Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) zolisx4 válasza Boxer001 (#6848) üzenetére


zolisx4
őstag

Zolitól van a kutyus ??

cowboy_bebop
Jól tudod disznó hajtásra ,róka hajtásra lett tenyésztve ,de véreb mellett után keresésre is kiválóan alkalmas :K
Szép kutyák nagyon :K

[ Szerkesztve ]

(#6852) Boxer001 válasza zolisx4 (#6851) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem tudom, megkérdezem faterom. :)
Nem írtatok valami jókat...Azért remélem valamilyen szinten meg lehet nevelni, kezdek félni. :D
Egész éjjel nyomta a vonyítást... :D

Szokatak ezek jelezni, ha csengetnek, jön valaki?
Kerti tó veszélyben van? :D

Szerk.: igen, Zolinak hívják. :K
Környékbeli vagy esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#6853) zolisx4 válasza Boxer001 (#6852) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen Hatvantól pár km re lakom :K
Van 1-2 ismerősömnek Beagle igen szoktak ugatni, és elég jól jelző kutya a vizbe nem nagyon szeret belemenni :K

(#6854) Boxer001 válasza zolisx4 (#6853) üzenetére


Boxer001
veterán

Akkor gondolom valamelyik környékbeli településen laksz. :K Én kb. 23-24 évig hatvani voltam, most már kistarcsai, aztán a jövőben meg ki tudja. :)
Na végre már valami jó is...lehet ezeket azért nevelni, mert faterom nem az a behódoló fajta, úgy is mondhatnám, hogy aki neki nem engedelmeskedik...olyan nincs. :D

(#6855) zolisx4 válasza Boxer001 (#6854) üzenetére


zolisx4
őstag

Nagyon okos kutyák az biztos :K
Nevelés kérdése ha szökik akkor lehet kiabálni utána ugy csinál mintha nem is hallana .
Akkor úgy látom jól el lesznek ők :U

[ Szerkesztve ]

(#6856) lacos001 válasza Diego! (#6842) üzenetére


lacos001
senior tag

9 kg és 17 hónapos.

(#6857) kircipeti válasza Boxer001 (#6852) üzenetére


kircipeti
senior tag

Szerintem a kert van veszelyben :D
Legalabbis hallottam olyanrol, aki lenullazta a komplett kertet es megtalalta az osszes lyukat a keritesen. A gazdik megerositettek a keritest, de arra mar nem gondoltak, hogy a kerites alatt is kiassa magat...

Felenk is van ket beagle biztosan. Az egyiket egy par nm-es, kis ketrecben tartjak egy hatso udvarban. A masik utan meg regen mindig szaladgaltak a gazdaik, de mostanaban mar nem latom oket.

(#6858) ToBeY válasza Boxer001 (#6852) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szokott jelezni ha jön valaki aki nem szimpi neki, és nagyon vicces a beagle ugatás:DDD

[ Szerkesztve ]

(#6859) Boxer001 válasza kircipeti (#6857) üzenetére


Boxer001
veterán

Nagyszerű. :D
ToBeY
Egyelőre csak a hangos vonyítást hallottuk, az nem valami vicces. :DDD
Még jó, hogy én csak látogatóba járok már a szülői házhoz... ;]

[ Szerkesztve ]

(#6860) iwu válasza Boxer001 (#6859) üzenetére


iwu
addikt

ne is mond. a szomszédok hoztak valami picur kutyát 2 hete, ma láttam, jackrussel hez hasonlít, vagy talán az is...
De a lényeg, 1 héten keresztül 0-24ben vonyított, sírt, "ugat"-ot...nem sokat aludtunk, az biztos:(
ma reggel odajött hozzám a kerítéshez, 12 hetes a macskám, és picit nagyobb:D
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#6861) ToBeY válasza Boxer001 (#6859) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ilyen vonyítva ugatnak elég érdekes,állítolag ekkor jeleznek hogy valami nem oké a ház kürűl.

