Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG L65 D280N

Hozzászólások

(#51) egy23 válasza ovika (#50) üzenetére


egy23
csendes tag

Xp-n szenvedős mert az MTP (media transfer protocol) csak windows vistától lett támogatva. Ez a mtp nem úgy működik mint egy pendrive mikor a gépre tugod. Gépről tudsz sdkártyára másolni csak telefonon nem. Ez meg azért van mert kitkat google által kiadott forráskódjában nincsen megadva selinux policynek hogy engedélyezze az sdkártyára való írást, mert nexus telefonokban nincs sdkártya. LG ezt a forráskódot vette át és szart rá hogy hozzáadja azt az 1-2 sort a forráskódhoz hogy lehessen írni az sdkártyára.

TC-hez meg lehet van valami plugin amit ha felraksz akkor látja már az MTP eszközöket.

Google: totalcommander mtp plugin

[ Szerkesztve ]

(#52) ovika válasza egy23 (#51) üzenetére


ovika
tag

Köszönöm a segítséget ismét.
:R
[link] itt egy másik telohoz van leírás, de követve az utasításokat tökéletesen működik a 280nnel is az mtp plugin.
:)
Akkor ezek szerint esély sincs az sd kártya problémára szerinted? :O

[ Szerkesztve ]

(#53) egy23 válasza ovika (#52) üzenetére


egy23
csendes tag

A kernelben van egy fájl a neve sepolicy. Ez tartalmazza hogy a telefonon milyen szolgáltatások milyen joggal rendelkezhetnek. Ehhez kéne hozzáadni egy szabályt hogy lehessen írni sdkártyára. Sajnos ez a fájl már át van alakítva bináris fájllá, így elég nehéz módosítani. Új sepolicy fájlt csinálni sdkártyára írás támogatással elég könnyű. A gond viszont az hogy ezzel az új sepolicyval a telefon nem bootol mert ilyen és olyan LGDRM és lgupdateservice szolgáltatásokhoz tartozó jogokat nem tartalmazza az új sepolicy. Ezek nélkül a telefon csak az LG boot animációig jut.

Most éppen próbálom összeszedni az LG által hozzá adott policykat a gyári sepolicy fájlból és csinálni egy új sepolicy fájlt ami tartalmazza az LG szolgáltatásokhoz szükséges policykat és az sdkártyára való írás jogát.

Röviden: meglévő sepolicy fájlt módosítani nem lehet, újat csinálni viszont lehet.

Fogalmam sincs mikorra leszek kész vagy egyáltalán kész leszek-e valaha. Egyetem is elkezdődött. Szóval türelem.

Ha összejön akkor egy kernel csere elég lesz és lehet írni sdkártyára.

Szólok majd ha feladom :D

[ Szerkesztve ]

(#54) egy23 válasza ovika (#52) üzenetére


egy23
csendes tag

Nem gondoltam hogy ilyen hamar megoldom, de úgy néz ki lehet már sdkártyára írni.

Mondjatok alkalmazásokat amiket eddig nem tudtatok vagy nem volt értelme használni sdkártyára írás hiánya miatt. Letesztelem őket és ha tényleg tudnak fájlokat létrehozni és törölni sdkártyán akkor csinálok videót roottól egészen custom recovery flashelésig hogy majd tudjátok flashelni a custom kernelt ami már támogatja az sdkártyára való írást.

Quickpic már tud képeket törölni sdkártyáról.
ES file explorer is képes sdkártya írására.

[ Szerkesztve ]

(#55) ovika válasza egy23 (#53) üzenetére


ovika
tag

Félre ne értsd eszem ágába sincs sürgetni téged. Első a munka (egyetem).☺
Majd ha a googlenál dolgozol haggy kiskapukat, hogy könnyebb legyen a dolog...

(#56) PistiSan válasza egy23 (#54) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintrm ha ezek működnek, akkor a többivel sem lehet gond, innentől tényleg érdekel a dolog.
Király vagy :R

(#57) ovika válasza egy23 (#54) üzenetére


ovika
tag

Mxplayer
Colornote
Officesuite
Zarchiver
Aquamail
Tc
μtorrent
Ezek nagyjából amiket hasznalok

(#58) egy23


egy23
csendes tag

Itt a videó. Elnézést kérek a 480p youtube-osoktól. Esetleg innen letölthetitek az eredeti videót, ha youtube-on nagyon homályos.

