Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15560) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Sziasztok!

WD My Passport Metal kiadást láttatok már valahol az országban? Hol lehet majd először kapni szerintetek?

(#15564) adika4444 válasza King Unique (#15556) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Nagy, csúnya hiba, hogy nem forgalmazzák.:DDD
"Először is, most 2,5", v 3,5" megoldás kell?" Amelyik külső házban gyorsabb, megbízhatóbb.
Ezt a felvásárlást nem tudtam, mert árukeresőn még dögivel tlaálok Samsung külső vinchestereket.
hát, akkor szerintem ha nincs gyorsabb, megbízhatóbb akkor marad a My Passport. Ez körűlbelűl mekkora sebességgel képes írni/olvasni?
Még 1x köszi az eddigi segítséget. Seagate lehet, hogy jó, de 2.5 év után behalt a 320 gb-os 5400-as vinyó a laptopba, így fenntartásaim vannak vele szemben.

üdv, adika4444

(#15565) King Unique válasza TBMC (#15563) üzenetére


King Unique
titán

Szinte mindegyik alkalmas folytonos munkára, ha olyat keresel, aminél az üresjárati tétlenségi időt, kikapcsolást (normális) lehet állítani, akkor pl. a My Passport Ultra és Samsung M3 Portable modellekhez adnak ilyen programot. Rackeknél az ASMedia chipeseknél lehet ezt állítani, de igazán a 1051 chipnél van erre lehetőség, mivel a 1053-hoz még kevésbé van firmware...
Látom Mac tulaj vagy, ahhoz vannak külön arra tervezett külső vinyók is [link], igaz drágábban...
Milyen Toshiba külső vinyód van pontosan?

(#15564) adika4444: 50-50 melyik mennyire megbízható, de nyilván egy 3,5" eleve gyorsabb.
Samsung M3 Portbale és a 2,5" Seagate külső vinyók is Samsung belsősek. ;)

2,5"
• WD Elements Portable 500 GB [link]
• WD My Passport Ultra 1 TB [link]*
• RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B + Hitachi Travelstar 5K1000 1 TB [link]

* Ultra is van olyan gyors, mint az Elements, csak az ő gépén volt lassabb...

3,5"
• WD My Book 2 TB [link]
• Sharkoon Rapid-Case USB 3.0 + WD Red 2 TB [link]

[ Szerkesztve ]

(#15566) TBMC válasza King Unique (#15565) üzenetére


TBMC
addikt

nagyon koszonom segitokesz valaszod!
pont ezzel szemezgettem valamelyik nap :) : WD My Passport Ultra 1 TB

jelenleg: toshiba store e basics 1tb-m van

:R

markbellus.hu 

(#15569) jamy79


jamy79
tag

Szisztok!
Médialejátszás céljából vásároltam a barátomnak egy külső 2,5"-os WD My Passport Ultra 1 TB USB3 külső merevlemezt, azonban sem az 1 éves Sony LCD TV, sem pedig az Asus O!Play médialejátszó nem ismeri fel. Win 7 alatt viszont szépen muzsikál. Korábban egyik HDD-vel sem vot még ilyen probléma (pl 1TB Samsung merevlemezes A-Data NH13 és 250 GB WD merevlemezes takems). Mi lehet a gond? Amennyiben továbbra sem működne, akkor élhetünk a 15 napos visszatérítési joggal?
Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#15572) King Unique válasza jamy79 (#15569) üzenetére


King Unique
titán

Itt 3 okot tudok elképzelni:

- TV, lejátszó esetleg nem támogatja az NTFS fájlrendszert, bár az fura lenne. Igaz vannak olyan Sony TV-k, amit csak FAT32-t, exFAT-ot ismerik. Adaták többnyire pl. FAT32-re vannak formázva, csak az manapság ugyen eléggé elavult már. Megoldás: átformázás, de előtte megnézni, mit támogatnak az adott eszközök.

- külső HDD USB chipjét nem ismerik fel az adott készülékek. Bár WD-k támogatása elég jó és nem szokott ezzel gond lenni, de attól még előfordulhat. Megoldás: TV-n, lejátszón firmware-t frissíteni és/ vagy My Passporton

- Elégtelen USB tápellátás. Gyári rövid kábelével mennie kéne, de TV.ken szokott lenni speciális "HDD IN" jelzéső 1 A-es port, mert a sima 0,5 A-es nem biztos, h normálisan meghajtja. Felpörög, vibrál a burkolata? Megoldás: ilyen portban is megpróbálni, ha van rajta.

Ezek inkább PC, notebook használatra valók, de ha nem működik az adott eszközökkel, akkor nyilván vesződni sem érdemes vele. Szerintem lehet élni az elállás jogával és elvileg nyomósabb indok se kell hozzá. De azt majd Garancia kérdés, fogyasztóvédelem topikban bővebben kifejtik.

(#15571) vadasz70: itt eleve az a kérdés, h akitől vetted, az jó, v hibás terméket adott-e el neked, előtte ki volt próbálva, HD Sentinelben tesztelve volt :F
Windows Lemezkezelőben látszik? Ha igen, jó esetben lehet csak meghajtó betűjelet kell neki adni.
TV-n meg, lehet nálad is elégtelen USB táp a hiba oka, v xy fájlrendszer inkompatibilitás.

[ Szerkesztve ]

(#15574) TBMC válasza King Unique (#15573) üzenetére


TBMC
addikt

igen nezegettem ezeket korabban is, viszont hat mit ne mondjak, szep aruk van :D
igy beernem egy sima usb 3.0as kulso vinyoval, mint amit fentebb is emlitettel pl: wd my passport ultra

:R

markbellus.hu 

(#15583) TBMC válasza King Unique (#15565) üzenetére


TBMC
addikt

bocsi, meg annyi kerdesem lenne, mert most vacillalok, melyik legyen :D :)

az altalad ajanlottak kozul:

FREECOM 500GB Mobile Drive Mg Slim

1 TB 2,5 WD my passport ULTRA

mac es win gepek kozott lenne hasznalva. a lenyeg, amit fentebb is beszeltunk, hogy legyen vezerloje, hogy ne tegye magat sleep modba semmikor!

melyiket ajanlanad inkabb?

- illetve az 500gb os freecomon nincs th csak usb3.0 (csak az 1tb-on?)?

:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#15592) King Unique válasza makoss (#15590) üzenetére


King Unique
titán

Igen, Unlocker hasznos program, én is javaslom. :K
Windows-nál gyakorta előfordul, h bent maradna a memóriában, beragadnak bizonyos folyamatok...illetve CIS eleve proglémás...Elég erős védelem, HIPS stb., de rendre dobolja fel az ablakokat és simán lekorlátoz ezt-azt a rendszerben, elképzelhető, h az kavar be.
Unlockerben feloldás/ mind feloldása, aztán biztonságos eltávolítás, mert anélkül nem ajánlott lehúzni és kikapcsolni, főleg, ha vannak ilyen eszközt fogó folyamatok még, mert rosszabb esetben adatvesztést, partíció sérülést okozhat.

(#15591) Hunork: 2 lényeges dolog van, amit fentebb is leírtam már [link]

- TV USB portja milyen, adni fog-e elég áramot külső merevlemeznek??
- külső vinyó USB vezérlőjét TV felismeri, kezelni fogja-e??

Láttad, a fenti hsz kapcsán, h az az ajánlott WD My Passport Ultrát nem kezelte a Sony TV és a médialejátszó, pedig az egyik legjobb kompatibilitás, támogatás terén, szóval erre vonatkozólag 100%-os infókkal nem tudok én se szolgálni... :N Egyébként WD-k működni szoktak Samsung TV-ken, de teljes bizonyossággal nyilván nem lehet minden modellre kijelenteni.
TV topikjában kérdezd meg, mit használnak a többiek!

[ Szerkesztve ]

(#15602) TBMC válasza Heavyrain (#15600) üzenetére


TBMC
addikt

nekem a King Unique kollega altal ajanlott wd my passport ultra nagyon bevallt! csak ajanlani tudom!

:R

markbellus.hu 

(#15629) King Unique válasza Kiskokó (#15628) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Szerintem valamit összekeversz....én külső mobil rack gondolok, nem belsőre.
Külső mobil rack + HDD = külső merevlemez
Külső (kompakt) merevlemez = külső mobil rack + HDD

Gondolom pár csavar összeillesztése, a merevlemez partcionálása meg nem okoz akkor gondot a rackes megoldás esetében. Megvan 5 perc alatt, max 10 perc.

Szerintem láthatod mi a különbség [link], Elements-hez nincsenek szoftveres extrák, hardveres titkosítás ---> fapados. Illetve azért nem érdemes ezt választani, mert alsó kategóriás sorozatoknál eleve nagyobb a selejt és meghibásodás esélye.
Valamint külső kompakt vinyót mindig főleg a gyári extrák miatt is érdemes venni, Elements esetében ez nulla és csak sima műanyag ház....tehát ilyen téren eleve jobb választás egy szintén extra nélküli, de alumínium házas megoldás, amibe te határozhatod meg, milyen HDD kerüljön bele, v nem?

Külső winchesternek mind2 méretkategóriában (2,5", 3,5") az 5400 RPM-es ajánlott általánosan. 7200-as jobbal melegszik, mképp vmi jó aluház kell neki, illetve 5400-as általában kicsit tartósabb.

Na mármost...te eleve olyat kerestél, ami bírja a napi 8-10 órás strapát. Én direkt ezért ajánlottam a WD Red/ Purple HDD-ket, mivel előbbi speciális 24/7-es üzemre tervezett NAS vinyó, utóbbi meg videórendszerekbe szánt, szintén folyamatos igénybevételre tervezett. Nyilván egy külső vinyónál, maga a ház, elektronika stb. kivitelezésén, minőségén túl, nagyon fontos a benne lévő HDD is.
A My Book-ban a hírhedt WD Green sorozat van, bár az se rossz annyira, és külső adattárként nem szokott vele különösebb gond lenni, de azt hiszem nem kell ecsetelnem, h egy olyannal, mint a Red, összehasonlítva, melyik vinyó a tartósabb és jobb. Az Adatákban lévő Hitachik megint nem rosszak, de, h pontosan most jelenleg mivel szerelik, azt nem tudom, lehet épp a gyengébb átcímkézett Toshibák, v vmi általános Hitachi kerül bele, de egy Red-nél vsz ezek se jobbak.
Milyen winchestert vegyek? topikba is rákérdezhetsz, ha nekem nem hiszel.

Ezek alapján szerintem már el tudod dönteni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15641) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Azóta jól muzsikál a My Passport Ultra-n levő telepítővel feltelepített Smartware program.
Nagyon ritkán van ez a kezdeti nagyobb procihasználat+internetes kommunikáció(valahová),de ez még egyenlőre a tűréshatár keretein belül mozognak.
Azóta történt-e valami változás az USB-s 2,5 colos külső HDD-k vásárlása terén?
Melyek most az ajánlott vételek?

(#15642) King Unique válasza ariel96 (#15640) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Napokban fentebb pont a 3,5" gyári kompakt és külön rack + HDD-s külső winchester megoldásokról volt szó, 2 TB méretben. A 3 TB-nál is értelemszerűen ugyanazok gyártók, rackek, merevlemezek jöhetnek szóba.
Tehát fenti néhány hsz, linkek böngészését javaslom. :K

(#15641) Kezdő vagyok: örülök, h meg vagy elégedve a cuccaiddal. :)
2,5" külső vinyó terén akkora változások nem történtek a kínálatban, talán megjelent 1-2 új modell xy gyártónál, kiemelkedő talán a WD új My Passport Ultra Metal fémházas sorozata lehet [link] Hoppá, látom a napokban már meg is szüntették a My Passport Slim, szintén aluházas vonalat...[link]

(#15674) King Unique válasza Tufa_ (#15673) üzenetére


King Unique
titán

Igen, sejtettem, mert ezeket már ODD nélkül szerelik...akkor marad b megoldás.
Amúgy azok a linkek csak a jéghegy csúcsa, van egy csomó más mind2 kategóriában, de általánosságban ezek mindenképp ajánlott modellek. Kompakt külső WD-ben, ha olyat vennél, egyértelműen a My Passport Ultra, v az új, fémházas Metal sorozat, ami jó választás [link]

(#15684) King Unique válasza Kleroo (#15682) üzenetére


King Unique
titán

Azt el kéne dönteni, h mobil 2,5", v asztali 3,5" kéne, mert pl. 2 TB van mind2 méretkategóriában és ráadásul nincs is közte akkor árkülönbség :F
2,5": WD My Passport Ultra, Samsung M3 Portable, Transcend 25M3 /-25H3 stb....
3,5": WD My Book / Sharkoon Rapid-Case + WD Red/ Purple stb...

Ezek jók, de van még egy rakás más is, mind2 méretkategórában. nagyon olcsót meg nem érdemes venni, mert minőség, megbízhatóság is sokszor árával egyenesen arányos....olcsó húsnak...

(#15683) Ferenczi Áko: mivel zsír újan, normális helyen megvéve sem sokkal drágább [link] és ott megadják rá a 3 év garit, szerintem felejtős erről az oldalról megvenni, még bináris prefixumokkal sincs tisztában az eladója.... :D Ráadásul akadnak jobbak Adata kínálatában is, de a fentebb említett 4 db 2,5" is jobb nála szerintem.
Sima 0,5 A-es USB-port TV-n meg mindig, vagy/ vagy kategória megfelelő áramellátás terén..
.

[ Szerkesztve ]

(#15687) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok,

én is eljutottam arra, hogy venni szeretnék egy 2 TB-os 2,5"-os külső winchestert. 42"-es TV-vel lenne összekötve, nagy felbontású filmeket szeretnék rajta (vagyis segítségével) nézni.

Én az alábbi terméket néztem ki. Mi a véleményetek róla? Ez előtt egy Toshibát néztem ki, de rosszakat mondtak róla...

WD My Passport Ultra 2TB 5400rpm 8MB USB 3.0 WDBMWV0020BBK

Előre is köszönöm a segítséget.

(#15691) King Unique válasza Elydan (#15687) üzenetére


King Unique
titán

Na, hát akkor vsz megfelel majd, pl. a fentebb (#15684) említettek egyike. My Passport Ultra jó választás. :K

(#15688) Kleroo: azokat, amiket fentebb linkeltem is, nem véletlenül említettem meg... és jól mondja a kollega, olcsó húsnak híg a leve... :D
Nemrég vki vett ilyen D3-at és jól meg is szívta vele...[link], [link].
Egyébként Seagate ST2000DM001 merevlemez van benne [teszt].
Arra is szintén jól hívta fel a figyelmet, h manapság nagy különbségek lehetnek minőség, megbízhatóság terén merevlemez és merevlemez között... a sok olcsó mainstream szar, általában olyan is...Milyen winchestert vegyek? topikba is nem hiába ajánlgatják a Red és Purple modelleket, egyszerűen mechanikailag is jobban össze vannak rakva.

(#15681) Kiskokó : sikerült vmit összehozni??

[ Szerkesztve ]

(#15692) Attila444


Attila444
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy 1TB-os külső vinyót.
Tv-re rádugva filmezésre használnám és xbox játékokhoz.

Ezt a 3 fajtát néztem ki:
SAMSUNG M3 Portable
WD Elements Portable
WD My Passport Ultra

A 3 közül melyik a legjobb és miért? Esetleg ha más gyártótól van jobb, az is jöhet.
Összehasonlító tesztet nem találtam.

(#15695) Topanka


Topanka
aktív tag

Sziasztok!
Egy DELL laptophoz vennék egy Passportot, adattárolás, film, zene, kép tárolás céljából.
Először 1 TB-osra gondoltam, de látva a 2 TB-os árait, már inkább afele hajlanék. Természetesen a megbízhatóságra mennék.
Mit javasoltok?
Néztem pl. a Toshiba 2,5" 2TB USB3.0 Store.E Basics-et, már 30 ezerért megvehető.
Ennek az 1 TB-os változata TOSHIBA 2,5" 1TB USB3.0 STORE.E BASICS 21.740.-Ft.
Vagy HDD WD 2,5" MY PASSPORT ULTRA 1TB USB3.0 - TITAN 24 ezerért?
HDD WD 2,5" MY PASSPORT ULTRA 2TB USB3.0 - PIROS 35 ezerért?
Vagy ADATA, Samu?
Melyik lenne jó?
Mik a különbségek?
Ne legyen parkolási problémák, sok tányér.
Ja, Sata 3-as kell természetesen, és ha drágább, az sem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#15696) King Unique válasza Topanka (#15695) üzenetére


King Unique
titán

Először azt kéne eldönteni fixen, h 1, v 2 TB-os kell???
Aztán, ezeket a fapados, alsó kategóriás sorozatokat, mint a Basics, Elements, olcsóbb Samsungok eleve mellőzni kéne, mert több náluk a selejt...fentebb volt, aki D3 Station miatt szívott, de akad, akinél Basic adta idő előtt meg magát...[link] :D
Van fentebb néhány hsz-el jó egy-néhány infó és link, nem írnám le ismételten. Általad felsoroltak közül legyen pl. My Passport Ultra, azok jók. De, ha épp ütésálló kéne, Transcendek is ajánlottak.

Fejparkolás az van, szinte mindnél, összes notivinyó ---> 2,5" külső vinyó csinálja. Bár, külön megvéve egy 2,5" WD Red-et az már kevésbé, de abban csak 1 TB-os van.
Azt vettem észre My Passportoknál (nálam) kevésbé, mint egy Toshiba, v Hitachi belsős. Tiltani a HD Sentinelben tudod, amit ezen hsz 2 utolsó linkje is példáz. VAGY veszel külön WD notivinyót, amit először SATA-ra dugsz és wdidle3 progival ráállítasz, majd berakod egy külső 2,5" USB 3.0 rackbe.
2 TB méretben eleve sok - 3-4 db - tányér van, de attól még működnek megfelelően.
SATA3 ezeknél sima adattárnak nem létszükséglet, hiszen maga a merevlemez tényleges teljesítménye még a SATA2 határait sem feszegeti. Persze, ettől még lehet ilyet venni, újabb rackek, gyári külső vinyók, merevlemezek már általában az új szabványra épülnek. Egyébként pl. 2 TB Passpotokban WD20NPVX szokott lenni, ami már az, de mindnél kicsit macera utánanézni, másrészt néha lutri, mert 1 TB Passport előfordul még a régi WD10JPVT, de az új szabványt támogató WD10JPVX merevlemezekkel is.
Ha annyira izgat ezen része, rackes megoldást válassz, aztán olyan SATA3 notivinyót teszel bele, amilyet akarsz... :)

[ Szerkesztve ]

(#15707) proly01


proly01
őstag

Sziasztok!
Csak egy olyan kérdésem lenne,hogy a napokban kötik be nálunk a T-home 50mbit/s os netét.
A kérdésem,hogy a konfigurációm illetve a merevlemezem elbírja e majd egyáltalán mert erre nem is gondoltam.
Szóval.....Kábelről jön majd a gépbe a net illetve egy TP-link Wr741 ND osztaná ki a telefonjaink között wifin.
A gépem:
Gigabájt P41T D3P alaplap
4GB DDR3 1600MHZ Ram
Core 2 Duo 2.53 proci
400 as táp

64GB os samsung ssd

és ami a lényeg mert erre jönnek a filmek zenék stb.....

