Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) mzso


mzso
veterán

Helló!

Gondolkodom egy ilyen Yettel flottás csak adat SIM-en. De sokan azt zengik, hogy dupla-tripla olyan gyorsan merül tőle a telefon. A vélekedések szerint a publikus IP cím, meg a botnetek, malwarek, stb miatt.
Erre ki lehet találni valami trükköt Macrodroiddal. Gondolok én olyanra, hogy kikapcsolt képernyő mellett 15-20 percenként aktiválódna csak a mobilnet (ha nincs wifi) egy pár percre, amúgy inaktív lenne.

Nem tudom mennyire lenne ilyen hatásos, vagy hogy mennyi lenne az energiaköltsége egy ilyen makró futásának.

[ Szerkesztve ]

(#3502) AtHoS válasza mzso (#3501) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aztán mennyi adatra lenne szükséged?
Csak mert, ha 50 GB elegendő lenne, akkor nevezz be egy aktív hangcsomagra, ami jelenleg 1070 Ft-tal több, mint az ugyanennyi adatot tartalmazó csak adatcsomag, így nem kellene gondolkodnod mi mennyit fogyaszt :B

Amúgy igen, jobban merül csak adat SIM-mel, mert publikus IP-t oszt a szolgáltató (míg a hangcélú SIM NAT-oltat kap) és elvileg a kívülről érkező scenneléseket kell a telefonnak lekezelenie, míg NAT-olt esetén megteszi ezt a szolgáltatói tűzfal

[4Grider tesztje: NET vs. ONLINE apn fogyasztása]

read-only mode on the forum

(#3503) mzso válasza AtHoS (#3502) üzenetére


mzso
veterán

Nekem elég 10-20 giga is. Csak legyen olcsó. De hanggal drágaság van. Csak adat csomagban már 2000 környékétől lehet kapni.

(#3504) zeon.hu válasza mzso (#3501) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Bullshit...
Évek óta yettel kártyám van (csak adat) flottában, korlátlan nettel, nem merül lényegesen gyorsabban a telefon tőle (több telefonban is volt már).
Nyilván van különbség, de elhanyagolható.
Csak egy példa: a Mi Max 3 ezzel a kártyával is hozott 11 órás SOT -ot.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3505) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Telefon :

Xiaomi 11T Android 13, legfrissebb MIUI 14

Macrodroid legfrissebb, fent van az MD helper és a xiaomi MD helper is, minden engedélyt megadtam nekik.

Van egy makróm, hogy ha elmegyek itthonról akkor a telefonon kikapcsolja a wifit. Ezt tök jól műxik, kérdés nélkül.

A másik makróm, hogy ha hazaérek kapcsoljon be a wifi, de itt nem automatikus, mindig rákérdez, hogy engedem-e a xiaomi MD helpernek, hogy kapcsolja be a wifit...ez legalább egy plusz mozdulat... :DD

Ennek így kell működnie?

Előre is köszönöm a választ.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#3506) mzso válasza zeon.hu (#3504) üzenetére


mzso
veterán

Hát, azért elég sokan mondták már.
Mi az a SOT? Az lehet on és off is...

(#3507) DrKapocs válasza mzso (#3506) üzenetére


DrKapocs
őstag

SOT or Screen on Time is the number of hours the screen was on.
Nem tökéletes mérőszám, de kedvelt. Nem mindegy, hogy filmet nézel, amíg a kijelező aktív vagy valami durva játékkal játszol. Itt egy jó kis írás róla.

(#3508) szimi57 válasza D1L1ZS (#3505) üzenetére


szimi57
őstag

Eseménynek mit adtál meg?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3509) D1L1ZS válasza szimi57 (#3508) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Területre érkezés (otthon)

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#3510) szimi57 válasza D1L1ZS (#3509) üzenetére


szimi57
őstag

12X-en működik. Megadtál minden engedélyt a Wifi helpernek?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3511) D1L1ZS válasza szimi57 (#3510) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Hmmm.

"Nearby devices" nem volt engedélyezve, de most azt is megadtam neki... Majd meglátjuk.

Az MD helpernek és a xiaomi MD helpernek megadtam minden engedélyt, csak a képernyő záron megjelenítést és display popup windows while running in the backround opciót nem...

Az is kellhet?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#3512) AtHoS válasza zeon.hu (#3504) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nézz már rá légy szíves, hogy az évek óta használt adatkártyád milyen APN beállítással dolgozik? Csak mert a régen kiváltott adatkártyák még működnek Online APN-nel, míg az újakkal CSAK a NET apn használható.

Nálam Y adatkártya NET apn-nel, mobilnetet használva, lekapcsolt kijelzővel, semmi használattal TAB S8+ 10000mAh-s akkuval 1%/óra és ugyanezt produkálja a mostani TAB S9 (8400mAh) is ugyanazzal a netes SIM-mel.
Ha letiltom a SIM-et és wifi-re rakom a TAB-ot, akkor - ugyanúgy lekapcsolt kijelzővel, semmi használattal - 1%/6óra.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3513) szimi57 válasza D1L1ZS (#3511) üzenetére


szimi57
őstag

Más nálam sincs.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3514) zeon.hu válasza AtHoS (#3512) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jogos, online az APN. :R
Viszont annyira nem régi, talán 2 (3?) éve lett cserélve, mert a korábbi eldobálta a hálózatot.

#?*@&!

(#3515) AtHoS válasza zeon.hu (#3514) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem a SIM életkora a lényeg, hanem, hogy mikor aktiválta a szolgáltatást a Y ill. nálad Telenor. Anno korlátlan adathoz lehetett adatmegosztót is igényelni, egy ideje korlátlanhoz már nem lehet. Szóval "akörnyékén" volt egy jelentős változás.

De amúgy linkeltem, amit 4Grider "kimért" ugyanazon a telefonon Online vs. NET apn beállítások mellett (2.8x-os fogyasztási különbség). Amelyik adatkártya működik Online APN-nel, az működik NET APN-nel is, viszont fordíva ez már nem igaz.
Mivel a tied is megy Online APN-nel Te is nyugodtan kipróbálhatod mi lesz a végeredmény, ha átváltod az APN beállítást NET-re pl. egy alvás idejére

read-only mode on the forum

(#3516) zeon.hu válasza AtHoS (#3515) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Talán lesz majd rá idő, amúgy érdekel is az eredmény.
Thx!

(Egyébként ezt a szolgáltató nem tudja vagy csak nem érdekli?)

#?*@&!

(#3517) AtHoS válasza zeon.hu (#3516) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem anno ez legál volt és mivel így értékesítették ezért nem "tudják/akarják" korlátozni. Újra viszont nem engedélyezik...szvsz.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3518) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

🎄BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT KIVÁNOK MINDENKINEK! 🎄

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3519) kanyi51 válasza Mcrazy (#3518) üzenetére


kanyi51
senior tag

Viszont !! Szintén mindenkinek.

(#3520) PistiSan


PistiSan
addikt

Yettelnél van már VoWifi, be is kapcsoltam, jól működik..... aztán este amikor szokás szerint repülő módba megy a telefonom, feltűnt hogy a VoWifi továbbra is aktív, tudok hívást indítani, és fogadni is amíg a wifit ki nem kapcsolom.
Macrodroidban nem találtam erre vonatkozó beállítást, samsung telóm van, a rutinok között sincs ilyen. Egyenlőre kikapcsoltam ezt a funkciót, ha sikerül automatizálni a vowifi kapcsolást akkor addig, ha nem, akkor lehet át kéne gondolnom, hogy este csak némítsam a telefont.

(#3521) kanyi51 válasza PistiSan (#3520) üzenetére


kanyi51
senior tag

Kaptam egy Samu Galaxy Watch 6-os órát. Hogyan tudnám telefonrol elérni kezelni ? A telon kiválloan megy a a Makro semmi gond vele. Köszi mindenkinek..... és B.U.É.K !!!!!!

(#3522) zeon.hu válasza kanyi51 (#3521) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A Galaxy Wearable alkalmazás miért nem jó?
Vagy amit az tud, annál többet szeretnél?

#?*@&!

(#3523) Oldman2 válasza zeon.hu (#3522) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Szerintem a Macrodroidot szeretné az óráról elérni...
:F

(#3524) zeon.hu válasza Oldman2 (#3523) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Hogyan tudnám telefonrol elérni kezelni ? "

Akkor nem jól fogalmazta meg... :D

Egyébként akkor talán az órára a G-Voice assistant, ha a MD parancs bevihető a Google segédbe/home-ba.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3525) zeon.hu válasza zeon.hu (#3524) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Amúgy ez megy, el is felejtettem, régóta nem használtam:
Run "parancs neve" to Macrodroid

#?*@&!

(#3526) kanyi51 válasza Oldman2 (#3523) üzenetére


kanyi51
senior tag

Bocsánat nem volta elégé világos. Az órával egyelöre ismerkedem. a telefonon a MD este bekapcsolja a rep. modot, és reggel meg ki. ugyan ezt szeretném elérni az órán is pl. mert láttam ott is repülö modot.

(#3527) zeon.hu válasza kanyi51 (#3526) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az óra alkalmazásában van időzítésre lehetőség.

#?*@&!

(#3528) kanyi51 válasza zeon.hu (#3527) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nem tudom, nekem vagy nincs, vagy csak nem találoom.

(#3529) zeon.hu válasza kanyi51 (#3528) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Galaxy wearable?
Haladó - ne zavarjanak, klikk rá, ott lesz az időzítés.
Ez ugyan nem repülő mód, de így a kapcsolat megmarad az óra és a telefon között, viszont nem rezeg és nem ébred a kijelző.

(De ez itt már nagyon off, gondolom az óra topikjában többet tudnak segíteni. Nekem csak Gear S3 van.)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3530) kanyi51 válasza zeon.hu (#3529) üzenetére


kanyi51
senior tag

Értem, kösz

(#3531) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

🍾🍾🍾🍸 BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK! 🍸🍾🍾🍾

Üdv: Mcrazy

(#3532) Dolphine válasza Mcrazy (#3531) üzenetére


Dolphine
addikt

BUÉK Neked is! :R:C

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3533) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Van egy egyszerű makróm, ha sms érkezik, akkor erről szóban tájékoztat.

Viszont kizárólag akkor aktiválódik, ha feloldom, fel van oldva a telefon.
Hol a hiba?

Illetve ahogy nézem, elvileg akkor is szólt, amikor jött az sms, csak akkor éppen nem voltam telefon közelben.
De feloldáskor ismét:

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3534) Mcrazy válasza zeon.hu (#3533) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szerintem a második értestés már egy külön sms.
De miért nem használod az SMS érkezett eseményt?
Azt lehet csinálni, hogy be kell építeni a makróba egy While/Do ismétlést, ami mondjuk 30mp-1percenként megismétli a szövegfelolvasást addig, amig a kijelző le van zárva.
pld

:

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3535) zeon.hu válasza Mcrazy (#3534) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem, csak 1 sms érkezett és eddig is ezt csinálta.
Akkor érkezett, amikor a zuhany alatt voltam, a telefon le volt zárva. Feloldáskor ismét aktiválódott.

#?*@&!

(#3536) energiezolee válasza Mcrazy (#1706) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Sajnos már nem él a link! Esetleg föl tudod valahová tölteni újra?
Illetve nekem több router is van! Segítesz majd megoldani, hogy mindegyikkel működjön?

Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#3537) Mcrazy válasza energiezolee (#3536) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Fel tudom tölteni és segíteni is tudok, de ez első sorban olyan esetekre készült, ahol az eszközök egyáltalán nem kapcsolódnak át az erősebb jelű hálózatra. Viszont ennek megvan a hátránya is. Többek között, hogy folyamatosan (a makróban 30mp) monitorozni kell a hálózati jelerősséget, ami többlet akkufogyasztással jár és nem utolsó sorban, ha működik is, átcsatlakozáskor szakadás jön létre a kapcsolatban, ami pld egy Mesh hálózat esetén nem valószínű.
Én mindenek előtt, mivel több routered is van, egy Mesh hálózat kiépítését javasolnám, amihez az Otthoni hálózatok topikban kaphatsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3538) AtHoS válasza Mcrazy (#3537) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Attól, hogy több routere is van még azok megvásárlása előtt gondolkodni is kellett volna. Ezt a minimális dolgot egyelőre nem tudjuk, hogy sikerült-e megugrani :B addig pedig talán a Mesh hálózat ismertetése lehet a célravezető infó, hátha célba is talál. Aztán lehet gondolkodni, hogy mijafrászért nem így lettek kiválasztva a routerek...de hátha stimmel minden, csak nem ártana konfigolni az eszközöket :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3539) energiezolee válasza Mcrazy (#3537) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszönöm, de az én hazamnak brutálisan vastag falai vannak, kb 60 cm-esek és nagy is a ház. 180 m2 és fura elrendezése is van, szóval nekem muszáj több mint 2-3 routert használni, ráadásul nálam nagyon alacsony fogyasztású (1W) és rettentő olcsó routerek vannak, amiket nem szeretnék lecserélni drágább, 50-150 ezer forintos termékekre, és több udvaron lévő helyiségben is van router, ezáltal nekem jópár mesh router kéne a teljes terület lefedéséhez. Amúgy mindegyik router több dolgok is csinál, tehát a különböző feladatok ellátása miatt sem tudom helyettesíteni őket. Pl.: egyik usb-s nyomtatót alakít át hálózati nyomtatóvá, és közben tud szólni róla net rádió vagy pendrive-ról bármilyen MP3, másik automatizációról gondoskodik, újabb 2 pedig újfent MP3 és rádió hallgatásra is van használva wifi szórás mellett és még hőmérő szenzorokkal is fel van szerelve és még van pár...

Olyat nem lehet a makróban, hogy csak wifi bekapcsolásakor keresse meg a legerősebb hálózatot és arra csatlakozon? Utána nekem már nem kell semmit scannel-getni. Ha már felcsatlakozott akkor nem megyek máshová a házban.

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#3540) energiezolee válasza AtHoS (#3538) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Látom szereted tudatlan hülyének tartani az embereket, úgy hogy kb. semmit nem tudsz az adott helyzetről! :)
Neked nem kellett volna (a te szavaiddal élve) minimálisan gondolkodni mielőtt ilyeneket írsz, úgy hogy nem is ismered a részleteket? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#3541) AtHoS válasza energiezolee (#3540) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Annyit tudok, ami le lett írva. Pont. Ezt gondolom Te sem vitatod ;) Szóval értelmes, megfelelő tartalmú kérdésben nem lehet segíteni senkinek, mert nem ül mellette aki tanácsot tudna adni ebben :DDD

pl. Leírtad milyen típusú routereid vannak? Nem láttam...de lehet csak benéztem, ezért elnézésed kérem :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3542) Mcrazy válasza AtHoS (#3541) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem kell mindjárt nekiszaladni a másiknak. Azért vagyunk itt, hogy segítsünk. Ha megoldható valami MD-al, akkor megoldjuk, ha nem lehet, akkor úgyis más után kell nézni. Van aki szereti a megszokott dolgait és amit csak lehet, azzal akar megoldani. Nincs ebben semmi rossz.
Azért megjegyzem, hogy nálam sem hozott megoldást a Mesh. Vettem két egyforma Asus routert és a Huawei telefonok az istenért sem akarnak roamingolni.

Üdv: Mcrazy

(#3543) AtHoS válasza Mcrazy (#3542) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ki szaladt kinek? Írtad, hogy MESH lenne a megfelelő megoldás. Erre írtam megjegyzésként, hogy nem biztos értelmesen gondolkodott a "több router beszerzésénél" a kérdező.

Sajnos ez nagyon ült részemről, mert fillérbaszás kategóriájába kerültünk, amire nem MESH lesz a megoldás, mert nem is hajlandó ilyen irányban fejleszteni/pénztkidobni.

Nálam nincs mesh, szerencsére 1 router úgy-ahogy kiszolgálja a jelenlegi felállást és P30 is simán vált 5G-2.4G között. Szóval mesh-ben kvára nincs tapasztalatom, elhiszem amit mások írnak róla :B

read-only mode on the forum

(#3545) szimi57 válasza Piers (#3544) üzenetére


szimi57
őstag

1. Akku töltöttségi szint figyelmeztetés 90 %-nál.
2. Ha van-nincs működő WIFI kapcsolat, akkor az adatkapcsolat ki-be kapcsol.
3. Értesítés és nem fogadott hívás esetén, ha a készülék egyébként némítva van, folyamatosan prüttyög feloldásig.
4. Fényerő állítás lux értéktől függően.
5. SMS-t küld az asszonynak, hogy nyissa ki a garázsajtót. :D
6. Jelez, ha nem kapcsolódik az okosóra.
7. Riaszt, ha riaszt a riasztó.
8. Fogadja a bejövö hívást, ha a fülemhez emelem.
9. Hossszú kattintás üres ikonokon: NFC-s fizetés, leállítás menü megnyitása, akkumulátor menü megnyitása
stb.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3546) Plug Life válasza Piers (#3544) üzenetére


Plug Life
senior tag

Ébresztés kikapcsolása szabadnapokon naptár alapján (folyamatos munkarend, bármely nap lehet munkanap/szabadnap)

(#3547) Mcrazy válasza AtHoS (#3543) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem akarok tovább erről témázni és magyarázkodni, példálózni.
Az a kérésem, hogy a jövőben se nyilvánosan, se burkoltan ne minősíts senkit. Ha tudsz és akarsz segíteni, azt nagyon megköszönöm mindenki nevében, ha nem vagy esetleg bosszant a kérdező, akkor csak görgess tovább és ne foglalkozz vele, majd a többit én elintézem.
Köszönöm!

Üdv: Mcrazy

(#3548) energiezolee válasza AtHoS (#3543) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Esetleg elolvastad, amit írtam? Nekem a vastag falak és a hatalmas ház miatt legalább 5 mesh eszköz kéne! Lehet még több is. Na az már egyáltalán nem filléres dolog. És mivel csak telefonnal vagyok wifin, és azzal is csak nagyon ritkán, így egyáltalán nem áll szándékomban még egy telefon árát belefektetni a megoldásba! Az hogy te mire szórod el a pénzed, az a te dolgod, viszont én minden egyes kiadást többször átgondolok és próbálok mindent a lehetőségekhez mérten költséghatékonyan megoldani! És ez nem fillérb@szás, hanem átgondolt cselekedet. Ha nem tudsz segíteni, akkor kérlek (ahogy Mcrazy is tette) tartsd meg magadnak a véleményed, az előitéleteid továbbá a megjegyzéseid! Nagyon köszönöm! És elnézést kérek az Off miatt. :R Részemről itt befejeződött a nem ide való hozzászólás...
UI.: köszönöm Mcrazy-nek hogy kiállt értem!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#3549) iker62 válasza Piers (#3544) üzenetére


iker62
csendes tag

Akkumulátor merülést, töltést, és töltöttséget figyelő makróm.

Üdv! iker

(#3550) vgyuri válasza iker62 (#3549) üzenetére


vgyuri
őstag

Szép, viszont a feltételek átfedésben vannak, elég volna a ≤24 és ≥78-at megtartani.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.