Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35201) Picturemaker válasza Picturemaker (#35200) üzenetére


Picturemaker
őstag

Még harmadiknak:

Corsair HX450.

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#35202) Vidori válasza Satyricon (#35194) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
Nekem már fél éve ui. van, úgyhogy UP! a tápnak és a korrekt eladónak.

(#35203) venember83 válasza Picturemaker (#35200) üzenetére


venember83
nagyúr

Enermax.

(#35204) nyunyu


nyunyu
félisten

Mitol van az, hogy ha faterom irodai gepe be van dugva a konnektorba, akkor azonnal a dogrovason levo Zent meghazudtolo hangerovel kerepelni kezd a tap trafoja, es a szomszed konnektorba dugott penztargep azonnal rebootolgat, mintha aramszunet lenne?

Fel eve ezert hoztam el tole az Enhance 1136-ot felujitasra, hatha a szeriahibas keszenletikor okozza, aztan hagytam ott a regi HPC-340-met, de mint kiderult mostanaban mar az is ugyanaz csinalja. :Y
Ma visszaraktam a didymant latott Enhance-t, erre meg jobban kiakadt a gep, most mar bekapcsolni sem lehet, power gomb megnyomasa utan 10mp-vel mar le is all az egesz, kep nincs.

Bezzeg nalam Pesten hibatlanul mukodott a tap.

Kiprobaltam 2 szobaval odebb a komplett gepet, ott poccre indult, nem kerepelt a trafo.

Zarlatos a konnektor?
Allitolag mar odarendeltek a villanyaszt, mivel a folyoson multkor fustolt valami vezetek :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35205) d@minator válasza nyunyu (#35204) üzenetére


d@minator
addikt

Zárlat biztos nincs hanem az érintkezés nem tökéletes a hálózatban akár a konnektorban. A vezetékek maguktól is képesek kilazulni aztán melegszenek. Tudtad, hogy az épülettüzek zömét a villamos rendszerek okozzák?

(#35206) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!Kéne egy kis segítség.Kinéztem egy Hiper 680-as moduláris CWT beles tápot,14cm-es ventivel.Van valakinek tapasztalata vele?Átolvastam kb.1000 oldalnyi ide vágó írást aktívan használtam a keresőt és a következőket vontam le.A CWT beles tápok jók és megbízhatóak kivéve egy két ellenpéldát,de mérföldekkel több a jó példa.Ilyen osztályú tápokat 14 cm ventivel ami moduláris felépítésű csak a CWT gyát,már ami a belét illeti(ezt is itt olvastam).Kicsit hangosak(az tuti,hogy a mostaninál halkabb),bár ennek a TechPowreUpteszt ellent mond.Azt is tudom,hogy a régebbi Andyson beles képződményeket nagy ívben kerüljem.Az is kiderült,hogy több neves gyártó is használja ezt a belet.Ja és a fent említett teszt alapján ez fasza kis táp és nagyon jókat olvastam róla.A táp azért is tetszik,mert a házam kifejezetten modding ház és nagyon fontos a kinézet,hogy moduláris legyen,meg persze az sem utolsó,hogy 24 pénzért tudom megszerezni.Sajnos nincs 40 ezrem tápra :( Azt is tudom,hogy a corsair TX650-es egy árban van vele,de az nem moduláris,nincs led és nem ilyen tetszetős,bár elismerem a képességeit.Más néven tudom,hogy van jobb,de az ár a megbízhatóság és a külcsin arányában jó választásnak tűnik.Most egy Giga Superb 550-est(ami igazából csak 450-esAcBel belsős) használok ami terhelés alatt számomra ilyesztően melegszik és egy kicsit hangosnak is találom,bár ez érdekel legkevésbé.3db.12 centis ledes venti és 1db.14 centis ledes venti van a gépben és ha rákapcsolom a 4 db uv neont a ventik láthatóan,halhatóan lelassulnak és halványabban világítanak mindezt úgy,hogy a gép üresjáratban van energia takarékos módban.Amúgy megy vele a játék és nem kapcsol le,de nem is szeretném megvárni...Mellékesen 2 vinyó és 3 optikai meghajtó van még a gépben.Nagyjából jól látom a helyzetet?A válaszkat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#35207) Dyno válasza Milka 78 (#35206) üzenetére


Dyno
veterán

Khmmm.

Amit linkeltél, ott nem moduáris a táp :C

De amúgy jó táp, a CWT bél tökéletes.
Ára pedig megfelelő.

(#35208) Iceakos


Iceakos
tag

Sziasztok.

érdeklődnék, hogy az alábbi konfighoz, milyen táp javallott, mert a 400-as Coedegen, nem bírja és nem igazán építek rá.(a házzal 1ütt van).

