Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) EnterR válasza #41133696 (#900) üzenetére


EnterR
veterán

És amit én linkeltem az micsoda? Az a baj, hogy Win Update-en keresztül sem jön a friss definíció, pedig van. Külföldi lapon olvastam, hogy van EXE az offline vagy manuális frissítéshez, csak kérdés, hogy melyik ez.

PSN ID: marquuard

(#902) Dévacsen válasza EnterR (#901) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Itt a stabil linkje.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#903) EnterR válasza Dévacsen (#902) üzenetére


EnterR
veterán

Köszöntem, megnézem. Jól tudom, hogy futtatáskor nem hoz fel ablakot, hanem a háttérben fut le?

PSN ID: marquuard

(#904) Dévacsen válasza EnterR (#903) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#905) #41133696 válasza EnterR (#903) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, lehet manuálisan frissíteni is, ilyenkor az egész adatbázist lefrissíti, de rendszergazdai fiók alól kell, UAC engedéllyel, megjegyzem én utoljára a Windows 8.x-nél kényszerültem ilyesmire.

(#906) daimonion válasza #41133696 (#898) üzenetére


daimonion
senior tag

Az baj hogy ha nálam 1.249.1403.0 verzió van fenn.2017 augusztus 23 12:02:30 dátummal ;] Automatikusan frissített.Mikor pár perce bekapcsoltam a gépet.

(#907) #41133696 válasza daimonion (#906) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja :D

:DDD

(#908) Dévacsen válasza #41133696 (#907) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ez érdekes,nálam a Motor verzió frissebb,hogy lehet ez ugyan?

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#909) EnterR


EnterR
veterán

Érdekes egy állat ez, most meg működik a definíció-frissítés annak ellenére, hogy a tegnapi napot végigszenvedtem vele. Minden esetre jó tudni, hogy van ez a manuális frissítési lehetőség is.

PSN ID: marquuard

(#910) #41133696 válasza Dévacsen (#908) üzenetére


#41133696
törölt tag

Insider vagy?

(#911) daimonion válasza #41133696 (#910) üzenetére


daimonion
senior tag

sztem nem.Nálam is a motor verzió ugyanaz mint Nála és Én nem vagyok Insider.Win 10 pro 64 bitet használok

(#912) Dévacsen válasza #41133696 (#910) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#913) #41133696


#41133696
törölt tag

Lövésem sincs miért nem frissül nálam a motor a legfrissebbre.

A Windows maga a legfrissebb.

(#914) #41133696 válasza #41133696 (#913) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már nálam is új verzió van motorból, nem csináltam semmit, magától frissült:

(#915) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, ez az új Windows Defender ATP kipróbálható magán userként is?

PSN ID: marquuard

(#916) daimonion válasza EnterR (#915) üzenetére


daimonion
senior tag

Mivel vállalati cucc a válasz az,hogy nem.A trial regnél is meg kell adni a céged elérhetőségét.De probáld kamu céggel hátha engedi a trial de utána fizetős

(#917) EnterR válasza daimonion (#916) üzenetére


EnterR
veterán

Ja, hogy akkor ez nem is lesz elérhető otthoni felhasználásra? :(

PSN ID: marquuard

(#918) daimonion válasza EnterR (#917) üzenetére


daimonion
senior tag

Home változatban tuti nem de lehet azért, hogy valamit meg fogunk kapni ezekböl a fejlesztésekből.

(#919) Dévacsen válasza daimonion (#918) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Legutóbbi forrásokban már még a pro verziót sem olvastam,remélem csak kihagyta a cikk író,mert minden gépen pro ra frissítettem csak a defender miatt,sajnos jelenleg nem bírom használni,visszatértek a frissítési anomáliák,mindig kézzel szedtem le az ms oldaláról,meguntam,feraktam arra a pár hétre,napra,a bitdefender free-t.Amúgy az összetevői ott vannak a program files mappában az ATP-nek,ez bizakodásra ad okot. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#920) daimonion válasza Dévacsen (#919) üzenetére


daimonion
senior tag

Plusz van egy Windows Security mappa is amiben van browser core
Igen lehet bizakodni reménykedjünk abban, hogy a Pro használóknak is "csurran cseppen"valami.Meg még a Home userek is profitálhatnak belöle

(#921) #41133696


#41133696
törölt tag

Ezt nem tudom, hogyan számolja, vagy havonta nulláz ?:)

(#922) daimonion


daimonion
senior tag

A nemsokára megjelenő Fall creator updateban sztem újra erősítették a Windows Defender-t
Beleintegrálták az EMET nevű szoftverűket plusz van mappa védelem is amit sajnois még nem tudtam kitapasztalni, hogy bekapcsolva volna jó vagy nem.De biztató a WD már így is.

