Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) smocykati válasza moonguru (#4849) üzenetére


smocykati
újonc

Uups,persze igen,tv :) vigyázat, nagyon értek hozzá.
Így néz ki...tehát nem lehet nagy baja?Hová vigyük Sopronba? Köszönöm a gyors válaszod.

(#4852) smocykati válasza moonguru (#4849) üzenetére


smocykati
újonc

A típusa 50PX95ON remélem most már jól írtam

(#4853) Watt25 válasza axlrose32 (#4850) üzenetére


Watt25
veterán

Én nagyrészt csak figyelek itt és minden tiszteletem a Tiéd, de azért ez egy picit érthetetlen hozzászólás. Én, és sokan mások is, nem hajlandóak torz képet nézni, ezért használjuk az Eredeti képarányt, amellyel alapvetően semmi probléma nem kell, hogy legyen. Ha neki ugrál a így a kép, akkor vagy baj van a szolgáltatóval, vagy a tévéjével. (Vagy ha van box-a, akkor esetleg azzal.) Mondjuk ebből is látszik, hogy a probléma pontosabb kiderítéséhez azért még kellene pár infó, mert van pár hibalehetőség.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4854) axlrose32 válasza Watt25 (#4853) üzenetére


axlrose32
őstag

Nem értem mi az érthetetlen.
A samsung tévémen beállítom az automata képarányt, akkor a jó minőségű szolgáltatóknak köszönhetően, időnként a beérkező jel minőségének függvényében elkezd ugrálni pl 4:3 és 16:9 között.
Ennek én nagyon tudok örülni, ezért inkább nem választom ezt az opciós lehetetlenséget.
Úgy rémlik, bár én inkább a készülék mögött foglalok helyet, hogy az LG készülékeknél az "eredeti" képarány opció pont ugyanezt takarja és már volt vele szenvedésem.

06703896891

(#4855) Watt25 válasza axlrose32 (#4854) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, pont azt takarja LG esetén, de abból, amit te is mondasz az jön le, hogy szolgáltató függő, hogy gond van-e vele. Szerintem pedig, ha gond van vele, akkor jelezni kell a szolgáltatónak. (Amióta ilyen tévém van, már a második szolgáltatónál vagyok, de mondjuk én még egyiknél sem tapasztaltam még ezt a hibát, de az tuti, hogy nagyon ütném őket, hogy csinálják meg rendesen, ha mégis rossz lenne. :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4856) moonguru válasza Watt25 (#4855) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Én már több szolgáltatónál használtam az LCD TV/monitoromat és olyat sajnos nem találtam, ahol minden csatornán mindig jól működött volna a képarány váltás! :(

Sőt, néhány csatorna állandóan hibás képaránnyal van továbbítva és így a "megfelelő" képarányhoz még a TV "nagyítás" funkcióját is kéne használnom!

Ui:

Az "eredeti" képarány számítógépes csatlakozás esetén viszont fontos beállítás (lehet) a "pixelhelyes" beállítás és a megfelelő kép eléréséhez! (természetesen ez nem minden típusnál van így, van amelyiknél a "16/9" is megfelelő lehet)

smocykati:

Szia!

Szerintem még mindig nem teljesen pontos a típusszám, a többit PM-ben megbeszéljük a részleteket!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4857) Watt25 válasza moonguru (#4856) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, de itt most nem arról van szó, hogy minden minden csatornán és műsor közben tökéletes a képarány, hanem arról, hogy egy adott műsor alatt ugrál. Ilyet én még nem tapasztaltam. Ez mindenképpen valamilyen hiba.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4858) moonguru válasza Watt25 (#4857) üzenetére


moonguru
őstag

Igen!

Szerintem is hibásnak tűnik a TV-d! de előtte nem ártana a 16/9-es beállítást kipróbálnod! (legalább a hiba behatárolásában segíthet)

Én is ezért nem írtam neked megoldásként! :)

Csak mint a szolgáltatók gyengeségét ebben az esetben (helyes képarány)!

Pláne úgy, hogy lehet (BOX hiba is ha használsz olyat)!

smocykati:

Talán LG 50PX950?

