Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) #41133696


#41133696
törölt tag

Napi érdekesség. OS Windows Vista Home Premium 64-bit Service Pack 2

(#402) #41133696


#41133696
törölt tag

Remek, mostanában nem jelenik meg a tálca értesítési területén az ikonja.

Pedig minden ikon megjelenik. A biztonsági központ szerint ugyanakkor fut. Illetve amint az látható el is van indítva és a frissítési ablaka éppen látható :)

(#403) Qkac11


Qkac11
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Próbálkoznék a Microsoft Security Essentials progival. Kérdezném hogy csak is kizárólag eredeti jogtiszta windowson lehet használni a szoftvert?
Köszi a választ!

(#404) Mosanke válasza Qkac11 (#403) üzenetére


Mosanke
senior tag

Igen, mert a telepítés előtt lefuttat egy ellenőrzést és ha nem jogtiszta a Win. akkor nem települ fel.

(#405) Szellem. válasza Qkac11 (#403) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Hivatalosan jogtiszta Win-en tudod használni. De, meg kell nézni.

(#406) Qkac11 válasza Mosanke (#404) üzenetére


Qkac11
csendes tag

Köszi az infót mindkettőtöknek!

(#407) Szellem. válasza Qkac11 (#406) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ha gondod akadna, javasolnék más ingyenes alternatívákat.

(#408) Qkac11 válasza Szellem. (#407) üzenetére


Qkac11
csendes tag

Kérhetném akkor az ingyenes alternatívákat? :)

[ Szerkesztve ]

(#409) #41133696 válasza Qkac11 (#408) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha nem megfelelő valamilyen okból az MSE, akkor Avast, AVG megér egy próbát.

(#410) #41133696 válasza #41133696 (#409) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az Avira kimaradt :DDD

(#411) Szellem. válasza Qkac11 (#408) üzenetére


Szellem.
nagyúr

AVG, Avast, Avira, Roboscan, Ezek jöhetnek szóba.
Persze, neked kell eldönteni mi a jó MSE helyett! De, először MSE-t próbáld ki.

(#412) Orlin válasza Qkac11 (#408) üzenetére


Orlin
addikt

Cloud Antivirus 2.0.0

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#413) Qkac11 válasza Szellem. (#411) üzenetére


Qkac11
csendes tag

Üdv újra mindenkinek!
Köszönöm az ajánlásokat,ezek közül az Avastot és az AVG-t már próbáltam,vagyis használtam. AVG eléggé gépigényes.Igazából azért váltottam róluk,mert beengedtek egyéb kéretlen dolgokat többször is,és úgy hogy azért elég óvatosan netezek,nem lépkedek csak úgy mindenhova.
Az MSE működik tört win7-en is,kipróbáltam,frissít is minden gond nélkül. Ami eddig nem tetszik benne az az hogy eléggé lassú a keresője,és nincs tele a merevlemez,ami egyébként sem túl nagy (160GB). De cserébe legalább nem fogja a gépet. Eddig ennyit tudok róla elmondani.
Köszi még egyszer a segítséget!

(#414) Szellem. válasza Qkac11 (#413) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szívesen! :)

A szkennelést egyszer kell megcsinálni, illetve akkor amikor nem dolgozol a gépen. Igazából szkennelés közben nem zavaró a munkája. Én nem sűrűn szoktam ellenőrizni az av-val. Egyszer megcsinálom amikor felrakom, aztán utána heti 1 alkalommal lefuttatom az MBAM-ot.

(#415) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Feltettem ezt a(z) MSE-t egy gépre. Egy dolgot nem találok benne, a Frissítések beállíthatóságát. Azt írja a program, hogy automatikusan frissíti a vírus,- és kémprogram definíciókat, de ez valahogy nekem nem akar működni. Hétfőn tettem fel a MSE-t és ma ránézve még mindig az akkori, 6.-i dátummal voltak az utolsó definíciós frissítések. Manuálisan indítva azonnal lehúzta a legfrissebbet és telepítette is. :F Az a gép hétfőn és kedden is szinte egész nap be volt kapcsolva.
Ez az ilyen fajta frissítgetés (kézzel indítva) csak azért problémás részemről, mert egy idősebb házaspár gépére tettem fel, és ha tényleg csak kézzel lehet indítani a frissítéseket akkor erre meg kell Őket tanítanom.
Valami ötlet erre az automatikus frissítésre, hogy ne kelljen mindig manuálisan indítgatni mert biztos vagyok vagyok benne, hogy sokszor el fogják majd felejteni. Akkor meg így nem sokat ér ez az MSE Nekik.
Vagy csak én nem találom a beállításokat?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#416) Sweet Lou 6 válasza Mosanke (#415) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem naponta 2x frissít magától. Windows Update mire van állítva?

sweetlou6.wordpress.com

(#417) Mosanke válasza Sweet Lou 6 (#416) üzenetére


Mosanke
senior tag

Köszi a választ, de közben megoldódott.
Feltettem helyette a Panda Cloud-ot. :DDD :K
Remélem nem lesz rossz csere.

(#418) #41133696 válasza #41133696 (#289) üzenetére


#41133696
törölt tag

Újból előjött a gond, ugyanazon módszerrel frissítve...

Sem automatikus frissítés, sem manuális programból indított, sem pedig WU útján...

Megoldva, de továbbra is elég kellemetlen, hogy ilyen még a 4.0-s verziónál is megesik.

(#419) #41133696


#41133696
törölt tag

(#420) rob83


rob83
aktív tag

Eddig Avastot használtam avval sem volt semmi gondom!

Gondoltam kipróbálom!

2 hete használom a 4.0-as verziót eddig jól müxik automatikusan naponta 1x frissít!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#421) #41133696


#41133696
törölt tag

Igaz, hogy 24 órája nem frissítettem, de ez így is igencsak szokatlanul nagy méretű MSE-s viszonylatban :)

(#422) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha nincs bekapcsolfa a Windows Update automatikusra, akkor a MSE nem frissít?

(#423) Lars válasza GEPESZ66 (#422) üzenetére


Lars
őstag

A windows update nekem kézi telepítésre van rakva, tehát csak értesítést kapok. Ettől függetlenül az MSE-simán frissül.
Egyébként célszerű volna autómatikusra rakni a win update-et is, csak néha ért kellemetlen meglepetés. ( Mobilnettel nem vicces, ha telepít )

(#424) #41133696 válasza Lars (#423) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pedig ha csak nincs rendkívüli Windows frissítés, az MSE-s frissítéseken túl minden hónap második keddjén magyar idő szerint 19:05 körül frissül csak az operációs rendszer.

Windows 8 esetében majd kicsit máskor is mert ugye be lett építve a Flash :)

(#425) Lars válasza #41133696 (#424) üzenetére


Lars
őstag

Igen, de nekem az a havi 1 alkalom is olyan, hogy nem tudok rá figyelni :D
Ráadásul a laptop ritkán van használatban, a fene tudja, mikor mit tettem fel, van hogy 1 hétig csak a táskában fetreng. Aztán amikor dolgoznék, frissít ....
Tudom, nem ez az általános használat, de hát ennek a gépnek ez jutott :U

(#426) HZoli87


HZoli87
veterán

Új verzió: 4.1.522.0

Letöltés

(#427) #41133696 válasza HZoli87 (#426) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez is jó pár hétig volt RC stádiumban :)

(#428) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek az esetleges tudatlanságomból kifolyólag adódó kérdésemért.

Tanár vagyok és az OS modul-t tanítom a kedves diákjaimnak. A modul feladatsorában szerepel egy olyan feladat (többszörösen előfordul az egyes feladatsorokban) mely szerint le kell ellenőrizni egy mappát, majd az ellenőrzésről készült jelentést el kell menteni. Ezzel kapcsolatosan a kérdés nagyon egyszerű:

Ez a program képes jelentés készítésére és annak exportálására? Ha igen, hogyan?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#429) Sweet Lou 6 válasza Carasc0 (#428) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

most nem tudtam bővebben utána nézni, de elég régóta használom, és szerintem nincs benne ilyen funkció.

sweetlou6.wordpress.com

(#430) #41133696 válasza Carasc0 (#428) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha olyan logra gondolsz, mint az MBAM-nál ami van, akkor nem készít. Az egy egyszerű jegyzettömbben jeleníti meg.

(#431) rob83 válasza #41133696 (#430) üzenetére


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Ez miért csinálja mikor be van állítva az ütemezett vizsgálat?

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#432) Sweet Lou 6 válasza rob83 (#431) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha valamikor van időd, futtass le egy teljes vizsgálatot (ütemezve csak gyors vizsgálat van, ami nem vizsgál meg mindent).

sweetlou6.wordpress.com

(#433) #41133696 válasza rob83 (#431) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ahhoz, hogy egy az ablak sárgáról zöldre váltson elengedő ha manuálisan lefuttatsz egy gyors vizsgálatot. Alapértelmezés szerint éjjelre van ütemezve, ha abban az időpontban nincs bekapcsolva, akkor nem fog lefutni magától az első adandó alkalommal, tehát elmarad a dolog, és ezt ilyenkor így jelzi.

Szerk: Nálad délre van ütemezve. Gondolom nem volt bekapcsolva. Elég egyszer kihagyni, mert 8 napon túl sárgul :D

Sőt van olyan is - és ettől a 4-es verzió sem mentes -, hogy akár egy nappal a vizsgálat után vagy pár órával dobja a sárga figyelmezetető jelzést, ha visszább olvasol volt is róla szó :K

[ Szerkesztve ]

(#434) rob83 válasza #41133696 (#433) üzenetére


rob83
aktív tag

Igen pont ez a gondom,hogy most lefuttatom 2 nap múlva megint ugyan ezt írja!

A gond,hogy az ütemezett időben,ha nem megy a gép akkor nem futtatja le a keresést.

