Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG L65 D280N

Hozzászólások

(#1) ovika


ovika
tag

Sziasztok !

Végre én is beszereztem egy ilyen telefont.
Ha valakinek ilyen készüléke van, akkor szívesen vennék minden tapasztalatot.

A készülék bemutatása:

Alapjellemzők:
Hálózat GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 HSDPA 21Mbps HSUPA 5.76Mbps 850/2100, 850/1900, 900/2100
Méret: H x Sz x Mé (mm) 127,2 x 66,8 x 9,5 mm
Súly (g) 127 g
OS version Android 4.4 KitKat
Telefon típusa (forma) Teljes érintőképernyős
QWERTY billentyűzet Csak virtuális
Processzor Qualcomm / MSM8210 / 1.2GHz Dualcore

Kijelző:
Felbontás, színmélység 480 x 800 (240dpi)
Méret 4,3"
Teljes érintőképernyő Van
Kamera (fényképezés)
Elsődleges kamera 5MP
Kamerafelbontás (MP) "5M: 2560x1920
W3M: 2304x1296
1M: 1280x960"
Másodlagos kamera (VT) 0,3MP
Vaku Van
Autofókusz Van
Képstabilizátor Nincs
Állítható színtónus Van
Fehéregyensúly Van
Éjszakai mód Nincs
ISO Van
Digitális zoom 4x
Sorozat felvétel Van
HDR Nincs

Video:
Videolejátszó Van
Maximum videofelbontás - képkocka/másodperc "WVGA(800x480)
VGA(640x480)
QVGA(320x240)
QCIF(176x144)"

Memória:
Belső / külső (microSD) memória 4GB eMMC/microSD kártyával bővíthető (32 GB-ig)
RAM memória 1 GB
Telefonkönyv (nevek száma) Dinamikus

Üzenetek:
SMS Van
MMS Van
E-mail Van

Csengőhang:
Típus AAC, AMR, FLAC, MP3, MIDI, Vorbis, PCM
Rezgés Van

Adatátvitel:
Bluetooth Van
Bluetooth típus BT 4.0
USB 2.0 HS
WIFI 802.11 b/g/n
NFC Van
PC szinkronizálás Van

Internet:
Böngésző Android Webkit böngésző, Chrome

Szervező funkciók:
Naptár Van
Feladatkezelő Van
Jegyzetek Van
Diktafon Van
Ébresztés Van

Egyéb funkciók:
MP3-lejátszó Van
Lejátszott formátumok H.263, H.264, MPEG-4
FM-rádió Van
RDS Van
Dokumentum nézegető Thinkfree Viewer
Mozgásérzékelő Van
GPS Van
TV kimenet Nincs
Töltő típusa MicroUSB

Akkumulátor:
Típus Li-Ion 2100 mAh
Készenléti idő 2G: max. 460 óra, 3G: max. 460 óra
Beszélgetési idő 2G: max. 6 óra, 3G: max. 7 óra

A telefon hivatalos honlapja:[link]

[ Szerkesztve ]

(#2) ovika


ovika
tag

Sziasztok !

Pénteki naptól van nálam a telo. A kékektől vettem előfizetéssel. Kb. másfél hetet kellett rá várni. Érdekes módon azt mondták, vagy délutánig elviszem/kifizetem, vagy nem tudják tovább tartani! Most vagy nagyon kevés jött belőle, vagy nagyon kapós, vagy árat emelnek! :F A telefon szerintem ár/érték arányában tökéletes. Gyors, rendben össze van rakva.Hangja a doboza alapján HD.
Valóban tisztán szól 100%-ig érthető a másik fél.
Rakok fel majd képeket is.

De a kamera része hááát... :Y

A korábbi, y300am-hoz képest nulla.
Nem tudom milyen típust tettek bele, de zéró csak SOS helyzetben használja bárki is.

ovika

(#3) ovika


ovika
tag

Sziasztok !

Pár kép a telefonról:






:C

(#4) PistiSan


PistiSan
addikt

Csak így tovább, folytasd amit el kezdtél.
Kb 1 hónapja vettem ezt a telefont, teljes mértékben elegedett vagyok vele. Ár/ Érték arányban akkor a legjobbnak találtam.
A rootolásról egy leírást ha készítenél az jó lenne.
Mondjuk egy szolgáltatói image is elférne, akármi van vissza lehessen állítani a gyári állapotot.

(#5) egy23 válasza PistiSan (#4) üzenetére


egy23
csendes tag

Telenoros készülékeken ez a rom csücsül (bár szerintem minden máson is):
LGD280nAT-01-V10a-EUR-XX-MAY-07-2014+0

Drivert feltelepíted. Letöltés

LG mobile support toolt feltelepíted. Letöltés

LGFlashTool2014-et letöltöd. Letöltés

Ha fut az LG mobile support tool akkor állítsd le!
Dugd rá a gépre a mobilod.
USB Csatlakoztatást átállítod LG szoftverre.
Elindítod az LGFlashTool2014-et az LGFlashTool2014.exe-vel
Mindent úgy hagysz ahogy van.
Select KDZ file-nál rányomsz a kis mappára és betallózod a letöltött KDZ fájlt.
Ha wipe nélkül akarod flashelni akkor a "'Normal Flash" gombra nyomj.
Ha wipe-pal akarod flashelni akkor a "CSE Flash" gombra nyomj.
A megjelenő ablakban a "START" gombra nyomj.
Majd egy rövid várakozás után az új megjelenő ablakban az "OK" gombra nyomj.
Ismét egy rövidebb várakozás után elindul a flashelés. A telefon újraindul download módban és flasheli a stock romot.
Flashelés végesztével a telefon újraindul.

Rootolás nagyon egyszerű.

Letöltöd, telepíted, elindítot, rányomsz a "make it ra1n" gombra, telefont újraindítod és végül playstore-ból leszeded a supersu alkalmazást

[ Szerkesztve ]

(#6) egy23


egy23
csendes tag

Hard reset:

-Telefont kapcsold ki!
-Nyomd egyszerre a hangerő_le és a bekapcsoló gombot!
-Mikor látod az LG logót engedd el a bekapcsoló gombot (de csak is azt, hangerő_le gombot továbbra is nyomva tartod), majd tartsd nyomva ismét a bekapcsológombot!
-Egy menürendszerben fogod találni magad. Hangerő gombokkal navigálsz és a bekapcsoló gombbal választod ki hogy mit akarsz.
-Válaszd ki hogy "Yes", majd újra hogy "Yes"

Hidden menu:

Tárcsázd ezt: 3845#*280#

Sim unlock menu:

Tárcsázd ezt: 2945#*280#

Unlock kódot itt lehet venni: https://www.safeunlockcode.com/lg/unlock-l65-d280
Kipróbáltam. Telenor függő készülékem már osztrák simkártyával megy.

Belépés recoverybe:

Telefonon: Beállítások->Általános fül->A telefonról->Szoftver adatok majd a "Cikkszám"-ot addig nyomkodod míg ki nem írja hogy "Ön már fejlesztőnek számít".
Majd a Beállítások->Általános fül->Fejlesztői opciókban bepipálod az USB hibaelhárítást. (Ha a telefon csatlakoztatva van a géphez akkor nem tudod bepipálni)
Telefont csatlakoztatod a gépre.
USB csatlakoztatást átállítod "Média szinkronizálás (MTP)"-re
Gépen: 15 sec adb installert feltelepíted.
Parancssort megnyitod beírod hogy: adb devices
Telefonon a megjelenő ablakban pipát teszel a megjegyezhez és rányomsz az engedélyez gombra.
Majd a parancsosrban ezzel a paranccsal újra indítod a telefont recovery módban: adb reboot recovery

Belépés download módba:

Ez a mód azért hasznos hogy ha az android nem akar bootolni és már hard reset se segít akkor tudjuk flashelni a stock romot úgy ahogy fentebb írtam.

