Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 20:45:01

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Mcrazy válasza apszi (#3100) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Meló után mutatok egy másik megoldást.

Üdv: Mcrazy

(#3102) apszi válasza Mcrazy (#3101) üzenetére


apszi
őstag

Nagyon köszi. :R :R :R

(#3103) Mcrazy válasza apszi (#3102) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Az alábbi képen példaképp egy megoldás. Az "Alkalmazás elindítva" eseménynél válaszd a "Csomag neve" lehetőséget és írd be vagy bemásolhatod innen a következő [fg_app_package] változót. Ügyelj, hogy sem előtte, sem utána ne legyen szóköz!
Ez az esemény minden app indításakor aktiválódik, de a műveletek csak a beállított feltételek teljesülésekor futnak le. Stabilabb az előző megoldásnál, mert minden app futásakor lefut az ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3104) apszi válasza Mcrazy (#3103) üzenetére


apszi
őstag

Így sajna semmit nem csinál. 😁 Asszem kevés vagyok én ehhez. :DD Annyit tudjál, hogy a telefonom nincs rootolva. Már, ha ez számít.

(#3105) Mcrazy válasza apszi (#3104) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Pedig jól csináltad a makrót. MDhelper telepítve van?
Ennek a makrónak a naplójáról tudnál egy képet?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3106) apszi válasza Mcrazy (#3105) üzenetére


apszi
őstag

Igen, helper telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#3107) iker62


iker62
csendes tag

Azt hol tudom megnézni, hogy a [kapcsos zárójelek] közé milyen szöveget írhatok, mit tud értelmezni a MD? Pl: [battery], [fg_app_package]

[ Szerkesztve ]

Üdv! iker

(#3108) Oldman2 válasza iker62 (#3107) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Meglepő módon a Téma összefoglalóban.

Spec. ebben a cikkben van ezekről szó

Mivel sok és "állandóan szaporodó" ezen változók sora, nincsenek kigyűjtve...

(#3109) Mcrazy válasza iker62 (#3107) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Pld egy Felugró üzenet-ben a 3 pontra bökve eléd tárul egy lista, ahol a kiválasztott változók szögletes zárójelek között jelennek meg. Előre nem tudod megnézni, hogy melyiknek mi a változón belüli neve, de talán van egy lista a neten, majd utána nézek.

Ahogy Oldman2 is írta, nincs külön kigyűjtve, de lehet trükközni másolással ott, ahol nem jelenik meg a listában, viszont nem garantált, hogy mindenhol működni fog.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3110) iker62 válasza Oldman2 (#3108) üzenetére


iker62
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Olvastam a Téma összefoglalót is, de ez a rész annyira kinainak tünt, hogy csak felületesen átfutottam. Azzal a felkiáltással, hogy majd késöbb. Most pótolom az elmaradást :) .

Üdv! iker

(#3111) Oldman2


Oldman2
Topikgazda

Talán nem idevaló a téma, talán igen, minden esetre megkérdezem...

A gyakorlatban mire használható fel egy NFC matrica?

Találtam a Hardveraprón "olcsón" matricát, de igazán nem igen tudok értelmes felhasználást kigondolni.
Amiket találtam cikkeket a Google segítségével, azok számomra elég értelmetlen megoldásoknak tűntek.

Bocs, ha nem idevaló a kérdés...

(#3112) Mcrazy válasza Oldman2 (#3111) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Pld az autód telefontartójára felragasztod és akkor kapcsol a telefon autós profilra, ha behelyezed. Navi indit, Android autó aktívál. stb... vagy otthon az irodában az asztalra helyezve kapcsol néma módba. stb..

Üdv: Mcrazy

(#3113) iker62 válasza Mcrazy (#2421) üzenetére


iker62
csendes tag

Üdv. Mcrazy!

Nekem mindig a lekötésekkel van problémám.
Most egy régi makródat szeretném. Az „Auto Screen unlock” és az ehhez kapcsolódó „Teszt verzió” letöltésével akadtam el az „envelop” felületén. Ilyet kéne írnom, de ha már megszületett akkor jó lenne, ha nem kéne kitalálnom 😊 .

Ellőre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv! iker

(#3114) Mcrazy válasza iker62 (#3113) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Az Envelop már régóta nem működik. A makróim pedig már nem publikusak. Privátba küld el az email címed és küldöm a makrókat.

Üdv: Mcrazy

(#3115) iker62 válasza Mcrazy (#3114) üzenetére


iker62
csendes tag

:R :R Köszönöm a segítséget! :C

Üdv! iker

(#3116) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ötleteket kérnék makróra:

Van egy külső (5 perc autóval) raktárunk, abban egy -24°-os fagyasztó. Nyilván lekapcsolom, mikor bemegyek, de fontos lenne, hogy semmiképp ne felejtsem el vissza is kapcsolni, miután 5-30 percet voltam ott.

Beállítanék egy ismétlődő értesítést, ha a megadott helyre érkeztem, mondjuk 3 percenként 4-5 alkalommal vagy amíg el nem hagyom a helyet.
(Az már késő, ha kiérve jön az első értesítés, macerás a be- és kijutás )

Esetleg ennél jobb/egyszerűbb megoldás?
Helyet hogy érdemes beállítani?

#?*@&!

(#3117) AtHoS válasza zeon.hu (#3116) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A4es papír a kijárati ajtóra belülről :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3118) Mcrazy válasza AtHoS (#3117) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

:DD Ez jó volt :K
De az biztos, hogy ettől jobb értesítés nincs.

Üdv: Mcrazy

(#3119) zeon.hu válasza AtHoS (#3117) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem sok időt töltesz ilyen helyen:
Kinyitod, pára bemegy, papír felszívja, megfagy. Legközelebb kiolvad és annyi neki... :D
Mint raktárvezető sajnos sok időt töltök a fagyasztókban, egyetlen ép papír sincs bennük.

#?*@&!

(#3120) Mcrazy válasza zeon.hu (#3119) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

"Kinyitod, pára bemegy, papír felszívja, megfagy"
Erre is jó a lap laminálás.
De hogy a kérdésednél maradjunk. Megoldható a helyszín alapú lekérdezéshez egy ismétlődő értesítés, de a működését illetően problémás.
A helyszín lekérdezése alapértelmezetten (ha jól emléxem) 10 perc. Nálam ez 5 percre van állítva. Ha gyakoribbra állítom, akkor merül a telefon, mint a titanic. Viszont a jelenlegi helyzetben (ami számomra nem probléma, mert a wifit kapcsoltatom vele) gyakran előfordul, hogy még nem értem a zónába és már volt egy lekérdezés, majd amikor már 3-4 perce a zónában vagyok, akkor jelzi, hogy hazaértem. A bizonytalanságot fokozza az is, ha pld a lekérdezés közben már otthon, de árnyékolt helyen vagyok. (pld nálad a hűtőház), Ilyenkor a helyszínre belépés akár 10-15 percre is kinyúlhat, ami teljesen bizonytalan működést okoz egy riasztási makróban. Tehát előfordulhat, hogy akkor fog jelezni, ha már kint vagy a szabadban és hazafelé mennél.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3121) zeon.hu válasza Mcrazy (#3120) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Értem.
(Mellesleg semmilyen egyéb jelzés nem helyezhető el az ajtókon még nálunk sem, nemhogy egy külső, bérelt helyen.)

#?*@&!

(#3122) Mcrazy válasza zeon.hu (#3121) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ettől függetlenül, ha akarod összedobok neked egy ilyen makrót, aztán majd meglátod, hogy lehet-e benne bízni vagy sem.
Csináljam?

Üdv: Mcrazy

(#3123) zeon.hu válasza Mcrazy (#3122) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, ha kérhetem.

#?*@&!

(#3124) AtHoS válasza zeon.hu (#3121) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért a laminált papír tényleg triviális megoldás lenne :B Mondjuk nem tudom mennyire HCCP barát megoldás :B

Egy tipp: lekapcsolás bekapcsol egy BT egységet amit érzékelve jöhetnek az értesítő üzenetek a kívánt időközönként.

read-only mode on the forum

(#3125) iker62 válasza zeon.hu (#3116) üzenetére


iker62
csendes tag

Autóba beülsz, indítasz, kapcsolódik a telefonod kihangosítóhoz? Ha igen akkor a kapcsolódás pillanatában kényszerített hely ellenőrzés és ha „hűtő” helyen vagy jelzés adása.

