Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz nemurea #5344 üzenetére

    A kernel tartalmaz drivereket, de intel esetében pl. az xf86-video-intel vagy hasonló néven szokott futni a drivercsomag. A login manager lehet különálló (külön telepíthető is), de a DE-k alapból tartalmaznak logint managert.

    "XFCE/KDE/Gnome stb: OK, ezek DE-k, de videó terén milyen függőséget hoznak?"

    Ezt a kérdést így nem nagyon értem, de a konkrét függőségeket a csomagkezelő mutatja vagy rákeresel az adott disztró oldalán. A DE-k általában elég sok cuccot behúznak magukkal, mert ott az a lényeg, hogy kész környezetet kapj és ne kelljen a alapvető komponenseket még külön felrakni. Csak a "gond" az, hogy így sok olyan dolog is települ, amire lehet, hogy az embernek semmi szüksége nincs.

    Xorg: tömören fogalmazva a grafikus felületért felel, a megjelenítésért, az ablakok kirajzolásáért stb. Xorg nélkül konzol van csak. A Xorg leváltására készül a Wayland, illetve Ubuntuéknál a Mir, de ezek még gyerekcipőben járnak.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés