Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Szellem.


Szellem.
nagyúr

SziasztoK! Van megoldás arra, hogy az Edge 113.-as verziója streameljen a skyshowtime oldalon? Eddig működött, de most folyamatosan lejátszási hibát dob és semmit nem játszik le. Chrome és FF alatt tökéletesen működik.
Böngésző adatok már ürítve lettek.

[ Szerkesztve ]

(#3302) Toth_Jani válasza Szellem. (#3301) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Tényleg igy csinálja, de gyorsan megnéztem van-e frissítés, volt, és tökéletesen megy a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#3303) Szellem. válasza Toth_Jani (#3302) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Valóban, ma délután frissítettem az Edget és megoldódott a probléma. Tegnap is kerestem frissítést, de nem volt és nem működött a streaming.

(#3304) alratar


alratar
addikt

Szisztok,
Mai na frissült a mobilos Edge a 113-as verzióról, és ezzel egyetemben eltűnt weboldalakra húzott dark mode. :((
A beállításokban hiába rakom megjelenítést sötét módra, az oldalak továbbra is virágos témát kapnak.
Meg lehet valahogy oldani, hogy az oldalak sötétítését?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#3305) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
4000 bájtos txt fájlt nyitottam meg a böngészőben. Nem tudja folyamatosan felolvasni. 10 másodpercenként megakad és csend, aztán folytatja, megint megakad. Nem fut víruskeresés, nem megy videószerkesztő (nincs is telepítve). Feladatkezelőben CPU 24%, RAM 24%. C partíció 51,9 GB foglalt, 6,76GB szabad. Mi a baja?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#3306) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Másnál is eszi a processzort a youtube?
Nálam csak az, a gmail megy és 75% körüli proci terhelést produkál.
Lehet, hogy az Enhancer for Youtube miatt?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#3307) Toth_Jani válasza alratar (#3306) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam 18%, de közben a proci csak 1Ghz-el megy.
De próbáld ki kapcsold ki a bővítményt, az biztos hogy valamennyire terheli.

(#3308) alratar válasza Toth_Jani (#3307) üzenetére


alratar
addikt

Kikapcsoltam. Sajnos így is 70 körül van. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#3309) Toth_Jani válasza alratar (#3308) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Kérdés hogy ha nem használsz semmit akkor menyire megy a proci.
De azért megnéztem az 1080p50-es Youtube anyag nálam 17% körül van az igaz, viszont a GPU-t meghajtja 70%-ban.
Mondjuk én asztali gépen vagyok, ebben még van valódi videókártya.

(#3310) alratar válasza Toth_Jani (#3309) üzenetére


alratar
addikt

Nos.
Gamepod, Gmail van megnyitva és az Edge 2.7% körül van.
A proci maga ~11 kőrül. Ugyan néha valamiért 20-a t eléri, de csak pillanatokra ugrik fel

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#3311) Toth_Jani válasza alratar (#3310) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A video mindenképpen terheli a rendszert, de a hardveres gyorsitás is néha bezavar, próbáld kikapcsolni a beállítások- Állapot és teljesítmény menüben.
Volt hogy nálam is leterhelte a gépet, bár a mostani legfrissebb verzióban jól működik.

(#3312) M1995


M1995
aktív tag

Amilyen jól indult ez a projekt, mostanában csak nézek mi van. Most vettem észre collections-ben elrakott oldalak eltűntek, a collections panel be se tölt és eltűnt a jobb klikk menüből az "add all tabs to collections" gomb is. Akkor így nincs értelme használni se. Rákeresve látom valamelyik frissítés hozta ezt az elmúlt hetekben:

"New" Edge Collections is USELESS
Edge suddenly lost access to my Collections
All collections lost on Microsoft Edge, Edge Dev, and Edge Mobile

Az a szerencse, hogy csak félig emlékszem milyen oldalak voltak, így nem hiányzik annyira. Re-sync próbálkozás nem segített, esetleg új profilt megpróbálok még vajon felhőből valahonnan lejön jól. Olvastam valahol gépen az AppData mélyén adatbázis fájlban is ott van, de annyira már nem érdekel. Egyszerűen elkönyvelem inkább ezt a funkciót se használom, ha megbízhatatlan.

Egyszerűbb a régi módszer kedvencek közé egy mappába elrakni egy folyamatot, majd törölni, több kattintás, de legalább ott lesz. Mellesleg a normál kedvencek kb. harmadánál eltűnt a favicon is. Kedvenceket is inkább exportálom HTML fájlba, mielőtt eltűnnek azok is.