Üdv! iker

(#3126) zeon.hu válasza iker62 (#3125) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs autós kapcsolódás, mivel kb mindig másik autóval megyek át, éppen melyik szabad.
(Van, amelyikben rádió sincs vagy rossz...)

#?*@&!

(#3127) kanyi51 válasza zeon.hu (#3126) üzenetére


kanyi51
senior tag

Érdekes probléma. Én feltennék egy beszélö óra appot ami 2 percenként mondaná Hütő bekapcsolni.
A semmitöl jobb, bár lehet a Te esetedben zavaró lenne.

(#3128) zeon.hu válasza kanyi51 (#3127) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A MD küldi az órámra az értesítést, az rezeg és felvillan.
Egyelőre még nem tudtam tesztelni, majd ha ki kell menni megint, akkor kiderül.

#?*@&!

(#3129) iker62 válasza zeon.hu (#3126) üzenetére


iker62
csendes tag

Ahhoz, hogy működjön és csak ott működjön ahhoz szerintem kettő esemény kell. Egyiknek jó a Helyszínre belépés. A másikhoz építeni kéne egy külső hardvert. Ami mondjuk figyeli, hogy ég e a villany a hűtőben (feltételezem, hogy van és ha bemész felkapcsolod). Kell valami Bluetooth eszköz, ami akkor kap tápot, ha ég a villany. Kilépsz lekapcsolod a villanyt Bluetooth megszűnik. MD érzi, hogy adott helyen vagy és Bt eszköz leválasztva. Nekem egy ilyen van, ezzel működne:
https://pepita.hu/bluetooth-adapterek-c3060/hazimozi-okosito-vezetek-nelkuli-bluetooth-vevo-p2073340?from=list&pid=2073340
Világítás vezetékre rákötsz egy konnektort és bedugsz egy USB-s telefon töltőt, arról működik a fent említett Bluetooth adapter. Van táp, csatlakozik a telefon, nincs táp nem csatlakozik.

Üdv! iker

(#3130) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Sziasztok!
Megjelent a MacroDroid Helper legújabb verziója. Aki még nem tette meg, az frissítse.

Üdv: Mcrazy

(#3131) zeon.hu válasza Mcrazy (#3130) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#3132) Plug Life válasza Mcrazy (#3130) üzenetére


Plug Life
senior tag

Google Play Protect: Unsafe app blocked

(#3133) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok

Van egy kis problémám tegnap frissített a Macrodroid azóta pár macrom nem működik azok ahol az értesítés sáv lenyit, wifi ikon kattintás, értesítési sáv vissza, értesítési sávot lenyitja vissza is csukja de nem kattint.

Már újratelepítettem, feltelepitetem az új MacroDroid Helper de nem oldotta meg.
A kiegészítő lehetőségek engedélyre panaszkódót, de ott minden engedélyezve van, újra engedélyeztem, de még igy se működik.

Tudtok valami megoldást? vagy az appba van valami bug?

Android 13 Realme Gt master

(#3134) Mcrazy válasza Plug Life (#3132) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nálam nem blokkolta pedig most is rápróbáltam.

Üdv: Mcrazy

(#3135) Mcrazy válasza norbszt (#3133) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Próbáltam az említett műveleteket, nálam gond nélkül kattint. (Wifi kapcsolgatáshoz nem kell felhasználói beavatkozás (kattintás), van rá művelet, ami működik.)
Nézd meg esetleg a "Megjelenés más alkalmazások felett" engedélyt.
Ha nem boldogulsz vele, akkor tedd vissza a régebbi verziót és ha azzal megy, akkor próbáld meg újra a frissítést. Ha nem javul meg, akkor marad a régebbi verzió a javításig. Az angol fórumon is írnak kattintási gondokról, de nem minden esetben.

Üdv: Mcrazy

(#3136) norbszt válasza Mcrazy (#3135) üzenetére


norbszt
tag

Helló

Hogy tudom vissza rakni a régit? Google playból kellene hogy megmaradjon a kiegészítő lehetőségek engedélyezése.

(#3137) Mcrazy válasza norbszt (#3136) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A playen nincs már fenn a régi, ha nem csináltál a frissítés előtt mentést, akkor alternatív áruházból pld: Apk mirror tudod letölteni.

Üdv: Mcrazy

(#3138) Dolphine válasza Mcrazy (#3134) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam is blokkolta. Azt írta, hogy régi az app, egy korábbi Android verzióhoz készült és nincs meg minden engedélye

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#3139) kanyi51 válasza Mcrazy (#3130) üzenetére


kanyi51
senior tag

" muszály" frissiteni? Ugy tünik régivel is müködik rendesen.
Más!
Mitöl lehet hogy a innen másolt Repülö mod ki-be Makró este tökéletessen bekapcsol a megadott idöben, viszont a reggeli kikapcsolás nem minen nap sikerül neki. Semmit nem csinálok vele, és másnap tökéletesen kikapcsol reggel 7kor. Majd 2-3 nap mulva megint nem kapcslol ki reggel, nekem kell kézzel ilyenkor kikapcsolni.Köszönöm a választ

(#3140) Mcrazy válasza kanyi51 (#3139) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem muszáj, de ajánlott. Gondolom, hogy javításokat és új funkciókat tartalmaz (nem néztem utána még, hogy pontosan miket).
A Repülő módot nem használom, ezért csak találgatok. Az akkukimélő mód lehet esetleg ludas.

Üdv: Mcrazy

(#3141) norbszt válasza norbszt (#3133) üzenetére


norbszt
tag

Sziasztok

Megoldotam, átkelet alakítani a kattintás mechanizmust.

(#3142) kanyi51 válasza Mcrazy (#3140) üzenetére


kanyi51
senior tag

Kösz, ránézek

(#3143) PistiSan válasza kanyi51 (#3139) üzenetére


PistiSan
addikt

Évek óta automatikusan kapcsol be este a repülő mód, aztán az ébresztő után 10 perccel meg ki, talán 2-3 alkalomra emlékszem amikor nem csinálta meg a kapcsolást egy 5 éves periódus alatt.

(#3144) kanyi51 válasza PistiSan (#3143) üzenetére


kanyi51
senior tag

Egyelöre most nálam is müködik rendesen.

(#3145) kanyi51


kanyi51
senior tag

Telot ujra kellett rakni, sajna azota nem müködik. Minden be van állitva ,engedélyezve, de nnem indul el, viszont magából tesztelve müködik, ADBHack is fenn vann külön külön a teszt eseményeknél miden megy, a fene se érti ezzt.

(#3146) kanyi51


kanyi51
senior tag

( tomy86 ) kolléga által adott nyomorult Repülü mód ki-be, itteni alapján kinlodok vele

Rájöttem , csak akkor müködik ha a képernyö aktiv, kikapcsolt képernyönél nem müködik, Vajom miért?
A Müveletek tesztelése ( kötötségekkel) itt valami " kényszerellenörzés hamis - nincs meghiv...." tovább nem látszik a hibaüzenete. Vajon mi nincsen megadva neki? Ha tudtok segitséget kérek.

[ Szerkesztve ]

(#3147) tomy86 válasza kanyi51 (#3146) üzenetére


tomy86
addikt

A megoldást nem tudom, de nálam működik. Samu A53, android 13. Korábban Redmi Note 7-esen nem tudtam működésre bírni.
A macrodroid rendszernaplójában sincs semmi a hibáról?
Első körben valami energiatakarékos beállításra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#3148) kanyi51 válasza tomy86 (#3147) üzenetére


kanyi51
senior tag

Fél napot tököltem vele, mindent ujra raktam és megjavult, de nem tudom mitöl, illetve sejtem hogy az ujabb Help tett be, a elözö ment vissza fel és azóta megy.

(#3149) tomy86 válasza kanyi51 (#3148) üzenetére


tomy86
addikt

Nálam az új helperrel is működik. De a lényeg, hogy most nálad is jó.

(#3150) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Kerestem, kerestem, de sajnos nem találtam... a képernyő zárolásának megakadályozása nem oldható meg macrodroid segítségével? Gondoltam egy olyan dologra, hogy az autó bluetooth adapteréhez csatlakozva a képernyő nem zárna le, nem kell ujjlenyomatos, stb. feloldás. A Bixby Rutinok között megtaláltam, de gondoltam, hogy csinálok rá macrodroidban egy makrót.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.