Olyan nincsen,hogy az első indításnál,futtassa a keresést?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#435) #41133696 válasza rob83 (#434) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs rá mód, az Avast-nál például van boot utáni keresés. Egyébként az Agnitum Outpost Firewall PRO is így viselkedik, mint az MSE, ha éjjel 1 kor megy a gép, akkor lefut a keresés ha nem akkor nem. Utána nem csinál semmit.

A legjobb megoldás e tekintetben -azon védelmek közül melyeket én használok - a Norton-é. Megvárja ameddig a rendszer tétlen lesz és akkor magától elvégzi a keresést.

(#436) rob83 válasza #41133696 (#435) üzenetére


rob83
aktív tag

Akkor szükség esetén kézzel futtatom! :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#437) HZoli87 válasza rob83 (#431) üzenetére


HZoli87
veterán

Szülőknél ugyanez a gond, ha eljutok hozzájuk akkor cserélem is le, mert zavarja őket. Napi ütemezés este 10 órára, ekkor szinte mindig megy a gép (munkához kell). Egyik nap lefut, ennek ellenére akár másnap besárgul. Eredeti XP, frissítés (WU) automatára állítva. Ezen kívül nincs vele gond.

(#438) deathtania


deathtania
senior tag

üdvözletem!

ahogy olvasgattam a fórumot elég megbízható kis cuccnak tűnik ez a MSE, de nem vagyok benne 100%ig biztos.

Comodo ISről váltottam AVAST+Comodo Firewall-rara, csak eléggé fogta a gépet, utána próbáltam egy AVG IS-t, csak trial-ban, de az is soknak tűnt, most meg ezt raktam fel, mint végső mentsvárat, hogy talán nem lesz rossz (eddig érezhetően gyorsabb a gép).
van valami javaslat, hogy mit érdemes még esetleg feltenni mellé, vagy az MSE használatakor mire érdemes figyelni?
(jogtiszta win7em van [-notihoz kaptam], jogtiszta office-al [- vettem], és csak jogtiszta programokat használok[-ált ingyeneseket, amik megbízhatóak], valamint Chrome-ot használok böngészéshez)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#439) Lars válasza deathtania (#438) üzenetére


Lars
őstag

Szerintem ennyi éppen elég, túlzásokba nem kell esni, mert a sok program csak lassìtja a gépet. Heti egy mse futtatás, és szerintem nyugodtan aludhatsz.

(#440) #41133696 válasza HZoli87 (#437) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az még durvább amikor ügy nem frissül magától, mert az nem kellemetlen, hanem kifejezetten veszélyes... szomszédom most állt át Avirára, megelégelte a dolgait :(

(#441) Egorov válasza #41133696 (#440) üzenetére


Egorov
aktív tag

MOst nézem, nekem 2-án frissített utoljára. :U Lsaan kettő napja. Ez elszomorító.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#442) Drag77 válasza #41133696 (#435) üzenetére


Drag77
senior tag

MSE is tud hasonlót Windows 7 : [link]
Windows 8 esetén: link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#443) #41133696 válasza Egorov (#441) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pedig volt tegnap is frissítés többször is.

Manuális frissítés.

Amúgy nálam is tervben van most a cseréje, mert amikor lejár az 1 gépes NIS, jön a három gépes...

Drag77: hasonlít de nem ugyanaz :)

(#444) Sol4r


Sol4r
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek az esetleges tudatlanságomból kifolyólag adódó kérdésemért.

Tanár vagyok és az OS modul-t tanítom a kedves diákjaimnak. A modul feladatsorában szerepel egy olyan feladat (többszörösen előfordul az egyes feladatsorokban) mely szerint le kell ellenőrizni egy mappát, majd az ellenőrzésről készült jelentést el kell menteni. Ezzel kapcsolatosan a kérdés nagyon egyszerű:

Ez a program képes jelentés készítésére és annak exportálására? Ha igen, hogyan?

Előre is köszönöm! :R

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#445) Lars válasza Sol4r (#444) üzenetére


Lars
őstag

Nos akkor : [link]
És a válaszok : [link]
[link]

(#446) Sol4r válasza Lars (#445) üzenetére


Sol4r
tag

Ezek szerint akkor nemleges a válasz a dologra :( valami javaslata valakinek olyan programra ami free és lehet vele ilyet csinálni?

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#447) Tosee válasza Sol4r (#446) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Avira csinált ilyen logot ha jól emlékszem, amit jegyzettömben jelenít meg! Mikor én annak idején ECDL vizsgáztam akkor az volt a gépeken... gondolom ezt a funkciót nem vették ki az újabb verziókból sem!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#448) Sol4r válasza Tosee (#447) üzenetére


Sol4r
tag

:R :R :R :R

Egyéb javallat még?

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#449) Tosee válasza Sol4r (#448) üzenetére


Tosee
őstag

Esetleg még Malwarebytes Anti-Malware, ez is jegyzettömbbe készít jelentést a vizsgálat eredményéről...
Más ötletem nincs!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#450) Sol4r válasza Tosee (#449) üzenetére


Sol4r
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R :R :R

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.