Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) #41133696 válasza Greenebola (#949) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja :DDD

(#952) Szellem. válasza #41133696 (#948) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem szeretnélek kioktatni, vagy nem akarom, hogy félreérts!

Teljesen jó szakmai videókat készítesz és használható anyagokat raksz össze, amivel sok embernek segítesz! Ergo, aki olvas vagy néz, az jó információkhoz jut tőled, általad. Ez egy magasabb szakmai ismeretet takar!
Ha egy ilyen fórumba, egy ilyen minőségű hozzászóláshoz úgy reagálsz, ahogy tetted, akkor véleményem szerint semmivel nem leszel különb, mint az a "marha", aki a Defenderrel kapcsolatos sorokat leírta!
Mindezt, jó szándékkal írom, mert ha lesüllyedsz egy buta hozzászólás szintjére egy ilyen "le lámámázó" hozzászólással, akkor a szakami tekintélyedet csökkented és arra a szintre süllyedsz Te is mint amilyenen az ember volt és indította a témát.

Mindezt nem kioktató, hanem segítő szándékkal írom!
Az ilyen emberekkel, meg amúgy sem lehet mit kezdeni és az ilyen embereket amúgy sem lehet meggyőzni. És nem is kell!
Aki ilyen stílusban ír le egy kommentet, mint az illető, azt inkább ott kell hagyni. Olyan rutinja van az ilyen ostoba megnyilvánulásban, hogy sem meggyőzni nem tudod, viszont felesleges energiát fektetsz az ilyen emberbe!
Mint írtam, mindez jó szándékú a részemről!

Azt meg el kell tudni fogadni, hogy a Defender nem mindenható és nem mindenkinek való! Az aki szakmailag tisztában van alapvető dolgokkal, amikkel elkerülhet egy vírusfertőzést, annak teljesen mindegy, hogy mi van a gépén, mert óvatos és van tudása a megfelelő használatról. Aki meg warezpisti és ész nélkül töltöget, meg telepítget, annak meg édesmindegy, hogy mit rak fel, mert semmi sem lesz jó neki!

Remélem, nem értesz félre!

Az elmúlt évek alatt rájöttem, hogy alacsonyszintű emberekkel felesleges konfrontálódni, mert úgy is Te jössz ki rosszul a vitából, viszont ő nem lesz okosabb! A buta ember stílusát meg nem kell felvenni! :R

[ Szerkesztve ]

(#953) Orlin válasza Szellem. (#952) üzenetére


Orlin
addikt

Szia Plag!

Neked most mi van a gépeden?Eset termék vagy a Defender?
Nem régen tettem fel az őszi Windowst és egyelőre még nem tettem fel a 11-es Nod-ot.Elég meggyőző most a Defender.
De picit tartok még tőle.Mivel online is bankolok-utalgatok.És ott az Eset védelmet használtam az elmúlt években...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#954) Szellem. válasza Orlin (#953) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Hát, nálam vegyes a körkép.
Defender van a saját laptopomon! Nekem tetszik amit csináltak vele és mivel nem ma kezdtem, nekem tökéletesen megfelel egyenlőre. Ha megunom, felteszek rá mást.
Itthon a feleségem gépén Emsisoft Antimalware van fent, mert neki a Yoga 2-es gépét az nem bántja.
Az asztali gépemen Kaspersky Internet Security van fent. Ott torrentezek, játszok időnként, stb.
A Húgom gépén pedig ESS 11 van fent.

Nagyon jó lett az ESS11, de én valahogy jobban bízok egy EAM-ban, mint benne. De, ez az én szubjektív véleményem, ráadásul az Eset szokása minden szarra ami nem kártevő kategória bejeleznie. Nekem ez nem szimpi.

Az új Defender nagyon jó lett. Az én véleményem, hogy ha tudod a dolgod, akkor maradhat és Edge-ben bankolj! Ha nem bízol benne, akkor mehet fel más, de ebben nem tudok tanácsot adni.
Én nem vásárolok össze mindenféle adblock meg egyéb cuccokat.

Remélem, minimálisan, de tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#955) daimonion


daimonion
senior tag

Most kicsit zavarban vagyok.Mindenhol ezt az online bankolok és kell védelem az online bankoláshoz beírásokat olvasom.
Valaki ecsetelné, hogy milyen extra és különleges cucc kell az online bankoláshoz ?

Én az OTP nél bankolok már egy jó ideje. Ott a belépéshez kell egy
- Azonosító
- Bankszámlaszám
- jelszó
Beírása. Ha ezzel megvagyok akkor kapok egy kódot vagy QR olvasóval azonosítanak. Ha akód helyes vagy a smart bank szolgáltatásban a QR olvasóval beolvasom akkor enged belépni

Sztem ehhez nem kell semmiféle hókuszpókusz.
Ha win10 van a gépen akkor már vannak olyan védelmi technikák mint smart screen ami igazán az edge böngészővel hatásos .A Fall creator update ben meg a Defender már fejlődött annyit, hogy ahogy Plag mondta előttem Bőven elegendőnek kell lenni értelmes géphasználat mellett

(#956) Szellem. válasza daimonion (#955) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt a bakolás elleni védelmet én sem értem pontosan!
A bank hivatalos online oldala adott. Maximum ha valamilyen nem kívánatos levélben jön egy olyan info az álbank oldallal, akkor arra rákattint a user és beszívja a dolgot. De, ugye alap, hogy ha van a bankomnak egy hivatalos oldala, akkor azt minimum elmentem a böngészőben a könyvjelzők közé és csak azt használom, illetve nem nyitok meg ilyen leveleket sosem!
Első probléma kizárva!
Második, hogy valamilyen adatlopó program fut a háttérben ami ellopja a banki adatokat begépeléskor.
Ha jól tudom a Netbank védelmek úgy működnek, hogy a bank oldala védett böngészőben nyíliik meg! Ez rendben is van, de ettől még az adatlopó ellophatja a billentyűzet leütések alapján a belépési adatokat! Erre volna megoldás egy virtuális billentyűzet.
A Kaspersky pl. ezt tudja. A többit nem tudom, mert nem próbáltam.

Szóval, itt igazából csak az adatlopó programok okozhatnak igazán problémát, ha a user nem birka és nem ül fel minden csaló ímélnek. :)
Egyébiránt pedig már nem elég csak begépelni a jelszókat a banki oldalakon! Van plusz okosság mint a Te esetedben is amivel hitelesíteni kell az infokat!

[ Szerkesztve ]

(#957) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Van itt egy érdekes bankolós eset,érdemes az alatta levő hozzászólásokat is elolvasni,én nem értek ilyesmihez,de nem néz ki túl jól ez a téma,ezért én inkább személyesn intézem az ilyesmit.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#958) Szellem. válasza Dévacsen (#957) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A 24.hu egy szenny oldal, de semmi több! Nem tartom hitelesnek amit leírt!
A cikk elég hiányos, és inkább hatásvadész mintsem alkalmas okulásra.
Az alatta lévő hozzászólások, meg inkább nevezhetőek prolinak, mint szakmainak.

A magam részéről erről:
Sosem használnám a telefonomat fizetésre a bankkártya helyett! Az ok egyszerű: Tele vannak biztonsági résekkel a telefonok rendszerei, főleg a nem naprakész biztonsági frissítések miatt, stb...
Az ésszerű kártyahasználatot is tanítani kéne, mert jelenesetben alapvető hiányosággal rendelkeznek a kártyahasználók!
A lopások nagy része odafigyeléssel, tudással elkerülhető, sőt! Ez ugyan olyan mint a számítógép védelme. Ha tudod mit, hogyan kell csinálni normálisan, akkor nem lesz problémád. Ha nem, akkor meg jöhet és jön is a baj.

(#959) daimonion válasza Dévacsen (#957) üzenetére


daimonion
senior tag

Jó jó de ez a Simple alkalmazás és mobil fizetés. Az szerintem is egy baromi veszélyes dolog, és ha már itt vagyunk már léteznek olyan okospénztárcák amelyek védenek az ilyen NFC olvasás ellen.
RF Árnyékolt pénztárca
Sajnos olyan világban élünk, hogy ilyenre már szükség lehet.

(#960) Szellem. válasza daimonion (#959) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezzel nem feltétlen értek egyet!
A kártyák olvasási és írás tartománya 1-2 cm! Nem több! Nagyon baromnak kell lenni ahhoz, hogy valaki ezt kihasználja! Egyébiránt, ha fémpénzt tesz valaki a kártya elé azzal is árnyékolja. Az RF kártyáknak pont ez a baja.
Ha itt tartunk, a kártyához tartozó biztonsági beállítások (sms küldés, stb.) nem rossz ha bekapcsolja valaki. Sőt!
Sok esetben nézd meg, hogy a user a balfék ami miatt valaki kihasználta a lehetőséget, hogy lopjon a számlájáról!

(#961) Dévacsen válasza daimonion (#959) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem vagyok képben a témában,a telefonok hidegen hagynak,7 éves a készülékem. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#962) Doky586 válasza Szellem. (#956) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Online bankolásnál pár szabályt be kell tartani, ennyi az egész, semmi extra:
- weben figyelni kell hogy a böngésző https kapcsolat legyen, zölden kijelezve
- a belépési jóváhagyó pin egy független másik eszközre (pc vs telefon) más úton (net vs sms) jöjjön amit neked kell begépelni. (egyetlen eszközt használó módszerek szerintem nem biztonságosak)

Az NFC is biztonságos megfelelően használva. Az utóbbi években kiadott minden személyi igazolványa NFC chipet rejt (a telefonokkal kompatibilis), de mégse lehet kiolvasni telefonokkal, mert nem adtak ki hozzá alkalmazást.. (ezért muszáj kb 15eFt-ért PCs nfc olvasót pl állami ügyfélkapuhoz, nav)

[ Szerkesztve ]

(#963) #41133696 válasza Doky586 (#962) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem minden böngészőben zöld ha HTTPS:

(#952) Plag : Azt ott élveztem oltani, mert nyilván ott lehetett abban a szabadosabb stílusban :) De egyébként vágom mit mondasz :)

(#964) Szellem. válasza #41133696 (#963) üzenetére


Szellem.
nagyúr

:R

(#965) Doky586 válasza #41133696 (#963) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a szín a lényeg. Hanem az hogy ellenőrizve legyen a root certificate-ekig hogy érvényes és aktuális-e az aláíró tanusítvány, azaz nem támadnak-e Men In Middle módszerrel..

(#966) #41133696


#41133696
törölt tag

Anno Aviránál volt az, hogy hétvégente nem dolgoztak. Na annak vagy 8-9 éve :)

(#967) Szellem. válasza #41133696 (#966) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Pedig a Defendernél is szokott lenni hétvégén frissítés!
Nem lehet, hogy más van a dolog mögött?

(#968) #41133696 válasza Szellem. (#967) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#969) #41133696 válasza #41133696 (#968) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#970) Szellem. válasza #41133696 (#968) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Fasza! A kártevők hétvégén is terjednek!

(#971) Orlin válasza #41133696 (#966) üzenetére


Orlin
addikt

:U Hát ez így tényleg "vicces"...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#972) #41133696 válasza Orlin (#971) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam most frissített nem is olyan régen, amikor felébresztettem a gépet:

(#973) Szellem. válasza #41133696 (#972) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem piknikelnek, csak szombat van és ott most van reggel.:)

(#974) Szellem. válasza #41133696 (#972) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Egyébként eszembe jutott valami, ami nagyon hasznos lenne!
Felrakhatnál egy virtuális gépet, arra rá egy Windows 10 Fall Creatorst és tesztelhetnéd a Defendert!
Nem lenne rossz, ha csinálnál ilyen videókat, de kimondottan a Defenderrel! Láthatnák, hogy ennyire hatékony és mennyit fejlődött!
A legtöbb youtube teszter ezt csinálja.

(#975) Szellem.


Szellem.
nagyúr

an itt egy videó amiben a bal oldalsó képben a Kaspersky Antiransomware a jobb oldalsó gépben pedig a 1709-es fall Creators update van csak a Defenderrel és a többi biztonsági újdonsággal védve.
A videó alapján, jól véd a Defender és a beállított mappákban nem lettek lekódolva a fájlok illetve a Defender szépen védett.

[link]

(#976) daimonion válasza #41133696 (#972) üzenetére


daimonion
senior tag

Most bírtam ránézni, sztem rendben van a frissítés

Plag

ez egy jó kis video.Én is kíváncsi lennék egy Goodspeed videóra ilyen szempontból :C

(#977) #41473792 válasza daimonion (#976) üzenetére


#41473792
törölt tag

Nekem a verzió szám más.

(#978) Szellem. válasza daimonion (#976) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Frissítenek ők, csak a hétvégei tempót lehet érezni.
Jó az a videó. Nyilván nem tökéletes még, de az alapján elég sokat fejlődött a Defender! Remélem, tartják a színvonalat és lesz jobb is és nem esnek vissza!

(#979) #41133696


#41133696
törölt tag

Ezt a listát hol lehet lementeni?

(#980) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Leteszteltem ransomware mintákkal a defendert .Nem tudtam kijátszani a mappavédelmet.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#981) daimonion válasza ƵøŁĭ (#980) üzenetére


daimonion
senior tag

:R
Nagyon szépen köszönjük :P

(#982) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#980) üzenetére


Szellem.
nagyúr

És hogy viselkedett a vírusokkal szemben? Kirakhatnál egy jó ki eredményt!

(#983) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#982) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Most nincs időm rá.Maximális beállítás mellett érezhetően jobb eredményt lehet elérni mint pl. egy évvel ezelőtt.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#984) #41133696


#41133696
törölt tag

Muter gépén a WFC-re mozdult rá:

(#985) Szellem. válasza #41133696 (#984) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt hogy?

(#986) #41133696 válasza Szellem. (#985) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jó kérdés, de muternál a Tinywall került fel :)

(#987) Orlin


Orlin
addikt

Az Opera böngészőre ugrik a Defender.Böngészek és feldobja az ablakot.Eddig nem volt baj az Operaval ezen a téren soha.
Szerintetek mi lehet pontosan?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#988) Orlin válasza Orlin (#987) üzenetére


Orlin
addikt

Közben rájöttem csak az Opera-ban ugrik rá a Defneder.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#989) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom milyen gyakran jön elő a kérdés: a defender a mostani állapotában mennyire állja meg önmagában a helyét? szükséges egyéb víruskergető, vagy nem?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#990) #41133696 válasza Hintalow (#989) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem.

(#991) daimonion válasza Hintalow (#989) üzenetére


daimonion
senior tag

Annyival egészíteném, ki hogy akkor nem ha Win 10-es rendszered van.Ha nem Win 10-es rendszered van akkor javasolt valami más.
Win 10-nél be kell kapcsolni a mappavédelmet.A Smart Screen szürőt és nem árt bármelyik böngészőnél egy Adguard pl. Aztán néha átnézed a rendszeredet Emsisoft emergency kittel vagy Dr web Cure it -el hogy a Defender mellett becsúszott-e valmi. De ha tudod hova mész a neten és nem kattingatsz ész nélkül vagy nem crackelsz orrba szájba akkor a Defender igen jó szolgálatot tesz

(#992) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok! Egy .zip fájlban vírust talált a Defender. Kitöröltem az egész mappát és újra lefuttattam a teljes rendszervizsgálatot, mégsem jó. Mit lehetne tenni?

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#993) daimonion válasza hdtomi (#992) üzenetére


daimonion
senior tag

Rossz a kép amit betettél.Azt a képet kellett volna ahol megtaláltra és mutatja az elérési útvonalat.
Viszont gondolom nem indítottad újra a gépet. Ha nem akkor indítsd újra és minden helyre áll. De azért futtasd le újra a keresést és a biztonság kedvéért egy emsisoft emergency kittel is nézesd át a rendszert.elelnőrzés képpen.

(#994) hdtomi válasza daimonion (#993) üzenetére


hdtomi
senior tag

Köszi a tippet, újraindítást megcsináltam, igaz nem bekapcsolás után azonnal, de megjavult a Defender :)

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#995) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Sziasztok!

Érdekes jelenségbe futottam bele az imént a Defenderrel kapcsolatban. FB-n elindítottam egy videót és szinte azonnal jött az értesítési központ, hogy a Defender ki van kapcsolva, szeretném-e bekapcsolni. Naná, hogy igen!
A problémám az, hogy én nem kapcsoltam ki. Megnéztem a beállításokat és nem is találom, hogy hol lehetne, úgyhogy még véletlenül sem kapcsoltam ki.
Két lehetőség jutott az eszembe:
1. Vírusos videó és kiütötte a Defendert, ami ugyan helyreállt, de a fene tudja, hogy most mi van?
2. A Defender magától dobott egy hátast és akkor most mi van?

Eddig elégedett voltam, de ez most elbizonytalanított.

Ja igen, amikor elindítottam a gépet, még ment a Defender.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#996) Doky586 válasza Geri Bátyó (#995) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"elindítottam egy videót és.."
Nem kell mindent elhinni amit a filmben mondanak.. :))
- Luke, én vagyok az apád.. ;]

(#997) Geri Bátyó válasza Doky586 (#996) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem ezt még te sem érted! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#998) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szejasztok!

Szokott a Deffender olyantot csinálni h engedélyezek egy neki gyanús elemet és onnantól nem hajlandó eltüntetni a kis piros figyelmeztetést a státus sorból?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#999) daimonion válasza bitpork (#998) üzenetére


daimonion
senior tag

Újra kell indítani és eltünik, feltéve ha a kivételek közé tetted vagy karanténba

(#1000) bitpork válasza daimonion (#999) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Oda tettem és nem tűnt el már vagy 2 hete. Ma viszont csináltam egy full scan-t ÉS egy újraindítást és most úgy tűnik elmúlt :U
Köszönöm szépen!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.