Western digital elements 1TB os HDD usb 2.0 külső.

Bocsánat ha hülyeséget kérdezek de nagyon láma vagyok ehhez és ha esetleg nem bírja a rendszerem akkor feleslegesen köttetném be :(

:R

....Pr:)ly....

(#15738) King Unique válasza ZTE_luky (#15737) üzenetére


King Unique
titán

Most eleve azt nem értem mit akarsz venni, v min vacilálsz :F
Másik topikban le lett fixálva egy Rapid-Case, amibe Samsung vinyódat fogod tenni. Erre írtam, h akár az, v a 2 említett WD HDD. Ehelyett, v emelett még kéne gy másik is???
Mindet nyilván itt mi sem próbálgatjuk végig, rengeted gyártó és modell van...
2,5" kompakt: WD My Passportok Ultra/ Ultra Metal sokat ajánlottak, de Transcend 25M3/H3, Silicon Power pl. ütésálló Armor sorozat is minőségi, Adata HE720,HC500, NH13, HD710, HD650 is elmegy, valamint Samsung M3 is jó választás lehet
3,5" kompakt: WD My Book a leginkább javasolt, de ebben a méretkategóriában a rackes megoldás talán jobb, ha nem kellenek xy extrák. Illetve ebben a kategóriában 2 TB alatt nem is nagyon érdemes venni manapság...

[ Szerkesztve ]

(#15745) inkommenzurá válasza King Unique (#15744) üzenetére


inkommenzurá
csendes tag

A My Passport viszont jobb mint az M3? Tehát megéri a 4000 forint különbség? Mert Extremenél a M3 és a My Passport is 3 év gari 2TB esetében ez a Ultra verzió, viszont a Ultra Metalra csak 2 év garit adnak, azt miért? De a kérdés még mindig az hogy megéri-e az árkülönbözet? Mert ha annyival jobb a WD terméke akkor végül is megvehetem azt is meg ha ebbe belevesszük a 2TB Trascendet az megint 3 év garanciás 40k-ért akkor viszont már 7000 forint a különbség szóval megérné?

(#15750) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Sziasztok!
Mit érdemes tudni erről: WD My Passport AV-TV?
Passportom többféle is van, elégedett vagyok velük, most viszont kéne még egy. Úgy látom, hogy az emagnál most csak ezer forinttal drágább ez az AV-TV változat. A 24/7-esre tervezett működése miatt úgy gondolom jobb vétel a sima passporttól, ugye?

Adattárolásra kéne, telegórnám fényképekkel mind az egy terát, szóval néha lenne használva csak, de fontos a megbízhatóság.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15751) King Unique válasza oszkarfincs (#15750) üzenetére


King Unique
titán

AV-TV speciális multimédiás eszközökhöz, TV-khez tervezett külső vinyó. Normál adattároláshoz talán felesleges, v nem kimondottan ajánlott, bár nem is ellenjavallott.
Tapasztalat szerintem nincs róla itt, mivel még szinte nem vett, nem használt ilyet... :N
24/7-es működés valóban érdekes, de nem tudom, h ez pontosan mit takar, mert egyrészt Passportokban sima Scorpio Blue szokott lenni, ami nem 24/7-es...másrészt külleméből és 18.6 mm-es vastagságából ítélve —► régebbi, 3 tányéros HDD lehet benne, de nem biztos. A 2,5" Red való 24/7-es üzemre, legalábbis a HDD maga, ami számít ilyen téren. AV-ben kétlem, h Red lenne, bár nem elképzelhetetlen.

Megbízhatóság —►akár lehet a.) My Passport AV is, de szerintem sima b.) My Passport Ultrák is azok, v az új fémházas (jobb hőelvezetésű) Metal Edition sorozat, ami még jó választás lehet.
c.) 2,5" WD Red + 2,5" külső rack
d.) több külső HDD/ RAID tömb + online tárhely/ DVD/ Blu-ray —► legbiztonságosabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#15756) oszkarfincs válasza King Unique (#15751) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Köszi a kimerítő választ, valószínűleg az alap verziós passportot fogom akkor venni. Annál is inkább, mert amazonon valami olyasmit írnak az AV-TV verzióról, hogy figyelmen kívül hagyja az írási hibák javítását a gyorsaságért cserébe.

the drive will skip error correction checking that would slow it down, and prioritise just writing the data. The idea being that in an AV situation people can cope with the odd funny pixel on screen if it occurred, but not with missing whole frames because it couldn’t write fast enough.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15775) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15773) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Néha még most is előfordul,hogy gépindításnál a WD Backup engine exe kommunikál a neten és dolgoztatja a processzort.
Esetleg olvastál valahol róla,hogy ilyenkor milyen adatokat küld be,és miért csak gépindításnál jelentkezik ez a jelenség?
Ha jól emlékszem,gépújraindításnál is csinálja.
Foglalkozzak ezzel a jelenséggel?
My Passport Ultrán levő software-t tettem fel.

(#15783) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15782) üzenetére


King Unique
titán

Így van, tárhelyből sosem elég... :)
Természetesen általánosan kezeli a régebbi Passportokat is, de minden egyes funkcióját nem nyomkodtam végig.

Pont most nézegettem ezt a regisztrys dolgot, mert korábban a manuális txt fájlból való létrehozásnál kifelejtettem egy sort... :B Így a helyes berni —►majd elmenteni .reg kiterjesztéssel és lefuttani:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\usbhub\HubG]
"EnableDiagnosticMode"=dword:00000000
"DisableOnSoftRemove"=dword:00000001

Win7 Professionalban nálam van egy sima hubg, de nem olyan, mint ami a leírásban van, viszont nálam megfelelően leállítja —►nem módosítottam. Van akinél nincs hubg érték az usbhub-on belül, az hozzáadja a fenti módszerrel, v, ha olyan neki, mint nálam, de nem áll le, akkor csak a meglévőhöz ad hozzá egy új kulcsot (DisableOnSoftRemove).
Win7 Ultimate-nél aszem alapból nálam megint nem volt és nem is vette el az áramot —►kellett a fenti módszer.
Win8-nál nem volt külön hubg, viszont nem is állt le mindegyik, annál létrehoztam, 8.1-nél sincs, de ott nem kellett, mert nálam leáll mind megfelelően. Win10 TP 9860-as buildban sincs, ott is leáll —►annál se piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

(#15801) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Egy kollégám kért meg, hogy segítsek neki, valamilyen külső adattároló (Winyó) beszerzésében.

