Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Ilyen topicot nem láttam, így...
Tehát: vennem kéne vízmelegítőt, ''új'' (tehát felújítandó :D ) lakásba költözünk, régi lakás. Gáz van. Villanyt felújítottuk, festés, ilyesmik, de spórolunk, ahol lehet, tehát pl. nem cserélünk mindenhol burkolatot.
NA most: van gáz a lakásban, régi csövek, de nem baj, elvileg rendben van, a gázművektől amikor jöttek, megmutattam, azt mondták, minden ok. Viszont akkor kihasználnám a gázt. Gondoltam (a fürdőszobába, de ez adná a melegvizet a konyhába is) egy átfolyásos gáz vízmelegítőre. Ehhez kértem egy kéményseprő véleményét, de a kéményt béleltetni kéne. Viszont a szomszéd is rá van erre kötve, kémény ajtó sehol (ezek régen leválasztott lakások, nagyon gagyin csinálták akkor), tehát a kémény ügy nem tiszta, nem igazá tudjuk használni (aki elötte ott volt, használta, de az így életveszélyes!!!)
Tehát: a lényeg. Mintha nem lenne kémény. Hallottam kémény nélküli vízmelegítőkről. Ezek pontosan hogy néznek ki (működésben)? Úgy hallottam, hogy az átfolyósak teljesítménye úgy kb 20-24KW, mert nagy teljesítmény kell folyás közben rögtön melegíteni a vizet. Viszont a kémény nélküliek azok úgy 2KW körüli teljesítménnyel bírnak, mert ezek tárolósak, tehát tartályban van a víz, amit a gáz fokozatosan melegen tart (bojler). És a 2KW az kb egy gáztűzhely lángjának felel meg, tehát elég egy jó, szellős helység. Hát a fürdő eleve nem kicsi, és a belmagassága kb 4 m.
Van benne egy szellőző nyílás is, oda ventillátort tennénk eleve. Tehát, a kérdés: jól tudom? Meg lehet oldani így, kémény nélkül? És nem kell a vízmelegítőt rákötni a szellőzőre? Mert az nem biztos, hogy menne, mert a falon ott vannak a gázcsövek, tehát szerintem nem nagyon kivitelezhető. És ha máshová tesszük a készüléket, akkor már át kell terveztetni mindent, egy rakás pénz, meg akkor ki kell talán cserélni a gáz csöveket is :( Az is rengeteg pénz.
Mit tudtok ajánlani? Villanybojlert nem szeretnék, sokat fogyaszt, az van nekem most, mert ahol eddig voltam nincs gáz. ELég drága.
Javaslatok?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#2) DrSoul válasza DrSoul (#1) üzenetére


DrSoul
őstag

Hát igen, féltem, hogy ebben itt a PH!-n már nem fognak segíteni...
Mindenkinek kéménye van, vagy villanybojlere??? :F
:))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#3) csika válasza DrSoul (#2) üzenetére


csika
tag

Nyugi, még csak most nyitottada topicot ...
De engem is érdeklne a dolog. Régi villanybojlerünk van ami mindjárt bemondja az unalmst, kéne venni másikat. Csak azt nem tudom milyet, gázost vagy villanyost. Most kb havi 4000 Ft a bojler fogyasztása (éjszakai áram). Az átfolyós bojlerről nagyon lebesznélek, fél évig voltam albiba ahol olyan volt. Nem lehet rendesen beállítani hogy milyen víz jöjjön. Egyszer hideg, feljebb tekered akkor meg belobban, és forró lesz mint atom (bár az újabbak lehet hogy már jobbak ...).

Szóval én is várom a véleményeket, elsősorban víztárolós gázbojler kontra elektromos között ....

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#4) DrSoul válasza csika (#3) üzenetére


DrSoul
őstag

Azért az újak elvileg jobbak

Mindig az X jelöli a pontot...

(#5) Matthew válasza DrSoul (#1) üzenetére


Matthew
senior tag

Helló!

