Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solfilo


solfilo
veterán

Az AMD Carrizo alapú notebookok topik mintájára létrehoztunk egy helyet az AMD Raven Ridge procikkal szerelt notebook tulajdonosainak, ilyen gépek iránt érdeklődőknek.

Az alábbi Raven Ridge APU-k kerülhetnek jelenleg a laptopokba:

AMD Ryzen™ 7 2700U Mobile Processor with Radeon™ RX Vega 10 Graphics
4 mag, 8 szál (aktív SMT)
2,2 GHz-es CPU alapórajel, 3,8 GHz-es CPU turbó órajel
2 MB L2 cache, 4 MB L3 cache
Vega10 iGPU (10 nCU, azaz 640 ALU)
1300 MHz maximális iGPU órajel
maximálisan támogatott RAM sebessége 2400 MHz dual channelben
TDP 15W alapesetben, cTDP 12-25W (gyártófüggő)

AMD Ryzen™ 5 2500U Mobile Processor with Radeon™ Vega 8 Graphics
4 mag, 8 szál (aktív SMT)
2,0 GHz-es CPU alapórajel, 3,6 GHz-es CPU turbó órajel
2 MB L2 cache, 4 MB L3 cache
Vega8 iGPU (8 nCU, azaz 512 ALU)
1100 MHz maximális iGPU órajel
maximálisan támogatott RAM sebessége 2400 MHz dual channelben
TDP 15W alapesetben, cTDP 12-25W (gyártófüggő)

AMD Ryzen™ 3 2300U Mobile Processor with Radeon™ Vega 6 Graphics
4 mag, 4 szál (inaktív SMT)
2,0 GHz-es CPU alapórajel, 3,4 GHz-es CPU turbó órajel
2 MB L2 cache, 4 MB L3 cache
Vega6 iGPU (6 nCU, azaz 384 ALU)
1100 MHz maximális iGPU órajel
maximálisan támogatott RAM sebessége 2400 MHz dual channelben
TDP 15W alapesetben, cTDP 12-25W (gyártófüggő)

AMD Ryzen™ 3 2200U Mobile Processor with Radeon™ Vega 3 Graphics
2 mag, 4 szál (aktív SMT)
2,5 GHz-es CPU alapórajel, 3,4 GHz-es CPU turbó órajel
1 MB L2 cache, 4 MB L3 cache
Vega3 iGPU (3 nCU, azaz 192 ALU)
1100 MHz maximális iGPU órajel
maximálisan támogatott RAM sebessége 2400 MHz dual channelben
TDP 15W alapesetben, cTDP 12-25W (gyártófüggő)

Notebookcheck írása a platformról

néhány bejelentett modell és specifikációik

solfilo

(#2) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Megpróbáltam összeszedni pár itthoni forgalmazásba került típust, illetve lentebb, aminek a megjelenése még csak ezután várható. Valószínűleg nem teljes a lista. Szimpla magánemberként csak a netes árlisták adtak lehetőséget a tájékozódásra. Remélhetőleg az idelátogató fórumtársak szükség esetén kiegészítik és/vagy javítják az információkat.

Többféle konfigurációban árulják a gépeket, az alábbiakban csak a processzort és a VGA-t tüntetem fel:

Acer Aspire 3 A315-41

- AMD Ryzen 3 2200U 2.5GHz + Vega 3 Graphics (integrált grafikus meghajtó)

- AMD Ryzen 5 2500U Quad Core + SMT (4MB Cache, 2.00GHz - 3.60GHz + Radeon 535 2 GB (különálló videókártya) vagy egyedüli Vega 8 Graphics (integrált grafikus meghajtó) konfigurációban

Acer Swift 3 SF315-41 (Nincsen LAN-csatlakozója!)

- AMD Ryzen 3-2200U 2,5Ghz + Vega 3 Graphics

- AMD Ryzen 3-2200U 2,5Ghz + AMD Radeon RX 540 2GB

- AMD® Ryzen™ 7-2700U + Vega 10 Graphics (integrált grafikus meghajtó)

Acer Nitro 5 AN515-42

- AMD® Ryzen™ 5-2500U Quad Core + SMT (4MB Cache, 2.00GHz - 3.60GHz) + AMD® Radeon™ RX 560X 4GB

- AMD® Ryzen™ 7-2700U Quad Core + SMT (4M Cache, 2.20 - 3.80GHz) + AMD® Radeon™ RX 560X 4GB

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#3) Dhampir válasza Dhampir (#2) üzenetére


Dhampir
félisten

Időközben még ezt a gépet találtam:

Lenovo IdeaPad 720S (megjegyzés: a kijelző mérete: 13,3" !)

AMD Ryzen 5 2500U + Vega 8

(#4) Dhampir


Dhampir
félisten

Borsosabb áron (de a Windows 10 Home is benne foglaltatik) az ASUS ROG Strix GL702Z erőmű is elérhető.

17.3" FreeSync kijelző, AMD® Ryzen™ 5 1600 nyolcmagos processzor, AMD Radeon RX 580 VGA

[ Szerkesztve ]

(#5) Dhampir válasza Dhampir (#4) üzenetére


Dhampir
félisten

Javítanom kell; a Ryzen 5 1600 csak 6-magos processzor, a Ryzen 7 1700 processzor a 8-magos.

Az utóbbi, erősebb processzorral is elérhető, de már 400.000 Ft feletti áron.

Egyébként az Asus eme gépéről (ROG Strix GL702ZC) itt olvasható tavalyi Prohardveres cikk, Wombath tollából.

[ Szerkesztve ]

(#6) Dhampir


Dhampir
félisten

Acer Nitro 5 AN515-42 teszt; AMD Ryzen 7 2700U + Radeon RX 560X

Magyar videó bemutató

[ Szerkesztve ]

(#7) Dhampir


Dhampir
félisten

Lenovo IdeaPad 720s szétszedés

Csak egyetlen memóriát lehet beletenni, mellette nincs leforrasztott memória.

(#8) solfilo válasza Dhampir (#7) üzenetére


solfilo
veterán

Ez komoly, csak egy slot van? Nesze neked IGP, minek a dual channel?!?! :(
Ehhez mérten a Lenovo 720s árak pofátlanok. :W
Simán bojkottálni kéne az ilyen húzásokért a Lenovot.

solfilo

(#9) Dhampir


Dhampir
félisten

Halihó, alább látható egy thai nyelvű videó, amelyben a gép tulajdonosa mutatja be az AMD Ryzen 5-2500U + AMD Radeon RX 560X konfigurációjú Acer Nitro 5 AN515-42 notebookot:

Acer Nitro 5 AN515-42 review

(#10) Shin Chen válasza Dhampir (#2) üzenetére


Shin Chen
tag

Acer Nitro 5 AN515-42

- AMD® Ryzen™ 5-2500U Quad Core + SMT (4MB Cache, 2.00GHz - 3.60GHz) + AMD® Radeon™ RX 560X 4GB

- AMD® Ryzen™ 7-2700U Quad Core + SMT (4M Cache, 2.20 - 3.80GHz) + AMD® Radeon™ RX 560X 4GB

Acershopban ezen paraméterekkel szerelt -csak a prociban eltérő- két gép között kb 40 ezer Ft eltérés van.
Mármost linkelt tesztek alapján a 2500U "szinte" azonos teljesítményt ad le.
Honnan jöhet az árbeli eltérés? :F

-Ill. ha már van dGPU benne akkor mindenképp fontos a dual chanel ram vagy maga a ryzen proci aminek jót tesz a sávszél?

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#11) solfilo válasza Shin Chen (#10) üzenetére


solfilo
veterán

Gondolom AMD is drágábban adja valamivel, meg a gyártók is szeretnek differenciálni, s az elvileg legjobb árát jobban megnyomni. Aki ésszel vásárol, annak jó lesz az olcsóbb is. :)
Aztán lehet a hűtésen is múlik, mennyire tudja kifutni magát a 2700U egy 2500U-val szemben.

Dual channel segít magának a procirésznek is, de ez esetben nem annyira életbe vágó, mint IGP-s játék esetén.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#12) Shin Chen válasza solfilo (#11) üzenetére


Shin Chen
tag

Hát ez biztató...
Így akkor valószínű hogy a kisebbik felé kezdek el kacsingatni.. 1-10% vs 40k huf :((
Köszönöm a segítséget! :)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#13) bossbob


bossbob
csendes tag

Sajnos a Carizzo-nál is az volt a baj, hogy ha akadt is notebook azzal a procival, akkor magadnak kellett megoldani hogy ha éppenséggel dual channel-es a noti akkor vegyél bele magadnak extra memóriát (mert csak egy volt benne), így megkapván a nagyobb sávszélességet. Ezután pedig még arra is rá kellett jönni, hogy hiába támogatja a proci a 2133 Mhz-es frekvenciát, a laptop gyártók csak a JEDEC memória sebességeket tették elérhetővé, így 1600 Mhz-nél megállt a tudomány. Holott az a plusz 500 Mhz adott volna jelentős előrelépést FPS-ben.

Mindehhez hozzá kell tenni, hogy sok laptop gyártó már kapásból ráintegrál 4 GB vagy akármennyi memóriát az alaplapra.

Számora az is bosszantó volt a Carizzo-s laptopoknál, hogy ha egy olyan modellt akartál, amelyben csak az APU van dGPu nélkül (számomra ez lett volna az egész APU dolog lényege) akkor azt csak egy nagyon fapados HD TN kijelzős notebookkal tudtad megvenni. Ha mondjuk Full HD IPS gépet szerettél volna erősebb APU-val (A10-8700p vagy FX-8800p), akkor abban szinte mindig volt egy dGPU (általában R7 M360) crossfire-be kötve. No mármost szerintem ez pont tönkretette az egész APU koncepciót, aminek az a lényege, hogy egy chippen (SoC) megvan minden ami kell, égesz korrekt teljesítménnyel. De ha ehhez hozzárakunk egy dGPU-t ami növeli a fogyasztást és az optimalizálatlan, kihasználatlan és az arra jól nem megírt játékok miatt csupán jelentéktelent pluszt ad a mínuszok mellé, akkor kapunk egy félresikerült gépet. Gondolom a gyártók így elmondhatták, hogy van benne dedikált GPU és az AMD-nek is jobban fogytak a termékei, habár így megint csak a saját APU-jukat vágták derékbe.

Szerintem ha az AMD komolyan veszi ezt a laptopos, játékra is alkalmas APU dolgot, akkor minél hamarabb elkellene kezdenie ilyen Kabylake G szerű megoldások gyártását.
Mondjuk egy Ryzen APU Vega iGPU-val egy nyákon a 2 vagy 4 GB HMB memóriával. Lehet hogy drágább lenne, de akkor a laptop gyártók nem tudnák így "szabotálni" a teljesítményt mint most és kapnánk egy közepes teljesítményű játékos gépet korrekt áron.

[ Szerkesztve ]

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#14) solfilo válasza bossbob (#13) üzenetére


solfilo
veterán

Olvastam már itt valamelyik topikban, hogy előbb utóbb lesz AMD-nek is ilyen Kaby Lake G féle pGPU-s procija, szóval van remény. (Fenghuang)

Bristolos notiknál már voltak dual channelesek, két modullal, ez a Ryzenes HP is 2*4GB (2400MHz, lehetne 2666MHz is ugye), legalább is elfoglalt slotoknál 2-t ír. Szóval talán egy kicsit jobb már a helyzet, mint Carrizo-s felhozatalnál.

solfilo

(#15) Dhampir válasza bossbob (#13) üzenetére


Dhampir
félisten

Full HD IPS kijelzős laptop APU-val elérhető a honi piacon is (habár talán éppen elfogyott?), de drágácska, lásd: HP EliteBook 755 G5 (3UN79EA) noteszgép.

A notebookcheck tesztje szerint csöndes gép.

(#16) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Lehet valamilyen előnye, adhat valami pluszt a Ryzen 5 2500U proci, például egy Intel Core i5 7300HQval szemben, illetve miben tudhat kevesebbet? :)

(#17) solfilo válasza Dhampir (#16) üzenetére


solfilo
veterán

Ryzen TDP-je sokkal kisebb (15-25W vs 35-45W), szóval ez az üzemidőre és a hűtésre jó hatással lehet rendesen.
IGP-ben is bucira veri az i5-öt, 4 helyett 8 szálat is tud, szóval ezekben mind jobb. Nyers erőben a fele TDP miatt lehet kicsit lemarad az i5 mögött.

Notebookchecken rájuk keresve, elég meggyőző a Ryzen 5 2500U.
pl Cinebench R15 single és multi
i5-7300HQ: 142 és 513
Ryzen 5 2500U: 137 és 589

solfilo

(#18) Dhampir válasza solfilo (#17) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az összefoglalást. :R

Vajon árban miért lehet viszonylagosan nagyobb eltérés a Ryzen 5 2500U és Ryzen 7 2700U között?

Előreláthatóan jobb támogatás jár majd a mobil Ryzen processzorokra, mint a kissé elhanyagoltnak tűnő Carrizora?

(#19) solfilo válasza Dhampir (#18) üzenetére


solfilo
veterán

A csúcsért mindig többet kérnek, még ha nem is hoz sokkal többet. Prociban is minimál a difi, IGP-ben van +25% CU (8CU helyett 10CU), de ez nem fordul le arányosan több fps-re. Szóval az okos döntés notiban is 2500U, mint desktopon is 2400G (45k - 11CU) helyett 2200G-t (30k - 8CU) venni, 50% ártöbblet, aztán fps-ben jó ha megvan a 10%.

Szerintem tuti jobb lesz a support. Egyrészt desktopon is megjelentek (Carrizo pl nem jött asztalra), úgyhogy jóval többet is eladhatnak belőle, mint Carrizoból. Meg végre van egy igazán versenyképes termékük (prociban és IGP-ben is), butaság lenne nem rendesen támogatni. :)

solfilo

(#20) Dhampir válasza solfilo (#19) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, szerintem sem éri meg a felárat. :)

(#21) Dhampir


Dhampir
félisten

Hoppá, mit látok ezen a képen!

Southbridge: Carrizo FCH? :U

Mindez a HP EliteBook 755 G5 notebookcheck tesztjében.

[ Szerkesztve ]

(#22) solfilo


solfilo
veterán

Ezt csak érdekességképpen, hogy van ilyen is.
Ryzen 7 2700 + RX Vega 56 :Y
ja, most esik le, ez nem is Raven, hanem Pinnacle Ridge proci

Black Fridayben lesz ennyi, most még drágább.
Link az adatlaphoz: [link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#23) Dhampir válasza solfilo (#22) üzenetére


Dhampir
félisten

(#24) Dhampir


Dhampir
félisten

Black Friday az Acershopnál, az Acer Aspire 3 A315-41G-R0JB, Ryzen 3-2200U, Radeon 535 konfigban 109.900 Ft lesz.

(#25) solfilo válasza Dhampir (#24) üzenetére


solfilo
veterán

Az ára tényleg nem rossz. Lehet amúgy tudni, hogy melyik GCN ez a Radeon 535? Mert félek ez még nem is Polaris.
AMD oldala írja, hogy az 540 GCN4 (alul Features résznél), 530 az GCN3 (szintén Features résznél), az 535-nél nem ír semmit erről.

mod: Ja de azt írja, hogy az 535 28nm-en készül (Featuresnél szintén), akkor ez legjobb esetben is csak GCN3. Azaz nem gyorsítja a youtube-ot pl. Mindössze 6CU van benne.

Ebben az egészben az a szánalmas, hogy lehet egy Ryzen 3 2200U + Radeon 535 párosnál olcsóbb lenne a gyártónak egy Ryzen 3 2300, és önmagában gyorsabb is, vagy legalább is nem lassúbb (4 mag, ebben is 6CU, de az már GCN5). Komolyan nem értem a gyártókat.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#26) Black&White


Black&White
addikt

Erről mi a véleményetek, egész jó áron adják most, nem?

(#27) solfilo válasza Black&White (#26) üzenetére


solfilo
veterán

Nem rossz 200k körül, Win10 is az árban, de jó lenne tudni, a RAM dual vagy single, eléggé visszafogja játékokban az IGP-t, ha utóbbi. Ez esetben érdemes lehet venni bele még egy ugyan olyan modult, mint ami már benne van.

solfilo

(#28) Black&White válasza solfilo (#27) üzenetére


Black&White
addikt

Nem sok mindent találni erről a szériáról, de pl. itt azt írják két slot van, bővíthető.

(#29) solfilo


solfilo
veterán

Ez a HP sem rossz biznisz 120k-ért BF akcióban: [link]

Kell bele +4GB RAM, meg SSD, Win10 licensz és kész is a kis mindenes. :)

hupsz, ezt csak most néztem:

"Billentyűzet nyelv Nemzetközi billentyűzet"

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#30) solfilo


solfilo
veterán

Ejnye milyen ez már?! :F

A Ryzen Mobile driverek miatt kritizálják az AMD-t (cikk alapján teljes joggal) :W

Legalább azt ígérik, hogy eztán lesz évi két driver, aminek kiadásában segítik a gyártókat.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#31) Dhampir válasza solfilo (#30) üzenetére


Dhampir
félisten

A nyílt forráskódú driverrel (például Linux) mi a helyzet? :F

(#32) bossbob válasza solfilo (#30) üzenetére


bossbob
csendes tag

Anno nálam emiatt telt be a pohár a Carrizo-s HP laptopomtól.
Korábban már rengeteget írtam arról itt, miért volt szívás az egész platform. Egy dolog hogy a gyártó egy memória modult ad és nem is engedi gép memóriáját 1600 Mhz fölé húzni, így lábon lőve az IGP-t, de hogy az AMD sem adott egy évig hozzá normális illesztőt, ami utána az új win 10 változatokkal újra nem működött. :W

A HP Pavilion hivatgalos Carrizo-s driverje az A10-8700P-re még mindig a chip megjelenésekor lett kiadva 2015 végén, azóta nincs hozzá újabb és ez egy nagyon szarul működő driver volt. Ezt szerintem nem kell kifejtenem. :C

Nekem anno nagyon tetszett az ötlet hogy elég lenne csak egy chip a gépben, ami egy korrekt CPU és GPU egyben, így elég csak azt hűteni és nem is eszik annyi áramot. Erre nekem már a Carrizo teljesítménye is bőven megfelelt volna, nemhogy egy Vegás Ryzenes APU.... De hogy netezésen kívül kvázi nem volt kihasználható a rendszer a béna driverezettsége miatt. Na nálam ez volt az eddig és ne tovább pillanat.

Ezért végül vettem egy Intel+Nvidia laptopot, ott minden prímán megy. A windows által felrakott driverek is korrektek aztán meg frissít magának kultur ember módjára és beszarás de működik az elvárt hatásfokkal és NEM KELL KENDÁCSOLNI HOGY MENJEN LAGGOLÁS VAGY CRASH REPORT NÉLKÜL VALAMI JÁTÉK. :N
A Carrizo-s meg ment anyámnak internetezésre, mert másra nem igazán volt jó, mivel csak a gyári windows által felrakott driver működik róla normálisan mind a mai napig. :W

Jah igen, az AMD communityben meg a HP support oldalon nyitottam is ticketeket erre még 2016-ban, hogy a HP OEM driver szar, az aktuális Crimson Driver meg hibakóddal leáll telepítés közben (valszeg mert a HP-n nem lehet azt telepíteni...), mai napig nyitva vannak megoldatlanul.

Mindezekért nálam mobil szegmensben nagy csalódás volt az AMD. A Support nem hogy rossz, hanem kvázi nincs.

Nagy kár hogy az amúgy jól sikerült Ryzen APU-kkal is ugyanez a helyzet. Volt már dolgom egy asztali Ryzen 3 2200G-vel. Nagyon király Budget gép. De sajnos akkor mobil szegmensben továbbra is felejtős az AMD.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#33) solfilo válasza bossbob (#32) üzenetére


solfilo
veterán

Fejlődés van szerencsére, már több gépet láttam dual channel RAM-mal, fél siker.
Fenti linken ígérték, hogy adnak ki évi 2 drivert, noszogatva kicsit az oem-eket is, hogy tegyék ki ők is, az sokat lendítene. Ahogy nő a részesedésük (az eddigi kb 0-ról azért nem nehéz feljönni), remélhetőleg jobban oda fognak figyelni.

Desktopon jönnek szépen a driverek. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#34) bossbob válasza solfilo (#33) üzenetére


bossbob
csendes tag

Hát igen, ahogy írtad is a nullához képest csak fejlődni lehet. :U
De egy átlag, tudatos vásárló/felhasználó nem fog kockáztatni. Az AMD-nek nagyon rá kellen gyúrnia erre driver betegségre mobil platformon, mert így lehet akármekorra hiány intel procikból, de nem kell majd senkinek, ha az nem működik normálisan.

Gondolom ezért is (kb. 1-2 kivétellel) nincs AMD-s üzleti gép. Tudom hogy Ryzennel javult a helyzet ezen a téren, de ez a javulás hamar visszamehet nullába, hogy továbbra is használhatatlan a chip, mert nincs ami meghajtaná azt.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#35) solfilo válasza bossbob (#34) üzenetére


solfilo
veterán

A javulást mutatja, hogy pl HP-nek vannak drága modelljei is Ravenre építve: [link]

Azt meg majd meglátjuk, hogy az ígéretből mi lesz a valóságban. :)

solfilo

(#36) bossbob válasza bossbob (#32) üzenetére


bossbob
csendes tag

Egy kis önkritikát gyakorolva korábbi hozzászólásomnál:

FYI.:
Nem itt hanem természetesen a Carrizos topikban írtam a problémákról:
LINK

Ha valaki esetleg kívácsi lenne. Reméljük nem ez lesz a Ryzenes notiknál, de jó tudni hogy a korábbi generációnak melyek voltak bénázásai.

[ Szerkesztve ]

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#37) Dhampir válasza solfilo (#35) üzenetére


Dhampir
félisten

A HP-nek üzleti vonalon mindig voltak AMD-s notijai, még ha sokszor csak gyengébb konfigurációban is került magyarországi forgalmazásra.

Jelenleg a HP ProBook 455 G5, A10-es procivel (sajnos Ryzenesben nem láttam) csak egy HP partner shopnál rendelhető, hacsak nem sikerül egyénileg beszerezni. Ugyanez a német Cyberportnál idén ősszel 170.000 Ft körüli áron volt elérhető Windows 10 Pro-val, és egy akció révén a HP még valamennyi pénzvisszatérítést is adott, ha jól tudom. Sajnos Magyarországra nem szállítottak.

Például az Inteles EliteBook-oknál legtöbbször csak külföldön volt kapható dVGA-val is szerelt notebook, legfeljebb a használt piacra csorgott be izmosabb konfig.

(#38) Bivaly26


Bivaly26
tag

Sziasztok!Mennyire lehet jò a Ryzen 3 2200 u 2 maggal videó nézés full hd,Picasa képszerkesztő,valamint internetezésre? Sebességre gondoltam CPU 4500pont körül teljesít! Köszönöm!

(#39) solfilo válasza Bivaly26 (#38) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!
Egy ilyennel szerelt gépet telepítettem ismerősnek (Acer Aspire A315), Acershopnál kértünk bele +4GB RAM-ot a dual channel miatt (összes modell csak 4GB-os volt).
Néztem, youtube 4K-t is viszi, szóval fullHD filmekkel semmi gondja nem lesz. Netezni is simán elég, 2 mag, 4 szál. SSD-s notit vennék, úgy lesz igazán pattogós a rendszer. :)
De persze kérdés, milyen sebbesség számít neked gyorsnak, milyenről váltanál. Picasa-t nem tudom, de gondolom elviselhető sebességgel futtatja.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#40) Bivaly26 válasza solfilo (#39) üzenetére


Bivaly26
tag

Feleségemnek lenne sebességet az alatt értem hogy a honlapok beolvasása gyors,hamar betölti az oldalakat!Most egy Fujitsu Siemenst 2007 es modellt használ vistával [link] annál gyorsabb a Ryzen. :D Elötte egy i3-4030 u volt nVidia GeForce GT840M video chipsettel de alaplap beadta az unalmast és drága hozzá inkább veszünk ujjat!Amugy ezt néztem ki neki [link]
Köszönöm a válszod!

[ Szerkesztve ]

(#41) solfilo válasza Bivaly26 (#40) üzenetére


solfilo
veterán

Az i3-4030U-nál vélhetően gyorsabb lesz valamivel, mert nagyobb órajelen jár.
Én SSD-s notit vennék, úgy még gyorsabb az egész, ha nem kell nagy tárhely, akkor csak ilyenben gondolkodnék.
De az általad linkelt áron jobbat nem kapsz boltból szerintem ennél. Bár ahogy nézem, hasonló áron vannak SSD-s verziók is, igaz csak 128GB-os.

solfilo

(#42) bossbob válasza Bivaly26 (#40) üzenetére


bossbob
csendes tag

Én is rászánnám az extra forintokat SSD-s notira.
Manapság hétköznapi haználat esetén az sokkal többet számít mint egy erősebb processzor.

Egy ilyen Ryzenes SSD-s notebookkal az asszonynak nem lesznek gondjai. A Notebook hamarabb fog elromlani mint hogy a teljesítménnyel bármi gond legyen netezés meg filmezés alatt.

Ha mindenképpen Ryzenes laptopot veszel akkor érdemes a következőt is számítába venned:
Nekem volt dolgom az elmúlt 3 évben AMD procis HP notebookkal. Mivel a HP csak a saját driverjét enegedi felrakni, vagy pedig marad az ember a windowsos drivernél, ezért netezésen kívül nagyon pocsékul ment a gép. Ebben a topikban a fentebb írtak szerint az AMD továbbra sem iagzán törekszik arra, hogy normális drivert adjon ki a mobil chipjeire, meg a gyártókat sem tudja erre rávenni, így nem kockáztatnék a HP-val.
Lehet hogy lesz valami a jövőben, de ha vesznnél egy Ryzenes HP-t és másfél évig nem lesz rá normális driver akkor megy a szívás. Acer, Lenovo ebből a szempontból azt hiszem jobb. mert könyebben lehet rájuk úgymond külső drivert telepíteni.

Még egy dolgot érdemes észben tartani AMD APU-nál. Mivel a benne lévő Vega IGP a rendszermemóriát használja ezért, ha játszani akar rajta az ember, akkor dual channel memória kell meg minél magasabb frekvenciájú. Ezutóbbit pedig a Notebook gyártó lehet nem támogatja, mármint a Ryzen 3 legmagasabb elérhető memória frekvenciáját, meg sokszor a mai notbookok alaplapra integrált memóriával rendelkeznek melyek alap sebességen működnek.
Viszont ha a játék nem szempont akkor netezésre/filmezésre biztos elég lesz a noti sokáig.

[ Szerkesztve ]

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#43) solfilo válasza bossbob (#42) üzenetére


solfilo
veterán

Most megnéztem, az A10-8700P-hez van AMD-s driver, a 18.10.1. optional a legújabb, októberi, de van szeptemberi whql is, ezek már Adrenalin driverek.
Magyarán a HP nem engedi telepíteni?

solfilo

(#44) bossbob válasza solfilo (#43) üzenetére


bossbob
csendes tag

Sajnos elég bonyolult a helyzet.

Itt már annak idején lefutottunk több kört:
AMD Community ticket

Ekkor még az volt egyeseknek (nekem nem működött) a megoldás, hogy legacy boot modóban elndultak a dolgok.

Jelenleg az van, hogy ha felrakom az általad is belinkelt Drivert, akkor telepítés vagy megszakad 43-as hibakóddal (pedig a windows driver telepítője ki van kapcsolva.)
Ha valamiért mégis végig megy a telepítő és újraindítom, akkor az van amit már másfél éve az AMD communityn is megírtam, hogy a radeon beállítások megynitásakor hibaüzenetet kapok, hogy a driver nem működik normálisan. Eszközkezelőben meg sárga háromszöggel (nem jó driver) jelennek meg a videókártyák.

HP communityben meg azzal intézték el dolgot, hogy rakjam fel a hivatalos HP drivert, amit 2015-ben adtak még ki és egy szar radeon driver implementáción alapszik, amitől proszívózik és melegedik a gép, úgy hogy egy rahedli játék szaggad is rajta.

Szóval én ezért dobtam a mobilos AMD apu-kat. Habár számomra ideális lenne a platform, de az AMD sz@rik bele a supportba. Ezért nincsenek reményeim a mobil Ryzennel szemben sem. Korábban is mindenfélét megígért az AMD, hogy lesznek driverek, mégsem verték keresztül azt az OEM-eken az elmúlt 3 évben.
Szóval nekem ez a HP Pavilion hatalmas pénzkidobás volt. Vehettem volna agy sima i3-as gépet integrált grafikával jóval olcsóbban, mert kb. annyit ér így az egész. :W

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#45) solfilo válasza bossbob (#44) üzenetére


solfilo
veterán

Ebből nekem az jön le, hogy a HP tesz magasról a userre, nyilván miatta nem megy fel rendesen a driver, különben minden notin gond lenne, jóval több hibajelzés lenne, s már javítva lenne AMD oldalán. Nem is értem, miért nem tesznek fel újabbat a HP support oldalra. :F

A Ryzen 3 2200U-s gépnél megnéztem, megy szépen a youtube 4K gyorsítás, szóval ami office, net, film ügyben kell, azt tudja simán, az IGP-je meg nem játékra való annak, szóval ilyen célra nyugodtan vehető.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#46) Bivaly26 válasza bossbob (#42) üzenetére


Bivaly26
tag

Sziasztok!Játék az nem lesz!Én játszok csak.De nekem asztali gép muzsikál ami lassan cserére érett!:DKöszönöm a segítséget és leírásokat bossbob és solfilo!Váltanék kicsit Intelről és az a cpu család tetszik nekem remélem beválik majd. :)Asztaliban is kipróbálnám a Ryzent.:D

(#47) Dhampir válasza Bivaly26 (#46) üzenetére


Dhampir
félisten

Ryzenes asztali esetében szerintem itt segítenek. Szoktak ajánlani ilyen konfigurációt is. :)

(#48) bossbob válasza Bivaly26 (#46) üzenetére


bossbob
csendes tag

Igazán nincs mit!

Asztali esetén biztos nem lesz gond a Ryzennel. Induláskor volt egy-két gyermekbetegsége de mára már kitűnően működik a platform.
Nekem eddig egy asztali Ryzen 3 2200G APUhoz volt szerencsém, rokonnak raktam össze egy budget asztali gépet. Kiváló ár/érték arányú, moderált beállításokkal 1080p-ben játszásra is szuper. A CPU ventin kívül nincs is benne mozgó alkatrész. Szerintem csak akkor kell attól erősebb, ha az ember fullhd fölé akar menni vagy nagyon fps huszár.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#49) bossbob válasza Bivaly26 (#46) üzenetére


bossbob
csendes tag

Apropó, ITT is van egy hasonló árú gép megfelelő kofigurációval.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#50) solfilo válasza bossbob (#49) üzenetére


solfilo
veterán

Én lehet inkább Acer-t néznék, pont vmelyik nap olvastam, hogy gond van a Lenovo-k hazai szervizhátterével.
Dupla méretű SSD-vel 130k, ennyit lehet megér. (ismerősnek ilyet vettünk, csak kértünk bele +4GB RAM-ot)

mod: meg is van, ezt írták pont Raven desktop topikban, mikor valaki a notis variánsra kérdezett rá: [link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.