Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Bigzozo


Bigzozo
csendes tag

Szia Axl! Küldtem privit.

[ Szerkesztve ]

(#4602) deisler26


deisler26
csendes tag

Sziasztok!
A napokban, a jófogás.hu-n keresztül megegyeztem egy TV kereskedővel, akitől már korábban is vásároltam tv-t, és vettem tőle egy Medion MD-30272 típusú készüléket.
A tv-ről akkor képeket is kaptam, és mivel a héten lejátszott magyar-dán kézimeccs volt látható, bizton állítható egy akkor működőképes tv-t ütöttem le.
Azonban nem volt most lehetőségem elmenni a készülékért, ezért hát a jófogáson keresztül a GLS futárszolgálatát vettük igénybe.
A tv ma megérkezett, kicsomagolás után 4-4,5 órát pihent szobahőmérsékleten. Bekapcsolás után viszont jött a hidegzuhany. A képernyő fele csak pixelcsíkos, a másik felén csak be-bevillannak pixelcsíkok. Hang van.
Az első kérdésem az lenne, mit gondoltok, mi baja lehet a készüléknek?
A másik kérdésem, megéri-e harcba szállni a futárszolgálattal? 100%, hogy náluk keletkezett a hiba.
Köszönettel,
Attila :(( :(( :((

ui: íme egy kép a problémáról:
http://kepfeltoltes.hu/view/141213/vevo2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#4603) bb71 válasza deisler26 (#4602) üzenetére


bb71
őstag

és miért nem merül fel benned, hogy - nem ismerve és nem megbántva - az eladó másik gépről készült fényképet küldött? Ebből már nem jössz jól ki... A futár szolgálatra hogy is akarod rábizonyítani a hiba okát?

(#4604) Kocka1978


Kocka1978
újonc

Sziasztok.Szép napot mindenkinek! Problémám a következő. Van egy 106-os Lcd-Samsung Tv nem rég vettem kéz alatt. Adatokat nem tudok sajna írni róla mivel nincs a matrica a hátulján aminek ott kellene lenni. Problémám a következő. Minap a kislányom bekapcsolta és a tv-bal oldalán a hang ikon magától megjelenik és bár mit csinálok a távirányítóval nem reagál semmire. A tv-oldalán lévő hang gombokkal ha rá adom a hangot magától vissza áll a hang 0-ra. Vajon ezt lehet orvosolni vagy dobhatom ki? Bár tudom hogy a benne lévő panelek többet érnek egy szerelőnek mint maga a tv.Kérem ha eszt a problémát lehet orvosolni jelezzenek minél hamarabb! További szép napot mindenkinek!

Kocka1978

(#4605) deisler26 válasza bb71 (#4603) üzenetére


deisler26
csendes tag

Látom nem olvasol figyelmesen.
1. Az eladótól korábban már vásároltam Tv-t. Az előző még mindig megvan. Semmi baja. A fickónál előző látogatásom során élőben megtekintettem több tévét is. Ezzel foglalkozik, nem érdeke rontani a hírnevét.
2. Vásárlás előtt küldött képeket, még működőképes állapotról. Egy olyan meccsnek a közvetítése ment, amit a héten játszottak.
3. Az eladó azóta is készségesen áll a rendelkezésemre, sőt, a hibás állapotról elkérte a képet, megmutatta egy szerelőnek, hogy mi baja lehet.

Ezek után nem tudok mást tenni, mint ragaszkodni a feltevésemhez, a készülék a szállítás közben sérült meg.

Egyébként. Azóta több Tv szerelő is mondta már hogy két dolog lehet. Tcon vagy szalagkábel. Ehhez én nem értek. Aki igen az meg tudja mondani mibe kerülhet a javíttatás?

(#4606) kutyi11


kutyi11
újonc

Helló! Kérdésem! Grunding 82 colos (32Lxw82-8600DL) nem kapcsol be. A készenléti kék fény világít és ennyi. Valami tipp?

(#4607) pininfarina


pininfarina
újonc

Sziasztok.Segitsetek.Samsung plazma tv-n elment a kép hang van.a képernyö nem teljesen sötét szürkés alapfény van.a tipusa PS-50C96HD.megköszönném ha valaki tudna segiteni esetleg meg is javitaná.

