Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz ff-thomas #22622 üzenetére

    Csak offban, zárójelben:
    Amikor a bankkártyámat igényeltem, volt egy mező:
    Bankkártyán megjelenő név: _____________

    Na ezt nem értettem.. ha azt írom be, hogy Gipsz Jakab, akkor kiállítják úgy? Nyilván nem teszteltem, annál sürgősebb volt a dolog.

    "... and I hope you have a great day!"

  • zichie

    senior tag

    válasz ff-thomas #22622 üzenetére

    De minek ekkora hacacáré, bitcoin -> bitcoin atm -> kp, ennél jobb szerintem nincs (tranzakciónként 1000EUR körüli limittel, de napi limit nincs, csak legyen elég zseton a gépben :)))) ), persze sokaknak messze van az atm és ha gyakrabban kell kisebb összeg, akkor az nem játszik, h havonta egyszer felutazik Bp-re kivenni a kp-t.

    Én tavaly tavasszal négy alkalommal próbáltam ki, mindegyik alkalommal kisebb (2000 - 5000 HUF) összeget próbáltam váltani BTC-re. Az első két alkalommal semmi gond nem volt, harmadszorra valami zárt körű rendezvény miatt nem működött az ATM és nem is lehetett bejutni az Anker Klubba, negyedik alkalommal pedig műszaki hiba volt, de mondták, hogy várjak, mert jön a karbantartó és megoldja. Végül nem sikerült megoldani így közvetlen a karbantartó srácnak fizettem, ő pedig küldte a BTC-t.
    Az MrCoin weboldalán nem sok infó van erről az Anker klubban található ATM-ről, de valahol olvastam, hogy nemrég maximalizálták a kivehető összeget 10000 forintra és valahány confirmot is meg kell várni. Ez nem tudom, gyakorlatban hogy történhet. Úgy tudom elképzelni, hogy pl. meg kell adni mobilszámot. Az ember odamegy kiválasztja az összeget (max. 10000 HUF), majd az ATM által adott QR kód alapján küldi a megfelelő BTC összeget, majd vár, hogy kapjon egy sms-t, amiben van gondolom valami kód, ami alapján kiveheti a pénzt. Persze nem tudom, hogy ez így van-e pontosan, de hátha van valakinek gyakorlati tapasztalata BTC->HUF váltással kapcsolatban is.
    A HUF->BTC váltással nekem az volt a tapasztalatom, hogy teljesen anonim, és az ATM semmilyen bizonylatot nem ad a BTC vásárlásról, így ha valaki később adózni akar, akkor nem tudja bizonyítani a NAV felé, hogy mennyit "fektetett be" BTC-be. Persze a blokkláncon ott van a tranzakció, de az ATM minden esetben más (generált) címen küldi a BTC-t.

    Ha valaki használni akarja az ATM-et és ezért utazik Budapestre, akkor készüljön fel arra, hogy esetleg szállást is kell foglalnia majd, mert lehet, hogy nem működik az ATM vagy nem elérhető. Onnan pár lépésre van a Kempinski hotel. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Parano1d

    tag

    válasz ff-thomas #22622 üzenetére

    Az ATM pénzfelvétel, és a Debit kártya között semmilyen lényegi különbség sincs.
    Csak annyi, hogy az egyik esetben utalással kapod a pénzt, másik esetben kp-ben. Ugyanúgy jelentési kötelezettség(ed) lenne az adóhatóság felé minkét esetben.
    A Debit kártya azért jobb, mert:
    1. Jobb árfolyamon váltanak.
    2 Kényelmesebb.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés