Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Buckey válasza #86564352 (#2550) üzenetére


Buckey
senior tag

:R
A könyvjelzőbe tétel jó ötlet.
Ezt a telex.hu-t még nem láttam, majd berakom ezt is.
De akkor marad a kérdés. A Firefox Quantum ennyivel jobban megbirkózik a scriptekkel? Illetve más oldalakon nincs annyi script, mint az Index oldalán? Vagy az Index nincs optimalizálva, és a "jó van az úgy" elvet érvényesítik? :F

[ Szerkesztve ]

(#2552) Jack Oneill válasza Buckey (#2541) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én semmi ilyet nem tapasztalok. Több gépen is próbáltam most.

[ Szerkesztve ]

(#2553) Buckey válasza Jack Oneill (#2552) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor nem tudom, hogy mitől függ. :F
Viszont Könyvjelzőként megnyitva, reklámblokkolók engedélyezve, és nincs "fagyás" az [oldalon] .
Ha az Index oldaláról nyitom meg, akkor meg van. :F
Mindegy, ez ilyen. :U

[ Szerkesztve ]

(#2554) Toth_Jani válasza #86564352 (#2550) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam akkor is lehet görgetni, 500-as Kábel Net.

(#2555) Buckey válasza Toth_Jani (#2554) üzenetére


Buckey
senior tag

Nálam ennyi:

(#2556) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Véletlenül töröltem a profilomat az Edge-ben. Ezt vissza lehet állítani valahogyan?

(#2557) Toth_Jani válasza Jim74 (#2556) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Remélhetőleg nem, hiszen az adatvédelem miatt az aggályos volna.
De esetleg a szinkronizált elemeket visszakapod, vagy végső esetben egy fájl visszaállító programmal megpróbálhatod a Profil könyvtár törölt elemeit visszaszerezni.

(#2558) Jim74 válasza Toth_Jani (#2557) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerencsére megvolt Firefoxban minden, ami kellett.

(#2559) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
A mobilos Edge-ben kernek tanacsot. 2 napja megallas nelkul egyes oldalak latogatasakor allandoan az adott oldal adatvedelmi beallitasait el kell fogadnom. Pl index oldalan barmit nyitok meg, allandoan elojon. Mar megorulok. Hiaba fogadom el, hiaba mentem el, semmi. Ujra elojon. Mi ez az idegesito dolog? Elozmenyek torlese mar megtortent. Tobb oldalnal is csinalja.

(#2560) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#2559) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na valaki valamit csinalt, mert amiota ide beirtam, nem jelentkezik ez az idegesito dolog.

[ Szerkesztve ]

(#2561) xy.zsolt válasza Jack Oneill (#2560) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Valaki tényleg csinált valamit mert mától nem zaklat az Edge minden megnyitáskor azzal, hogy tiltsam a fejlesztői bővítményeket :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#2562) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#2561) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Francba :W elkiabáltam.....sok belépés után most ismét jelzett a mocsok

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#2563) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Nem tudom mikor (mi után, stb., gyanítom valamelyik másik PC szinkronizáció után?) megduplázódtak a kedvenceim többsége, pl:

Semmi baj, Kedvencek\Duplikált kedvencek eltávolítása.
Csak hogy elindítva, ezt írja:

Ilyenkor mi van? Fogjak neki kézzel törölgetni?
Tudtok tanácsot adni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2564) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

a google-t hol tudom sötét módra váltani? A súgó felületén megtaláltam, ott működik is, de a keresőben maradt a világos sajna

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#2565) #86564352 válasza xy.zsolt (#2564) üzenetére


#86564352
törölt tag

Konkrétan a Google passz, minden weblap sötét módra van egy ilyen kapcsoló:

edge://flags/

Force Dark Mode for Web Contents -> Enabled

(szerintem ronda és még jobban zavaró amikor bevillannak fehér részek, night light vagy f.lux használatával többre megy az ember)

[ Szerkesztve ]

(#2566) xy.zsolt válasza #86564352 (#2565) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi, működik.....így kevésbé fárasztja a szemem

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#2567) xy.zsolt válasza #86564352 (#2565) üzenetére


xy.zsolt
őstag

megnéztem milyen az f.lux.....igazad van, sokkal jobb :R köszi

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#2568) VGYke válasza VGYke (#2563) üzenetére


VGYke
addikt

Ok, töröltem kézzel, meglátjuk, ha a többi gépbe azonos fiókbe bejelentkezem, mi lesz :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2569) TRob1


TRob1
veterán

¤ R'n'R ¤

(#2570) polonic válasza TRob1 (#2569) üzenetére


polonic
félisten

Melyik verzióban?

(#2571) TRob1 válasza polonic (#2570) üzenetére


TRob1
veterán

"Természetesen" ( :) ) Canaryban. (Csak azt használom, nem láttam még értelmét a stabilnak nevezettre váltani, holott ugye win része már, tehát fenn van az is.)

¤ R'n'R ¤

(#2572) Medical


Medical
aktív tag

Segítségeteket szeretném kérni!
Tegnap este még a párom betudott lépni a facebook oldalára, de ma már nem! :W
A legújabb EDGE böngésző az alap!

Ez az ablak jelenik meg, bár mit csinálok, nem lehet belépni!
Google Chrome böngészőn ma simán betudott jelentkezni, úgy mint tegnap este az EDGE-n!
Mi történt? Mi tévő legyek? :F
Köszönöm előre is a segítségeteket!
.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#2573) kidnou válasza Medical (#2572) üzenetére


kidnou
senior tag

Töröld a cookie-t valószínűleg jó lesz

(#2574) Medical válasza kidnou (#2573) üzenetére


Medical
aktív tag

Nagyon köszönöm! :R
Javaslatodra oké, megszűnt a problémám.
:C

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#2575) FattyDove válasza TRob1 (#2569) üzenetére


FattyDove
őstag

Amint megjelenik ez a stabil kiadásban a Chrome megy a kukába

(#2576) TRob1 válasza FattyDove (#2575) üzenetére


TRob1
veterán

Mióta az előd Edge-hez megjelent pár bővítmény, nálam már akkor ment a Chrome a kukába. :D Mióta megjelent a chromium alapú Edge, azóta meg az megy, de csakis a Canary. (Rövid az élet, kinek van ideje annyit várni mindig a "stabilokra", amik sokszor nem is stabilok. Ezt már Chrome alatt is megtapasztaltam anno. Nem beszélve arról ha Canaryban vmi hiba esetleg előfordul, azt 1 max 2 napon belül orvosolják. Ha a stabilnak nevezett csodában - igen, Chromenál is minden egyese verziónál voltak panaszok a topikban-, arra meg vár a júzer vagy 6 hetet. :) Bizony, nem egyszer olvastam már hogy mikor javítják már, holott más csatornán meg már rég nem volt semmi probléma... )

De ne aggódj, 1-2 hónap és ott is meglesz. :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2577) Orlin válasza TRob1 (#2576) üzenetére


Orlin
addikt

Canary újdonságokat/javításokat hol lehet olvasni?
A Dev csatornát szoktam figyelni,de ott csak a heti Dev újdonságokat látom mindig.
Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#2578) TRob1 válasza Orlin (#2577) üzenetére


TRob1
veterán

Konkrétat nem tudok, de Pl. fórumon, vagy ha épp szembe jön vmi... De nem igazán szoktam róla olvasni, csak használom. :)

¤ R'n'R ¤

(#2579) polonic


polonic
félisten

Megjelent a 87-es Chrome. Kisebb RAM fogyasztás, gyorsabb, jobb energiagazdálkodás.
Nem követem mondjuk a híreket róla, csak véletlenül futottam bele.

Már az Edge híreket sem követem. De gondolom hamarosan jön ebből is a 87-es. És most kíváncsi lettem.
Ezekből a funkciókból mi valósul meg az Edge-ben? Esetleg más egyéb funkciók?

(#2580) Toth_Jani válasza polonic (#2579) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az Edge most sem olyan rossz, igy néz ki a két böngésző, mindkettőben csak ez az 1 lap van nyitva. Háttérben egyik sem hajtja a procit.

[ Szerkesztve ]

(#2581) #86564352


#86564352
törölt tag

Frissült az Edge és a kedvencek gombnál az új panel most nagyon lassan nyílik meg. Másodperceket kell várni, ez így használhatatlan. Amíg javítják félmegoldásként állandóra tettem a kedvencek sávot és annak a sor végén a nyílból azonnal lenyitható a többi.

[ Szerkesztve ]

(#2582) Jack Oneill válasza #86564352 (#2581) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen,sajnos észrevettem én is.

(#2583) #86564352 válasza Jack Oneill (#2582) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ráadásul az új panelen nincs a kicsi alsó-felső nyílak fölé vitt egérrel autoscroll se, ahogy eddig. A félmegoldásnál ez is jó szerencsére.

(#2584) TRob1


TRob1
veterán

-

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2585) Toth_Jani válasza #86564352 (#2581) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen tényleg leköti a gépet a rajzolása, ha nem is másodperekre de látható ahogy kirakja, olyan mintha valami grafikus elem volna.

(#2586) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Egyre több a hamisított kiegészítő

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#2587) Jack Oneill válasza Dévacsen (#2586) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez varhato volt. Mindegyik áruházban ez van, akkor ez sem maradhat ki 😄 Esszel kell klikkelni mindenhol.