Telefont kikapcsolod
Hangerő_le gombot nyomva tartod
Majd az usb kábelt rádugod telefonra.
Tartsad nyomva a hangerő le gombot amíg nem látod azt hogy "Firmware update"

Kilépésre két mód van: Flasheled a stock romot vagy ha nem flashelsz stock romot akkor a bekapcsoló gombot nyomva tartod amíg a telefon újra nem indul

[ Szerkesztve ]

(#7) PistiSan válasza egy23 (#5) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Ahogy látom eléggé képben vagy a dolgokban :)

A rootoláson azon egyszerű oknál fogva gondolkodom, mert a 4.4-es androiddal nem lehet külső alkalmazással SD kártyára írni, ami nagyon bosszant néha.

A rootolás itt is eltávolítható nyomtalanul mint a többi androidos eszköznél?

Régi telómat még cwm-ből kellett rootolni, úgy látom itt már egyszerűbb ezek szerint.

Arról nem is beszélve, hogy ha integrálom rom-ba a frissítéseket, akkor azzal is egy valag hely keletkezik.

[ Szerkesztve ]

(#8) egy23 válasza PistiSan (#7) üzenetére


egy23
csendes tag

Rootolás csak úgy nem távolítható el. Mert a telefon megjegyzi hogy már volt rootolva. Ezt mutatja download mode-ban egy piros ROOTED szöveg és a hidden menu valamelyik pontjában írja is mikor lett észlelve a root. Hiába unrootolsz ezt a telefon megjegyezte. Factory reset nem segít. Egyetlem módja hogy teljesen unrootold az az hogy flasheled a stock romot úgy ahogy előbb írtam. Elég a wipe nélküli "Normal flash", de ha biztosra akarsz menni akkor használd a wipe-os "CSE Flash"-t.

Rootolni lehet stock recoveryből is. Kell hozzá egy ext4 fájlrendszerrel formázott sd kártya. Majd telepítesz egy update.zip-et ami rootolja a telefont.

Amúgy flashtool nélkül is visszaállítható a stock rom.

Lg mobile support toolban van egy olyan opció valamelyik menüben jobb felül hogy "Frissítési hiba kiküszöbölése". Ezt azért nem használom mert ekkor minden alkalommal letölti a 800 megás kdz fájlt ami internet sebességtől függően akár 30 perc vagy több is lehet. Lgflashtoollal a letöltés kihagyható így jelentősen felgyorsítja a folyamatot

(#9) harpa válasza egy23 (#5) üzenetére


harpa
csendes tag

Rootoltam is septében, és klassz is, de azóta nem indul a Playstore. Mi lehet ennek az oka?

(#10) ovika válasza egy23 (#5) üzenetére


ovika
tag

Ez igen, minden megvan.
:R :R :R

(#11) ovika válasza harpa (#9) üzenetére


ovika
tag

Nálam megy frankón root után!

(#12) ovika


ovika
tag

Nálam a probléma a, hogy nem tudok a 8 gb kártyára semmit felrakni.
Nem írható üzenet fogad.
Root van.
Ötlet?

(#13) egy23 válasza ovika (#12) üzenetére


egy23
csendes tag

Töltsed le az ES File Explorert
Elindítod
Bal felül 3 csíkra rányomsz
Eszközök menü alatt a vége felé Root Explorert bekapcsolod

[ Szerkesztve ]

(#14) ovika


ovika
tag

Rootolás képekben:

egy23 kolléga által javasol tr.apk letöltése és futtatása.

1.

2.

3.

4.

Remélem segítség ez is.

(#15) ovika válasza egy23 (#13) üzenetére


ovika
tag

Köszönöm. :R
Csak Es File Explorer-rel megy így a dolog?
Más file kezelőkkel TC,MiXplorer?

(#16) PistiSan válasza ovika (#15) üzenetére


PistiSan
addikt

Gondolom ha supersu-t telepitesz akkor meg fogjak kerdezni az alkalmazasok hogy adsz e neki root jogot.
Vagy ez hogy mukodik, en szeretnem majd a quicpic-et hasznalni, de ha nem tudok vele torolni ugyan ott leszek mint root elott.

(#17) egy23 válasza ovika (#14) üzenetére


egy23
csendes tag

A SuperSU alkalmazás telepítése lemaradt :DD

Holnap elkezdek utánanézni hogy is kéne egy custom recoveryt készíteni telefonhoz. Azzal könnyebben is tudnék haladni azzal kapcsolatban hogy az SD kártyát belső tárhelyként érzékelje a telefon és ne minden vegyesen mindenestül arra sovány 1,5 giga tárhelyre menjen. Mert így ahogy módosítgatok ezt-azt előfordul hogy bootloopba kerül a telefon ilyenkor meg csak 1 megoldás van az az hogy flashelem a stock romot újra. Ekkor linuxról át kell bootolnom windowsra, elindítani a flashelést, rootolni a telefont, hackelt bootloader flashelni és végül windowsról átbootolok linuxra. Míg egy custom recoveryvel csak visszaállítanám a működő rootolt backupot. Már vagy 20 ilyen alkalmon vagyok túl :W

Eddigi legjobb eredményem az volt hogy elértem ugyan hogy SD kártyát belső tárhelyként kezelje, de a szabad hely megállapításához még mindig a 1,5 giga tárhelyet veszi.

Példa: van 300MB szabad hely a 1,5 gigából
SD kártyán van bőven még 10giga++
A The room 2 apk-ja kb 50 mb az elférne
Viszont A the room 2 nem csak apk-ból áll hanem még egy 320 megás obb fájlból ami az SD kártyára menne.
Nos hiába van sd kártyán több mint 10 giga szabad hely a telefon azt hiszi hogy már csak 300 mega szabad hely van, és ezért nem települ "Nincs elég hely" hiba miatt.

Minden esetre így is vagy 40 alkalmazást fel tudtam rakni, csak amikor kezd az a 1,5 giga megtelni akkor előjön ez a bug.

Még nem érzem ezt a megoldást jónak, de ha van rá igény még ha van ez a bug is akkor szóljatok és elmondom mit hogy merre.

(#18) egy23 válasza PistiSan (#16) üzenetére


egy23
csendes tag

Quicpic nem működik.
Csak olyan alkalmazások tudnák módosítani az sd kártya tartalmát amik tudnak root jogot kérni és mint root módosítják a fájlokat.
Ennek is utána nézhetek. Van egy halvány sejtésem, hogy mit is kéne változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#19) PistiSan válasza egy23 (#18) üzenetére


PistiSan
addikt

Mindent segítséget szívesen veszünk :)
És a sok rom újra húzás után az a bizonyos rootolás érzékelő vissza áll?

(#20) harpa


harpa
csendes tag

A root ment szépen, de miután telepítettem a SuperSU-t, nem hajlandó indulni a PlayStore. Csak bevillan, és azonnal ki is lép. Valaki tapasztal hasonlót? Ötlet a megoldásra?

Egyébként én a Link2SD segítségével oldom meg a helyproblémákat, már a régi telómon is nagyon bevált.

(#21) harpa


harpa
csendes tag

Megvan mi a baj! Nem hajlandó szinkronizálni a Google fiókkal, ezért nem indul a PlayStore sem. Mi lehet vajon a baj? Kérem adjatok valami tippet!

(#22) harpa


harpa
csendes tag

Gondolom unjátok már, de megint én. :) Már szinkronizál a Google fiókkal, és a Gmail is megy, viszont a Play most sem indul. Nem tudom hová tenni a dolgot, és nincs kedvem resettel próbálkozni, ezért jó lenne valami megoldás, mert hát Play nélkül nem az igazi...

(#23) ovika válasza harpa (#22) üzenetére


ovika
tag

Külön letölteni és telepíteni nem lehet?
[link]

(#24) ovika válasza egy23 (#17) üzenetére


ovika
tag

Javítom majd!

:DD

(#25) egy23 válasza harpa (#22) üzenetére


egy23
csendes tag

(#26) harpa válasza ovika (#23) üzenetére


harpa
csendes tag

Te vagy a király! :) Ez megoldotta a problémáimat! Köszi!

(#27) harpa válasza egy23 (#25) üzenetére


harpa
csendes tag

Ezt lett volna a következő, de szerencsére megoldódott. Nem nagy kedvem lenne ezért feltelepíteni egy Windows-t.

(#28) egy23


egy23
csendes tag

Sikerült portolnom egy CWM recoveryt. Egy szépséghibája van. Fejjel lefele van az egész. Ez azért lehet mert maga a kijelző is fejjel lefele van beletéve a készülékbe de a forgatást az LG kernel szinten megoldotta. Arra még sajnos nem jöttem rá hogy is kéne megfordítani a képet. Szívem szerint jobban örültem volna ha sikerül TWRP recoveryt portolnom. Az jóval testreszabhatóbb mint a cwm és több funkciója is van. Ráadásul kijelző fordítását is támogatja. Holnap megpróbálom TWRP-t újra hátha összejön.

Na nézzük hogy is flasheljük ezt a CWM csodát! Értelemszerűen kihagyhatjuk azokat a lépéseket amiket márt korábban megcsináltál. Vastagon jelölöm a parancsokat amiket majd a Parancssorba kell írni

1: Driverek telepítése

- Töltsük le a drivereket
- Csomagoljuk ki majd telepítsük.

2: adb telepítése

- Töltsük le a 15 secs adb installert
- Telepítsük
- Mindenhova válaszoljunk y-nal (Yes) kivéve driverek telepítésekor. Ekkor n-nel (No) válaszoljunk

3: ROOT

- Towelroot letöltöd és feltelepíted
- Towelrootot elindítod
- Megnyomod a "make it ra1n" gombot
- Playstore-ból SuperSU alkalmazást letöltöd
- Telefont újra indítod

4: USB hibaelhárítás bekapcsolása

- Beállítások -> Általános fül -> A telefonról -> Szoftver adatok
- "Cikkszám"-ot addig nyomkodod míg ki nem írja hogy "Ön már fejlesztőnek számít"
- Beállítások -> Általános fül -> Fejlesztői opciók
- Ha telefon gépre van dugva akkor húzd le róla
- Rakj pipát az "USB hibaelhárítás" mellé
- Csatlakoztasd a telefont a géphez
- Indítsd el a parancssort
- Hajtsd végre a következő parancsot: adb devices
- Telefonon a megjelenő ablakban tegyél pipát a "Mindig engedélyez" mellé majd nyomjad meg az OK gombot

5: Patchelt bootloader és CWM telepítése

- Töltsed le ezt és csomagold ki
- Másold az aboot.img és cwm.img fájlokat a telefonod belső tárhelyére (Nem az sdkártyára!)
- Nyiss egy parancssort ha bezártad
- Hajtsd végre a következő parancsot: adb shell
- Hajtsd végre a következő parancsot: su
- Telefonon engedélyezd a rootjog kérelmet.
- Flasheljük az általam portolt CWM recoveryt.
- Hajtsd végre a következő parancsot:
dd if=/sdcard/cwm.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery
- Flasheljük az általam patchelt bootloadert.
- Hajtsd végre a következő parancsot:
dd if=/sdcard/aboot.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot
- Indítsuk újra a telefont recovery módban
- Hajtsd végre a következő parancsot: reboot recovery
- Gyönyörködjünk a fejjel lefele CWM-ben

Lefele navigálás = hangerő_le vagy menu gomb
Felfele navigálás = hangerő_fel vagy home gomb
Menüpont kiválasztása = bekapcsológomb
Vissza = vissza gomb

A telefont az adb reboot recovery paranccsal tudjuk indítani recovery módban vagy kapcsoljuk ki a telefont, tartsuk nyomva a hangerő_le gombot és a bekapcsológombot, mikor látjuk az LG logót engedjük el a bekapcsológombot majd tartsuk nyomva újra. Ezek után kétszer válasszuk a "Yes"-t (nem fog csinálni factory resetet) és be is léptünk a recovery módba

Recoveryből való újraindításkor a CWM kírja hogy "Root access possibly lost" ekkor válasszuk a "No" opciót. Ez azért van mert CWM nem a supersu féle su bináris fájlt használja hanem a superuser félét és ezért hiszi azt hogy nincs root.

