Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Fitzgerald válasza nanamii_o (#400) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja, utolsó update óta nekem is elkezdett újra 3 perceket tölteni a játék, szóval azért nem úsztam meg teljesen.
Ezt a Wolverine modot hol kell bekapcsolni? Extrák menüben? :D

(#402) macy


macy
addikt

Éjjel töltöttem le a frissítést de még a menüben összefosta magát a játék shader építgetés után. Vicces.

(#403) nanamii_o válasza Fitzgerald (#401) üzenetére


nanamii_o
tag

Abby golf klubjában kell aktiválni. :D 🏌🏻

(#404) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is a végére értem a főszálnak, és nálam egyszer sem volt semmilyen hiba. Nem fagyott le, nem dobott ki. A procit sem ette a játék, sőt igazából szinte nem is használta.

Sajnos a játékélmény nem volt a legjobb. Kár volt a sorozatot megnéznem előtte, mert igazából az ölte meg az egészet, hogy tudtam mi fog történni. Lehet valakinek így is jó, én sokkal kevésbé tudom élvezni. Ezért nem szoktam újra játszani sem. Hiába lehet bekapcsolni mindenféle extrát, a sztorin az már nem változtat. Az új játék plusz mód engem már nem köt le, főleg egy ilyen rövid játéknál.

És nem kell megkövezni, mert nem azt mondom, hogy rossz volt, mert nem volt rossz, sőt, mondhatni jó sztori volt, de szerintem akkor is sokkal nagyobb a füstje, mint a lángja, mert kissé túltolták a hájpolást.

(#405) janos666 válasza BoneDragon (#390) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A CyberPunk-nál is volt egy fordulópont, amióta patch-ről patch-re egyre alacsonyabb fps-el fut azonos beállítások mellett (RT full OFF). Ez a trend, egyre lassabbak lesznek a régi játékok, amiket még frissítenek, nem gyorsabbak.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#406) Fitzgerald válasza janos666 (#405) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Cyberpunk 1.5-től csak FSR-el vagy DLSS-el fut úgy, mint 1.31-ig bármiféle upscaling nélkül.
Mondjuk annak a játéknak így lassan 2.5 évvel később is ez a legkisebb problémája.

(#407) janos666 válasza nanamii_o (#385) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem még most is alig érződik 60-nak a 90 fps, mikor egérrel mozgatom a kamerát. :((

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#408) slycugel2000


slycugel2000
tag

Sziasztok!
Keresgéltem a neten és nem találok erre egy darab bejegyzést sem.

Tényleg senkit nem zavar, hogy nincsen toggle aim opció, csak hold?

Így célzás közben végig nyomva kell tartani a jobb egérgombot, ahelyett hogy szabadon mozgathatnánk az egeret, mint minden normális shooternél.
Tudom van, akinek a hold a nyerő, de legyen már erre opció.

Egy csomó lényegtelen dolgot be lehet állítani, hogy-hogy pont ezt hagyták ki, amikor ez ma már alap szokott lenni?

Ha valaki tud erre megoldást, azt megköszönném.
Sajnos az AutoHotKey-es script nálam nem működik, mert összeakad a Logitech egérrel :(

[ Szerkesztve ]

(#409) nanamii_o válasza slycugel2000 (#408) üzenetére


nanamii_o
tag

Accessibility-Alternate Controls-Holds and Presses-Aiming Mode

[ Szerkesztve ]

(#410) slycugel2000 válasza nanamii_o (#409) üzenetére


slycugel2000
tag

Jaj, nagyon köszönöm, nem tudom hogy siklottam át rajta, szuper! :)

(#411) Archttila válasza Sonja (#398) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerk.: Billentyűzet+egér kombóval játszottam.

és Linuxon (kihagytad) :D ;]

Nekem jövő héten érkezik az új kártya, (6650 XT) kíváncsi leszek... mondjuk ennyi shittet mar régen olvastam játekrol :D viszont CP eseteben is ez ment, mégis szépen végig tudtam játszani mindenfele anomália nélkül. (1.3 előtti pacth-el)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#412) nanamii_o válasza Archttila (#411) üzenetére


nanamii_o
tag

Akkor jól időzítettél. "Our team is working on Patch 1.0.4 for The Last of Us Part I for PC, which will be available next week. It will include framerate optimizations, graphical and texture fidelity improvements, crash fixes, and more".

[ Szerkesztve ]

(#413) Archttila válasza nanamii_o (#412) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

úgy tűnik /fingers crossed

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#414) shotika válasza Archttila (#411) üzenetére


shotika
őstag

Nos, ez rosszabb állapotban jelent meg, mint anno a CP77, bár szerintem ott a régi Xbox/PS4 változatok voltak kritikán aluliakés míg ott egy teljesen új, hatalmas méretű játékról volt szó, ez "csak" egy portolás, abból is a leghitványabb fajta.
Egy kompetitív online játék esetén még azt mondom, oké, patchelgessék, aztán majd úgyis jó lesz, de itt egy sztori gameről van szó.
Ráadásul ez a port kb egyszerre jelent meg a Resi4 remake-kel, ami viszont sokkal több platformra jelent meg, komolyabb hibák nélkül.
Ilyen botrányosan szar állapotban megjelentetni ezt a játékot hiba volt. Mondom ezt úgy, hogy anno a cp77-et megjelenés napjától kezdve játszottam, és ugyan rengeteg bug volt benne, de játszható volt, ez meg az elején óránként kicrashelt. Ráadásul egy fél mb-os fájl lecserélésével a majd egy órás shaderépítgetést le lehetett redukálni 10 percre...

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#415) Archttila válasza shotika (#414) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha mar szoba hoztad a Resi 4 remaket: jobban orultem volna ha azt adjak videokartya melle leven amugy is nagy Resi fan vagyok mar az elso (PS1) resz ota, illetve a RE2 remake is nagyon tetszett, a harom meg hat olyan amilyen, az eredeti sem aratott tul nagy sikert. (ettol fuggetlenul szerintem nagyszeruen sikerult az ujragondolas)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#416) rumkola


rumkola
veterán

:DDD :DDD

(#417) Sonja válasza Archttila (#411) üzenetére


Sonja
veterán

Azt nem, mivel már Win 11 Pro-t használok. :B ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#418) Archttila válasza Sonja (#417) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:((

rumkola :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#419) sixpak válasza rumkola (#416) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hello, csinálsz egy 4K optimized Superposition-t?
GPUZ maxra állított szenzorokkal?
Köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#420) sixpak válasza sixpak (#419) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerk.: nem ide akartam, hanem a vga topikjába. :B

Nekem 27 óra lett a vége, Left Behind-al együtt, hangulatos volt nagyon, jöhet a 2. rész...csak ne Iron Galaxy port legyen. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#421) rumkola válasza sixpak (#420) üzenetére


rumkola
veterán

beírom oda

(#422) Alpi. válasza Archttila (#411) üzenetére


Alpi.
addikt

:K
Nálam hiba nélkül ment, végig toltam. 1.0.0.7. -ig.
Most már addig patch-elgették, hogy nálam is vannak bugok. :DDD :DDD :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#423) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Hétvégén nálam is eljött az első kifagyás... Pont átértem egy új részre, mondom most abbahagyom és nyomok egy mentést. Aztán kifagyott. :D Szóval ez nem bug hanem feature, mert tudta hogy ki szeretnék lépni. :D

(#424) Archttila válasza Alpi. (#422) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:D
Szerdan erkezik a kartya, de szerintem csak vasarnap lesz idom jatszani vele.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#425) nanamii_o


nanamii_o
tag

The Last of Us Part I Title Update 1.0.4.0 released, is 24GB in size, brings CPU & GPU optimizations: [link]

(#426) Ferdzsoo válasza nanamii_o (#425) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nálam rengeteget gyorsult a játék, most ultrára felraktam mindent +DLSS quality a balanced helyett, és jelentösen több fps-em van mint amikor 3-4 main beállítás high-on volt. :Y
Az más kérdés hogy ennek kb így kellett volna megjelennie. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#427) Nite válasza nanamii_o (#425) üzenetére


Nite
őstag

en nem ertem ezeket, a teljesitmeny semmit sem javult, de legalabb patch-rol patch-re egyre szarabbul nez ki :DDD



Paid my dues!

