Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Szandi92 válasza Ájvé (#8150) üzenetére


Szandi92
csendes újonc

A network részhez kell root.

Lenne egy kérdés.
RR6 (8.1) többen írták milyen jó már aksi időben is.
Nálam pl egy rettenet.
Lefekvés előtt feltöltöttem maxra. Gps, mobilnet, wifi, ram ürítés, és egy újraindítás is volt hogy megnézzem mennyit merül készenlétben este reggelig. Nem ment semmi a háttérben stb.
Reggel 64 % volt este 100 ról. 16 perc képernyő idő volt benne szinte minimum fénnyel.
több mint 25 % csökkent az aksi % 9 óra tétlen módban. :(
Valakinek ötlet mi lehet a probléma? Mi állítsak esetleg?
Valami fix rá?

[ Szerkesztve ]

(#8152) Ájvé válasza Szandi92 (#8151) üzenetére


Ájvé
veterán

Meg a támadás monitoringhoz, bármi is az. Program egyébként egy hulladék szerintem.

Nálam alig néhány százalékot szokott merülni, mondjuk még így nem teszteltem de majd lehet megnézem ma. Talán program fut a háttérben, én Greenifyt is használok roottal (erre is jó ügye) és lehet ez is segít.
Egy tiszta telepítéssel kezdenék, mert nem kellene ilyennek lennie. Nézd meg mi meríti a leginkább (nyomj az akksira), milyen alkalmazások merítik (alul mutatja).

[ Szerkesztve ]

(#8153) Csóró™ válasza Szandi92 (#8151) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nekem RR 6-nál este 10-től reggel 5-ig 5-6 %-ot merül.

Vagy valami folyamat fut a háttérben, amit nem látsz vagy az aksid kezd tönkremenni... Újratelepítés segíthet, de előtte én javasolnék valamilyen akku figyelő toolt (mondjuk a GSAM Battery Monitor -t ) , hogy megtudd mi is eszi az aksidat.

(#8154) Szandi92 válasza Csóró™ (#8153) üzenetére


Szandi92
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat!
Az említett 2 programot megnézem.
Tiszta telepítéssel lett felrakva, 2 szer is mivel AEX romot is próbáltam. És maradtam ennél.
Akkumulátor tuti jó mert előtte V18 aurel rom volt fent azzal ilyen problémám nem volt.

(#8155) bluepulse


bluepulse
csendes tag

Sziasztok!

Small EUI V18.2

(#8156) Crabface válasza bluepulse (#8155) üzenetére


Crabface
senior tag

Frissítve. De ugyanaz a gondom az EUI romokkal, mint ezelőtt. Az értesítések, egy napig jók, utána csak akkor kapom meg, ha megnyitom az alkalmazást. És nem egy-egy értesítő marad el, hanem minden és tömegesen. :(((

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#8157) Waikiki válasza Szandi92 (#8151) üzenetére


Waikiki
tag

Próbáld ki, hogy a beállításokon belül, a Network, internet / Mobile network / Advanced résznél:
- Enhanced 4G LTE Mode kikapcs,
- ha nem ezen lenne alapból, akkor Preferred network type: GSM/WCDMA/LTE

+1: AKT profile-ként a Projecz Zhana is jótékony hatással van az akkuidőre úgy, hogy a teljesítményen nem érződik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8158) Waikiki válasza Szandi92 (#8151) üzenetére


Waikiki
tag

Amúgy ha az RR akkuideje rossz nálad, akkor próbáld ki az AOSPExtended-et, mert kb. ugyanazt tudja, irtó sok testreszabási lehetőséggel:

1. Letöltés innen
(A 0424-et ajánlom, mert utána elkezdett variálni az EAS-sal a kernelben a készítő, és ez a ROM is jobban merül.)
Nyomatékosan javasolt a tiszta telepítés.

2. Innen szedd le az AKT Profiles alkalmazást és telepítsd fel, az SD820-as chipsetet választva az induláskor, majd a programon belül a "Balanced" profilban a Project Zhana-t. (ROOT kell hozzá!)

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#8159) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Sziasztok par napja vettem egy X829 telefont és észrevettem hogy a kijelző alján nagyon gyorsan néha mintha hirtelen bevillanna valami?

Ezt találtam róla: [link]

Van valami új fejlemény a hibáról? Javítható?

Remélem hogy nekem marad így és nem lesz nagyobb baj, mert most így nem zavaró.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#8160) Csóró™ válasza dilajoska1 (#8159) üzenetére


Csóró™
senior tag

Üzletben vetted, vagy magán személytől?

Azért én lehet megpróbálnám visszaadni, nehogy már egy "új" telefonnál egyből azon kelljen izgulni mikor hal meg a kijelző!

(#8161) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Magánszemélytől itt az apron de 0 perces

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#8162) Csóró™ válasza dilajoska1 (#8161) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ha 0 perces, akkor elvileg garanciának lennie kell rá (a kérdés csak az, hogy hova szól)

Szerintem keresd fel a srácot és beszéljétek meg, lehet korrekt lesz és visszaveszi...

(#8163) dilajoska1


dilajoska1
őstag

De ahogy olvasom soknál előfordul a hiba. Valaki azt mondja hardveres valaki azt hogy szoftveres.

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#8164) Csóró™ válasza dilajoska1 (#8163) üzenetére


Csóró™
senior tag

Nos, én nem mondhatom meg, hogy Te mit csinálj, de szerintem nem normális, hogy 0 perces telefonnál ilyen probléma jön elő, még akkor se, ha sokaknál van ez a probléma...

Mondjuk nekem per pillanat 3 darab LeEco Max 2-es van itthon, Az asszony 4/32-ese fél éve van meg, az én 6/64-esem szintén úgy fél éves, és van egy 1 hónapos (0 percesen vásárolt) 6/128-asom. Egyiknél se láttam soha ilyen hibát, szóval azért annyira nem gyakori (meg a fórumon se sokan sírtak eddig miatta)

[ Szerkesztve ]

(#8165) dilajoska1 válasza Csóró™ (#8164) üzenetére


dilajoska1
őstag

Mindenképp írok neki! Köszi!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#8166) detroitrw válasza dilajoska1 (#8163) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha a recoverybe megjelenik akkor hardveres ha nem akkor szoftveres ....

Ha elojon ott is akkor meg erdemes egy reco frissitest elvegezni hatha

[ Szerkesztve ]

(#8167) dilajoska1 válasza detroitrw (#8166) üzenetére


dilajoska1
őstag

Recovery-be nem találkoztam vele

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#8168) Ájvé válasza Csóró™ (#8164) üzenetére


Ájvé
veterán

Attól hogy nem gyakori és itt fórumon nem fordult elő még lehet ilyen hiba. Ez sok mindentől függhet, más hardvert kapott már az a széria és lehet ezért problémásabb.

dilajoska1:
Ha szervizbe küldenéd őt ajánlanám, sultan mobilszerviz. Persze ha nincs rá jótállás csak akkor.

[ Szerkesztve ]

(#8169) detroitrw válasza dilajoska1 (#8167) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha ott nem jelenik meg annyi ido alatt mint a rendszer betoltese utan lehet remenykedni hatha csak szoftos

Mas rendszert kellene felraknod ugy hogy mindent kipucolsz a telorol

[ Szerkesztve ]

(#8170) Csóró™ válasza Ájvé (#8168) üzenetére


Csóró™
senior tag

Lehet valamit félreolvastál... Nyilván lehet ilyen hiba, viszont Ő írta fentebb, hogy "sokaknál előfordul", erre írtam én, hogy nekem 3 telefonból 1-nél se jött elő + a fórumon se sokan jelezték.

Ha biztosra akar menni, érdemes felrakni egy másik ROM-ot, ott kibukik, ha szoft-os a hiba...

[ Szerkesztve ]

(#8171) Ájvé válasza Csóró™ (#8170) üzenetére


Ájvé
veterán

Jó gyakori az biztos túlzás, de mondjuk sok típus is van (820,821,822,829 ennyi biztosan).
Igen új szoftverrel kiszűrhető ha szoftveres hiba, nekem mondjuk hardveresnek tűnik, de nem vagyok szakértő.

(#8172) dilajoska1 válasza Ájvé (#8168) üzenetére


dilajoska1
őstag

Köszi!

Más rommal is csinálta. De az az érdekes hogy recovery-ben vagy splashscreen, bootscreennél nem találkoztam vele.

Mindegy az eladó már tud róla!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#8173) Unsign


Unsign
tag

Sziasztok!
Most egyszercsak nem működnek a bekapcsoló és hangerő (-) gombok.
El tudom indítani bekapcs gomb nélkül a telefont?
Illetve gondoltam újraindítani is, de hirtelen nem tudom hol lehet szoftveresen.

(#8174) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Nállam is előfordul a bevillanós hiba. Nekem bal alsó sarok. Hol kisebb, hol nagyobb területen. Másodperc tört része alatt. Recovery-ben nem találkoztam vele. Inkább játékok, filmnézés alatt. Böngészés, olvasgatás közben szintén nem. Max yt videó full képernyőn elő elő csalja.
Mintha az új aureel-al talán kevesebbszer villogna. De itt is.
Sztem ez hardveres hiba. Elején paráztam én is.
De már nem érdekel... 50k-ért vettem 1 éve. Gari talán már le is járt. ~160k-es antutu mellett.. Meg ekkora tudásnál, ennyi pénzért ez a ritka bevillanás nem zavar.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#8175) Unsign válasza Unsign (#8173) üzenetére


Unsign
tag

Hosszan nyomtam a bekapcsoló és hangerő fel gombokat együtt és újraindult. Bíztam benne, h nem hardveres a hiba, most újra tökéletes.

(#8176) Csóró™ válasza Unsign (#8175) üzenetére


Csóró™
senior tag

Ahhoz képest, hogy korábban azt írtad, nem működik a bekapcsoló gombod, ügyesen újraindítottad vele :R

(#8177) Unsign válasza Csóró™ (#8176) üzenetére


Unsign
tag

Valahol olvastam és meglepett engem is h ennyi. Hátha más is így jár és van megoldás.

(#8178) detroitrw válasza Bajgunar (#8174) üzenetére


detroitrw
addikt

Ez arra utal hogy terheles hatasara jon elo
Aminek egyik valoszinusege a hofok

Erdemes lenne monitorozni, es ha igaz akkor visszavenni az orajelet hatha az megszunteti

(#8179) Csóró™


Csóró™
senior tag

Van-e itt olyan MIUI guru aki tudna segíteni egy olyan kérdésben, hogy melyik Kínai istenséghez kellene imádkoznom, hogy a telefonomra letöltődjön a szent MIUI 9.5.1 V7b frissítése?

Tegnap este feldobtam a korábban már említett 9.5.1-et, és OTA-n keresztül frissíteni szerettem volna. A V7a gond nélkül lejött / települt. A V7b-t is látja, de mikor rákattintok, hogy töltse le, kiírja, hogy "Downloading..." de semmi (WIFI és mofilnet is próbálva volt)

Akár a megoldásért, akár magáért a V7b OTA fájlért is hálás lennék :R

[ Szerkesztve ]

(#8180) Szandi92


Szandi92
csendes újonc

Nekem olyan kérdésem van hogy most látom hogy 2 topic van az RR 8.1.0 verzióhoz.

Nekem ez a verzió van fent utoljára 2018 03 20 frissült.
RESURRECTION REMIX OREO X2 GOT RESURRECTED
[link]

Ez a másik RR 8.1,0 topik ami most április végén frissült.
Resurrection Remix Oreo ezzel a névvel.
[link]

X2 GOT RESURRECTED a 2 rom közt a különbség.

Mind a 2 egy "termék" ? Nem akarom teljesen újra tenni a rendszert. Nagyon sok egyedi beállítást alkalmaztam már.
Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#8181) suynem2


suynem2
újonc

X821-es telefonnál a kamera nem tud fókuszálni. Pontosabban megtalálja a fókuszt egy pillanatra, aztán elhomályosodik a kép. Nem tudom, ez szoftveres hiba lehet-e, vagy küldjem vissza a készüléket javításra vagy cserére?

(#8182) detroitrw válasza suynem2 (#8181) üzenetére


detroitrw
addikt

milyen rom alatt?
valszeg hiányzik belőle egy focus fix

vagy gyári rom alatt?

[ Szerkesztve ]

(#8183) Csóró™ válasza Szandi92 (#8180) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szia,

a két ROM között annyi különbség van hogy a Márciusi az "eredeti" Resurrection Remix ROM, az Áprilisi kiadás pedig egy "Personalized", azaz személyre szabott kiadása valaki másnak, ami magában foglal pár apróbb újítást:

- Leeco IR Remote
- Selinux permissive
- Dolby Digital audio
- Unlimited original size photo storage space on Google Photo

Hogy megéri-e váltani? az attól függ... én az eredeti RR-ről nem váltanék, nincs annyi plusz a másik ROM-ban, hogy megint nulláról belakjam.

[ Szerkesztve ]

(#8184) suynem2 válasza detroitrw (#8182) üzenetére


suynem2
újonc

5.8.016S (Stable) - gondolom ez az, én nagyon nem értek hozzá sajnos, ajándékba kaptam.

(#8185) Szandi92 válasza Csóró™ (#8183) üzenetére


Szandi92
csendes újonc

Én felraktam.
Nekem az "eredeti" rr nagyon merül. 8 óra alatt 20 %. Egy nap alatt ha nem is használom több mint fele lemegy az akunak. Előtti aurel volt fent azzal egy éjszakai alvás alatt 1 % ment le.
Full tiszta telepítés volt. És mégis........ Többször is.
Dirty installáció volt most erre a másik romra. Remélem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8186) Csóró™ válasza Szandi92 (#8185) üzenetére


Csóró™
senior tag

Na kíváncsi leszek, majd írd meg az mennyit merül... Az RR nekem is eléggé szívta az aksit, én most 9.5.1-es MIUI-ra váltatom, az tegnap este 10-től mostanáig 1%-ot merült.

(#8187) milapsy válasza Csóró™ (#8186) üzenetére


milapsy
aktív tag

van már 9.5.2.0 miui

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#8188) Csóró™ válasza milapsy (#8187) üzenetére


Csóró™
senior tag

Jönni fog itt új ROM kb. napi szinten, ha jól olvastam a Mi5-höz kiadott MIUI-kat portolják át MAX2-re.

Nekem az OTA 9.5.1 -nél valamiért nem megy, ami annyiból gáz, hogy hetente nem szívesen tenném újra az egész rendszert :N

(#8189) mckangi válasza Szandi92 (#8185) üzenetére


mckangi
senior tag

Na erre én is kíváncsi leszek.

Azt vettem észre,hogy akár Aureel akár RR6 alatt minél több programot telepítek fel, annál hamarább merül.

Az elején mindegyik romnál megvoltam elégedve az akkuidővel, aztán ahogy egyre jobban belaktam, annál jobban merült.

Ez a gyárival is így volt.

Az RR6 alatt ráadásul nem találok olyan menüt,ahol az automatikusan induló programokat kezelhetném,ami persze lehet user error is 😀.
Hiába tettem fel a GSam Battery monitort,semmi extra olyan dolgot nem talált, amiért gyanakodnom kellett volna, bármely programra.

Bár én arra gyanakszom, közel 2 éves akksival, hogy az lesz a hunyó. Csak az zavar,hogy az idővel csökkenő üzemidő pont nem a li-po akksik ismérve,hanem a Ni-Mh akkuké.

Lehet kipróbálom én is a miui-t, de egyenlőre nagyon nem akarodzik....pont a fentebb írtak miatt.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#8190) Szandi92 válasza mckangi (#8189) üzenetére


Szandi92
csendes újonc

Az aurel aksi idő szempontból tökéletes szerintem.
Ez a fajta RR6 is kuka. Ugyanúgy merül. :( Sőt soha többé.
Ez a MIUI 9. az android 7.0 épül ugye? Abban van sok extra beállítás mint az RR6 ban vagy AEX ben?

(#8191) Csóró™ válasza Szandi92 (#8190) üzenetére


Csóró™
senior tag

A MIUI 9 Android 7.1-en alapszik, van benne sok extra az aksi kezelés pedig legalább olyan jó, mint Aurel féle ROM-ban (nekem reggel 5-től mostanáig 18%-ot merült, pedig volt azért mobilnet, telefonálás stb.)

(#8192) Crabface válasza Csóró™ (#8191) üzenetére


Crabface
senior tag

Értesítések megjönnek a telepítés másnapján is rendesen? Aurel romja egy napig jó nálam utána semmit nem kapok meg szinte csak ha megnyitom az alkalmazásokat.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#8193) Csóró™ válasza Crabface (#8192) üzenetére


Csóró™
senior tag

Alapból, ha be vannak zárva a programok én se kapok sajnos értesítőt (ez mondjuk RR-hez képest negatívum), viszont, ha megnyitom a Vibert, Gmailt stb. és lelakatolom, hogy a memóriában maradjon, akkor már jönnek értesítések. Mivel 1 napja se használom még, nincs még hosszú távú tapasztalatom, de egyenlőre tetszik a MIUI.

(#8194) Crabface válasza Csóró™ (#8193) üzenetére


Crabface
senior tag

Akkor nálam ez is kilőve... Felülete mindegyik nem stock romnak bejön, meg a sebességgel sincs gond, de pár óra után a SonyEricsson K800 korszakban érzem magam, hogy, mindent kézzel kell frissítenem, minden egyes alkalommal....

Nameg persze, hogy remek az akkuidő, ha a telefon konkrétan semmit nem csinál amikor nincs a kezemben. Repülőgépes üzemmód kb...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#8195) dilajoska1 válasza Crabface (#8194) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem Aurel romnál működnek az értesítések úgy hogy alkalmazásváltónál lockolom a programot és engedélyezem hogy a rendszer betöltésekor automatikusan induljon a program + az alkalmazásnál az értesítések-en belül a prioritás és a bizalmas tartalom kivételével minden be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#8196) milapsy válasza Csóró™ (#8193) üzenetére


milapsy
aktív tag

nekem megjön minden értesítő amelyik progit engedélyezem messenger, gmail, face, mindnél működik:R

szerk: memóriában maradás nélkül!

[ Szerkesztve ]

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#8197) Csóró™ válasza milapsy (#8196) üzenetére


Csóró™
senior tag

Hol is engedélyezed? Én nem emlékszem, hogy külön engedélyeztem volna őket, lehet itt a bibi :K

Amúgy jó ez a MIUI, csak kb. naponta jön ki egy OTA, ami javít valamit, mást meg elront ;]

(#8198) Csóró™ válasza Csóró™ (#8197) üzenetére


Csóró™
senior tag

Vissza vonom az előzőket! A 9.5.1-nél nem ment az OTA, nem működött a bluetooth, bénázott a wifi...

Most 5 perce feltettem a 9.5.2-est, ebben már működik a bluetooth, jönnek az OTA updatek + bele tették a LeEco Remote progit, aminek én személy szerint nagyon örülök.

[ Szerkesztve ]

(#8199) milapsy válasza Csóró™ (#8197) üzenetére


milapsy
aktív tag

biztonsági központ, alkalmazás kezelő, engedélyek résznél, inditópult :R

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#8200) kirusz1 válasza Csóró™ (#8198) üzenetére


kirusz1
őstag

LeEco Remote-t recoweryből fel lehet dobni

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  LeEco Le Max 2 X820
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.