kupakok terén gyengébb és nem magyar kiosztású. A VA88M is csak addig ilyen olcsó, amíg ki nem fut a régi készlet.
És ezzel valószínűleg a gyárilag halk lista végére is értünk.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Alan[HUN] #74133 üzenetére
a PCB nélkül $450-es Regressionnal szemezgettem
Vagy rettenetesen alacsony a MOQ, vagy erőteljesen túl van árazva, vagy a kettő kombinációja, még akkor is, ha az oldalán az az ívelt bemélyedés nagyon drágán gyártható csak (és tényleg nagyon jól néz ki). Óvatosan az ilyen árfekvésű billentyűzetekkel ismeretlen tervezőktől, mert ha eladásra kerülne sor, akkor van rá esély, hogy nagy bukóval fog csak sikerülni.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Exelsior #74123 üzenetére
[link]
Inkább ez. Attól, hogy halkított kapcsoló van egy billentyűzetben, még nem lesz halk, erre jó példák a silent reddel szerelt Corsairek, és ez a Roccat se lesz valószínűleg túl halk a kialakítása miatt.Ami még jó lehet CHERRY G80-3000s RGB TKL. Ez egész halk.
Igen, egy ilyet linkeltem neked HA-ról.villamos: annyiból a mostani árfolyamok mellett sajnos esélytelen építeni bármi halkat, az NCR80 a legolcsóbb könnyen elérhető TKL kit, ami alkalmas erre, és az 90 dollár kapcsolók, kupakok és áfa nélkül.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Exelsior #74114 üzenetére
Kapcsoló hangján kenéssel keveset lehet változtatni, kicsit mélyebb tónusú lesz tőle, de halkabb nem, cserébe simábban fog járni. A rugóhangot meg lehet szüntetni teljesen kenéssel. Halk kapcsolóhoz eleve halk kapcsolót kell venni.
Stabilizátor hangján rengeteget lehet javítani kenéssel, a csörgő-zörgő hangot teljesen meg lehet szüntetni szinte mindig (ha nem, akkor stabilizátort kell cserélni jobbra). Erre manapság már szerencsére egyre jobban ügyelnek a gyártók, kivéve az olcsóbb kategóriákat és a Corsairt.
A deskmat a legolcsóbb extra, amivel billentyűzetet lehet halkítani.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
elite.cs11 #74108 üzenetére
ha középen nyomom akkor teljesen vállalható és ahogy haladok a széle fele, úgy lesz egyre rosszabb
Igen, pont ezért szokták kenni a stabilizátorokat, mert ha szögben nyomod le, akkor a drót a műanyag házhoz csapódik, és amiatt van csörgő-zörgő hangja. Sosem a közepe számít, hanem a két szélső fél centi, ha a tökéletességre törekszel, vagy az a hely, ahol tipikusan le szoktad nyomni, ha a minimumra.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Exelsior #74107 üzenetére
Ha nincsen keret kereszt körül, mint itt, akkor jó. De ahogyan Domonkos is kiemelte, az O-gyűrű a három hangforrás közül csak a bottom out hangját csillapítja, amikor tövig nyomod a billentyűt, a felfelé utat, amikor a rugó visszalöki a stemet nem, és a rugóhangot sem, ha az pengene.
Innen a második opciót ajánlom neked. Nem új, nem TKL, de legalább halk lesz. Újonnan nem fog ennyiből kijönni halkított mechanikus a jelenlegi árfolyamok/árak mellett sajnos.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Exelsior #74104 üzenetére
Az elrendezést megszokja a kezem?
Ezt csak te tudhatodÉn például nem tudnám, mert túl közel van a makróoszlop, és folyamatosan azt nyomnám le bal Ctrl helyett, de ha kétszer ilyen távol lenne, akkor megszokást sem igényelne (gyakorlati tapasztalat mindkettő).
Dustproof kialakítású kapcsolókkal szállítják, ezek nem kompatibilisek az O-gyűrűkkel.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Domonkos #74097 üzenetére
Megy mostanában lefelé az áruk, de a felső még mindig tényleg a befektetés kategóriába tartozik.