(#923) daimonion válasza daimonion (#922) üzenetére


daimonion
senior tag

Windows 10 home tulajdonosok is megkapják a beépített Emet védelmet a fall creator update-ban.Igaz a csoportházirend kezelőben továbbra sem lehet "mokolni" alapból de a biztonsági rés kiaknázása elleni védelem és a mappa védelem használható Náluk is

(#924) Doky586 válasza daimonion (#922) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez valami olyasmi lesz amit mindenki ki akar majd kapcsolni..?

Gondolom kizárólag a M$ saját és 'akkreditált' fizetős programok lesznek jogosultak írni a standard képek, videók, stb mappába, az ingyenes képnézegetők pedig ki lesznek tiltva.. Sebaj, úgyse ezen default könyvtárakat használom..

[ Szerkesztve ]

(#925) daimonion válasza Doky586 (#924) üzenetére


daimonion
senior tag

Alapból NINCS bekapcsolva a mappavédelem.Ha meg be van SEMMILYEN Progi nem férhet hozzá ezekhez, csak azok amelyeket a kivételek közé raksz.Ezt már kipróbáltam.Pl az asztalra SEMMILYEN progi nem rakhat ki ikont
Viszont szabályozni lehet, hogy ki férhet hozzá a védett mappákhoz, plusz TE is berakhatsz saját védett mappákat ha van olyan mappád amelyet nem akarsz, hogy bármilyen program is változtasson.
Egyébként meg semmi sincs kitiltva.
próbálom elmagyarázni. :U Pl van egy mappád amelyben fontos képek programok vannak. Berakod a védett mappák közé. Elméletileg ezek ugye védve vannak a WD által. Bekapsz egy vírust ami a mappákat titkosítja. Na most "elméletileg" ez megvédi a fontos mappáidat. Mondjuk ezt a való életben is ki kéne próbálni, de Én ezt így tudom elképzelni működés közben.

[ Szerkesztve ]

(#926) Doky586 válasza daimonion (#925) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK, elvileg szép de majd meglátjuk mennyire hatásos a gyakorlatban 1-2 hónap múlva...

(#927) daimonion válasza Doky586 (#926) üzenetére


daimonion
senior tag

Persze minden újdonsággal így van viszont közben találtam egy hozzávetőleges leírást a müködéséröl.

Védetté tehetők lesznek az egyes mappák, így a zsarolóvírusok és más rosszindulatú programok nem tudják megváltoztatni a bennük lévő fájlokat.
A zsarolóprogramok korát éljük, egymást érik a hírek az egyre hatékonyabban támadó zsarolóvírusokról, amelyek az otthoni és vállalati számítógép-használók millióinak életét keserítik meg. A Windows 10 operációs rendszer őszi nagy frissítésének egyik legfontosabb újdonsága lesz a zsarolóvírusok elleni védelmi funkció, amely a mappákhoz való hozzáférés szabályozhatóságával óvja meg a fájlokat és a mappákat attól, hogy rosszindulatú alkalmazások jogosulatlan változtatásokat hajtsanak végre rajtuk. A funkciót a Windows Defender vírus- és fenyegetésellenes beállításai között lehet majd bekapcsolni.
Ha egy erre nem jogosult program megpróbálja módosítani a védett mappák fájljait, a rendszer blokkolni fogja azt, és értesíti a felhasználót a támadási kísérletről. A Dokumentumok, Képek, Filmek és Asztal mappa alapbeállítás szerint védett lesz, de a felhasználók igény szerint további mappákat is védetté tehetnek, valamint egy úgynevezett fehérlistára felvehetik azokat az alkalmazásokat, amelyek számára engedélyezik a védett mappákhoz való hozzáférést.
A mappákhoz való hozzáférés szabályozhatóságát úgy tervezték, hogy védelmet nyújtson az olyan vírusok és zsarolóprogramok ellen, amelyek zárolják a számítógép egyes mappáit, lehetetlenné téve a jogosult felhasználó számára a hozzáférést. Nagy szükség van erre a funkcióra, mivel a zsarolóprogramokkal elkövetett támadások száma egyre növekszik, csak az elmúlt hetekben világszerte sok PC-használó esett áldozatául a hírhedt WannaCry és a Petya zsarolóvírusoknak. A Microsoft a kihasználó csomagok elleni védelmet is beépít a Windows Defenderbe a Windows 10 operációs rendszerben, amely megakadályozza, hogy a rosszindulatú programok kihasználják az operációs rendszer sérülékenységeit.