(#4608) csilla45


csilla45
újonc

Szia!tanácsot szeretnék kérni 2 hónapja vettem egylg81cm led tv.tMost vettem észre ahogy puha ronggyal töröltem hogy a tv képernyő a kerettől elválik,mozog az eggyik sarkáben kb 2mm.t.a jövőhéten jöna szerelő de kíváncsi volnék mi a véleményed lehet .e emiatt a későbbiekben baja ,ha mondjuk a szerelő azt mondja hogy ez nem baj,amúgy jól működik nincs baj a képpel..

(#4609) cspetee


cspetee
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 2 éves Samsung UE46ES7000-es tv. A mai napon kezdődött a jelenség: bekapcsolás után 30-60mp múlva sípoló hangot ad a hangkimeneten, a tv saját hangszóróján és a külső hangfalon is hallható, még némított állapotban is. A tv használható, kép és hang is van, de a zavaró sípolás nem a legjobb. A hátlapját levéve a tápjánál nem látszódik púpos kondi vagy hibás alkatrész.
Ötletetek van esetleg mi okozza?

[ Szerkesztve ]

(#4610) axlrose32 válasza cspetee (#4609) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Pl. a hangvégfok.
Kösd rá erősítőre, ha ott nem hallatszik a búgás, akkor az audio proc kizárva.

06703896891

(#4611) axlrose32 válasza csilla45 (#4608) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Írj privátot!

06703896891

(#4612) axlrose32 válasza kutyi11 (#4606) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ennyi infó alapján bármi lehet, táphiba ...mainboard hiba.
Írj privátot!

06703896891

(#4613) axlrose32 válasza deisler26 (#4602) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szállítás közben simán rázkódhatott annyira, hogy kimozdult (vagy csak kh-s lett) az egyik t-cont kijelzővel összekötő flatkábel. Így kép alapján erre gondolok.
Egy dologra viszont saját káromon rájöttem, csak MPL és biztosítva.

06703896891

(#4614) Kernel válasza deisler26 (#4605) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nemrég egy általam, óvatosan szállított LCD-nek is lett egy szalagkábel lazulása, mire a tulajdonoshoz értem vele, azért ki a hibás?

A készülékbe volt "kódolva" a hiba, senki nem tehet róla.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4615) starex


starex
újonc

Samsung PS 59 D550 Plasma TV 3 éves,középen 1 zöld vékony csík függölegesen,javítható,vagy kuka a kijelző!?Tudja valaki ?? Köszönettel

(#4616) axlrose32 válasza starex (#4615) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Vagy...vagy, de leginkább kuka.

06703896891

(#4617) axlrose32 válasza Kernel (#4614) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A legjobb idáig az volt amikor gyári szállító keretben lévő, lefóliázott plazma kijelzőknél szériálisan az x meghajtó bal szélső flatkábele volt kilazulva. A hideg kivert elsőre (nem két forint volt), de a második után már nem volt több kérdésem...
Aztán az sem kutya, amikor egyes Ph-val kezdődő készülékekhez olyan talprögzítő csavart mellékeltek, ami épphogy de elérte a flatkábeleket azon sérülést okozva...itt már a mainon volt a t-con.
Persze olyat is láttam amikor a tulaj cserélte le hosszabbra, sőt olyat is amikor sikerült a mutatvánnyal átfúrnia a kijelzőt.

06703896891

(#4618) Kernel válasza axlrose32 (#4617) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez nekem is egy rémálmom, hogy véletlenül belehajtok egy csavart a kijelzőbe, persze azért is figyelek oda jobban ilyenkor.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4619) Oroszlánom válasza Kernel (#4618) üzenetére


Oroszlánom
tag

Kössetek biztosítást. Szerintem járható út.

(#4620) deisler26 válasza axlrose32 (#4613) üzenetére


deisler26
csendes tag

Szia!
Először is köszönöm a válaszod.
Ha nem nagy a gond, sőt, tényleg csak egy "aprócska" műveletsor, akkor annak az összköltsége mibe fájna?
Ugyanis ha párzerből megúszom, nem éri meg elkezdeni háborúzni a GLS-el. Telefonon pl. azt mondták 30 napon belül kötelesek intézni csak az ügyet. Én meg karácsonyra vettem a tv-t, nem újévre.
Köszi
üdv

(#4621) szebkam


szebkam
csendes tag

Szia Axlros32!
Van nekem LG 32ld750-za lcd tvm.(2010)
Volt egy áram szünetem a környéken ahol lakom és ki ment a PSU panelem.
Meglet csinálva de néha nem akar bekapcsolni.
Hanem villog a piros led és nem vált át kékre.
Mit tudok ilyen kor csinálni?
Köszi
Szia

