Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) poli27 válasza Jack Oneill (#3150) üzenetére


poli27
veterán

ki van kapcsolva és csinálja... :)AZ escapet nem próbáltam majd megnézem thx a tippet :D

[ Szerkesztve ]

(#3152) liszi70


liszi70
nagyúr

Uraim, ez mitől van, és hogy lehet rendbetenni? A Kedvencek sávban lévő Rejtett kedvenceknél így jelenik meg a weblapok többsége. Csak miután rákattintok, akkor jön vissza az ikon.
Egyfajta megoldás, hogy megnyitom mindet "Az összes (179) megnyitása" opcióval, de szerintem elég sokáig tart, meg hátha van valami frappánsabb praktika erre. :)

[ Szerkesztve ]

(#3153) Garf.


Garf.
tag

Sziasztok!
Frissült nekem 110.0.1587.41 azóta elindul a böngésző és kb. 20 másodperc múlva bezáródik, hogyan tudom vissza állítani előző verzióra, vagy uninstallálni?
Köszi

(#3154) Toth_Jani válasza Garf. (#3153) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Előzőre nem állhatsz vissza, csak ha azt letöltöd és feltelepíted miután ezt törölted.
De előtte a menüben próbáld ki az alaphelyzetbe állitást.

(#3155) Garf. válasza Toth_Jani (#3154) üzenetére


Garf.
tag

Törölni nem tudom, csak javítás enged de azzal nem történik semmi, megpróbálom visszaállítani.

(#3156) Garf. válasza Garf. (#3155) üzenetére


Garf.
tag

Alapbeállítással is ugyan az kb 20 másodperc múlva bezárodik.

(#3157) Jack Oneill válasza Garf. (#3153) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Random bezarodik nalam is az uj verzio. K..va idegesito.

(#3158) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Nálam is az a verzió van fent, de ez ma még egyszer sem halt be, és máskor sem.
(Windows 11 Pro 22H2)
Verzió: 110.0.1587.41 (Hivatalos build) (64 bites)

(#3159) Garf. válasza Toth_Jani (#3158) üzenetére


Garf.
tag

Nálam is ez a verzió csak Windows 10 Pro 22H2. Amiket írnak, hogy cmd-ben el lehet távolítani nekem az se müködik.

(#3160) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#3157) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Raadasul minden inditasnal helytelenul bezart bongeszore panaszkodik es hekyre akarja állítani az oldalakat. Pedig rendesen be lett zarva. Az uj verzio ota csinalja ezt.

(#3161) Garf. válasza Jack Oneill (#3160) üzenetére


Garf.
tag

Én tegnap este küldtem már visszajelzést, hogy összeomlik. Emailbe jött már jelezés, hogy vizsgálják.

(#3162) Komplikato


Komplikato
veterán

Hello. Szeretném kipróbálni az Edge fejlesztés alatt álló verzióját. Ha érdekel, hogy mihamarabb kipróbáljam a Project Phoenix-et, akkor a Dev verziót vagy a Canary-t érdemes telepíteni?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#3163) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Van valami ötlet arra, hogy ne váltogassa vissza a felbontást az Edge (youtube videó)? Régen csak minden böngésző indításánál csinálta, de most már egy rohadt videót nem tudok végig nézni anélkül, hogy ne váltogassa vissza 480p-re (egy videó alatt legalább5x).

(#3164) lck válasza Jack Oneill (#3163) üzenetére


lck
senior tag

Lehet gond van a neted sebességével ?
[Esetleg ezzel próbáld.]

(#3165) Jack Oneill válasza lck (#3164) üzenetére


Jack Oneill
veterán

1000megabites net, nem hiszem, hogy gond lenne. Regen is valtogatta a felbontast, de nem ilyen surun. Viszont megjegyezni soha nem jegyezte meg, ezt megszoktam kezdetek ota. Par napja random bezarult a bongeszo, az is nagyon idegesito volt, erre mas is panaszkodott. Felesegemnek pl a telefonon csinalta a bezarodast. Ez egy frissitessel megszunt. Viszont ez a felbontast visszavaltas ritka idegesito.
Egyebkent a youtube videok Fitefox alatt sokkal szebbek, elesebb, tisztabb a kep. Osszehasonlitottam egymas mellett is, kulon is, ugyanabban a felbontasban, ugyanabban a kepmeretben. Azt hittem bekepzelem, de megmutattam Felesegemnek is. Firefox alatt szebbek a videok.