-------
MKEU-nál elérhető egy rakás KAT készlet extrája. Euróban nem rossz az áruk a group buy árakhoz képest, forintban eléggé pocsék.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Nem magyar, nem világít, vezetékes.
A Stream 3.0 a nyáron futott ki, az annyival volt több, hogy létezett még belőle magyar változat, az utódból azonban érdeklődés és/vagy forgalmazó hiányában nem készül. Ha a fenti három számodra nem dealbreaker, és nem baj az átlagnál kicsit keményebb gépelési érzet, akkor egy nagyon jó billentyűzeted lesz.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
talán a legolcsóbb, magyar nyelvű, iso kiosztású háttérvilágításos halk, vezetéknélküli billentyűzetre valami ötlet javaslat?
Építs egy időgépet, menj vissza ~2018-ba, amikor még lehetett magyar kiosztású K800-at venni. De legyen nálad ~30e forint, mert annyiba került anno.Jelenleg nem létező terméket keresel.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
stellaz #74054 üzenetére
Eléggé járható, ha az a célod, hogy a kísérlet után vegyél silent kapcsolókat a mostaniak helyettAmit linkeltél, az nem kenőanyag, így a kapcsoló belsejébe téve ki tudja, hogyan hatna a súrlódó műanyag-műanyag és műanyag-fém kontaktusokra, valamint hogyan hatna a műanyagokra (nylon, POM vagy PC a konkrét kapcsolótípusól függően), mert amit autón fémfelületre felvisznek, az simán oldhat bizonyos típusú a műanyagokat.Hülye vagyok, keycapet írtál
Vedd figyelembe, hogy a keycap folyamatosan "rázkódik" nagyon rövid úton megállva a két végpontnál, szóval ha ez a bevonat nem tapad tökéletesen hozzá a kupak belsejéhez, akkor idővel meg fog repedezni és kihullik majd. Láttam ragasztós kísérletezést, ami pár óra után ilyen véget ért.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
AeSDé Team #74052 üzenetére
Itt nem arról van szó, hogy van-e a kapcsolóban fémes kontaktus, vagy nincsen, hanem arról, hogy egyik kapcsolóba X, másikba 5X mennyiséget fújsz bele ugyanazzal a mozdulattal, mert nem tudod kontrollálni a mennyiséget rendesen, így el fog térni egyes kapcsolók érzete. Ha pedig túlfújtál egy kapcsolót, akkor az akár akadhat is. Letörölni közel lehetetlen az ilyen kenőanyagokat, így vehetsz új kapcsolókat vagy szétszedés után ultrahangos mosóban kell megtisztítani.
Abban igazad van, hogy az optikait szétszedve egyszerűbb megtisztítani, mert nem kell sérülékeny fém kontaktusokat kerülgetni/letörölni.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
AeSDé Team #74050 üzenetére
Elvileg bármilyen PTFE spray jó erre a célra, gyakorlatilag a videóban is látható, hogy miért nagyon rossz ötlet csak úgy befújkálni valami egy kapcsolóba: egyszerűen nem tudod szabályozni sem a bevitt mennyiséget, sem annak eloszlását, így a megoldás kiválóan alkalmas a kapcsolók túlkenéséhez és nem egyenletes kenéséhez.
Ne kenjetek kapcsolót sprayvel.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
elite.cs11 #74048 üzenetére
Igen, erre a kiszerelésre gondoltam, csak nem találtam róla képet. Stabilizátorokra örök élet lesz ez a mennyiség is, ha nem építesz heti rendszerességgel billentyűzetet. Alternatíva lehet, ha budapesti vagy, és eljössz, akkor kapsz egy nyomásnyit egy zacskóba.
A honlapjuk alapján ők sem Magyarországon vannak bejelentve, de szerencsére a szállítási költség belföldi szinten van.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
elite.cs11 #74046 üzenetére
Es magyarhonban lehet venni tubusos/fecskendos superlubeot vagy hasonlot vagy marad a nemet amazon?