(#4622) axlrose32 válasza szebkam (#4621) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szerintem nincs megjavítva rendesen az a tápegység.
Valószínűleg a PFC köre nem indul, megnyúlt ellenállás stb..
A másik eshetőség rosszabb, ennél a szériánál, az a mainboard hiba, de ritkán van ok- okozati összefüggés, inkább a sors fintora, hogy pont egymás után történt

06703896891

(#4623) axlrose32 válasza Oroszlánom (#4619) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Tudom nem nekem írtad, de...
Mire kössünk biztosítást? Műhibára? Van ilyen?

06703896891

(#4624) axlrose32 válasza deisler26 (#4620) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha a közelben laksz, akkor semmibe, szívesen vetek rá egy pillantást, sőt ha igazam van, akkor azzal a lendülettel meg is oldom.
Írj privit!

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#4625) szebkam válasza axlrose32 (#4622) üzenetére


szebkam
csendes tag

Szia
Mivel a mainbord régi igy cserélem a kondikat rajta.
Azt újra mérek a psu ki menetein.
De lehet hogy a psu még beteg.
Mivel a trafó zugást lehet halani a hangszoron.
Szia

(#4626) Kernel válasza Oroszlánom (#4619) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahhoz egyébként nagyon hülyének kell lenni, hogy valaki átfúrja az LCD-t, a rémálmot én inkább csak elvi szinten értettem, hogy "tudat alatt" ott motoszkál az emberben.

A másik eset, amit említettem, a szállítás közben előjött kontakthibáról, pár perc alatt megcsináltam és annyi.

Biztosításnak számomra akkor volt utoljára értelme (több, mint 20 éve), amikor kezdő vállalkozóként elég kínos lett volna, ha például éjszaka kirámolják a szervizműhelyem, ügyfelek kártalanítása stb. Később már képződött annyi tőke, hogy ezt a kockázatot be tudtam vállalni, biztosítást lemondtam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4627) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Adott egy új, tehát garis (nem kinevetni :B :U ) Tesco-s házi márkás Technika LED Tv. 40" FullHD.
Soha nem volt még LCD TV-m, ezelött is csak CRT-m volt, ergo semmi tapasztalatom. Nem tudom, hogy ez normális e, de mikor full HD mkv-kat nézek, akkor picit közelebbről már szemcsésnek látom a képet. Lehet velem van a baj, de érdekelne, hogy ez normális e.
Lehet, hogy a panel mérete miatt van? Esetleg rossz minőség? Képjavító technológiák hiánya, vagy egyszerűen a pixeleket nézem?

2db 40-es és egy 50-es került a családba, mindhármon tapasztaltam a jelenséget.

Olyan 2,5 m-ről nézzük, és a táv felénél már látom a dolgot, de van, hogy normál távolság közben is kiszúrom, hogy mintha szemcsés lenne, jobban nem tudom megfogalmazni.

Elnézést, ha furán butának tűnök, de inkább megkérdezem. :R

[ Szerkesztve ]

(#4628) Watt25 válasza czanga (#4627) üzenetére


Watt25
veterán

Attól, hogy FullHD MKV, még lehet alacsony bitrátájú. A minőséget első sorban a bitráta dönti el. (Ha egy másfél órás film mondjuk kevesebb, mint 8GB, akkor az nem lesz jó...)
A mozifilmek egyébként is picit szemcsések, van, amikor direkt ráraknak ilyen effektet. De a konkrét kép talán egy picit valóban túl szemcsés, tehát a kérdés, hogy mennyire van tömörítve a file?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4629) Tegla80 válasza Watt25 (#4628) üzenetére


Tegla80
addikt

En 100% ra ki merem jelenteni,h a forras a gond,(a tv annyit tud amennyit,de itt nem az a hibas)es sztem usb rol van nezve a film is.(max pc,de.ez sem valoszinu,mert irta volna talan...)
Szoval czanga,dugj ra kulso media lejatszot es BD filmel vagy BD ISO-val etesd. (PC eseteben a megfelelo technikaval amit nem ismerek,de az is BD ISO-t eszik az tuti.....)

Plusz csak mondom,h ezekben a tv-ben is nagy nevek paneljai vannak,csak regebbi tipusok.(a technika tudtommal samuval dolgozik)Az elektronia a "sajat" (+ a design). Viszont ezen (is) mulik,h jo vagy jobb vagy +jobb kepminoseget csinal neked......ebben jobbak/fejlettebbek a nagy nevek. Plusz ezert is dragabbak....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#4630) czanga válasza Tegla80 (#4629) üzenetére


czanga
őstag

USB-ről is próbáltam, ugyanez az eredmény ugyanazzal a kontenttel. Nappaliban egy 50"-os kapott helyet, arra egy WD TV live van kötve, azzal is próbáltam, az is kb ezt hozta.

10-14 gigás MKV-kat nézek álltalában. BD-t még sosem fogyasztottam eddig. Volt egy PH-s sample, valami Forma 1-es Philips video, az nem igazán volt szemcsés. Illetve egy bringás film, a Life Cycles sem pedig az csak 720p, de azthiszem az is csak pár giga. Egy Régebbi Mac (Mac mini mid 2007)-em lett XBMC-vel média lejátszónak befogva, azt használom DVI-HDMI átalakítással.

Igen, alaposan utána jártam mint mindennek, plusz másfél órát teszteltem vásárlás elött saját anyaggal. :) Vestel gyártja nekik az elektronikát amennyire jól tudom, és igen Samsung a panel, ahogy te is mondtad. Olvasva nagyon sokat tudok ezekről az LCD TV-kről, csak saját, személyes tapasztalatom van minimális. :))

[ Szerkesztve ]

(#4631) czanga válasza czanga (#4630) üzenetére


czanga
őstag

Elnézést, kifogytam a szerkesztési időből.

Egy példa a szemcsésedő filmre, ami 1080p x264-es:

VIDEO CODEC...> V_MPEG4/ISO/AVC High@L4.1
VIDEO FORMAT..> MKV
VIDEO BITRATE.> 10.8 Mbps
RESOLUTION....> 1920x816

(#4632) Kernel válasza czanga (#4630) üzenetére


Kernel
nagyúr

Natív felbontást, PC-monitor üzemmódot tudják ezek a Tesco TV-k rendesen?

Gondolok itt desktop pixelhelyes megjelenítésére, betűk élessége, fájlkezelőben a vonalak élessége (mint például Windowsban a Total Commander). Vagy tesztábrákkal ellenőrizve, vagy például böngészőben ennek a fórumnak a kinézete, összehasonlítva a monitorral stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4633) czanga válasza Kernel (#4632) üzenetére


czanga
őstag

Mikor átváltom HDMi bementre a TV-t akkor a TV ki is írja, hogy 1920x1080, ergo gondolom támogatja a natív felbontást, és az OS X is annyit lát.

Amúgy 40 colos TVm-re kikötve nem voltak olyan szépek a színek, meg élsimításbeli gondok is mintha lettek volna, ennek utána nézek majd otthon még. Bár arra gondolok, hogy 40"-ra van ekkora felbontás, nem 23"-ra. Köszönöm neked is a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#4634) Watt25 válasza czanga (#4633) üzenetére


Watt25
veterán

akkor a TV ki is írja, hogy 1920x1080, ergo gondolom támogatja a natív felbontást
Nem, ez nem evidens. Csak azt írja ki, hogy milyen felbontásban kapja a jelet. Az, hogy hogyan jeleníti meg, már más tészta. A feltett kérdésekre válaszolj.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4635) czanga válasza Watt25 (#4634) üzenetére


czanga
őstag

Az utolsó mondatod véleményem szerint felesleges volt.
Amúgy jogos, nyílván. Mivel 1080p-s a panel, és mindkét eszköz ezt a felbontást "érzékeli", gondoltam igen, támogatja.
Utána fogok járni. :K

[ Szerkesztve ]

(#4636) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok!

Nekem is volt Tesco Saját termék Technika TV-m, és semmivel se volt rosszabb a képminősége mint más hasonló áru TV-jé! (nagy valószínűséggel Vestel belsővel volt szerelve én nem szedtem szét)

Természetesen minden "képjavító" opciót kikapcsoltam rajta valamint DVI-HDMI kábellel csatlakoztattam a PC-re! (a HDMI-HDMI kábelt nem szerette)

A szemcsésedéssel kapcsolatban:

Ajánlom az Avatar BD verziójával tesztelni, azon én nem láttam ilyesmit! :)

Monitor Guru!

(#4637) la2lo131355


la2lo131355
újonc

Üdv!
Van egy samsung 82 cm-es HD ready LCD tv-m aminek a jobb oldalán fent kb az első negyedben van egy fekete foltja. Mi lehet a hiba?

(#4638) axlrose32 válasza la2lo131355 (#4637) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Lefotózod esetleg?

06703896891

(#4639) digikábeles


digikábeles
aktív tag

Szia Axlrose!
Téged mint szakembert kérdeznélek, mi a véleményed arról, hogy az 5 éves, kifogástalanul működő Samsung 40b550-es tévénk, ami a saját talpán van a kezdetektől, előre dőlt pár fokkal a függőlegeshez képest. Pedig nem lett piszkálva, még forgatva sem. Annyira nem zavaró, csak nem szeretném, ha előre bukna. Szilárdnak tűnik a rögzítés, ha megpróbálom hátrafelé nyomni, nem mozdul. Szerinted foglalkozzak vele, vagy hagyjam a csudába?

(#4640) Kocska89 válasza Kernel (#4618) üzenetére


Kocska89
tag

Amatőrök vagytok, a profiknak nem csak álom, hanem bele is hajtják a kijelzőbe a csavart :)) :C :W

[link]

[link]

[link]

[link]

Ausztriából származik a tv. A talp ba rakott az osztrák a kelleténél hosszabb csavart. A csúnyábbik fele érdekes módon megy. Majd ha lesz időm megpróbálom átkötni a felső réteget de hát többrétegű a nyák :W

[ Szerkesztve ]

(#4641) Mcleod


Mcleod
tag

Szervusz!
Egy ismerősnek van egy elèg règi LG le37s62b LCD tv-je (mèg magyarorszàgon kèszült... :Y ). Àllandò függőleges csìkok vannak benne ès a kèp egyèbkènt is nagyon furcsa. Mellèkelek ròla fotòt ahol a kèk színű a jò(màsik TV-n), a màsik ennek a kèpe. Ha van ötleted azt nagyon megköszönnèm, bàr èn azt mondtam neki, hogy szerintem kidobni való.

Remèlem sikerült feltölteni a kèpeket...
Köszönöm a segítsèged!
Üdv:Tibor

Csak egy maradhat!!

(#4642) axlrose32 válasza Mcleod (#4641) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Javítható, írj privit!

06703896891

(#4643) axlrose32 válasza Kocska89 (#4640) üzenetére


axlrose32
őstag

:DDD

06703896891

(#4644) bb71 válasza axlrose32 (#4642) üzenetére


bb71
őstag

Vigyázz, az az LG egy Samu! ... hátha nem vetted észre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4645) Henka78


Henka78
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 32LG3000-es tévém, ami mostanáig remekül működött, de most random jelleggel elkezdte "feldobálni" a képernyő menüt. Elvittem szervizbe, ahol 5000 Ft-ért kikötötték a kezelőpanelt és azt mondták, ha továbbra is fennáll a hiba akkor dobjam ki :Y . Érdeklődni szeretnék, hogy ez a hiba nem orvosolható gazdaságos keretek között?
A válaszokat előre is köszönöm

(#4646) tooki


tooki
újonc

Hello!
Segítséget szeretnék kérni. van egy tv-m ami megadta magát. (UE55F6800). volt egy kisebb pukkanás és elment a kép. tudna segíteni valaki hová vigyem. van e sansz a javításra. sajna én nem értek hozzá.
Válaszokat előre is köszönök.

(#4647) moonguru válasza tooki (#4646) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Úgy nehéz megmondani hogy hova vigyed, ha nem tudjuk hogy hol van a készülék!

Egyébként megbízható szervizeshez vigyed! (van esély a javításra)

Monitor Guru!

(#4648) Mcleod válasza bb71 (#4644) üzenetére


Mcleod
tag

Szervusz!

Igazad van, Láma vagyok, persze, hogy egy SAMU-ról van szó itt: [link]... Az adatlapból látszik, csak megkavart, hogy a sajátom LG... :W

Köszönöm az észrevételt!

Csak egy maradhat!!

(#4649) axlrose32 válasza Henka78 (#4645) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Megoldható gazdaságos keretek között, írj privátot!

06703896891

(#4650) axlrose32 válasza bb71 (#4644) üzenetére


axlrose32
őstag

Köszi, valóban görög van a falóban.
De a lényegen nem változtat, mert típus alapján néztem és javítható.

06703896891

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.