Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) Koxi-maxi válasza bump3r111 (#4350) üzenetére


Koxi-maxi
újonc

Szia Pump!
Fentebb nekem azt írták, hogy: Szinte mindegyiket HDMI-n keresztül vágják haza. Mármint esetemben a main-részt. Ebből arra következtetek, hogy lehet tőle baja.

Egy amatőr érdeklődő volnék.

(#4352) Pecasfeco válasza axlrose32 (#4326) üzenetére


Pecasfeco
újonc

Szia,

Sajna a hiba továbbra is fennáll, tehát városi legenda volt, a táv csere, csak egy napig oldotta meg a gondot. Azóta minden kikapcsoláskor áramtalanítani kell, ha szeretném, hogy következő alkalommal be tudjam kapcsolni. Két szerelő látta már, gyógyítani egy sem tudta, merre induljak el? :-(, Csongrádiak vagyunk, erre tudsz valakit ajánlani?? Van valami amit még esetleg én tudnék tenni, ha ez a hiba csak itt fordul elő, szerelőnél egyszer sem? Köszi a választ!!

(#4353) axlrose32 válasza Koxi-maxi (#4348) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Az EBT számnak illik stimmelnie.
Az EAX a nyers üres nyák száma, az még bármi lehet, talán még atomtengeralattjáró vezérlő elektronikája is kis túlzással. :DDD

06703896891

(#4354) axlrose32 válasza Pecasfeco (#4352) üzenetére


axlrose32
őstag

Vannak érdekes parajelenségek én is küzdök most egy hasonlóval.
Ha gondolod írj privátot és kitalálunk valamit!

06703896891

(#4355) axlrose32 válasza #09122304 (#4349) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Típus nélkül nehéz bármit is mondani.
Elképzelhető, hogy dlp vagy lcd, akkor kuka a lámpa és a szikraköz "berreg" .

06703896891

(#4356) Koxi-maxi válasza axlrose32 (#4353) üzenetére


Koxi-maxi
újonc

Szia!
Okés értem, akkor már tudom, hogy keressem. Köszi. :R

Egy amatőr érdeklődő volnék.

(#4357) bb71


bb71
őstag

Adott egy LE32B650T2W LCD tv.

Kicseréltem legalább 6-10x az alaplapot benne, mert kevertem egy másik vásárolt lappal UPC CI+ ügyben.
Most hogy az eredetit visszatettem, néhány napja azt a hibajelenséget tapasztaljuk, hogy időnként (pl. reggelente stabilan) nem lehet bekapcsolni a TV-t a távval, csak ha kihúzzuk a tápkábelt majd visszadugjuk.
Ilyenkor van, hogy a piros LED villog az előlapon, majd világít, megint villog.

Axel van rá ötleted, mi a francot csesztem el? Tegnap este megint szétkaptam, és lazítottam az alaplap csavarjain, ami rögzíti a lemezen, de ma reggel megint nem lehetett bekapcsolni, tehát a probléma még élő...

[ Szerkesztve ]

(#4358) kicsimarko


kicsimarko
újonc

Halilalipapi!Kérdésem volna Panasonic Viera TH-37PV500E ami már nem mai holmi, de eddig semmi gáz nem volt vele.Sajnos elkezdte játszani, hogy magától kikapcsol, nem is kell sokat várni erre .....és elég hangosan teszi ezt! :((( azonnal nem is tudom visszakapcsolni , csak villog a kontroll lámpa.Kuka vagy lehet kezdeni valamit a történettel?Köszi a választ ;)

(#4359) whatnot


whatnot
őstag

Megérkezett a Sony 50W828-am. Meglepetésemre alapbeállításokkal is már korrekt a képe, de a 3D-vel gondom van.
HDMI-n és DLNA-n keresztül is kipróbáltam SBS mkv-val és ugyanaz a file, ami a bolti tévén jó volt, itt homályos. Nem szellemképes, homályos. Még a menürendszer is.
Milyen beállítást nem vettem észre?

