Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) batai15 válasza fery02 (#6950) üzenetére


batai15
félisten

Jajj de negatív vagy. Nem hsz vadász vagyok.

(#6952) batai15


batai15
félisten

Nálam is elő jött ez a recept app gomb bug. Szívok a cmel, viper Fx eltűnik a telefonról, bugos gyengébb akkuba is stb. Szóval megy vissza a cloudy szvsz. Majd lesz lg felé loli akkor teszem fel azt.

(#6953) FGyula30 válasza batai15 (#6952) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Nem vagyok biztos benne h előrelépés a lolli. Egyenlőre nem. Egy csomó dolog rosszabb, mint előtte.

(#6954) batai15 válasza FGyula30 (#6953) üzenetére


batai15
félisten

Gyorsabbnak gyorsabb és kb ennyi.

(#6955) kiezTe90 válasza batai15 (#6954) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Majd kiderül ha az LG kiadja a hivatalos lollipopot az milyen lesz. Mert ezek a cm meg társai Nekem nem jönnek át.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#6956) batai15 válasza kiezTe90 (#6955) üzenetére


batai15
félisten

tetszik a material desing, de nagyon sokat szivat a cm. Másrészt nekem a cloudyval se volt semmi bajom .
Se multi taszk, se sebesség .

(#6957) batai15


batai15
félisten

Egyébként olvastam h otg képes pendriveról is lehet backupot vissza rakni. Na már most ez hogy kell?
Pár percet spórolnék ezzel akkor.

(#6958) hislah válasza batai15 (#6957) üzenetére


hislah
aktív tag

Na ez engem is érdekelne. Most az a bajom, hogy SW után minden beállítás elveszik és az összes alkalmazást újra kell telepíteni.
Erre kellene nekem valamilyen megoldás.
Cloudy G3 2.1-es rom van most rajta, de kicsit visszatérnék gyárira, viszont nem kívánom a szokásos herce hurcát végigjárni.

(#6959) batai15 válasza hislah (#6958) üzenetére


batai15
félisten

Erre a legjobb kombó eddig az hogy titanium backuppal az alkalmazás adatokat elmented, majd rom ujra huzás után hagyod hogy a play vissza telepítsen mindent, majd titaniummal CSAK AZ ADATOKAT
vissza állítod. azért mondom h csak adatokat, mert nekem jó pár appot nem akart vissza állítani, és friss telepítés +adatok szerintem jobb mintha az egész appot teszed vissza így a biztos.
Így amugy sms- wifi jelszavak stb lehet is menteni.

(#6960) fery02 válasza batai15 (#6957) üzenetére


fery02
addikt

Ha TWRP-s backup-ra gondolsz, akkor TWRP-ben felmountolod a pendrive-ot, majd Backup menüben kiválasztod szintén a pendrive-ot forrásként és onnantól már csak a Backup-odat kell betallóznod.

Ja és írtad, hogy CM 12-n előjöttek neked is bug-ok. Melyik kiadáson produkálta ezt nálad?
Ha a 01.31-ein, akkor elnapolom a mai ROM-olásomat és várok még inkább.

Tegnapi stílusomért meg elnézést kérek, nem voltam teljesen józan!
Bár kicsi igazságot még mindig látok benne. ;]

Többiekhez:
Tőletek is szívesen várok véleményt a 31-ei CM 12-ről, mert most ráérnék a mai napon erre. :)
Egyáltalán changelog-ot hol találok a hivatalos oldalon?
Valahogy nem teljesen kerek nekem az az oldal eligazodás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#6961) batai15 válasza fery02 (#6960) üzenetére


batai15
félisten

30. Najtli. Tprwt be van x elve az USB otg. Tprwt file kezelővel látom is. De restore menübe nem.

(#6962) BeastMode válasza fery02 (#6960) üzenetére


BeastMode
őstag

Várj még vele. Full képernyős appokból elég nehéz kilépbi a navbar hülyeségei miatt. Tegnap reggel raktam fel a 31 Nightlyt, gyors meg minden, de még mindig tele van apró bugokkal. Úgyhogy nálam épp most ROM letöltés van, egy ideig megint hanyagolom a CM12-t, pedig szeretem...

(#6963) fery02 válasza BeastMode (#6962) üzenetére


fery02
addikt

Köszi, akkor várok még vele!
Pedig már szívesen lecserélném a karácsonyi kiadású CM 12-met, ami ráadásul még nem is a hivatalos féle, viszont én már innentől csak minimum lolli-t akarok a telefonomon látni.

Pár napja pedig már egész jó véleményekkel voltatok itt az épp akkor aktuális kiadásokról.
Ha jól emlékszem a 29-ei-vel kezdődtek a gondok és akkor azóta azt mondjátok hétköznapi használatra nem annyira alkalmasak, amik azóta jelentek meg...

batai15:
Igen, Restore menü (elírás volt részemről az előbb a "Backup")
Ha amúgy látja a TWRP a pendrive-ot, ott is látszódnia kéne. Ebben az esetben nem tudom akkor mi lehet nálad.

(#6964) batai15 válasza fery02 (#6963) üzenetére


batai15
félisten

Meg van, ki is kelett választani az alap értelmezett tárolót is. :R

(#6965) szala86 válasza fery02 (#6960) üzenetére


szala86
aktív tag

A Changelogot itt találod: Changelog official CM12

(#6966) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
20h rom mellé raktam fel Viper4Android FX tweaket, mert cserélt kerneles Galaxy S3 után nagyon elszomorított a hangzás füllhallgatóval.
Viszont ezáltal az FM rádióm nem működik. Keres csatornákat, meg is találja, de teljesen csöndben van.
Találkoztatok már ezzel a hibával?

(#6967) batai15


batai15
félisten

Na vissza tértem cloudyra , ez az igazi!
Akkor g3 tweakbox kell neki h pl középre akarom az órát rakni?

(#6968) szala86 válasza batai15 (#6967) üzenetére


szala86
aktív tag

Igen az.

[ Szerkesztve ]

(#6969) fery02 válasza szala86 (#6965) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm! :R

Látok olyat a listán, hogy NavigationBar fix...
Lehet ez egyéb hibára vonatkozik, de ha azt javítaná esetleg, amiről itt szó van napok óta, akkor pakolom is fel majd a következő Nightly-t.

(#6970) Danny365 válasza fery02 (#6969) üzenetére


Danny365
őstag

Korábban már írtam, hogy a 31-i Nightly-ban javítva vannak a Home/Recents gombos hibák.

(#6971) fery02 válasza Danny365 (#6970) üzenetére


fery02
addikt

Valóban, sikerült akkor eléggé átsiklanom afelett a hozzászólásod felett.
Köszi!

(#6972) Snoop27 válasza RomiJosy (#6945) üzenetére


Snoop27
őstag

Szamomra is a cloudy fele rom volt a legmegfelelobb, de mivel eleg sokat szoktam jatszani a telon fontos, hogy ne akadjon, ebben pedig nekem a Lightning v5 a legjobb, szepen letisztitott rom, semmi felesleges cucc, meg vagyok vele elegedve.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#6973) Corgan82


Corgan82
aktív tag

(#6974) ToomyC


ToomyC
aktív tag

CM12 -höz GAPPS-t hol találok ?

(#6975) Corgan82 válasza ToomyC (#6974) üzenetére


Corgan82
aktív tag

(#6976) BeastMode válasza Corgan82 (#6973) üzenetére


BeastMode
őstag

Van már róla valami vélemény? Egész jónak tűnik.

(#6977) ToomyC válasza Corgan82 (#6975) üzenetére


ToomyC
aktív tag

:R

(#6978) Corgan82 válasza BeastMode (#6976) üzenetére


Corgan82
aktív tag

Vélemény a fórumán még nincs, mármint a lollipop változatról. Én még régebben párszor használtam a 4.4 verziót, de az teljesen jól működött.

(#6979) BeastMode válasza Corgan82 (#6978) üzenetére


BeastMode
őstag

Köszi, otthon majd lehet teszek vele egy próbát:)

(#6980) Elec


Elec
csendes tag

#6930 vagyok. visszaraktam a Cloudy-t és itt nem fordult még elő a bizonyos reboot probléma, lehet hogy a modem okozza?
Ti milyen modemet használtok aicp alatt, linkelnétek egyet? Köszi szépen.

