Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) #41133696


#41133696
törölt tag

No ami nem ment volna akkumulátorral:

Windows Defender 4.10.14393.0 Full Scan - Intel i5 6600K Config.

4 óra 28 perc 13 másodperc élvezet :DDD

(#702) Unbaised-Ben válasza Nyíl (#700) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Sikerült a próbálkozás? Nálam is hasonló a probléma szüleim laptopján.

(#703) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Szeretném megkérdezni. hogy a W Defender egy teljes értékü viruskereső védelmi program? Mint pl az Avast és társai...Mi a tapasztalat vele?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#704) #41133696 válasza Fuvaros (#703) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen az Windows 8.x-től kezdve, általános használathoz megfelelő.

(#705) Fuvaros válasza #41133696 (#704) üzenetére


Fuvaros
senior tag

okés azt állítottuk be. köszi

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#706) Greenebola


Greenebola
senior tag

Windows Defender Hub App

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#707) daimonion válasza Greenebola (#706) üzenetére


daimonion
senior tag

Magyar nyelvű Windows 10-en ezeket a beállításokat még nem lehet elérni az appból az tuti.Ott csak a blogok vannak és egy open Windows defender


(#708) Greenebola válasza daimonion (#707) üzenetére


Greenebola
senior tag

Microsoft Updates Windows 10 Antivirus with “Security Center
Gondolom majd ha megjön a Creators Update akkor lesz teljes az App.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#710) daimonion válasza #41133696 (#709) üzenetére


daimonion
senior tag

(#712) Nyíl


Nyíl
tag

Másnak is csinál ilyet az MSE? [link]

(#713) daimonion válasza Nyíl (#712) üzenetére


daimonion
senior tag

Fogadjunk használsz vagy használtál Office professional plus programot Ugyanis amit talált cab fájlt az az Office Professional plus progihoz tartozik

[ Szerkesztve ]

(#714) Nyíl válasza daimonion (#713) üzenetére


Nyíl
tag

nem talált semmit éppen ezért írtam be, egy svchost nevű elem vizsgálata után írta ki alulra, hogy előzetesen talált valatamit (2. screen), azután amikor lefut meg nem ad ki semmit (3. screen)...

(#715) daimonion válasza Nyíl (#714) üzenetére


daimonion
senior tag

de a képet amit beraktál a másodiknál alulra az van írva ,amit talált.Az meg office hoz tartozó cab fájl.valószínű valami maradvány.TE képed alapján kerestem ki

(#716) Nyíl válasza daimonion (#715) üzenetére


Nyíl
tag

a 2. screent csak azért csináltam, hogy kiadja alulra, hogy talált valamit (ami minden esetben egy svchost nevű elem vizsgálata után történik 1. screen) az a teljes vizsgálat közben készült (a 2.screen), ott van a tetején hogy zajlik, nem ért véget... gyors vizsgálatnál is kiadja, ott pedig alapból nem is vizsgálja azokat a file-okat, a legvégén pedig kiadja, hogy sikeresen lezajlott és nem ad semmilyen találatot. Azóta vettem észre hogy ezt csinálja amióta kijöttek az új frissítések, eddig nem csinálta ezt

[ Szerkesztve ]

(#717) Nyíl válasza daimonion (#715) üzenetére


Nyíl
tag

de inkább hadjuk az egészet, igen az én képem volt, és mellé le is írtam a próblémát, amit a támadó valaszaidból feltételezem el sem olvastál csak megnézted a képeket és még azokat is rosszul értelmezted, trollkodásra nincs szükség, én sosem tettem ezt és nem is fogom, a trollokat pedig figyelmenkívül hagyom...

[ Szerkesztve ]

(#718) daimonion válasza Nyíl (#717) üzenetére


daimonion
senior tag

Elolvastam amiket írtál
EZT A KÉPET TE RAKTAD BE !!!

Ez alapján vettem a fáradságot és KIKERESTEM A NETEN ami azt adta ki hogy egy Office cabinet maradvány.Mi ebben a trollkodás Te :W .Ebből meg az következik, hogy nagyon valószínű hogy fals pozitív a riasztás .Ennyi a történet. Azt ha szép nem vagy :W ne legyél.Nem trollkodtam, hanem megpróbáltam segíteni.

Konkrétan During an installation of the MS Office Plus 2010 the installer specifies that it cannot find the ProPsWW.cab file that is located on the .iso of the installation disc.

