Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, windows 10 x64 Emsisoft AM+ TinyWall van a gépen. Defender kikapcsolva. Az őszi windows frissítéssel bekerült a mappák védelme funkció a zsarolóvírusok ellen. Szeretném megkérdezni, mi történik, ha bekapcsolom a defendert az elöbbi funkció aktiválása érdekében. Összeakadhatnak, zavarják egymást az EAM-mal? Elöre is köszönöm a választ.

(#1002) daimonion válasza seneca07 (#1001) üzenetére


daimonion
senior tag

EAM mellé miért akarod a mappavédelemet? hiszen az EAm is véd a zsarolóvírusok ellen. Felesleges.
Viszont ha a Defendert akarod használni akkor meg az EAM a felesleges.
Egyébként meg nem akadnának össze , de két AV megint felesleges

(#1003) seneca07 válasza daimonion (#1002) üzenetére


seneca07
tag

Rendben, de úgy tudtam, hogy egyes esetekben aktív vírusvédelem mellett is bemászott a zsarolóvírus. Ezért gondoltam, hogy a mappavédelem biztos megoldás. Telepítettem már máskor is a gépre vírusirtót és a defender nem kapcsolt ki automatikusan, hanem nekem kellett manuálisan kilőni, ezért kérdeztem a fórumban. Köszönöm a választ.

(#1004) daimonion válasza seneca07 (#1003) üzenetére


daimonion
senior tag

Semmi sem biztos megoldás, hiszen az AV gyártók mindig csak kullognak a vírusírók után sajna.
Viszont néhány alapvető szabály betartása mellett nem biztos, hogy lehet kapni zsarolóvírusokat.
ilyenek pl
nem nyitsz meg ismeretlen feladó által küldött csatolmányt, nem próbálkozol a "sötét" oldalon" nem akarsz mindenáron megcrackelni pl egy AV-t csak azért, hogy teljes értékű vírusírtód legyen. Mindig naprakészen tartod az oprendszeredet és nem kapcsolod ki az Update-et stb stb.

(#1005) seneca07 válasza daimonion (#1004) üzenetére


seneca07
tag

Igen, ezek ökölszabályok, betartásuk erősen ajánlott.

(#1006) Szellem. válasza daimonion (#1002) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Az EAM új verziójában van olyan funkció, amellyel ki lehet kapcsolni az Defender Biztonsági Központba való integrálódást! Ergo, így simán lehet bekapcsolva hagyni a Defender Mappavédelmét.
Ettől még aktív és rezidens lesz az EAM, de nem kell lemondani a Defender Mappavédelméről. Viszont a Defender valós idejű védelmét érdemes kikapcsolni.

(#1007) daimonion válasza Szellem. (#1006) üzenetére


daimonion
senior tag

Na ez jó :P
Viszont Én még mindig maradok a Defendernél. Ahol Én szoktam Netezni oda bőven elegendő :)

(#1008) #41133696 válasza daimonion (#1007) üzenetére


#41133696
törölt tag

+1

(#1009) daimonion


daimonion
senior tag

Windows 10 Redstone 4 - Build 17063
Windows Defender fejlesztések
Windows Defender Application Guard: A Windows 10 Redstone 4 végleges kiadásában már nem csak a Windows 10 Enterprise, de a Pro felhasználóknak is elérhető lesz a Defender Application Guard használata, mellyel elszigetelten és teljes biztonságban böngészhetnek.

Akkor ez már jó hír csak az a baj, hogy a home tulajok megint kimaradnak :(((

(#1010) Archttila


Archttila
veterán

Azon gondolkodom, hogy érdemes lenne-e megvenni WD mellé mondjuk a Malwarebytes védelmi szoftverét.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1011) #41133696 válasza Archttila (#1010) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak ha Lifetime licenc. Olyan viszont már nincs.

(#1012) Archttila válasza #41133696 (#1011) üzenetére


Archttila
veterán

A hatékonyság miatt lenne érdekes... :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1013) #41133696 válasza Archttila (#1012) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze, jól kijön a két termék együtt, magam is úgy használom, csak azért mondtam mert én még kb 7 évvel ezelőtt vásároltam élettartam licenccel,közvetlenül a Malwarebytes tól.

