Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#166501) palfitom válasza Bucy86 (#166497) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Bucy86

Akkor tényleg érdemes/ajánlott cserélni!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166502) tudos4 válasza palfitom (#166501) üzenetére


tudos4
tag

Sziasztok már korábban irtam hogy szeretnék kicsit újítani a pc-n. Ideiglenesen, határozatlan időre. Az alaplapot, procit és memóriát cserélném le. Ilyenkor újra kell telepíteni a gépet, vagy csak elég hogy ha megfelelően összerakom, összedugom? Bocsánat ha rossz helyen kérdezem.

(#166503) palfitom válasza tudos4 (#166502) üzenetére


palfitom
Topikgazda


tudos4

Bár a Win10 nagy "túlélő" (ha Win-t használsz), de alaplap csere esetén erősen javallott újra telepíteni az op.rsz-t. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166504) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok,

pár hónapja kértem vásárlási tanácsot (nem írom le újra, itt van a kérdés+válasz), csak aztán jött a lockdown feloldása, nyár, koncertek és tökre nem érdekelt a dolog, de most megint nekifutnék és a napokban le is adnám a rendelést. Főleg mert a kérdésben említett konfig akkor még másodgép volt, de közben előlépett elsődlegessé és az új 4K monitorral eléggé beesett a teljesítmény, amúgy csak fotót szerkesztenék a géppel meg videót vágnék (magamnak, nem munka jelleggel)

Játék nem szempont, erre van konzol tartva.

Ahogy nézem most is az i3-10100F/10105F útvonalon lenne érdemes elindulnom ha minimális büdzséből akarom megoldani, nem nagyon vannak a piacon hasonló árban AMD CPU-k, de javítsatok ki ha tévednék. A GTX 750 Ti-t majd később cserélném le (majd ha már rögzítek videót H.265/HEVC kodekkel, addig nincs értelme, H.264-et szépen meghajt ez is).

A keretem durván 100k körül mozog (alaplap, CPU, RAM), illetve két dolog jutott eszembe, nem lenne baj egy Type-C csatlakozó (monitorom tudja, bár nem tudom ez csak IGP jelet ad ki ilyenkor vagy a dGPU-t is tudja), illetve lehet idővel beraknám a gépet egy mATX házba, de csak akkor ha ez nem jár szignifikáns hátránnyal egy normál ATX laphoz képest (az én felhasználási körömre nézve).

Meg ha már beindult a szófosás, lenne pár kérdésem:

1. Ezt a tesztet elolvasva elszörnyedtem, hogy mekkora különbségek vannak B560 alaplap és B560 alaplap között, hogy a CPU teljesítmény limitált legyen. Ez mit jelent egy i3-10100F-re lefordítva? Érdemes rámenni a drágább lapokra ha stabil Turbo frekvenciát akarok? Illetve mit jelent akkor, ha idővel beledobnék egy i5/i7-et mondjuk? A korábban ajánlott Asrock B560M Pro 4 lap kicsit leszerepelt ezen a teszten (bár nem tudom mik volnának az ideális VRM hőmérsékletek, már az azon túl, hogy minél alacsonyabb, annál jobb).

2. Vagy ne foglalkozzak ezzel, kínáljam meg egy H410-es lappal és később ha komolyabb CPU-ra váltok, ráérek lapot cserélni? Vagy itt is limitálhatja a Turbo frekvenciát a gyenge VRM hűtés?

3. Ugye most fog jönni az új Intel 12xxx generáció, érdemes lehet pár hetet várni és hátha lecsöppen némi áresés? Itt arra gondolok, hogy mondjuk egy i5-10400/11400-nak ha lejjebb esik az ára, talán azt választanám, bár nem tudom mennyit profitálnék abból, hogy 6MB helyett 12MB cache-ből gazdálkodik a CPU. A több mag előnye az erre optimalizált szoftvereknél tiszta nekem is.

4. Lehet csak simán túlgondolom az egészet és hagyjalak békén titeket! :D

(#166505) palfitom válasza Stauffenberg (#166504) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Stauffenberg

Szia,

Igen, most is az i3 lenne az ajánlott, AMD-ben jelenleg nincs jó alternatíva ilyen áron.
Válaszok:
1. Igen, fontos a normális alaplap, itt már 12 - 16 szálon dolgozó cpu-król van szó (i5-től fölfelé), nem a régi, öreg 4/4, 4/8-as procikról, amik gyakorlatilag bármilyen deszkán elfutottak. i3 még most is elfut szinte bármin, de ha nyitva hagyon a későbbi fejlesztés lehetőségét, akkor normális B560-as lapot vegyél (pl. Gigabyte B560M D3H / B560M Aorus Elite / Asus Prime B560M-A / TUF B560M-Plus).
2. i3 alá mehet, természetesen azért is ajánlottam anno.
3. Elvileg eshetne valamelyest az ár, de simán előfordulhat az ellenkezője is. Sajnos csak utólag tudsz majd igazán okos lenni...
4. :DDD :N

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166506) Stauffenberg válasza palfitom (#166505) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Köszi!

A linkelt tesztben a B560M Aorus Pro volt messze a legjobb és kb 3 ezer forinttal kerül többe, mint az Aorus Elite, van valami oka annak, hogy mégis az Elite megy itt elsődleges ajánlatként? Sok fórumon a Pro-t dicsérik inkább.

Meg még egy kérdés: Az i3-10100 IGP-s változata tudja a VP9 és H.265 gyorsítást is, nekem ezek jól jöhetnek, mert a GTX 750 Ti még nem tudja (GP107-től felfelé jelent meg a VP9, tehát GTX 10xx generáció). Van értelme ezért IGP-set venni, vagy dGPU mellett úgyis inaktiválja magát és cseszhetem ezeket az előnyöket?

Azért kérdem, mert jelenlegi konfiggal CPU limites a 4K Youtube meghajtás (VP9-et használ), nem tudja már izomból megoldani, még a 4K30p elmegyeget, néha eldob egy-egy frame-et, de kibírható, 4K60p viszont diavetítés. A H.264 anyagokat viszont úgy aprítja ez a kis gyösz GPU, hogy öröm nézni, ennyit számít a hardveres encode/decode.

Most ezt raktam össze egyelőre:

B560M Aorus Pro (45.390 Ft)
i3-10105F (33.490 Ft)
G.Skill 2x8GB DDR4 Aegis 3200 Mhz (21.690 Ft)

A memóriák ha jól sejtem le lesznek korlátozva a CPU miatt 2666 Mhz-re, de ha később fejlesztek egy újabb CPU-val, még meghálálná magát. Árban sincs nagy felára a 3200 Mhz-nek. Alaplap még kérdéses, mert ha CPU-t váltok később felsőbb kategóriából, akkor fene sem tudja, hogy mik lesznek az akkori Intel tokozások vagy lehet AMD lesz belőle. Ezt még megrágom.

H410 és H510 között lenne lényegi különbség i3 alá?

[ Szerkesztve ]

(#166507) palfitom válasza Stauffenberg (#166506) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Stauffenberg

Szívesen.

"van valami oka annak, hogy mégis az Elite megy itt elsődleges ajánlatként?" - Mert nézd meg, a legtöbb kérdezőnek még az Elite sem nagyon fér bele a pénztárcájába, és legszívesebben H410-et vagy H510-et tennének i9 alá... :(((

Ha dVGA-t használsz, akkor az IGP tudása lényegtelen lesz.

Jó a konfig.
A ramok B560-as lapban már futhatnak 2666 felett is.

"H410 és H510 között lenne lényegi különbség i3 alá?" - Nem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166508) tudos4 válasza palfitom (#166503) üzenetére


tudos4
tag

Köszönöm. Előszőr majd megpróbálom újratelepítés nélkül.

(#166509) Stauffenberg válasza palfitom (#166507) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jó mondjuk mindenhol kiemelik, hogy az Elit is magas szintet képvisel, csak a Pro egy kicsivel még jobb. De amúgy én felfogom mennyit számít egy jó alaplap, az utóbbi 10-12 évben zömmel szorzózár mentes CPU-k fordultak meg nálam.

"Ha dVGA-t használsz, akkor az IGP tudása lényegtelen lesz."

Akkor ezen nem túráztatom magam, semmi értelme nem lenne a felárnak.

"A ramok B560-as lapban már futhatnak 2666 felett is."

Jól sejtem, hogy ez egy kicsit segíteni fog azon, hogy az i3-10100/10105 kicsit limitált cache mennyiségét ellensúlyozza?

(#166510) palfitom válasza Stauffenberg (#166509) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Stauffenberg

Számodra (is) bőven jó az Elite, de ha kényelmesen belefér, akkor vedd az alig drágább Pro-t.
"én felfogom mennyit számít egy jó alaplap" - Igazán dicséretes! :K

Igen, érezhetően gyorsabb lesz a proci a magasabb ram-sebesség miatt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166511) #12516608 válasza palfitom (#166503) üzenetére


#12516608
törölt tag

BAROMSÁG : " (ha Win-t használsz), de alaplap csere esetén erősen javallott újra telepíteni az op.rsz-t. "
A Win7-et sem kellett.
- 2013: ga-970a-ud3+fx8320 +...+ SATA2 WD Blue 1TB - Native-IDE beállítás -> Win7 Ultimate 64 bit
- 2015-201x - Native IDE- > AHCI átállítás
- 2018: OPrencer klónozás Macrium Reflect-tel SATA3 SSD-re.
- 2018 később: Win7 upgrade Win10-re
-2020: lap megdöglend
- 2021 június: MSI B450-A PRO MAX + 1600AF + Aegis ramok: A Win10 köszi jól van most is.

Aki ideges, csinálhat friss Win telepítést. De előtte csináljon egy jó image-t a rendszerről. Visszatöltheti, jó lesz.
Ja, ha már eredetileg is fosul működik a rendszer, akkor egyébként is javasolt.

(#166512) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

Berendeltem Black Fridaykor két gépet. Szerintetek melyiknek jobb az ár/érték aránya, illetve megéri-e a drágább gépet venni?

https://www.notebook.hu/asus-rog-strix-ga15-g15dk-53600x057t-302310
https://www.notebook.hu/asus-rog-strix-ga15-g15dk-r5800x0690-314220

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

Játékra, single player leginkább. CS: GO, GTA 5, Psychonauts 2, de kipróbálnék pár újabb címet is, Red Dead Redemption 2, Cyberpunk 2077 stb.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Nincs ilyen.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Komplett gép.
4. Mennyi a kereted rá?

Rugalmas vagyok.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

Nincs még monitor hozzá, abból is jó néven veszek javaslatot.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Nem.

(#166513) bruti01


bruti01
őstag

Sziasztok. Na hát az a szitu hogy sikerült letéglásitani a laptopomat. Anyagi totálkár nem éri meg megcsináltatni úgyhogy új gép vásárláson töröm a fejemet de pc ben. Igazábol van pár kiszemeltem. Első:
Intel i9-11900F 8x5,2GHz /8gb DDR4 RAM /1TB+120GB /GamerX-5 / K2 / GeForce GT1030 2GB.
Második:
Intel i5-10400F 6x4,3GHz /8gb DDR4 RAM /1TB+120GB /Black Tower / GeForce GTX 1650 4GB/ Windows 10 Pro
Harmadik:
Ryzen 7 5800X8x4,7 /16gb DDR4 RAM /1TB+120GB /GamerX-5 / K2 / GeForce GT1030 2GB
Utolsó:
Ryzen 9 5900x 12x4,8GHz /8gb DDR4 RAM /120GB SSD /GamerX-5 / K2 /GeForce 605 1GB
A konfigok igazábol nagyrészt adattárolásra lesznek plusz játékra. Komoly videokártya nincs bennük de van agy 1080 ti kártyám ami bőven elég vannak winyóim is. Ezek a konfigok nagyjábol egy árban vannak. Melyiket választanátok?

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#166514) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!
Gépvásárlás előtt állok, korábban kérdeztem is itt a fórumon, de akkor még csak nagy vonalakban, mert első körben laptop irányba gondolkodtam inkább és vonzana most is, de elég sok adatom van, így ami laptopba megfelelne nekem már sajna túlmenne a kereten.

Azóta már letisztázódott mit szeretnék, de a részletekkel pl. milyen gépház, milyen alaplap, procihűtő stb sajna nem vagyok képben ezért abban szeretném a segítségeteket kérni hogy tudnátok-e ajánlani konkrét konfigokat pl. valamelyik gépösszerakó oldalon, az nagy segítség lenne. :)

Szóval a konkrétumok:
A keret az 2-300 e talán minimálisan lehet felette, de abba is tudok gondolkodni hogy később fejlesztem majd ha valami most nem fér bele.
Amire gondoltam: Intel I5 vagy ha tudjátok ajánlani azt is AMD Ryzen 5 proci, 16 giga ram, min egy 500-as ssd és min 1 tb-os hdd. (Dualbootban Win és Linux) Bár a Win csak játékokra kellene és minden másra Linuxot használok, azért szeretném hogy win 11 kompatibilis lenne frissítéssel lejönne rá később a Win 11, tehát tpm2-es alaplapok előnyben. Sajnos ahol használom a gépet nincs vezetékes net, ezért még kell majd bele egy wifi-s hálózati kártya is, bár ha maga az alaplap tudja ezt az is opció, így az a bővítőhely felszabadulhat esetleg másra majd. Házban nincs nagy elvárásom, az asztal alatt van most is szóval nincs is szükségem plexifalú, rgb-s házra úgyse nézi senki. :D
Ami viszont fontos lenne, hogy több hdd/ssd-t is bele tudjak rakni ugyanis most van ha mindent beleszámolok kb 1 tb adatom lehet kicsit több is, jelenleg van egy 1 tb-os winyóm ahol kb 300 gb szabad és egy 500-as ami szinte tele van bár onnan tudok szanálni. Ezért az a terv hogy az egyik vinyót berakom az új gépbe majd.
Videókártya: Tudom ez a húzósabb, de legfőképp az alap dolgokon felül fotószerkesztés amire használnám a gépet, úgy tudom a mostani procik integrált videokártyája is több mindenre elég már, szóval lehet erre kiszolgálna az is. De a mostani gépemben van egy Radeon RX 550-es kártyám azt is tudnám tovább használni, ezért külön videokártyát most nem tervezek venni hozzá.

