Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ágika


ágika
csendes tag

Arra gondoltam, hogy erről a témáról lehetne egy jót vitázni, vagy nem. Szerintetek?

szerintem

(#2) Conki


Conki
tag

Nagyon sok jó, s szép magyar film van. Erről értelmetlen vitázni. No persze az utóbbi időben nem sok kiemelkedőt láttam, de akárki akármit mond, a magyarok tudnak jó filmeket csinálni.

(#3) ágika válasza Conki (#2) üzenetére


ágika
csendes tag

De pont itt a fórumon olvastam egy olyan véleményt, miszerint a magyar filmek szarok, leszámítva 1-2őt, mint pl az Egészséges erotika és az Indul a bekterház. Pedig nem hiszem, hoghy az utóbbi 10, sőt 5 évben nem született említésre méltó alkotás...(pláne ha a díjakat is figyelembe vesszük)

szerintem

(#4) ágika válasza Conki (#2) üzenetére


ágika
csendes tag

példák? kedvenc? amik nem tetszenek?

szerintem

(#5) Trak válasza ágika (#4) üzenetére


Trak
addikt

Rajzfilm is lehet? Mert akkor egyértelműen az egyik legjobb rajzfilm (nem csak a magyarok közt) a Macskafogó.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#6) Conki válasza Trak (#5) üzenetére


Conki
tag

Egyetértek:)

Példák?
Kapcsoljon bárki nyugodtan a Filmmúzeumra, ártani nem fog. Persze senki ne várjon hálivúdi akijófilmeket:)

(#7) ágika válasza Trak (#5) üzenetére


ágika
csendes tag

igen, azt én is nagyon szeretem. amúgy ezt mostanában sokat hangoztatják, pláne, hogy a bekerülta mozikban a második egész estés rajzfilm -nem éppen gyerekeknek -, a Nyócker. Látta valaki? Érdekelne a véleménye, ugyanis semmi pénzért nem ülnék be rá, szerintem szar lehet, de baráti körömből hallottam olyan elvetemült véleményeket, hogy kurva jó...szerintetek?

szerintem

(#8) ágika válasza ágika (#7) üzenetére


ágika
csendes tag

bocsi, kicsit mákos az egész..szóval a második egész estét betöltő MAGYAR rajzfilm..

szerintem

(#9) borg315


borg315
aktív tag

azért hihetetlen múltja van a magyar filmnek, a nem olyan régmúltból is. bizalom, szerelmesfilm, pld., de az akkori kor filmjei rettentő érdekesek..

a kor értékei válságban, a film pedig a kor talaján építkezik, kis képzavarral élve. ha mindennapos az életben az igénytelenség, ne várjunk egy európa expressznél vagy egy argónál jobb feature filmet. vannak dícséretes próbálkozások, pld. rengeteg, de a mai magyar filmiparban a tehetség sokadrangú, egyelőre a pénz és kapcsolatok diktálnak, a filmek meg olyanok is.

azért vannak kimondottan jó filmek is, pld. érzékek iskolája, mix, felhő a gangesz felett, és vállalható filmek is akadnak, pld. kapa-pepe 1., kontroll, moszkva tér, az ember aki nappal aludt..

(#10) Rolly


Rolly
veterán

szerintem azért manapság is vannak jó magyar filmek. vagyis nekem tetszett 1-2.

pl.:
Tesó
Kontroll
Magyar vándor

meg a születésnapodra (lehet hogy nem pont ez a címe)

(#11) Dilikutya válasza ágika (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Erről nincs mit vitázni. Nagyon sok jó magyar film van. Az elmúlt években is készültek jó magyar filmek: pl. a Moszkva tér. Vagy említhetném Jancsó Miklós filmjeit, kezdve a Lámpástól a Mohácsi vészig. A régi időket pedig ne is említsem... A tizedes meg a többiek, Macskafogó, Egészséges erotika, Indul a bakterház, Pogány Madonna, Dollárpapa, Liliomfi... a teljesség igénye nélkül. Kövezzetek meg, nekem a Valami Amerika is tetszett. Közönségfilm, sokat nem kell tőle elvárni. De szerintem jó volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) PapaMaci


PapaMaci
őstag

ÜvegTigris
Mé' mi legyen? Fapuma?

...mint az közismert...

(#13) Dilikutya válasza PapaMaci (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elnézésedet kérem... ízirájder öcsém, ízirájder :D Az Üvegtigrist kihagytam (önbüntetős szmájli)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Goose-T


Goose-T
veterán

Nekem az Argó is marhára tetszett, pedig sokan fikázták. Attól eltekintve, hogy elégge a Blöffre hajaz, marha jó film. Én szénné röhögtem magam rajta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) Dilikutya válasza Goose-T (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az hogy a Blöffre hasonlít, nekem egyáltalán nem baj, egyik kedvencem a Blöff. Az Argót sajnos még nem láttam, az sok rossz vélemény ellenére is bízok benne. Én minden ígéretes film megjelenésekor bízni kezdek a magyar film újbóli megerősödésében. Olyan, mint a foci... amikor jön egy győzelem, rögtön bízni kezdek abban, hogy feltámadunk. Amikor Matthaus edző lett, akkor is reménykedni kezdtem, hogy most odab@szunk mindenkinek ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) khalox


khalox
őstag

Ehhe... látom itt a többség azokat sorolja, amiket látott DivX/Xvid mozin,mert le bírta tölteni valahonnan. És akkor a többivel mi van, ha csak ezt a párat ismeritek, ezek alapján nem igazán lehet semmilyen következtetést levonni... már bocs.
Moziba, filmklubba, etc. nem jár senki?

(#17) PapaMaci válasza Goose-T (#14) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ma megyek dolgozni az Oszterrel...

...mint az közismert...

(#18) Dilikutya válasza khalox (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az itt sorolt filmeket én mindet a TV-ben láttam... az utóbbi Jancsó filmet pedig moziban. Összesen 3-an voltunk az egész vetítőteremben ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) sakál


sakál
tag

Ha láttatok még szar filmet:
Szarvassá vált fiúk - 70-es évekből
Kútvölgyi Erzsébet meztelenül...

A szépség az eszed rovására megy

(#20) Cardinella


Cardinella
aktív tag

''Magyar filmek - gáz filmek ?'' Na, nehogy már...

Utóbbi időkből Jancsó trio, Kontroll, Szőke András filmek; azután Simon mágus, Szürkület, Esti Kornél..., Szinbád, Tanú; Szabó István- Mephisto, stb-stb-stb...napokig lehetne sorolni...;)

(#21) sakál válasza Cardinella (#20) üzenetére


sakál
tag

A magyar filmek nagy részének hangulata valóban valami más.
A rajzfilmektől az ifjusági filmekig világszínvonalat nyújtottak !
A magam részéről a Jancsó filmeket nem sorolnám mind ide, - nem csak azért mert ''művészfilm'' kategória, és mind olyan hordozhatja (és néhány esetben hordozta)az öncélúság jegyeit, - de a korai ( méltán nagysikerű ) filmjei után készült jópár harmatgyenge ''nőiseggtáncoltatós'' alkotása...

A szépség az eszed rovására megy

(#22) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Dögkeselyű...?

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#23) sakál válasza Sick Boy (#22) üzenetére


sakál
tag

:C

A szépség az eszed rovására megy

(#24) Cardinella válasza sakál (#21) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Azért, én jót szórakoztam pld. a Lámpáson..., v. az Anyád, a szúnyogok!-on...
A művészet meg mindig is öncélú; mert ha nem az, azt már popszakmának hívják. Szerintem.

[Szerkesztve]

(#25) borg315 válasza Dilikutya (#15) üzenetére


borg315
aktív tag

argó: nehogy pénzt adj ki érte. de a sávszélért is kár. ha kölcsön cd-n megkapod, talán, bár az idődért is kár..

nyócker: vannak, akik dícsérik, vannak, akik nem, én még nem láttam, nem is tervezem, mindenesetre óriási a médiahátszele..

(#26) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Roncsfilm?

...mint az közismert...

(#27) Goose-T válasza PapaMaci (#26) üzenetére


Goose-T
veterán

Alapmű.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) BlackWoOd válasza Goose-T (#27) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Nem is beszélve a Legényanya című filmről, ami szintén alap, valamint az Egészséges erotika sem rossz... :U

Vannak itt kérem szépen jó kis magyar filmek... :)

mod.: (a topicnyitónak: ) inkább az a gáz, hogy valami azért ''gázol'' le egy filmet, mert magyar. Vagy mert fekete-fehér. Vagy mert nem trendi a magyar film... :((

Egyébként nincs már másik filmes topic valahol? :F

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#29) ágika válasza PapaMaci (#12) üzenetére


ágika
csendes tag

vas.baaaaaaaarrró magas :))

szerintem

(#30) ágika válasza BlackWoOd (#28) üzenetére


ágika
csendes tag

ezt ne nekem címezd, én imádom a filmeket, a magyarokat pedig különösen, mint már írtam, dehát biztosan figyelmesen olvastál, ha nekem szegezed a kérdést, ám olvastam itt a fórumon más filmes topicban, hogy van, aki szereint a magyar filmek, szarok, gázok, és csak kevés kivétel van, azok is inkább régebbiek. no de nem akarom még 20x leírni...

szerintem

(#31) BlackWoOd válasza ágika (#30) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Melyikben hsz-ben írtad, hogy úgy általában szereted a magyar filmeket?
Én ilyet nem láttam, de akkor légyszi ''mutasd meg''...

mod.: Ja, nem használtam kérdőjelet, így nem szegeztem kérdést... :U

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#32) ágika válasza ágika (#30) üzenetére


ágika
csendes tag

a magyar filmeket kb a 60-70es évektől birom nagyon, ott van rengeteg film, ami nagyon jó, aztán ez úgy tart a 80as évek végéig, 90es elejéig, aztán a 90es években nagyon kezdtek eluralkodni a Koltai-féle filmek, ami nekem kicsit kezdett unalmas lenni, és bennem tök úgy maradt meg, hogy jött a Pizzás, és akkortól kezdve lett egyre több magyar film a mozikban. utána jött a Valami Amerika is, és számomra üdítő volt egy szinte új színész gárdát, generáció, felállást látni, másfajta humorral, mint addig megszokott és épp ezért nagyon tetszett - az más kérdés, hogy most már kicsit döcögve nézném meg. szerény véleményem szerint erre Herendi a köv filmjében erősen rácáfolt ( a Magyarvándorral), nulla humor, az egyetlen, ami dicsérhető volt a zenés, klippes részek (nem feltétlenül a zene minősége miatt), úgyhogy számomra Herendi Gábor marad a klipprendező...
Viszont időközben olyan rendezőket ismerhettünk meg friss próbálkozókként, mint Török Ferenc, Erdélyi Dániel, Pálfi György, vagy Mudruczó Kornél neve is feltűnt..
És, aki szeretne mostanában magyar filmet látni, annak nagyon tudom ajánlani a Másnap című Janish Attila filmet, nekem tetszett.

szerintem

(#33) ágika válasza BlackWoOd (#31) üzenetére


ágika
csendes tag

szerintem a 3as hozzászólásom magáért beszél

szerintem

(#34) BlackWoOd válasza ágika (#33) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Ott az van, hogy nem hiszed el, hogy nem született említésre méltó film az elmúlt 5-10 évben...

Na, mindegy, biztos csak kötözködök. ;]
Hagyjuk.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#35) ágika válasza BlackWoOd (#34) üzenetére


ágika
csendes tag

pontosan. nem hiszem el,hogy nem született említésre méltó, jó magyar film ==>vagyis biztosan született, és nem hiszem el, ha valaki azt mondja, 10 éve csak szart gyártanak a magyar filmgyárak, rendezők.
kötözködj, ha neked ez jó. de csak ha ismered az iróniát és a kórós nagyfejűséget..

szerintem

(#36) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Szvsz a ''Meseauto'' retro elég szánalmas (hogy ne csak jot mondjak).

...mint az közismert...

(#37) BlackWoOd válasza ágika (#35) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

személyeskedni pedig ugye nem illik egy fórumon...

mod.: egyébként jó film lesz (már azt hiszem, játsszák) a Tamara.
(ez is magyar, asszem...)

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#38) ágika válasza PapaMaci (#36) üzenetére


ágika
csendes tag

igen, ebben abszolút igazat adok. bár nekem a régi sem szívügyem. kedves, romantikus film, de annyi.

szerintem

(#39) ollie válasza ágika (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem az egyetlen jó magyar film, amit a rendszerváltás után csináltak, az a Csinibaba.

***

(#40) ágika válasza BlackWoOd (#37) üzenetére


ágika
csendes tag

of korz.
a Tamara több werkfilmjét is megnéztem, de engem nem igazán érdekel. lehet, hogy később megnézem majd, de moziban biztosan nem. max ha nagyon jó dolgokat hallok majd róla. ha +néznéd, elomdhatnád majd róla itt is a véleményed. persze csak minden személyeskedés nélkül.

szerintem

(#41) ágika


ágika
csendes tag

na, pont az Ollie véleményűek miatt csináltam a topicot..

szerintem

(#42) ágika válasza ollie (#39) üzenetére


ágika
csendes tag

miért, milyen más magyar filmeket láttál azóta, és miért nem tetszettek?

szerintem

(#43) BlackWoOd válasza ágika (#40) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

A Tamara erősen művészfilm kategória, nem hiszem, hogy egyértelmű véleményt lehetne alkotni róla a megnézése nélkül. Egyszerűen nem olyan, mint egy pl. krimi vagy akciófilm.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#44) ágika válasza BlackWoOd (#43) üzenetére


ágika
csendes tag

persze, nagyon divatos manapság a művészfilm kifejezést használni. nem ismerem filmes előéletedet, viszont én azt hiszem, elég művészfilmet láttam már eddig ahhoz, hogy sznobság nélkül meg tudjam válogatni, mire ülök be legközelebb...

szerintem

(#45) BlackWoOd válasza ágika (#44) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Nem így értettem... :)
Kicsit frusztrált vagy, vagy alapból mindent magadraveszel? :DDD

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#46) Goose-T válasza ollie (#39) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy ideig én is úgy voltam vele, hogy ami magyar, az csak szar lehet. Legyen film, zene, árucikk, akármi. Ez azért van, mert a média az amerikai-globális értékrendet állítja előtérbe, azt állítja be jónak. Ezt az értékelést átveszik az átlagemberek, ezután pedig minden, ami nem illik bele ebbe az értékrendbe, szükségszerűen csak rossz lehet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47) ágika válasza BlackWoOd (#45) üzenetére


ágika
csendes tag

nem vagyok frusztrált, csak csináltam egy topicot, és mitnha direkt belélm kötnél, és az embert tényleg érdekelné valami és elveszik a kedvét az egésztől..
a művészfilmekről való véleményemet viszont mindeezketől függetlenül írtam. tényleg divat lett.

szerintem

(#48) ágika válasza Goose-T (#46) üzenetére


ágika
csendes tag

szerintem valójában ez egyáltalán nem igaz, ha megnézed az elmúlt év magyar film terméseit. nem a nagy mozik közönségéből kell kiindulni

szerintem

(#49) Goose-T válasza ágika (#48) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem nem is ez az értékrendem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50) Tomoty


Tomoty
aktív tag

A Magyar filmekkel az a problem, hogy a 70-80%-ában mindíg a ''kilátástalan suttyók'' vagyunk témát boncolgatják. Soha nem alkotnak valami világrengetőt, mindíg valami ködös nyomasztó ''ÉN'' képet eröltetnek a nézőkre +EZT még megspékelik valami fanyar humorral melynek hatására az embert a moziból kijőve furcsa vidám-szomorú érzések kerítik hatalmába, és ezért csak annyit mond, hogy S*AR volt ez a film is. Mert nem tudunk mit kezdeni ezzel a ''mi értelme az életünknek'' mély gondolat, savanyú 20 évvel ezelött is lejárt poénhalmazzal vegyített egyvelegével. ILYEN SZÁNALMASAK LENNÉNK? Pedig lennének történelmi emlékeink amiket feldolgozhatnánk. De ezeket nem művészi ''röpködnek a gondolatok'' formában kéne tálalni, hanem a nagyközönség számára is emészthetőként. Mások persze tudnak ilyen filmet alkotni: pl.: a Lengyelek:A Zongorista című műremeke... USA: Ryan közlegény megmentése MI MAGYAROK: Tizedes meg a többiek (tele JÓ fordulatokkal, meg mindennel *-os 5-ös), és még sorolhatnám...

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.