1-2 funkció még mindig tetszik a Chrome-hoz képest, egyelőre maradok Edge-nél, viszont nem tetszik a mostani irány. Hogy jutnak ki ilyen hibák a CAN és DEV kör után az éles verzióba? Talán majd az Arc böngésző lesz az igazi, ha végre elkészül?

(#3313) Sweet Lou 6 válasza M1995 (#3312) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A Collections-t összevonták a Bing collections-szel, de sok kavarás volt vele, nem tudták migrálni 1:1-ben. Nekem az egyik gépen szintén nem tölt be a mai napig, miközben Bing felületén meg elérem...

sweetlou6.wordpress.com

(#3314) M1995 válasza Sweet Lou 6 (#3313) üzenetére


M1995
aktív tag

Szóval ez a magyarázat. Az elmúlt hónapokban a menedzserek úgy döntöttek minden az új Bing "AI" chat izéről szóljon, kirakták a nagy Bing gombot, Windows desktop-ra is kirakták pofátlanul egy frissítéssel, aztán ezek szerint az eddig jól működő Collections funkciót is berakták Bing alá, hát így sikerült.

Köszi a tippet, sajnos azon a részen sincs ott ami elveszett. Ráadásul mennyire elrejtették ezt a felületet: bing.com, 3 csík menü, search history, my saves... tehát még nevén sincs nevezve, hogy collections amíg nem érsz oda.
Jobb is, hogy átlagember nem is tud erről, ez így használhatatlan feature. Kivették a lényeget, hogy egy gombbal elrakhattad a megnyitott lapokat, aztán most könnyen hozzá se lehet férni és eltűnik egy frissítéskor?

(#3315) Sweet Lou 6 válasza M1995 (#3314) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

hivatalosan nem szabadott volna elveszniük, de ezt nagyon rosszul menedzselték le, rengetegen szívtak vele, reddit is tele volt ezzel kapcsolatos bejegyzésekkel...

ráadásul ahogy írod jól ki is herélték ezt a funkciót. Bing AI integráció számomra inkább hasznos, de az ilyen mismanagement mint ami a Collections volt elég idegesítő.

sweetlou6.wordpress.com

(#3316) M1995 válasza Sweet Lou 6 (#3315) üzenetére


M1995
aktív tag

Azért is problémás, mert UWP Edge - Chromium Edge váltáskor elveszett a reading list és set tabs aside funkció is. Magyarul, ha biztosra akarunk menni, pakoljuk hagyományos kedvencek közé az oldalakat.
Lapcsoport funkció lett szerencsére, viszont legalább akkor lenne egy add all tabs to group gomb is, mert most csak egyesével lehet hozzáadni, aztán a csoportot kitűzni és akkor úgy az marad Edge bezárása után is.

Szerintem a Bing erőltetéssel, oldalsávokkal és a default új lap oldal hülyeségeivel csak elijesztik azt, aki véletlenül kipróbálja a megszokott Chrome helyett. Aztán még ilyen működési hibákba is belefutni. Akkor hiába vannak egyébként jó funkciók beépítve. (olvasó mód, felolvasás, QR kód link, alvó lapok, követésvédelem)

(#3317) Toth_Jani válasza M1995 (#3314) üzenetére


Toth_Jani
őstag

"kirakták a nagy Bing gombot, Windows desktop-ra is"
Azt hol lehet elérni, mert nálam csak a böngészőben van a három vezérlő gomb előtt??


(#3318) M1995 válasza Toth_Jani (#3317) üzenetére


M1995
aktív tag

Edge, 3 pötty menü, more tools, launch search bar ahol elő lehet hozni. A Bing sávot mostanában valamelyik Windows vagy Edge Update erőltette a desktop közepére. (és egy ronda systray ikont) Legalább megkérdezte akarom-e látni, én azonnal kikapcsoltam.

Repült még a Weather app is, amióta nem UWP hanem csak egy weblap, az is rosszabb lett és már reklámos is lett. Ez aztán a Windows Pro aztán irtani kell a szemetet, holnap Macezek-Safarizok egyet ott (még) nincs ennyi bloatware. Az iOS Outlook is repült mióta reklámos lett, fizetni nem fogok amit az Apple Mail is tud ingyen sallangok nélkül. Nem tetszik az irány ahova a Microsoft tart. Kár az Edge miatt is, jól indult pedig.

(#3319) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Ezzel lehet valami kezdeni hogy ne ilyen halvány és szürke legyen a betű? Lehet egy frissítés vagy valami miatt megváltozott.

