Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Trailblazer válasza crok (#3300) üzenetére


Trailblazer
addikt

safetynet-fix-v2.4.0-MOD_1.3, de enélkül is ugyanez van default.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3302) crok válasza Trailblazer (#3301) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor jelenleg két út van: vagy ROM upgrade (úgyis lesz nemsoká szerintem) vagy eleve frissíteni a mostani safetynetfix modulodat mert az amit most használsz az két hónapos (mod1.3) de 3 hete kint van a v2.4.0-MOD_2.0 (a strongintegrity már természetesen nem megy de minden más okay). Nemrég dokumentálta egy ember XDA-n kb. ugyanezt, sikerrel.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3303) Trailblazer válasza crok (#3302) üzenetére


Trailblazer
addikt

ROM-ból ez a legújabb (ezért írtam, hogy a múltkorihoz képest - amiről szintén volt screenshot - frissített), a modulról lemaradtam. Kicserélem az újjal, és megnézem úgy.

Szerk.: Nincs változás a 2.0-val sem az előzőhöz képest. Tehát valamit elkeféltek a ROM-ban, abból pediglen csak jövő hónapban lesz új.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3304) the radish válasza Trailblazer (#3299) üzenetére


the radish
senior tag

Mi10 EU Rom, legfrissebb (2.4.0) SFN és most nálam is ilyen. Pénteken még csak Strong error volt. Viszont a Gpay működött gond nélkül ma is.

[ Szerkesztve ]

(#3305) crok válasza the radish (#3304) üzenetére


crok
Topikgazda

Xiaomi.EU ROM-ot minek megkavarni USNF-el? :F [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3306) the radish válasza crok (#3305) üzenetére


the radish
senior tag

Hopsz. Eddig mindig tettem fel. Köszi az infót. :R (és tényleg írtad már, átsiklottam felette)

[ Szerkesztve ]

(#3307) G4bi89


G4bi89
senior tag

Oneplus6 - Lineage 20.0-20230801, a legfrissebb ma kiadott OTP app (2.87) szerint nem biztonságos a készülék. :( Régebbi verzióval még jó volt, de ma naptól fogva azt már nem engedi használni. [kép]

Magisk app hide
zygisk on,
DenyList...
safetynet-fix-v2.4.0-MOD_2.0 van fent
[kép] [kép]
Gpay persze megy, csak az OTP app szívat.

Edit: A [3241] hozzászólásban linkelt Beta 7.0.1 MagiskHidePropsConfig -ot feltettem, de itt vakon vagyok mi is lenne a megoldás. :B

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#3308) crok válasza G4bi89 (#3307) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem ennek se a root-al hanem azzal van baja hogy látja hogy van olyan prop amiben benne van a lineage szó - pont mint [itt].

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3309) ReyFox válasza crok (#3308) üzenetére


ReyFox
csendes tag

Nekem is ugyan ez a gondom. (megint)
Nem láttam olyan propot az enyémen amiben benne lenne a lineage szó, vagy lehet rosszul néztem? :N

(#3310) crok válasza ReyFox (#3309) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát ha nem írod meg hogy hogy nézted.. akkor nem tudom megmondani hogy jól vagy rosszul nézted :D De mondjuk mit mond egy terminálban kiadott
getprop | grep lineage
De nem is írod milyen ROM milyen telefon milyen minden és bármi.. így elég random beleugrottál a semmibe.. két hsz-ed van itt és egyikben sincs benne info erről.. csak annyi hogy valamikor valamin valamire Magisk Deltát használtál MagiskHide-al. Ettől még simán bukta a lineage ha Lineage (vagy lineage-re alapuló) a ROM amit használsz.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3311) ReyFox válasza crok (#3310) üzenetére


ReyFox
csendes tag

Mert tudtam hogy megadod a választ és utána biztosan mondhatom hogy nincs lineages propom :DD
Amúgy OnePlus Nord CE 5G (EB2103) original rom van rajta OxygenOS EB2103_11_C.09, legfrissebb Magisk, USFN, Shamiko stb. stb.

(#3312) crok válasza ReyFox (#3311) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát akkor nálad teljesen máshogy kell a dolgokhoz hozzáállni mert a ROM semmit nem old meg helyetted. USNF-ből mi van fent? Displax v2.4.0-MOD_2.0? Remélhetőleg DenyList-ben nem volt változás (azért nézd me hogy minden ami kell DenyList-en van-e, OTP - mivel Zygisk és USNF és Shamiko is kellett így a Google Play Services és a Google Play Store NE legyen DenyList-en és ne legyen Enforced a DenyList). Ha van fent Shamiko akkor Zygisk is be van kapcsolva, tehát a Shamiko is fut? Magisk app hide be van kapcsolva, random néven van a Magisk? Play Integrity Check mit mond? Ruru mit mond? Valami baseline-t csináljunk már hogy honnan indulunk.