6: Készítsünk EFS backupot

Az EFS partíción van tárolva a telefonunk IMEI száma és más egyedi azonosítói. Ha ez a partíció sérül akkor többé nem leszünk képesek telefonálni.

- Töltsed le ezt a zipet
- Másold rá a telefonodra (mindegy hogy belső tárhely vagy sdkártya, csak tudd hogy hova)
- Indítsuk újra telefont recovery módban
- Flasheljük a "cwm_L65_Backup_EFS.zip"-et
- Válasszuk ki az "install zip"-et
- Ha belső tárhelyre másoltad a cwm_L65_Backup_EFS.zipet akkor a "choose zip from /sdcard" menü pontot válasszuk majd lépjünk bele a "0" nevezetű mappába
és válasszuk ki a "cwm_L65_Backup_EFS.zip"-et
- Ha az sdkártyára másoltad a cwm_L65_Backup_EFS.zipet akkor a "choose zip from /external_sd" menü pontot válasszuk és válasszuk ki a "cwm_L65_Backup_EFS.zip"-et
- Indítsuk újra a telefont
- Az EFS_Backup mappát másoljuk át a gépünkre és tegyük biztos helyre.
- Ha visszaszeretnénk állítani az EFSünket akkor flasheljük az "efsbackupflashable.zip"-et

[ Szerkesztve ]

(#29) harpa


harpa
csendes tag

Na kipróbáltam a Download módot, ugyanis sikerült téglát gyártanom a telóból. :D
Frankón működik, csak a hangerő gombot felfelé kell nyomni.

(#30) egy23 válasza harpa (#29) üzenetére


egy23
csendes tag

Hát akkor azt csúnyám elírtam :D
Sajnos nem tudom már szerkeszteni a hozzászólást :(

(#31) harpa válasza egy23 (#30) üzenetére


harpa
csendes tag

Ebben a helyzetben úgyis kipróbálja az ember. :)

(#32) egy23


egy23
csendes tag

Alakul a TWRP recovery. Ez már nincs fejjel lefele.TWRP

[ Szerkesztve ]

(#33) Peterking válasza egy23 (#32) üzenetére


Peterking
tag

Zseni vagy. :C

(#34) morbi04


morbi04
csendes tag

Sziasztok. Egy ilyen készüléken gondolkodom. Valaki megtudná nézni nekem, hogy megy-e rajta a hayday? :D

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#35) egy23


egy23
csendes tag

Elkészült a TWRP recovery. Úgy néz ki jó lesz :)

Bugok amiket találtam:

- A dátum és idő kijelzés nem jó.
- Wipe -> Advanced Wipe menüben ha az Internal Storage-ot kijelöljük wipe-ra akkor a recovery gui-ja újra töltődik és a főmenüben találjuk magunkat újra és nem wipe-olt semmit. Mikor másodjára próbáljuk wipe-olni az internal storage-ot az advanced wipe menüben akkor már nem fordul elő ez a bug és szépen wipe-ol. Ennek az oka az új MTP funkció lehet. Mert ha a Mounts menüben rányomok a Disable MTP-re és utána wipe-olom az advanced wipe menüben az internal storage-ot akkor nem jelentkezik ez a bug.

Innen letölthetitek.

Flashelni úgy kell mint ahogy itt írtam az 5. pontban.
Értelemszerűen a

dd if=/sdcard/cwm.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery

parancs helyett a

dd if=/sdcard/twrp.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery

parancsot használjuk.
Ha már flasheltük korábban a patchelt bootloadert akkor azt a lépést kihagyhatjuk.

Belépés a recoverybe úgy ahogy előbbiekben írtam.
Ha a telefon ki van kapcsolva akkor tartsuk lenyomva a hangerő_le és bekapcsoló gombot.
Ha látjuk az LG logót akkor engedjük el a bekapcsoló gombot míg a hangerő_le gombot továbbra is nyomva tartjuk majd ismét tartsuk nyomva a bekapcsológombot amíg be nem lép a Factory reset menübe. Itt hangerő gombokkal navigálunk és bekapcsológombbal választunk opciót. Mind a kétszer válasszunk "Yes"-t. Factory reset nem fog történni, mert módosítottam egy kicsit a TWRP recovery forráskódját hogy ilyenkor ne csináljon factory resetet.

Továbbá terminál appal telefonon a reboot recovery paranccsal vagy gépről parancssorban az adb reboot recovery paranccsal.

Recoveryben ha lépkedünk a menük közt és meglátjuk valahol a következő gombot hogy "Storage:Internal Storage (valamennyi MB)" arra bátra nyomjunk rá és válasszuk ki az External_SD-t. Így tudunk váltani hogy éppen mikor melyik tárhelyről akarunk flashelni zip-et vagy hová akarunk menteni backupot vagy honnan akarunk visszaállítani backupot.

Mindenkinek ajánlom a gravitybox modult az xposed frameworkhöz. Nem minden funkciója működik mert ezt eredetileg AOSP androidokra csinálták de viszont a kikapcsoló menüt szépen lehetett módosítani hogy a reboot recovery opció megjelenjen :) és ad egy kis extra testreszabhatóságot ha már híján vagyunk a custom romoknak

[ Szerkesztve ]

(#36) ovika válasza egy23 (#35) üzenetére


ovika
tag

Ez igen akkor kész a dolog szerintem.
Videós összefoglalóban nagy kérés lenne tőled mindez?
1000 :R :R :R :R
Esetleg a memória kezeléssel nem lehet kezdeni valamit, minél kevesebb, annál jobb !
Esetleg "inspirációt" meríteni [link] d285-ös ugyan, de feltételezem nincs nagy különbség a kettő között.

[ Szerkesztve ]

(#37) egy23 válasza ovika (#36) üzenetére


egy23
csendes tag

Innen portoltam a cwm recoveryt és ezen a fórumon lévő információk alapján hackeltem meg a bootlladert is. Itt írják hogy mit hova kell beírni hogy tudjunk alkalmazásokkal adatot módosítani sd kártyán, de ezek már alapból be vannak írva a telefonba és még sincs jogosultságunk írni az sdkártyát.

Videó tutorialt majd készítek amint időm engedi.

(#38) ovika válasza egy23 (#37) üzenetére


ovika
tag

Akkor jó helyen kotorasztam en is. Igen ez az sd kartya dolog lenne az alap. Mindent oda tenni, ami lenyeges. A belso ugyis elfogy.

(#39) goo92 válasza ovika (#38) üzenetére


goo92
csendes tag

Hali!
Olvasom itt a forumot de sajnos nekem magas az ilyen :D
Nekem olyan problémám lenne hogy van egy lg l65öm és a belsö memoria megtelt emiatt nemtudok semmit feltenni pedig ott a memoriakártya.Erre van valami gyogyir?

(#40) PistiSan válasza goo92 (#39) üzenetére


PistiSan
addikt

Egy csomo alkalmazas tamogatja az sd kartyara athelyezest, amit tudsz tegyel at az alkalmazasok kezelese menuben az alkalmazasra kattintva.

(#41) harpa válasza goo92 (#39) üzenetére


harpa
csendes tag

Nekem ami bejön: Root, mem kártyára létrehozok egy ext4 partíciót, majd link2sd. Ez ha beállítod automatikusan linkeli sd-re a frissen telepített alkalmazásokat.
Így több mint 1GB szabad helyem van belső memóriából, pedig nagyon sok programot telepítettem már.

(#42) cherockee


cherockee
aktív tag

TULAJDONOSOK, tapasztaltátok-e az alábbi hibát?

Beég a kijelző. Egy erősen kontrasztos fekete-fehér képet, vagy akár csak vonalat otthagyva a képernyőn kb. 1 percig (elég egy perc, igen) ottmarad a nyoma a kijelzőn.

1-2 perc múlva nem látszik már, de 1 hónapos telefonnál ez aggasztó. Leginkább szürkés felületeken látszik a beégés, mármint ha azon nézem azt a területet, ahol addig fekete-fehér volt.

Tesztelés, amire kérnélek titeket:
QuickNote app-ban (képernyőre jegyzetelős, indítása hangerő le, hangerő fel, és a bekapcsoló gomb együttes nyomása 1 másodpercig), rajzoljatok egy vastag fekete vonalat a kijelző felső harmadába, várjatok így egy percet, majd húzzátok le a notifikációs listát. Ha a szürke rádió kapcsoló gombok (wifi, bluetooth, ...) szürke felületén látszik a fekete vonal helye, főleg a szélei, akkor jelezzétek itt nekem.

Első javítási kérésre az LG 2 hét alatt annyit szült meg, hogy "Javasoljuk a kijelzőbeállítások között nem a képernyő állandó bekapcsolva tartása opciót alkalmazni.". Viszont mivel 1 percnél is megtörténik ez, ezért nem hiszem, hogy ez lenne a korrekt megoldás.

Rákeresve a témára nagynehezen utoljára Galaxy S II korszakában levő telefonokról találtam ilyeneket, akkor is főleg AMOLED kijelzőknél, ezért nem hiszem, hogy technológiai problémáról lenne szó, mostmár (ha mégis, javítsatok ki).

Ma megyek a központi szervízbe, megkérdezni, hogy mi ez.

(#43) harpa válasza cherockee (#42) üzenetére


harpa
csendes tag

Kipróbáltam amit kértél, de nem tapasztaltam az általad leírt jelenséget. Estére sötét szobában ismét megnézem, hátha akkor szembetűnőbb, de lehetséges hogy egyedi a dolog.

(#44) lacebo


lacebo
csendes tag

Engem is a kevés belső memória aggaszt!Még várok,hátha lesz megoldás az sd-kártyára írásra root nélkül.Erre van esély szerintetek?Most még elvagyok,de lehet nem úszom meg a rootolást..

(#45) egy23 válasza lacebo (#44) üzenetére


egy23
csendes tag

Csak roottal lehet írni sd kártyára. Az alkalmazások telepítésével meg az a baj hogy csak a fele támogatja hogy sd kártyára rakjad ráadásul az apkhoz tartozó fájlok amik a tárhelyen az android mappájában találhatóak, ha akarod ha nem csak is kizárólag a belső tárhelyre tehetőek. Roottal és link2sd appal megoldható ez is.

[ Szerkesztve ]

(#46) ovika


ovika
tag

Sziasztok!

Hogy a fenébe tudom összehozni, hogy az xp-s gépem lássa a telefont és át tudjam másolni a 8gb kártya tartalmát ? Valahogy nem jön össze! :W Lépésről lépésre valaki segítene?

(#47) egy23 válasza ovika (#46) üzenetére


egy23
csendes tag

http://www.microsoft.com/en-in/download/details.aspx?id=19153 ezt próbáltad?

(#48) cherockee válasza harpa (#43) üzenetére


cherockee
aktív tag

Köszi a tesztet, boltban megnéztem egy másik készüléket is, azon sem jött elő.

Közben bementem az LG központi szervízébe (Dózsa metró megállónál), ott konkrétan átvették, azt mondták egy héten belül javítják-hívnak. A Telenor szervíz papírját az átvevő srác el is kérte, hogy azt is berakná mellé, hát mondom hajrá, nekem csak az a lényeg, hogy legyen jó.

(#49) harpa válasza cherockee (#48) üzenetére


harpa
csendes tag

Rendben, örülök hogy megoldódni látszik a dolog.

(#50) ovika


ovika
tag

Sziasztok!

Gyári beállítások visszaállításával sikerült "láthatóvá" tenni a telefont.
Viszont mint háttértárat nem látom tc alatt, csak windows ablakos módszerrel tudom a fileokat másolgatni.
Kicsit rosszabb, de legalább működik. :)
Mindenkinek ilyen nehezen jön/jött össze az "összekapcsolás" a pc/laptoppal?
Sajna ez a dolog, hogy nem lehet az sd kártyára írni nagyon :W dolog.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG L65 D280N
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.