Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Mcrazy válasza tomy86 (#3350) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szerintem Ő a Google naptár app-ot használja és emlékeim szerint (de ez lehet, hogy azóta változott) nem jelez 5 percnél rövidebb időre beállított eseményt. Ezért a MD események nem is aktiválódtak.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3352) Dolphine válasza Mcrazy (#3349) üzenetére


Dolphine
addikt

Háromnál nem működik! :O Az első két eseménynél lefut a makró a harmadiknál nem! :F
Lehet, hogy a vagy művelet nem jó? Vagy feltétel kell?

Miközben írok, elindult a makró 10 perc késéssel! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3353) Dolphine válasza tomy86 (#3350) üzenetére


Dolphine
addikt

Beállításbeli probléma volt úgy tűnik, ahogy Mcrazy írta.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3354) Mcrazy válasza Dolphine (#3352) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ez attól is függ, hogy az adott naptárt milyen időközönként szinkronizálja a naptár app.
Nálam az aCalendar 20mp késéssel küldi az értesítést, hogy esemény van.
Ez függ a szerver elérhetőségétől is, internetsebbégtől, hálózatterheléstől.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3355) Dolphine válasza Dolphine (#3352) üzenetére


Dolphine
addikt

Viszont időben állt le! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3356) Dolphine válasza Mcrazy (#3354) üzenetére


Dolphine
addikt

A Naptár nem változik, hiszen egyszer szinkronizál mindent. Vagy nem? Nem is tud szinkronizálni, hiszen nincs neten.
Vagy kettesével (Naptár) hozzam létre az IF parancsokat?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3357) Mcrazy válasza Dolphine (#3356) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem igazán tudom, hogy a naptár app és a MD milyen viszonyban vannak a szinkronizálást illetően egymással. Arra gondolok, hogy amikor a naptár app-ban történik egy változás (új esemény, módosítás, törlés), akkor annak előbb szinkronizálnia kell az adatbázist és ezt figyeli a MD. Tehát a MD nem kérdezi le X. időnként a naptár adatbázist. Azért is gondolom, hogy ez így van, mert a MD beállításaiban az eseményeknél mindennek van -frissítési gyakoriság- beállítása, aminek erre szüksége van, de a naptár nincs a beállítások között.

Üdv: Mcrazy

(#3358) Mcrazy válasza Mcrazy (#3357) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Na azt hiszem megvan a késedelemre a válasz.
Megnéztem a felhasználói fiókokat és a naptár szinkronizálásnál 12:35 volt az utolsó.
Ugyanis akkor teszteltem éppen egy eseményt. Most kitöröltem azt az eseményt a naptár app-ban és megint elindult a szinkronizálás. Ezért gondolom, hogy amikor egy esemény kezdődik vagy végződik, akkor indul egy szinkronizálás az adatbázissal és ennek a szinkronnak a végeredményét figyeli a MD. Ha ez pozitívan zárult és volt a MD számára értékelhető változás, akkor indítja az eseményt, ha bármi meghiúsult, akkor nem fog történni semmi. Na most ez a válasz időbe telik, amig megérkezik. Ahogy korábban is írtam, több tényezőtől is függ és ezért a MD eseménye ettől függően fog aktiválódni kisebb-nagyobb eltéréssel.

Üdv: Mcrazy

(#3359) Mcrazy válasza Mcrazy (#3358) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Azt hiszem most adom fel a naptár tesztelgetést, de végleg.
A történet a következő. Kikapcsoltam a teljes internethozzáférést a mobilon. (mobilnet+Wifi)
A MD figyeli a lokális naptárbejegyzéseket. Internet nélkül az első teszt alkalmával az értesítés több mint 1 perc múlva jelent meg, a MD pedig kb 1perc 20mp múlva jelzett.
2. teszt alkalmával az értesítés 1 perc 30mp múlva jelent meg, de a MD nem érzékelt semmit.
A 3. teszt alkalmával mindent, ami internetet biztosít, visszakapcsoltam. A naptár 50mp múlva értesített, a MD pedig 2 perc múlva jelezte, hogy volt naptáresemény.
Innentől fogva tényleg nem értem, hogy ez az egész hogy működik, de ha valaki rávezetne, megemelném előtte a nemlétező kalapom és nagyon boldog lennék.