Igen létezik ilyen melegvíztárolós bojler, nekünk is ilyen van. Az alján tényleg kb akkora gázrózsa van mint egy gáztűzhelyen. A konyhában van és lakás elég pici kb 30 nm és nem kellett neki külön szellőzőcső.

(#6) DrSoul válasza Matthew (#5) üzenetére


DrSoul
őstag

Na, az én emberem! :D
Mennyire gazdaságos egy ilyen készülék? Gázzal megy, tehát nem olyan drága a számla, nem?
És maga a készülék mennyibe kerül? Milyen márka? Mióta van meg? Hány Literes? MEg vagytok vele elégedve?
Mert mi a fürdőszobai vizesblokkból vezetnénk át a vizet a konyhába (a meleget). Eddig is így volt, csak villany bojlerrel :( És végülis ha most a számlát nem nézem, megvoltunk, tehát ritkán volt csak olyan, hogy nem jutott mindenkinek meleg víz.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#7) Matthew válasza DrSoul (#6) üzenetére


Matthew
senior tag

Huh, jó sok kérdés, megpróbálok mindre válaszolni.
A vízmelegítő gyártója:
KF-GÁZ KFT
típusa:
KF-50
Az, hogy mennyire gazdaságos nemtom, de bizonyára lényegesen jobban jövünk ki vele mint egy villanybojlerrel.Most a téli hónapokban 10k alatt volt a gázszámlánk, úgy hogy a lakásban van még két gázkonvektor, igaz pici a kéró de szvsz nem rossz.
Sajnos nem tudom mennyibe került, kb. '97 környékén vettük, megnem mondom mennyiért de szerintem nem lehet drágább egy villanynál. 50 literes.
Elégedett vagyok-e vele? Hát, elégedettebb lennék talán egy átfolyóssal, ugyanis ketten lakjuk a lakást és reggelente fürdünk mind2en. A melegvíz így pont elég de egy 3. embernek már asszem kevés lenne. Persze ez gondolom az 50 liter miatt van. Nemtom, hogy létezik-e nagyobb méretben, de biztos.

(#8) joghurt válasza DrSoul (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Szerintem ha éjszakai áramról megy a bojler, azért az nem olyan vészes árban a gázhoz képest. És egy másik szempont: ha villanybojler van, áramszünet esetén a konyhai gázon is tudsz vizet melegíteni. ''Gázszünet'' esetén viszont zima. (Ha a konyhában csak villanyrezsó lenne, akkor fordítva, értelemszerűen.)

Amúgy meg Bővebben: link (alul van egy részletes táblázat). A Junkers nekem jobban bejön, de az ő weblapjukon épp a közvetlen fűtésű melegvíztárolók (= gázbojler) menüpont nem él.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) DrSoul válasza Matthew (#7) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi a sok választ! :D
10K a GáZ? Bár ha jól értem ti ezzel fűtötök. Akkor úgy korrekt. Hisz szüleim a testvéreimmel együtt 4-en vannak, nekik is gázbojlerjük van (de kéményben), meg gázzal főznek, és max 4K a számla, de inkább kevesebb.
Én is átfolyósat szerettem volna, de sajna ahoz kémény kell... :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#10) DrSoul válasza joghurt (#8) üzenetére


DrSoul
őstag

Igenám, de nincs éjszakai villanyóránk, és az se olcsó berakatni... Meg idő, gondolom én, és már nagyon kéne költöznünk.
Egyébként nem értem, az hogy működik? Miért hívják így? Hisz napközben is kell a melegvíz... Tehát nem csak éjszaka megy a bojler...
Gázszünetről nem hallottam, pedig már itt lakok 10 éve a házban, és mindenkinek van gázja.
Áramszünet már inkább... :D Ha gázszünet lesz, majd a teafőzővel melegítünk vizet... :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#11) DrSoul válasza joghurt (#8) üzenetére


DrSoul
őstag

Kösz a linket, de nekem a vaillant honlapja nem jön be, vmi van a tűzfallal, mert ezt más oldalakkal is eljátsza... :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#12) Matthew válasza DrSoul (#9) üzenetére


Matthew
senior tag

Igen mi gázzal is fűtünk, és a 10 az nagyon bőven van számolva:) inkább 8-9k...