Csak a feleslegesen nagy tubusos változatot találtam most rákeresve. Hátha más bedob itthoni elérhetőséget kisebb kiszerelésre, helyettesítő termékre vagy olcsóbb külföldi elérhetőségre, mert ahol látom, hogy van onnan postával együtt sokra jön ki.Ha túlkensz egy stabilizátort, akkor az akadni fog, nem jön fel.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
elite.cs11 #74043 üzenetére
Van, XHT-BDZ néven fut, és még azok közül is kevesen használják, akik mélyen benne vannak az építésben, mert hiába jó, de egyúttal nagyon drága is.
Sűrű állagú szilikonzsír tökéletes lesz, én Super Lube-ot használok. A tubusos kivitel fecskendőszerű fejjel a legjobb, vagy ha van fecskendő kéznél, ha a belsejébe kell még betolni némi anyagot (ecset is megteszi, de azzal macerásabb).
Krytox GPL205g2 a másik alternatíva, a kettes fontos a végén, mert sűrűbb, lekvárszerűbb állaga van, mint a 205g0-nak, amire szükség van a tér kitöltésére.
Stabilizátort túl lehet kenni, és akkor akadni fog, kitakarítani nem egyszerű, szóval majd óvatosan és lépésenként.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
-
dqdb
nagyúr
Úgy látom, hogy a Merlinnél akad pár, de lehet, hogy olcsóbban kijössz egy magyar kiosztású billentyűzet és egy dyesub PBT kupakkészlet párosával árban.
Így néz ki egy Ducky cikkszám:
DKON2187ST-CDEPDDBBHHC1
A kiemelt részben szerepel az első két karakterben a nyelv (jelen esetben DE, azaz német), az utolsó kettőben a kupak típusa, jelen esetben PD, azaz PBT doubleshot (lézerezett ABS esetében AL szerepel).
A Ducky és legtöbb gyártó által árult világítós doubleshot PBT az a valóságban csak doubleshot "PBT", mert a felirat sokszor POM, és az alapanyag is PBT helyett csak PBT-ABS mix, valamint tipikusan a kupakok falvastagsága is kisebb, mint egy dyesub PBT kupak esetében (amin cserébe nem megy át a fény).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz
Bubaaa #74002 üzenetére
Outemut hotswapnak tűnik, azaz Outemu és Gazzew Boba a biztos (az utóbbiakat az Outemu bérgyártja, de saját öntőformáik vannak).
Az Outemu kapcsolóknak vékonyabb a lába, mint a kváziszabvány Cherryé, amit mindenki másolt, így azok valószínűleg nem férnek bele a socketjeikbe. A 3 láb/5 láb nem számít, legfeljebb csípőfogóval lecsíped a plusz két lábat.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #73968 üzenetére
ha meghallgatok egy random YT videót egy ilyennel szerelt bill.-lel, akkor utána mindig elmegy tőle a kedvem
Gépelési érzetre a Kailh Box szerintem sokkal jobb mint a Cherry MX Blue és a többi clickjacketes kék kapcsoló, amit próbáltam, és hangra is jobban tetszik. Ha MX vonalon kell clicky kapcsoló, akkor csak rosszabb választás létezik náluk (a Zeal Clickies lehet jobb, de annyit nem vagyok hajlandó kapcsolóra kiadni). A kedvencem clicky téren az Alps SKCM White (a másik kedvelt opciót, a Blue-t még nem próbáltam), ezt még relatíve könnyű beszerezni, és a Kailh Boxoknál mindenben jobb, ahogyan MX kompatibilis vonalon azok a konkurenciánál.a cicky + hangtompítás kérdés engem is érdekel
Kaihl Box Muted JadetAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A teljesen basic standard 101 gombos magyar kiosztás a cél.
A képen egy 105 gombos billentyűzet van.Boomer vagyok arra van szükségem amit a 90es évek óta megszoktam, nem érdekelnek a világ felesleges találmányai egy billentyűzeten.
A vezetéknélküliség a 2000-es években megjelent opció, a háttérvilágítás 2015 óta terjed, desktop célokra használt billentyűzetnél az előbbi hasznossága is véleményes szerintem, az utóbbi pedig teljesen felesleges, ha a billentyűzetfunkciókat nézzük.Ami hirtelenjében beugrik:
* Varmilo VA109M silent red kapcsolókkal világos kupakokkal, mert azok sötétben olvashatóságához elég a monitor fénye, nem wireless
* [link] + [link] (én a billentyűzet árából alkudnék kicsit, a linkelt világíós kupakok helyett 40 dolláros magyar Keychron kupakkészlet is jöhet, és ekkor a világításra sötétben sincsen szükség), nem wireless
* Redragon K618 és házi pimpelés (az utóbbiról szól a topik eléggé jelentős része az utóbbi időben)
* van egy ollós Dell jó drágán, a tartóssága jó kérdésA halkság nem egyszerű kérdés, mert a gépelés folyamatos és jelentős erőhatásokkal jár. A membrános billentyűzetek idővel felhangosodnak, az ollós billentyűzeteknél idővel a kupakok lehetnek sérülékenyek, az átlag mechanikus pedig arról szól, hogy minél jobban világítson, amihez a csendességgel alapvetően ellentétes tervezési döntéseket hoznak, és amivel lehetne ezen javítani, arra magasról tesznek a gyártók.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
elite.cs11 #73988 üzenetére
Shenpo a válasz az olcsón jót kérdésre. Korábban XMI volt, de azoknak felment az ára.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #73933 üzenetére
3.0S-ben is van plate.
Én nem látok plate-et, csak fehér nyákot. 4:05-nél nézd meg a space feletti billentyűket, ahol teljesen látszik a ház alsó része, és a bal oldaliak közül is van, ami teljesen látszik.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A Magic Keyboard ollós, nem mechanikus. Az utolsó mechanikus és egyúttal tényleg jó Apple billentyűzet az Apple Extended Keyboard II volt különféle színű Alps SKCM kapcsolókkal, 1995-ben fejezték be a gyártását.
Az Apple-nek szerintem jelenleg két értékelhető és egyúttal tényleg jó perifériája van, ez a Magic Trackpad és a Pencil 2, és véletlenül sem a Magic Keyboard vagy a Magic Mouse.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz
elite.cs11 #73896 üzenetére
A kapcsoló semmi extra, milky felső részes MX Black opcionális gyári kenéssel dupla áron (legutolsó infó az volt, hogy csak Geon árulja majd kenés nélkül).
Az eredeti is csak a felső rész színében tért el az akkor MX Blackhez képest, a hírnevét az hozta meg, hogy nagyon ritka (pár Nixdorf billentyűzetben fordult csak elő, innen a név), és mivel azóta sem gyártották, így garantált volt, hogy régi kapcsolót kapott az ember, ami jellemzően azzal járt, hogy a használattól jó alaposan bekopott, és emiatt simán jár.
Erről jut eszembe, hogy jó kérdés, hogy az öntőformán igazítottak-e, hogy simább legyen, vagy az öntőforma maradt, mert akkor a kenés nem sokat ér (Cherry MX kapcsolót manapság előbb be szokás járatni kenés nélkül, és csak utána megkenni, mert eléggé reszel).
Jövőre fogják csak szállítani, így vendorokon és streamereken kívül másnak nem igen van ilyenje, nekik is csak termékminta, legfeljebb egy billentyűzetnyi.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
ricogsm #73891 üzenetére
E0_5B = E0, mint extended, 5B, mint bal Windows gomb
E0_47 = E0, mint extended, 47, mint HomeIlletve a home és end gombot nem értelmezi a böngésző. (netes billentyű teszter látja gombokat ahogy leütöm.)
Lehet, hogy valamilyen bővítmény a böngésződben bezavar. Ha a Switch Hitter jól jelzi ki a lenyomott billentyűt, akkor az okokat arrébb kell keresni.Na még nagyon kell szokni a gépelést mert sok a félre ütés
Játékban is mindig mellé nyúlok.
Nem csoda, nagy felületű lapos kupakok szinten nulla mélyítéssel (bár akadnak ennél rosszabbak is).Most lassan gépelek nem csapkodva azért így is van hangja.
kicsit hangos mert "csapkodom"
Maga a billentyűzet nem lesz halkabb idővel, igaz, hangosabb sem. Rövid úton járnak a billentyűk, így esélyed sincsen nem tövig/csattanásig nyomni, idővel annyit tud finomodni a helyzet, hogy megtanulod kisebb erővel leütni, így halkabban tudsz majd gépelni rajta. Vagy nem.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
vviktorr16 #73884 üzenetére
Szerencsésebb esetben a nyákon a trace sérült meg, ahol a problémás szakaszt ki tudod váltani egy vezetékkel, ahogyan Alan[HUN] is írta. Rosszabb esetben az MCU adott lába halálozott el, ekkor ez nem épített billentyűzetnél általában javíthatatlan.
A billentyűzetnyákok faék egyszerűségűek, nincsenek rétegek, csak a két oldal, így szemmel is végig tudod követni a trace-eket. A mechanikus billentyűzetekben a kapcsolók mátrixos szervezésűek, az egyik oldalon a sorokhoz tartozó vezetékezést, a másikon az oszlopokhoz tartozót fogod megtalálni, olvasd el a linkelt cikket, hogy lásd, hogyan működik ez. Ezután kapj elő egy multimétert, és folytonosságvizsgálóval nézd meg, hogy az adott oszlopban össze van-e a kötve az F1-2, 2-W, W-S, S-X és a végén keresd meg az MCU megfelelő lábát is, hogy azzal van-e kapcsolat.
Ha adott szakaszon nincsen, akkor azt kell egy vezetékdarabbal áthidalni.
Ha a folytonosságvizsgáló alapján minden rendben van, akkor az MCU hiba lesz, és adott láb nem működik jól/egyáltalán nem működik, és ebben az esetben a javíthatóság esélye közel nullára esik le. Ilyenkor vagy cserélni kellene az MCU-t (sokszor a típusjelzést is levakarják róla, vagy beszerezhetetlen, de ha sikerül is, firmware-t nem találsz hozzá általában), vagy egy másik üres lábra áthelyezni adott oszlopot (ehhez nyílt forrású firmware kellene), vagy be kellene dobni a házba egy Elite-C-t, ami meghajtaná a mátrixot saját firmware-rel az eredeti MCU és körítése helyett (általában nincsen elég hely a ház belsejében ehhez).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
copass #73877 üzenetére
A kínaiak az egyes alkatrészekre saját kifejezéseket használnak, amiket a gépi fordítók nem ismernek fel.
Zfrontier IC és GB oldalakon Google/Bing Translate mókás kifejezésekbe lehet belefutni. Az egyik legismertebb ezek közül a satellite shaft, ami a stabilizátort jelenti.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Razer alsó sor 6u space-szel, azaz ha a kupakoknak nyűgje lesz a jövőben, akkor a Razer saját kupakkészlete a legolcsóbb 3rd party kupakkészlet rá, ami drágább, mint maga a billentyűzet (a másik opció a Maxé, ami még drágább lenne).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[MX Nixie] [háttér]
Az Ergo Clear után a Cherrynél több történt egy hónap alatt MX fronton, mint az elmúlt 5-6 évben összesen.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Nem tűnik jó ajánlatnak sem a K3 Próhoz képest, sem a Q1-hez képest, egy extrém merev tray mount billentyűzetet kapsz csak. Ha LP kellene, akkor K3 Pro, ha jó belső, akkor Q1.
Az az irány mindenesetre tetszik a Keychronnál, hogy QMK/VIA firmware-rel jön az összes új billentyűzetük.
Kérdés, hogy ehhez ki kell-e cserélni a stabilizátorokat.
A stabilizátor a Shiftnél jónak tűnik ezen a képen, de a Caps Locknál nem értem, hogy mi az a drót ott[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
BobbyOne #73848 üzenetére
Sosem volt ilyen jó a helyzet magyar kupakok téren, mint amilyenné az elmúlt 1-2 hónapban vált.
Mennyire lehet megszokni az angol kiosztást, macerás, ha sok magyar szöveget kell írni?
Fejlesztő vagy, abból élsz, hogy egész nap gépelsz, tanulj meg vakon írni, ennyi.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #73824 üzenetére
Én sem, de az ilyen remekek egyszerűen szembejönnek az emberrel máshol
Mint ez is, amin az látható, hogy újítja meg a Finalmouse a
billentyűzeteketa gombokkal rendelkező világítótesteket, pedig ők billentyűzetről beszéltek ...tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
stellaz #73810 üzenetére
Nem csoda, a minél nagyobb kontraszt a fontos, amiben a feketén fehér felirat sokkal jobb, mint a sötétszürkén fehéres kikapcsolt háttérvilágításnál, vagy a sötétszürkén világító felirat, ahol a billentyűk között átszűrődő háttérvilágítás ellentéts irányban dolgozva csökkenti a kontrasztot. A feketén fehérnél már csak a fehéren fekete lenne jobb olvashatóságra.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link] [link]
jópofa és tényleg jó áron adják (ellentétben a szintén jópofa, de túlárazott MelGeekkel)A mounting megoldás különösen ötletesnek tűnik ezen, a kupakok pedig a MelGeeken.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
Haha, a Glorious lényegében beismerte, hogy az eredeti változat nem sikerült túl jóra, ezért 100 helyett akciósan 50 dollárért kijavítják neked a hibájukat. Bár nem tudom, mennyire hinnék nekik, ha még mostanra sem sikerült megtanulniuk a flex és bounce közötti különbséget.Vegyetek inkább Q1-et most, vagy jövő év elején érkezik a Zoom75.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ha valakinek MX Black rugó kellene, akkor szóljon, jelenleg egy TKL-nyi van, de idővel több is lesz.
Van egy adag elvihető Gateron X rugó is. Nincsen kenve, 65 grammos, elvileg megegyezik a Yellow Pro rugójával. Ha valakinek kell, az övé, csak jöjjön el érte.Mephike: További két keycap téma érkezett a Keychron kínálatába.
Eddig nem klónoztak, de Dolch Blue = GMK Modern Dolch Light, Player = GMK Laser.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A sárga annyiban tér a pirostól, hogy nehezebb a rugója (félúton vagy a piros és a fekete között).
Alapvetően attól, hogy lineáris egy kapcsoló, nem lesz halkabb a Cherry barnánál. A taktilitásnak van hangja, de eltörpül a bottom out hangjához képest. Ha halkabb billentyűzet kell, akkor halkított kapcsoló kell és még némi bélelés a K2 belsejében.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ez egy forrasztani tudó embernek 5 perces meló. Ha a kapcsoló adta meg magát, ami ritka, akkor a Scroll Lock alattival kell felcserélni, ha a forrasztás repedt meg, ami gyakori jelenség mechanikus billentyűzeteknél az ólommentes forraszanyag miatt, akkor némi ólomtartalmúval meg kell kínálni.
Keress valakit a közeledben, ha amúgy meg voltál elégedve a billentyűzettel.
Az új billentyűzet egyáltalán nem biztos, hogy előrelépés lenne a működő W kivételével.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ez eléggé korrekt ajánlat lenne még fix ANSI kiosztással is, ha nem csapódna hozzá 111dollárnyi szállítási költség az áfa előtt ...
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ízlés kérdése, nekem a split úgy kényelmes, hogy kb. 15 centire vannak egymástól, és kb. 160 fokot zárnak be. Szal a linkelt AM AFA nekem még "szűk" is lenne.
Igen, éppen ezért írtam a finomhangolásról, és gondolkoztam is, hogy Domonkos mellett téged is megemlítselekA szög, a két fél távolsága, a billentyűzettől való távolságod mind kéz a kézben járnak, egy valódi split pozícióját valószínűleg hetekig finomítgatnám.
felyx: Köszönöm a válaszod, meglesem, de még nem adtam fel, hogy újat találjak.
Fogsz találni újat, Redragonban biztosan. Ár-érték arányban és billentyűzetként rosszabb lesz, cserébe 2 évig garanciális lesz, szóval mérlegelni kell, hogy neked mi a fontosabb (a garancia eléggé erős érv nálam is műszaki eszközöknél).tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #73729 üzenetére
Kicsit aggódtam, hogy a v2-nél esetleg változott a drót, de szerintem tökéletesen passzoltak a cserék.
A drót nem változott, csak a drótot tartó műanyagdarab. Elvileg a drót gyártófüggetlen valami, és szabadon cserélhető, persze kivétel is akadhat.Nyilván nem ez a minőség és nincs tenting, de a Q8 ennek a fele, az Akko semi-splite-je meg akrillból a harmada.
Igen, ez van. Még ha a gyártási minőség meg is egyezne (nem fog, de nem baj), akkor is mindkettőt legalább egy nagyságrenddel nagyobb mennyiségben gyártják, a méretgazdaságosság CNC-zett billentyűzetnél is beüt, főleg úgy, hogy a Q8 és az Akko tervezésénél az volt az elsődleges szempont, hogy olcsón legyenek gyárthatóak. Ami szintén nem baj, sőt inkább nagyon jó, mert egyre több opció elérhető, ami alig drágább a gamer elektronikai hulladéknál úgy, hogy közel van a 2-3× drágább customokhoz anyaghasználatban, gépelési élményben és kinézetben. Elég egy apró ívet betenni oldalra, és huss +20% CNC idő.a jobb oldalon a Shift, Alt, Win és Ctrl tulajdonképpen kiadja a kurzorokat, de használok jobb Shiftet, az AltGr is kell, így viszont csak layeren megoldható valamelyik
Mod tap, és egyszerre kapod meg mindkettőt. Egy ideje már a VIA is támogatja.Most vettem észre, hogy éppen gyártásban van az Arisu verziója.
Nekem az nagy visszalépés kiosztásban a nagyobb méret ellenére, mert nem kapom meg a jobb Ctrl-t sehogyan sem.Mindenesetre alapszabály, hogy KBDfanstől direktben nem szabad drága billentyűzetet venni, csak vendoron keresztül, mert a supportjuk csapnivaló, és súlyos probléma esetében is lazán elhajtanak egy 10 dolláros kuponnal.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Mephike #73728 üzenetére
Ha a default böngésző kell, akkor a Special fülön lévő Home ilyen célt szolgál (ha jól rémlik fejből a neve és a helye, mert most nincsen kéznél VIA firmware-es billentyűzet).
Ha olyan program kell, ami a taskbarra ki van tűzve, akkor a Win+szám kombinációval könnyen elindítható (a Win+1 az első ikont indítja el).
Ha olyan program kell, ami nincsen a taskbarra kitűzve, akkor Win+R <exe teljes elérési úttal> Enter makrót kell felvenni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
micafighter #73723 üzenetére
a 205g0 az ugye kevert, és igazából ki tudja miből keverik neked
Igen, ezért vásároltam kenőanyagot eddig mindig olyan helyről, ahol biztos voltam benne, hogy azt kapom, amit ígérnek, vagy már eleve gyári tubusban jött.Mindenesetre én vettem hozzá krytox olajat is, igy a 205g2-ből az olajjal tudok keverni tetszőleges sűrűségűt.
Tökéletes megoldás. Olajból amúgy is kell 104 vagy 105 rugót kenni. Sőt, az új vonalas Gateron kapcsolóknál, mint X vagy CJ hallani olyat is, hogy a rugó kivételével vagy ne kend meg, vagy ha igen, akkor olajjal, mert a 205-tel rosszabb lesz a vége.Amúgy ha megvan a rutinod és nem "nehéz" a kezed, akkor hígítás nélkül, direktben tudsz 205g2-vel kapcsolót kenni.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest