Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12051) Henk válasza TESCO-Zsömle (#12050) üzenetére


Henk
veterán

Bár személyes tapasztalatom nincs vele csak amiről a tulajok beszámoltak de valóban úgy tűnik, hogy az egyik legerősebb léghűtő most ez. Ellenben 2 ventivel bazi nagy, magas ramok kilőve legfeljebb ha 90 fokkal elforgatva rakod fel a hűtőt. Ventik nem pwm-ek ha a lapod nem szabályozza a 3 tűs ventiket akkor fullon mennek majd.
Biztos, hogy pár fokot ad a kisebb hűtőknek de én akkor sem vennék meg egy ekkora hűtőt. Mondjuk ez a ház méretétől is függ meg a lap kialakításától de szerintem egy ekkora borda a légáramlatot is jobban felfogja a házban.
Vízről visszaváltani ....? :)

(#12052) TESCO-Zsömle válasza Henk (#12051) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Közben sikerült előbányásznom egy méretezett diagrammot a hűtőről, és ahogy látom, maximálisan kihasználja a rendelkezésre álló helyet.
A házat magam szabdalom majd a konfigra, így azzal nem lesz gond, a lap kialakítása változó, mivel hosszútávra tervezem...

Igen, kicsit furán hangozhat, de méret és szerelhetőségi okokból szükségszerü... No meg persze a víznek olyan anyagi vonzatai vannak, amikre nincs fedezetem...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12053) PNagy


PNagy
csendes tag

Szisztok,

Asus Silent Knight II hűtőm van. A fordulatszám mindig állandó 2200 körüli. Úgy tűnik, nem működik a szabályzás. Mi lehet a probléma?

(#12054) greerson


greerson
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit hosszú leszek, de sajna a problémám elég összetett. Most upgrade-eltünk otthon két gépet, mindkettő egyforma alaplappal (msi 790gx-g65), egyforma procival (amd phenom ii x4 955 be), gyári hűtővel rendelkezik, egyáltalán nincs húzva egyik sem. Az első gépet nevezzük A-nek szépen működik, Win7-ben alapjáraton kb 34 fokos és a procihűtő 3200-3300 között pörög kvázi csendesen, a ház be van csukva. A másik gép (B) nyitott házzal megy pillanatnyilag, a proci 30 fokos alapjáraton, viszont a venti 3400-3600 között pörög, sajnos zajosabban. Ez még nem lenne annyira probléma, viszont a következőket tapasztaltam. Ha belépek a BIOS-ba a H/W monitor részhez és nem nyúlok hozzá, csak nézem, akkor a procihőmérséklet szépen felkúszik 49-50 fokig és a venti pörög legalább 4300 körül (volt már, hogy felment 6000 fölé). Ez nagyon fura, mert ilyen fordulatszám mellett windowsban simán 30 fok körül lenne. Mivel nagyon zajos, felraktam az AMD Overdrive progiját, hogy ott majd jól leveszem a fordulatszámot. Na ebben meg olyanokat sikerült alkotnom, hogy manual beállítással 100%-on pörög 5300-5500 körül, hőmérséklet alapon. Ha lejjebb veszem a fordulatszámot, akár 3000 alá is, a hőmérséklet akkor is rendben van, viszont a manual opció miatt ha felnyomom a cpu használatot (mondjuk egy stabilitás teszttel), akkor csak kis mértékben pörög feljebb a venti, a proci meg elkezd melegedni, 60 fok fölé is simán. Ha automatikus beállításra teszem, akkor a fordulatszám lezuhan 1200 körülre és ott is marad. Ennek következtében a proci szépen lassan, de biztosan melegszik, a fordulatszám pedig bármilyen terhelés mellett marad ezen az alacsony értéken függetlenül a terheléstől. Szóval ilyesmiket sikerült tapasztalnom a géppel. Pillanatnyilag ott tartok, hogy Overdrive progihoz nem merek nyúlni, alapon pörög a venti 3400-3600 között, amivel szerintem túlhűti a procit, maxon meg pörög kb 5800-at, amivel 59 fok körül van a hőmérséklet. A zaj óriási, a gép viszont üzemel. Az A gépet is meghajtottam ma reggel Everest-ben, hogy össze tudjam hasonlítani őket, ott a zárt gép procija 59-60 fokig emelkedett, viszont a venti csak 3350-ig pörögött fel a 3250 körüli alapértékről (mondjuk ezen is csodálkoztam). Viszont ezzel a fordulatszámmal is tartotta a 60 fokot. Szerintetek? Az már látszik, hogy valószínűleg ki kellene cserélnem a gyári hűtést valami egyébre, de ez magában megoldhatja az itt említett jelenségeket, vagy lehet más probléma is a háttérben?

(#12055) Henk válasza PNagy (#12053) üzenetére


Henk
veterán

Venti vezérlés hogyan van beállítva a bios-ban? Vagy régebben jó volt csak most kezdte el ezt a jelenséget?

(#12056) PNagy válasza Henk (#12055) üzenetére


PNagy
csendes tag

A Bios-ban a Q-Fan enabled-re, és optimal-ra van állítva. Régebben nem néztem, megmondom őszintén. Csak most figyeltem fel rá. Eddig az Intel Speedstep-et is disabled-re állítottam, de nemrég olvastam, hogy 9-ről 6-ra visszaveszi a rendszer a szorzót, így gondoltam kipróbálom, hátha a venti hangja is csökken valamelyest. A korábbi hozzászólások között olvastam, hogy másoknak 1000 és 1700 között változik a fanspeed.

(#12057) Henk válasza PNagy (#12056) üzenetére


Henk
veterán

Mondjuk az Asus bios-át nem ismerem. Az optimal-on kívül milyen lehetőségek vannak még a vezérlésre?

(#12058) Tothgera30 válasza PNagy (#12056) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én úgy tudom hogy 800-as fordulattól kezdi emelni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12059) PNagy válasza Henk (#12057) üzenetére


PNagy
csendes tag

Megoldódott. BIOS-t frissítettem, így már működik.

(#12060) Shodan


Shodan
addikt

Van itt valaki olyan szaki aki tudja hogy a
sound power level
és a sound pressure level mi a fordítás magyarra?
hangteljesítmény
hangnyomás teljesítmény esetleg :F

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#12061) Ribi


Ribi
nagyúr

Tud valaki mondani, egy olyan ventit, ami vékonyabb mint a szokásos venti ?
VGA-ra kellene, de a vga-kra való keret nélkülni 6cm-es visító vackok nem kellenek.
Jó lenne valami 12cm-es.
25mm a normál vastagság azthiszem, szóval ennél legyen vékonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#12062) Tothgera30 válasza Ribi (#12061) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze, Scythe Slipstream.

-itt láthatod- http://www.dvhardware.net/news/scythe_slip_stream_120mm_slim.jpg

-itt meg is rendelheted- http://www.computermode.hu/index.dw?mit=101&t_kat1_id=35&t_kat2_id=35

(bocs, de most valami miatt nem tudok linket beilleszteni)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12063) Ribi válasza Tothgera30 (#12062) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na ez faja :R
De miért vannak ezek a világ végén :O

(#12064) Tothgera30 válasza Ribi (#12063) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megy arra futár, nem? Én is futárral hozatok mindent, mért én vagyok a világ végén.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12065) Ribi válasza Tothgera30 (#12064) üzenetére


Ribi
nagyúr

Persze, de egy 2k ventiből lesz 4k az nem frankó.

(#12066) Tothgera30 válasza Ribi (#12065) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez általában így szokott lenni :U . Úgy és olyan módon huzzák le az embert ahogy tudják, pedig postán is elküldhetnék, cirka 300 akárhány forintért :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12067) Henk válasza Tothgera30 (#12066) üzenetére


Henk
veterán

De postán azért nagyobb az esélye, hogy eltűnik a cucc és gondolom a bolt nem akarja ezt benyelni. Nekem is volt már ilyen afférom a postával sajnos.

(#12068) Sonja


Sonja
veterán

Végülis a 9600GT-m gyári hűtésének lecserélésénél maradtam az Arctic Cooling Accelero S1 Rev 2. + Turbo Module párosnál. :K Remélem jó lesz. :)

Ja, kérdeztem pár dolgot a Turbo Module-ról az Arctic Cooling Tulajok Topicja topikban. Ha valaki ráér nézzen már be oda, és válaszoljon (ha tudja). :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12069) Vasinger! válasza Sonja (#12068) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én a turbo module helyett egy házventilátort ajánlanám. Egy nagyobb légnyomású ventit vennél rá, sokkal jobban járnál mint azzal. És ha ügyes vagy olcsóbban jössz ki. :K

(#12070) Sonja válasza Vasinger! (#12069) üzenetére


Sonja
veterán

Na igen, de nem fér el a hangkártyától egy 12cm-es, 25mm-es venti. :( Ez meg elfér, és 7V-on járatva halk. :K Már megvan egyébként a Turbo Module. ;)

Szerk.: Arról nem beszélve, hogy gyűlölöm a "gányolást", azaz amit nekem kell feltennem és nem gyári dologról van szó. :B Ez van, ilyen vagyok.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12071) Vasinger! válasza Sonja (#12070) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem. Egyébként lehet kapni slim ventiket is, de ez már úgy is mind1...

Én sem szeretek gányolni, de ha 10 ft-ot is megspórolok vele, nekem már megéri. :D

(#12072) Sonja válasza Vasinger! (#12071) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem meg az éri meg, ha fizetek a gyári dolgokért, mivel kétbalkezes vagyok. :B :DDD Több kárt tennék, mintha megvenném a gyárit. :C

A vékonyabb ventire azt írták, hogy az gyengébben hűt, azárt nem akartam olyat. :F Na meg 1990HUF-nál (Turbo Module) többe került volna egy Scythe (3000HUF). :DD

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12073) TESCO-Zsömle válasza Sonja (#12072) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én minap rátettem a HR-03-asra egy Scythe 120*120*12-es lapos ventit. Ugyan a HR-03-as még nincs felszerelve, de azt tudom, hogy annál több levegőt más ventivel sem akarok átküldeni a hűtőn, mint amennyit az a lapos kis vacak tányomott... (24CFM)

Bár a legjobb megoldás még mindíg, ha vmi PWM-es ventit veszel és azt kötöd a VGA-ra egy új vezérlési profillal megtámogatva.

Am, ha nem szeretsz gányolni, miért nem olyan hűtőt rakatsz rá, amire sima venti megy? Könnyebb lenne a dolgod...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12074) Sonja válasza TESCO-Zsömle (#12073) üzenetére


Sonja
veterán

Mert azt nem tudtak a boltban hozni (Xigmatek Bifrost). :( Ez meg még olcsóbb is volt és fel is teszik az üzletben. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12075) TESCO-Zsömle válasza Sonja (#12074) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Veszed másik boltban. :P Bármelyiket felteszik neked szvsz. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12076) Sonja válasza TESCO-Zsömle (#12075) üzenetére


Sonja
veterán

Persze, de máshol nem vásárolok. :P :DD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12077) TESCO-Zsömle válasza Sonja (#12076) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor megkérsz valakit, aki igen. :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12078) sagit


sagit
addikt

sziasztok

az artic cooling freezer xtrem rev1.-et nem lehet így felszerelni AMD-s lapra? Illetve a Rev2.-t fel lehet így dobni?

az lenne a lényeg hogy a házban felfelé fújjon ne hátrafelé....

ötlet?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#12079) HummeRC


HummeRC
senior tag

Sziasztok.

Meguntam, hogy úgy zörög a házam, mintha egy daráló lenne benne, holott ezt nem indokolja a gép hatalmas teljesítménye. Kizárásos alapon a tápventim a zörgés fő okozója, de a HiperTX ventije is csereérett szerintem. A Chieftec 450w, 12cm-es gyári ventije helyett mit ajánlanátok, amivel végre csend lenne? Valamint ugyanígy ötletet várnék a TX-re is.

Köszönettel: HummeRC

(#12080) sagit válasza HummeRC (#12079) üzenetére


sagit
addikt

szia

én a 410w-os chieftechembe vettem egy olcsó zalman veniti... rádugtam a táp nyákjára és hibátlanul és halkan szabályozza...

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#12081) Henk válasza sagit (#12078) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem amd lapra csak úgy tudod feltenni, hogy hátrafele fúj a venti. Itt látszik az amd lefogató és csak 2 fül amit a gyári keret körmeibe kell akasztani.

(#12082) HummeRC válasza sagit (#12080) üzenetére


HummeRC
senior tag

Hmm, értem. Ennyi? Azt hittem ennél kicsit konkrétabb tapasztalatokhoz jutok, de akkor ezek szerint csak én bonyolítom túl a kérdést. Köszönöm a választ. :R

Akkor kérdezek egy olyat, hogy reálisan melyik a leghalkabb 12cm-es ház/táp venti?

Esetleg a TX-re ötlet?

(#12083) Henk válasza HummeRC (#12082) üzenetére


Henk
veterán

Kipróbáltam már párat és azonos fordulaton a Coolink swif2-t találtam, házhűtőnek most is ezeket használom. Tápba nem tudom mennyire jó mert nem tudom pontosan hány V-on indulnak.
TX-re is mehet a Coolink swif2 92p vagy S-flex, Noctua NF-B9. Ha olcsó kell akkor AC F9 pwm. Szerintem cpu hűtőre amúgy is célszerűbb pwm-es ventit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#12084) Henk válasza Henk (#12083) üzenetére


Henk
veterán

Szóval azonos fordulaton azokat találtam a leghalkabbnak, az előbb ez lemaradt. Az 1200 rpm-es valahol 3-4 V körül indul tehát ez jó lenne csak azt nem tudom ennek a légszállítása elég e mert a Chieftec gyári ventije ha jól tudom olyan 2000 rpm-es és 88 CFM légszállítású ettől pedig jócskán elmarad a Coolink. Lehet ezt inkább a tápos topikban lenne érdemes megkérdezned mert ha ventit cserélsz a tápban akkor hivatalosan 10%-nál nagyobb eltérés nem lehetne a régi és az új légszállításásban.

[ Szerkesztve ]

(#12085) HummeRC válasza Henk (#12084) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm. Ezzel a válasszal legalább el tudok indulni. :R

(#12086) elfelejtette válasza Henk (#12084) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ha jól rémlik, akkor abban a tápban is a jól ismert Yate Loon D12-SH12 venti van, ami a gyári speckók szerint 2200rpm, 88CFM, 44dB(A). Mivel ha maxon tekerne, akkor mindenki halláskárosodott lenne a kolléga családjában, ezért az ajánlott max. 10%-os eltéréstől jelen esetben eltekinthetünk. Tehát szerintem is jó lesz az általad ajánlott SWIF2 az 55CFM légszállításával.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12087) MZsoltee


MZsoltee
veterán

A 4850-emre kellne egy normális 8 vagy max 12cm-s veniti ami halk és lehűti majd nyáron az S1-et. Ajánjjatok párat. A lényeg az ár/érték arány a halkság és lehetőleg elterjedtebb típusokat, mert pécsi vagyok és egy ventit nem akarok futárral hozatni.

Előre is köszi.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12088) Gorneck válasza MZsoltee (#12087) üzenetére


Gorneck
titán

Miért nem írod akkor meg inkább, hogy kapható?

Arctic Cooling és Coolink pl jó választás, de mennyire kapható nálatok nemtom...

Gorneck#1239

(#12089) MZsoltee válasza Gorneck (#12088) üzenetére


MZsoltee
veterán

Két valamire való bolt:[link][link] nah jó egy harmadik is [link]

Ebből kéne gazdálkodni...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12090) Gorneck válasza MZsoltee (#12089) üzenetére


Gorneck
titán

MATComp - Arctic Cooling FAN12L házventi, 1000 Rpm
Compu - ARCTIC COOLING AF12025L, ENGLIDE N.ZERO 12cm VENTILÁTOR

Gorneck#1239

(#12091) MZsoltee válasza Gorneck (#12090) üzenetére


MZsoltee
veterán

A kettő közül melyiket inkább?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12092) Gorneck válasza MZsoltee (#12091) üzenetére


Gorneck
titán

Szvsz - ENGLIDE N.ZERO 12cm VENTILÁTOR

Gorneck#1239

(#12093) MZsoltee válasza Gorneck (#12092) üzenetére


MZsoltee
veterán

HA ezt rákötöm egy sima molexre akkor menynire lesz hangos vagy valami pótméterrel lehetne szabályozni?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12094) Gorneck válasza MZsoltee (#12093) üzenetére


Gorneck
titán

Molexre? Alaplapra inkább...elvileg a lapod 2 fant szabályoz...
Az 1000es AC pl maxon nem vészes, de azt is a lapra kéne kötni...annak a fordszámát nem tudod majd monitorozni mivel 2eres vezetéke van...

Nagyon jó kis ventiről van szó 2k-ért nem vészes áron, bár azt aszhem nem írták, hogy milyen fordulattal rendelkezik...itt az oldaluk...

Potméterrel mind2jét tudod...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#12095) pincehely


pincehely
addikt

Helló!

Most tervezek beruházni egy Corei7 920 processzorra.
A kérdésem az lenne, hogy egy CM hyper 212, coolink ventivel képes-e lehűteni normális hőmérsékletre.
Tuning lenne, majd tervezek komolyabb hűtőt venni, de nem tudom, hogy ezzel meddig lehetne elmenni.
Quad9550-et egész jól kordában tartja 4ghz-en is.

Tehát a dilemma: hogy tudjam használni ezt a hűtőt kell vennem hozzá egy s1366 lefogató keretett ami ~1500ft. Ellenben ha eladom, és mondjuk ~3000ft-ot hozzáteszek, akkor vehetnék valami komolyabb szerkezetet is.
Ötletek?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#12096) Henk válasza pincehely (#12095) üzenetére


Henk
veterán

Valaki írta, hogy használta ilyen hűtővel és a tuningot is bírta elég jól bár lehet már 2 venti volt rajt. Meg katt próbálta 212+-al de 4ghz körül már mocskosul melegedett vele aztán el is adta. Ha nem tervezel komoly tuningot akkor elég lehet főleg ha most nem akarsz sokat költeni hűtőre akkor a lefogatóval jobban kijössz.

(#12097) pincehely válasza Henk (#12096) üzenetére


pincehely
addikt

Lehetséges.
Eléggé szorongat a keret.
Meg ki tudja lefogatóval talán már jobb áron tudom elpasszolni majd.
Mindenképpen szeretnék majd egy komolyabb hűtőt, ha nem is lesz agyon húzva, de a hangerő sem mindegy.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#12098) sagit válasza MZsoltee (#12093) üzenetére


sagit
addikt

szia

nemtudom hogy vettél-e már ventit de pécsen a Vh Com-ban kaptam tegnap Swif2-120p-t 1900 Ft-ért

oda érdemes lehet még benézni

üdv :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#12099) total90 válasza pincehely (#12095) üzenetére


total90
veterán

Bátyámnak 212-es van az i7 930-as prociján és neki 3,4 GHz-en megy lazán és a hőfokok is rendben vannak. Terhelve nem ment még 75 fok fölé ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12100) pincehely válasza total90 (#12099) üzenetére


pincehely
addikt

Okés, ez már kiindulási pont ! :R

http://kefetemap.deviantart.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.