(#2588) gV


gV
őstag

tényleg lassú.. ..viszont megy a középső egérgombbal az új lapon megnyitás. :C még 1-2 frissítés és elérik, hogy jó legyen minden szempontból :K hajrá MS, én szorítok nektek

(#2589) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Javíthatnák már a kedvencek sávot.....rohadt bosszantó. Minek cseszik el ami már jó volt egyszer :W

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#2590) #86564352


#86564352
törölt tag

Az érdekes a kedvencek panelnél, hogy CAN és DEV változatokból ez hogyan jött ki ebben a formában a stabilra? Win10-nél megszoktam kiadnak mindent normális teszt nélkül, majd később javítják (vagy nem) alapon, azért az Edge csapat eddig precízebb volt. Pedig egy hónapja még DEV csatornán egy fejlesztő nyugtázta redditen a hibát. Mégis kiadták így.

(#2591) f4lcon


f4lcon
őstag

régebben volt egy olyan lap, hogy "Kedvencek kezelése" ahol lehetett duplikált kedvenceket törölni
ez megszűnt, vagy én nem találom?
két gépen (iroda, otthon) váltottam Edge-re, de a szinkronizáció teljesen összevissza, arról nem is beszélve, hogy képtelen az iOS accountomba szinkronizált könyvjelzőket a következő megnyitáskor NEM duplikálni... mintha azok "másféle" könyvjelzők lennének, és ezért ismét felveszi őket... de az iOS nehezítés nélkül csak a két, egymástól 14km-re lévő pc-men sem sikerül a Microsoftnak dűlőre jutnia, hogy melyik az a böngésző, amelyikből a másikat szinkronizálni kellene (segítek: amelyik legutoljára volt bezárva)
ha ez ilyen katasztrófa, akkor vissza állok a Firefoxra

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2592) Sweet Lou 6 válasza f4lcon (#2591) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nekem itt van a 3 pontos menüben:

Illetve itt is:

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#2593) f4lcon válasza Sweet Lou 6 (#2592) üzenetére


f4lcon
őstag

közben meglett, ha kiteszem fixre a kedvenceket az Eszközsávra, akkor nagy lassan megnyílik, de ha nem, akkor ez a kép fogadott mindig:

viszont a törlés természetesen semmit nem csinál :W

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2594) Toth_Jani válasza f4lcon (#2593) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mennyi a nagyon lassan, mert nálam 2 másodpercen belül megjelenik a szöveg is.
Igaz ez nem Laptop hanem egy asztali gép.
De nem is használom a kedvenceket, mert már az EDGE is megkapta az FVD Speed dial-t ami szerintem messze jobb a kedvenceknél, és egyéb böngészőkben évek óta használtam.

(#2595) f4lcon válasza Toth_Jani (#2594) üzenetére


f4lcon
őstag

amit látsz, az jelenik meg kb 2mp alatt, és annyi
(azért a 2mp az egy i7 10710u / 16Gb ram / M.2 SSD gépen idegőrlően hosszú időnek tűnik)
nagyjából 250-260 könyvjelzőm van, ezt szeretném szinkronban tartani 2 pc-n (mindkettő win 10) és az iphone-omon
úgy tűnik a Microsoft számára ez túl nagy kérés

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#2596) Toth_Jani válasza f4lcon (#2595) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Akkor egyforma az idő, igaz nekem kisebb gépem van.
De szerintem az a gondja hogy a gomra kattintva egy grafikus felületet generál a könyvjelzőkből picit kisebb betű mérettel mint a szabvány betűk és ezen mélázik el.
Amúgy meg ha a könyvjelzősáv végén a nyílra kattintok akkor azonnal ott van ugyanaz, csak nagyban. Nem is értem mi értelme ennek a kicsit kisebb változatnak.

(#2597) Sweet Lou 6 válasza Toth_Jani (#2596) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem is értem mi értelme ennek a kicsit kisebb változatnak.

Pl. aki nem használ könyvjelző sávot...

sweetlou6.wordpress.com

(#2598) TRob1 válasza Sweet Lou 6 (#2597) üzenetére


TRob1
veterán

Azt se értem ha valaki azt nem használ. :) Hisz jóval hamarabb, jóval egyszerűbben eléri a Kedvencebb, a gyakrabban látogatott oldalait.

¤ R'n'R ¤

(#2599) Toth_Jani válasza f4lcon (#2595) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A mostani frissítéssel talán próbálkoztak javítani ezt is, mintha kicsit gyorsabb volna, de még mindig nem kattintásra nyílik meg.

(#2600) f4lcon válasza Toth_Jani (#2599) üzenetére


f4lcon
őstag

új nap, újabb duplikált könyvjelzők :(((

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.