(#3166) Skynet258 válasza Jack Oneill (#3165) üzenetére


Skynet258
veterán

Most ránéztem, nálam nincs gond a felbontás váltogatással, de egymás mellett nézve 4k videót (szokásos állatos/természet) a Firefox-nál valóban szebb a kép, az Edge mellette mosottabb... ha nem is sokkal, de tisztán látszik. :K

https://geekpulse.hu

(#3167) Jack Oneill válasza Skynet258 (#3166) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Koszi, hogy megnezted 🙂 Nalam most Firefox alatt minden tokeletes. Nem idegeskedem legalabb. Felesegemnel es nehany ismerosomneo az Edge mobilon csinalja a magatol random bezarodast. Nalam pl mobilon ilyen nem volt még.

[ Szerkesztve ]

(#3168) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Az az Edgene-nél nem működik, vagy nem automatikusan működik, hogy amennyiben már felkerestem egy webhelyet, abban az esetben, legközelebb elkezdve gépelni a címsorba, automatikusan feldobja, és ne kelljen valahányszor végig írni? Ugyanez a kérdésem vonatkozik, az azonos oldalon elvégzett keresési előzményekkel kapcsolatban is. Tehát ha pl. egy portál keresőjébe begépeltem már egyszer a keresett kifejezést, akkor azt legközelebb gépelni kezdve, automatikusan feldobja mint lehetőséget.
Éveken keresztül Firefoxot használtam, ott ez működik és megszoktam. Most úgy gondoltam, hogy adok egy újabb esélyt az Edge-nek, nincsenek is nagyobb gondjaim vele, ez az opció viszont hiányzik.
Egy-két Ad blocker bővítmény van feltéve, az F-Secure saját kiterjesztése és a Chrometana, ha esetleg ezek közül okozhatja valamelyik ezt.

(#3169) #86564352 válasza Danecay (#3168) üzenetére


#86564352
törölt tag

Működik, valamelyik bővítményed okozza.

(#3170) Tökimanó válasza Danecay (#3168) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nálam okés. Igaz a kereséshez nem Binget használok hanem Googlet.

(#3171) nicu71 válasza Danecay (#3168) üzenetére


nicu71
addikt

Szintén tökéletes nálam is, és Google az alapértelmezett kereső.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3172) #86564352 válasza Danecay (#3168) üzenetére


#86564352
törölt tag

Még azt is ellenőrizd, nincs-e beállítva bezáráskor töröljön böngészési adatokat.

(#3173) Danecay válasza #86564352 (#3172) üzenetére


Danecay
őstag

Úgy emlékszem, azt már néztem, de ránézek ismét, de én tuti nem állítottam be, legalábbis direkt. Mondjuk most az is eszembe jutott, hogy az &O ShutUp10 pl. nem csinálhat e ilyet. Majd szt is megnézem.

(#3174) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Mitől lehet, hogy win10, Edge böngészőben időnként feljön a cookie ablak akkor is, ha már engedélyezve lett az adott weboldalon. Most például fizettem egy számlát, fizetés előtt engedélyeztem a kukikat, bejött a banki oldal, fizettem, visszairányított a kereskedő oldalára, és ismét feljött az ablak. :D Mi okozza ezt? A böngészőben NINCS beállítva, hogy törölje a kukikat kilépéskor. Elvileg ha egy oldalon már engedélyezted, akkor ott már nem kellene még egyszer megkérdeznie. Vagy hogy van ez? (Reklám/kuki blokkolókat nem akarok használni, mert nálam több kárt csinált, mint hasznot.)

(#3175) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

uBlock Origin-t használok, de cookie engedélyezésre kérdés így is sok jön sajnos. Van más megbízható megoldás....pl, hogy alapból tiltásra jelölve a kéréseket ne is lássam?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3176) Tökimanó válasza liszi70 (#3174) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nem írtad hogy telefonon használod az Edget, ezért gondolom hogy pc-n. Ha igen , javaslom ezt: [link] Egész jól bevált nálam.

(#3177) liszi70 válasza Tökimanó (#3176) üzenetére


liszi70
nagyúr

Így van, nem telefon, hanem PC, de írtam is, hogy win10. :)
Ok, köszi a kiegészítőt, de nem szeretnék ilyeneket felrakni, mert ahogy írtam is, ezek nálam többet ártottak, mint használtak.
Egyszerűen nem hiszem el, hogy ennek így kell működnie. Kiegészítő nélkül is alapértelmezés kell legyen elvileg, hogy amelyik weboldalon már engedélyezve voltak a kukik, ott nem kell még egyszer. Nem értem, mitől állítódik ez el, vagy mi a hiba oka.

[ Szerkesztve ]

(#3178) Tökimanó válasza liszi70 (#3177) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Ja tényleg. Nem figyeltem hogy ott a win 10 :DDD
Én nem tapasztaltam problémát vele. Mondjuk egy próbát szerintem megérne. Legfeljebb vissza letörlöd ha valami nem okés. Persze te tudod mit szeretnél. Amúgy jogos a feltevés és tényleg lehetne alap dolog is.

[ Szerkesztve ]

(#3179) xy.zsolt válasza Tökimanó (#3178) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én rápróbálok.....köszi :R Elég jók a visszajelzései, annyi ember nem tévedhet :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3180) Toth_Jani válasza xy.zsolt (#3179) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én is használom, igaz ez be van építve az általam használ reklám és egyéb szemét blokkolóba.
Jól végzi a dolgát, persze attól sok oldal van ami 1 hónap után kijelentkeztet.

(#3181) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mikorra várható az új bing globálisan elérhető és nem MS account-belépett, Edge-ben használós verziója?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3182) Toth_Jani válasza ledgeri (#3181) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A bétán már működik, gondolom max 1 hónap és kiteszik a stabilra is.

(#3183) Danecay


Danecay
őstag

Fura ez az új, BING-es Chat, néha saját maga sem tudja, hogy milyen nyelven tud kommunikálni :) Mivel tegnap kommunikáltam vele magyarul, így próbáltam rávenni, hogy az alapértelmezett angol nyelv helyett magyarul válaszoljon, erre megsértődött :), újabb próbálkozásra pedig azt írta, hogy nem tud magyarul, csak angolul, úgyhogy ilyen nyelven kommunikáljak vele, miközben tegnap beírtam neki valamit magyarul, az angolul kapott válasz után, és írta, hogy ezek szerint magyarul beszélek és, hogy ő így is tud. Még arra is válaszolt, hogy szereti e a pálinkát :D
Amúgy nem tudja valaki, hogy hogy lehet alapértelmezettem magyarra állítani ezt a Chat dolgot?

(#3184) Sweet Lou 6 válasza Danecay (#3183) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

szerintem hivatalosan nem tud magyarul (support nincs rá), ezért átállítani sem lehet. viszont mivel a ChatGPT-ből fejlesztették, a gyakorlatban tudsz vele beszélni magyar nyelven :)

sweetlou6.wordpress.com

(#3185) Danecay válasza Sweet Lou 6 (#3184) üzenetére


Danecay
őstag

Figyelmetlen voltam, a jobb felső sarokban a profilnév mellett írja nyelvet is, amiről én azt gondoltam, hogy az aktuális nyelv, ami magyar volt, viszont kiderült, hogy az nem az aktuális, hanem a választható, amit kiválasztva, a magyar nyelv lett az alapértelmezett, és jelenleg az English a választható a nevem mellett :)

(#3186) jeni


jeni
félisten

Hello
Van az I. E Edge böngészőnek hasonló beállítási lehetoseg mint menüsor amely megtalakhato a Firefoxban? Akinek megcsináltam a gépet a Firefox-t nem kérte mert nem szerette de az IE-n nem találok ugyan olyan kinézetű menüsort. Ez ha van ilyen hol érhető el vagy kell hozzá a bővítmény?