(#1014) daimonion válasza #41133696 (#1013) üzenetére


daimonion
senior tag

Melyik tulajdonsága az a terméknek amivel hatékonyabb lett a WD ? :K :F
Csak azért kérdem, mert ha pl webvédelemre gondolok akkor Adguard , ha rootkit akkor a mappavédelem elég jól működik csak kicsit nehézkes, Én más dologra nem tudok így hirtelen gondolni, mert a MB ugye alapból is kiegészítő védelemnek szoktuk használni. Ha már a WD tulajdonságait kellene hatékonyabbá tenni akkor ÉN a fentebb említett Asztali adguardra szavazok .Abban is van webvédelem és szülői felügyelet is, meg reklámszűrő ami véd a cripto bányász oldalaktól

(#1015) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Jelentős mennyiségű ~400GB apró pici file-okat kell másolnom 2 raid windows raid kötet között.
De a defender állandóan teker a taskmanagerben. Hogyan tudnám a total commandert kivételek közé tenni?

F5 + F2 paranccsal történik a másolás.

Windows 10 build 1709

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1016) daimonion válasza kleinguru (#1015) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem tudod, viszont azt gpedit.msc ben be tudod állítani, hogy milyen fájlokat és milyen mélységben vizsgáljon.

(#1017) kleinguru válasza daimonion (#1016) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1018) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

A Windows Defender eltávolítja az inkorrekt alkalmazásokat....[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1019) daimonion válasza Dévacsen (#1018) üzenetére


daimonion
senior tag

Egyre okosodik a kicsike

(#1020) Dévacsen válasza daimonion (#1019) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen,az Áprilisi nagy frissítéstől kezdve pl: a Defender név is leváltásra kerül és Windows Security néven fog tovább futni.Remélhetőleg nem csak a név fog változni.. :) [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1021) 8core 4k


8core 4k
újonc

A defenderem újonnan elkezdett elég idegesítő módon karanténba helyezni fileokat. Így előállt az a helyzet hogy az eredeti witcher 3-al nem tudok menteni mert nem enged írni a mappába a kicsike ahova menteni kellene, az itunes könyvtár nem menthető mert a szükséges file nem található (defender karantén szintén) és előre várom hogy mivel fog felbaszni legközelebb ez a kalap szar. Valakinek van építő jellegű ötlete? A verjem szét a picsába az egészet megoldás már eszembe jutott...

(#1022) daimonion válasza 8core 4k (#1021) üzenetére


daimonion
senior tag

Nekem az a javaslatom, hogy elsőnek értelmes módon le kellene írni a jelenséget, hogy be lehessen határolni, hogy mi lehet a gond. A kalap szar és felbaszni nem építő jellegű hiba meghatározás. Oprendszer m képernyökép a karanténba tett elemekröl stb. Ezek nélkül az általad leírt módon nem lehet segíteni

(#1023) #86564352 válasza daimonion (#1022) üzenetére


#86564352
törölt tag

El tudom képzelni bekapcsolta a védett mappák funkciót és azért nem tud a játéka régi szokás szerint pl. Dokumentumok mappába menteni.

(#1024) daimonion válasza #86564352 (#1023) üzenetére


daimonion
senior tag

A mappavédelemnél nem rak karanténba semmit a Defender. Ott kiírja, hogy megakadályozta a hozzáférést. Plusz leírja az elérési utat azt annyi. Azért írja le, hogy a kivételek közé lehessen rakni.
De mivel azt sem lehet tudni, hogy milyen oprendszert használ mikori kiadást meg egyebek így csak találgatni lehetne. De ahhoz meg kinek van kedve ?

(#1025) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

A Windows Defender megvéd a kriptovaluta-bányász támadásoktól....[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1026) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Windows 10 és azon Kaspersky AV védelem van.
Csak kíváncsiságból, de lefuttatnám ezt a Windows Defendert. Ha marad bekapcsolva a Kaspersky, a Defender nem fog összeakadni vele amíg lefut a vizsgálata? Csak ez miatt a vizsgálat miatt nem szedném le a KAV-ot meg raknám vissza.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#1027) daimonion válasza Dévacsen (#1025) üzenetére


daimonion
senior tag

:C
Majd jönnek a szkeptikusok, hogy ez nem is igaz és a WD egy rakat sz@r
De azért Én örülök ennek a hírnek

Jenne
A Win 10-ben van Defender offline vizsgálat és ha azt futtatod semmi gond tuti nem lesz

[ Szerkesztve ]

(#1028) Szellem. válasza Dévacsen (#1025) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szépen fejlődik a WD! Ez jó hír!
Azt gondolom, azért a fullos védelem majd az lenne, ha lenne az Edgeben és a többi böngészőben is No Coin védelem, mert vannak még mindig jócskán ilyen szkriptek, amik a böngészőben indulnak el.

