Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2246) King Unique válasza tomp (#2245) üzenetére


King Unique
titán

Persze :K
Nem tudom, hogy most selejtet fogtál-e ki, de dokkolóknál szoktak azért panaszkodni a userek....aztán lehet csak a kommerszebb db-okra, mert sokan veszik a Sharkoont, de dokkolóból is rengeteg gyártó van, Raidsonic, Orico talán megbízhatóbbak lehetnek.

(#2276) veze


veze
őstag

hamarosan lesz egy fölösleges, zsír új Orico horizontalis dokkolóm fölösbe (Esata és USB 3,0 , ez lekapcsol, elméletileg 4TB ig támogatott, 3TB -ig meg tuti biztos, mert ki lett probálva már egy ugyanilyen 3TB -al
Sajnos nem olcsó az ára, ezt el kell mondanom :((
bocs az OFF-ért, tudom ez nem az a fórum, de ha ennyire kifogytak a megbizható eszközök, hát megajánlom, ha valakit érdekel pü-ben irjon

[ Szerkesztve ]

(#2413) King Unique válasza konradl (#2412) üzenetére


King Unique
titán

Már mért ne lehetne kapni Raidsonicot [link] :F
Viszont csak SATA II-es aszem, tehát abban is SATA III megoldást érdemes nézni, ami nem fogja vissza SSD-t.

Legtöbb dokkolóba alapban belerakható 2,5" és 3,5" is, ahogy gyártói oldalakon is említik. Amit elsőnek linkeltél, az egy Sharkoon külső HDD ház, nem dokkoló, az a kis szerelés meg hamar megvan. :)
Ha tool-free megoldás kell, vannak ilyen rackek, pl.Orico gyárt ilyeneket, ez is az.
Viszont jobb a fix, csavaros rögzítésű, de ha sűrűn és gyorsan akarod belőle ki-be kapkodni a HDD-ket, akkor az eredeti elképzelés, a dokkoló a jobb megoldás.

Ilyen célra nem biztos, h rossz lenne ez a külső SSD megoldás, de a gyári megoldások az igazán gyorsak, viszont azok elég drágák...szerinem egy jó rack, dokkoló is hozná a szintet a megfelelő SDD-vel, de ahhoz ki kéne próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#2832) veze válasza Anathema67 (#2830) üzenetére


veze
őstag

Orico fekvő 13,3k kb egy hét, UK-bol
USB3.0 + Esata ; Sata III - 4TB ig, Hot swapp, tiszta fém, egy mozdulattal cserélhető benne a vinyó, nem kell szerelgetni, ebből a szempontból, akár egy dokkoló lenne, lukacsos, szellözik az alja, stb. nagyon jók és drágák :U
2,5A-os a tápja, viszont itt a képen látszik hogy UK -s a táp, tehát kell hozzá még egy átalakító UK to EU ( vagy egy másik EU-s 2A-os dugasztáp)
és nincs hazai garancia. bár nekem soha egy orico cucc sem romlott eddig el.

[ Szerkesztve ]

(#3034) Memora válasza fricc_ (#3033) üzenetére


Memora
senior tag

Szia, közben tájékozódtam egy kicsit SATA/USB átalakítókkal kapcsolatban, és hiába hogy olcsó, de kell hozzá külön táp is, ami amellett, hogy kissé megdobja az árat, még körülményesebbé is teszi a dolgot. Átalakító/táp kombó adaptert meg csak akkor veszek, ha találok többek által ajánlott, megbízható típust, mert valaki írta, hogy sikerült egy nagyon vacak típust kifognia.
Legszívesebben fekvő dokkolót vennék, aminél látszik a SATA csatoló, amikor rádugom a HDD-t, és alul/oldalt védve van benne (jobb esetben ráhajtható tető is van rajta), de itthon gyakorlatilag nem lehet kapni ilyeneket (e-bayról/amazonról meg nagyon sokára érne ide). A Sharkoon Drivelink combo eszköz azon egyszerű oknál fogva érdekel, hogy azt (többé-kevésbé) lehet itthon is kapni (igaz, elég drágán, az USB3-as 10000Ft), és többen is dicsérték már itt.

De ezek az eszközök még jobban tetszenek:

http://www.inateck.com/inateck-fd1006c-usb-3-0-hdd-docking-station/

http://www.sabrent.com/category/hard-drive-enclosures/EC-DFLT/

http://orico.en.alibaba.com/product/705952692-210447828/2_5_3_5_SATA_HDD_Docking_Station_orico_6518sus3.html

http://www.scythe-eu.com/produkte/pc-zubehoer/kama-dock.html

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#3050) King Unique válasza lambda5 (#3049) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Sisunban ASMedia ASM1053E chip van, ami jónak mondható, SATA 3 - USB 3.0. Konkrét tapasztalat nincs vele, ilyen horizontális dokkolók Orico is csinál, azok nem rosszak. Általában Sharkoon, Orico szokott a népszerűbbek, gyakorta vásároltak közé tartozni.

(#3063) Memora válasza King Unique (#3062) üzenetére


Memora
senior tag

Szia, köszi a választ, annyit sikerült kinyomoznom eddig, hogy az Inateck-ben ASmedia ASM1153E chip van, ez -gondolom- jó, mert többen is említitek a fórumban, és ez biztosítja talán a leggyorsabb adatátvitelt (akár egy SSD sebessége is kihasználható vele). Az Orico-ban sajnos nem tudom mi van, Sabrent-et meg csak néhány helyen kapni.

A dokkolót/rack-et arra használnám, hogy kb: hetente másolnék PC-ról vinyókra egyszerre max 50-100GB-t, és kb: heti 2-3 alkalommal (de max: naponta egyszer) videót stream-elnék róla, alkalmanként kb: 2 órán keresztül.
Nekem igazából az lenne a fontos (USB3 támogatáson kívül), hogy:
1. csavarmentesen, gyorsan lehessen a vinyókat csatlakoztatni.
2. látszódjon a sata/táp csatlakozó, amikor rádugom a vinyót.
3. ne kelljen kikapcsolni a PC-t, amikor csatlakoztatom.
4. normálisan nézzen ki (ne úgy mint egy papucs, narancssárga lábujjakkal):

A PC-be (5'25 helyre) szerelhető mobil rack-ekkel kapcsolatban nem vagyok túl járatos, esetleg azokra is jellemző lehet a fenti első 3 pont? :F Talán még sima adapter is jó lenne nekem, ha van hozzá táp és ki-be kapcsoló, és lényegesen olcsóbb mint a teljes rack. Sharkoon drivelink combo és DELOCK 61858 is egy megoldás lehetne, de sajnos ugyanannyiba kerülnek (sőt!), mint a rack-ek.
Esetleg az nem tudom, mennyire fontos még, hogy a leválasztás után (a Windowsban) az eszköz valóban ki is kapcsolja a HDD-t. Nekem van egy HDD-vel egybeszerelt Samsung story station-öm, az hallhatóan kikapcsolja a vinyót leválasztás után (mondjuk ez idle állapotban is lekapcsolja 5 perc után, lehet, csak ezért van), viszont az LC-power külső házban leválasztás után is tovább is pörög.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#3070) Memora válasza King Unique (#3069) üzenetére


Memora
senior tag

Itt a topicban már beszéltem egy tulajjal a kütyüről, és ő nagyon meg volt elégedve vele. A legnagyobb baja az, hogy drága. Annyiba kerül, mint egy rendes USB3 külső ház. A másik két (Inateck, Orico) fekvő dokkoló a design miatt tetszett leginkább, ill. hogy legalább annyira mondhatóak csavarmentes külső háznak, mint dokkolónak.

Fancy quote placeholder

(#3637) King Unique válasza havri1 (#3636) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Itt a topikban csak elvétve vannak infók HDD dokkolókról és a téma eleve a külső házak inkább. Orico termékekkel kapcsolatban veze fórumtársat tudnám ajánlani, neki van / volt ilyen fekvő dokkolója és külső háza is [link], [link]. Valamint korábban az alábbi fórumtag is jobban belemélyedt a témába [link].

Bolti kínálatban a többség általában a RaidSonic és Sharkoon dokkolókat szokta venni, de Delock és Ewent modelleket is használnak páran. Továbbá a TechPowerUp oldalát és tesztjeit tudnám még ajánlani a témában, ahol van külön Docking Stations kategória is.

[ Szerkesztve ]

(#4067) pd válasza King Unique (#3997) üzenetére


pd
tag

Megérkezett a portéka: ORICO USB3.0 & eSATA (6619SUS3).
Nagyon a témában nem vagyok jártas, szóval nem tudom, milyen belsőséggel rendelkezik.

eSATA-val kötöttem a gépre, és gond nélkül felismeri a gépben formázott HDD-ket, és a gép is felismeri a dokkolóban inicializált lemezeket is. 2, 3 és 6 TB lemezekkel próbáltam.

HD Sentinellel indítottam el egy gyors tesztet egy 6 TB WD60PURX-on, A max. olvasási és írási sebesség egyaránt 180 MB/s volt a lemez elején, 80 MB/s a végén a dokkolóban, szóval így első ránézésre mintha a gépben lenne.
Véletlen elérési idő teszt: min. 15,97 ms, max. 21,24 ms, átlag 18,48 ms.

Ha van esetleg valamiféle teszt vagy program, amit le szoktatok futtatni, szívesen elvégzem, hátha segít a jövőben valakinek. De a lényeg, a fő célt, hogy oda-vissza felismerje a gép és a dokkoló a lemezeket, teljesíti. :)

(#4463) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

nemrég vettem egy
Orico 6518SUS3 dokkolót
próbáltam hozzá mindenfélét összevadászni de alakadtam

(chip NS1068 lehet a gond itt van
mert én a firmware-t csak 1066-hoz találtam)

de nem olvassa egyik meghajtót sem (nem pörgeti fel)
ehhez ki is adtak elvileg egy firmware frissítést
felülről a 4.
[link]
de nem tudom hogy álljak neki
csak adtak hozzá egy kínai pdf fájlt képekkel
online translator angolra egyből le is fordította
mptool-t kell a frissítéshez használni

ott fel is ismeri a dokkolót ki is írja a sorozatszámát
viszont fw számot nem érzékel
és update-re sem reagál

ezt kellene rárakni
NS1066_OEM_2.1649280.bin

hozzáadom > run >
pass/total 0/1 vagyis nem csinál a firm-el semmit

ötlet?

(#4468) King Unique válasza Hege1234 (#4463) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

A gyártó oldalán azt írják, hogy ez a javítás Windows 8-hoz lett kiadva, meg gondolom 8.1-hez is. Ha valóban csak ezen operációs rendszereknél jelentkezik a probléma, akkor az egy dolog. De, ha más Windows-verziók, illetve más platformos desktop OS-ek esetén is ilyen hibát produkál a dokkoló a (régebbi) gyári firmware-rel, akkor az nem éppen a legjobb.

A külső oldalakról összevadászott firmware-ek próbálgatása nem mindig eredményes és ugyanakkor eleve magában hordozza a kockázatot is. De, ha jelen esetben maga a gyártó biztosítja ezt a dokkolóhoz, akkor annak illene probléma nélkül működnie. Ha valóban NS1068 chip van benne, akkor ahhoz viszont az NS1066-hoz való firmware nem lesz jó. Legalábbis normál esetben nem, illetve a nem megfelelő firmware akár "téglásíthatja" is az eszközt! Egyébként pl. a station drivers és más hasonló oldalakon is csak az NS1066 chiphez találni firmware-t. Az Orico oldaláról letöltött amúgy a 2.16.49.280 verzió, azaz nem a legújabb.

Nekem van egy Norelsys NS1066 chipes 2,5"-os külső házam, amelyről egy teszt is készült. Annál az MPTool mutatja a firmware verzióját is. Ha esetedben a dokkolónál nem, akkor az érdekes. Ha valóban NS1068 chip van benne, attól még elvileg megfelelően fel kellene ismernie a programnak. Másfajta (pl. nem Norelsys) vezérlőknél szokott olyan lenni, hogy ugyan megjelenik az eszköz és néhány infó az adott sorban, de pl. a firmware verziója már nem. A frissítést pontosan a leírás szerint próbálod csinálni, a megfelelő bin fájlt (firmware) betallóztad?

Egyébként a frissítés az előbb említett tesztben már nem lett kipróbálva. Illetve ilyen jellegű tapasztalat itt a topikban az ASMedia és a JMicron vezérlőkkel van.

[ Szerkesztve ]

(#4531) hunaqua válasza ricsif12 (#4530) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem tudtam Orico dokkolóval én sem sikert elérni.Tr. torrentet szerettem volna futtatni vele folyamatosan,stabilan.Ellenben a 6usd.- Orico 2.5 -ös házban egy toshibával atom stabil.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#4618) King Unique válasza Norby86 (#4617) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A topik elsősorban külső házakkal foglalkozik, ellenben a dokkolókkal kevesebb a tapasztalat. Utóbbiakkal ami van, az a topik összefoglalójában megtalálható beszámolók és tesztek formájában, illetve legutóbb pl. ebben a hozzászólásban lett összefoglalva. Valamint vannak a topikban az egyes Orico modellekről további információk is.

Dokkolót egyébként akkor célszerű venni, ha a HDD gyakori cserélgetése, illetve többféle méretszabványú HDD egyazon USB-eszközzel történő használata a cél. De, ha nincsen ilyen igény és tartósan USB-n lenne használva a merevlemez, akkor a külső ház is megfelel. Sőt, ha a stabil és fix rögzítés a szempont, akkor nyilván az utóbbi megoldás az előnyösebb. Valamint egy 5400 RPM-es merevlemez normál esetben azért egy passzív hűtéses külső házban sem fog megfőni, pláne ha az jó hőelvezetéssel rendelkezik. A dokkolóban ugyan szabadon van a merevlemez, ami elvileg kedvezőbb lehet szellőzés terén, viszont aktív hűtés ez utóbbi megoldásnál sincsen.