Az a baj hogy gyári ROM vagyis kell az USNF ahhoz meg Zygisk és injection is - vagyis egyelőre felismerhető a Zygisk..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3313) G4bi89 válasza crok (#3308) üzenetére


G4bi89
senior tag

Kisregény
A fentebb említett OnePlus6 mellett (ami amúgy nem az enyém, így távolból nem tudtam jobban tesztelni...még) kipróbáltam még pár telefonon. :DDD

Szóval a fiókból elővettem, a jó régi OnePlus3-at, Lineage 18.1-el. Legnagyobb meglepetésemre root és minden hack nélkül működik. :Y Aztán rootolás után már sehogy.
Következett a mindennapi használatban lévő OP8T (gyári Andorid13, Magisk, USNF 2.4 mod2.0, magiskhide, zygisk) ahol szintén nem megy. Plusz adalék, hogy én Erste-nél vagyok az simán megy Gpay-el együtt.

Strong integrity ahol legtöbbször elbukik a dolog.

ps: Próbáltam Shamiko + enforce denylist off kombinációval is, de ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#3314) crok válasza G4bi89 (#3313) üzenetére


crok
Topikgazda

Most nem tudok gyári ROM-ot feltenni semmire hogy megnézzem pontosan.. de..

Ruru mit szól hozzá? Lát valamit? SELinux, etc.. Mert szerintem nem.. de jó lenne tudni! Valamint hogy tetted fel a Magisk-t? Akár flash-elted akár patch-elted a megfelelő image-et akkor is rákérdezett egyszer hogy restart kell a helyes működéshez - az megvolt?

Ha Magisk nélkül a vegytiszta Lineage 18.1-en (simán csak egy mellé flash-elt GApps mellett) elindult akkor nem keres "lineage"-et se és nem is néz Play Integrity-t se ugyanis a Lineage nem spoof-ol semmit.. a Play is "not certified" kell legyen. Piszkáltál ott még valamit?
Mert ha nem..
Akkor viszont marad a bekapcsolt Zygisk ami az USNF miatt injektál és van némi nyoma.
Vagy az USNF használata mellett is DenyList-re tetted a Google cuccokat ami ugye marhaság, egyrészt úgyis kiveszi a denylist-ről a modul service.sh-ja másrészt gondolj bele: ha USNF és enforce denylist mellett denylist-re teszed a Google alkalmazásokat akkor tulajdonképp még azelőtt megölöd a modul munkáját hogy elkezdhetné: az enforce miatt a Magisk és így a Zygisk se nyúlhat az alkalmazásokhoz / folyamatokhoz. Ha volt ilyen helyzet akkor simán értem miért bukott a Play Integrity.

"Shamiko + enforce denylist" ugyanezért nem jó, mert ha enforce-olod a denylist-et akkor a Magisk és így se a Zygisk se LSPosed se semmi nem nyúlhat ezekhez az alkalmazásokhoz / folyamatokhoz.

A kdrag0n USNF és a Displax helyett (törölve előtte őket) kipróbálhatod a chiteroman féle Play Integrity Fix-et. De előbb azt kéne tudni hogy Play Integrity-n átmegy-e (van rá app de a Play Store-ből is lehet Play Integrity API tesztet csinálni), és hogy helyesen állítottál-e be mindent ehhez egyáltalán. De mondom, ha a fentebbiek igazak akkor elképzelhető nem is nézi (ami meglepne mert az OTP az SN-t az nézte, fura lenne ha nem térnének át.. vagy épp most migráltak át a legeslegeslegvégén kb..).

PS: "Strong integrity ahol legtöbbször elbukik a dolog." -- strong integrity-n biztosan bukni fog (a hetekben volt egy bug amivel átment vagy 5..6 napig az USNF de befoltozták - és csak bug miatt mehet át..) hiszen USNF-el is csak annyit lehet elérni hogy a másik kettőn átmenjen, hardware attestation-t spoof-olni lehetetlen, ami most volt az "bug" volt amit be is tapasztottak gyorsan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3315) crok válasza crok (#3314) üzenetére


crok
Topikgazda

Valamiféle tranzíció van most épp a háttérben Google oldalon.. most meg egészen sok próbálkozónak a displax 2.4.0 mod 2.0-ról downgrade-elve a mod 1.3-ra megy rendesen a basic és a device PI check úgy, hogy a 2.0 meg teljesen elhasal.. :U hjajjj imádom..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3316) kukukk válasza crok (#3314) üzenetére


