Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7387) theporcupine válasza hibavissza (#7383) üzenetére


theporcupine
tag

Nem egészen. Tényleg ez egy katyvasz és nem kellene fényerőt erőltetned, mert azonos expót azonos f értéken hoz. Meg azt sem teszed hozzá, hogy az f/3.5 full frame az mft f/1.7-hez képest ebből adódóan már négyszeres ISO-n megy, ami meg csökkentette a dinamikát és növelte a zajt.
Azért még elég jól lehet portrézni egy mft-vel, meg a végeredmény amúgy is csak egy 8 bites jpg lesz végül mindkettőn. Most vettem elő a GH1-et és persze legalább két fényértékkel kisebb a dinamikája (viszont szebb a zaja, kevesebb sokkal a színzaj), de még azzal is nagyon jól lehet, csak hiányzik a szem fókusz. Nyilván mindenki jó pénzért magazin fotókat készít és középformátum a minimum. Én is elég technika b*zi vagyok, de azért tisztában is vagyok ezzel és azzal is, hogy a kép nem ettől lesz jó. A jó kompozíció, a jó fények sokkal többet számítanak, mint egy mft és ff közötti különbség. Megvettem 23 év után az első ff gépemet és vennék középformátumot is, ha lenne miből, de azt is tudom, ettől nem lesznek jobbak a képeim. Nyaralásra meg biztos nem S5M2 lesz nálam.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.