(#13) e.vid válasza DrSoul (#1) üzenetére


e.vid
senior tag

Nekünk KF- 125 -ős gázbojlerünk van. Ez 125 literes, ára ha jól emlékszem 37k volt. Két fürdőszobát és 1konyhát lát el melegvízzel. A fűtés is gázról megy ( 140m², 2konyha, 2fürdőszoba, 4szoba) így most télen, a legnagyobb számla 22k volt, 22C° mellett. Mikor nem megy a fűtés akkor 3-4k, de a 2konyha egymástól függetlenül használva van.
Ez kémény nélküli bojler, jól szellőző, nem lakóhelységbe felszerelhető.
Bővebben: link

[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#14) DrSoul válasza e.vid (#13) üzenetére


DrSoul
őstag

Ez igen! Jó kis bojler!
De ez kéményes, vagy kémény nélküli ?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#15) e.vid válasza e.vid (#13) üzenetére


e.vid
senior tag

Bővebben: link
Ez kémény nélküli bojler, jól szellőző, nem lakóhelységbe felszerelhető.

[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#16) tildy


tildy
nagyúr

Nekünk idropi gázbojler van:
Bővebben: link
SZintén kémény nélküli, egy konyha és a fürdőszoba csatlakozik rá.
Mindez otthon, szüleimnél.
Az eredmény: 4400 forintos villanybojlerszámla-> 1500Ftnyi gázbojlerszámla.
Átfolyósról én is lebeszéllek, sosincs normális hőmérsékletű víz.Ez legalább tárolja.
Kb. egy éve van meg:C


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) DrSoul válasza e.vid (#15) üzenetére


DrSoul
őstag

Hát ez az, de nekem nincs nem lakóhelységem... VAgy ha van (pl. kamra), az nem jól szellőző. Össz-vissz 50nm az egész lakás.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#18) DrSoul válasza tildy (#16) üzenetére


DrSoul
őstag

ÉS ez csak simán van a pl. fürdőben? Csak úgy a falon? Ha igen, akkor nincs gond, én is hasonlót veszek, és nem kell szórakáznom a kéménnyel! :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#19) tildy válasza DrSoul (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen.
Nem akartunk kéményest, mert családi háznál engedélyt kell kérnia szomszédtól, mivel a hátsó falon menne ki a kémény+ meghatározott miylen magasnak kell lennie a kéménynek. A fürdőszobában van, kémény nélküli, persze pár szeelőzőrést kellett csinálni más helyiségekbe.(Pl. a mellette lévő wcbe.)
A fürdőszoba nem lakóhelyiség...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) e.vid válasza DrSoul (#17) üzenetére


e.vid
senior tag

Lehet,hogy félreérthető voltam :B bocsi. Lakóhelység --> szoba, nem lakóh. --> fürdősz., konyha, stb. Van talán egy olyan kitétel, hogy 30 légm³ legyen minimum...ha jól emlékszem:)
Nekem is a fürdőszobában van.

[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#21) DrSoul válasza e.vid (#15) üzenetére


DrSoul
őstag

Most nézem a linket. A tiéteknek is a névleges teljesítménye 2KW. Az annyi, mint egy tűzhelyé, tehát akkor szerintem simán mehet nekünk a fürdőbe is! ÉS majd a szellőzőre rakunk egy jó erős ventit! :D

Már csak azt remélem, hogy a gázos simán beköti. Hisz a lakás régi belvárosi, tehát a gázcsövek legalább 50 évesek szvsz. Amikor a szerelő először meglátta, mondta, hogy az egészet fel kéne újítani. Mármint újraterveztetni a gázcsöveket, kicserélni... De amikor jöttek (a szerződéskötés miatt) a Gázművektől, a fickó (tény, csak ránézett, de a szerelő is) mondta, hogy minden ok, a gázóra is 1999--es, tehát még jó, nincs itt gond. Hát én is ezt remélem. Ha a gázt a főbilincsnél (vagy mi a szösz az) kinyitom, nincs szivárgás, minden el volt zárva, és az óra állt. Tehát én is kipróbáltam.
Na jó, nem untatok itt senkit, csak mindig annyi gond van a lakással... :D
Na majd holnap felhívom a gázost... :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#22) DrSoul válasza e.vid (#20) üzenetére


DrSoul
őstag


OK! :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#23) Yaye válasza DrSoul (#10) üzenetére


Yaye
őstag

Á, másnak is fáj a feje a vízmelegítőtől... :) Az én jelenlegi átfolyósom már csak manuálsan megy, egy fogkefe segítségével. Melegvíz megereszt, gázkészüléken kézzel gyújtást ad, fogkefével rögzít, aztán lezáráskor ugyanez fordítva. Konyhában külön programpont megereszteni a melegvizet :D Sajna a kéménybélelés kb annyiba kerülne mint maga az új melegítő. :(

Az éjszakai áram az tényleg csak éjszaka megy. Külön órája van, és be van rajta állítva hogy mikortól meddig ad áramot. Ha napközben kifürditek a melegvizet, akkor másnap reggelig szopacs van. :) De cserébe olcsó(bb). Nekünk apáméknál a nyaralóban megy éjszakairól a villanybojler, de mivel szép nagy, 120 literes (volt a közelmúltig), hát nem fogyott kis sosem.

A kémény nélkülieket a szabály szerint asszem nem kell sehová sem kötni (szellőzőbe biztos nem kötném, az nem forró gázokra lett kitalálva), de gondolom itt is vannak követelmények a helység szellőzésére nézvést.

Tildy: Az átfolyóssal is lehet jól szabályozható hőmérsékletű melegvizet csinálni, csak rendes készülék és csaptelep kell hozzá, ahol a víznyomás finoman szabályozza a lángmagasságot. Fateroméknál egy egész mezei Junkers megy, és az épp csak langyostól a forróig bármit tud. Mikor náluk vagyok, kézmosáskor sokszor már önkéntelenül nyúlok a gépbe dugott fogkeféért... :DDD

[Szerkesztve]

(#24) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Nalm 9 eve ferroli elite kombi, atfojjo vizmelegito es cirko. 63m2 + 4.7-es belmagassag, az ablakcsere elott a harom teli honap 29-31rugo/3ho, ablakcsere utan 19-21rugo/3ho teremszetesen gaz /ennyito fizettem/ atlagosan napi 6 ora, akkor 25-26 fok /alatta fazaom:- )))/. es ez kemenyes. ebben benne furdes, fozes/tobbnyire melegites/, futes
ja meg egy aprosag egy junkers nem to mijjen... szinten atfojo de kememny nelkuli vizmelegito
mas hejjeken bojler azok teremszeteen kemeny nelkuliek de azokat en esmerem ennyire:- (((


udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25) DrSoul


DrSoul
őstag

Srácok, már csak kíváncsiságból: a konyhában az előző lakónak ment a gáz a vízes blokkhoz is (ott is volt egy melegító), tehát a mai szabványoknak ellenkezően végig megy a konyha falán (tehát ahová maga a bútor menne a falhoz) egy gázcső, úgy 2m-es lehet, és ez nincs is a falba rögzítve, csak lóg! Az előző konyhaszekrény tartotta!!!
Én azt kiszedetném, úgy ahogy van, azt dugót rá!
De ugye ez nem jelenti azt, hogy átalakítottuk a rendszert, így az bejelentést igényel, meg újratervezést stb... Mert akkor hülyét kapok.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#26) tildy


tildy
nagyúr

Itt a miénk energiatáblája: (gvs120)
Bővebben: link
Abojler pedig:
Bővebben: link

Éjszakai árammal tévhitben éltek.
Régen csak éjszaka menteka boylerek, ezért azt az ááramot, amire rá voltak kötve éjszakai áramnak nevezik.Fő ismérve, hogy jóval olcsóbb, feleannyiba kerül mitn a normál.Manapság nem csak éjszaka menneka bojelrek, ergó az elnevezés is félig meddig hibás, de ez maradt meg a köztudatban.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) DrSoul válasza neduddki (#24) üzenetére


DrSoul
őstag

A hsz.-od elején már azt hittem, beteg vagy, hogy érthetően írsz!
De a vége felé már megnyugodtam! :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#28) e.vid válasza DrSoul (#21) üzenetére


e.vid
senior tag

''Már csak azt remélem, hogy a gázos simán beköti.''
Ha jól tudom, gáznál bárminemű változtatást a meglévő rendszeren(-ben), meg kell terveztetni, ill. engedélyeztetni kell. De ezt inkább kérdezd meg egy szerelőtöl is.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#29) Yaye válasza neduddki (#24) üzenetére


Yaye
őstag

Hasonlóak az adottságaim. Bocs ha ezzel beletaposok a privacydba, de mikor volt, és kb mennyibe fájt az ablakcsere? Hány ablakotok van? Teljes csere volt tokkal, vagy a régi tokba martak új segédkeretet, új szárnyakkal? Az én százéves ablakaimon helyenként szó szerint átlátni a tok és a keret között isten szép egére, úgyhogy nagyon kinézne valami upgrade. :(

(#30) DrSoul válasza tildy (#26) üzenetére


DrSoul
őstag

Miért az angolt linkeled be nekem? :F
Látszik, hogy nem ismeersz! :DD
Úgy látom, hogy 5KW körül van a GVS 120-asnak. Az sem igényel kéményt? Bár igaz, egy jó szellőzés biztos elég.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#31) tildy válasza e.vid (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha csak csonkra csatlakozik , azt nem(mert uyge a terven változtatás nem történt, csak fel eltt szerelve abojler a már meglévő csonkra), de ha oda kell külön vezetni, akkor bizony új terv:(
Azért angolt llinkelek, mert nincs magyar oldala.
Mitn írtam , ha el is ovlastad akkor jól látható, nem kéményes, leírtam azt is miért nem az.
a fürdőszoba kb 2*3*3 méteres.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) DrSoul válasza e.vid (#28) üzenetére


DrSoul
őstag

Hát igen, tehát ha egy csüvet máshová teszünk stb.
De mi levesszük! :D MEg hát az ott szvsz nagyon is veszélyes...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#33) Yaye válasza tildy (#26) üzenetére


Yaye
őstag

Régen is csak akkor mentek éjszaka , ha éjszakaira voltak kötve. Az éjszakai áram pont attól olcsóbb hogy éjszaka szolgáltatják, amikor a lakossági fogyasztás amúgy is alacsony és van bőven fölös kapacitás. Miért adna az Elmü nappal is olcsó áramot? Vagy csak én nem hallottam hogy eluralkodott rajtuk az emberbaráti szeretet? :F

[Szerkesztve]

(#34) tildy válasza Yaye (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

A villanybojler mindig éjszakai áramra van kötve.(kivéve ha hülye a villanyszerelő)
Másrészről rosszul írtad alant, ugyanis a szolgáltató kapcsolgatja ki-be ( remélem jól olvastam:F).
És hidd el nappal is azon megy, bár többnyire iylen dél körüli órákban , mikor amúgyis alacsonyabb a fogyasztás.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) e.vid válasza tildy (#31) üzenetére


e.vid
senior tag

Ez akkor igaz,ha a bojler helyéig ki volt építve a csővezeték, és volt már gázbojler abban a helységben, de ha nem, akkor kell a terv.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#36) DrSoul válasza tildy (#31) üzenetére