[ Szerkesztve ]

(#4730) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok! Újra képbe került egy külső USB3/SATA3 dokkoló/ház vásárlása, mivel sajnos a pending sector-os HDD-m meghibásodott (Vírusirtó full scan ráfutott -sajnos elfelejtettem kivételnek beállítani a kérdéses mappákat-, legalább egy óráig "tolta", aztán jött a "raw read error" hibajelzés, a HDD tökéletesen működött még órákig a PC kikapcsolásáig, de újraindítás után a gép már a bios-nál fagy ha benne van...), és ránéznék külső USB-ről is, hátha úgy felismeri, vagy valami programmal le tudok menteni róla ezt-azt. Valami fekvő dokkolót szeretnék venni, amilyeneket pl: az Orico vagy az Inateck gyárt:
[link]
[link]

Ezekkel van esetleg valakinek tapasztalata, ill. hogy érdemes beszerezni, mert itthon nem nagyon forgalmazza senki sem, úgy látom. Más alternatíva is érdekelne, aminél könnyű HDD-t cserélni, és lehetőleg látható a csatlakozó felület, amikor rátolom a vinyót, esetleg akár egy multi-csatlakozó is (annak már nem emlékszek a nevére).

Fancy quote placeholder

(#4731) King Unique válasza Memora (#4730) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Azt azért mindenképpen jó lenne eldönteni, hogy most külső ház, dokkoló, vagy esetleg SATA-USB adapter kell-e. A HDD-t nyilván mindegyiknél lehet cserélni, de ha a szokásosnál jóval gyakrabban van erre igény és akár 2,5"-os és 3,5"-os méretszabványú típus használatára is ugyanazzal az eszközzel, valamint ezt lehetőleg minél egyszerűbben és gyorsabban lehessen megoldani, akkor eleve inkább az utóbbi 2 megoldás javasolt.

A topik összefoglalójában vannak beszámolók és tesztek dokkolókról és különféle IDE/SATA-USB adapterekről is. Illetve a topikban szintén rá lehet keresni pl. az egyes ORICO dokkolókkal kapcsolatos tapasztalatokra. Példák: [link], [link]. Ahogyan az Inateck is volt már téma korábban.

[ Szerkesztve ]

(#4732) Memora válasza King Unique (#4731) üzenetére


Memora
senior tag

Szia, köszi a választ, én is kilistáztam a topicban az Orico/Inateck hozzászólásokat (az utóbbinál leginkább magamat :U), és felírtam veze nevét, mert neki pont egy olyan (Orico) horizontális dokkolója volt (2014-ben...), amilyet én is szeretnék. Itthon nem nagyon lehet azóta se kapni se ezeket, se más hasonló igényesebb fekvő dokkolót, ugye? Esetleg olyan csavarmentes külső ház is érdekelne, amibe csak be kell tolni a HDD-t (bár jobb lenne olyan, ahol nagyjából látni lehet a SATA csatlakozót is).

Fancy quote placeholder

(#4733) King Unique válasza Memora (#4732) üzenetére


King Unique
titán

Vannak ilyen fekvő dokkolók több gyártó kínálatában is, illetve az összefoglaló végén fel van tüntetve különféle kategóriák szerint a gyártók listája. Viszont a hazai kínálatban nem feltétlen található meg minden egyes gyártó minden terméke, de ez a dokkolók mellett ugyanúgy jellemző pl. a külső házaknál is. Ilyenkor a kinézett modellt szükség esetén esetleg külföldi webshopokból, illetve nemzetközi online piacterekről lehetne megpróbálni beszerezni.

Ha egy tool-free külső ház kell, akkor pl. a RaidSonic ICY BOX IB-366STU3+B az alábbi beszámoló alapján jó választás lehet, ha belefér az anyagi keretbe. De vannak hasonlók más gyártók, pl. az ORICO kínálatában is (példa).

[ Szerkesztve ]

(#4737) King Unique válasza Czimby (#4735) üzenetére


King Unique
titán

Ez az ORICO 3588US3-V1 külső ház csak említés szinten került szóba itt a topikban, de konkrét tapasztalat nem nagyon van vele. A tool-free kivitel a használat szempontjából nyilván kényelmes és előnyös, ahogyan a 8 TB-os tárolókapacitású háttértár és az UASP támogatása is, a nyomógombos tápkapcsoló helyett viszont jobb a billenőkapcsolós. Aztán az nem tudni mennyire igaz, hogy a korábbi információ alapján állítólag a kelleténél jobban melegedik benne a merevlemez, mivel ugye nincsen vele konkrét tapasztalat.

(#4736) SunMount3r:
Az, hogy külső ház, vagy dokkoló kell, azt nyilván meg kell fontolni és el kell dönteni, ami nemrég egy másik válasznál is említve volt. A topik összefoglalójában vannak beszámolók, tesztek stb. mindkét termékkategóriára vonatkozóan, illetve pl. ebben a hozzászólásban olcsóbb külső házak említve. Az (aktív) USB-hub az OK és nyilván csak egy szabad USB-port kell neki, ott nem lényeges USB-n a tápellátás kérdése, mint a 2,5"-os típusoknál. Az egyes USB-szabványok pedig eleve visszafelé kompatibilisek, azaz egy USB 3.0 eszköz normál esetben nyilván használható USB 2.0 porthoz csatlakoztatva is.

[ Szerkesztve ]

(#4913) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Eddig nagyon nem ástam bele a témába, mert nem voltam HC felhasználó ezen a téren.
Évek óta nagy megelégedéssel használom az ORICO külső házait (Van 4db 2.5", és 1 db 3.5"-os már). Nyár végén rendeltem egy 2 HDD-s dokkolót.
Beüzemeltem 2 HDD-vel, működik. Egészen pár óra hosszáig. Utána nem tud írni a HDD-kre, majd szépen lassan leesnek a winről. Ki bekapcs megoldja. Ledek továbbra is online-t mutatnak, csak éppen nem működnek. Próbáltam USB 2.0-n is, másik gépen is, ugyanaz..
Van esetleg tipp, mi lehet? Elég drága volt, nem kukáznám (kicsúsztam a 15 napos reklamációból sajnos), másikat már nem érné meg venni.
Energiagazdálkodás tippem lenne, de az meg 20 percre van állítva, nem hinném hogy attól..
Bármi 5let?
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#4933) King Unique válasza Atomgeszi (#4931) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég vett egy másik fórumtag 6629US3-C dokkolót, amiről ebben a topikban is volt szó. A 6228US3-C modellel viszont nincsen itt tapasztalat. Max. más ORICO dokkolókkal van, de azok egylemezesek. Példák: [link], [link].

Az USB-kábel és a külső tápegység nyilván alapvető tartozékok. Ha pedig pontosabb és bővebb információk kellenek a termékről, akkor az XY webshopok helyett a gyártó weboldalát célszerű lecsekkolni... :)

(#4935) King Unique válasza Atomgeszi (#4934) üzenetére


King Unique
titán

Az ORICO esetében egy másik dokkolóval adódótt problémája egy fórumtagnak, ami az előző válaszban linkelve volt. Viszont az nem derült ki, hogy valójában mi volt az oka. Az 6228US3-C pedig eleve egy másik dokkoló, nem azzal volt gond, ami lehet akár jó is. Viszont mivel konkrét tapasztalat itt nincsen vele, ezért ezt sem biztosan megerősíteni, sem megcáfolni nem igazán lehet.

Az IB-123CL-U3 dokkolóról szintén nemrég volt szó, egy másik fórumtag vett ilyet. Ahol utólag kiderült, hogy csak a dinamikus lemez kezelése volt a gond USB-n, ami nyilván nem a dokkoló hibája, az rendben volt. Az IB-124CL-U3 modell viszont valamivel komolyabb, illetve arról beszámoló is készült korábban. De azzal meg az a gond, hogy a hazai boltokban jelenleg nem elérhető. Erről az egyik társtopikban is volt szó, illetve ott linkelve volt egy ahhoz hasonló dokkoló.

[ Szerkesztve ]

(#4969) havri1


havri1
félisten

Teljesen megadta magát az ORICO külső dokkoló. Már 1 HDD-vel sem működik. Hajnalban lecsatlakoztatta a HDD-t (2 hónapja ment stabilan ezzel). Kimentem, megnéztem helyszínen, ez az eredmény:

[link]

Most rendeltem egy UGREEN-t.. vagyis majd rendelek, megvárom a 11-et.

