Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #41133696


#41133696
törölt tag

Szerencsére a napi egy megmaradt... hajnalban frissített magától, direkt kivártam az egy napot :D

(#202) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy ez csak windows 7 alatt fut, vagy elmegy xp-n is? :R

(#203) Gorneck válasza combonari (#202) üzenetére


Gorneck
titán

El.

(#201) GoodSpeed: Még mindig nem értem miért közölték le ezt. Az MS fórumán többen mondták/jelezték nem ér semmit. Mondjuk alapba se értem ez minek mikor 3 frissítés kerül fel általában MPC-re (van mikor egy tökre "üres")...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#204) Lars válasza combonari (#202) üzenetére


Lars
őstag

Igen, és jogtiszta windowsnak kell lennie. Ja és sp3-nak. Íme

(#205) #41133696 válasza Gorneck (#203) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tippek trükkök rovatban volt, gondolom találták a neten és nem győzödtek meg róla, hogy működik e .

Mint tudjuk a hazai PC -s magazinok minden hónapban ilyen címekkel jelennek meg :

"Mi megmutatjuk hogyan lesz tökéltes biztonságban"

" Így lesz ezeréves PC-je olyan gyors mintha ma vette volna"

meg hasonlók. Szóval ennek fényében is durva, hogy olyan tippet nyomnak az olvasóik arcába , ami konkrétan nem működik.

Anno volt egy CD-s magazin amelyiknek a CD-jén még vírus is volt, hogy a 90 -es évek végén :) MÁr nem tudom melyik volt az :)

Szóval ... érted ...

Amúgy igen felesleges (lenne) a napi többszöri frissítés, de ha jóval kisebb cégek termékei frissítenek naponta tizensokszor akkor miért ne várhatnánk el egy ekkora cég termékétől ?

Példának mondanám az MBAM- ot kis cég mégis van naponta tíz feletti update. A Norton -t most azért nem említem , mert a Symantec nem kis cég :)

(#206) Gorneck válasza #41133696 (#205) üzenetére


Gorneck
titán

Értem persze.

Nem a főprofil.

De ezt sztem a magyar supporttól meg lehet kérdezni.

Gorneck#1239

(#207) Imi1981 válasza #41133696 (#200) üzenetére


Imi1981
veterán

Mindkettőnél azt csinálja!
Nekem az is jó lenne ha azt be tudnám állítani hogy pl délután 18-órakor frissítsen, mert akkor biztosan be van kapcsolva a gép!Azt esetleg be lehet valahogy állítani?

(#208) Gorneck válasza Imi1981 (#207) üzenetére


Gorneck
titán

Nem. Hacsak nem ütemezel akkora egy scant is...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#209) #31757056


#31757056
törölt tag

Sziasztok. Erre van valami otletetek hogy mi lehet? Az adobe flash player frissitese kozben a baratnom gepe bekapott valami virust, es azota akarhanyszor meg akarom nyitni az mse-t ezt az ablakot latom csak, uninstall sem mukodik, system restore sem, csokkentett modban ha meg akarom nyitni az mse-t, restartol a gep, ujratelepites nem segit mert nem lehet uninstallalni sem. Otlet?

[link]

(#210) polonic válasza #31757056 (#209) üzenetére


polonic
félisten

Ez felettéb érdekes. Ilyen ablakot még nem láttam az mse-től
Honnan szedtétek le azt a flash player installt, hogy vírust telepített? Biztos nem a saját oldaláról.
Egy rescue cd-t javasolnék, mondjuk avira, kapsersky. Többel is lehet próbálkozni, még ezen kívül is vannak.

(#211) #31757056 válasza polonic (#210) üzenetére


#31757056
törölt tag

A flshplayer magat dobta fel, idoszakosan szokta, tudjatok. Aztan a baratnom rakattintott a run gombra, aztan lefagyott a gep, es azota ez van. Mar szedem az avirat, hatha az leirtja.

(#212) #31757056


#31757056
törölt tag

es mostmar az avira is ugyanezt az uzit dobja fel, csak annyi, hogy a felso sorban avira antivir van :) na erre varrjatok gombot :D
[link]

(#213) polonic válasza #31757056 (#212) üzenetére


polonic
félisten

Valószínű a barátnőd valami vacak oldalra keveredett, ahol a bővítmény flash playernek volt álcázva, ami a vírus volt.
Csak a saját oldaláról szabad feltenni.

Ez azért van, mert a fertőzést csinálja.
De mondtam, hogy rescue cd-vel csináld. Ne windows alól.