LAP:Gigabyte GA-73PVM-S2 3 év gar.
CPU:Intel Core2Duo E7600
RAM:Kingston 2x2GB DDR2 800MHz
VGA:Sapphire 4850 1GB DDR3 HDMI 2 év gar.

Pioneer DVR-216D SATA
Samsung 500GB 16MB SATA2
+1 Rack időnként
és egy PCI-os Firewire kártya.

500W-os FSP tápot ajánlottak nekem..

előre is köszönöm a válaszokat.

üdv

(#35209) Qru válasza Iceakos (#35208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ehhez elég bőven egy 400-as FSP is, még akkor is ha tuningolod a gépet.

#nincsbennetarcsi

(#35210) #35692544


#35692544
törölt tag

hi

Van egy 3 éves 400w-os enermax libertym ha gépet cserélek érdemes lecserélni egy fsp everest 400-ra.
Vagy maradhat még egy pár évig. :)

(#35211) 14adam válasza Iceakos (#35208) üzenetére


14adam
addikt

Képes voltál rádugni azt a szart a gépre?? :W
Egy Fsp Everest 400 vagy egy Gigabyte Superb 460 (Fsp belsővel rendelkezik) viszi.Ha netán később akarnál tuningolni(nagy fesz emeléssel) vagy erősebb proci+vga akkor érdemes lenne az 500-as Everest

okos67:Maradhat :K

[ Szerkesztve ]

(#35212) Iceakos válasza 14adam (#35211) üzenetére


Iceakos
tag

Köszönöm...

Hát egy próbát megért....bár előre tudtam,hogy halva született a dolog.
utána kaptam egy Modecom 500-as tápot kipróbálásra és az meg se moccantotta szinte a gépet. Így FSP lesz a vége..:)

Ice

(#35213) 14adam válasza Iceakos (#35212) üzenetére


14adam
addikt

Aztán ha az Fsp-vel megy tökéletesen akkor ted össze a kezedet,hogy nemhalt meg a géped... ;)

(#35215) 14adam válasza G4m3er0ver (#35214) üzenetére


14adam
addikt

Ez csak marketing.Nv fizet azért,hogy rátegyen egy matricát a tápra
A két táp között az a különbség,hogy a felesleges kábeleket letudod venni.Írd le milyen géphez kéne ez a táp és lehet nemis kell 850w :)

(#35216) Qru válasza G4m3er0ver (#35214) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak marketing szempontból fontos, fizikailag jó CF-hez meg SLI-hez is. Ezek teljesen szabványos, egyforma csatin kapják az áramot.

TX850 nagyon erős táp, sztem elég lenne egy 650-es is bőven, még akkor is ha 2db 4870X2-t kötnél össze.

#nincsbennetarcsi

(#35217) Milka 78 válasza Dyno (#35207) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez igaz,bocsesz. :B Van neki egy olyan változat ami olyan és azt venném.Köszöntem a választ! :R

(#35218) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Üdv néktek tápguruk!
Segítségeteket szeretném kérni, az alábbi konfigurációhoz mit ajánlotok?
Gigabyte M720-US3
AMD AM2+ Athlon64 X2 7850+ Black Edition BOX
Western Digital 500GB 16MB SataII
2x1024MB DDR2 Ram 1066Mhz Kingmax Mars
Sapphire Radeon HD4650 512MB DDR2

A HKC 550W tápegységről mi a véleményetek? Vagy inkább legyen egy FSP 400W (ATX-400PNF)? Igazából e kettő között gondolkozunk, de ha más van esetleg olcsóbban vagy hasonló árban az is jó. ilyan 8-9e FT lenne rá. A konfig is lehet, hogy még változik de nagyjából ilyen árkategóriában kérnék tanácsot.
Előre is köszi a helpet! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35219) Devid_81 válasza Dyingsoul (#35218) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hi!
HKC és FPS között nem sokat kell gondolkodni ;]
A HKC ipari hulladékot gyárt, az FSP meg minőségi tápokat, szóval a HKC fél kilós tápjait tessék gyorsan elfelejteni... :)

...

(#35220) 14adam válasza Dyingsoul (#35218) üzenetére


14adam
addikt

Hkc= Kuka
Egy Gigabyte Superb 460 bőven vinné(Fsp belső van benne)

(#35222) Dyingsoul válasza Devid_81 (#35219) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Igen, az FSP-t ismerem, az itthoni régi p4esemben egy 200w-os fsp dorombol :DD
Csak gondoltam megkérdezem, hogy az a 400w-os fsp elég lesz-e annak a konfignak? A probléma az volt, hogy a HKC-t nem ismertem, megnéztem az első hsz-t és ott meg sehol nem volt említve, se a rossz se a jó tápok között.

Amúgy az mit jelent ha a PFC aktív vagy passzív?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35223) Dyno válasza G4m3er0ver (#35221) üzenetére


Dyno
veterán

TX650 is elég lesz a gépednek.
Hacsak nem 3db 4890-t akarsz, meg a proci fesz. emeléssel rekordokon járatnni.