[link]

(#928) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

A Windows Defendernek van ikonja? Olyanra gondolok, ami a Tálca értesítési területén van. Nálam nincs ilyen. Lejárt a NOD előfizetés az egyik gépen itthon, gondoltam kipróbálom a WD-t. Aktív meg miegymás, le is futott az ellenőrzés (jó pár órát tartott :DDD ).

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#929) #41133696 válasza Jenne (#928) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van a jobb oldali:

(#930) daimonion


daimonion
senior tag

Működik a mappavédelem. Nem engedte, hogy az Adguard az asztalra ikont helyezzen el. :P

(#931) #41133696 válasza daimonion (#930) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#932) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Így lehet palira venni a Windows víruskeresőjét....[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#933) daimonion válasza Dévacsen (#932) üzenetére


daimonion
senior tag

Egy támadás során az elkövetőnek valamilyen úton-módon létre kell hoznia egy SMB-szervert, vagy egy meglévőt kell manipulálnia. Ezt követően a felhasználót rá kell vennie arra, hogy erről a kiszolgálóról megnyisson egy fájlt. Ez nem olyan bonyolult, ugyanis egy Asztalra kihelyezett parancsikonra való kattintás is megfelel a célnak.

Szerintem azért ezt egy kicsit speciális eset.Meg a mostani WD ben már benne van a Mappavédelem azt ha be van kapcsolva akkor épp fentebb prezentáltam, hogy nem enegd az asztalra semmilyen parancsikont kitenni már progi által. Szóval azt hiszem ez nem egy mindennapos eset lehet.Nagyon speckónak tünik az egész

(#934) Dévacsen válasza daimonion (#933) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen az,nem is zavar,csak beraktam érdekességképpen :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#935) daimonion válasza Dévacsen (#934) üzenetére


daimonion
senior tag

:R
Tudom Nem is Neked írtam csak általánosságban
Ezek olyan "misztikusak" számomra. Mert mind arról, szól hogy ha csinálsz egy speciális preparált nagyon különleges valamit amit akkor sikerül elindítani ha ráveszel valakit arra hogy indítson el egy exét ami kirak egy ikont valahova ami átirányít egy preparált speciális apámfaxára :P :P :P :P :P Ez számomra több mint sci fi.
Tényleg van ember aki ezt megcsinálja :C :C :C Azt ezekből csinálnak híreket. Ahelyett hogy a való életben tesztelnék a Vírusírtókat valós körülmények között.

(#936) #41133696


#41133696
törölt tag

Remekül :K

(#938) Joker88


Joker88
őstag

Windows 10 Defender mellé van-e értelme felrakni más spyware/adware kereső programot ?
Nem Antivírusra gondoltam !

Jelenleg van egy Advanced SystemCare nevű teljes verziós( giveaway, 1 éves ) program felrakva,ebben van valami spyware-kereső is, bár nemtudom mennyire erős,megbízható e téren a program..

Vagy esetleg van most 6 hónapos promós ugyanettől a gyártótól ( IOBIT) egy Malware Fighter 5.3 Pro is..
Érdemes kombinálni ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#939) #41133696 válasza Joker88 (#938) üzenetére


#41133696
törölt tag

NEM, IOBit-es cuccot nem. MBAM-ot igen.

(#940) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnap tiszta telepítés:

Aztán nem ám, hogy ráklikk, és hozzáadom :D Mire rájöttem, hogy a 32-bites-be is bepakolja magát :D

(#941) Dóra28


Dóra28
újonc

Sziasztok!
2017.10.17-én letöltöttem a Windows 10 Creaters Fall 1709-es verziószámú frissítését, és azóta a virusírtóm (Windows Defender) programom, Trójai Faló-t jelez a számítógépemen, olyan mappára, file-okra, amik rajta sincsenek a gépemen.
(Nem jártam ismeretlen oldalon, nem nyitottam meg semmilyen ismeretlen levelet, és nem töltöttem le semmit a frissítésen kívül.)
A frissítés telepítése óta 3x fordult elő a vírusról szóló riasztás. Tegnap délben, ma délelőtt és kora este.