Ár érzékeny, de ugyanakkor szeretné az adatait biztonságban tudni.
No meg én se szeretnék valami gagyit ajánlani, ami hamar beadja a kulcsot, és akkor, ..Laci.. te ajánlottad... Persze tudom, a legjobb eszközök között is lehet 1-1 selejt...az ördög nem alszik.

Szóval:

- Általános használatra lenne. Képek, filmek tárolása-mentése, és nagy valószínűség szerint hordozása is. (Pc, noti) Ebből kiindulva 2,5" méretre gondoltam.
- 1 Terrást ajánlottam neki elsőre, de aztán jelezte, hogy elgondolkodott a nagyobb méreten is, mert több helyről is mentene le dolgokat, így elkezdtem nézegetni a 2 terrásakat is. (bár egy helyen lévő adat nem adat...)
- Árban 20-22 ezerről indultunk (1TB), majd olyan 30-31-re ugrottunk (2TB)
- Extra körítésekre nem igazán lehet szüksége (titkosítás, auto backup, stb.)

Visszaolvasgattam, ez alapján amikre én gondoltam, kb. ebben a sorrendben.

1 terra esetén:

- WD My Passport Ultra Szürke emag 20 900 Ft 3 Év
- Samsung M3 (STSHX-M101TCB) Aqua 19 900 Ft 3 Év

Illetve itt jött képbe egy költséghatékony megoldás:

- TOSHIBA Canvio Basics Black HDTB310EK3AA PH 16 500 Ft 2 Év

Kérdések:
1: ha 1 terrában gondolkodunk, ez az utsó toshiba megéri? Vagy inkább + 4 ezer, és a WD=nagyobb nyugalom?
2: A WD és a Samu között az 1 ezer már nem összeg, a WD jól gondolom, hogy jobb választás?

2 terrás versenyzők:
- Samsung 2.5" M3 (STSHX-M201TCB Aqua 31 190 Ft 2 Év
- WD My Passport Ultra Szürke Emag 34 900 Ft 3 Év

Esetleg 3,5" ban:
- WD My Book Desktop Storage (WDBFJK0020HBK-EESN) Aqua 29 590 Ft 2 Év

A samu még bele fér az általa mondott összegbe, a passport ultra már nem.

Kérdések:
3: Az My passport ultra megéri a felárat, próbáljam rábeszélni, vagy az M3-al se nagyon lehet gond.
4: Ha nem fér bele a Passport, érdemes lenne inkább a 3,5" My book mint az M3, vagy jó az. (úgy olvastam, ajánlott típus az M3)

5: gondolom az 1 terrás vinyók 2.0 USB-ről (Pc, noti) rendben üzemelnek (táp szempontból)?
(Az én régi samsung S2 Portable 320G lazán megy, meglepő módon, még egy alcor HD2650 set-top-box is elbír vele.)
Node a 2 terrások? nincs lényegesen nagyobb áramfelvételük? (Igaz, az én samumra is 0,85A van írva, mégis megy..)

Előre is köszi a válaszokat!

Jah, és egy bónusz, OFF kérdés
6: aki már rendelt emag-ról, mennyi idő a rendeléstől a kiszállítás kb.?
Mennyire rugalmas a futár cég?
Pl. ha kiderül, hogy amikor hoznák épp melózók, más időt lehet kérni, vagy azt hogy a meló helyre hozzák?
Szólnak mielőtt hozzák, vagy csak akkor hívnak, ha nem találtak otthon?

[ Szerkesztve ]

(#15805) Laci4 válasza King Unique (#15804) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nagyjából jól filóztam.

Teaway
(Az, hogy egy helyen lévő adat nem biztonságos, én is tudom, és mondtam is minden alkalommal a kollégámnak, erre céloztam én is azzal a kis megjegyzésemmel, hogy: " (bár egy helyen lévő adat nem adat...)"

A my Passportokat fogom neki ajánlani, 1 Terrásból kifejezetten, 2 terrából ha nem fér neki bele, akkor az M3-at.

Áramfelvétel: anno elektroműszerészként végeztem, nem áll távol tőlem az ilyen fajta gondolkodás, én is erre gondoltam, hogy több tányér, esetleg kicsit nagyobb áramfelvétel...

Köszi mégegyszer!

(#15808) Laci4 válasza King Unique (#15807) üzenetére


Laci4
senior tag

Jól látod a dolgok lényegét.

Én magamnak hordozni max vennék egy 1 terrás, my Passportot, adat mentésre, tárolásra meg egy 3,5"-ös 2 terrás Red-et, egy külső házban.

Most csak az érzékenyebb adataim mentettem külön (saját képek, videók) egy 80Gigás 3,5"-ös winyóra, de már tele van.. Így gépen tárolom a többit. (3 winyó van, kettőn vannak meg. WD Black 500 rendszer, 2 TB Red, 2TB Green),,

Jah, és a 320-as samut hordozom...

[ Szerkesztve ]

(#15814) King Unique válasza q13579 (#15812) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg bekavarhat elégtelen tápellátás is, de ha már felpörgött rendesen és TV is felismerte, akkor más lehet a gond. Milyen fájlrendszerű, ha NTFS, a TV kezeli? Illetve PC/notebookon megvan minden adat rajta, egy HD Sentinel mit mond az állapotáról??
Kiegészítő tápellátáshoz lehet USB Y kábelt használni, ha több port van a TV-n, v veszel egy aktív USB hubot.

(#15813) Räzul: neked is azt tudom félig-meddig javasolni, amit fentebb másnak egy hasonló kérdésre [link]. De vsz egy 2,5" 1 TB megoldás lenne a legpraktikusabb. Pl. WD My Passport Ultra, v egy Samsung M3 Portable a sok alternatíva közül.

(#15815) batagy


batagy
őstag

Üdv!

Most én kérdezek. Az egybeépített hordozhatóakat nem ismerem. Cégben WD 2.5" USB3.0 külső vinyót lehet rendelni, kétfélét:
- Elements (1TB)
- My Passport Ultra (1TB vagy 2 TB)

Mi a különbség a kettő között?
Nekünk a megbízhatóság számít, adatok lesznek rámentve. Mekkora áramot szednek föl? (Nem látom a specifikációkban.)

Kösz!

(#15816) King Unique válasza batagy (#15815) üzenetére


King Unique
titán

Különbség gyártói oldalon is egyértelműen látszik [link], Passportok általánosan a szoftveres körítéssel tudnak többet.

WD Elements Portable

• Micro-B csatlakozó
• műanyag burkolat
• WD Scorpio Blue (500 GB, 1 TB), WD Green (1,5 TB, 2 TB) belső
• alsó kategóriás termék lévén kicsivel nagyobb meghibásodási és selejt arány
• alvó mód és biztonságos leválasztást követő HDD leállítás működik
• felpörgési áramfelvételre korábban WD oldala, de HDS is 500 mA-t írt, viszont ez csalóka, mert a HDD címke és gyártói specifikációk is többet mutatnak [link] —►vsz 0,5 - 1 A között, de mennek 3.0 portban stabilan és általában 2.0-ban is.
• 2 év garancia

>>> teszt <<<

WD My Passport Ultra

• Micro-B csatlakozó
• műanyag burkolat
• WD Scorpio Blue (500 GB, 1 TB), WD Green (2 TB) belső
• prémium kategóriás termék lévén megbízhatóbb vmivel
• hordozó tok/ "szütyő"
• szoftveres pakk:
- auto backup (felhőbe is= Dropbox)
- hardveres titkosítás (real time, be-ki kapcsolható)
- üresjárati kikapcsolási idő állítás + egyéb diagnosztikai funkciók
• előbbiből következően alvó mód (állítható időtartam) és biztonságos leválasztást követő HDD leállítás működik
• felpörgési áramfelvételre korábban WD oldala, de HDS is 500 mA-t írt, viszont ez csalóka, mert a HDD címke és gyártói specifikációk is többet mutattak [link] —►vsz 0,5 - 1 A között, de mennek 3.0 portban stabilan és általában 2.0-ban is.
• 3 év garancia

>>> teszt1 <<< || >>> teszt2 <<<

Hibalehetőségek:

• mindkét külső 2,5" WD NYÁK-ra integrált USB csatlakozóval rendelkezik —►HDD nem tehető át belőlük másik rackbe
Passportoknál a beépített hardveres titkosítás egy esetleges adatmentést néha megnehezíthet

Egyébként az Ultra Metal, a fémház (jobb hőelvezetés) miatt egy fokkal jobb választás lehet az előzőeknél. Ha van rá anyagi keret, megérheti a plusz pénzt.
Amúgy Passportokkal nem szokott annyira probléma lenni, sokan veszik őket ebben a topikban is, általában pozitív visszajelzésekkel. Őneki van 3-4 db,köztük 2 TB-os is, eddig egyikkel se volt problémája.

[ Szerkesztve ]

(#15817) werszomjas


werszomjas
őstag

Mi a véleményetek az alábbi merevlemezekről?

ADATA 2TB ANH13-2TU3

ADATA DashDrive HV620 2TB 5400rpm 8MB USB 3.0 Fekete AHV620-2TU3

ADATA HC500 2TB 5400rpm 16MB USB 3.0 Szürke AHC500-2TU3

WD My Passport Ultra külső merevlemez, 2TB, 2.5", USB 3.0

Főleg az érdekel, hogy az Adata-ban milyen merevlemez lehet, és az említettek közül melyik az ajánlott vagy kerülendő?

Amire használva lesz: adattárolás, havonta egyszer egy biztonsági mentés.

Azért csak ezek jönnek szóba, mert csak ezek vannak 3év garival

Néztem külön notebook HDD-t, de nem találtam 3év garost 2TB-ban. :R

üdv

(#15819) batagy válasza King Unique (#15816) üzenetére


batagy
őstag

Hálásan köszönöm, ez sokat segít! :R

Akkor a My Passport Ultra jobb választás.

"Passportoknál a beépített hardveres titkosítás egy esetleges adatmentést néha megnehezíthet"
De ha kikapcsolom a titkosítást, akkor nem befolyásol igaz?

Továbbá, a WD Green vinyó változat megbízhatóbb, mint a Blue?

Nem mondtam, de linux alatt is használva lennének a vinyók. Ennek ellenére NTFS-t raknék rá.

(#15820) King Unique válasza batagy (#15819) üzenetére


King Unique
titán

Az USB-chip a háttérben elvileg folyamatosan titkosít, a hozzáadott WD Security programmal csak élesíted, aktiválod a jelszókérést (amit külön megadsz) a tartalomhoz való hozzáféréshez, avagy később deaktiválod (gyárilag is ki van kapcsolva). Ha meghibásodik a rack elektronikája, elszáll esetleg a chip, akkor macera kicsit a profi adatmentés... De mivel Passportok eleve elég megbízhatóak, ez nem szokott annyira jellemző lenni.
Illetve a NYÁK-ra integrált USB-csatlakozó, ami szintúgy az Elements-nél is megvan, az is eleve kicsit körülményessé teszi a dolgot, ha maga a rack része meghibásodna.

A kétfajta WD vinyót ilyen téren nem érdemes összehasonlítani, nincs arról szerintem statisztika, h melyik produkál több meghibásodást, avagy melyik megbízhatóbb. A 2,5" Green esetében eleve a több (4 db) adattányér és olvasófej növeli kicsit a hibafaktort, a 2 adattányéros Blue-hoz képest.

Használhatóak nyilván Linux alatt is, gyárilag NTFS-re formázottak (nem kell külön), amit ezen OS is tud olvasni/ írni és úgy tudom alapból is kezeli a WD-ket. Csak a hozzá adott szoftverek nem kompatibilisek Linux-szal, mert az csak Windows és Mac only.