Szóval nagy vonalakban tudom mit szeretnék, de sajnos abban nem vagyok képben milyen alaplaphoz milyen proci, hútő, ház stb, ezért előre is megköszönöm, ha tudnátok ajánlani konkrét konfigokat akár valamelyik gépösszerakó oldalról, amit jónak gondoltok, bármilyen infót előre is köszönök! :R :R

(#166515) #12516608 válasza Canonfan (#166514) üzenetére


#12516608
törölt tag

Összefoglaló kérdéssorát töltsd ki légy oly szíves. Amit eddig írtál, az kb. mákostészta.

(#166516) palfitom válasza #12516608 (#166511) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Ez is egy vélemény...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166517) palfitom válasza Dozbik (#166512) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dozbik

Szia,

Az RTX 3070-nel szerelt gép talán jobb ár-érték arányú, ha belefér, akkor inkább azt tartsd meg.
Monitor: valami FHD 144Hz-esben gondolkodnék (esetleg feljebb mehetsz 1440p-re, de ahhoz már karcsú tud lenni a 3070 is), Milyen monitort vegyek?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166518) palfitom válasza bruti01 (#166513) üzenetére


palfitom
Topikgazda


bruti01

Szia,

Ennek fussunk neki újra úgy, hogy egyrészt válaszolsz az Összefoglaló kérdéseire, másrészt kellene a konfigok ára, és részletes leírásuk (alaplap, tápegység, ramok kiszerelése, órajele, stb)!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166519) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Már egy ideje gondolkozom egy gép cserén és most jött el az ideje.
Leginkább a New World miatt szeretném a cserét, már ha van értelme.
Mostani konfigom:
CPU:I7-4790
Alaplap:ASRock H81 Pro BTC
Ram: 2X8gb DDR3 1600Mhz
SSD: Kingston 240GB (amin a TRIM a cmd szerint aktív viszont a hds szerint nem és ezért 80/100%)
VGA: GTX 1070 8GB (ezt a mai árak miatt nem tervezem cserélni)
Monitor: Samsung C27RG50FQU

Szóval proci,alaplap,ram cserén gondolkozom.
A márka az szinte mindegy és természetesen a használt alkatrészekkel sincs bajom.
Maximum 150.000ft-ot gondoltam rákölteni.

(#166520) Canonfan válasza #12516608 (#166515) üzenetére


Canonfan
senior tag

Igazad van, ez így elég áttekinthetetlen valóban, úgyhogy összeírtam a kérdéssor alapján:

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Az általános dolgokon (netezés, filmnézés, irodai programok stb) főleg fotós utómunkára, képszerkesztés max alapszintű grafika amire használnám. Játékok közül singleplayer játékok, de nem cél hogy a legújabb címek is fussanak full beállításokon, (az tudom kb a keretem duplája lenne) de pl Tomp Raider, Hitman, stratégiai játékok amire gondoltam.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Az egyik 1 tb vinyómat mindenképp hogy ne kelljen ennyi adatot másolgatni, meg a mostani gépemben van egy Radeon RX 550-es videokártyám az a terv hogy vagy alaplapi vga-t használok vagy a meglévő vga-mat használom majd.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Amire gondoltam: Intel I5 vagy ha tudjátok ajánlani azt is AMD Ryzen 5 proci, 16 giga ram, min egy 500-as ssd és min 1 tb-os hdd. (Dualbootban Win és Linux) Bár a Win csak játékokra kellene és minden másra Linuxot használok, azért szeretném hogy win 11 kompatibilis lenne frissítéssel lejönne rá később a Win 11, tehát tpm2-es alaplapok előnyben. Sajnos ahol használom a gépet nincs vezetékes net, ezért még kell majd bele egy wifi-s hálózati kártya is, bár ha maga az alaplap tudja ezt az is opció, így az a bővítőhely felszabadulhat esetleg másra majd.

4. Mennyi a kereted rá?
A keret az 2-300 e talán minimálisan lehet felette, de abba is tudok gondolkodni hogy később fejlesztem majd ha valami most nem fér bele. A vásárlást 2-3 héten belül tervezem amúgy még karácsony előtt.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Jelenleg egy full HD-s monitorom van HDMI csatival, tehát ennek megléte a videokártyánál mindenképpen fontos.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Házban nincs nagy elvárásom, az asztal alatt van most is szóval nincs is szükségem plexifalú, rgb-s házra úgyse nézi senki. :D Ami viszont fontos lenne, hogy több hdd/ssd-t is bele tudjak rakni ugyanis most van ha mindent beleszámolok kb 1 tb adatom lehet. Ezért az a terv hogy az egyik vinyót berakom az új gépbe majd.
Márkában annyira nincs megkötés talán a Dell ami felé húznék.
Ami viszont fontos hogy olyan helyről szeretném venni ahol a komponensekre vonatkozik a garancia, nem az egész gépre, szóval hogy a meglévő dolgaimat bele tudjam pakolni garivesztés nélkül.