DrSoul
őstag

Tudom, hogy nincs magyar oldala... :D
Nem az a baj, hogy miért angol, hanem ha már van olasz, miért nem azt! :D
Mindegy hosszú, nem tudhattad. ;)
Na, egyébként a boljernek meg lenne a helye a fürdőben, ahol eddig volt a régi (előző lakó) átfolyós. Tehát csonk van. De van a konyhában egy másik csonk, ami mondom, egy kb 2m-es csövön van, ott lóg, nincs a falhoz rögzítve , én drótóztam oda a vízes blokkhoz :) mert ha nem, lifegne! Ezt szeretném levetetni, és a végére dugót rakni. Csak ne kelljen má újraterveztetni! :O Inkább maradjon veszélyes?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#37) DrSoul válasza e.vid (#35) üzenetére


DrSoul
őstag

Várj! Most akkor ha ott átfolyós volt, most meg bojler lesz, terv kell? Ne má...! :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#38) neduddki válasza Yaye (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A tokcsererol igen hamar lebeszeltek!!!:- (((( /mingya mondom miert!/
Az ablakok elmeletielg 120 ev kornyeken. kb 250-260cm magasak fen kett kicsi lenn ket nagy, a kb 60 cm szelesek*2. alul kb 170 felul kb 90.
a keretek lettek lecserelve, visszateve a diszitesek:- ))) eredetieg vorosfenyo most meg szinten fenyo de nem tom mijjen:- (((
kivul sajnos kisse szinezettek 4mm belul es ez a lenyeg argonosak!!! /ez vmi csoda:- )))/ a nagy tabblak darabja 80rugo volt/!!! aszitem hujjet kapok:- ((((/ meg vagy qva nezez:- )))
szoval az osszes csere vegul is netto 550 kornyeke lett /ez volt emssze a legolcsobbb:- (((( agyverzes/ meg a festes ami 80-100 lehetett /nem emlezxem:- ))/, mert voltam akkora barom allat, hogy a gyonyoru keretet befejtettem, ijjen hujejt is csak lampasasl alhet keresni:- ((( ahejet hogy lepacoltattam volna szep eredetiben
szoval a csoda argon, az meg hagyan hogy 1/3-val csokkent a gazszamlaa, de adeli fekves okan azota nem kell a spa;atakat csukni... ablak nyitva nap besut es ahova sut a nap ott hideg /ercsd: nem melegiti at a nap meg a fekete bill, ruhat etc. se./ jarulaekos hasozn, hogy azta ojjan csend van hogy a szomszedokat hallom:- (((
ennyi kerdeseket nyugoda nyomjatok ugyse valaszolok
ja es mielott vki megkerdezni: igen megerte nagyon is ez nagyon elegedett vagyok, akartam redonny csinaltatni is , de ezek utan tejjesen felelsleges:- )))
ja es allitolag skandinav talalmany belul van ahoszigetelo uiveg, ja es a ket uveg kooztt nayron ablaknyitasnal kisse eget a levego :- ))) /rohatt meleg/

udv

neduddki

p.s. jaj bocsass meg nehogy mar csalodast okozat:- )))))))))

mod: ja a tokcsere, a felfordulason kivul az eppen 1 eve fesetett lakas ujracseszese, meg az a 1-1.1M amibe kerult volna mndennel egyutt:- (((((((( /orulet:- (((((((((/

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#39) neduddki válasza Yaye (#33) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az ejszakai folos kpacitassal leginkabb a vizet pumpajjak vissza:- ))) /vizeromu/ nem egy rossz talalmany

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) neduddki válasza tildy (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Miota frekvenciavezerelt adolog, addig nalad volt a oraban levo oraban beallitva...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41) e.vid válasza Yaye (#33) üzenetére


e.vid
senior tag

Van nappal is ''éjszakai áram'' , de nem mindenhol. Nálunk pl. 6-7-ig, 14-15-ig, meg valahogy 23 óra környékén, mi a mosógépet használjuk róla.
:)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#42) tildy válasza e.vid (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem.
Ha villanybojler volt ott, és a gázbojlernek ott volt a csonk közvetlen mellette, de még nem volt gázbojelr ott, akkor érvényes a régi terv.
Nálunk legalábbis nem kellett,anyám ilyen teklintetben nagyon szigorúan betart minden és a szabályt.
neduddki:Pudom, de msotanában már frekvenciavezérelt(villanytanon magyarázták is hogy működik, de már elfelejtettem;])

drsoul: fater tudja, holnapra megkérdem,anyu azt mondja , úgy emlékszik kb 60 ezer ft volt. De mint látod rögtön 4500->1500 lett a melegvízszámla.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) DrSoul


