Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15613) TBMC


TBMC
addikt

Frissítve: előző hsz.ből eltűntek a képek sajnos... :B :(

Sziasztok!

King Unique kolléga kérésére készítettem nektek egy apróbb kis tesztecskét az újonnan beszerzett WD Mypassport Ultra 1TB külső winchesterről. (WDBZFP0010BTT-04)

Macbook cfg.: 2013 Late MacBook Pro Retina - 8GB CTO - 256SSD
A WD vinyón jelenleg ~470GB-nyi adat van.

USB3.0/2.0 kompatibilitással egyaránt rendelkezik, illetve nagyban ajánlják OSX mellé.
Nálam kapóra jött, hisz sokkal többet dolgozok OSX-en mint Windowson, így beruháztam egyre. De egyaránt alkalmas win/osx használatra. (erről a gyártó oldalán bővebben olvashattok)
Elsőként egy kép:

Továbbiakban ez a szín összetétel szépen passzol a Macbookokhoz is (szvsz.) - illetőlegesen létezik belőle egy fehér verzió is, ami még gyönyörűbb - annál inkább borsosabb az ára (nekem ennyit már nem ért a kinézete :) )
megj.: ez a metál szín is drágább mint a sima egyszerű fekete. kb. 3.000Ft-al.

King Unique kolléga kérésére elsőként a biztonságos leválasztásról:
Vásárlás után én megformáztam az extHDD-t, 2 partíciót hoztam létre. Mivel nem csak OSX mellett használom, hanem windowsos környezetben is, így egyik partícióm FAT32 másik pedig NTFS - NTFS-t szintén kezelhetünk OSX alatt (én Paragont használok erre a célra) - viszont biztonsági szempontból, van, hogy hibázik az OSX NTFS írásakor, így fontos fileokkor a 2. partíciót veszem igénybe, mely FAT32-re van formázva. (igazából teljesen mindegy, hogy fat32 vagy exfat-ot használunk, mindkettőt egyformán jól kezeli az OSX)

Tehát csatlakoztatás után, ha szeretnénk leválasztani a készüléket biztonságosan megtehetjük ezt:
1. Finderből - leválasztás gombocskára kattintva
2. A HDD ikont(ikonokat) a szemetesbe mozgatjuk
3. Jobb klikk a drive ikonjára, s meghajtó eltávolítása

- mindhárom féleképp u.azt a folyamatot hajtuk végre. Leválasztja az eszközt, s le is állítja azt!
A Mypassport Ultra készítői egyaránt kínálnak drivereket/szoftvereket windowsra s OSXre egyaránt, ez magán az eszközön is megtalálható, illetve a gyártó oldaláról is szabadon letölthető.
Végül pedig némi kis sebességteszt (USB3.0)
Az eredmények partícióként eltérőek lettek (a file rendszernek köszönhetően)

1. NTFS filerendszerű partícióm:

2. FAT32 filerendszerű partícióm:

Amennyiben kíváncsiak vagytok még valamire az eszközzel kapcsolatosan, keressetek nyugodtan, s ha tudok próbálok megfelelő választ adni rá!
:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.