(#35212) Iceakos:Akkor lehet a Codegen kinyírta még idő elött, de szerintem ott más probléma lesz, 500W-os Modecomnak azért legalább elindítai elkellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#35224) 14adam válasza Dyingsoul (#35222) üzenetére


14adam
addikt

Ajánlom az első hsz-t,mert hosszú lenne leírni a Pfc-t.
És igen,elég lesz neki :K

(#35226) 14adam válasza G4m3er0ver (#35225) üzenetére


14adam
addikt

A tx 750 és a tx 850-be Cwt bél került,a tx 650-be meg Seasonic,és ez jobb minőségü belső,ahogy Dyno kolega is mondta,elég lesz a 650-es.
Már feleslegesen nagyok azok a tápok...

[ Szerkesztve ]

(#35228) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Nekem is volna egy kérdésem, épp tegnap szereztem egy Antec EarthWatts EA650 650W tápot, az első hsz ben ott van a javasolt tápok között.
De van ezzel valakinek valami komolyabb tapasztalata?
Core i7 920 tuning lenne/lesz vele, és egy erősebb VGA az tuti...tudom ekkora táp bőven elegendő, de Antec táp még csak a közelembe se volt eddig.
De 42.5$-ért nem tudtam kihagyni és ráadásul teljesen új, jövő7en hozza UPS :)

...

(#35229) Qru válasza G4m3er0ver (#35225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindegy milyen márkájú az a két 3870 ami összekötsz, Asus mellé MSI-t veszel pl az is tökéletesen fog működni. A lényeg igazából, hogy a gpu egyforma legyen.

Látod, mondtam az elején hogy TX650 elég lesz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35230) Dyingsoul válasza 14adam (#35224) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na elolvastam, emlékeztem én arra, hogy erről már valamit olvastam régebben (egy éve kb) de vásárlás után nm foglalkoztam ismét egy darabig a tápokkal! :DD

Amúgy multiméterrel azt hogy kell megmérni, hogy mennyit eszik a gépem? Lehet, ha a fateromat megkérdezném vágná kapásból, de azért megkérdezem itt is.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35231) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Mivel az első hsz nem említi ezért sztem inkább megkérdezem.
FSP 350-60GLN és FSP PNF között mi a különbség amennyivel drágább a 60GLN?

(#35232) vzsryl válasza Qru (#35216) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A TX650 4db HD4870-es GPU-tól valszeg a bekapcsolás után le is kapcsolna, vagy amint elindulna egy játék.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#35233) Qru válasza vzsryl (#35232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TX650 az egyetlen 12V-os ágán 624W-ot tud leadni. Az meg untig elég 4db 4870-nek is.

#nincsbennetarcsi

(#35234) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni leginkább csak felületes adatok iránt.
Így megfelel a felületes válasz.

Most tervezem,hogy veszek még egy 9800GTX videókarit. Tehát SLI újra :DD

Gondolom az nem lesz baj,hogy a mostani az MSI a kinézett pedig XFX.

A kérdésem a következő lenne:
Közepesen márkás táp 650W (fesz értékek screen-ben)
Q6600 B3 stepping CPU
4 db RAM
3 db optikai meghajtó
4 db HDD
0!! db ventilátor (vga és tápon kívül minden külső egység által működtetve)
1 db PCI hangkari
1 db 9800GTX VGA
MSI P6N Platinum lap

És azt szeretném kérdezni,hogy nem-e lesz akadály a tápnak,hogy a procim nem energiatakarékos verzió és,hogy mint általában a 9800GTX sem az.

Köszönöm!

ui.: a gép UPS-ről hajtva,így kizárva a hálózati ingadozás.

(#35235) Dyno válasza Qru (#35233) üzenetére


Dyno
veterán

Grafikon szerint 140W körül dob a fogyasztáson a külön álló 4870,ugyhogy, 440+140*2=720W(igaz ez konnektor felől kábé,de így is 90-95%-ban kilenne használva a táp, és ha plusz még egy kis tuning a procin és el is fogyott a táp)szvsz ne ajánljunk túl nagy tápot, de egy ilyen konfig alá, mnimum betennék egy TX850-t, szóval valóban elvinné, a tx650, de én nem bíznám rá, mivel vagy hangos lenne jobb esetben, vagy megfőne a táp.....

(#35234) djyuri:Everestel mit kezdjünk?Szoftveres mérés az nem mérés.....