Reboot recovery paranncsal ellenőrizzétek hogy sikeres volt-e a custom recovery flashelése, úgy ahogy a videóban láttátok. Ha nem láttok semmi CWM vagy TWRP feliratot akkor még mindig a stock recovery van a telefonon.

Későb úgy tudunk bootolni recovery módba hogy a telefont kikapcsoljuk majd nyomva tartjuk a hangerő_le és bekapcsoló gombot. Ha látjuk az LG logót akkor engedjük el a bekapcsoló gombot míg a hangerő_le gombot továbbra is nyomva tartjuk majd ismét tartsuk nyomva a bekapcsológombot amíg be nem lép a Factory reset menübe. Itt hangerő gombokkal navigálunk és bekapcsológombbal választunk opciót. Mind a kétszer válasszunk "Yes"-t. Factory reset nem fog történni.

És ezt a zipet flasheljétek recoveryben hogy legyen sdkártya írás.

Felelősséget nem vállalok semmiért se.

[ Szerkesztve ]

(#59) ovika válasza egy23 (#58) üzenetére


ovika
tag

:C :C :C
Mester!

(#60) ovika


ovika
tag

Sziasztok!

Valaki próbálta már xp-s gépen egy23 "mester" leírását követve az sd kártyára írás megoldását, vagy neki se álljak win7 nélkül?
:F

(#61) harpa válasza egy23 (#58) üzenetére


harpa
csendes tag

Vártam egy darabig hogy valaki visszajelez, hogy frankón működik, de semmi, így kénytelen voltam nekiállni, mert eddig bírtam.
Jelentem, frankón működik! :)
Köszi!!!

(#62) ovika válasza harpa (#61) üzenetére


ovika
tag

Akkor első körben :R :R egy23-nak!
Win7-es géppel csináltad ? Ezek szerint a programok írnak/olvasnak az sd kártyára!
:DD

(#63) egy23 válasza ovika (#62) üzenetére


egy23
csendes tag

Hogy őszinte legyek egy win8.1es gépen futtatam egy virtuális gépet amin win 7 futott :D

Ha sikerült az mtp-t működésre bírnod xp-n akkor mennie kell xp-n is az egész procedúrának. Ha akarod írj nekem privátot amiben leírod hangouts vagy facebook vagy skype címed és akkor teamvieweren keresztül megsegítlek :)

(#64) harpa


harpa
csendes tag

Nekem Win7-es gépen ment csont nélkül, és írja a kártyát a cucc mint a pinty. :C

(#65) ovika válasza egy23 (#63) üzenetére


ovika
tag

:R :R :R
Előre is köszönöm a lehetőséget, hogy segítesz.
Szerintem hétvégén nekiállok és meglátjuk.
Mi baj lehet ???
Téglásítom a majdnem 1 hónapos telefont. :F

(#66) egy23 válasza ovika (#65) üzenetére


egy23
csendes tag

Téglásításra 0.0001%-ot adok.
Vagy 30-40 stock rom újrahúzás és bootloader crackelésen van túl az én készülékem és semmi baja.

Ha meg tégla lesz LG nem tud rájönni hogy root meg bl crack miatt nem kapcsol be a telefon, mert ugye nem kapcsol be a telefon. :D

Vannak lg szervíz útmutatóim. Abban annyi van leírva ha a telefon nem kapcsol be és nem megy download módba akkor cseréljék ki az alaplapot

Írd le privátban az elérhetőségeidet és megbeszéljük mikor jó neked.

[ Szerkesztve ]

(#67) ovika válasza egy23 (#66) üzenetére


ovika
tag

Megvan,megvan!
Twrp backup már elrakva!
:K
Holnap jönnek majd a kérdések!

[ Szerkesztve ]

(#68) ovika


ovika
tag

Sziasztok!

Ez a problémám van, ha el szeretném menteni a word/excel-t.
Root,és egy23 féle sd kártyára írás file megvan.
Erre tudna valaki mondani valamit.

