Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) axlrose32 válasza tooki (#4646) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Írj privátot, ha gazdaságos megoldást keresel, megoldjuk!

06703896891

(#4652) Mcleod válasza axlrose32 (#4650) üzenetére


Mcleod
tag

Köszi, bocs a kavarásért, írtam privit.

Csak egy maradhat!!

(#4653) tooki válasza moonguru (#4647) üzenetére


tooki
újonc

bocs. főváros

(#4654) the_stig


the_stig
tag

Sziasztok!
Van egy 3-4 éves Samsung ps43d430-as plazma tévém.
Nemrég előjött egy idegesítő kép hiba: magenta színű tenyérnyi villódzás mindig ugyanazon a helyen, ha világos a kép. ha sötét, akkor nem csinálja.
Mi lehet ez, és javítható-e?

Köszi.

(#4655) Nyausoft


Nyausoft
csendes tag

Sziasztok,

Egy Panasonic plazma TV-vel használom a gépemet, amihez most vettem egy új videókártyát. A probléma az hogy a kép most nem megy ki teljesen a tv széléig, van egy 2-3cm-es fekete sáv körbe. Próbáltam már mindenfélét, valaki tudja esetleg mi lehet a baj?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv.: K.

(#4656) moonguru válasza Nyausoft (#4655) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

[link]

Monitor Guru!

(#4657) Nyausoft válasza moonguru (#4656) üzenetére


Nyausoft
csendes tag

Kösz szépen!!! :R

(#4658) skynet666


skynet666
tag

Kedves Mindenki!

Adott egy öregecske Samu PS-50Q92H, aminek egyszercsak elment a képe. Korábban kértem tanácsot tőletek, de az élet úgy hozta sajnos, hogy megcsináltatni már nem fogom.

A hiba okozója 99%-os biztonsággal a felső Y buffer. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen állapotban mennyit érhet most a tv, ha el szeretném adni?

Köszönöm előre is!

(#4659) lajozs válasza lajozs (#4598) üzenetére


lajozs
aktív tag

Privinek akartam...

[ Szerkesztve ]

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4660) axlrose32 válasza skynet666 (#4658) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A felső buffer az alkatrész forgalmazóknál egy fél vagyon, a buffer ic-k darabja is valamiféle perverzió folytán közel 7000Ft, ha valaki a hibás ic(k) cseréjére vetemedik. Kínából olcsóbb de sokszor hamis.
Ha nekem kínálnád fel megvételre maximum 10eFt-ot kínálnék fel érte (hibátlan működőt már 35-ért is láttam)....már csak azért is, mert a történetnek itt nincs vége, a buffer elszállásának mindig oka van.
Vagy a y-main hibája, vagy a kijelző betegsége.

06703896891

(#4661) skynet666 válasza axlrose32 (#4660) üzenetére


skynet666
tag

Köszönöm :)

(#4662) csgeri80


csgeri80
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Ma megjelent bekapcsolás után a Vortex márkájú LED tv-men a képen látható alsó piros kékes csík.
Mi lehet a baj? Javítható-e és, ha igen kb mennyi költséggel jár?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#4663) Carpesz


Carpesz
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Lg 42px5R plazma tv miatt. A tévén bekapcsolás után egyből van hang.de a kép legalább 3 perc után lesz csak látható.Néha be-be villan mire bejön. A másik zavaró pont,hogy a kép nem teljesen tiszta,a fekete részeken látni leginkább,hogy mindenféle színű"pixel" van rajta. Éjszakai felvételeknél zavaró igazán. Majdnem olyan,mintha homályos lenne a kép. A régi tv produkált anno ilyet,amikor nem volt frankón beállítva az antenna. :) :) Ha valaki tudna ötletet,segítséget adni,hogy mi lehet a baja,és érdemes-e javítani...előre is köszönöm!! Zalaegerszegi szaki kellene ha van.

[ Szerkesztve ]

(#4664) Carloorc


Carloorc
csendes tag

Sziasztok!
Van egy régi (kb 8-10 éves) "Brüder's Wahl" tv-m a típus száma BW32FR2HD.
Már elég régóta produkálta azt a hibát, hogy ha távkapcsolóval kapcsoltam ki, és pár perc múlva (amíg még meleg volt) vissza, akkor csak a hang működött, a képernyő sötét maradt. Ezzel még együtt lehetett élni, de most kb. két hete, már tv nézés közben gondol egyet és vibrálva eltűnik a kép, majd visszajön. Hang ilyenkor is van, és ha a kép is megjelenik, akkor azzal sincs semmi baj, tehát szép éles kontúrok, és színek.
Az érdekelne, hogy szerintetek érdemes-e javíttatni a készüléket, vagy be kell ruházni egy új tv-re?

(#4665) axlrose32 válasza Carloorc (#4664) üzenetére


axlrose32
őstag

Robitussin! :DDD

Feltehetően inverter vagy háttérvilágítás probléma.
Szerintem jobban megéri ezt a bevált 8-10 éves gépet felújítani, mint venni egy két év múlva kukaérő lomot.
Ha gondolod írj privátot!

06703896891

(#4666) axlrose32 válasza Carpesz (#4663) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Írj privátot, lehetőleg addig amíg még nagyobb beruházás nélkül javítható!

06703896891

(#4667) denopal


denopal
újonc

Szasztok!

Olyan ügyben kérnék véleményt,hogy adott egy samsung 102cm lcd kb 8éves és ma vettem észre rajta,hogy a sötétebb részek betónusosodnak kéken.Ha állítók a fényerőn feljebb akkor jobb a fekete,ha lejebb akkor olyan lesz a kép mint a filmnegatív.Nem tudom érdemes e javíttatni?! Valaki valami ötlet.

Előre is köszönöm!

(#4668) axlrose32 válasza denopal (#4667) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Érdemes, írj privátot!

06703896891

(#4669) zolika7111


zolika7111
újonc

Sziasztok!

Van egy Samsung UE37 es6100 3d led tévém az a bibi vele ha csatornát váltok egy pillanatra elsötétül a kép de a jobb oldalán egy sávban még az előző csatorna képét lehet látni ami lassan halványul el.Ha folyamatosan nézek egy csatornát ,jobb oldalon szellemképes,néha zöld csomók vannak benne.

Mi lehet a hiba,megéri-e javítani?

(#4670) axlrose32 válasza zolika7111 (#4669) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelzőhibás, a két ünnep között írj privit!

06703896891

(#4671) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kb. fél éves JVC 100cm+ os tévénk, amit kb. egy hete alig lehet bekapcsolni.
Bekapcs után elkezd villogni a led az elején majd elalszik. Következő próbálkozásnál újra. 3.4. próbánál feketén felvillan a "képernyő". Ezután vagy bekapcsol vagy nem...
A szomorú, hogy ez már a második mert a legelsőt egyből vittem vissza a boltba mert nem lehetett bekapcsolni, de ott még a led sem villogott.

Gondolom ezt gariban javítják, csak baromira bosszant, hogy fél éves készülék és már hívhatom is a szervizt.

(#4672) axlrose32 válasza ElGatto (#4671) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Pedig nincs más megoldás, vissza a boltba....illetve a márkaszervizbe, mert ez már fél éves és nem pár napos....

06703896891

(#4673) sider24


sider24
tag

Sziasztok.

Adott egy Lg 32pc51 Plazma tv. Az lenne a gond vele hogy, van mikor olyatt csinál " a jobb oldali "részénél" csíkok jelennek meg, de van mikor el tűnik, és pl a fehér színnél nem látszódik, most jelenleg windows 7 alap háttere van beállítva " és az kék" na ott látszódik.

Utóbbi időkben azaz "2 napja" nem használtam a tv-t, tegnap olyan jelenségnek voltam szemtanuja hogy ahol szokott csíkolni ott teljesen fekete kép lett "tehát a jobb oldali részénél teljesen "fentről-leig fekete volt" aztán színes csíkok .. de végül gondolom miután bemelegedett a tv csak sima csíkok láthatóak és azok a csíkok fekete csíkok, függőlegesen látható, fentről egészen leig.

van még egy probléma vele.. a jobb sarkában és a jobb alsó sarkában pöttyök láthatóak.. nagyon gyorsan "villognak és persze ez is fekete" De van mikor a pöttyök és a csíkok is el tünnek.

Szerintetek mit tegyek vele? :U

(#4674) MADKING


MADKING
tag

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

(#4675) axlrose32


axlrose32
őstag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

06703896891

(#4676) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Egy Thomson 29 DX400 típusú Tv-vel beferek ide, vagy van az ilyen oskovuleteknek másik topikba?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4677) axlrose32 válasza Gh0sT (#4676) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Simán, mi a gond?

06703896891

(#4678) Gh0sT válasza axlrose32 (#4677) üzenetére


Gh0sT
addikt

A TV nem kapcsol be. Használat közben egyszer kikapcsolt, azóta se kép, se hang. Ha áram alá helyezem, akkor az előlapi led villog kettőt, négyszer. Probalna bekapcsolni a hangja alapján, de nem megy neki. Legalábbis úgy emlékszem, volt egy jellegzetes hangja ilyenkor, most azt produkálja az első led villanás után.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4679) Gh0sT válasza Gh0sT (#4678) üzenetére


Gh0sT
addikt

Még egy picit tesztelgettem. Szóval alapból 2x4-et villog a led. Ha viszont megnyomom a csatorna váltó gombot, akkor gyorsan négyet, majd gyorsan ötöt villan. 45-os hibakod?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4680) axlrose32 válasza Gh0sT (#4679) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
ETC210 chassis, a leggyakoribb hibája az, hogy a sorkicsatoló kondi lába kireped, a villogás, pedig 2..2 lesz szerintem (ami megjegyzem nem is hibakód, mert 22 emlékeim szerint nincs), a hibakód ez esetben 45, az eltérítő áramkör védelme tilt.
Ha hátulról nézed a sorkimenő felett CL031 ált 10nF/2kV, de képcső függvényében változhat az értéke, és érdemes még ellenőrizni a CL035 330nF/630v-ost is.Ki is kell venni, mert sokszor púpos, vagy ki van égve az egyik lába a sok szikrázástól.
Jó munkát!

06703896891

(#4681) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!

Ma reggel a Panasonic TV-nk bekapcsolásnál (standby világít a led) a szokott módon kattanó hangot adott, villogott a led és egy másodpercre elindult (feketén mintha bekapcsolna), de egyből ki is kapcsolt, majd 8-t villant a led.
Ha próbálom elindítani akkor megint csak villan 8-t a led.
A standby led jel nem világít csak időközönként (2mp) villan 8-t.
Mintha valami letiltana.
Próbáltam áramtalanítani, de ugyan ez, történik amit leírtam. Gondolom ilyenkor "resetel" és az első próba indításig nem érzékel hibát (?).
Valami ötlet? :(
Nagyon nem szeretnék új tv-t venni. :(
Előre is köszönöm
üdv
András

(#4682) axlrose32 válasza andrew-msi (#4681) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A 8 villogás egy error kód, ha leírnád a pontos típust egyszerűbb lenne....
Feltételezem plazma, de pontot típus kell!

06703896891

(#4683) andrew-msi válasza axlrose32 (#4682) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szia!

Panasonic TH-37PA60E a típus.
Tavaly kapott egyvillámot és a HDMI része lett javítva, gyébként kb 7 éve hibátlanul megy.

(#4684) Gyuri72


Gyuri72
újonc

Szervusztok, az alábbi témában kérnék véleményt/segítséget :
1 éve vásárolt ORION T32-DLED típusú TV kb. 4 hónapja a követekező jelenséget produkálja :
bekapcsolás után ( standby üzemmódból vagy teljes áramtalanítás után, nincs különbség ) 5 perctől akár 5 óráig terjedő idő elteltelte után ( random az idő hossza ) jelenik meg a kép, illetve kezdi meg a normál üzemet a készülék. Ez alatt a várakozási idő alatt a készüléken kék alapon ORION felirat látható, illetve a kék -piros LED villog. A készülék ettől eltekintve tökéletesen működik.
Találkozott már valaki ilyen hibával?
Előre is köszi a segítséget ;)

(#4685) Gyuri72


Gyuri72
újonc

Az előző hibaleíráshoz még egy kis adalék : a kék alapon ORION felirat kb. 40 s -ig jelenik meg, eközben folyamatosan villog a kék/piros LED, majd a képernyő feketére vált, a LED folyamatos kék jelzést ad, és kb. 3 s után kezdődik az egész előlről.....

(#4686) liderces


liderces
csendes tag

Kellemes Ünnepeket! Segítséget szeretnék kérni. LG 32PG6010-ZE plazma tv olyant csinál hogy áram alá helyezve bekapcsol majd 2-3 újraindul és utána bekapcsolva marad. A bekapcsolások alkalmával a kijelző halvány fénnyel világít majd kicsit visszavesz a fényerőből még újra nem indul. Semmiféle gombokra nem reagál, kikapcsolni nem lehet csak áramtalanítani. Ha az ujraindulások után "bemelegedett" akkor már nem indulgat ujra. Tápon a kimenő feszültségek amelyek fel vannak iratozva megvannak. Ha sötétben figyelem a bekapcsolást akkor mikor bevillan a kép egy pillanatra hangyás majd az a része letiltódik és marad a homogén halvány fény. Pupos kondi nincs merre lehet keresgélni? Köszönettel üdv.

(#4687) MADKING válasza liderces (#4686) üzenetére


MADKING
tag

Udv.
Mainboardon nezd a kis feszkokat.

(#4688) liderces válasza MADKING (#4687) üzenetére


liderces
csendes tag

Konkrétan melyik kis feszkóra gondolsz? Ami a tápról jön kimeneti feszültségek azok megvannak sikerült mindent lemérni rendben vannak. A panelon még hol lehet mérni feszt egyéb feliratot nem találtam. Bekapcsolásnál egy pillanatra bevillan a hangyás kép mivel nincs csatlakoztatva antenna sem semmi egyéb müsor forrás. Elvileg akkor a hangyás kép kéne legyen de rögtön el is tünik valami miatt, megáll vagy a main vagy a t-con és ujraindul. T-con panelon van három led egymás mellett plusz egy külön. Azok közül melyiknek kellene világítani?

(#4689) axlrose32 válasza andrew-msi (#4683) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
SS-Board hiba, száma TNPA5623.
Javítjuk ezeket is.....

06703896891

(#4690) axlrose32 válasza liderces (#4686) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szerintem nem kellene erőltetni.
Írj privátot!

06703896891

(#4691) boboo27


boboo27
újonc

sziasztok!

Kellemes ünnepeket a segítségeteket szeretném kérni! Javítható? :(

(#4692) axlrose32 válasza boboo27 (#4691) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Sajnos nem. :-(

06703896891

(#4693) Gh0sT válasza axlrose32 (#4680) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szia!

Köszönöm! Nem értek a javitashoz, szóval nem fogok én ezzel foglalkozni. Kaposvár környékén tudsz esetleg valakit ajánlani? Mintha valahol olvastam volna, hogy tele a telefonod megbizhato emberek számával.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4694) andrew-msi válasza axlrose32 (#4689) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szia.
Ment pü.

(#4695) boboo27 válasza axlrose32 (#4692) üzenetére


boboo27
újonc

Ez nem jó hír! Cserén kívül, semmi?

(#4696) axlrose32 válasza boboo27 (#4695) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Sajnos itt más nem segít...
Ha írsz egy pontos típust megnézem van-e olcsó kompatibilis kijelzőm.

06703896891

(#4697) boboo27 válasza axlrose32 (#4696) üzenetére


boboo27
újonc

LE40S62B

(#4698) axlrose32 válasza boboo27 (#4697) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
T400XW01 AUO van benne emlékeim szerint, ha minden igaz 20-25 körül tudok hozzá kijelzőt hozatni.

06703896891

(#4699) boboo27 válasza axlrose32 (#4698) üzenetére


boboo27
újonc

Nem akarok ..... lenni, de nekem is január jön! :( Mennyi lenne szereléssel együtt? Előre is köszönöm a segítséget.

(#4700) axlrose32 válasza boboo27 (#4699) üzenetére


axlrose32
őstag

Munkadíj 4000Ft csere esetén...

06703896891

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.