(#15817) werszomjas: 2 TB méretben eleve csak 3 HDD gyártó jöhet szóba a belsőt illetően. ADATA-kban leginkább Toshiba és Seagate-Samsung vinyó szokott lenni. Tehát MQ01ABB200, v ST2000LM003. De, mivel folyton variálják, némelyik modellben akár WD20NPVX is elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

(#15825) King Unique válasza kissdani (#15821) üzenetére


King Unique
titán

Elsőre valóban félreérthető volt, legközelebb tessék kicsit pontosabban fogalmazni!
Működési időt szerintem se lehet egykönnyen megmásítani. :N VISZONT egy netes hirdetésnél meddig tart egy másikét ráollózni? Jóformán semeddig, mai képszerkesztő progikkal hamar megvan. Hallottam egy-néhány ilyen esetről, amikor tulaj másik, uolyan HDD-ről tett fel HDS screenshotot, v épp bizonyos paraméterek csal lazán "átrakott" egyikről a másikra... :DDD Illetve, ha SMART-nál is az attribútumok értékeit eltolják, az is befolyásolja az összképet, valamint Fejlett opciók —►Kondíciószámítási módszer esetében a Gyártó specifikus értékeke analízse is a valósnál jobbnak mutatja az állapotát...

Amúgy milyen WD külső vinyóról van, milyen hirdetés :F
Ez eleve mindig kockázatos, ha személyes átvétel van, akár egy notit is érdemes vinni és előtte rápróbálni, megnézni egy azon lévő HDS-ben is. Illetve működési időn, indulás-leállások számon túl fontosak egyéb paraméterek is, ezért is érdemes SMART táblát is megnézni alaposabban.
Vannak persze rendes tulajok, akiknek tényleg szimplán csak feleslegegessé vált és pénz kell, de akad, aki a döglődő HDD-jét akarja minél gyorsabban elpasszolni...

@ batagy melyik lesz végül, Elements/ Passport?? Minden dolgozónak ilyen lesz kezébe nyomva, h ezen csinálja a munkát, v csak céges anyagokat tárolja/ hordozza rajta? Mert gondolom szimpla tárolásra van elég helyi IT-s kapacitás.

[ Szerkesztve ]

(#15827) King Unique válasza kissdani (#15826) üzenetére


King Unique
titán

Modellszám alapján a régi típusú Elements Desktopról van szó [link], amivel eléggé vegyes volt a tapasztalat...volt akinél ok, másoknál badsectors lett, melegedett stb. és csak USB 2.0-ás...
Nyilván az, h eleve nagyon keveset volt használva, kedvező tényező, de nem éppen a legjobb 3,5" külső vinyó. Gari sincs rajta, ahhoz képest, h szinte tök új, persze, mivel elég régi gyártású modell, az érthető (vsz amúgy is lejárt már), vsz "elfekvőn" volt vhol, v megmaradt készletről.

[ Szerkesztve ]

(#15829) King Unique válasza harry (#15824) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

- 2,5" 1 TB-osnál a külső mobil rackes megoldás sem elvetendő, egy jó hőelvezetésű aluház jobb, mint kompaktoknál a műanyag, viszont van pro/kontra mind2-nél, az alapján (is) érdemes mérlegelni
- 3,5" méretnél is érdemes előbbi szempontokat figyelembe venni, igen kompaktba valóban olcsóbban kijön, de minőségibb lehet egy jó rack + jobb szériás HDD kombó
- 2,5" vs 3,5" kérdését előre el kell dönteni, ez, illetve ár alapján nem feltétlen érdemes összehasonlítani a kettőt. Ha fontos mobilitás, akkor eleve 2,5" csak játszik, 2 TB-os tárhelyméret már azoknál is elegendő lehet sok mindenre. Ha még nagyobb tárhely kell, akkor meg eleve a 3,5" megoldások jöhetnek szóba.

Ha letisztáztátok pontosan melyik kell a kettő közül, akkor majd lehet tovább tárgyalni, konkretizálni a dolgot.

(#15828) kissdani: értem, de ez csak egy dolog. Itteni topikban, de más helyeken is visszanézhető, h volt, aki meg szívott vele rendesen... Te vsz még a jobb szériákból rendeltél, kevésbé probrémás darabokat fogtál ki. Elements-eknél meghibásodási arány és selejt ráta eleve mindig is magasabb volt a My Book/ My Passport sorozatokhoz képest. Illetve sima 2.0 csatival is akkor érdemes csak ilyet megvenni, ha gépeden nincs 3.0 és elég a lassabb adatátviteli sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#15835) batagy válasza King Unique (#15825) üzenetére


batagy
őstag

Nem lesz ilyen minden dolgozónak. :) Csak én rendelek egy külső vinyót, egy helyi Solaris-Linux 4-5 szerveres rendszerhez van egy tárterületünk, ami nem tartozik a hivatalos standard IT-s mentéshez, ennek tartalmát szeretném lementeni. A tárterület kb 300 GB, időnként mentek róla, most van kb 200 GB adat. Korábban volt 2 db 3.5" 2TB-s HDD a laborban, de nyoma veszett (gondolom valaki lenyúlta..... :((( De most gondolkozok hogy lehet, NAS-t kellene rendelni, csak azt már nem biztos hogy jóváhagynák. De lehet megpróbálom. Bár azon is akkor a firmware-ről függenénk. A múltkor ugye a Synology-ken derült ki egy olyan rés hogy bizonyos körülmények esetén a NAS letitkosította a lemezeket és csak fizetség ellenében lehetett hozzáférdni. De a sima külső vinyó se egy profi módszer, de jobb mint a semmi.

Visszatérve a WD-re, olvastam pl. itt, hogy ha egyszer Windows-ban ki van kapcsolva a titkosítás (deaktiválva van), akkor Linuxon ugyanúgy működik mint egy normál drive.

Ennek ellenére inkább az Elements-t fogom választani, titkosításra nincs szükségünk és Linuxon is jobb ha nincs variálás vele.

[ Szerkesztve ]

(#15836) King Unique válasza batagy (#15835) üzenetére


King Unique
titán

Akkor én értettem kicsit félre... :)
De látom ezzel a hardveres titkosítással beültettem füledbe a bogarat rendesen, kár volt megemlíteni... :DDD
Azt említettem korábban, h gyárilag deaktiváltam érkezik, tehát, ha nem nyúlsz hozzá, alapból nincs is mit ki-be kapcsolgatni. Értelemszerűen így Linux is látja a tartalmát. WD megoldásának amúgy van egy nagy előnye, mégpedig, h a partíció/ adatok törlése nélkül be-ki lehet kapcsolgatni a meghajtózárat, mert többi gyártó megoldásánál utólag csak úgy nem lehet "váltogatni". Tehát, ha előzőleg Winen aktiválva is volt, később deaktiválva ugyanúgy használható ismét Linuxon.
Nyilván Passportnak a nagyobb fokú megbízhatóságon túl, más előnyei is vannak az egyéb szoftveres beállítások, illetve plusz gari terén, de ha Elements kell, akkor vedd azt. Remélhetőleg vmi jobb modellt fogsz majd ki.