Sajnos abban viszont nem vagyok képben milyen alaplaphoz milyen proci, hútő, ház stb, ezért előre is megköszönöm, ha tudnátok ajánlani konkrét konfigokat akár valamelyik gépösszerakó oldalról, amit jónak gondoltok, bármilyen infót előre is köszönök! :R :R

(#166521) palfitom válasza Dzsabba (#166519) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Dzsabba

Szia,

Lap: pl. Gigabyte B560M D3H / B560M Aorus Elite / B560M Aorus Pro / Asus Prime B560M-A / TUF B560M-Plus / Gigabyte B560 HD3 / Asus Prime B560-Plus / MSI Z590-A Pro
CPU: i5-11400(F) / 10600K(F) / 11600K(F)
Hűtő (a non-K procikhoz opcionális): ID-Cooling SE-224-XT Basic / Arctic Freezer 34 eSports / Freezer 34 eSports DUO / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / BQ Pure Rock 2 / SilentiumPC Fortis 3 / BQ Dark Rock / Dark Rock 4
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3000(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Fury 3600 / Fury Renegade 3600

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166522) palfitom válasza Canonfan (#166520) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Canonfan

Szia,

Példa konfig:
1 x GIGABYTE B560 HD3 (rev. 1.0)42 490 Ft
1 x INTEL Core i5-11400 2.60GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral75 790 Ft
x KOLINK Castle fekete15 591 Ft
x G.SKILL 32GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-32GISB41 190 Ft
x BITFENIX Formula 550W20 890 Ft
x TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA HDWD110UZSVA12 990 Ft
x WD 500GB Blue SN550 NVMe M.2 PCIe M.2 2280 WDS500G2B0C19 590 Ft
1 x ID-COOLING SE-224-XT Basic8 990 Ft
Összesen: 237 521 Ft
A maradék pénzt tedd félre a VGA-cserére (de persze mehetünk följebb is árban, ha szeretnéd).

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166523) Stauffenberg válasza palfitom (#166510) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na még egy kérdés: lehet tápot is cserélnék (vagy ezzel a körrel, vagy valamikor mostanság), semmi baj a jelenlegivel (Gigabyte Superb 460W), csak már jó pár éves és ódivatú piros-sárga kábelrengeteg lóg ki belőle. :D

Így nézne ki a konfig:
- B560M Aorus Pro/Elite
- i3-10105F
- Aegis 2x8GB 3200 Mhz DDR4
- GTX 750 Ti 4GB (később cserélném: 1050 Ti 4GB vagy 1060 6GB-ra vagy valami ilyesmi kategória)
- 2 db HDD
- 2 db SSD

Nem tudom kell-e nekem moduláris/félmoduláris, persze szebben el lehet ezeket rendezni, de inkább csak az érdekel, hogy legyen jó minőségű és legyen kívül kapcsoló rajta (mikor hosszabb időre letámasztom a gépet le szoktam nyomni, de azért nem a 220-as hosszabbítót, mert azon van a router is).

(#166524) palfitom válasza Stauffenberg (#166523) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Stauffenberg

Pl. FSP Hexa 85+ 350-450W / FSP Hydro Pro 500W / BQ System Power 400-500W / BQ Pure Power (CM) 400-500W / Bitfenix Formula 450-550W / Seasonic GC 500-550 / Seasonic GM 500

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166525) Dzsabba válasza palfitom (#166521) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Ez gyors volt.
Átfogom nézni.
Köszönöm a segítséget.

(#166526) Meggyi001 válasza Dzsabba (#166519) üzenetére

Gyáhe... a lapod aranyat ér :)

https://gamergep.hu/

(#166527) Canonfan válasza palfitom (#166522) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszi szépen, :R igen szerintem is maradhatunk itt árban, úgyis még hozzájön egy wifi képes hálókártya és a win ára, csak azon gondolkodok még hogy mivel járnék jobban, veszek kulcsot és feltelepítem magam, vagy eleve így kérem a gépet :F

De tetszik ez a konfig főleg a 32 gb ram miatt túl is van az elképzeléseken, egy jó ideig elég így is de főleg egy normálisabb vga-val majd később :K

(#166528) Ispy válasza Canonfan (#166527) üzenetére


Ispy
veterán

A legjobban, ha veszel egy "használt" wint.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#166529) Reflax


Reflax
tag

Üdv üdv, szeretnék az öcsémnek egy fix 60 FPS-es 60-120Hz Pc-t építeni új illetve használt elemekből hardverapróról.
A keret max 70 ezer Ft.
Vidikari nem lényeges, azt tudok szerezni. Nem kell burtál gép, elég, ha viszi fix 60FPS-en 1920*1080-ban, elég közepes grafon nem ultrán.
Lényegében nincs semmije. Gépház sem nagyon de lehet olcsóbban szerezni azt is, ventillátorokat bele, táp, RAM, alaplap, processzor, ssd a gépnek és hdd a fájloknak, minden kell.
Ha rossz topikba írtam, kérem irányítsatok át!

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#166530) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok!
Elkezdtem játszani a gép építés gondolatával, világ életemben laptop user voltam, szóval nem igazán vagyok a komponensekkel naprakész, ti pedig igen. A gép valszeg sosem fog gamet látni, sokkal inkább kissebb fejlesztői munkák, Machine Learning / Deep Learning vonalon próbálkozom.
Szóval valami jövőálló alaplappal kezdenék.
- NVME, pcie 4.0 support lenne az elvárás, és inkább AMD-vel szemezek mint Intellel.
- Aztán valami megfizethető Ryzen bele. Az AMD kínálatában mi most az ár/érték bajnok cucc?

Lehet hogy nem lesz végül belőle semmi azt veszem a jövő évi iMacet, csak agyalok hogy jövök ki jobban.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#166531) #12516608 válasza moleculez (#166530) üzenetére


#12516608
törölt tag

5600G/5700G + egy jó MSI b550 lap köré építeném az elképzelést. Később lehet majd 5900X/5950X-re is ugrani akár.
RAM az együtt futtatott szoftverek követelménye, minden más is meg azonos akár intel, akár AMD fronton. Talán a CPU hűtőt kivéve.

(#166532) #12516608 válasza Canonfan (#166527) üzenetére


#12516608
törölt tag

" veszek kulcsot és feltelepítem magam" --- Pontosan így. Egy kulcs max 10EUR, a telepítés élményére meg mindenkinek szüksége van a tapasztalatok megszerzése miatt.

(#166533) palfitom válasza Canonfan (#166527) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Canonfan

Szívesen.
Én az apróról, megbízható helyről vennék "használt" Win-kulcsot.
Igen, ez már egy egész "élhető" konfig, és a fotó-molesztáláshozszerkesztéshez jól fog jönni a 32GB. :K

#166525 Dzsabba
Igyekszünk! :)
Szívesen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166534) palfitom válasza Reflax (#166529) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Reflax

Szia,

Hááát, szép feladat, 70k-ból nincs semmiféle használt gamer PC :(
Túrd az Aprót, és ha szeretnéd, akkor szívesen véleményezzük, hogy melyiket lenne leginkább érdemes megvenni!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166535) rasotamas válasza Reflax (#166529) üzenetére


rasotamas
veterán

Szia,

Jó lenne tudni mit jelent az alábbi mondat:
"Vidikari nem lényeges, azt tudok szerezni."
Mert nem mindegy, hogy a keretből, vagy azon felül szerzel videokártyát, ahogy az sem, hogy egy GTX750Ti-t, vagy egy RTX2070-et.

Használt: 70k-ból brand gépet, vagy használt asztali gépet ki lehet fogni:
- kicsit újabb (Intel 6-7gen LGA1151V1 DDR4) I5 (pl I5-6400, 6500), vagy
- régebbi (Intel 2-3-4 gen LGA1155, LGA1150 DDR3) I7 (pl 3770, 4770, 4790) fér bele a keretbe és kell is 60FPS-hez.
Egyetlen egyet találtam aprón ami épp 70k és már I7-6700 procis, az annyira nem lenne rossz, de Szegeden van és 0 értékeléses eladó. Talán olyan 1060-1650S-1070-RX480-RX580 környékéig tennék bele videokártyát.

Újból: (10gen) sajnos már egy I3proci+alaplap+ram sem fér bele a keretbe, és akkor még se ház, de táp, se háttértár.

Én tavaly összeraktam ügyeskedve egy 4770-es HP brand gépet 2x8gb ddr3 rammal, szerintem nem került 50-be, egy 4790(K) vagy 6700 ennél erősebb de nem olyan sokkal, viszont sokkal drágább, akár már túllépheti a keretedet.
DDR3 sem lapban sem memóriában nem olcsóbb a DDR4-nél, de prociban igen(4770 25k+, 6700 40K+), ezt neked kell eldöntened.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#166536) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Üdv!

1.: Mindenes + játék (már amennyire). 2.: Egy ős VGA-t (750Ti) és egy ős monitort kap egyelőre, költségcsökkentési célzattal, a max később is FulHD és valami 1660/2060 körüli teljesítmény lesz. 3.: Ház, táp, lap, cpu+hűtő, ram, ssd, tán hdd. 4.: 180K HUF +1.: Szívesebben vennék AMD-t, ha lenne ennyiért nem rosszabb. +2.: Minimum két év gari legyen mindenre, de inkább több.

