Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) xy.zsolt válasza alratar (#3450) üzenetére


xy.zsolt
őstag

PC-n szeretném nem app-on :( .....és jah, ez van beállítva, ami alól nincs sajnos választható kivétel :W

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#3452) alratar válasza xy.zsolt (#3451) üzenetére


alratar
addikt

Nincs, de én ezt nem is mondtam.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#3453) Ablakos


Ablakos
őstag

Lehet, nem jó helyen keresem, de a böngésző felület nyelv beállítása sehogyan sem akar angol leni. Máshol kell ezt állítani?

(#3454) Fandango válasza Ablakos (#3453) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem az a Windows nyelvi beállításától függ, de lehet tévedek.

(#3455) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Nem tudom, hogym it csináltak az MS-nél az Edge-el, de ma este frissült és azóta ha rámegyek bármilyen weboldalra és görgetek az egérrel olyan szögletesen mozog. Nem smooth, hanem szögletes. Chrome és FF alatt teljesen smooth minden.

(#3456) Fandango válasza Szellem. (#3455) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam ez a verzió van, 119.0.2151.12 (Official build) beta (64-bit), ennél nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3457) Szellem. válasza Fandango (#3456) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nálam meg ez: 118.0.2088.61 (Hivatalos build) (64 bites)
És dadog. Megnyitom a weboldalt, majd elkezdem az egérrel görgővel lefelé tekerni és nem smooth hanem dadogós. Mindegyik weboldalnál ezt csinálja.

(#3458) Fandango válasza Szellem. (#3457) üzenetére


Fandango
veterán

Megnézem munkahelyen holnap, mert ott nem béta van.

(#3459) Jack Oneill válasza Szellem. (#3457) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Megneztem en is es valoban dadogos, ha lehet igy mondani. Nem ilyen volt. Firefox megy mellette, sokkal smoothosabb a gorgetes.

[ Szerkesztve ]

(#3460) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem bírom megérteni, mit akar csinálni a "Pin tab Group" menüpont. Használja itt valaki? (mire való?)

[ Szerkesztve ]

(#3461) Fandango válasza Szellem. (#3457) üzenetére


Fandango
veterán

Munkahelyen is lefrissült erre a verzióra ami neked is van, de én nem tapasztalom ezzel se az akadozást

(#3462) Szellem. válasza Fandango (#3461) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez fura. Már 3 embernél tapasztaltam ugyan azt a jelenséget amit fentebb írtam.
Ha lassan görgetsz az egér görgőjével észre lehet venni a különbséget a többi böngészőhöz képest.

(#3463) Fandango válasza Szellem. (#3462) üzenetére


Fandango
veterán

A hardveres és szoftveres környezet a munkahelyi gépen az alábbi, hátha ez segít a hiba feltárásban.
OS: Windows 10 Pro 22H2 19045.3570
HW: Intel(R) Core(TM) i3-4170 CPU @ 3.70GH, 6,00 GB RAM

(#3464) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Kiprobaltam munkahelyen is. Edge ugrik egyet, Firefox meg szepen simulekonyan megy.
Regen az Edge nem ugrott, hanem smoothosan ment.

[ Szerkesztve ]

(#3465) junior11 válasza Jack Oneill (#3464) üzenetére


junior11
veterán

Tényleg darabosabb a görgetés (FF-hoz, Vivaldihoz képest), én is úgy emlékszem nem ilyen volt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3466) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Na, akkor meg vagyok nyugodva, hogy nem nálam van a gebasz, hanem valamit elcsesztek az Edge estében. Várjuk a hibajavítást nagy örömmel. :D

(#3467) lck válasza junior11 (#3465) üzenetére


lck
senior tag

Tudom hogy a kérdésre nem ez a válasz, de esetleg ezzel a chrome kiegészítővel le lehetne tesztelni, hátha jobb lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3468) Szellem. válasza lck (#3467) üzenetére


Szellem.
nagyúr

De minek, ha korábban működött és az Edge híres volt arról, hogy smooth volt a görgetés.
Pont régen emiatt készítették el ezt a kiegészítőt a Chromera, mert az viszont, nem ilyen volt.