Tudtok tanácsot adni, hogy miért lehet? Valóban vírusos lehet a gépem?
A képen a Defender virusírtó részletes előzménye látható:

(#942) #41133696 válasza Dóra28 (#941) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tegyél fel egy https://www.malwarebytes.com/-ot 14 napig ingyenes, de utána Free-ként használható, futtass le vele egy keresést.

(#943) Dóra28 válasza #41133696 (#942) üzenetére


Dóra28
újonc

Kedves GoodSpeed! Köszönöm a tanácsot.

(#944) daimonion válasza #41133696 (#942) üzenetére


daimonion
senior tag

Szerintem mivel IE cache elég lehet az IE ben törölni a gyorsítótárat és a letöltési előzményeket.

(#945) Szellem. válasza daimonion (#944) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Egész jó eredményeket produkál a Defender. Néztem az avc és az avtest oldalakat! 99 % feletti a felismerése.
Mellesleg két gépen csak ez van már Zemana Antimalwarrel kiegészítve.

(#946) daimonion válasza Szellem. (#945) üzenetére


daimonion
senior tag

De tudod a szakértőknek erre mindig az a válasza, hogy ezeken a teszteken kevés mint van meg nem is olyan bla bla bla :DD
A Windows Defender sosem lehet a "népek" vírusírtőja. Hiába relative ingyenes ( mert ugye az oprendszer aminek része pénzbe kerül ) ,hiába kerülnek bele olyan technológiák amelyek jók, akkor is mindig oda fogják tenni azt a DE ....faktor. Az agy hogy jó jó de..ez sincs benn az sincs benne nem leht állítaniolyan részletesen mint ezt vagy azt a vírusírtót.
Pedig a mostaniba tényleg kerültek olyan dolgok mint pl mappavédelem, emet integráció továbbfejleszteett vírusmotor stb stb amelyek már többre mutatnak mint amikro megjelent a Windows defender a Win 10 be

(#947) Szellem. válasza daimonion (#946) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nézd, úgy is a tapasztalatok fogják megmutatni, hogy mennyire lesz hatékony a Defender a közeljövőben! Én ahogy már korábban írtam, azt sajnálom, hogy eddig nem léptek fel megfelelően. Sokkal hatékonyabb terméket lehetett volna korábban is készíteni! Le kell szarni a Kaspersky és a többi megoldásokat! Azt kell biztosítania az MS-nek, hogy aki ragaszkodik a 3rd party megoldásához, az megkötések, problémák nélkül tudja használni a termékét. De ettől még nem kell a Defendert "szándékosan" gyengíteni!
Meg amit már írtam neked, hogy sajnos ezzel a lépéssel lemaradtak az MS-nél. Plusz nem kéne megvárni a biztonsági frissítésekkel az operációs rendszer fő verzió frissítését!
Én a magam részéről üdvözlőm az MS lépéseit.
Azzal meg megint veled értek egyet, hogy nem kéne a plusz beállításokat vagy azok egy részét elrejteni a beállításszerkesztőbe.

A leírtakhoz még annyit, hogy igazad van abban, hogy elégedetlenek lesznek az emberek! De, ennek több oka van. Egyrészt az emberi butaság, másrészt az MS hanyagsága ( az utóbbi években nem muzsikált jól a Defender), plusz a 3rd party cégek szándékos lehúzása, stb.
Sokat nevetek azon, amikor azt írják, hogy az MS terméke alkalmatlan a felhasználók védelmére, de az övék igen! Az a baj, hogy az övék sem alkalmas erre, ugyanis amikor jöttek év elején a zsarolóvírusok az ismeretlen verziók esetében majdnem mind elbukott. Szóval, akkor miről is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#948) #41133696


#41133696
törölt tag

Napi láma:

[kép]
[kép]
[kép]

Sajnos már törölte a beszélgetést a lamer... de én lementettem, mert az értéket védeni kell :D
"Hát a profilodból itélve neked is van bőr a képeden népköztársasági ujszülött"
Ezen a beszólásán nagyon röhögtem :D

(#949) Greenebola válasza #41133696 (#948) üzenetére


Greenebola
senior tag

:DD Nagyon jó! :C

Érdemes itt olvasgatni, sok beállítást kiveséznek.

https://www.wilderssecurity.com/threads/windows-defender-is-becoming-the-powerful-antivirus-that-windows-10-needs.383448/page-51

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#950) daimonion válasza Greenebola (#949) üzenetére


daimonion
senior tag

:R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.