kukukk
csendes tag

Xiaomi Mi 9t pro, portolt miui 14 rom.
Magisk 26.1 hide, zygisk on, denyList on, Otp app hozzáadva, a safetynet-fix-v2.4.0-MOD_2.0 van fent de a legújabb Otp (2.87) nálam is elhasal. Mentésből visszaraktam a 2.82.2 változatát az Otp app-nek, azzal minden oké.
Ruru ezt írja: [kép] [kép]
Arra gondoltam az lehet a baj hogy az új Otp látja Magisk-et, ezért próbaképp lefagyasztottam és így már működik.
Ruru a fagyasztás után: [kép]

(#3317) crok válasza kukukk (#3316) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez de jo otlet! Mindenki most a Zygisk felfedezhetoseggel van elfoglalva.. es nalam pl. alap a fagyasztas, nem is gondoltam ra..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3318) user26 válasza crok (#3317) üzenetére


user26
aktív tag

Üdv!
@crok, nem akarlak idegesíteni, csak megerősítő választ szeretnék tőled. Tehát jelenleg, ha az OTP app verzió 2.87, akkor az nem indul el, hiába van beállítva a magisk, olyan esetben ahol kell a safetynet-fix-v2.4.0-MOD_2.0, ha 1.3 -ra van vissza cserélve a mod, akkor ellenben elindul.
2.0 -s modnál jelenleg pl az AirFrozen -el (v1.2.6.3) le kell fagyasztani a Magisk-t, és elindul ott is.
Ahol pedig nem kell a safetynet mod, mert a ROM -ba benne van, ott is jelenleg a fagyasztási procedúra aktuális ?

1, Legfrissebb Derpfest ROM, 12T Pro_diting 23.08.09, nem kell a safetynet mod.
2, Legfrissebb Evo X ROM V7.9.7, 12T Pro_diting , kell a safetynet mod.
(rom telepítés, és API ellenőrzés után én így értelmeztem... )

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#3319) the radish válasza crok (#3317) üzenetére


the radish
senior tag

Mármint fagyasztjátok a magisk alkalmazást? De akkor a modulok és a root sem működik. Vagy tévedek?

(#3320) crok válasza the radish (#3319) üzenetére


crok
Topikgazda

the radish:
Tévedsz, igen, minden működik, a Magisk alkalmazás csak arra kell hogy beállítsd hogy hogy működik a Magisk daemon és a modulok ha vannak.

user26: igen, ha jól értelmezem a kérdésed akkor jelenleg talán így működik az OTP. Kis mókolás kellhet a Displax USNF verzióval, igen, hátha ez is majd egységesedik a köv. verzióban -- de majd úgyis elk.*ja a Google, nem kell aggódni :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3321) Trailblazer válasza user26 (#3318) üzenetére


Trailblazer
addikt

A legújabb Evo X rom egy szemét. Visszaváltottam crDroidra inkább...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3322) mobilizmo válasza Trailblazer (#3321) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem a crDroid sem jó csak MagiskHide-al. Viszont USNF_mod2-vel, Zygisk-el, kényszerített tiltólistával, működik minden.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3323) crok válasza mobilizmo (#3322) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem nem amiatt mondja hogy egy szemét az EvoX..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3324) Trailblazer válasza crok (#3323) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, nem csak emiatt. Nyúlik a rendszer, mint a takony. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3325) JayZ


JayZ
tag

Sziasztok, én sem tudom használni az OTP appot :( 1.3 safetynet fix verzióra rollback sem segített.

Erre az airfrozen appra Ázsiai betűs 2016os találatot kaptam, annyira nem vonzó :DDD segítsetek pls. Oneplus 8t android 12 gyári rom

(#3326) crok válasza JayZ (#3325) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglalóban ott van az AirFrozen amit nyugodtan letölthetsz (nem kell keresgélni meg himihumi megoldásokat használni..) meg más megoldások is:
"Titanium Backup, Swift Backup, Ice Box (érdekes módon root nélkül (device admin móddal) is tud fagyasztani) vagy az AirFrozen (@XDA - @GitHub - @APKPure - @Aptoide) segítségével jegeled magát az elrejtett Magisk app-et"

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3327) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ezekkel a beállításokkal a gránit bank és a revolut app is működik, de a google wallet felismeri a root-ot. most kellene az a fagyasztgatás?


"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#3328) crok válasza janakbacsi (#3327) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, az teljesen más miatt jött fel.

Neked a kdrag0n féle USNF-et kellene most törölni, restart majd a Displax féle legfrissebbet feltenni és restart valamint a Google Play Services és Play Store adatait törölni. Meg nézni a Play Store Developer options-ben vagy a Play Integrity API Check-ben egy check-et.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3329) janakbacsi válasza crok (#3328) üzenetére


janakbacsi
őstag

szerintem így jó lett. köszi. play store dev. opt. hol érem el?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#3330) crok válasza janakbacsi (#3329) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglalóból:
magában a Play Store-ban is elő lehet hozni a Play Integrity API check ellenőrzés értékét amit maga a Play Store csinál:
Nyisd meg a Play Áruházat -> jobb felső sarkok saját profil fotó -> Beállítások -> Névjegy -> Play Store verziót nyomkodni 8..10x amíg be nem lép a fejlesztői módba -> Általános -> Fejlesztői beállítások -> Integritás ellenőrzése -> Tesztelni fogja és kiírja az eredmények.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3331) Trailblazer válasza crok (#3326) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ezt az AIrFrozen-es linkedet megnyitottad? Tedd meg.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3332) crok válasza Trailblazer (#3331) üzenetére


crok
Topikgazda

Mindet megnyitottam természetesen és mind valid, a GPlay-es azért maradt benne mert nem tudni hogy temp. vagy véglegesen került ki a Store-ból ("tiltott API használat" vagy csak amiatt mert nem lett frissítve a min- és targetSDK). Mindenesetre az összes link valid.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3333) Trailblazer válasza crok (#3332) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nálam ezt látni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3334) Trailblazer válasza crok (#3332) üzenetére


Trailblazer
addikt

Látom immár, van lehetőség máshonnét is beszerezni, de ebből 2019-es a legfrissebb?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3335) crok válasza Trailblazer (#3334) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, nincs miert hozzanyulni, azota is ugyanugy mukodik a droid..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3336) Trailblazer válasza janakbacsi (#3327) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egyébként egyenként lenyitva ezen appokat a DenyListben, vannak kipipálatlan tételek még ott, azért nem megy végig a kék csík a neveik fölött.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3337) Grapestain


Grapestain
csendes tag

Case study:
Kiindulási állapot:
Redmi Note 9 Pro (joyeuse), MIUI 12, Android 10
Magisk 24, Zygisk enabled, Enforce DenyList enabled
MagiskHide Props Config v6.1.2 feltk;ve, basic attestation forced és pass
OTP denzlist-en, működik szépen

Ma OTP elindít és elkezd rinyálni. Mivel nemrég USB Debugot kapcsoltam, gondoltam amiatt, kikapcs, próba, továbbra is.

Jelenlegi állapot: OTP ismét megy.
Módosítások:
Restore Magisk app (frissítéshez, mert a 26 lehet máshogy rejti, mint a 24)
Magisk és Magisk App frissítés v26.1-re
MagiskHide Props Config reset: terminal, su, props, "r" opció
MagiskHide Props Config modul deaktivál
safetynet-fix-v2.4.0-MOD_2.0.zip modul telepít, aktivál
Magisk app elrejtés (hatástalan)
Magisk app freeze-elése Titanium Backup-pal

Egyrészt örülök, hogy megy, nyilván, és hogy ismét mások szívtak vele hónapokat, hogy én egy óra alatt megoldjam, nincs okom panaszra.

Ugyanakkor az meg szomorú, hogy korábban elég volt a Magisk hide, most meg már freeze-elni kell. Ez azt jelenti, hogy az OTP app a háttérben elkezd végigloop-olni az összes telepített alkalmazáson és megnézni, hogy valamelyik nem Magisk-e? Ez most komoly? Erre utal hogy néha akár 10-15mp-ig is megy, mielőtt kitalálja, hogy ja, inkább mégsem.

(#3338) crok válasza Grapestain (#3337) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van, de mas banki alkalmazasok ezt mar regen csinaljak. :W

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3339) Grapestain


Grapestain
csendes tag

Nem kérdezem meg, hogy mégis mi köze van hozzá, hogy milyen appjaim vannak...

UI: Freeze sem elég neki, Hide + Freeze kell.

(#3340) horusok


horusok
csendes tag

Sziasztok!

OTP app (2.87.0) miatt kérnék egy kis segítséget.

Kipróbáltam:
#3337 Grapestain
#3318 user26 crok #3317

egyik megoldás sem segít. Elindul, belépek, pillanatra mindent látok, aztán böngészőben az OTP oldalát betölti.

Redmi Note 9 Pro MIUIv14.0.3.0 SJZMIXM Android 12
Magisk 26.1

Esetleg valakinek lenne még ötlete? Vagy valamit nem jól csináltam?

köszönöm

(#3341) crok válasza horusok (#3340) üzenetére


crok
Topikgazda

Na, ebbe pont beleválasztottál erősen mert egy pontosan ilyen van most a kezemben.. Xiaomi.EU vagy gyári ROM? Mert Xiaomi.EU-n pl. simán indul, kéri a nevet-jelszót kanyar nélkül. Szerintem valamit kihagytál.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3342) horusok válasza crok (#3341) üzenetére


horusok
csendes tag

Szia. Xiaomi EU.
Nem kér nevet és jelszót. Ujlenyomattal lépek be. Be is lép de 1-2 másodperc után kilép.
lehet törölnöm kellene az otp app adatait és újra bejelntkezni?

(#3343) crok válasza horusok (#3342) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát lehet.. de Xiaomi.EU-n USNF se kell meg gyak. semmi..
- Magisk 26.1 (Vagy canary 26105)
- Magisk Hide bekapcsolva vagyis a Magisk app random package ID-val van telepítve
- Modul semmi se kell (ezen a készüléken most egyedül a Systemless hosts van fent).
(Ha viszont használsz valamit akkor írd meg mit mert az okozhat gondot!)
- Zygisk bekapcsolva
- Enforce DenyList bekapcsolva
- DenyList: Google Play Services összes, Google Play Store összes, OTP, ésatöbbi..
(Igen, mivel nincs USNF mert a ROM jól működik így a Google Play Services és Google Play Store-t ilyenkor kell felvenni a DenyList-re mert nem szabad hogy a Magisk-t és nyomait lássa)
- AirFrozen-el fagyasztom a Magisk alkalmazást
- OTP indul simán, kéri a login-t, etc.

A ROM elvégzi még mindig amit az USNF is tenne viszont ha felteszed az USNF-t akkor
99.999% össze fog akadni azzal amit a ROM-ban csinál a framework..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3344) horusok válasza crok (#3343) üzenetére


horusok
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Sikerült.

OTP app adatok törlése.
Csak a systemless-host van a modulben.
Magisk hidden bekapcsolva és Titanium Backuppal jegelve.
Deny listben minde alkalmazás és rendszer progi berakva, ami tartalmazta a google szót.

Így megy. Most elkezdem kiszedegetni, az alkalmazásokat.

Köszönöm mégegyszer.

(#3345) G9117


G9117
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is sikerült megoldani (XIAOMI Mi 11, xiaomi.eu ROM - MUI 13.0.9 stabil verzió). A titok az lehet, hogy hiába rejtjük el a Magisk appot, az OTP alkalmazás ravasz módon megtalálja. (Arra is van találó kifejezés, hogy nem árulja el, mi a baja, csak egy általános információkat adó weboldalt nyit meg helyette...)

Én telepítettem az AirFrozen-t, a megfelelő beállítások után (Zygisk bekapcsolva/DenyList konfigurálva) lefagyasztottam AirFrozen-nel a rejtett Magisk-et (v26.1). Még csak újraindítás sem kellett, az OTP alkalmazást már lehetett futtatni.

Remélem, általánosan is működni fog a dolog mindenkinél, aki használni szeretné!

Továbbá köszönöm a korábban leírt infókat, amik segítettek!

Üdv

G.

(gyorsabb kommunikációs lehetőségek: +36703104957 - SMS, Viber, vagy georgie9117@gmail.com)

(#3346) crok válasza G9117 (#3345) üzenetére


crok
Topikgazda

A Ruru-t linkelted de köszi a megerősítést hogy működik a módszer ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#3347) the radish válasza crok (#3346) üzenetére


the radish
senior tag

Igen, nálam is a fagyasztás volt az i-n a pont. :)

(#3348) Luciferkó


Luciferkó
csendes tag

Köszönöm mindenkinek. A fagyasztás nálam is megoldotta az OTP-s problémát :R

(#3349) Trailblazer


Trailblazer
addikt

De egyébként a Magisk repoban fellelhető Magisk-fagyasztó modul is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3350) user26 válasza Trailblazer (#3349) üzenetére


user26
aktív tag

Azt hiszem erre én vagyok a példa :D Kicsit szájbarágósan ha le van írva a tőrténet, akkor aha, valóban... :D Bocsi még reggel van :DDD Tudom, tudom aki nem ért hozzá ne csin semmit...

Xiaomi fan I 12T Pro I

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.