(#6862) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Na, ma voltunk a dokinál, megkaptuk a 2. oltást, és kapott calciumot, mert elkezdett nagyon nőni :) Találkozott közelebbről egy másik kutyussal (az már felnőtt volt) összedugták az orrukat, szaglázták egymást, tök jól elvoltak :K

(#6863) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Sziasztok
Csatlakozom én is a klubbhoz,végre beteljesült egy újabb álmom :) egy apró francia bulldog kislány személyében.
Vasárnap óta van nálam,egy cica mellé került.Amitől féltem is és ugy is volt,hogy a macsek megy nagyihoz,de kellemes meglepetésként 180 fokot vett önmagához képest a macsek.Tök jól elvan a kutyussal.Ugyhogy marad ő is legnagyobb örömömre.
Minden tanácsot,ect szívesen fogadok,nem ismerem a fajtát még annyira.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6864) Diego! válasza DeadMeat (#6863) üzenetére


Diego!
senior tag

Szia :)

Egy nagyon tündéri fajtát választottatok, iszonyat tud bújni és kis érzékeny ezért megütni és nagyon megszidni sem szabad, lelkére veszi. :K
Nálunk csak vigyázás céljából volt egy kan (7 hónapos), de nagyon megszerettük a fajtát. :)

Mennyi idös? Mi a neve? Milyen szinezetü? KÉPEKET! :D :K

(#6865) DeadMeat válasza Diego! (#6864) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hali
igen,nagyon lelkizős a kiscsaj,ölben imád lenni,bújni,még a macskához is menne,ha hagyná :D És rettenetesen csikis ;]

9 hetes,május 9.-én született.A neve Oprah.


Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6866) Diego! válasza DeadMeat (#6865) üzenetére


Diego!
senior tag

Nagyon ari :)) majd még rakj képeket :)

(#6867) qestion


qestion
aktív tag

ki tart lakásban kutyát? milyet? naponta hányszor sétáltatjátok? honna tudhatom mikor kell? ...

a pálya

(#6868) Eagl3 válasza qestion (#6867) üzenetére


Eagl3
veterán

Én, boxert, 3x-4x, próbáld mindig egy ugyanazon időpontokon levinni, mondjuk étkezések után. Egy idő után majd szól a kutya ha sürgős neki, de az idősebbek simán kivárják a séta időpontját.

(#6869) deicide


deicide
veterán

ez még a múlt hétről... :D

Deadmeat: Aranyosak a foltjai... :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6870) Diego! válasza qestion (#6867) üzenetére


Diego!
senior tag

Szia. :)

Lehetöleg egyenletesen oszd el (pl. reggel, délután, este - minimum)
A kölyökkutyát minden étkezés után, ilyenkor ugyanis megindul a bélműködése.
Felnött kutyát inkább étkezés elött (teli gyomorral nem szabad intenzíven megmozgatni).

deicide: Szép fogás :D Hány kilo?

[ Szerkesztve ]

(#6871) deicide válasza Diego! (#6870) üzenetére


deicide
veterán

30 felett valamivel, sokkal több nem is lesz, max 40kg.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6872) zolisx4 válasza deicide (#6871) üzenetére


zolisx4
őstag

Szép kutya,a fajtát az mindig elfelejtem ,érdekes hogy tűri hogy fel van véve a kutyák nem szokták szeretni , de a hölgy a képen jó erőben van :K

(#6873) deicide válasza zolisx4 (#6872) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm...párom jó erőben van, 180cm és xx kg, ezt az adatot én sem tudom... :DDD.

Általában izeg-mozog, de a múlt héten nagyon meleg volt, tűrte a kiképzést.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6874) Diego! válasza deicide (#6873) üzenetére


Diego!
senior tag

Igen, olyan könnyedén tartja, azért kérdeztem hány kilo a kutyus. :)

(#6875) Lauda válasza deicide (#6869) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon jo kep! :DD

(#6876) kircipeti válasza deicide (#6869) üzenetére


kircipeti
senior tag

Kesz öleb. Berakod egy "kis" sporttaskaba es lehet is menni vele shoppingolni :D

(#6877) pigatt


pigatt
őstag

Üdv.!

A hét elején került hozzám egy 9 hetes szuka magyar vizsla kölyök. Valami jó tanácsok vele kapcsolatban? (Soha nem volt még kutyám)

i9 / 4080 / 32"

(#6878) wwhy válasza pigatt (#6877) üzenetére


wwhy
veterán

Ha soha nem volt még kutyád, akkor (élc nélkül!) javaslom, h vegyél egy jobbacska kutyás könyvet, abban sok hasznos infó lesz. Itt elég nehéz lenne mindent összefoglalni az etetés, szoktatás, nevelés, ne adj'Isten vadászat dolgairól.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6879) iwu válasza pigatt (#6877) üzenetére


iwu
addikt

hali,
Hajrá, legyen benne sok örömed!
Felettem már írták, egy jó könyv nem árt, az tutti.
De első körből legyél vele, foglalkozz vele minél többet, ez kis korában úgy is "csak" játék, de később meghálája:)
Vizsla nagyon mozgásigényes, és mivel vadász kutya, jól apportíroz...dobálj neki, had rohanjon:D

deicide, édes az "öleb" :D :D

üdw,iwu

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#6880) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Szurok
Tegnap ebédre már calciumos kaját kapott.
Már-már a fülecskéi is egyre jobban kezdenek megemelkedni, és az egész qtya kezd kicsit nyugisabb lenni, nem harap szét mindenkit(kopp-kopp..).

(#6881) Lauda válasza sp@rtan (#6880) üzenetére


Lauda
félisten

Helyes kep, nekunk is van ilyen felfules:

:DD :))

(#6882) sp@rtan válasza Lauda (#6881) üzenetére


sp@rtan
senior tag

:Y
Roni ilyen színű volt kiskorában? :Y
Ezek alapján Szurok is simán lehet olyan vöröses..

(#6883) Lauda válasza sp@rtan (#6882) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, igy nezett ki, ezert irtam, hogy tulajdonkeppen meg barmilyen szinu lehet. :K

:R :P

(#6884) Winner_hun válasza Lauda (#6881) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ebből a feles füles mókából mi se maradunk ki:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6885) Lauda válasza Winner_hun (#6884) üzenetére


Lauda
félisten

A Roninak forditva van, mint nektek. :P ;]

(#6886) sp@rtan válasza Lauda (#6885) üzenetére


sp@rtan
senior tag

De nekünk már ilyen is volt ;]
Amúgy ha Szuroknak a félfüles képét nézitek, akkor látszik az orrán egy fehér folt.. Ajtót festettünk.. :DDD Elvitte a festékesdoboz tetejét, és összefestékezte a pofáját :DDD

De amúgy már megint nem így áll a füle..Na majd a calcium meghozza a hatását

[ Szerkesztve ]

(#6887) Lauda válasza sp@rtan (#6886) üzenetére


Lauda
félisten

Szepen allnak a fulei. Fog az meg erosodni, ne aggodj, meg nagyon fiatal. :R ;)

(#6888) pigatt válasza iwu (#6879) üzenetére


pigatt
őstag

iwu, wwhy: Köszönöm a tanácsokat, akkor keresek valami jó vizslás könyvet. És képzeljétek a tegnap éjszaka már nyugodtan telt, mondjuk előtte is 4 fél 5-ig nyugodt volt utána volt egy kis hiszti, de nem vészes.

AMPER

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#6889) wwhy válasza pigatt (#6888) üzenetére


wwhy
veterán

szívesen:) ha vmi konkrét lenne, kérdezz nyugodtan. Első körben nyakörv, pórázhoz szoktatás, aztán jöhet a többi.
széép kutyuli :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6890) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Na akkor nekem is lenne pár kérdésem a tapasztaltaktól.
Tanítási módszerekre lennék kíváncsi, hogyan lehet megtanítani neki, hogy ne feszüljön a póráz, láb mellett menjen, fekszik (ült már tudja :)) és társai.
Gondolom legegyszerűbb elmenni vele kutyasuliba, de szeretnénk itthon is tanítgatni.

(#6891) pigatt válasza wwhy (#6889) üzenetére


pigatt
őstag

Most hirtelen lenne is egy aktuális problémáról egy kérdésem. Az pedig a harapdálás arról, hogy lehetne leszoktatni és meddig érdemes várni az elkezdésével. Itt arra gondolok, hogy még nincs nálam egy hete sem.

i9 / 4080 / 32"

(#6892) sp@rtan válasza pigatt (#6891) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nálunk szinte még most is harapdál (7 hetesen hoztuk el, most lesz 3 hónapos), de már sokkal kevesebbet. Nálunk van egy két tárgy, amiről tudja, hogy azzal akkor csapunk az orrára(nem erőset, épp hogy csak megérezze) ha rosszat csinált. Ha már megharapott, és nagyon erősen harap(nálunk ez a gond, már elég erősen harap ( ma kaptam egy nagyon durvát az ütőerem mellé, még a vér is kiserkent...) akkor a nyakán megfogjuk a bőrt, és onnan megemeljük. Ez mindig beválik, ma is a harapás után elkaptam a "grabancát" utána szépen viselkedett nem harapdált.

Tanításhoz: Most olvastam erről a klikkerről, lehet megpróbáljuk, nem hiszem, hogy olyan drága lenne az a klikker. Egy próbát megér.

Ja és még egy kérdés. Szerintetek megéri rá bolha&kullancs nyakörvet venni? Utcán nem fog sokat sétálni (nagy a kert, egy németjuhásznak elég napi mozgásra, de azért néha megyünk majd sétálni,szaglászni). Illetve milyen érdemes venni?
Gödöllőn van egy Fressnapf lehet lassan megint el kéne menni, egész jó dolgok vannak ott. Meg kezd vedleni, érdemes venni kefét neki, és azzal kikefélni a régi szőrét?

(#6893) kircipeti válasza sp@rtan (#6892) üzenetére


kircipeti
senior tag

Nyakorvet vagy cseppeket vegyel neki mindenkeppen. Otthon, a kertben is vannak kullancsok. Nalunk az Advantix jott be a legjobban az intenziv kullancsos idoszakokban, de Kiltix mindig van rajta.

Az hogy nagy kert van meg nem jelenti azt, hogy a kutya egesz nap fel-ala fog rohangalni magaban. Az egy oriasi tevhit, hogy ha nagy a kert, akkor nem kell vinni setalni. A setanak a szaglaszason/uritesen kivul olyan jelentosege is van, hogy egyutt vagytok a kutyaval, ami szinten fontos.

Szerintem ennyi idosen meg nem kell kefelgetned, majd csak jovore. Majd szepen magatol elhagyja a babaszoret es jon az rendes neki. Ekozben valoszinuleg vakarozni fog kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#6894) sp@rtan válasza kircipeti (#6893) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Előző németjuhász kutyusunk is nagyon jól el volt az udvaron, pedig őt tényleg nagyon ritkán sétáltattuk. De mindennap játszottunk, futkároztunk vele, jó kondiban volt, csak fránya daganat tönkre tette a lábát :(
De Szuroknak tervezem, hogy megtanítok egy csomó dolgot amit az előző kuytusnak nem sikerült. Mikor szüleim még építették a házat, akkor került hozzánk spontán, én akkor még pici voltam.
Szóval még a sétáltatáshoz várok tanácsokat, hogy hogyan tanítsam meg neki :K

Szerk.: még egy dolog amit nem tudok. Ha a kutya gyakran csurom vizes lesz, akkor is jó megfürdetni samponnal vagy sima vízzel? Egyáltalán szükséges ez neki?

[ Szerkesztve ]

(#6895) wwhy válasza sp@rtan (#6894) üzenetére


wwhy
veterán

Én életemben 1x fürdettem a rottimat, a német juhászt soha :) pedig áztak elég rendesen, sokat voltunk szakadó esőben kirándulni.. Nem tartom szükségesnek a fürdetést, kivéve, ha mondjuk dögbe/sz@rba hempergőzik bele :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6896) Lauda válasza sp@rtan (#6894) üzenetére


Lauda
félisten

Persze el van a kertben is, fele akkoraban is es kenelbe zarva is elvan. Ettol meg kell neki a sok seta, szaglaszas, le legyen kotve valamivel. Jol mondja a kircipeti. Hiaba van 5 hektaros teruleten a kutya, neki a foglalkozas kell, onmagaban nem fog kilometereket futni naponta. Egy Nemet Juhasznak napi 2-3 ora munkara lenne szuksege, ehhez kepest a napi 1 ora seta is bakfitty, nemhogy a kertben valo elet. Ezeket vedd figyelembe, ha jot akarsz a kutyusnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#6897) Winner_hun válasza sp@rtan (#6892) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amikor megharap és fáj akkor sikkants, vonyíts, valamilyen hangot adj ki amiből a kutyának egyértelmű hogy fáj neked. Nálam bejött, tudja hogy hol a határ és milyen erősen harapdálhat, már amikor harapdál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6898) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Srácok cica vs kutyus kérdés:
Mennyire engedjem hogy játszanak egymással?Mert játszanak,és legtöbbször a kutya kezdeményez,ledózerolja a macskát :D Szerencsétlen néha azt sem tudja mit csináljon,amikor a kutya lerohanja.Nagyon mókásak.A lényeg,hogy ugye elkerülhetetlen,hogy a macska karmoljon,tiszta karmolásnyom a kutya.De természetesen ez őt nem zavarja,megy rá ujra,kergeti,zaklatja a macskát.Aztán persze az megunja és felmegy a szekrény tetejére.
Szerintetek igy jó?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6899) Boxer001 válasza DeadMeat (#6898) üzenetére


Boxer001
veterán

Miért ne kéne engedni? Kizárt, hogy meg bírod tiltani a kutyának, hogy ne játszon vele...nem is kell.
Amúgy grat a kutyához, meg a tőlünk hozott macskád is szép nagyra nőtt. :))
Apumék kiskutyája azóta már úszott is a kerti tóban, valószínűleg azt hitte, hogy majd csak úgy belesétál, mint a táljába, ha melege van, hát nem így történt. :D 1.4 m-es mélység is befigyel, de azóta már nem próbálkozik.
Már nem sírdogál éjszaka szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#6900) kircipeti válasza sp@rtan (#6894) üzenetére


kircipeti
senior tag

En egyszer megfurdettem meg pici koraban, mert vakarozott a bebiszor valtaskor, de akkor nem tudtam, hogy emiatt. Meg most 2 eves kora utan furdettuk meg parszor, eloszor azert, hogy konnyebb legyen a szorvaltas, ne kelljen ejjel-nappal kefelni (a Duna ekkor meg nem volt alkalmas furdozesre). Kesobb bizonyos szagok miatt kellett furdetni :DDD Iden mar ketszer voltunk a Dunan is, nagyon szep most a szore.
En maradnek a sima viznel, nehogy allergias legyen a samponra. Egyebkent azert mert neha csurom vizes az esotol/pocsolyatol, attol meg nem kell furdetni.

Setaltatas megtanitasahoz legjobb ha elmesz vele kutyaoviba/suliba. A tarsasag is jot tesz neki, valamint Te es a kutya is megtanulja az alapokat.

wwhy: hat igen, azok a bizonyos szagok :D

DeadMeat: ha nem akarod, hogy rosszra forduljanak a dolgok, akkor meg kell rendszabalyoznod a kutyat. A cica pikk-pakk ki tudna osztani, ha akarna. Gondolom en, hogy itt is jo modszer lenne a grabancanal megrangatni, ha durvan kozeledne a cirmihez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.