Már régen megakartam kérdezni, hogy mitől függ, hogy valakivel HD-ban telefonálok.
Az "oldalbordámmal" :P néha sikerül néha meg nem. Neki az én régi y300-asa van most.

(#69) egy23 válasza ovika (#68) üzenetére


egy23
csendes tag

Használd a /storage/external_SD útvonalat

(#70) ovika válasza egy23 (#69) üzenetére


ovika
tag

Ok megvan!
Hd hangra tipped?
Illetve eszrevettem,hogy twrp esetén ha reboot systemre nyomok,akkor arra pár mpre fejjel lefelé fordul.
Gondolom vmi bug. Esetleg korabbi verzióval nem működne
a dátum/idő pontos megjelenítése? Megse merem kérdezni hogy custom romot/romokat láttál-e vhol? Esetleg tervezel-e ilyen <elfoglaltságot> Én nem akadtam eddig semmire. Ennyire érdektelen lenne a telefon ilyen téren?

[ Szerkesztve ]

(#71) PistiSan válasza ovika (#70) üzenetére


PistiSan
addikt

Legtöbb telóra azért készült custom rom, mert nagyon vacak volt a gyári rendszer és valahogy javítani kellett rajta.
Én egyelőre még gyári módban használom, félelmetesen jó a készenléti üzemideje, 1 hetet simán bír kis használat mellett.

(#72) ovika válasza PistiSan (#71) üzenetére


ovika
tag

Ok ez rendben van,de az ember kicsit "megpiszkálná" ! Y300nál nagyon jo kis romok vannak. Tudom,hogy teljesen más kategória,de akkor is...
Ha értenék hozza (szeretnék de ku..... nem) akkor már rég kijött volna a #spartan280n# ;D

(#73) egy23 válasza ovika (#70) üzenetére


egy23
csendes tag

HD hangra nincs tippem. Nem is tudtam hogy képes rá a telefon :D

Hogy is mondjam a twrp fejjel lefele képernyőt. Maga a kijelző van fejjel lefele beletéve a telefonba. Ez szoftveresen meg van fordítva a kernelben. Mikor újraindul a telefon gondolom befejezi a képernyő forgatást és vissza áll alapra arra az 1 mp-re míg újra nem indul.

Nem néztem utána még a dátum/idő bugnak. Azt tudom hogy nexus 5ömön is bugos volt aztán javítva lett valahogy a későbbi verziókban.

Custom romokat nem láttam. Lg g2 mini és L90-hez láttam romokat azokat próbálom használni alapanyagnak hogy hogy is kéne csinálni. Meg most olvastam L70 fórumban hogy az amerikai változathoz van valami custom rom. Szóval próbálkozok romokkal is. Nem tudom hogy valaha lesz belőle valami. Eléggé nehéznek tűnik.

Csináltam egy frissebb TWRP-t ebben javították már azt a bugot hogy ha MTP engedélyezve van és wipe-olsz akkor restartol a recovery, habár az MTP funkció továbbra se működik. Hozzáadtam a backup opcióhoz az EFS, MAC cím, DRM partíciót és más olyan partíciókat amikről jó lenne csinálni egy biztonsági mentést mert ezek egyediek minden telefonhoz és ha valami baj történik velük nem lehet őket már visszaállítani backup nélkül. Mega Zips mappa twrp_D820n.zip. Ezt flashelitek és felkerül a friss recovery.

(#74) ovika válasza egy23 (#73) üzenetére


ovika
tag

Ha twrp-vel lementettem mindent, akkor is érdemes külön menteni az efs...stb dolgokat?

(#75) egy23 válasza ovika (#74) üzenetére


egy23
csendes tag

Ha twrp-vel van már backupot akkot elég az. Backup után mentsed le azt a TWRP mappát belsőtárhelyről vagy sd kártyáról amelyikre csináltad a backupot