(#6981) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Jelenleg melyik a legtakarékosabb kernel Cloudy alá ?

(#6982) batai15 válasza laca71 (#6981) üzenetére


batai15
félisten

Szvsz optimus. 2087. Hsz be.

(#6983) BeastMode válasza laca71 (#6981) üzenetére


BeastMode
őstag

DorimanX 9.8.2.

(#6984) szabyka95


szabyka95
őstag

Rendel kernel

(#6985) Danny365 válasza szabyka95 (#6984) üzenetére


Danny365
őstag

Cloudy alá? Aligha.

(#6986) szabyka95 válasza Danny365 (#6985) üzenetére


szabyka95
őstag

annak idejen az elso nehany kernele cloudy alatt ritka jo uzemidot produkalt

(#6987) Danny365 válasza szabyka95 (#6986) üzenetére


Danny365
őstag

Én arra gondoltam, hogy szerintem stock ROM el sem indul Renderrel, legalábbis én még nem láttam sehol, hogy AOSP-n kívül mással is kompatibilis lenne.

(#6988) Danny365


Danny365
őstag

Aki friss CM12-őt használ, ne rebootolja a telefont, mert ott fog ragadni a CM logonál bootolás során és csak cache/dalvik cache törlés segít. :P

(#6989) noxon válasza Danny365 (#6988) üzenetére


noxon
őstag

Pont most rebootoltam és már kezdtem leizzadni, mert nem ment tovább a cm logónál. Kikapcsoltam a telót, vártam kicsit aztán bekapcsoltam és betöltött a cm... :F

We live in a simulated world...

(#6990) davis999sola


davis999sola
tag

Üdv akkumlátorommal gondok vannak, miota erre ra nyomtam ez kb 1.5 honapja volt es amint ra nyomtam le is csokkent -3 %-ot. Van erre megoldas?

Lg g2 < iphone 5s< Lg g2<

(#6991) evooo


evooo
aktív tag

Melyik verziójú a legjobb CM 12 Nightly?
Úgy értem, hányadikai kiadás?

(#6992) Danny365 válasza evooo (#6991) üzenetére


Danny365
őstag

Hát nálam február 2-t mutat a naptár, és mivel Nightly az esetek 99%-ban minden nap készül, ezért a Február 2-i a legújabb.

(#6993) evooo válasza Danny365 (#6992) üzenetére


evooo
aktív tag

A kérdést, ha pontosan elolvasod, talán kiderül, hogy a kérdésem nem arra vonatkozik amire választ adtál.

Egyébként, köszi. :)

(#6994) Danny365 válasza evooo (#6993) üzenetére


Danny365
őstag

Oops, valóban, sorry. Viszont a mai jó is egyébként. Talán a boot animációt érdemes lecserélni valami másra (pl. letöltesz egy olyan témát, amiben az is van és csak azt pipálod ki a Themes alkalmazásban), máskülönben reboot után valamiért megakad bootolás során és csak dalvik cache törlés segít - bár elvileg nem mindenkinél jelentkezik.

(#6995) evooo válasza Danny365 (#6994) üzenetére


evooo
aktív tag

ok, köszi a választ.

Kipróbálom.

(#6996) fery02 válasza Danny365 (#6988) üzenetére


fery02
addikt

Pont ezt tettem fel tisztán ma délután és még nem nyomtam reboot-ot, de akkor h mégis kellene, akkor ne csodálkozzak majd, ha megáll. Köszi! :)

Ez az Extended desktop tök jól működik, akárcsak mint anno CloudyG3-as ROM-okon. Tökéletes!
Sok egyéb változást nem érzek jelenleg am a karácsonyi unofficial kiadáshoz viszonyítva, de még fél napja sem használom.
Sajnos duplakoppos Home gomb lezárás még most sincs, legalábbis nem találom. Az nagyon tetszene.

Viszont a Vissza gomb olykor másképp működik, mint ahogy hozzászoktam.
Vagyis eddig úgy volt, hogy egy app-on belül megnyomva (amikor app-on belül nincs hova visszalépni már) az App drawer-be vitt vagy a Kezdőképernyőre, most viszont az előzőleg megnyitott alkalmazásba visz.