Korábbi ajánlásokból szemezgetve és utánaolvasgatva a jelenlegi elképzelés:
Cooler Master MasterBox Q300L 16K (ez tetszik neki, és ahogy látom vállalható is)
Seasonic CORE-GM-500 23K (nagyon jó vételnek látom a 20K körüli bronzok mellett)
ASUS Prime B560M-K 33K
i5-10400 65K (mivel valószínűleg jó ideig nem lesz csere, inkább ez, mint i3, és a vga kora miatt az IGP jelentette nyugalomra is rászánom a 7K felárat)
Jonsbo CR-1400 RGB 7K (ez tetszik neki, és ahogy olvasom egész jó is, de csak 9cm, kicsit tartok tőle, bár nagy CPU nyüstölés nem lesz. Vagy ID Cooling SE-224-XT basic/rgb 9K/11K)
G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz 22K (perpill 3200-as nincs a boltban, de az a terv)
Western Digital SN550 Blue WDS500G2B0C 500GB M.2 21K (?)
// Toshiba P300 2TB 16K (ez valószínűleg csak később)

SSD-ben bizonytalan vagyok. A2000-et néztem először korábbi ajánlások alapján, de ebből perpill nincs 500-as. Olyan kéne, ami nem melegszik rohadtul, nem kell bordázni, hűteni, stb, szóval "gondozásmentes". Némi teljesítményt is simán beáldozok érte, azért is tetszett az A2000.

Illetve ha tudtok 8-10K körül vállalható "top flow" hűtő a procira, az még érdekelne.

Köszi!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#166537) Canonfan


Canonfan
senior tag

#166528 Ispy, #166532 u299975, #166533 palfitom:

Köszi szépen, akkor valóban ez lesz a legjobb, egyik kollégám vett is korábban egyik termékkulcsos oldalról win licenszet majd megkérdezem tőle pontosan honnan. :)

Még egy kérdésem lenne csak, HDD-ben a 2 tb-osakkal mik a tapasztalatok? Csak azért kérdezem, mert az változatlanul a terv hogy az egyik 1 tb-os vinyóm megy bele az új gépbe, de gondoltam hogy lehet érdemesebb lenne az új gépbe 1 tb helyett 2 tb-osat venni árban valószínű nem sok a difi és azzal egy jó időre meglennék.
Csak valakitől hallottam hogy szerinte inkább több 1 tb mint egy nagyobb, mert nem igazán bízik a több tb-os vinyókban. Persze nekem sem kell 4-6tb, bőven elég lenne hosszú ideig a 2-es, mit gondoltok érdemes így gondolkodnom megbízhatóságban hallottatok negatívumot a 2 tb-s vinyókról?

[ Szerkesztve ]

(#166538) hobizoli válasza rasotamas (#166535) üzenetére


hobizoli
nagyúr

25k-ert lehet venni 10100F-t...

több drón kell ;P

(#166539) #12516608 válasza Canonfan (#166537) üzenetére


#12516608
törölt tag

- "Csak valakitől hallottam hogy szerinte inkább több 1 tb mint egy nagyobb, mert nem igazán bízik a több tb-os vinyókban. " --- BAROMSÁG! (A topikgazda nem kedveli ezt a kifejezésemet, de ami az, az az. :D )
Válassz szíved és elképzelésed szerint - [link] innét. 2-4 TB-nál a használat módjától függ, hogy melyik modell az ajánlott.

(#166540) Ispy válasza Canonfan (#166537) üzenetére


Ispy
veterán

Nem az a lényeg hány TB-os, hanem, hogy mennyi mentésed van róla. Egy offline és egy távoli biztos nem árt, ha értékes a motyó. Nekem 3 éve 3 TB-s redek mennek a nasban 0-24, eddig hibátlanok. Előtte meg 2 TB-sak voltak....

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#166541) rasotamas válasza hobizoli (#166538) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez igaz, azt hittem drágább.
Aprón van egy darab 10100F 25ért vagy boltból 29-30-ért.
Alaplap se sokkal olcsóbb, black friday-n volt pár tűrhető b460 lap 18 körül, de inkább 25-öt mondanék.
Ramból 2x8 ddr4 lemehet 20 környékére ha 2666-os.
Ott tartunk hogy 70, ha megvan a gyári cpu hűtő mondjuk pár ezresért lehet szerezni valami kis kotla házikót egy nem túl jó táppal, egy régebbi 350-400-as festetlen FSP ideiglenesen megteheti.
De a vga-t még mindig nem tudjuk.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#166542) hobizoli válasza rasotamas (#166541) üzenetére


hobizoli
nagyúr

sot, mar lattam i3-10100F-t 20-22k-ert is

igazabaol a DDR3-DDR4 RAM ugyanannyi
az alaplap meg max annyival dragabb a s1200-hoz, mint amivel a 6-7gen i7 CPU dragabb a 10gen i3-nal