(#1029) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Nézelődtem kicsit a Gépházban, és a Windows Defender Biztonsági központban ezt látom. Nálam a Kaspersky AV van védelemként, Defender ki van kapcsolva.
A kép alapján ( a piros nyíllal jelölt) a Defender mégis csak vizsgál a háttérben? Tegnapi az utolsó vizsgálat dátuma.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#1030) daimonion válasza Jenne (#1029) üzenetére


daimonion
senior tag

Kattints a pajzsra és (sztem) csodát fogsz látni. Meg fog jelenni hogy a Kaspersky aktívan védi a gépet. Amit nyillal jelöltél csak azt mutatja hogy van aktív védelem a gépeden. :K :R

(#1031) #86564352


#86564352
törölt tag

(#1032) Szellem. válasza #86564352 (#1031) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez jól hangzik és az eredmények is azt mutatják, hogy végre nekiláttak a WD-nek a fiúk.
Maradjon így is és fejlődjön a termék. Ideje, hogy a saját termékük legyen a Windows 10-en a favorit.
A laptopomon ezt használom!

[ Szerkesztve ]

(#1033) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Feldobtam az asztali gépre a windows 10 tavaszi update -jét,a 17.133 as verziót,(azt mondják ez már a végleges[link])és ebben már nem lehet előcsalni a régi defender gui-t,most már csak az van ami a defender ikonra kattintva a tálcán előjön.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1034) daimonion válasza Dévacsen (#1033) üzenetére


daimonion
senior tag

mutatsz pár képet a WD ről ? Mi változott ? változott valami ?

(#1035) Dévacsen válasza daimonion (#1034) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Semmi amit vártam(Advanced Threat Protection),csak azért raktam föl hogy van e valami de,ilyen apró cseprő dolgok,mint amik a képen láthatók..nekem legalábbis nem izgalmas..Inkább ahogy látom még egy két dolog került egy fedél alá a biztonsági központba,persze a motorház alatt lehet van érdemi változtatás, azért ilyen az elosztás nálam mert 165% ra van növelve a méret a szemem miatt.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1036) Dévacsen válasza daimonion (#1034) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Gondolom a víruskereső verzió,motor stb..is változott,nem emlékszem mennyi volt már az előző.Jelenleg ez a friss.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1037) Dévacsen válasza daimonion (#1034) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Most láttam ismét hogy megemlítetted feljebb a Defender Application Guard védelmi réteget,hát még ez sem aktív,jelenleg továbbra is az enterprise verzióval működik,a csoportházirendben ez a függvénye a működésének még mindig.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1038) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Nagyon érdekes eredményekre jutottam,mióta a digi megemelte a netes csomagomat 1gb esre,azóta rászoktam nézni a sávszélre időnként( a főgépemen ezért kellet linuxra váltanom,de ez más téma)és azt vettem észre egyébként nem elősször,hogy a vírusirtók a Defendert kivéve falják a sávszélt,nálam a két teszt versenyző konkrétan felezte kb.(kaspersky free,és bitdefender free)a képen látható eredményből mindegyik lecsípett 200 mb sávszélt,ez durva,a digis topik ban volt akinek pl: az avast free játszotta ezt el,gyanítom hogy nagy többségük ezt teszi ha van miből elvenni, a kasperskynél szándákosan nem kapcsoltam be a ksc-t,de így is.Csak a defenderrel megy a képen látható érték(ami még mindig a fele annak aminek kellene lennie,de ez megint más ügy)ezt mindig hozza,amúgy defender teljesen kikapcsolva is ennyi az érték.Pedig nálam a csoportházirendben a Felhő Védelmi Szint,nulla toleranciára van állítva,a Felhőben történő bővített vizsgálat is be van kapcsolva,és teljes körű MAPS ra van állítva,tehát nem lehet kifogás hogy az fentebb említett programok felhőre támaszkodnak,nem tudom mire kell nekik ennyi sávszél a netemből,de jobb nélkülük.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1039) Szellem. válasza Dévacsen (#1038) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Milyen proci van a gépedben?

(#1040) Dévacsen válasza Szellem. (#1039) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ez amit látsz eredményt egy 8 éves gép,core2duo.Igen, i7 es gépet írnak az 1gb es nethez feltételnek,mégis az atom procis gépemen amin hasít a linux mint a szél 800-900mb közötti értékek vannak,mindenféle beállítás nélkül,felteszem és az eredmény jön,a windows alatt mindegy melyik egészen a 7-esig,rengeteg beállítással sem amit mindenféle hazai, külföldi fórumokon ajánlottak,sem jön az eredmény.170-200 a max..és még akkor ebből is elvesznek a vírusirtók,mindegy,ezt a windowsos gépet 1x2x használtam 1 évben játékra,hamarosan frissítek egy 8 magosat akarok összerakni,azzal el leszek egy darabig megint,már úgy is ritkán kell. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1041) Szellem. válasza Dévacsen (#1040) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Sajnos többen panaszkodnak, hogy bizonyos processzorok esetében vagy a régebbi gépek esetében a 3rd party AV-k elvesznek a sebességből. Ez a Kaspersky-re pláne igaz! A saját fórumában is többen panaszkodnak i3, i5 procike setében. Ugyan az a jelenség mint nálad.
Amúgy ez nonszensz. Nem tudom, hogy milyen megoldást használnak, hogy ennyit elvesznek a sebességből, de ez nem jó!

(#1042) Dévacsen válasza Szellem. (#1041) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nézd csak.[link] azért ahogy írod ez nonszensz,nem csak hogy az erőforrást,de már a sávszélességet is elvenni egy programnak,nem értem hogy gondolják ezt.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1043) Szellem. válasza Dévacsen (#1042) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezért használok olyan AV-t, aminek nincs webvédelme. Emsisoft Antimalware, F-Secure SAFE, Windows Defender!

(#1044) Kecskoss válasza Dévacsen (#1040) üzenetére


Kecskoss
csendes tag

Az Eset is ezt csinálja, a gigás Telekom-os net sebességgel. A letöltés 500 felé nem nagyon akart menni ha be volt kapcsolva. A WD-nél nincs ilyen gond...

(#1045) Dévacsen válasza Kecskoss (#1044) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Az az érdekes hogy amikor csak 100 as netem volt akkor ez fel sem tűnt kb 10-15mb híján meg volt a 100,bármilyen irtóval,itt meg,mint akik vérszemet kapnak attól hogy van miből elvenni,több száz megákat lenyesnek abból amit az ember fizet,nem tudom hogy gondolják ezt,ha maga az operációs rendszer gyártója megtudja oldani hogy nem tűnik el a sávszél a beépített termékével,akkor nekik attól rosszabbat nem szabadna kiadni,főleg ha még fizetős is a vírusirtó. :N

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1046) daimonion


daimonion
senior tag

Felraktam a 1803-as Windows-t és ezt találtam a WD ben. Ez vajon mi lehet? Mert a további infókhoz nem tudok hozzájutni, mert vállalati vagy iskolai fiókot igényel.Így nem tudok bővebb infókhoz jutni. Szemre nem sok változást vettem észre talán annyit, amit már írtak, hogy egy helyre "terelték" a biztonsággal kapcsolatos dolgokat.
A mappavédelemhez a kivételek hozzáadása (sztem) még mindig körülményes.Ráadásul pl a zsarolóvírusok elleni védelem beállításaihoz egyből két helyen is hozzá lehet férni ugyanazon beállításokhoz.

Nem tudom, hogy magában a motorháztető alatt mit ügyködtek erre vonatkozóan még nem találtam infót.

(#1047) Dévacsen válasza daimonion (#1046) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem tudom mi lehet,tippelgetni nem akarok,pl: nálam mivel már a hardverem nem támogatott,elő sem jön olyan opció mint neked(Magelkülönítés néven).Majd ha megjelenik hivatalosan biztos lesz cikk ami kivesézi az új dolgokat benne. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1048) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Hajmeresztő sérülékenységet javított a Microsoft...[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1049) daimonion válasza Dévacsen (#1048) üzenetére


daimonion
senior tag

:Y
Nekem már frissítette.a javított verzióra

(#1050) Dévacsen válasza daimonion (#1049) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen :) Mondjuk az érdekelne hogy a brit titkosszolgálatnak mi dolga van a Defenderrel.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.