Végülis ez is logikusnak tűnik és lehet pont ez a normális működés, csak érdekelne valami megerősítés erről, hogy ez inkább bug vagy akkor ez tényleg ilyen Lolli-n.

Azt viszont próbáljátok már ki, hogy Nova Prime-al tudtok-e widget-et kirakni főképernyőre!
Nekem ilyenkor is helyette bedob egy előzőleg megnyitott alkalmazást.

(#6997) Danny365 válasza fery02 (#6996) üzenetére


Danny365
őstag

Ha nagyon újra szeretnéd indítani, nyomj egy soft reboot-ot, az megy rendesen. Illetve mint fentebb írtam, elvileg másik boot animációval jó, bár ezt még nem próbáltam, csak olvastam.

Amúgy nálam ez is a Home/App drawerre dob vissza, ha kilépek egy alkalmazásból, widgeteket is normálisan ki tudok tenni Novát használva.

A Buttons menü kicsit érthetetlen, miért nincs benne amúgy, mivel pár napja visszavarázsolták a ROM-ba és ahogy olvasgattam, más készüléken ott is van, nem tudom, nálunk miért nincs.

szerk.: amúgy ahhoz a régi buildhez képest azért elég sok változás van szerintem. Pl abban még nem volt beépítve a Theme Engine, illetve ebben már a "csempéket" is lehet állítgatni a Quick Settings részben (olyanokat is hozzáadhatsz, ami a gyári droidban nincs benne), satöbbi.

[ Szerkesztve ]

(#6998) fery02 válasza Danny365 (#6997) üzenetére


fery02
addikt

Szoft reboot-ot még nem tudom hogyan fogok csinálni, de majd utánaolvasok
Ha elég az, akkor csak azért témázással nem fogok foglalkozni, nekem tetszik a stock lolli kinézet.

Nova-t am lehet egy újraindítás hozná majd nálam helyre, mert tisztán telepítettem azt is, saját backup-ját állítottam csak vissza.

Jelenleg az a Buttons menü az, amit várok leginkább.
Majd ha 1 hónap múlva felteszem majd tisztán az akkor épp aktuális CM 12-t, abban azért remélhetőleg benne lesz majd.

Tisztában vagyok vele, hogy ahhoz a régi build-hez képest mennyi változás van a jelenlegiben, mégha nekem nem is tűnik fel legnagyobb részük.
Nem hiába dolgoznak rajta így gőzerővel, abban biztos vagyok.

A témázás mellett ez a csempe variálhatóság sem hat meg, megnéztem hogy milyen gombokra lehet lecserélni, de nincs olyan, ami miatt hozzányúljak az alap kiosztáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#6999) fery02 válasza Danny365 (#6997) üzenetére


fery02
addikt

Közben kitapasztaltam, hogy minden eddigi nyűgöm az új (02.02) CM 12-vel a Nova Prime miatt van valamiért.
Mikor pl alkalmazásból a Vissza gombot nyomnám, azért vált át az előzőleg használt alkalmazásba, mert közben összeomlik "láthatatlanul" a launcher.

Ugyanez widget kirakásnál is, ott is így összeomlik és helyette az előzőleg használt alkalmazást dobja be. Meg a Nova beállítás sem jön be, ugyanezzel a viselkedéssel, csak is App drawer-ből enged belépni a beállításaiba.

Sokszor a Home gombra is kettőször kell nyomni, hogy visszalépjen a Főképernyőre.
A dokk ikonokra kattintva is olykor másodperceket(!) kell várni, hogy elindítsa a kívánt app-ot.

Pedig tényleg tisztán telepítettem mindent, ahogy írtam saját backup-ot állítottam vissza Nova-nál.

Na de a gyári Launcher3-at használva teljesen makulátlan az egész ROM működése, szóval maradok Nova nélkül, amíg nem telepítek újra egy következő CM-et.
Max majd ránézek CM fórumra, hátha valakinek van még rajtam kívül baja Nova-val.

[ Szerkesztve ]

(#7000) batai15 válasza fery02 (#6999) üzenetére


batai15
félisten

Nálam is volt Nova alatt ui fc.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LG G2 - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.