(#15837) batagy válasza King Unique (#15836) üzenetére


batagy
őstag

Meggyőztél. WD My Passport 1 TB-set rendeltem. :R

(#15838) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ez a My Passport Ultra Metal 2TB műszakilag miben különbözik a My Passport Ultráktól?
Valami felhőbe mentésről olvastam.
Ebben is benne van,hogy alapból mindent titkosít,mint a többi?
(Már hogy az adatmentés nehezebb lehet róla?)

(#15841) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15838) üzenetére


King Unique
titán

Látom a te füledbe is beült az a bizonyos bogár... :D
Igen ez is olyan, mert a Passportoknál alapból van hw-es titkosítás, de neked, akinek van vagy 3-4 db, származott eddig hátrányod belőle, talán tönkrementek, mert szerintem nem??
Alapjában véve uaz, mint a sima Passport Ultra, az is tud felhőbe menteni, Metal sorozatnál a fémház a fő újdonság.
Műszakilag nézve, esetleg egy újabb fajta vezérlőchip és/ vagy firmware van benne (utóbbi biztos), HDD uaz, szal jelentős változás szerintem nincs.

(#15839) p87: nekem is van Story Station külső vinyóm, egyszer szétszedtem, de volt a HDD-n egy vezeték, ami rackhez rendesen hozzá volt kötve, annyira nem erőltettem, h azt is szétkapjam...De, ha kipróbáltad és működik, x napos működés után HDS SMART-nál nem jelez hibákat, akkor vsz nem lesz vele gond.
Nyilván alapból nem erre tervezték, h szabadon lehessen benne HDD-t cserélni, továbbá régebbi chip és firmware lehet benne, aminél előfordulhat, h bizonyos tárhelyméret felett nem kezeli a merevlemezt, lehet épp 2/ 3 TB a plafon.

(#15840) Minstrel: konkrétan ezzel nincs, de volt aki ilyeneket használt és működött gond nélkül. Tartósabb használatra, illetve, ha nem kell IDE és SATA + 2,5"/ 3,5" kompatibilitás is egyszerre, akkor inkább egy külső rack ajánlottabb: 2,5"/ 3,5" topik.

[ Szerkesztve ]

(#15848) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. 1T méretű 2,5"-os külső hdd-t szeretnék biztonsági mentés gyanánt. Nem kell semmiféle automatizált backup program hozzá, egyszerű másolást használok csak. Olyan kellene amiben 0,5A körüli max áramfelvételű hdd lapul, mivel USB2-es porthoz lesz kötve, tudom lehet Y kábelt is használni, de a kis áramfelvételűt szeretnék. WD my passport ultra ilyen, vagy létezik ezen az áron jobb?

(#15849) King Unique válasza gedikart (#15848) üzenetére


King Unique
titán

Olyan nem igazán van, h kis áramfelvételű :N Bár ugyan egyes HDD-k között vannak ugyan apróbb különbségek felpörgési áram, fogyasztás terén, de jellemzően egy adott eszközön, ha egy 2,5" 5400-asnak elég a 2.0 port árama, akkor minden bizonnyal egy másik hasonló paraméterű belsősnek is. A 2,5" 7200-asok azok, amik nagy áramfelvételűek és 2.0 port alapból kevés neki.
Kis elmélkedés e téren: [link], [link], [link], [link].

My Passport Ultra jó választás :K , illetve a fentebb említett Samsung, Transcend stb. modellek is akár szóba jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#15855) ariel96 válasza Teaway (#15802) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Nov. 18-án leadtam a megrendelést az eMagnál. Ma nov. 21. és semmi, emailben feltett kérdésre nem válaszolnak, telefonon csak felvett szöveg hallható.
Én soha többet nem foglalkozom az eMaggal, NEM MEGBÍZHATÓ CÉG. A GARANCIA IS KÉTSÉGES.
eMag cég székhelye: BUKAREST

Én is WD My Passport Ultra 1TB-t szeretnék. Ha máshol rendeltem volna, már itt lenne érvényes garanciával és számlával. Ez megér 2.000Ft-ot!!! Már megjártam egy Szlovák székhelyű céggel, azóta megfogadtam soha többé nem rendelek külföldi székhelyű cégektől. Ha az eMagnál időben észrevettem volna, hogy Bukarest a székhelye, nem is regisztráltam volna. Ne gondoljátok, hogy nem szeretem a szlovákokat, vagy a románokat, csupán már megfizettem a tanulópénzt (150.000Ft), ezért ....

:U

(#15860) madle


madle
őstag

Sziasztok,

rendeltem egy WD M Passport Ultra 1TB-os vinyót eBayről egy elég megbízható eladótól, jó referenciákkal rendelkezik. Egyik PH-s kolléga felhívta a figyelmem, hogy mondjam vissza mert biztos nem fogja bírni a postázást. Ez lehetséges, hogy kikapcsolt állapotban tönkremegy a vinyó mire ideér hozzám? 15000 vásárlásnál 99%-os az eladó értékelése, szóval én úgy gondolom eddig nem lehetett probléma. Csak mégis szöget ütött a fejemben a dolog.

(#15863) f4cg80


f4cg80
tag

Üdv mindenkinek!

HD-filmgyűjteményemnek szeretnék venni 3 vagy 4 Tb-os külső merevlemezt. Fő szempont a tv-vel kompatibilitás,és a megbízhatóság. Fix helye lenne a tv-re kötve,tehát 3,5-es méretben gondolkozok. Mik a javaslottak ebben a kategóriában? Eddig csak 2.5-esekről vannak tapasztalataim,max 2 tb méretben: Seagetekről rossz tapasztalataim vannak,a WD Passportom már több éve hibátlanul működik,Samsung nem bírta anno a tv-re kötést,nem tudott felpörögni,Hitachim pedig 2 hónap alatt végtelen+1 fejparkolást csinált. Mi a legmegbízhatóbb,legajánlottabb mostanság?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.