Mert ilyen létezik!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4859) Watt25 válasza moonguru (#4858) üzenetére


Watt25
veterán

Nem az én tévémről van szó, én is csak reagáltam egy hozzászólásra. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4860) moonguru válasza Watt25 (#4859) üzenetére


moonguru
őstag

Igazad van elnézést, csak folyton sietnem kell, de azért remélem dgabor9 is elolvassa! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4861) dgabor9 válasza moonguru (#4858) üzenetére


dgabor9
csendes tag

Az én tévémről van szó, köszönöm mindenkinek a válaszokat! Az előző Samsunggal nem volt ilyen gond, ott az Automata tökéletesen beállította a képarányt, nem ugrált, ezért gondolom, hogy nem a szolgáltató hibája (habár set top box is van). Akkor LG szerviz lehet megoldás, vagy hagyjam a fenébe?

(#4862) moonguru válasza dgabor9 (#4861) üzenetére


moonguru
őstag

"Akkor LG szerviz lehet megoldás, vagy hagyjam a fenébe?"

A te döntésed! :)

Ha egyik képarány beállítással sem lesz megfelelő a TV-d működése akkor az LG szerviz hívás talán segíthet, de én attól félek hogy nem fognak foglalkozni vele, maximum azt mondják hogy váltogasd kézzel a képarányt!

Ui:

Bizonyos TV-k jobban "idomulnak" bizonyos boxokhoz és (szolgáltatokhoz) mások kevésbé, ez a helyzet...

Monitor Guru!

(#4863) Watt25 válasza dgabor9 (#4861) üzenetére


Watt25
veterán

Tisztázni kell pár kérdést.
1. Pontosan azóta van ez, hogy tévét cseréltél?
2. Milyen kábellel van összekötve a Box és a tévé? SCART? Akkor ellenőrizendő a kábel. (Főleg a 8. lába.)
3. A tévé ugyanarra a bemenetére, amelyiken most a box van, ha rákötsz valami más eszközt (pl. DVD lejátszó), lehetőleg egy másik kábellel, akkor is létezik a probléma?
Amíg ezeket nem ellenőrzöd, addig felesleges a LG-t zaklatni, mert nagyon el fognak (valamennyire jogosan) hajtani...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4864) axlrose32 válasza dgabor9 (#4861) üzenetére


axlrose32
őstag

Box is van.
Anyósoméknak adtam egy philipset, ez úgy tűnik már több ismeretlenes egyenlet sokaknak, a következőképpen jártam el.
Boxon menüben automata formátum, a készüléken pedig 16:9.
Azóta elégedettebbek....

06703896891

(#4865) Thusor


Thusor
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy Philips 26PFL3403/10 tv készülékem. Mostanában azt a hibát produkálja hogy magától bekapcsol, csak úgy random mód csatornát vált valamint ki is kapcsol magától. Először azt hittem a távirányítóval van gond, eltettem a szekrénybe de ugyanúgy hozta a hibát, tehát a tv-vel lehet valami gond. Valaki tudna erre valami okosat mondani, hogy mi lehet a gond a tv-vel és kb mennyibe kerülhet a javítttatása vagy inkább új készülékben gondolkodjak?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4866) Infinity39


Infinity39
újonc

Szia!

A tv-m: Alba LCD42880F 1080P
A jelenség:
Nem kapcsol be csak 4-5. alkalomra.Elöl a led világít rajta, aztán kialszik, tehát mintha be akarna kapcsolni, de nem megy neki csak sokadikra.
Kéne egy kis segítség, mert egyáltalán nem értek hozzá és kíváncsi lennék, hogy mennyiért lehetne megcsináltatni. Egyáltalán foglalkozol-e ilyen tv-vel.
Köszi,
Éva

(#4867) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősömnek van egy packard bell Easynote TV laptopja. Model no: Q5WS1. Az történt vele, hogy ágyban volt a laptop ráfeküdtek a kijelzője összetörött. Mennyiért lehet bele kijelzőt venni?? Megéri?? Azt mondta mindenképp megszeretné csináltatni.

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#4868) axlrose32 válasza Kispotter (#4867) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha jól rémlik 15,6"-s ledes AUO kijelző van ezekben.
Megkérdezem a számítógépes kollégát van-e esetleg bontott.

06703896891

(#4869) porcicca


porcicca
újonc

Sziasztok!
Szeptemberben vettünk egy lg lb650 típusú Led tv.t. Tenap kb 3 10 percre mentünk ki és mire vissza értünk ez a látvány fogadott... A kutya végig velünk volt senki nem volt a szobába. A szervizben egy román flegma luvnya volt bekapcsolta és azt mondta törés. Be nem üzemelte. Felületen nem látszik semmi de ez nem számít. Láttam már betört LCD.t ledet de egyikse osztotta így szét a képet mint ez... Nincs vmi ötletetek? Sztem nem törés...
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/12/533884_flmzqslv4cbj52mh_dsc_0160.jpg http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/12/533884_eglqgpizvha2kc1u_dsc_0159.jpg

(#4870) moonguru válasza porcicca (#4869) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Szerintem se (látszik) tőrésnek!

Ha Magyarországon élsz itt biztos segítenek:

LG KÖZPONTI MÁRKASZERVIZ

KAPCSOLATFELVÉTEL

Ui:

Egyébként milyen szervizbe vitted?

Akár a vásárlás helyére is visszaviheted, de az a lassabb megoldás!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#4871) axlrose32 válasza porcicca (#4869) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kijelző KO!
Szemmel láthatóan nem törés, vagy ha mégis az a keret alatt van, ami gyártástechnológiai hibára vezethető vissza (feszült az lcd lap a keretben).
De kép alapján inkább zárlatos.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#4872) porcicca válasza moonguru (#4870) üzenetére


porcicca
újonc

Szia! Váci útra vittük. Nem vártuk meg amíg kijönnek ink mi vittük be nem lakunk messze. De csaj megse nézte a képét csak belapcsolta oszt csá...sztem belső baja lehet egy sima törésnél miért csusztatná el a képet... Meg nem hiszem, hogy nálunk ilyen kemény a levegő h betőrné... Kötöttünk rá törés garanciát is de nem erre kéne ellőni. Ma visszük oda a tv.t ott is megnézik remélem gondosabban

(#4873) moonguru válasza porcicca (#4872) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Majdnem oda mentem dolgozni (a váci útra)

De ha ilyen ott a hozzáállás akkor már nem bánom hogy nem mentem! :(

Sok szerencsét!

Monitor Guru!

(#4874) masterR


masterR
újonc

Helló!
Van 1 Gericom GTV4210 106cm plazma tv-m,a hiba a következő: úgy kezdődött hogy bekapcsoláskor homályos,szintelen és ha erősebb fény vagy szin,hirtelen képváltásra zizegett valami és szines pixelszellem pöttyök mindenütt de ez csak kb 15-30percig tartott (gondolom bemelegedett vagy mi)aztán szép kép,szin fény tökéletes (mondjuk erősebb fényre halkabb zizegés megmaradt) nade,a minap bekapcsoláskor a szokásos kép és 15-20perc után csattant egy nagyot és úgymaradt a kép. (sötét,szintelen,stb...)
leszedtem a hátulját és a tápon 2db biztosíték van, amelyek közül az 1-ik ment ki. Tehát kérdés az hogy mi lehet a hiba,javítható,mi lenne az ára kb? Előre is köszönöm!
üdv:zoli

(#4875) funer83


funer83
újonc

Sziasztok!

Adott egy Samsung UE40EH5300 készülék, bekapcsolás után hang van, de a teljes kijezőn az alapszínek váltakoznak egymás után, mi lehet a probléma. Sajnos a bolt ahol a készüléket vásárolták, azt mondta, hogy 1 év gari van és onnantől a vevő dolga, mit csinál vele, amúgy 18 hónapos a tv. Előre is köszi a segítséget, üdv...

(#4876) Kispotter válasza axlrose32 (#4868) üzenetére


Kispotter
tag

Rendben köszönöm!! Kb mikorra tudod megmondani?? Valamint pl én megtudnám csinálni vagy kell hozzá valami spéci szerszám?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#4877) axlrose32 válasza funer83 (#4875) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Mainboard kuka, írj privit adok számot és holnap reggel hívj!
Délutánra elkészülhet.

Mi ebből a tanulság? Tévét hivatalos forrásból, ne zúzda elől kimenekített összetákolt gépeket árusító ún. outletekből vegyünk 20% "kedvezménnyel". Mert ugye a mainboard fődarab, amire ilyen esetben 3 év szavatosság lenne és nem hajthattak volna el.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#4878) axlrose32 válasza masterR (#4874) üzenetére


axlrose32
őstag

Ment privi!