szoval kb ugyanannyibol all meg kompletten

a 4gen i7-4xxx ugyanez


ha 1-2k-val dragabb is a 10gen, akkor se erdemes a regebbivel keccsolni...mit nyersz vele? semmit :U

több drón kell ;P

(#166543) Doki16


Doki16
addikt

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Munkára és tanulásra lenne használva. Nem kell VGA, mert nem játékra lesz véve. A felhasználás is kimerül abban, hogy internet, Office és ilyen egyszerű alkalmazások.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nincsen semmi, komplett asztali gép kell.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Egy használható asztali gép kell amiben minden benne van és már csak rá kell dugni a monitorra.
4. Mennyi a kereted rá?
250-300k-ból a lehető legjobb megoldás kellene, hogy "jövőálló" legyen.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Majd valami egyszerű FullHD monitor lesz rá kötve. Nincsen semmi extra igény.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs olyan márka ami preferálva lenne, legyen jó a munkára meg a tanulásra. Egyszerű legyen, nem kell semmi fény meg hasonlóak.

Köszönöm előre is a segítséget :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#166544) palfitom válasza Sebaj Fóbiás (#166536) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Sebaj Fóbiás

Szia,

Hűtő: én nem szeretem a kis ventiket, ezért inkább a "vagy" utániakból választanék, avagy maradva a Jonsbo márkánál CR-1000.
Ram: a 3000-es Aegisek is szoktak futni 3200-on, de természetesen ha kapható a 3200-as, akkor azt vedd!
SSD: igen, az A2000 ideális választás lenne, helyette jó lesz az SN550.

A top-flow hűtő a B560M-K lap miatt jó ötlet! :K Pl. ID-Cooling IS-50X

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166545) palfitom válasza Doki16 (#166543) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Doki16

Példa konfig:
1 x ASROCK B560M Pro438 890 Ft (HDMI és DP)
1 x INTEL Core i5-11400 2.60GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral75 790 Ft
x KOLINK Citadel15 591 Ft
x Kingston Fury 16GB Beast DDR4 3200MHz CL16 KIT KF432C16BBK2/1626 190 Ft
x SEASONIC Core GM 500W23 691 Ft
x TOSHIBA P300 2TB 3.5" 5400rpm 128MB SATA HDWD220UZSVA17 090 Ft
x WD 500GB Blue SN550 NVMe M.2 PCIe M.2 2280 WDS500G2B0C19 590 Ft
x ID-COOLING SE-224-XT Basic8 990 Ft
x Gépösszeszerelés3 990 Ft
Összesen: 229 812 Ft

Több boltban is kérhetsz összeszerelést, pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.

A megadott felhasználásra nem muszáj elkölteni 250-300k-t, a fenti konfig bőven túlteljesíti az elvárásokat, és "jövőálló"-nak is mondható.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166546) Doki16 válasza palfitom (#166545) üzenetére


Doki16
addikt

Szuper, pont ilyesmire gondoltam, tökéletesen megfelel. Örülök, hogy ennyiből kijön egy jól használható gép :)

Köszönöm szépen :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#166547) Grave_444 válasza palfitom (#166544) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én Jonsbo CR-1400 hűtőt használok 10400F-en.
Idle 30-35 fok körül minimum 800rpm körül hűti, terhelve is leszabályozva 1000rpm körül elég halkan 55 fok környékén tartja. Persze ha befér a házba magasabb egyértelműen a 12cm-es ventivel szerelt verziót érdemes választani. :K

(#166548) palfitom válasza Grave_444 (#166547) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Köszi az infót, jó tudni, hogy halk a kicsike!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#166549) Sebaj Fóbiás válasza palfitom (#166544) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

& Grave444
Köszi!

Közben azon agyalok, hogy mégis inkább i5-11400 legyen-e a proci (+10K), 3200-as ramokkal. Keretbe szorítás végett így egyelőre maradna gyári hűtő, aztán később majd rakunk rá egy szebbet, jobbat; a ház alaplap tálcáján van is hozzá lyuk, nem is kell kibányászni hozzá az egész gépet.

Na meg nézem ezt az imént ajánlott Asrock B560M Pro4 lapot. Életrevalóbbnak tűnik, mint az Asus, valószínűleg cserélem is.Van esetleg még ebben az ársávban (~40-ig) olyan, amire érdemes ránéznem?

Illetve a hasonló kategóriájú, vállalható wifis lapok mennyinél kezdődnek? Wifis kapcsolat lesz, egyszerűbb, nagyszerűbb, elegánsabb lenne egy gyárilag wifis lap, de tartok tőle, hogy lényegesebben több a feláruk, mint egy usb-s wifi-é.

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#166550) hobizoli válasza Sebaj Fóbiás (#166549) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ne vegyel Wifi-s lapot

USB

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.