Mivel a TikTok asztali verzíóját is használom alig lehet most látná a csetfalat.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3320) Sweet Lou 6 válasza Angel2014 (#3319) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ezt a két bővítményt próbáld ki szerintem:
Font Rendering Enhancer
Chrome Font Super Enhancer

sweetlou6.wordpress.com

(#3321) Angel2014 válasza Sweet Lou 6 (#3320) üzenetére


Angel2014
addikt

De ez az Edgében van ha a cromra rakom akkor is változtat?

Sajnos mivel a microsoft storéból töltöm le az Edge az alapértelmezett a TikToknak.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3322) Sweet Lou 6 válasza Angel2014 (#3321) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ezeket Edge-be is tudod telepíteni akár a Chrome store-ból

sweetlou6.wordpress.com

(#3323) Syl


Syl
nagyúr

Ezt az Osztott képernyő nevezetű "forradalmi újítást " hogy lehet használni?

Mert se a címsorban nincs osztott képernyő lehetőség, se link jobb gombos menüben. [kép] Sőt, az egész programban sehol nincs "osztott" nevezetű menüpont/opció.

Microsoft Edge Verzió: 114.0.1823.37 (Hivatalos build) (x86_64)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3324) Tökimanó válasza Syl (#3323) üzenetére


Tökimanó
senior tag


Itt van. De nálam is csak az Edge Canary változatban található. Ott is csak a címsorban. A Microsoft EdgeVerzió: 113.0.1774.57 (Hivatalos build) (64 bites) egyelőre még nálam is nélküle van. Pontosabban nem találom én sem.

(#3325) Syl válasza Tökimanó (#3324) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi! Akkor ez egyelőre csak parasztvakítás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3326) Sweet Lou 6 válasza Syl (#3325) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

az edge://flags oldalon kell engedélyezni ('split window') és utána az Appearances/Megjelenések menüben ki-be lehet kapcsolni a toolbaron a gombot.

sweetlou6.wordpress.com

(#3327) Tökimanó válasza Sweet Lou 6 (#3326) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nálam még ott sincs [kép]

(#3328) Sweet Lou 6 válasza Tökimanó (#3327) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

elírtam :R

edge://flags/#edge-split-screen

sweetlou6.wordpress.com

(#3329) Tökimanó válasza Sweet Lou 6 (#3328) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Előfordul az ilyen hiba :DDD
Na így már meg is van. Köszi! :C

(#3330) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
1-2 hónapja még használtam, de valamelyik frissítés után eltűnt: ki lehetett tenni egy olyan ikont, amivel weboldalon kijelölt területet lehetett bemásolni például Excel-be többféle módon (pl.: html, egyszerű szöveg...)
Jelenleg nem találom sehol, tud ebben segíteni valaki, melyet előre is köszönök.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#3331) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

5.én letöltődött egy webview2 nevű alkalmazás .... Azóta napi 4-5 kékhalál van a gépen, de csak akkor ha az edge is működik. Most letöröltem ezt az alkalmazást....egyáltalán miért kellett a gépre?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3332) andreas49 válasza andreas49 (#3330) üzenetére


andreas49
senior tag

Sziasztok,
1-2 hónapja még használtam, de valamelyik frissítés után eltűnt: ki lehetett tenni egy olyan ikont, amivel weboldalon kijelölt területet lehetett bemásolni például Excel-be többféle módon (pl.: html, egyszerű szöveg...)
Jelenleg nem találom sehol, tud ebben segíteni valaki, melyet előre is köszönök.
Ez az ikonja:

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#3333) Zsolt,72 válasza xy.zsolt (#3331) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

[link]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#3334) xy.zsolt válasza Zsolt,72 (#3333) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egyelőre nem tudom, hogy ez okozza-e a kékhalált, de tényleg ennek települése után jelentkezett a gond. Illesztőprogramok naprakészek, win-ben előtte nem buheráltam és más frissítés akkor nem jött... Csak az edge működése közben történt eddig az összes eset.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3335) Toth_Jani válasza xy.zsolt (#3331) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Miért egyáltalán kellett a gépre??
Nálam naprakészen friss a rendszer de ilyen alkalmazás nincs, nincs valami spéci adatbázis kezelő a gépeden ami igényli a csoportos távmunkához?
A webview-et leginkább Androidról ismerem ott az az alap böngésző ha más nincs telepítve és beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#3336) xy.zsolt válasza Toth_Jani (#3335) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Fogalmam sincs miért települt a gépre 5.én. Annyit tudok, hogy az edge frissítés akkor jött.... semmi más elvileg. Ezekhez az osztott képernyős edge funkcióhoz és egyéb újdonsághoz lehet talán köze...gondoltam. Ezért kérdeztem ebben a topikban is rá.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3337) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#3336) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Sajnos nem ez a hiba...most ismét kékhalál. :O Már nem tudok mire gondolni.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3338) Toth_Jani válasza xy.zsolt (#3337) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Lehet bármi de lehet akár melegedés, vagy olvasási hiba is, persze előfordulhat hogy frissítéskor akadt össze valami, de olyankor nehezebb a hibát megtalálni, mint újra telepíteni a rendszert.