(#76) paladrain


paladrain
újonc

Arra tudtok esetleg megoldást hogyan lehetne nagyobb méretű játékokat futtatni a készüléken? Pl. Max Payne, GTA, Asphalt8, ilyesmi. A készülék maga biztosan bírná, de mind nagyobb mint 1,2 GB, emiatt nem sikerül őket feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#77) harpa válasza paladrain (#76) üzenetére


harpa
csendes tag

Itt a megoldás: http://mobilarena.hu/tema/lg_l65_d280n/hsz_58-58.html

(#78) paladrain válasza harpa (#77) üzenetére


paladrain
újonc

Köszi, ezt láttam már, megcsináltam mindent ahogy írva volt, de nem igazán működik, vagy nem pontosan arra jó amire gondoltam. Először azt hittem felcseréli majd a belső memóriát az SDkártyára, hogy úgy érzékelje a mobil de nem láttam változást. Továbbra is hibaüzenetet kapok, ha a belső memória méreténél nagyobb programot próbálok feltelepíteni, pedig SD-n lenne rá bőven hely. Vagy pedig valamit rosszul csináltam, de 1,2 GB feletti programokat nem tudok továbbra sem telepíteni.

(#79) egy23 válasza ovika (#70) üzenetére


egy23
csendes tag

Frissítettem TWRP-t. Már helyesen mutatja az időt és dátumot. Fényerőszabályzás is működik ( nem mintha bárkinek is hiányzott volna :D ). MTP funkciót is lehet aktiválni kicsi körülményesen. Azt kell tenni hogy telefont rá kell dugni a gépre. TWRP-ben ellenőrzöd a "Mount" menüben hogy alul a gombon a következő felirat legyen "Enable MTP" ha nem ez szerepel hanem "Disable MTP" akkor nyomj rá a gombra hogy "Enable MTP"-t mutassa és rebootolsz recoverybe és vársz 10 másodpercet miután bejött a TWRP főmenü végül a "Mount" menüben rányomsz az "Enable MTP" gombra. Ha mindent jól csináltál akkor a gépedről már hozzá férsz a telefon tárhelyéhez és az SD kártyához. TWRP fejlesztő csapat szóvá tette hogy valamiért .zip kiterjesztésű fájlokat nem tudunk másolni, azt javasolták hogy nevezzük át a .zip kiterjesztést valami másra pl .txt-re és miután átmásoltuk telefonra akkor visszaírjuk .zip-re. Szóval körülményes és macerás. Ezzel nem tudok nagyon mit kezdeni. Nexus 5-ön egyáltalán nem működik ez a funkció.

Mega mappa Zips/D280n/flash_twrp.zip ezt flasheljétek meglévő recoverytekben. Újaknak mondom hogy a videó tutorialban szereplő twrp-t is frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#80) ovika válasza egy23 (#79) üzenetére


ovika
tag

Látom "unatkozol".
:D
Köszi az update-et!

(#81) ovika


ovika
tag

Ha az új twrp-t felteszem és mondjuk valami gebasz és vissza kell állítani a rendszert,akkor a korabbi verziós backup nem fog összeakadni az frissebb twrp-vel?
Tapasztalat vmi fényképezős programmal,ami esetleg javítana a minőségen?

[ Szerkesztve ]

(#82) PistiSan válasza ovika (#81) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem gondolom, hogy a hardveres gyengeséget szofteveresen orvosolni lehetne.
Egyébként valami fantasztikus amit ez a telefon nyújt készenléti módban, szinte alig fogyaszt valamit ha nem használom, réig telóm 3 napot bírt nagyon enyhe használat mellett, ez 1 hetet simán kihúz.

(#83) ovika válasza PistiSan (#82) üzenetére


ovika
tag

Gondoltam hátha...
Akku időben valóban első.

(#84) egy23 válasza ovika (#81) üzenetére


egy23
csendes tag

Nem lesz összeakadás a backupokkal.

(#85) ovika válasza egy23 (#84) üzenetére


ovika
tag

Esetleg memória kezelésben valami optimalizálás megoldható lenne? Arra gondolok, hogy ami felesleges az ne fusson a háttérben csak akkor,ha én indítom!

(#86) harpa válasza ovika (#81) üzenetére


harpa
csendes tag

Én a HD Camera progival kipróbáltam, de nem tapasztaltam érzékelhető változást. Sajnos a kamera gyenge minőségébe bele kell nyugodnunk, ezzel nincs mit tenni.

(#87) ovika


ovika
tag

Mi lehet a gond,akkor ha nem tudok megnézni egy videót sem honlapokon? Illetve 2mp szaggatással nagyon darabosan megy csak a dolog. Néznék egy összefoglalót,vagy bármit és sajna nem megy. A flash az oka? Firefox a böngésző adblock plus-szal bővítve.

(#88) PistiSan válasza ovika (#87) üzenetére


PistiSan
addikt

Esegtleg ha linkelsz 1-2 ilyet, akkor könnyen utána járhatunk a dolognak.

(#89) ovika válasza PistiSan (#88) üzenetére


ovika
tag

http://m.origo.hu/sport/focivilag/20140929-megprobalta-kiverni-a-biro-kezebol-a-piros-lapot.html (mondjuk ez)

(#90) PistiSan válasza ovika (#89) üzenetére


PistiSan
addikt

Akdás mentesen megy Chrome alatt, hang az nincs, de szépen folyamatosan játsza.
Ehhez nem kell flash amúgy.
Ugye wifin próbálod, mert a mobil net okozhat akadást.

[ Szerkesztve ]

(#91) ovika válasza PistiSan (#90) üzenetére


ovika
tag

Természetesen otthoni wifi-vel megy az Internet. Chrome alatt valóban megy rendesen,de ott nincs adblock ugye.
:(

(#92) rmikee


rmikee
csendes tag

Sziasztok!

Tárhely problémára van valakinek ötlete.
Feltelepítettem egy játékot ami elvesz kb. 500MB és azóta csak tárhely gondokkal küzdök. :W Hiába helyeztem át SD-re meg hasonlók, úgy veszi mintha még mindig a telefonon lenne.

Van erre valami legális megoldás? :))
Vagy csak root meg új rom vagy valami hasonló?

Előre is köszi a válaszokat! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.

(#93) harpa válasza rmikee (#92) üzenetére


harpa
csendes tag

Root-olni mindenképpen kell hozzá a telefont, aztán egyszerűen segíthet a link2sd program. Ez ha beállítod már telepítéskor automatikusan áthelyezi az sd erre kialakított partíciójára a programot, de utólag is át lehet vele pakolni a progikat.

(#94) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
Neki álltam én is rootolni stb a telefonomat, sajnos el akadtam!
A videó alapján mentem sorba, a 15sec adb intallert fel raktam (a googleban már az 1.4-es verizót adta ki(xdas link) itt már csak 2-őt kérdezett, utána kilép)
El jutottam odáig hogy kiadom az "adb shell" parancsot, a paransor viszont hibát dob vissza.
A megadott nevet (abd) a rendszer nem ismeri fel belső, vagy külső parancsként, futtatható programként vagy kötegfájlként." mit rontottam el? Gondolom az adb installnál lehet gond, de akárhogy próbálom mindig ki lép a 2. Y- után.

(#95) PistiSan válasza PistiSan (#94) üzenetére


PistiSan
addikt

Közben meg lett a megoldás!
Be kellett lépnem a C:adb mappába a parancs kiadása előtt, nem tudom nálam miért kellett így ,de sikerült!

Működik a root, az sd kártya írás, a recovery :) Minden nagyon jó!
Hatalmas köszönet a munkádárt "egy23" forum társ! :R

(#96) ovika válasza PistiSan (#95) üzenetére


ovika
tag

Üdv a klubban!
:D
Éljen egy23!

(#97) PistiSan válasza ovika (#96) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi!
Első dolgom volt egy teljes mentés készíteni, utána el kezdem gyomlálni a számomra felesleges alkalmazásokat, hipp hopp lett a rendszer lemezen 250mb plusz helyem!
:)

(#98) ovika válasza rmikee (#92) üzenetére


ovika
tag

Szerintem alapból ha egy23 munkáját értékelve az sd kártyán való írás/olvasás mód felé veszed az irányt.
#58 hozzászólás!

(#99) ovika válasza PistiSan (#97) üzenetére


ovika
tag

Szerintem én is nemsokára "gazolok" majd egy kicsit. Engem a memória használat nem hagy aludni.

(#100) #19103744


#19103744
törölt tag

Üdv! Az lenne a problémám, h. híváskor mindig szinte maximumon van a hangerő. Hiába halkítom le, a következő hívásnál ismét fent van. Help!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG L65 D280N
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.