(#214) #31757056 válasza polonic (#213) üzenetére


#31757056
törölt tag

mar le van toltve az image, csak el kell menni cd-t venni mert az nincs itthon :) Koszi a segitseget egyebkent!

(#215) polonic válasza #31757056 (#214) üzenetére


polonic
félisten

Nincs mit.
Újraírhatót vegyél. És tényleg ne csak egy rescue cd-vel keress, mivel nincs 100 %-os vírusirtó. 3-4 félével kb.

(#216) #31757056 válasza polonic (#215) üzenetére


#31757056
törölt tag

Azt akartam venni, de nem volt az ASDA-ban, vettem egy 10-es csomagot occsoer` kiirok parat aztan valami csak lesz. De a Kaspersky-ben nagyon bizok, azt mondjak az a legdurvabb. Mar csinalja is, friss adatbazisa van, tegnapi, es frissiteni is lehet.
Amugy ugy fertozodtunk meg pontosan, hogy a csajom kattintott valami videora a facebook-on, a video lejatszas helyett kerte a flash player frissiteset, valoszinuleg kamu volt, de o ezt nem tudta, majd az eleve kartekony oldal egy hamis linkre iranyitotta ot. :((

(#217) #31757056


#31757056
törölt tag

Ez sajna meghalt, a Kaspersky ugyan kiirtott kb 40 virust, ebbol 27 trojai, de valami oknal fogva a rendszer tobbe nem bootol se csokentett modban se sehogy. Csak a recovery particiorol megy az ujratelepites. Teljes bukta.

(#218) polonic válasza #31757056 (#216) üzenetére


polonic
félisten

Az ilyen facebookos dolgokkal vigyázni kell. Nem szabad minden vacakra rákattintani. Mostanában ez eléggé elterjedt. Mindent csak a saját oldaláról tegyetek fel. Ha meg egyszer már fel volt téve, akkor nem szabadna megint a flash player-t kérni. Magyarázd el ezeket a dolgokat neki.

Lehet, hogy rendszerfájlokat is megfertőzött a kártevő, ezeket meg a kaspersky ugye észre is vett és törölte. Ezért nem indulhat a rendszer.
Egyébként jobb lesz a teljes újratelepítés.

(#219) #31757056 válasza polonic (#218) üzenetére


#31757056
törölt tag

Melmondtam mar neki, de a nok ilyenek, kattintanak minden szarra ha kell ha nem. Valami ismerose a cseten kuldott neki egy linket, illetve valoszinuleg a kartekony program kuldte az ismerose neveben, onnan elnavigalt a videora, onnan meg mar csak egy kattintas. Biztos, hogy az volt a baj, hogy rendszerfile-ok fertozodtek, a system32-ben volt vagy csak 10 virusos file. Na mindegy, mostmar ennek annyi, reinstall megvolt, tanul belole. Vagy nem...

(#220) #41133696


#41133696
törölt tag

Facebookon nekem amúgy is ott van a Norton Safe Web alkalmazása. Az ellenőrzi a linkeket :) Ja és bár ki használhatja ingyenesen nem csak hozzám hasonló NIS előfizetők :K

(#221) #31757056 válasza #41133696 (#220) üzenetére


#31757056
törölt tag

Koszi, errol nem tudtam de nagyon hasznos dolog! Mar hasznalom is :)

(#222) #41133696


#41133696
törölt tag

A frissítési folyamat három fázisból áll : keresés, letöltés , telepítés

Valakinek van tapasztalata , hogy mi van akkor ha az 2, vagy 3 közben küldi le alvó módba a gépet, azaz nem tudja befejezni a folyamatot ?

(#223) szmi


szmi
tag

Halihó!Vettem 1 netbookot amin eredeti a win 7,felraktam a MSE-t.Eddig minden jó volt de ma már 2 bekapcsolásnál észrevettem hogy az MSE ikonja a tálcán piros.Az első alkalomnál írta hogy engedélyezzem a valós idejű védelmet-ami eddig is engedélyezve volt-,a második indításnál már magától átváltott zöldre az ikon.Átnézettem a gépet a Malwarebytes Pro-val nem talált semmit.Elképzelhető hogy kicsit zizzenzt az MSE? :F

(#224) Gorneck válasza szmi (#223) üzenetére


Gorneck
titán

Vagy történt egy update ami kikapcsolta...vissza meg vmiért nem. Láttam már ilyet...szal előfordul...

