Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) fekeandras


fekeandras
őstag

Előszedtem a topikot mert érdekel a téma.Kicsit beleástam magam és jelenleg a mágnesmotort találtam a (saját kezűleg) legkissebb költségvetéssel előállítható "ingyen" energiaforrásnak.Csak azt nem tudom vajon a videón látható szerkezet működés közben mekkora mágneses teret hoz létre maga körül, és az hosszú távon esetleg nem-e lehet káros az emberi szervezetre?Más fórumon már volt szó elméleti síkon mágnesmotor építésről ott azt számolták ki, hogy kb. 600e forintból működő dolgot lehet kihozni.Én többet számoltam olyan 850e ft végösszeg jött ki.De ebben már minden benne van.(Anyagköltség,mágnesek,akkuk,generátorok,kábelezés, stb...).De ez az összeg komolyabb kapacitású és hoszabb élettartamú akkumulátorok alkalmazása esetén drasztikusan nő.Kérdés, hogy vajon mikor térülne meg? A jelenlegi fogyasztásomat és villamosenergia árakat alapul véve nálam valamivel több mint 7év alatt térülne meg a befektetés.De ez csalóka mert közben az akku elöregszik és cserélni kell az is költség, de az már most borítékolható, hogy a villamosenergia 7-8év múlva lényegesen drágább lesz mint ma.

Még néhány videó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.