Üdv: Mcrazy

(#3360) tomy86 válasza Mcrazy (#3351) üzenetére


tomy86
addikt

Én is azt használom. Bár tény, hogy naptáreseményhez kötött makró teszetelésénél több, mint öt percet szoktam hagyni és ezt elfelejtettem írni.

[ Szerkesztve ]

(#3361) tomy86 válasza Mcrazy (#3359) üzenetére


tomy86
addikt

Van olyan naptáreseményhez kapcsolódó makróm (háttérképcsere), ami holnap hat alkalomal fog lefutni. Megnézem, hogy milyen eltolódás van időben.

(#3362) Mcrazy válasza tomy86 (#3361) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Rendben, köszönöm.
Bár az "Ellenőrzés előre" lehetőséget nem kapcsoltam most be, de a "Riasztás"-t igen, mégsem tudom, hogy miért történnek a késések vagy a kimaradások.

Üdv: Mcrazy

(#3363) tomy86 válasza Mcrazy (#3362) üzenetére


tomy86
addikt

Az ellenőrzés előre opciót én is csak egy naptárhoz kötött makró esetén használom. Ott is azért, hogy már az esemény előtt fél órával némítsa a telefont.
Kiváncsi leszek, hogy holnap milyen eltérések lesznek, mert eddig nem néztem, hogy percre pontosan mikor fut le a makró, mert nem volt fontos az ilyen fokú pontosság.

(#3364) Mcrazy válasza tomy86 (#3363) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Na igen, egy háttérkép beállításnál mindegy, de egy tanítási óránál már nem nagyon.

Üdv: Mcrazy

(#3365) Dolphine


Dolphine
addikt

Látom jól belemerült mindenki a témába :B
Beállítottam hajnali 3 és 4 között az időpontokat kíváncsi vagyok, hogy a napló szerint mikor fut le a makró! ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3366) Mcrazy válasza Dolphine (#3365) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Belemerültünk az elején, de én már inkább kiábrándulok belőle.
Sokféle makrót készítettem már, egész különlegeseket is, de ez a Naptár téma a pontatlanságával, kiismerhetetlenségével eléggé kedvét tudja szegni az embernek. Úgy érzem, hogy ennek a működése nem a hozzáértésen múlik.

Üdv: Mcrazy

(#3367) tomy86 válasza Mcrazy (#3364) üzenetére


tomy86
addikt

Kíváncsiságból beállítottam egy teszteseményt és visszanéztem a rendszernaplót is.
Eddig nálam az esemény kezdete után 2-3 másodperccel lefutott a makró (de csak három eseményt tudtam visszakövetni).
Az viszont tény, hogy a repülőmódtól teljesen összezuhan (ez nálam 1:30-9:30 között van beállítva). Főleg, ami az esemény végét illeti.
1. esemény kezdete 2:00. A makró lefutott 2:00:11-kor ez még rendben
esemény vége 6:00. A macrodroid logban 6:00-kor meg is jelenik, hogy esemény vége, viszont a hozzá tartozó makrót csak 5 perccel később futtatta le.
2. esemény kezdete 1:30. A makró 4 másodperccel később lefut.
esemény vége 4:30. A logban csak 4:50-kor jelenik meg az esemény vége bejegyzés, majd csak ez után 5 perccel, tehát az esemény tényleges vége után 25 perccel fut le a hozzátartozó makró.

Holnap majd megírom, hogy nálam napközben hogy teljesít, ami a pontosságot illeti.

(#3368) Dolphine válasza Mcrazy (#3366) üzenetére


Dolphine
addikt

Ahogy ígértem leírom a tapasztalatokat.
Ahogy tomy86 írta az első makró pontosan lefut, utána eléggé hektikus a dolog.
Van egy elméletem, hogy miért ilyen, lehet, hogy butaság! :DDD
A megfejtés szerintem a rendszer a Doze módja, illetve a Deep Sleep
link
Szerintem ez kavarja össze a MacroDroidot. Ha elméletem nem csal, akkor napközben, amikor többször nézel a telefonodra, nem olyan sűrűn fordul elő a Doze mód, vagy a Deep Sleep, így pontosabban fut le a makró.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3369) DrKapocs válasza Mcrazy (#3346) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ez a makró nagyon elegáns, amit én alkottam az ehhez képest egy tákolmány. Gratulálok! Ezért szeretek ide járni, itt mindig lehet valamit tanulni, hogy mi és mire jó.

Egyébként én is az aCalendart+ használom és azzal betonstabilan vált néma és normál mód között.

(#3370) Dolphine


Dolphine
addikt

A MacroDroidban meg lehet azt adni eseménynél, hogy egy adott napon, vagy egy adott napon belüli időintervallumban (8-14 között) van esemény?
Esemény létrehozásánál van ilyen, hogy adott napon, de ott időpont is van amit nem értek, hogy miért? A dátum és időpont esemény akkor miben különbözik?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3371) DrKapocs válasza Dolphine (#3370) üzenetére


DrKapocs
őstag

Itt találsz egy példát.

(#3372) Dolphine válasza DrKapocs (#3371) üzenetére


Dolphine
addikt

A teljes makró megtekinthető valahogy? :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3373) Mcrazy válasza Dolphine (#3372) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

#3370Dolphine
"Esemény létrehozásánál van ilyen, hogy adott napon, de ott időpont is van amit nem értek, hogy miért? A dátum és időpont esemény akkor miben különbözik?"

Adott napon: A későbbiekben módosítva lesz a következőre: A hét/hónap napján
1. A hét napja: A hét egyetlen napjára és azon belül egy időpontra van beállítási lehetőség.
2. A hónap napja: Az év összes vagy egyetlen hónapjának, egy kiválasztott napjára és azon belül egy időpontra van beállítási lehetőség

Dátum/Időpont: A későbbiekben módosítva lesz a következőre: Időpont adott napon
- A hét bármely napján (akár többet is kíválsztva) egy időpontra van beállítási lehetőség.

Remélem érthető és értelmezhető a különbség a két esemény között.

#3372Dolphine
Nem készült teljes makró. Amit DrKapocs linkelt, az egy bemutató volt abból a célból, hogy kell használni a feltételeket, ha egy eseményt, vagy műveletet eltérő napokon és azon belül is eltérő időpontokban kell használni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3374) tomy86 válasza tomy86 (#3367) üzenetére


tomy86
addikt

Napközben 2-6 másodperc között futott le a makró az esemény kezdéskor és a vége után.
Egy esetben viszont csak 30 másodperccel az után lezdte futtatni a makrót, hogy a logban megjelent, hogy érzékelte az esemény kezdetét.
Az is furcsa, hogy repülőmódban az esemény kezdetét relatíve pontosan érzékeli, de a végét teljesen ötletszerűen (ahogy korábban is írtam).
Amit leginkább nem értek, hogy ha egyszer érzékeli pl. az esemény végét, akkor miért csak jóval később indítja el az ehhez társított makrót.

[ Szerkesztve ]

(#3375) Dolphine válasza Mcrazy (#3373) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

tomy86
Teljesen hektikus akkor ezek szerint.

Mcrazy
A fejlesztő felé vajon van értelme jelezni ezt a Naptáresemény anomáliát?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3376) Mcrazy válasza Dolphine (#3375) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Mindenképp beszélek vele.
Jó lenne tudni, hogy mi okozza, de még jobb lenne, ha tudná javítani.

Üdv: Mcrazy

(#3377) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Egy ilyen makrót lehet/van értelme "elegánsabbá" tenni? (Nálam már ez is előrehaladás volt, hogy össze tudtam vonni 7 makrót egybe az "if - end if" megtanulásával.)

#3372 Dolphine:
Ahogyan Mcrazy fórumtárs is írta, nem a művelet volt a lényeg, hanem az esemény rész. Egyébként csak annyit csinált a makró, hogy adott céges wifi hálózathoz csatlakozáskor rezgőre váltott a készülék, lecsatlakozáskor normálra. De nem használom, mert nem mindenhol stabil a céges wifi, így olyankor is normálra vált, amikor nem kellene.

(#3378) Mcrazy válasza DrKapocs (#3377) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Úgy tudod egy kicsit szebbé tenni, hogy csak az első If-et hagyod meg és abba teszel Else/IF-eket, majd azokba helyezés el a műveleteket .

Üdv: Mcrazy

(#3379) DrKapocs válasza Mcrazy (#3378) üzenetére


DrKapocs
őstag

Megszépítettem 2 makrót is:

(#3380) Dolphine válasza Mcrazy (#3376) üzenetére


Dolphine
addikt

Az nagyon szuper lenne. :R
Ha bármi válasz érkezik, kérlek oszd meg velünk! :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3381) Mcrazy válasza DrKapocs (#3379) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ügyesen megcsináltad.
Egyvalamire azért felhívnám a figyelmet, idézek az összefoglalóból:
Az IF-en belül több ElseIf-et is el tudunk helyezni, de minden eseménynél csak egy ElseIf fog teljesülni.

Üdv: Mcrazy

(#3382) kamant


kamant
csendes tag

Sziasztok!

Időnként csinálja a telefonom, hogy itthon vagy a munkahelyemen csatlakozik a wifire, de nincs internet elérése (""nem lehet az internetre csatlakozni") és ilyenkor feleslegesen a mobilnetet használja. (Bizonyos dolgokat csak ezen a 2 helyen engedek, ez megy a wifi ssid figyelésével.)
Folyamatosan nem ellenőrizgetem (az állapotsor csak a wifi kapcsolatot jelzi, a menübe/beállításokba nem lépkedek), csak akkor veszem észre, amikor jelez, hogy sok mobilnet fogyott.
Ha ki/bekapcsolom a wifit, vagy újra csatlakoztatom az adott hálózatra, akkor már megy rendesen.
Meg lehet-e oldani és ha igen hogyan, hogy ilyen esetben a MD automatikusan kapcsolódjon újra vagy kapcsolja ki/be a wifit?
Köszönöm.

(#3383) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Lehetséges, de ahhoz ki kell kapcsolni a WiFi beállításokban az automatikus váltást a WiFi és Mobilnet között

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3384) kamant válasza Mcrazy (#3383) üzenetére


kamant
csendes tag

Köszönöm! :)
Ez az adatkapcsolat nem bökte ki a szemem. :O

(#3385) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok.
V5.36.8 pro
Helper telepítve van, md működik már régóta a telón. Több makró is hibátlanul fut. A teló szokott frissíteni, nem tudom, nelyik frissítés kavart be? Hol keressem a hibát? A makro, ami eddig ment, most pedig nem:

Android 13.

-

(#3386) Mcrazy válasza 7Sony7 (#3385) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
A legújabb Helper van fenn? Mert a Bt már csak azzal működik.

Üdv: Mcrazy

(#3387) DrKapocs válasza Mcrazy (#3386) üzenetére


DrKapocs
őstag

Volt egy olyan makróm (Édesanyám megcsörget, én pedig visszahívom; híváskor törli a nem fogadott hívást), ami egy régebbi macrodroid verzión (5.30.7) futott néhány napig, utána valamiért nem működött. Néztem a rendszernaplót, egyszerűen nem látta a nem fogadott hívás értesítést. Újraindítva a telefont újra jó volt pár napig. A többi makró hibátlanul futott. Úgy döntöttem frissítem az appot, feltettem az 5.36.8-as verziót. Azóta (legalábbis eddig) minden makróm fut, hiba nélkül. Viszont én a Helpert nem frissítettem, maradtam az 1.7-es verzión. Nálam van olyan makró, ami BT vezérlést tartalmaz és eddig úgy tűnt, hogy hibátlanul fut a régi Helperrel. Érdemes lenne azt is frissítenem? Láttam már 1.10 is van.

[ Szerkesztve ]

(#3388) 7Sony7 válasza Mcrazy (#3386) üzenetére


7Sony7
addikt

V1.10 . Latom van 1.13. Akkor az kell? Mindjárt letöltöm.

[ Szerkesztve ]

-

(#3389) Mcrazy válasza DrKapocs (#3387) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ha minden működik, akkor nem muszáj.

Üdv: Mcrazy

(#3390) 7Sony7 válasza Mcrazy (#3386) üzenetére


7Sony7
addikt

Na, szóval tegnap és ma sem működött. A rendszernapló mutatja, hogy lefutva makro, de nem kapcsolja be a Bluetootht.

[ Szerkesztve ]

-

(#3391) kanyi51 válasza 7Sony7 (#3390) üzenetére


kanyi51
senior tag

Sajnos vannak ilyen stiklijei. Nálam repülö modot nem minden reggel kapcsolja ki, van hogy hetekig jol müködik majd egyszercsak nem megy napokon keresztül, De este a bekapcsolás mindig jol megy.
A log mint a Tied, lefut minden rendben. Még nem sikerült kideritenem a miértet.

(#3392) 7Sony7 válasza kanyi51 (#3391) üzenetére


7Sony7
addikt

Azért nem értem, mert sok más makró rendben működik, csak ez vacakol mostanában. Nem tudom nem az kavart be, hogy frissült a teló A13-ra?

-

(#3393) DrKapocs válasza DrKapocs (#3387) üzenetére


DrKapocs
őstag

Az új verzióval is előjött: néhány nap után egyszer csak hirtelen nem látja a macrodroid az értesítéseket és ezért nem fut le a makró a rendszernapló szerint. Egy készülék újraindítás megoldja, de akkor is bosszantó.

(#3394) kanyi51 válasza 7Sony7 (#3392) üzenetére


kanyi51
senior tag

Van fenn 5 makró, abbol 4 kiválloan müködik,csak ez az egy szarakodik

(#3395) 7Sony7


7Sony7
addikt

:(.

Gyerekek, fel akartam tenni a kölök telójára is az Md-t, de jól látom, hogy időkorlátos a free? Nekem prémcsi van, de úgy rémlik, régen nem volt időkorlát, hanem talán limitált volt a makrók száma?

-

(#3396) zeon.hu válasza 7Sony7 (#3395) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ja, 5 makró volt megengedett.
Ez új hír.
(Én mondjuk megvettem, de a család többi tagja nem, 2-3 makrójuk van csak. Ha esetleg telefont váltanak, az szívás lesz így...)

Szerk.

Nézem a playen, de még a régit írja:

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3397) 7Sony7 válasza zeon.hu (#3396) üzenetére


7Sony7
addikt

A fiúén ezt mutatja:

-

(#3398) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Google play szolgáltatások üzenetét szeretném az órán is látni (igazából a Google Pay üzen, de a play szolgáltatás jeleníti meg).
Viszont a Galaxy Wear alkalmazásban meg sem jelenik, mint lehetőség.
El lehetne ezt valahogy kapni és átküldeni?
MD benne van a listában.

#?*@&!

(#3399) zeon.hu válasza zeon.hu (#3398) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

További gondom, hogy a Google play szolgáltatásokat sem látom a MD-ban (nem indítható alkalmazások bekapcsolva persze).

#?*@&!

(#3400) Mcrazy válasza zeon.hu (#3399) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nálam megvan.

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.