DrSoul
őstag

Tildy, most nézem a bjleretek árát (GVS 120), euróban. Átszámoltam, és 120K körül jött ki!!! Ennyit költöttetek?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#44) DrSoul válasza tildy (#42) üzenetére


DrSoul
őstag

De pl. itt most egy régi átfolyós melegítő van, most meg bojler lenne. Ehhez ugye nem kell terv? Gondolom nekik a csonk ugyan az, remélem.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#45) neduddki válasza neduddki (#38) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Megvan borovifenyo!!!:- )))

udv

neduddki

mod: ja Yaye nem valsozltma mindenre: tobb mint masfel eve /2003. okt-nov???/ es 3 aprosag van ekbol:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#46) neduddki válasza DrSoul (#44) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NAlunk a villanybojler csereje gazra utan a ajto aljat kisse fel kelelt stuccolni /na jo cirko is kerult a furdobe, masik lakas/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#47) tildy válasza DrSoul (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Amennyiben a régi tervven az szerepel , hogy arra a csonkra bojlert is lehet kötni, akkor szvsz nem kell új terv.
De inkább meg kell kérdezni egy szerelőt ezügyben.
(Nekünk a terven midnenhol fel volt jelölve , hogy kb mekkora és milyen szerkezet lesz felszerelve )...A terv kb 8 éve megvan, a bojlert tavaly rakattuk fel.Semmit nem kellett átterveztetni, jóváhagyatni, csak a végén a gázszolgáltató embere megnézte, hogy üzembe helyezhető )

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) e.vid válasza tildy (#42) üzenetére


e.vid
senior tag

De :D
Nektek már úgy készült szvzs az a terv, hogy ott gázbojlert is lehessen használni, a cső is azért lett odáig kiépítve :) Tehát, a helységet megfelelőnek találták gázbojler használatára is. (szellőzés) Így olyan volt, mintha eddig is az lett volna használva.

szerk. de látom te is ezt írtad a #47-ben :)

[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#49) DrSoul válasza tildy (#47) üzenetére


DrSoul
őstag

''csak a végén a gázszolgáltató embere megnézte, hogy üzembe helyezhető ) ''
ÉS ezért mennyit kellett fizetni?
Amúgy ez egy 100 éves ház, amit vmikor talán az 50-es években leválasztottak kisebb lakásokra. Nem hinném, hogy arról a csonkról találnánk terveket. Az előző tulaj az önkormányzat volt, tehát még kevésbé valószínű.
PErsze, hogy megkérdezem a szerelőt, 8 óra mulva már fel is hívom, csak egy picit alszom előtte... :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#50) Yaye válasza tildy (#34) üzenetére


Yaye
őstag

Részben igazad van. Az vezérelt, külön mért (népszerű nevén ''éjszakai'') áram a hivatalosan ''völgyidőszaknak'' nevezett időintervallumokban kapcsol be. Ez változóan, elsősorban éjszaka, részben pedig délutáni órákban esedékes, és az Elmü napi legalább 8 órán át biztosítja. Csak egyes, biztonságosnak nyilvánított, és szigorúan csak a hálózatba fixen bekötött készülékek üzemeltethetők róla.
A bojler viszont továbbra is csak akkor megy (és mindig is csak akkor ment) ''éjszakai'' áramról, ha az be van vezetve, ami nem a villanyszerelő hülyeségén múlik. Külön, vezérelt óra kell hozzá a villanyszekrénybe, ahol ilyen nincs (és a többségnél szvsz nincs), ott értelemszerűen a hagyományos nappali áramról, nappali tarifával megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.