[ Szerkesztve ]

havri

(#5098) King Unique válasza mokus18 (#5096) üzenetére


King Unique
titán

Ezekkel egyrészt nincsen itt a topikban konkrét tapasztalat, legalábbis eddig nem írta senki, hogy ilyen dokkolókat vett volna. Másrészt a választás attól is függ, hogy pontosan milyen kell. Vagyis csak SATA, vagy mellé IDE HDD-ket is tudjon kezelni, kell-e rá kártyaolvasó, USB 2.0/3.0 interfészes, egylemezes / kétlemezes legyen-e stb. Ha kétlemezes kell SATA és IDE támogatással, akkor elvileg mindkét linkelt modell opció lehet, viszont ezek csak USB 2.0-sak. Ha számít az adatátviteli sebesség is, akkor érdemesebb lenne inkább egy USB 3.0-sat venni (példa). Valamint az utóbbiaknál a 2 TB+ tárolókapacitású HDD-k támogatása is inkább oké szokott lenni, míg az USB 2.0-s modelleknél gyakran 2 TB a limit.

Ha egy SATA only dokkoló is megfelel, akkor az előbbiekhez hasonlót találni ott kétlemezes és USB 3.0-s kivitelben is (példa). Aztán nemrég itt a topikban is volt szó ilyenekről egy másik kérdésre adott válaszban. Továbbá pár hónapja egy ORICO dokkoló volt a téma, ami tönkrement a fórumtagnál. Viszont kicserélték és kapott helyette egy másik ugyanolyan modellt, ami már állítólag rendben volt.

[ Szerkesztve ]

(#5427) King Unique válasza tomp (#5426) üzenetére


King Unique
titán

Az Evolveo Dion 1 dokkolónál a gyártó weboldala JM561 chipet ír, de az pontosabban lehet az általad említett JMS561U lesz. Amúgy meg fizikai szemrevételezéssel (példa) lehet a legbiztosabban megállapítani, már amikor van arra lehetőség.

"Gondolom ha itt kitörlöm a HDD String és hasonlókat akkor marad a jelenlegi állapota azaz a windows a belerakott HDD gyártót/modellt írja ki."

Itt egyrészt az nyilvánvaló, hogy a mellékelt screenshoton az adott JMicron M.P. Tool csak az előre betáplált, a konfigurációs fájlból kiolvasott eszköz- és gyártóazonosítókat mutatja, mivel nem ORICO eszközről van szó. Másrészt itt maga az USB-tárolóeszköz, vagyis jelen esetben a dokkoló a lényeg, arra vonatkoznak, annál változtathatók meg akár ezen azonosítók, nem magánál a benne lévő HDD-nél. A gyári azonosítók meg nyilván max. akkor változhatnak, ha le van futtatva a firmware flash/update, úgy van beállítva, máskülönben nem.

Azt, hogy gyárilag támogatott-e az alvó mód ennél a dokkolónál, először nyilván le kellene tesztelni, kizárni a működését akadályozó tényezőket, amiről volt szó itt. Ha működik, ellenben az ellenkezője a cél, akkor azt véglegesen firmware szinten lehet tiltani, van is Standby Timer opció az M.P. Tool kezelőfelületén, meg csináltál már hasonlót. Vagy inkább nem piszkálni - ami amúgy is csak saját felelősségre javasolt - , hanem helyette pl. a HDS-nél a lemezek leállásának akadályozása funkciót használni, beállítani az adott sorszámú lemezre.

Köszönjük a beszámolót! :R

[ Szerkesztve ]

(#5508) domi007


domi007
őstag

Sziasztok,
Szenvedek már egy ideje az alábbi problémával, de most jutott el arra a szintre, hogy annyira zavarjon megpróbálkozom megoldást találni rá:
Van egy jó pár éve vett Orico 6518SUS3 típusú külső dokkolóm. USB3.0 és eSATA interfészekkel rendelkezik, nagyon sokszor jó hasznát vettem már, azonban pár éve a fiókba került. Most elővettem ismét, és döbbenten tapasztaltam, hogy Windows 10 alatt nem működik, Ismeretlen USB eszközként jelenik meg, a pontos hibaüzenet:

The last USB you connected to this computer malfunctioned, Windows does not recognize it

Ugyanakkor viszont minden más rendszeren tökéletesen működik: Windows 7, Linux, MacOS mind felismeri, és szépen tudok vele fájlokat írni-olvasni.
Valószínűleg valami szivatós firmware hibáról van szó, de nem sikerült sehogy sem frissített firmwaret találni hozzá. Egyszer sikerült egy orico_6518us3(jb51.net).rar-t találnom valami nagyon elrejtett kínai fórumról, próbáltam is telepíteni a benne lévő új firmwaret, de sehogy sem akarta elfogadni a cucc (ha jól emlékszem, már egy ideje volt, hogy ezzel szívtam).

Esetleg bárkinek van bármilyen ötlete, tippje hogyan tudnám életre lehelni a kicsikét? Nem vennék egy újat csak a szoftver hibája miatt ha nem muszáj.

Köszönöm!
Domi

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#5517) King Unique válasza domi007 (#5515) üzenetére


King Unique
titán

"A gyártó közben chipsetet váltott, Prolificről Norelsysre. A Prolifices verziónál nem feltétlenül adott a Windows 10 támogatás. Amúgy persze kellene működnie, hiszen a Prolific maga is Windows 10 kompatibilisként jellemzi az adott chipsetet, de mégsem működött. Tehát hiába linkeled a termék oldalát, ha egyszer a belső tartalom más."

Igen, azt olvastam, meg nem újdonság, hogy időnként váltogatják a gyártók a chipeket és ezt esetlegesen elfelejtik feltüntetni, frissíteni a termék adatainál. De az ORICO 6518SUS3 dokkoló esetében ez nem feltétlen volt így, mivel ugyan a gyártó weboldalán szerepel az egyik képen a Norelsys NS1066 chip, de az eleve csak USB 3.0 - SATA2 típusú. Viszont az említett dokkoló USB 3.0 + eSATA, amihez eleve a Prolific PL2773 chip passzol, az reális. A Norelsys / egyéb chip az USB 3.0 only, vagyis a 6518US3-V1 modellnél lehet reális, ami egyébként simán működik Windows 10-zel is az alábbi videó alapján. A megfelelő kompatibilitás pedig elvileg a Prolific vezérlős változatnál is adott Windows 10 esetében, vagyis nálad inkább az lehetett a gond, hogy a gépedre telepített Windowsnál nem stimmelt valami. Az meg ugye nyilván nem feltétlen egyenlő azzal, hogy magával a rendszerrel nem kompatibilis az eszköz, az abban lévő chip.

"Az USB kábel lecserlését, illetve a WiFi kikapcsolását azon oknál fogva elvetettem, hogy már fent, legelőször is kizártuk a hardveres hibát, hiszen másik oprendszeren működik a rack. A WiFis történet számomra kifejezetten hihetetlennek hangzik, de nem megyek bele, ha nektek ez bevált, akkor javasoljátok nyugodtan továbbra is."

Nem feltétlen, mivel az USB-kábel csatlakozója míg pl. "A" gép USB-portjában, aljzatában lehet megfelelően illeszkedik, addig "B" gép esetében már nem teljesen és ezért az esetleges csatlakozási, érintkezési probléma miatt az OS sem fogja felismerni az eszközt. Nem újdonság ez sem, illetve ezért is javasolt ilyenkor szükség esetén mozgatni, kicsit kihúzni, majd visszadugni a csatlakozót a portban, több porthoz csatlakoztatva is kipróbálni az eszközt, akár másik USB-kábellel is, stb.
Az USB 3-0 - Wi-Fi / Bluetooth interferencia nem ismeretlen jelenség, meg hogy zavarhatják egymást, több leírás is van erről. Példák: [link], [link], [link], [link].

"A hibakódot még régebben ellenőriztem, abból sajnos semmilyen értelmes következtetést nem lehetett levonni. "

Az eszközkezelős hibakódoknál eleve ott van a Microsoft weboldalán a leírás, magyarázat, javasolt megoldás, stb.

"Pedig biztosan erről van szó. Egyszerűen Windows 10 (pontosítok: valószínűleg Windows 8.1) alatt valószínűleg változott az USB eszközök incializálási rutinja. Szimplán a korábbi Windowsok és az egyéb operációs rendszerek megbocsátóbbak az USB protokoll kezelésében, ezért működött eddig egyáltalán az eszköz."

Nem rémlik olyan hír, információ, ami ezt megerősítené, meg amúgy sem feltétlen reális. Valamint ha az eszköz gyártója eleve feltünteti a támogatást az újabb Windowsokra vonatkozóan is, akkor szintén nem. Illetve egy ilyen USB 3.X dokkolónak, külső háznak normál esetben nyilván patent működnie kell az újabb Windows 8.1, 10 rendszereknél is, sőt az utóbbiak eleve fejlettebbek a különféle USB-s funkciók kezelése, támogatása terén, pl. Windowsoknál UASP támogatás is csak azoknál van.
Esetedben inkább a nálad telepített Windowsnál lehetett valamilyen driveres / egyéb probléma, de az végül nem derült ki, hogy pontosan mi. Illetve a kulcsszó a nálad telepített rendszer lehet, mert azt általánosan kijelenteni, hogy adott Windows-verzió egyáltalán nem kezeli, nem kompatiilis egy adott eszközzel/vezérlővel, nyilván csak akkor lehet, ha sehol máshol sem működik. Ellenben az ugye nem lett kipróbálva másik gépen, másik W10 rendszerrel, vagy akár a meglévőn egy frissen telepítettel.

