Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) iwu válasza fero02 (#7300) üzenetére


iwu
addikt

ez így nem egyszerű kérdés:)
simán megérhet ennyit. ugye ha jó ember ismerő vagy leveszed milyen a gazda, azt meg látod, hogy hogyan viselkednek a kutyák, meg hogyan viszonyulnak a gazdához. ha ezeknek a függvényében tetszik a kölyök, akkor megéri az árát.
én azóta nem adok a "felmenőkre", mióta az előző juhászomat megdicsérte az állatorvos, hogy milyen szép és okos, kérdezte honnét származik, mondtam falusi noname, erre felajánlotta, hogy szerez "jól csengő" törzskönyvet...gondolom mindenféle betegségszűrési igazolás is hasonlóan mehet...:(:(:(
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7302) CurrentValue válasza fero02 (#7300) üzenetére


CurrentValue
tag

csak én nem látom a kutya fajtáját?

(#7303) iwu válasza CurrentValue (#7302) üzenetére


iwu
addikt

pár oldallal korábban német juhászt keresett, én arra gondoltam.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7304) fero02 válasza CurrentValue (#7302) üzenetére


fero02
veterán

Ahogy iwu is mondta, német juhász. Csak azt szereti... :K ;)

(#7305) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ejj, most meg babézia...:(
Állítólag ez ellen mostanság fejlesztettek ki védőoltást, kapja majd idővel azt is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7306) kircipeti válasza Winner_hun (#7305) üzenetére


kircipeti
senior tag

Bakker. Ratok jar a rud. Szoritok Brunonak!

En ugy hallottam, hogy azzal a vedooltassal meg jobb varni, mert nem 100-as.

(#7307) fero02 válasza kircipeti (#7306) üzenetére


fero02
veterán

H1N1 feeling? :( :U

(#7308) CurrentValue válasza fero02 (#7304) üzenetére


CurrentValue
tag

nem félted hogy beteg lesz?
diszplázia, etc, meg ahogy nézem Winner kutyájára is rájár a rúd...

Mi azért nem vettünk dobit, mert azok is túltenyésztettek, és sajnos nagy százalékban diszpláziásak...

(#7309) iwu válasza CurrentValue (#7308) üzenetére


iwu
addikt

szinte minden fajtának megvannak a típus betegségei, szerintem ez alapján nem érdemes dönteni.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7310) degu


degu
senior tag

Tudom,hogy a keverek kutyak nagy resze kotorek-ebnek mondhato.De tud valaki otletet adni,hogy mivel lehet leszoktatni a kutyankat arrol,hogy ossze-vissza kaparjon a kertbe,es tonkretegyen mindent? /Tudom,hogy sundisznot,vagy vakondokot szimatol,de ezeket neki amugy is remenytelen dolog kiasni! :W /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#7311) Winner_hun válasza Winner_hun (#7305) üzenetére


Winner_hun
félisten

No a tegnapi 3 szurira megtette a hatását, mára látszólag semmi baja. Tegnap még úgy volt hogy azt a 3 injekciót ma is megkapja de szóba se jött, sikerült időben elvinni. Kapott gyógyszert, jövő hét pénteken ismét kontroll.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7312) kircipeti válasza Winner_hun (#7311) üzenetére


kircipeti
senior tag

Jo hirek! Vert is vesznek majd tole?

(#7313) fero02 válasza CurrentValue (#7308) üzenetére


fero02
veterán

De, félek.

Viszont a helyes megfejtésért ismét iwu-nak jár a piros pont. :K

(#7314) Winner_hun válasza kircipeti (#7312) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7315) iwu válasza fero02 (#7313) üzenetére


iwu
addikt

:B :B :B

Winner, jó hírek!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7316) fero02


fero02
veterán

Kölykök:

Szülők:

(#7317) Lauda válasza fero02 (#7316) üzenetére


Lauda
félisten

Igen helyesek a kolykok! :) Onemet amugy?

(#7318) fero02 válasza Lauda (#7317) üzenetére


fero02
veterán

Nem.

(#7319) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Szurok koma :P 4 hónap, 1hetes. Ma már levettem róla a kis 'baba' nyakörvet és kapott egy erősebbet :) Majd lefényképezem, szép rajta a kék :))

Már két fehér ' folt' is előjött a bundájában. Amúgy gyönyörű fényes a bundája, jó vastag, (remélem) nem fázik.

[ Szerkesztve ]

(#7320) deicide válasza sp@rtan (#7319) üzenetére


deicide
veterán

Gyönyörű... :K

Szerintem nem fáznak amúgy, a miénk tavaly májusban született és fél évesen kapta a nyakába a mínusz 20 fokos telet, de zokszó nélkül bírta, pedig nem engedtük be akkor sem, csak sok zsírt adtunk neki, meg napi ötször vizet.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7321) Lauda válasza sp@rtan (#7319) üzenetére


Lauda
félisten

Nem fog fazni, amiatt ne aggodj. Csak legyen egy szelvedett helye, jol osszekuporodik es a kemeny minuszokat is siman kibirja. :K

(#7322) sp@rtan válasza Lauda (#7321) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Van egy szép nagy kutyaháza, régi paplannal kibélelve, plusz kapott egy jó vastag takarót, télre majd azt is betesszük neki. Még az ajtóban is szokott aludni, ott is van egy kis 'beugró', az is szélvédett. Régen Fickó is mindig ott aludt :)

(#7323) fero02


fero02
veterán

Ismét lenne kérdésem a német juhászos gazdákhoz. :U

Valaki meséljen nekem az oltásokról. Mikor, mit... :R

(#7324) sp@rtan válasza fero02 (#7323) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Szuroknak azt hiszem 8 hetes korában kezdődött a kúra (azért akkor, mert akkor vittük orvoshoz.), 4 oltást kapott, két hetente egyet. Abból ha jól értelmeztem 2 sima parvovírus ellen volt, 2 pedig kombinált. 2. oltáskor felírt neki a doki calciumot, mert nagyon elkezdett nőni, és az kell a csontjainak. Calciumot egy éves koráig kell adni neki, egy evőkanállal (talán ennyi, muter adja neki.) kell belekeverni a kajájába napi egyszer. Ha lezárult ez a 4 oltás, 1 hónappal utána mi kapunk egy veszettség ellenit, majd utána fél év múlva még egy veszettség ellenit.
És tudtommal utána már csak a 1évente a veszettség elleni.

MOD: első oltáskor kapott egy féreghajtó tablettát is.

[ Szerkesztve ]

(#7325) Lauda válasza sp@rtan (#7322) üzenetére


Lauda
félisten

A Roni is szokott aludni a lakasajtoban, elobb is ott szunyokalt, de aztan hatrament napozni. :D
Jo lesz az neki telre, esetleg meg annyit tehetnel, hogy a hazbejaratot leszukiteni, hogy meg vedettebb legyen, bar nem tudom milyen haza van. :)

(#7326) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A nagyfőnök TV-t néz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7327) kircipeti válasza sp@rtan (#7319) üzenetére


kircipeti
senior tag

Szepen felcseperedett a kicsijuhi. Kelloen rossz is lehet a jatekokbol itelve :DDD
Az enyem is sokszor alszik a lakasajtoban, pedig mar eleg szukosen fer csak el ott.

(#7328) GabN73 válasza Winner_hun (#7326) üzenetére


GabN73
addikt

áhh :D hogy kiröhögik a végén :D

(#7329) iwu válasza sp@rtan (#7322) üzenetére


iwu
addikt

az enyém bármit tettem a házába, kicibálta belőle:) és simán a fán aludt...
vazz, projekt volt 7végén nekem is, felkészülés a télre.
ikerházat csináltam a kutyaházból:) sajna ottthon maradt a gépem, ma nem tudok fotót feltenni...hatalmas lett:D:D:D tetőtér beépítéssel a macskának:DDD :DDD :DDD
még kell pár darab cserép, meg tűzfal, és kész.

fero, nagyon szépek!

üdw,iwu

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7330) iwu válasza iwu (#7329) üzenetére


iwu
addikt

pár kép, az eredeti állapotról csak ez volt most...hatalmas lett:)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7331) fero02 válasza iwu (#7330) üzenetére


fero02
veterán

Én hogyan tudnék magamnak egy ilyen albumot csinálni? :U

(#7332) spammer


spammer
veterán

Sziasztok!

Most lett 2 éves a német juhász kutyusunk, és kb. 1 hónapja kezdődött, hogy ha nem tetszik neki valami, akkor elkezd morogni, családtagokra is. Alapjában véve nagyon kedves, bújós kis dög, nagyon szereti mindenki, Ő is minket, éppen ezért iszonyatos módon el lett kényeztetve. Már tudjuk, hogy ez hiba volt. Valószínűleg most érett meg, vagy kamaszodik vagy nem tudom hogy van ez a kutyáknál, de most ha nem tetszik neki valami, akkor rámorog az emberre.
Félek, hogy ez idővel rosszabb lesz/lenne, ezért kérnem a tanácsotokat, hogy mit tegyünk szerintetek? Kutyasuliba, vagy trénerhez gondoltuk, hogy elvisszük, de igazából szerintem csak most kellene valahogy keményebben fogni, szigorúan viselkedni vele, akármennyire is aranyos. Szerintetek ez megoldható egy kis szigorral, megtanulja, vagy jobb ha tréner csinálja, esetleg állatorvosnak kellene megvizsgálni? Nálatok volt hasonló eset?

Ja meg most lett ivarérett gondolom (2 éves), és nincs párja, vajon ez is okozhatja?

Előre is köszi minden tanácsot.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7333) kircipeti válasza iwu (#7330) üzenetére


kircipeti
senior tag

Csak megnyugtataskeppen, nekem ebben 1db kutya van :D

Mar linkeltem korabban is, de a kep letorlodott a tarhelyrol. Valojaban nem ilyen nagy a haziko, mert eleg szelesek az oldalai (szigeteles). A bejarati ajtonal nem sokkal magasabb a belmagassaga.

Lattam mar ilyen hazikot, ahol a tetoterben lakott a cica, nagyon jo otlet!

[ Szerkesztve ]

(#7334) kircipeti válasza spammer (#7332) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hali!

Az mit jelent pontosan, hogy "ha valami nem tetszik neki"? Irjal konkret dolgokat!

(#7335) spammer válasza kircipeti (#7334) üzenetére


spammer
veterán

Ma például esett az eső, vizes volt a kutyus, szerettük volna megtörölgetni, de a nagyságos úrnak nem tetszett a dolog. Régen ezzel nem volt gondja. Van, hogy az egyik családtagra néha rámorog, amikor meg akarja simogatni.

Ahogy olvasgattam, valószínűleg dominancia probléma lesz, ami érthető is, mivel elkényeztetett kutya, gondolom most akar falkavezérré válni. Ma mikor morgott, rákiabáltunk és elzavartuk, kicsit morogva, szomorkodva el is ment, látszott rajta, hogy meglepődött. Asszem mostantól kicsit keményebben lesz tartva, mert a végén tényleg elmérgesedik.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7336) iwu válasza fero02 (#7331) üzenetére


iwu
addikt

google picassaweb letölt, googlis login megcsinál, és hajrá.
(küldj privit, ha nem boldogulsz)

kircipeti, brutál:D:D:D. jah, nekem is szigetelt dupla falú, 3 és 4 cm-s hungarocel van a falak közt.

spammer, igen, mindenképp be kell keményíteni nála. legyen rajta mindig nyakörv, és amikor morog, lenyomni a nyakánál fogva. persze vigyázzatok, nehogy odakapjon...meg elkezdeni vele foglalkozni, nem csak játék, hanem fegyelmező gyakorlatok!

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7337) iwu válasza spammer (#7335) üzenetére


iwu
addikt

dolgokat írnak itt, ha nem vagy "rutinos" kutyás, érdemes elolvasni.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7338) Kidus válasza iwu (#7336) üzenetére


Kidus
őstag

Igen, hat igazsag szerint foldhoz kell csapni abban a pillanatban, de ha van a csaladban idos, vagy gyerek, akkor ez mar joval nehezebb dolog, foleg egy 30+ kilos kutyanal.

Van csomo oldal, ami ezzel foglalkozik, es meg tobb modszer, hogy mashogy lehet a kutyat betolni a helyere a rangsorban, de minden kutyanal es csaladnal ( falkaban ) mas mukodik.
En azt tennem, hogy olvasgatok jo sokat, esetleg kutyakikepzovel beszelnek, ha van elerheto/ismeros, hatha van valahol valami ultimate okossag.

Assuming Control

(#7339) nuendo válasza kircipeti (#7333) üzenetére


nuendo
tag

ajj de aranyos a kutyád :))

(#7340) spammer válasza iwu (#7337) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, átolvasom. :R Az alapvető dolgokat megtanulta, ha utasítom, akkor leül, a helybenmaradás is megyeget neki, csak hát nem ingerszegény a környezet (otthon, kert), így ha bármi más dologra felfigyel, akkor lehet, hogy nem figyel annyira az emberre. Például ha meglát egy macskát, hiába mondom neki, hogy "maradsz", rohan utána, vadász ösztön, stb. Alapvetően nincs vele gond, csak gondolom próbálgatja az erejét, de majd bekeményítünk ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7341) iwu válasza spammer (#7340) üzenetére


iwu
addikt

igen, muszáj.
ki kell belőle nevelni a macskás dolgot is...az életét mentheted meg vele séta közben...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7342) spammer válasza iwu (#7341) üzenetére


spammer
veterán

Séta közben rá sem bagózott a macskára, volt hogy ott volt tőle 1m-re, szimatolt tovább a földön :D De ha az Ő területére téved egy cica, annak menekülnie kell ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7343) iwu válasza spammer (#7342) üzenetére


iwu
addikt

jah, az zsír:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7344) kircipeti válasza iwu (#7341) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hetvegen volt a kutyasuliban macska (ketrecben), de egyaltalan nem erdekelte a Gonzot. Itthon van ketto, azokkal is egesz jol megvan (mondjuk az anyamacska reszerol nem kolcsonos a dolog), amig nem kezdenek el szaladni elole :D
Minap az utcan bicikliztunk es meglatott egyet szaladni, begyorsitott kicsit (huzott), de nem vagott be elem/mogem, hanem szepen futott a labam mellett.

nuendo: koszi Neked! Van "par" kep rola itt :)

(#7345) fero02 válasza iwu (#7336) üzenetére


fero02
veterán

Sztem nem lesz ezzel gond, de ha vannak trükkök hozzá, akkor azokat nyugodtan leírhatod. ;)

(#7346) iwu válasza fero02 (#7345) üzenetére


iwu
addikt

ennyi:D

végül is el fogod hozni vmelyik kölyköt?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7347) Diego! válasza kircipeti (#7333) üzenetére


Diego!
senior tag

:Y Ez gyönyörű ez a ház :R meg a kutya is benne :D látszik, hogy jó helye van...Kinek a műve ez a csodás ól? :))

[ Szerkesztve ]

(#7348) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Új képek.
5 db, és szerintem mindegyik nagyon jó :)

(#7349) fero02 válasza iwu (#7346) üzenetére


fero02
veterán

Igen, szeretném ha összejönne. :K

Ma voltam anyagot venni a kennelhez (addig nem szeretném elhozni, míg nincs meg a fix helye). Vastelepen 9.600-at, fatelepen 10.050 ft-ot hagytam ott. És ez még jó esetben csak a fele és semmi extrára nem kell gondolni. :(

Lehet hnap elmegyek lefoglalózni a kicsit. :K

Megkérnék minden német juhász kutya tulajdonost (pláne akinél van a kutyának háza :D ), h ossza meg velem a ház méreteit!

:R

[ Szerkesztve ]

(#7350) kircipeti válasza Diego! (#7347) üzenetére


kircipeti
senior tag

Koszonjuk szepen Toled is :R A sajat ket kezelemmel keszitettem vagy 2 honapig. Persze nem folyamatosan, hanem amikor ugy ereztem. A vege fele mar sietni kellett, mert bekoszontottek a hidegek es mar nem fertem el vele a pinceben :DDD

fero02: holnap lemerem, ma mar nem rangatom ki belole a lakot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.