(#222) GoodSpeed: Ilyennek nem szabadna történnie...főleg nem abban a nagyon kevés időben...
Nekem volt már olyan, hogy megszakadt a folyamat, de kezdte elölről az egész...nálam volt hibaüzi is...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#225) szmi válasza Gorneck (#224) üzenetére


szmi
tag

Köszi!Már kezdtem parázni hogy az eredeti win7 mégsem eredeti,mert olvastam hogy máshol az csinált ilyet.Amíg magától visszakapcsolja nem érdekel,csak azért furcsa mert péntek óta 1x sem csinált ilyet ma meg már 2x.Azért futtatok 1 teljes keresést,meg esetleg 1 Kaspersky Virus Removal toolt.

(#226) Gorneck válasza szmi (#225) üzenetére


Gorneck
titán

Érdemes ilyenkor átnézni a gépet...hááátha bekaptál vmi vírust, ami azért előfordulhat.

Gorneck#1239

(#227) #41133696 válasza Gorneck (#224) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az ötlet abból jött, hogy volt rá precedens, hogy a Windows 7 biztonsági mentés-t jelző kis órajelről megfeledkeztem, és leküldtem alvadni a gépet ... Persze a Windows 7 nem szólt, hogy ejnye már, csak a biztonsági mentés ment a levesbe :)

Na meg a kisebbik gépen amin az MSE van nincs UPS és ugye egy áramingadozás is okozhatna hasonlót.. persze kicsi az esély , bár nálam másokkal ellentétben napi háromszori frissítés miatt kicsit nagyobb :-)

Szmi: néha velem is előfordult betöltés után, hogy későn kapott észbe, ezzel nem kell foglalkozni, mert a bejelentkezés utáni maximum 2 -3 percben úgyis átvált :)

(#228) Gorneck válasza #41133696 (#227) üzenetére


Gorneck
titán

Jaaaa így más... :D

Gorneck#1239

(#229) szmi válasza #41133696 (#227) üzenetére


szmi
tag

Hello!Szerencsére nekem gyorsabban átvált,ettől függetlenül ma délután-este lefutattam szinte az összes online virus scant.Találat semmi!Ezek szerint az MSE teszi a dolgát! :)

(#230) #41133696 válasza szmi (#229) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja a 2 -3 percet csak arra az esetre írom, ha véletlen lassabb gép stb, és megvárja amíg minden program betöltődik. Nekem már régen nem volt ilyen gondom, és nekem sem tartott 2 -3 percig, csupán azért írtam nehogy valaki ezért legyalulja :D

(#231) szmi válasza #41133696 (#230) üzenetére


szmi
tag

Pedig elgondolkodtam rajta... :) Lehet az első telepítés óta csinálja csak akkor nem figyeltem rá.Úgyis kézzel kapcsolódok a netre tehát addig sem védtelen a gépem ha esetleg a tűzfalon bejutna vmi.(de ez már paranoia)

(#232) n00n


n00n
őstag

Egy ideje már ezt az alkalmazást használom otthon és az irodában is. Kérdésem, szerintetek elég a Win tűzfal (XP-s) mellette, vagy érdemes másikat telepíteni?

Ja és szerintetek érdemes mellé valami adware/spyware kereső vagy az MSE azokat is nézi?

[ Szerkesztve ]

(#233) TFSi válasza n00n (#232) üzenetére


TFSi
őstag

Ha felteszed mellé az Outpost Firewall Pro-t, akkor a tűzfal is és a kémprogram/reklámprogram védelem is meg van oldva, ha szétnézel a fórumban még promót is találsz hozzá (mármint az Outpost Security Suite-hez, ahol a telepítésnél ki kell venni az antimalware/antspam részeket). Igen, windows XP-hez erősen ajánlott egy jó tűzfal. Jó megoldás még a Comodo FW, vagy a PC-Tools Free FW, Private FW... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#234) Visormail válasza n00n (#232) üzenetére


Visormail
addikt

Tegyél mellé egy ingyenes malwarebytes antimalware-t ami nem fut állandóan, kézzel futtass vele egy gyors ellenőrzést időnként (mondjuk havonta 1x, meg ha valami gyanúsat tapasztalsz)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#235) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Más tapasztalja, hogy ezt a hibaüzenetet kapja:

"Legalább 7 napja nem frissítette a vírus- és kémprogram definíciós fájlokat."

Ha rámegyek, hogy frissítés elindul a csík, majd végigér, de megálláskor ugyanezt írja.

Be van állítva, hogy gyors kereséskor töltse le a legfrissebb adatbázist, és tegnapelőtt keresett utoljára. Az adatbázis száma: 1.111.667.0

(#236) Sweet Lou 6 válasza n00n (#235) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

az adatbázisod a legfrissebb, szóval nem a frissítéssel van gond, hanem az ellenőrzéssel. újraindítás után se javul meg?

sweetlou6.wordpress.com

(#237) n00n válasza Sweet Lou 6 (#236) üzenetére


n00n
őstag

Közben kiderült, valami elállíthatta a rendszeridőt egy hónappal későbbre (szeptember) és azért volt ez a probléma...