06703896891

(#4879) Felco


Felco
újonc

Sziasztok segítségeteket szeretném kérni!!!
Lenne egy hibás Sony Bravia 102cm képátlóval.
Hiba a következő :A képernyő jobb és bal oldala nem egyforma fényerejű.Főleg a világosabb jeleneteknél érezhető a sötétebbnél szinte nem is látszik.
Azt szeretném kérdezni,hogy érdemes -e javitani és egyáltalán lehet?
Meg persze mennyiért?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#4880) axlrose32 válasza Felco (#4879) üzenetére


axlrose32
őstag

Kijelzőhiba, javítható, már más is kérdezte a hetekben ugyanezt a készüléket.
Ment privát!

06703896891

(#4881) BNorek


BNorek
újonc

Üdv!
Érdeklődni szeretnék, hogy egy samsung LE32B530P7W típusú TV a napokban kezdte, hogy nem reagál sem a távirányító sem a készüléken lévő gombokra. Ha a távirányító gombja nyomva van, a TV-n villog a led, de nem reagál. Valamint ha DVD filmet indítok magától lecsatlakozik és elkezd váltogatni a bemenetek között. Ilyenkor kizárólak a kikapcsoló gombra hajlandó reagálni, de azt is csak úgy, hogy hosszas nyomva tartás után kapcsol ki.

Köszönettel várom a választ:
Bartos Norbert

(#4882) Kispotter válasza axlrose32 (#4868) üzenetére


Kispotter
tag

Szia! Sikerült már megtudni valamit??

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#4883) joco78


joco78
csendes tag

Szia! Van egy olyan problémám,hogy az Lg LCD tévém azt a tünetet produkálta az utolsó bekapcsolásnal, hogy csak úgy magától el kezdett ugrálni a csatornák között. Sem a távvezérlőte sem pedig az oldalsó vezérlőre nem reagál! Esetleg lenne valami ötlet?

(#4884) axlrose32 válasza joco78 (#4883) üzenetére


axlrose32
őstag

Ment privi.

06703896891

(#4885) axlrose32 válasza Kispotter (#4882) üzenetére


axlrose32
őstag

Ma kiderül minden remélhetőleg.

06703896891

(#4886) axlrose32 válasza BNorek (#4881) üzenetére


axlrose32
őstag

Ment privát a lehetőségekről!

06703896891

(#4887) Kispotter válasza axlrose32 (#4885) üzenetére


Kispotter
tag

Rendben köszi!

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#4888) be-or


be-or
csendes tag

Szervusztok!

Egy működtetési dologról szeretnék kérdezősködni.

A JVC tévét az INVITEL Settopbox-ával használom.
A kettő között Scart kábellel van az összeköttetés.
A vásárolt műsor rendszer IPTV.

Amikor bekapcsolnám a TV-t a használathoz, akkor
először a Settopbox-ot kapcsolom a távirányítóval.
Ezzel egy időben a TV-n is villog a kék LED, de maga
a TV nem indul el.
A TV LED-jének villogás pont olyan, mint amilyen
a bekapcsoláskor lenni szokott.
Csak akkor kapcsol be a TV, ha külön a saját
távirányítójával elindítom.
Magyarán, a tévézés megkezdése előtt mind a kettő
távirányítót használnom kell, holott a TV távirányítóját
a bekapcsoláson kívül semmi másra nem használom.
Vajon ez így természetes, vagy valami beállítással lehetne
a dolgot egyszerűbbé tenni?

A televízió: JVC LT-32HG35E
A Settopbox: ALBIS SceneGate 8000

Tanácsaitokat érdeklődve várom.

Péter

(#4889) Kernel válasza be-or (#4888) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amikor a boxot bekapcsolod, a SCART kiad egy kapcsolófeszültséget, ami eredetileg arra hivatott, még a VHS korszakból, hogy a magnót Play állásba kapcsolja. Kiad még egy másik kapcsolójelet is, ami a TV-t RGB-bemenetre kapcsolja, kompozit helyett, amennyiben a box kimenete RGB-re van állítva.