Továbbá kicsit bővebb infot a tápodról, emrt így aztán nem tudunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#35238) Dyno válasza G4m3er0ver (#35237) üzenetére


Dyno
veterán

már kell minimum egy Q9650, hacsaknem QX9650,9750,9770

Q9300,9400-t is megtudod húznia a szintjükre sőt bőven tovább is, ha meg nem tuningolod aőket akkor emg elviszi a tx650, csak amint elkezded húzni főleg, ugy hogy már érezd is a többel teljesítményt, baromira elkezdenek zabálni.

[ Szerkesztve ]

(#35239) djyuri válasza Dyno (#35235) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

mondjuk egy ilyen

Műszerrel mérve:
12.06
4.96
3.25

perpill többre nem voltam képes a derekammal :O

(#35241) Picturemaker válasza venember83 (#35203) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszi!

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#35242) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Adott egy gép:
Asus P5LD2 Alaplap
Intel Pentium D 3,2ghz CPU (gyári hűtő)
2x1Gb 800Mhz Kingmax RAM
Ati X1900XT 256Mb VGA
LG DVD író
Samsung 250Gb HDD

Minap meghalt benne a táp. Allied 350W-os volt ( :C )
Megerősítést kérnék abban, hogy egy 300Wos, de régebbi FSP megfelelő lenne-e bele. Nem akarom, hogy ismét tápot keljen cserélni, most is csoda, hogy az alaplap ép maradt.
Szóval FSP300-60BTV (PF) megfelel a célra ugye?Nem sok mindent hallottam erről a típusról.
Köszönöm :R

(#35243) 14adam válasza dave93 (#35242) üzenetére


14adam
addikt

Igen,egy Fsp tökéletes lenne bele
Tökéletes választás :K

[ Szerkesztve ]

(#35244) udi24


udi24
tag

sziasztok

szerintetek melyik táp éri meg jobban,melyik strapabíróbb.......
cm silent pro700w vagy corsair 520hx?

válaszokat elöre is köszönöm

Üdv: udi24

(#35245) 14adam válasza udi24 (#35244) üzenetére


14adam
addikt

Nagyon jó választás a Silent pro nagyon eltalálták.
Corsair hx-520 meg bármelyik pilanatba elsülhet,mert annyira levan véve a venti fordulatszáma,hogy a félvezetők elérhetik a 90 fokot

Írd le milyen géphez kell és megprobálunk segíteni :)

(#35246) dave93 válasza 14adam (#35243) üzenetére


dave93
őstag

Köszi, a másik kérdés milyen minőségű ez a táp, mert erről sem hallottam:
A hirdetés szövege:
"LC6550 550W-os PFC-s ATX PC tápegység 120mm-es ventillátorral eladó.
Mivel volt belőle félreértés: ez egy LC Power Gold Edition sorozatú tápegység, bár a típusszáma megegyezik a most forgalomba levő v2 verzióval, ez nem az!

Ennek megfelelően csatlakozói:
1 db 20 pin-es alaplapi csatlakozój
1 db 2x2 pines proci táp csatlakozó
2 db x 2 nagy táp csatlakozó (pl merevlemez) és 1 db floppy tápcsatlakozó
1 db x 3 db nagy tápcsatlakozó (pl. merevlemez) "

Képek: [link]
[link]

Köszönöm :R

(#35247) Adiking


Adiking
tag

Helló FSP jó márka?
Az 1010W-s Everest, Epsilon modellek milyenek? Milyen csatlakozóik vannak?

(#35248) d@minator válasza Dyingsoul (#35230) üzenetére


d@minator
addikt

Multiméterrel sehogy. Lehet kapni konnektorba dugható teljesítménymérőt azzal próbáld.[link]

(#35249) Dyno válasza dave93 (#35246) üzenetére


Dyno
veterán

Felejtsd el!

(#35240) G4m3er0ver: ert a táp minél jobban terhelve van, annál jobban melegszik és ezáltal nagyobb az esély h a melegedés miatt fellép valami hiba...

Ezért van bennüka túlmelegedés védelem.....

(#35247) Adiking:Elöször is hova kell neked 1kw?
Továbbá felejtős, 1hsz.-ben a válasz benne van.500-as GLN bélre épülnek, és ez épp elég arra hogy abjok legyenek vele, 600-700W-ig szoktunk epsilon/evesrestet ajánlani.

(#35248) d@minator:Hogyne lehetne??????Stol is kimérte itt.

Amit linkeltél az fogyasztás mérő az nem mindegy.

(#35239) djyuri :Ha valóban erről a tápról van szó akkor bőven elég lesz.

(#35250) vitko:Meglehet!!!

[ Szerkesztve ]

(#35250) Dyingsoul válasza d@minator (#35248) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Huhh, köszi szépen, bár ez pöppet drága csak azért, hoy megmérjem mennyit fogyaszt a gép :DD Persze ha másra is használnám, biztosan befektetnék egy ilyenre. ;)
Amúgy csak az 1.hsz miatt gondoltam, hogy multiméterrel is meg lehet mérni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.