(#428) Alpi. válasza Nite (#427) üzenetére


Alpi.
addikt

A kemény munkának mindig meg van a gyümölcse ! :DDD :DDD
1.0.2.0 után nem próbáltam, de 1.0.0.7 -től 1.0.2. -ig nálam is konkrétan ebbe az irányba mozdult.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#429) nanamii_o válasza Nite (#427) üzenetére


nanamii_o
tag

Leszedtem én is. Nekem még sz*rabb mint volt. Szaggat mint állat+hatalmas frame drop-ok. Proci ugyanúgy 90% stb..Nem tudom ezzel mit javítottak,de ok. :))

[ Szerkesztve ]

(#430) mert_csokis válasza nanamii_o (#429) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Hihetetlen, mennyi bajotok van. Ez már nem normális.
Nálam brutál stabil lett.
Ugyanazon beállításokkal volt, hogy 90% felett pörgette a GPU-t, fixált 60 frame és bekapcsolt VSync mellett. Magyarul épp, hogy 60 frame felett lehetett valamivel.
Most ugyanazokon a helyszíneken 50-60% körül malmozik a VGA.
Most hagytam el azt a részt, amikor puskát adok Ellie-nek, hogy fedezzen. Az elég nyílt terep, és viszonylag komplex, de 75% fölé nem ment a GPU kihasználtság.
Embertelen sokat faragtak a GPU igényből.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#431) diablo1984 válasza mert_csokis (#430) üzenetére


diablo1984
veterán

nálam a gpu nem volt ennyire terhelva, de a cpu na az 90% körül van(igaz én csak a legelső patch-et raktam fel és azzal toltam végig)

(#432) sixpak válasza mert_csokis (#430) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mi nem normális?...hogy ez a szégyen PC port valakinél jól megy, valakinél meg rettenetesen szarul?
És utóbbiak vannak többen.
Amúgy, ha nem 100% a gpu usage nálad, akkor ott valami nagy gond van. :D

De mindjárt kipróbálom én is és megosztom, hogy jobb lett vagy rosszabb.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#433) mert_csokis válasza sixpak (#432) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Látom, nem sikerült értelmezni.
Mivel bekapcsolt VSync mellett játszom, így pont akkor lenne gond, ha a GPU kihasználtság 100% közeli lenne.
Az azt jelentené, hogy adott helyeken épphogy el tudja érni a 60 FPS-t a játék.
Ezt írtam is, hogy a patch előtt ez eléggé hektikus volt. Most gyakorlatilag konstans tartja az 50-60%-ot belső tereken, de nagyobb külső tereken sem megy 75% fölé.
Szóval bitang mód optimalizálva lett a GPU használat.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#434) sixpak válasza mert_csokis (#433) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ja, igazad van, a vsync kimaradt nálam, bocsánat. :)
Nos, nálam is jobb lett, sokkal.
Gpu usage végig 99%, cpu az 50-70%, ez eddig is így volt nálam, csak éppen szarul futott.
Most viszont simán ment 50-60fps megvan, droppok nincsenek.
DLSS balanced, minden ultra vagy high.
3070ti amúgy.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#435) nanamii_o válasza mert_csokis (#430) üzenetére


nanamii_o
tag

Örülök,hogy neked jól fut. További jó játékot!

(#436) ACE- válasza sixpak (#434) üzenetére


ACE-
addikt

Felbontás gondolom 1080p. Én 4K-n nyomom ugyanilyen videókaresszal, bár elég sok High-on van és néhány jelentéktelen elem medium-on. De kinézetre semmi különbséget nem látok. Viszont ha átrakom 1080p-re úgy bűn ronda lesz az egész, hiába a fullos beállítás... De nálam a CPU az nem ment 5% fölé, de lehet csak rosszul írta a játékba épített...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#437) sixpak válasza ACE- (#436) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én Afterburner-el monitoroztam.
Pontos beállításokat nem tudok mondani, texture quality és hasonlók mind ultrán, többi high, DLSS balanced.
3440x1440 amúgy.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#438) Nite válasza mert_csokis (#430) üzenetére


Nite
őstag

na es ez? ez szerinted normalis? :W

Paid my dues!