Voltak olyan képcsöves TV-k, ami az említett "Play" kapcsolójel hatására elindult készenlétből, de az is csak néhány típus, egyébként nem jellemző. Ami jellemző, hogy az AV-bemenet átáll ilyenkor a SCART-ra.

Nem jellemző az sem, hogy a LED villogna, de bekapcsolni szerintem nem fog a TV. Ettől még átnézheted a menüt, de nem hinném, hogy van erre engedélyező opció.

Tanítható távszabályzóval lehet ilyen trükköket csinálni, amelyik makrózható, vagyis sorozatparancs kiadására alkalmas.

De ha nem makró, akkor is be lehet tanítani, két külön gombra, így nem kell két távszabályzó.

A UPC-távszabályzót például lehet programozni TV be-ki kapcsolására valamint TV-hangerő állítására. Invitel boxot nem ismerem, de ha tudna ilyet, az le lenne írva a kezelési utasításban.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4890) Kernel válasza Kernel (#4889) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most látom, ebbe jól belezavarodtam, pedig már többször leírtam fórumon is (csak most gondolkodás nélkül rutinból írtam).

Tehát eredetileg a VHS-magnók adták le SCART-on ezt a kapcsolófeszültséget PLAY üzemmódban azért, hogy a TV-t AV-üzemmódra állítsa. Későbbiekben a DVD lejátszók, boxok is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4891) be-or válasza Kernel (#4890) üzenetére


be-or
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

Előkaparom a használati utasítást.
Hátha tanítható a távirányító ilyen
kettős feladatra.

Péter

(#4892) mazsola11


mazsola11
újonc

Sziasztok!
Ez lenne a problémám amiben segítséget, véleményt szeretnék kérni:
Van egy 2011. augusztusban vásárolt LG (32LD460) lcd tévénk. A 3 éves garancia lejártát követően elkezdett villogni a kép, van amikor teljesen elmegy a kép. Hang van ilyenkor, de van hogy úgy csinál, mintha kikapcsolt volna és villog a stand by led. Van amikor órákig semmi baja.

MI lehet a probléma? Ha javítható, megéri-e?

Köszönöm a választ előre is!

üdv.
mazsola11

(#4893) Fatalityy


Fatalityy
tag

Hasznos!

(#4894) TomattI11


TomattI11
újonc

Sziasztok.

Van egy sony bravia kdl-40w4500 tv-m , melyen bekapcs után ilyen kép
jelenik meg.
1-2 óra üzemidő után időnként teljesen megjavul a kép.
Szerintetek mi okozza az ilyen hibát és javítható-e a készülék elfogadható áron?
Minden választ köszönettel veszek.

[ Szerkesztve ]

(#4895) axlrose32 válasza TomattI11 (#4894) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Javítható, írj privátot!

06703896891

(#4896) axlrose32 válasza mazsola11 (#4892) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Javítható és megéri.....legalábbis jobban, mint egy újat venni.
Írj privit, keresünk egy teszkógazdaságos megoldást!

06703896891

(#4897) axlrose32 válasza Fatalityy (#4893) üzenetére


axlrose32
őstag

Az Nógrád megyében van ugye? :DDD

06703896891

(#4898) Tarlóbetyár


Tarlóbetyár
tag

Üdv! Van egy kis gondom, adott egy Samsung ue46f6800 tv, ami össze van kötve, egy denon avrx 2000 erősítővel, a tv-hez csatlakoztatva van egy Samsung külső vinyó is! A kérdésem a következő, este tv kikapcsolva, és az erősítő és a vinyó egyszer csak bekapcsolt, ment kb fél percig majd mindkettő lekapcsolt! Egyre gyakrabban megtörténik a jelenség! Ilyenkor a tv bekapcsoló ledje villog mintha távirányítóval vezérelnéd! De a tv képernyőn nem jelenik meg semmi! Valaki tudna segíteni? Köszönöm :R

(#4899) axlrose32 válasza Tarlóbetyár (#4898) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Próbáld meg kikapcsolni az "automatikus szoftverfrissítés keresése" opciót!
Néha csodákra képes....

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#4900) Tarlóbetyár válasza axlrose32 (#4899) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Szia! Azon már túl vagyok, de nem változik a dolog! :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.