(#3339) xy.zsolt válasza Toth_Jani (#3338) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mindent átnéztem tudtommal, de semmi hiba. Marad a rendszer visszaállítás korábbi elmentett állapotra...ha az sem oldja meg akkor új win. Sajnos nem tudom a kódokat mert 4-5 éve egy generált kulccsal fut ez a gép. Win 10 pro. 22H2. Van rá esély, hogy újratelepítésnél gond nélkül visszaengedi rakni így ha a hardver ugyanaz?

Ja és csak akkor jön hiba ha az edge használva van.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3340) Toth_Jani válasza xy.zsolt (#3339) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha be vagy jelentkezve az MS fiokba akkor simán aktiválódik.
De akkor most az aktiválásnál azt kell írnia hogy a fiokhoz kapcsolt digitális licenccel van aktiválva.
Mondjuk én a legfrissebb Win11+EDGE párost használom, ezért lehet különbség a két rendszer működése között.

(#3341) xy.zsolt válasza Toth_Jani (#3340) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen, a fiókhoz van kapcsolva a digitális licens. Köszi

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3342) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, még nem tettem fel új win-t. Az van, hogy Edge hasznàlata nélkül nem dob kék halált a gép....1 napig direkt teszteltem. Töltöttem le gyorsan és nagy mennyiségű adatot, pörgettem a cpu-t rendesen, stb. Most ismét elkezdtem használni az Edge-t és kék halál lett. Szóval ez nem azt jelenti, hogy 100%-ban csak az Edge okozza, de nagyon valószínű, hogy az utolsó edge frissítés cseszett el valamit. Sajna korábbi verzióra nem tudok visszamenni így megvárom az új frissítést....hátha az megoldja. Ha az sem akkor tényleg win gyalulás lesz. Sorry annak akit untatok a nyomorommal :R

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3343) Toth_Jani válasza xy.zsolt (#3342) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Sajnos a frissítéskor a romlás lehetősége is benne van.
Múltkor egy frissítés után például ez egyik Stream szolgáltató nem játszotta le a műsort csak a listát adta be, frissítés után azonnal működött.
A Win11-en még soha nem volt kékhalál, igaz a Widgeteket használva (időjárás hírek) néha úgy ki tud akadni hogy 1-2 percig csak a tálca látszódik, miközben küzd erősen a túlélésért, de azután megoldja.

(#3344) xy.zsolt válasza Toth_Jani (#3343) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Eddig a win 10en nekem sem volt. A gép win 11hez meg MS szerint nem elég izmos 🙂

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3345) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! A Facebook nálatok rendesen működik Edge alatt?
Nálam egy jó ideje betölt pár postot és többet nem, szóval ilyen:

Edge, vagy a Facebook lehet a hibás?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3346) junior11


junior11
veterán

[Kiderült: Elküldi az Edge a Microsoft-nak, hogy milyen képeket nézegetünk meg vele a weben]

Nem meglepő, nem egy magáneletet tiszteletben tartó böngésző, kezet foghat a Chrome-mal... Rosszabb talán manapság már csak az Opera, az ismertebb browserek között.. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3347) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Ez erdekes. 2. alkalom, amikor kiderul, baj van az adatvedelemmel.
[link]

(#3348) junior11 válasza Jack Oneill (#3347) üzenetére


junior11
veterán

Egy perccel feljebb megelőztelek :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3349) junior11 válasza Jack Oneill (#3347) üzenetére


junior11
veterán

Amúgy akit érdekel, egy német tag vesézte ki a böngészőket (igaz, már két éves cikkek, de gondolom manapság sem jobb sokkal a helyzet), nem éppen kellemes szavakkal ihlette az Edge-t sem adatvédelem és privacy terén: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3350) Jack Oneill válasza junior11 (#3349) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ja igen, bocsi, akkor meg nem lattam, hogy megosztottad volna, csak szerkesztesben ott hagytam az oldalt, eltelt egy kis ido 🙂
Adatvedelem teren talan a Firefox az egyik legjobb, de cafoljatok meg nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.