(#3187) Danecay válasza jeni (#3186) üzenetére


Danecay
őstag

ilyen menüsorra gondolsz? Kedvencek megjelenítése?

(#3188) jeni válasza Danecay (#3187) üzenetére


jeni
félisten

Mozilla hasonló felepitesben
Az IE a felso sarokban van de azt nen veszi eszre nem latja rendesen
Koraban latott oldalakat kitudtam tenni egysorba vízszintesen de az neki nem kell.
Ilyesnire gobdoltam. Angolul látható haloványan a menü bar.

[ Szerkesztve ]

(#3189) Danecay válasza jeni (#3188) üzenetére


Danecay
őstag

Szia! Valóban érdekes, hogy ez alapértelmezetten hiányzik az EDGE-ből, de egy ilyen kiterjesztést találtam: Proper Menubar for Microsoft Edge

(#3190) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Hát igen azt jó pár éve elhagyták már, és ha a tálca is automatikusan eltűnik, akkor egy kicsit nagyobb a hasznos képernyő. (Vagy marad az F11 és úgy teljes képernyős)
De azért a menü ott van a három pont mögött.

[ Szerkesztve ]

(#3191) jeni


jeni
félisten

Köszi
Mindkettőtőknek
Nehéz egy 82 éves ipsének váltania.

(#3192) Danecay válasza jeni (#3191) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, a megszokás nagy úr, ugyanakkor bennem még fel sem merült ennek a menünek a hiánya.

(#3193) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Egy pár hete marginális, de annál frusztrálóbb "hibát" találtam a Könyvjelzőkben. Hiába törlöm, cirka 24 órán belül visszakerül, hát átnevezem a mappát és törlöm akkor is. Ráadásul az átnevezetti és az eredeti is ott marad.
Ez valami bug, vagy valamilyen beállítást rontottam el? Bár hónapok óta nem piszkálom a beállításokat. A hiba pontos definícióját se tudom meghatározni hogy rákeresek. Max redditen böngészhetek hátha belefutok.

(#3194) Toth_Jani válasza Harbinger85 (#3193) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Szerintem a szinkronizálás környékén keresd a hibát, ha több eszközöd van lehet hogy valamelyik visszatölti.
Meg ha törölsz, a kedvenceknél a kedvencek lap megnyitása menüben próbáld.

[ Szerkesztve ]

(#3195) #86564352 válasza Harbinger85 (#3193) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbáld sync off és visszakapcsolni.

(#3196) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Igen, kikapcsoltam telón a Start szinkronizálását és ezidáig oké.

(#3197) gV


gV
őstag

na megjött ez a binges oldalsáv, egeret elég csak rávinni már előjön. viszont nem egyből van egy fél mp késleltetés igaz az eltűnésének is. gombot persze nem lehet eltüntetni. :( kár, mert nem hiányzott és az is mindegy neki, hogy az oldalsávon magán van bármi is, lelkesen előhozza az üreset is. viszont végre lekerekedett minden menü ablak és kicsit gyorsult a kedvencek menü.

(#3198) Toth_Jani válasza gV (#3197) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen teljesen jó, van egy kis késleltetése hogy ne ugorjon elő, ha az ember a bezárásra akar menni, amúgy meg ott nagyon jó helyen van hiszen nincs útban semminek.

(#3199) liszi70 válasza gV (#3197) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tök felesleges sallangnak tartom ezt a feltűnő "Felderítés" gombot. Bosszantó, hogy nem lehet eltüntetni, kikapcsolni. Ez gondolom a reklám-funkció miatt van így, ami szerintem előbb-utóbb bővülni fog. :)

(#3200) junior11 válasza liszi70 (#3199) üzenetére


junior11
veterán

Egyre több marhaságot rak bele a MS, pedig elég jó böngésző lenne, de szokás szerint megint kezd elszaladni velük a ló, nem beszélve arról, hogy gyakran nyaggat hogy az ajánlott beállításait használjam, telepítsem az Edge-t mobilra és még van egy pár.

Állítólag az itt leírtak segíthetnek eltűntetni a Bing gombot (csak saját felelőségre, én nem próbáltam): [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.