[ Szerkesztve ]

(#719) daimonion válasza daimonion (#718) üzenetére


daimonion
senior tag

Mivel lejárt a szerkesztési idő az MSO cache amiben találta szintén az office hoz tartozik és csak azt a célt szolgálja hogy ne kelljen beraknod a Microsoft Office cd-t a cd romba ha bizonyos dolgokat akarsz csinálni. (repair,stb)

(#720) Nyíl válasza daimonion (#719) üzenetére


Nyíl
tag

értelmesen leírtam (többször is), hogy mi a probléma, és képeket is postoltam róla, amit te találatnak hiszel az nem az hanem a vizsgálat közben aktuálisan vizsgált elem ... ha el is olvastad a postomat teljesen félreértelmezted (és ez nem az én hibám) és még mindig ott tartasz, és a mostani válaszaid stílusa is mindent elárul, erre nem érdemes több időt fordítani, részemről lezártam

[ Szerkesztve ]

(#721) daimonion válasza Nyíl (#720) üzenetére


daimonion
senior tag

Én is lezárom, de azért még egyszer odaírom a találat az volt amit az MSE a második belinkelt képeden mutatott.Az egy dolog, hogy a Svchost vizsgálta éppen.De már nem számít mert úgy sem fogadod el amit kikerestem. Egyébként meg ha nem crackelt office-t használsz akkor fals.

(#722) daimonion


daimonion
senior tag

Így fokozza a Windows 10 biztonságát a Microsoft

Átfogó védelmi funkciókat kapott az áprilisban megjelenő legfrissebb Windows 10 változat, a Creators Update.

Nem sokra tartották eddig a felhasználók a Windows beépített vírusellenes modulját, a Windows Defendert, amelynek szolgáltatásain jelentősen javított a Microsoft az április elején megjelenő Creators Update kiadásban.
Itt vannak mindjárt a felhasználói felületen végrehajtott szembetűnő változtatások: a Windows Defender és a hozzá kapcsolódó biztonsági alkalmazások egy minden szolgáltatást egy helyen elérhetővé tevő vezérlőpultot kaptak, amely a Windows Defender biztonsági központ nevet kapta, és amely a Gépház segédprogram Frissítés és biztonság szekciójában érhető el.

Ez nem csupán a Windows Defender működésének beállítására szolgál, hanem a teljes számítógép biztonságáról és megfelelő működéséről gondoskodhatunk itt. Felhívja a figyelmet a potenciális problémákra, és rendelkezésünkre bocsát egy sor beállítási lehetőséget az optimális működés biztosításához. Az egyes ikonok mellett megjelenő kis zöld körben lévő pipa jelzi azt, hogy az adott területen mindent rendben talált a szolgáltatás. Ha viszont egy piros köröcskében lévő X jelenik meg, akkor be kell avatkoznunk egy biztonsági probléma megszüntetése érdekében.

A biztonsági vezérlőpult öt részből áll:
Vírusok és fenyegetések elleni védelem.
Ez mutatja az antivirus modul aktuális állapotát. Nem csupán a Windows Defenderrel, hanem a külső fejlesztőktől származó, a számítógépre telepített vírusellenes programokkal is együttműködik. Ha a Windows Defendert használjuk, megtekinthetjük a korábban lefuttatott víruskeresések eredményeit és testre szabhatjuk a védelem működését. Ha egy külső programot futtatunk, az ikonra kattintás elindítja ezt az alkalmazást.
Eszköz teljesítménye és egészségi állapota.
Megtekinthetjük itt a legújabb Windows-frissítéseket, valamint információt kapunk a tárolóeszközökkel, eszközvezérlőkkel vagy az akkumulátorral kapcsolatos problémákról.
Tűzfalas és hálózati védelem.
Itt állíthatjuk be a tűzfal működését. Információt szolgáltat továbbá a hálózati kapcsolatokról, és itt érhető el a hálózati hibajavító modul.
Alkalmazás és böngésző felügyelet. Ez vezérli a SmartScreen szűrőt, amely blokkolja a potenciálisan veszélyes appokat, fájlokat és webhelyeket, ha a Microsoft Edge böngészőt használjuk internetezésre.
Szülői felügyelet. Itt állíthatók be a gyermekek védelmét szolgáló funkciók.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#723) #41133696 válasza daimonion (#722) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jó kis alternatíva lesz belőle :K

Erősen fontolgatom, ha lejár majd a KIS licencem, visszaállok WD vonalra. Egyébként is sokáig volt WD a Norton és a KIS licenc között. Norton sosem lesz már nálunk :)

[ Szerkesztve ]

(#724) ƵøŁĭ válasza #41133696 (#723) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha nem akarna minden második ember crackelni nem lenne itt gond . A legnagyobb baj az ,hogy nem mindegy milyen személy használja a gépet WD védelemmel .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#725) #41133696 válasza ƵøŁĭ (#724) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, de azokon meg vagy segít a fizetős megoldás vagy nem, de előbb utóbb becumizzák amellett is :)

(#726) Greenebola


Greenebola
senior tag

Windows Defender biztonsági központ (Windows 10 1703 Creators Update)

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#727) #41133696 válasza Greenebola (#726) üzenetére


#41133696
törölt tag

A tűzfal értesíti beállításai mire terjednek ki? Rákérdez bizonyos programok kiengedésére pl?

(#728) ƵøŁĭ válasza Greenebola (#726) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Alakul a dolog .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#729) daimonion


daimonion
senior tag

Nekem csak egy problémám van vele. Tegnap mikor frissiben felraktam a creator Update-t akkor az állapotjelentésben kiírta, hogy egy hiba van. Szépen sárgával ki is jelölte csak azt nem írta oda, hogy konkrétan mit is talál hibának. :( Aztán dúrhattam, hogy épp melyik eszköz drivere nem volt még fennt.Ettől eltekintve áttekinthetőbb lett az egész biztonsággal kapcsolatos dolog a Windowsban. Csak most már remélni tudom, hogy ezzel párhuzamosan mindenben javult. Viszont vannak még érdekességek. Nálam pl ha a tűzfal beállításoknál a speciális beállításokra kattintok akkor...nem történik semmi.
Jó lenne majd látni valamilyen tesztet is, hogy hogyan is muzsikál ez a cucc.

(#730) daimonion


daimonion
senior tag

Van pár beállítás ami a Windows 10 enterpriseban érhető el sajna :(
Ilyen pl ez is . Nem értem, hogy akkor a többibe miért nem lehetne ?
Meg az lenne a kérdésem, hogy ha a saját pro változatomban engedélyezem akkor mi fog történni ? Történik-e valami ?

[ Szerkesztve ]

(#732) draco31


draco31
veterán

Hello!

Évek óta használom a Defendert, de valamit benyelt a gép, és azóta azt csinája, hogy gondol egyet, és kikapcsol a Defender, és a definiciókat is törli. Hogy lehetne újra formába hozni?
Próbáltam már más vírusirtókat, hogy hátha azok megtalálják, de semmi, vagy ha van is valami, akkor pár hét után újra előjön.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#734) #41133696 válasza #41133696 (#733) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mindjárt rá is ugrott az Edge-ben egy oldalra:

(#735) daimonion válasza #41133696 (#734) üzenetére


daimonion
senior tag

melyik oldal volt ?

(#736) #41133696 válasza daimonion (#735) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#737) #41133696


#41133696
törölt tag

Az Offline vizsgálat nekem új, ezt majd lekamerázom :)

18:30-kor elindítok egy teljes vizsgálatot, kíváncsi vagyok meddig fog tartani :)

[ Szerkesztve ]

(#738) #41133696 válasza #41133696 (#737) üzenetére


#41133696
törölt tag

Készen van, de majd maximum az eseménynaplóban derül ki mennyi idő alatt végzett vele :)

(#739) daimonion válasza #41133696 (#737) üzenetére


daimonion
senior tag

Ez már az előző buildban is benne volt.

(#740) #41133696 válasza daimonion (#739) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, de akkor még Kaspersky használtam, a Defender pedig azóta megy nálam teljes fegyverzetben, mióta pápát intette neki. A Modern UI-s Defender is az alkotó frissítéssel jött nekem. Mindig a stabil ágon vagyok, nem vagyok Insider.

(#741) daimonion válasza #41133696 (#740) üzenetére


daimonion
senior tag

Akkor pontosítok az offline vizsgálat már a stabil AU verzióban is ott figyelt és ha másik Vírusírtót használtál akkor is rendelkezésre állt :K

(#742) Jenne


Jenne
senior tag

Ez a Defender a vírus adatbázisát naponta hányszor frissíti? Csak példának hozom az ESET-NOD-ot ami naponta 5x-6x is frissít. Általában.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#743) Jenne


Jenne
senior tag

Az előző hsz.-ban azért kérdeztem rá erre a WD frissítésre, mert szerintem közel sem az igazi. Én KAV-ot használok már évek óta, de nem vettem észre hogy belassítana vagy bármi ami zavarna...
A szomszédunk és egyben igen jó barátaink egy középkorú házaspár. Amíg a Win10 nem frissített a CU-val, addig előtte újságos kódos ESET volt a gépen. Évekig tiszta volt. Miután frissített a windows erre a CU-ra, úgy döntöttek legyen csak a Defender meg egyébként is májusban lejárt volna az újság előfizetés is így onnan már nem lett volna kód.
Lényeg a lényeg, hogy ez alatt a WD két hete alatt mostanra már oda jutottak, hogy a FF, a Chrome mindenféle idióta reklám meg felugró ablakokkal riogatta Őket. Tegnap előtt (csütörtökön) délután lett erre pont téve.
ESET online Scanner, MBAM és végül Kaspersky 30 napos trial lefuttatva. Volt mit takarítaniuk rendesen. Még a harmadiknak feltett és azóta is fent lévő KAV is talált az előző kettő után pár szemetet, kért egy újraindítást és most már nincsenek azok az idióta felugráló ablakok meg nem jönnek be random a legváratlanabb pillanatokban mindenféle ismeretlen oldalak.
Ezzel nem a Defendert volt szándékomban bántani, csak egy személyes észrevétel volt a részemről.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#744) #41133696 válasza Jenne (#743) üzenetére


#41133696
törölt tag

Edge-el kellett volna használni.

Amúgy nálam így néz most ki a védelem:

1. Windows Defender ( Windows 10 Alkotói frissítés verzió) + Windows tűzfal
2. Malwarebytes Home Premium (élettartam licenc)
3. Adguard for Windows (élettartam licenc)

A 3. önmagában is rengeteg szutykot kiszűr.

(#742) Jenne : A rövid válasz az, hogy a CU előtti még nem Modern UI-s verzió 24 óránként egyszer tette automatikusan. Az új verzió, nem tudom, de manuálisan van lehetőség 2-3 frissítésre is egy adott napon belül.

Viszont a Windows Defender sosem arról volt híres, hogy a legújabb adatbázissal a legújabb vírusok ellen menjen harcba, nem azoknak készült, akiket a Kaspersky, Norton és társai is éppen hogy megvédenek, ha megvédik egyáltalán őket.

A Windows Defender a tudatos felhasználóknak nyújt kellő védelmet. Akik vagy nem mennek mindenféle szutykos oldalra, vagy kiegészítik a védelmet azzal, hogy az Edge-et használják (SmartScreen szűrő), és még van mellette egy Malwarebytes Premium szükség esetén, de legalább egy Adguard, mert az MBAM-ból már nem adnak el évek óta élettartam licences verziót, Adguardból pedig a hetekben vásároltam, és nagyon megérte, főleg, hogy 2 PC + 2 Android eszközre licenceltem.

Szűri is a sok szutykot rendesen, Windows 10-en is...


... és Androidon is.

(#745) daimonion válasza Jenne (#743) üzenetére


daimonion
senior tag

Lényeg a lényeg, hogy ez alatt a WD két hete alatt mostanra már oda jutottak, hogy a FF, a Chrome mindenféle idióta reklám meg felugró ablakokkal riogatta Őket
Ne haragudj meg érte, de a reklám és felugró ablakokat nem a Windows Defenderrel védik, és nem vírusírtóval. Hanem reklámszűrővel. Adguard ahogy a kollega is írta,az van edge ff és chrome ra is.Azt is igen helyesen írta,hogy a WD a tudatos felhasználók progija és ha valaki így használja az égegyatta világon nem sok gondja akad.

(#746) #41133696 válasza daimonion (#741) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, vagy elfelejtettem, vagy szimplán nem vettem észre :)

Windows Defender 4.11.15063.0 (alkotói frissítés) Offline vizsgálat - Youtube

Most ki is próbáltam.

(#747) #41133696


#41133696
törölt tag

Megnézem a UPC Fiber Power 240 mellett, ha Steam/Originnel töltök le, mennyivel fogja vissza kevésbé a rendszert amennyiben Kaspersky helyett Windows Defender + Windows tűzfal + Adguard For Windows és Malwarebytes Premium látja el a védelmet. Az eredmény elég látványos lett!

Steam kliens CPU terhelésének monitorozása - Windows 10 PRO CU Defender & W.tűzfal mellett

Origin kliens CPU terhelésének vizsgálata - Windows 10 PRO CU Defender & W.tűzfal mellett - Youtube

(#748) nak0n válasza #41133696 (#744) üzenetére


nak0n
aktív tag

Nem tudom, mennyire legális, mennyire nem, de ebay-ről most 4 napja vettem élettartam licences MBAM-et, és működik remekül.

(#749) #41133696 válasza nak0n (#748) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azok általában generáltak...

(#750) riki válasza #41133696 (#744) üzenetére


riki
senior tag

Tényleg nagyon jó az összeállítás,bár nállam az mbam csak free. Csak kiegészíteném ,hogy a pup trükk azért nem árt.[link] :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.