(#4360) whatnot válasza whatnot (#4359) üzenetére


whatnot
őstag

Te jó ég, de hülye vagyok :W
Levettem a szemüvegemet... :DDD

(#4361) nimfas válasza whatnot (#4360) üzenetére


nimfas
addikt

LIKE-olni ér? :D

(#4362) taknyí válasza whatnot (#4360) üzenetére


taknyí
senior tag

Gxxx jó ez a topik überbrutál sztorija... Legalább hamar és olcsón javítható volt...:DD :DD :DD

Másik: eltört egy ME 173X Asus táblagépem érintő panele. Az LCD kijelző jó. Az Asus egybe cserélné az érintő és az lcd panelt, állítólag egybe van ragasztva. A Youtub-on vállalkozó szellemű userek cserélik, nincs ragasztva az lcd-re. E-bay-en 4000Ft-ért be lehet szerezni érintőpanelt. Kérdés: foglalkozol egyáltalán ilyennel, Kínomban kerestelek meg. Ja, és a tablet tökéletesen működik, érzékelő is, lcd is.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#4363) Kernel válasza whatnot (#4360) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez annál is jobb, mint amikor nemrég azzal hívtak, hogy kint volt a UPC, beüzemeltek egy set top box-ot, de délutánra már elromlott a TV, nem működik. Egy óra múlva hívnak, hogy ne menjek, mert nem volt bedugva a konnektorba. (Szerelő húzta ki, vagy a tulaj, ezt már nem tudni.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4364) taknyí


taknyí
senior tag

axlrose32:

Eltört egy ME 173X Asus táblagépem érintő panele. A tablet tökéletesen működik, érzékelő is, lcd is, egyelőre esztétikai a probléma. Az Asus egybe cserélné az érintő és az lcd panelt, állítólag egybe van ragasztva. A Youtub-on vállalkozó szellemű userek cserélik, nincs ragasztva az lcd-re, a keretbe van ragasztva valami fekete anyaggal. Alixpress-en 4000Ft-ért be lehet szerezni érintőpanelt. Kérdés: foglalkozol egyáltalán ilyennel? Kínomban kerestelek meg, tudom, hogy topik szerint más a terület.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#4365) Watt25 válasza Kernel (#4363) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, akkor én is mesélek, bár ez nem olyan nagy dolog.
Apám az örökölt nyaralóját alakítgatja éppen át lakóházzá, de persze nagyrészt úgy, hogy minden a házban van. UPC direct beltéri is. Sokáig nem is használta, aztán panaszkodott, hogy kicsit késett a befizetéssel és máris kikapcsolták nála. Furcsa volt, gondoltam ránézek. Azt írja ki, hogy kártyahiba. Kártyát kiveszem. Áll rajta a por, de nagyon durván. Lefújom, visszarakom, működik...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4366) toza válasza axlrose32 (#4355) üzenetére


toza
senior tag

privatra legyszives valaszolj.koszi.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#4367) axlrose32 válasza toza (#4366) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ment a privi!

06703896891

(#4368) axlrose32 válasza taknyí (#4364) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Megoldjuk, írj privit!

06703896891

(#4369) axlrose32 válasza kicsimarko (#4358) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Meg kellene számolni a villogást, az ugyanis egy hibakód.

06703896891

(#4370) axlrose32 válasza bb71 (#4357) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Hát ezt így látatlanban ...
De lehet, hogy csak a véletlenek egybeesése és most pusztult meg a lap...

06703896891

(#4371) axlrose32 válasza whatnot (#4360) üzenetére


axlrose32
őstag

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

06703896891

(#4372) bb71 válasza axlrose32 (#4370) üzenetére


bb71
őstag

Úgy tűnik, hogy a service menuben elállított dolgok okozták, ma már jó volt.

(#4373) kjtamas


kjtamas
újonc

Szia!

Van egy Thomson 100Mhz High Focus tv készülékem és a probléma az, hogy a képernyő két szélén függőleges csík jelent meg olyan 3 cm szélesen.
Nem tudom, hogy javítható-e vagy ha igen megéri-e.
Válaszod előre is köszönöm.
Képet mellékeltem.

"Élj úgy, hogy ha lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#4374) koqxdio


koqxdio
csendes tag

Sziasztok!
Öreg(kb 8 éves) Sony KDF-E50A11E tévénk javításához keresek szakit aki esetleg helyben is tud gyógyítani.
Nagy és dög nehéz, nem cipelném sehová!(( Helyileg Káposztásmegyer, Újpest.
Egy pukkanás accony szerint aztán se kép se hang csak néha valami fura nyöszörgő hang -na ez vót a szakszerű diagnózis :)

Üdv!

(#4375) sunci_02 válasza kjtamas (#4373) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Nekem negatív 3D-nek tűnik... :DDD

(#4376) kajak007


kajak007
újonc

Üdv!

Én Londonban dolgozok és napokban vettem használtan egy charity shop-ból egy 50-es Samsung plazma tv-t (PS50C7000YK) és hazaérve kiderült, h kb 15-20 perc üzemelés után -először csak a világos részeknél szakaszosan jelentkezve majd az egész képen és folyamatosan- pixeles lesz a kép és a színek is megváltoznak, vibrálnak később néhány alapszínre redukálódnak. A tv hátlapja elég meleg, de nem vagyok biztos benne, h melegebb a kelleténél lévén plazma tv. Egyenlőre csak arra szeretnék választ kapni, h megéri megcsinálni vagy vigyem vissza a boltba. 200 angol fontért vettem, amúgy használtan ez a típus kb 300-350 között mozog.

(#4377) axlrose32 válasza kjtamas (#4373) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
EW hiba, javítható.

06703896891

(#4378) kicsimarko válasza axlrose32 (#4369) üzenetére


kicsimarko
újonc

Szia!4 villogást számoltam....

világbéke :))

(#4379) kajak007


kajak007
újonc

Közben rájöttem hogyan tudok képet feltölteni :C
Néhány kép a hibajelenségről, ezt az állapotot kb 5-10 percig képes fenntartani mielőtt teljesen befeketedik a kép :(

[ Szerkesztve ]

(#4380) Koxi-maxi válasza axlrose32 (#4353) üzenetére


Koxi-maxi
újonc

Szia Axl!
Kicseréltem a main-t, és most van hang scart-on, viszont kép továbbra sincs. Van tipped mit érdemes még nézni?
Köszi

Egy amatőr érdeklődő volnék.

(#4381) matyo2010


matyo2010
csendes tag

Szia Axl!

Kérlek válaszolj a privátra.

Köszi.

(#4382) #34380800


#34380800
törölt tag

Észrevettem, hogy az egy éves LG 42LA6208-as LED tv képernyőjének a sarkai sötétebb árnyalatúak. Mi okozhatja a hibát és lehet-e javítani?
Üdvözlettel: Arany10

(#4383) nimfas válasza #34380800 (#4382) üzenetére


nimfas
addikt

Na.... Volt kint a szerelő bácsi a héten és most produkálta a rádió effektet a tv, hang volt kép villogott, majd letiltott.... Samsung 40" 530

Kért egy elemlámpát, nem értettem.... Aztán megértettem.

Képet nem láttam, de ahogy világította úgy nagyon halványan de lehetett látni a képet.
Azt mondta hogy javítható mert nem a tcon ment tönkre vagy mi, hanem ők a diffúzorra gyanakszik.
Még akkor már kicserél pár alkatrészt ami úgyis hulladék a Samsung Tvben, na ez rohadtul megnyugtató volt....
Hát remélem pont kerül a rejtélyre.

(#4384) axlrose32 válasza nimfas (#4383) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Bocsi, hogy ezt mondom de az elemlámpás szaki sem volt a helyzet magaslatán.
Minek a t-cont kizárni, amikor eddig is tudtuk, hogy vagy a háttér ccfl/eefl csövei vagy a inverter/táp okozza a problémát. Szeret a típus "stroboszkópot" játszani, majd értelemszerűen az inverter vezérlő ic-je előbb utóbb letilt és onnantól pont akkora a sötétség, mint a kolléga fejében...ismeretlenül is bocsánatot kérek tőle előre. :DDD
A "diffúzor" c. fejezetet pedig inkább nem kommentálnám....

06703896891

(#4385) axlrose32 válasza #34380800 (#4382) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Köszöntünk a led hátteres tévék világában, sajnos 5-7 mm vastag hátérben a homogén megvilágítást egyetlen gyártó sem tudja tökéletesen megoldani, valamelyik így, valamelyik középen foltos.

06703896891

(#4386) mobil11


mobil11
újonc

Szia az lenne a kérdés, hogy van egy LG LG50PB4D típusú plazma tv és bekapcsolást követően a kép alsó 15 cm részén nincs kép. Mi okozhatja ezt a hibát javítható-e?

(#4387) mobil11


mobil11
újonc

Sziasztok lenne még egy kérdésem, hogy van egy JVC lcd tav és mikor bekapcsolom akkor nincs képe csak fehéren világít a képernyő. A tv megy 2-3 percet és ez után ha kikapcsolom akkor bejön a képe az adásnak. Mi baja lehet?

(#4388) axlrose32 válasza mobil11 (#4386) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Y-drv hiba...kijelzőhiba, így látatlanban

06703896891

(#4389) axlrose32 válasza mobil11 (#4387) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Gondolom valami 26" CMO kijelzővel szerelt készülék.
Egy pontos típus sokat lendítene az ügyön....

06703896891

(#4390) mobil11


mobil11
újonc

Lehet javítani a kijelző hibát?
Mert alul van egy repedés de elméletig a plamza rész nem sérült.

(#4391) daara


daara
aktív tag

]sziasztok

toshiba tévében ma valami gebasz lett,pnedrivet bedugtam hogy filmet nézek elkezdödött a film és csikok lettek a képernyőn utána mindenhol kivéve ha egyszínű kép van vagy pl a toshiba place-ba sincs amely a toshibának ilyen smart funkciója ott van a youtube skype stb.
tehát nem mindig van a képen.
[/L

tl9*8 digital sorozat
tl939 digital sorozat

[ Szerkesztve ]

(#4392) mobil11


mobil11
újonc

JVC LT-20B60SU

(#4393) Dajkalaja


Dajkalaja
újonc

Üdv! Venni akarok egy SAMSUNG lcd tv-t használtan de van egy hibája (ismerőstől vásárolnám most próbajáraton van nálam) Magától belép a menübe és spontán csatormár vált (mármint üzemmódot) átvált AV-re vagy CD-re. Tudna valaki segíteni hogy kb. Mi lehet a baja és lehet e orvosolni?

(#4394) axlrose32 válasza mobil11 (#4390) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Elméletileg és gyakorlatilag is sérült....
Ha repedés van, akkor tárgytalan minden javításra irányuló kísérlet, egyből lövi az alsó drv ic-t.
Feltehetőleg valaki pont emiatt leszedte korábban.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#4395) axlrose32 válasza Dajkalaja (#4393) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Írj privátot!

06703896891

(#4396) monika.gaal


monika.gaal
újonc

Jó napot pár napja vettem egy lcd Vortex nevű tévét, de nem kapcsol be. Mi lehet a baja?

(#4397) bb71 válasza monika.gaal (#4396) üzenetére


bb71
őstag

Ez így egy picit kevés infó!
Ha garis, vidd vissza!

(#4398) sz.z.csicsi


sz.z.csicsi
tag

Üdv
LG55LM660 tv-hez keresnék kijelzőt akár beszereléssel.Az előző betört.
Tud-e segíteni valaki?

(#4399) vitya0907


vitya0907
újonc

Sziasztok!

Van egy Panasonic TH-42PV60EH típusú plazmám. A napokban egy fehér sáv jelent meg a kijelzőn.
Elvittem egy tv szerelőhöz aki valami szalagkábelt magyarázott /nem értek hozzá/ s nem tudta megjavítani.
Tud valaki ebbe nekem segíteni? :F

(#4400) axlrose32 válasza monika.gaal (#4396) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Egy város a Duna bal pártján... :DDD
Komolyra fordítva, ha garos (mivel most vetted), akkor nincs gond , amennyiben 3 napon belül van vissza kell vinni.
Ha nem garos, mert használtan vetted, akkor be kell vizsgálni, nem tippelgetnék, írok privit!

06703896891

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.