(#439) ACE- válasza Nite (#438) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem egyszerűen a zsiráf összenyálazta a haját :DDD

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#440) INGJOKE válasza Nite (#438) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem sosem volt ilyen. Red power :D

(#441) Nite válasza INGJOKE (#440) üzenetére


Nite
őstag

nekem sem, amig fel nem tettem a legujabb patch-et :DDD

Paid my dues!

(#442) INGJOKE válasza Nite (#441) üzenetére


INGJOKE
veterán

Akkor most jött patch meg új driver a videókarihoz... várok még velük a ma délutáni játék utánra... :D

(#443) PuMbA válasza Nite (#441) üzenetére


PuMbA
titán

VGA driver a legújabb? A grafikai beállítások menüben a jelzés szerint nem futsz ki a VRAM-ból?

[ Szerkesztve ]

(#444) sixpak válasza PuMbA (#443) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az a jelzés egy kamu szar.
Nekem állandóan piros, de Afterburner-be még nem nagyon ment 7,9GB-nál feljebb.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#445) PuMbA válasza sixpak (#444) üzenetére


PuMbA
titán

Az adatlapodra ránézve 8GB VRAM-od van, nem? 7,9GB már telit jelent, sőt több játék 7,6 GB körül már kezdi kidobálni a dolgokat. Ezt onnan tudni, hogy megy fel a VRAM használat és 7,6GB-ot elérve egyszerűen visszaesik 7GB köré, majd megint megy fel és megint visszaesik, ahogy kitörli. Többször láttam már ilyet YouTube videókban.

[ Szerkesztve ]

(#446) sixpak válasza PuMbA (#445) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az lehet, de pl. a CP2077 órákon keresztül 8 felett van, mégis gond nélkül megy.
Ez meg beáll 7,8-7,9 körülire, nem esik vissza, de feljebb sem megy.
A crash-ek nem emiatt vannak, hanem a hanyag, fos port miatt.
A ram kérdés már érdekesebb, nálam 24GB-ot eszik, de láttam már egyszer 37GB-ot is, igaz utána fagyott is.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#447) Alpi. válasza sixpak (#446) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen, nem lehet kijelenteni, hogy amiatt crash-el. Legalábbis nem törvényszerű. Én próbából pár órán keresztül játszottam olyan beállítások mellett, ahol 8.1 GB vram hasnzálat volt az első perctől kezdve a 8 GB-os vga-mmal és semmi problémát nem okozott. (a graf. opcióknál a vram kalkulátor valami 11 GB-ot mutatott. Egyébként az egész játékot úgy toltam végig, hogy 8 GB fölötti kalkulált érték volt, ennek ellenélre nem volt soha probblémám. valami 8.5 vagy 9 körül. Játék közben 7 GB körüli vram használat volt. 6.8 - 7.2 Ez alatt és fölött sem láttam soha. #444sixpak +1) Nem voltak fps beesések, laggok, semmi. Viszont elég nehéz bármi konkrét konzekvenciát levonni a játékról bugok / hibák mentén, mert van akinek így megy, van akinek úgy. Passz, hogy mi okozhat egyes problémákat. Elég csak a Shader építésre gondolni. Nálam soha nem volt semmi gondja, máshol meg 3x crashelt vagy épp 2 órán keresztül gyúrogatta.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#448) sixpak válasza Alpi. (#447) üzenetére


sixpak
nagyúr

Így van.
Shader building közben amúgy nekem nem volt soha gond, igaz fél órát szarakodott fele.

Szerk.: tegnap viszont 5 perc alatt végzett vele, valamit azért hegesztettek rajt.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#449) Nite válasza PuMbA (#443) üzenetére


Nite
őstag

termesztesen a legujabb, a vram hasznalat az in-game diagram szerint boven hataron belul! persze a korabbi verziokban, amikor kilogott 8gb fele, akkor nem voltak ilyen textura problemak :DDD

Paid my dues!

(#450) Alpi. válasza Nite (#449) üzenetére


Alpi.
addikt

Nálam ez a fajta hiba akkor jött elő (1.0.2.0-val, előtte nem csinálta) ha állítgattam a graf. opciókat játék közben. Ha az adott beállítással újra betöltöttem és nem nyúltam hozzá, akkor jó volt. Legalábbis rövid távon, mert azzal a verzióval már nem toltam hosszabb futamokat.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.