(#3469) lck válasza Szellem. (#3468) üzenetére


lck
senior tag

Mondtam hogy nem ez a válasz, de ha valakit nagyon zavar azért kipróbálhatja. :)
Egyébként nálam W10 alatt semmi romlás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#3470) Szellem. válasza lck (#3469) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Tudom, én meg nem kötözködésből írtam. :R
Ettől még van ez a probléma, és fura, hogy nem mindenkinél jelentkezik.

(#3471) Ablakos válasza Szellem. (#3470) üzenetére


Ablakos
őstag

A smooth beállítást próbáltad? (edge://flags/)

(#3472) Jack Oneill válasza Ablakos (#3471) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Egyebkent tuti, ebben mokoltak valamit a fejlesztok. Engem igazabol nem erint, mivel a fo bongeszom egy ideje a Firefox, csak en is meg akartam erositeni a valtozast.

[ Szerkesztve ]

(#3473) junior11 válasza Ablakos (#3471) üzenetére


junior11
veterán

Nálam be volt kapcsolva eddig is, most mégis darabosabb lett.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3474) Szellem. válasza Ablakos (#3471) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem használ. Defaulton volt, enabledre állítottam és nem segít.

(#3475) Ablakos válasza Szellem. (#3474) üzenetére


Ablakos
őstag

Windows gépház: Rendszer > Kijelző > Grafika Ide felvenni a böngészőt és annak nagyobb teljesítményt kérni...
Más nem jut eszembe

(#3476) Đusty válasza liszi70 (#3231) üzenetére


Đusty
addikt

Nekem nincs ilyen menü.

(#3477) liszi70 válasza Đusty (#3476) üzenetére


liszi70
nagyúr

Most már nekem sincs, nyilván márciusban még volt. Valamelyik frissítéssel elvitte a cica. :)

(#3478) Đusty válasza liszi70 (#3477) üzenetére


Đusty
addikt

akkor most, hogy lehet eltűntetni ezt a szart oldalról?

(#3479) Sweet Lou 6 válasza Đusty (#3478) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

szerintem a hotkey még működik: Ctrl+Shift+/

sweetlou6.wordpress.com

(#3480) liszi70 válasza Đusty (#3478) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem tudom, nekem mióta az akkor még létező gombbal kiiktattam, nem jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#3481) Đusty válasza Sweet Lou 6 (#3479) üzenetére


Đusty
addikt

:N sajna nem

(#3482) Đusty válasza liszi70 (#3480) üzenetére


Đusty
addikt

El sem hiszem de sikerült, szerintem nem tudnám megismételni, az oldalsáv beállításaiban piszkáltam addig míg összejött. :)

(#3483) gulupeti


gulupeti
senior tag

Arra esetleg van ötlete valakinek, hogy hogyan lehetne megoldani azt, ha a feladatkezelőben a feladat befejezés gombbal zárom be a böngészőt és előtte 2 ablakban megvolt nyitva egy csomó lapom, akkor a legközelebbi indításkor mindkét ablakot visszaállítsa az összes lappal?
Brave böngészőt használtam eddig, de valamiért nagyon sokat fogyaszt tőle a videókártya szimplán böngészés közben is, így átváltottam erre. Annak ez nem okozott gondot, ha ily módon zártam be, indításkor megvolt mindkét ablak az összes füllel, de az Edgenél sajnos nem. :U Az egyik ablak elveszik a francba, a lapcsoportokkal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#3484) Ablakos válasza gulupeti (#3483) üzenetére


Ablakos
őstag

Külön workspace alatt tartok bizonyos lapokat. (pl. közüzemi vagy pénzügyi lapok, lapcsoportok) Igaz nem indulnak maguktól, de egy kattintásra a bal felső sarokból indíthatóak.

De lehet, hogy valakinak jobb technikája van.

(#3485) gulupeti válasza Ablakos (#3484) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ezt hogy tudom megcsinálni? A lapműveletek fülben nem látok ilyet. Érdekelne a dolog! Köszi. Közben megtaláltam, ez lenne a gyűjtemények?

[ Szerkesztve ]

(#3486) Ablakos válasza gulupeti (#3485) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem túl körmönfont a dolog. Mindössze be kell kapcsolni az opciót és a bal felső sarokban tkp. létre kell hozni egy új ablakot (workspace).

(#3487) gulupeti válasza Ablakos (#3486) üzenetére


gulupeti
senior tag

Most lehet én vagyok a balf@sz, de nálam ilyen opció nincs.
Hasonló lapfülek csoportosítása lenne az?

(#3488) Ablakos válasza gulupeti (#3487) üzenetére


Ablakos
őstag

Az edge beta verziót használom, de úgy látom a stabil és a béta verzió "összeért."

Munkaterület a neve.
A lapcsoportosítás egy ablakon belüli hasonló tabok (lapok) összevonására való. Ahogy az előző képemen is pont látszik egy keveset.

[ Szerkesztve ]

(#3489) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Lehet valahogy a kedvenceket aszerint rendezni, hogy hányszor kattintottam rá?
Jelenleg csak a név szerinti rendezést találtam meg.
LG tv-n van ilyen rendezési mód és ez tök jó szerintem. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3490) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Hol lehet beállítani hogy bezárás után ne maradjon a háttérben az Edge?
Hiába zárom be ott marad a folyamatok között...
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3491) Jack Oneill válasza Orlin (#3490) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A beallitasokban olyat keress, hogy gyors rendszerinditas, valami ilyen neve van. Ez a folyamatokban tartja, ezert indul hamar. Kikapcsolod es kesz.

(#3492) Orlin válasza Jack Oneill (#3491) üzenetére


Orlin
addikt

Nincs bekapcsolva mégis megy a háttérben.Ezért nem értem.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3494) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem tudom mi történhetett, de tegnapig jól működött a Média átjátszása eszközre (Cast media to device). Tegnap próbáltam többféle oldalról átküldeni a videók képét okos tv-re, de csak fekete kép volt.
Csak azoknál az oldalaknál működött jól, ahol a lejátszóban megjelent a Google Cast jelzés. Eddig működött mindenhol.
Nem tudja valaki véletlenül mi lehet a gond? Edge és gép restart sem oldotta meg.
Rányomok az átjátszásra, látja is a tv-t, de csak fekete képet küld át azokon az oldalakon, ahol nincs google cast jel.

[ Szerkesztve ]

(#3495) Munkas válasza Orlin (#3490) üzenetére


Munkas
aktív tag

Az a baj, hogy az MS az összes szoftverét úgy fejleszti, hogy mindenre jó legyen, ezért egyik sem jó igazán semmire.
A megoldást nekem az hozta meg, hogy a kereső mezőről akartam kiirtani a buta idézeteket, meg a többi MS által beválogatott szemetet.
Van valami Win beállítás, ami az automatikus linkelést kikapcsolja. Regedit kellett hozzá, de nem volt vészes. Az nagyon sokat dobott mindenen: elmaradt a sok szemét ajánlat, az Edge is kipusztult a háttérből, és nem is indult el szíre-szóra, pl. így már a gépházban is lehet keresni és nem MS community hulladék jön elő böngészőben, hanem a win saját help-je stb.

(#3496) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Pár napja a gép bekapcsolásakor elindul az Edge is és megjeleníti azokat a lapokat, amik a gép kikapcsolása előtt a Chrome-ban használtam. Nem emlékszem, hogy bármit is állítottam volna akár az Edge, akár a Chrome beállításaiban.
A kérdés adott: hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#3497) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet azt megoldani, hogy amikor egy user+jelszó párost nem mentetek el a böngészővel, ettől függetlenül, ha később úgy döntök mégis, akkor egy következő alkalommal újra felajánlja a lehetőséget?
Mindenhol, ahol egyszer nemet választottam, többé nem ugrik fel.

Másik kérdés is lenne: vannak 2FA-s accountjaim, amelyeket hiába léptetek be, jegyeztetem meg, és biztonságosnak is megerősítem a böngészőt, nem emlékszik rá, és minden alkalommal kéri a 2FA-t, meg minden mást is.
Erre mi a megoldás?

Malaka!

(#3498) Sweet Lou 6 válasza spleenszuru (#3497) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A másodikhoz: nincs véletlenül az beállítva, hogy a cookie-k minden bezáráskor törlődjenek?

sweetlou6.wordpress.com

(#3499) spleenszuru válasza Sweet Lou 6 (#3498) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nem gondolom, mert a többi (90%) weboldal bejelentkezve marad.
Illetve, külön-külön nem is tudom állítani a weboldalak sütijeit, vagy de?

Malaka!

(#3500) Sweet Lou 6 válasza spleenszuru (#3499) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Azt, hogy törlődjenek egyenként nem, de pl. hogy elfogadja-e a harmadik féltől származókat azt igen.

sweetlou6.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.