(#238) Lars válasza n00n (#237) üzenetére


Lars
őstag

Hihi, igen. Néha a leginkább kézenfekvő dologra gondol az ember a legkevésbé :)

(#240) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Oktatási intézményben fel lehet rakni több mint 10 gépre az MSE-t legálisan?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#241) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
A napokban szinte naponta van vizsgálási igénye a MSE-nek, holott eddig egy hétig is el volt nélküle. Valamelyik frissítés lehet az oka?

(#242) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Boncolgattátok, hogy a frissítés gyakoriság átírás nem akar működni jó pár embernél.
Nálam se volt hajlandó a beállított idő szerint frissíteni, csak 24 óránként, de sikerült a megoldást megtalálnom. A következőképp kell eljárni, nekem így sikerült:

1. - Menj a Windows Update beállításaihoz és változtasd meg a keresés időpontját valamilyen más időpontra, mondjuk minden nap 19:00-ra.
2.- Nyiss egy regeditet és az alábbi módon (a megszokott) a jogosultság megfelelő megadásával írd át az értéket 1-re (azaz óránkénti keresés, csak ezt nyelte be nálam).
3.- Lépj ki, majd nyisd meg az MSE főablakát és menj a frissítés fülre.
4.- Nyomj egy frissítés gombot
5.- Ezután, minden órában akkor fog frissíteni, amikor előzőleg megnyomtad. Tehát, ha délután 14:35 perckor, akkor minden óra 35 percekor frissítést fog keresni.

Remélem másnak is bejön. ;)

ui: az ütemezett vizsgálat is legyen beállítva MSE-n belül.

[ Szerkesztve ]

(#243) Egorov


Egorov
aktív tag

Estét!

Kapott még valaki emailt, hogy lehet csatlakozni a legújabb beta verzió használók közé?

"Greetings from Microsoft Connect!Thank you so much for being a part of the Microsoft Security Essentials v2 Beta. You have indicated that you are interested in receiving invites for Connect programs from Microsoft, so we would like to invite you toparticipate in theMicrosoft Security Essentials Public Beta program on Microsoft Connect. This program is for the newest Beta version of Microsoft Security Essentials which has the latest protection features. Be one of the select few who get access to this Beta release by signing up now to reserve your spot!"

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#244) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Elindult a béta program így aki akarja innen letöltheti a legújabb 4-es verziót.

Képek: 01 02

[ Szerkesztve ]

(#245) Gorneck válasza Egorov (#243) üzenetére


Gorneck
titán

:K

Fel is tettem... :)

Gorneck#1239

(#246) #41133696


#41133696
törölt tag

Microsoft Security Essentials 4 BETA - Youtube Languy

Meg is jelent az első videó teszt.

(#247) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

A gépemen a Microsoft Security Essentials talált valami trójait, de csak a vírus típusát és nevét volt hajlandó elárulni, azt viszont nem tudom kideríteni, hogy miben találta, így most fogalmam sincs, hogy mit távolított el a gépemről. A karantén tartalmára is csak annyit mutat meg, hogy van benne egy xy trójai, de azt nem, hogy mi az. Meg lehet ez nézni valahol? :F

[ Szerkesztve ]

(#248) Gorneck válasza Osiris (#247) üzenetére


Gorneck
titán

Elvileg kiírja, hogy hol is lelte...pl a historyba alulra ki van írva...

Képet tudsz feltenni róla?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#249) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Mitől lehet az hogy felraktam ismerősöm laptopjára a microsoft security essentials-ot. xp van neki fent. És a tálcán nemlehet látni az ikont, illetve nemtudom sehogysem előhozni. Ez mitől lehet.

De látom hogy háttérben pl fut a msmpeng.exe - ha jól emléxem ez a valós idejű keresés folyamata.

iPhone 13 Pro Max

(#250) Osiris válasza Gorneck (#248) üzenetére


Osiris
őstag

Közben kiderült, hogy a memóriában volt a vírus amit megtalált és valamiért nem tudta fájlhoz kötni. Minden boot után az a figyelmeztetés fogadott, hogy vírus van és mindig csak a memóriában található példányt irtotta ki. A teljes gép vizsgálat futtatása aztán megtalált 8 fertőzött fájlt a hdd-n, amiket ki is irtott. Azóta meg is szűnt a riasztás.
Egyébként a historyban is csak egy vírus név volt. Valahogy függetlenítette magát a tartalmazó fájltól a futó vírus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.