"Főleg, hogy miután megrendeltem az új dokkolót megpróbáltam a maradék firmwareket is ráflashelni, mert miért ne? Azóta sajnos az eszköz immáron csak papírnehezék, ami várható eredmény volt."

Igen. várható volt, ha nem megfelelő a firmware, az ahhoz való tool és a vezérlő párosítás. Ebben a topikban is volt már példa korábban ilyen "téglásításra", ami után kb. kuka az eszköz. Vagy esetleg még a garanciális csere lehet opció, de ugye hivatalosan ilyenkor az sem feltétlen, ha a felhasználó által végzett nem kívánt módosítás okozta az eszköz tönkremenetelét, nem pedig a rendeltetésszerű használat mellett bekövetkező gyári eredetű meghibásodás. Többek között ezért is csak saját felelősségre javasolt a firmware házilagos frissítése, módosítása.

"A teljesség kedvéért: eszközkezelőben szépen látszott a rack, sőt még fájlkezelőben is megjelent cserélhető D meghajtóként, amit megnyitva kiírta, hogy nincs benne lemez. Amikor beletettem a lemezt ez nem változott. Megnéztem a lemezkezelőben is, ott sem volt lemez"

Ugye eredetileg még arról volt szó, hogy nem ismerte fel a Windows rendesen, hiba volt az eszközkezelőben, majd a firmware frissítése után ez állítólag változott. Ahol ha utána az eszközkezelőben oké volt minden és nem volt hibakód, akkor normál esetben nyilván a lemezkezelőben / tárolóhelyeknél is meg kellett volna jelennie az eszköznek, illetve a belehelyzett HDD-nek. Viszont mivel eleve külső forrrásból való, ki tudja mennyire oké firmware lett rátéve, ezért ilyenkor nyilván nem zárható ki az okozta hiba sem. Sőt, eleve esélyes, ha végül sikerült is egy ilyen firmware-rel téglásítani a dokkolót.

De már mindegy, nem fog kiderülni, hogy pontosan mi volt a gond, ha téglásítva lett a dokkoló és közben másik lett vásárolva helyette. Ahol most ugyan nem lett leírva, de az AXAGON ADSA-ST dokkoló vélhetően megfelelően működik, annál nem áll fenn az adott hardver- és szoftverkörnyezetben az említett probléma. Ha esetleg igen, akkor az meg szintén csak azt erősítené, hogy a gépeden lévő Windowsnál nem stimmel valami, mivel másoknál megfelelően működik, akik itt olyat vettek.

[ Szerkesztve ]

(#5557) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Kedves Fórumtársak!
Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek: mivel sok PC és notebook megfordul a kezeim között, szeretnék egy HDD dokkolót beszerezni. Beleolvasván a korábbi hozzászólásokba, bizonytalan vagyok, hogy melyik gyártó és konkrét típus lenne számomra a legmegfelelőbb. Amire szükségem lenne, hogy lehetőség szerint a 2,5" és a 3,5" HDD-t is képes legyen kezelni, lehetőleg egyidejűleg. Esetleg tudnátok Sharkoon, Raidsonic, Captiva vagy Orico gyártók termékei közül javasolni ilyen dokkolót? Személy szerint az Orico termékei szimpatikusnak tűnnek.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#5559) King Unique válasza Bélabácsi (#5557) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyidejűleg történne a 2,5"-os és 3,5"-os HDD használata, akkor ilyen célra kétlemezes dokkoló kell (példák). + Van tapasztalat egyes kétlemezes Orico dokkolókkal is. Példa: [link], [link], [link].

(#5600) King Unique válasza Roland8622 (#5599) üzenetére


King Unique
titán

Ha veszel egy vadonatúj HDD-t, akkor az gyárilag particionálatlan, vagyis nem meglepő, ha az első használatbavételnél a Windowsban először inicializálni (2 TB felett GPT-re), majd particionálni és formázni kell a lemezkezelővel (bővebben). Az meg alap, hogy ha eleve, illetve tartósan a külső házba téve lesz használva a HDD, akkor ott, USB-s csatlakozásnál kell ezeket elvégezni, nem a PC-be téve SATA-n.

A 4K fizikai szektormérettel kapcsolatban lásd egy másik válaszban leírtakat, illetve már többször volt róla szó itt a topikban. Vagyis ha az alábbi szemléltetés alapján tényleg 4Kn (4096/4096) szektorméretet használ USB-n az általad vásárolt külső ház, akkor a 2+ TB | GPT paraméterű HDD tartalma másik külső házban USB-n, vagy a PC-be téve SATA-n nem lesz közvetlenül hozzáférhető, ha az utóbbiaknál eltérő, azaz pl. 512e (512/4096) szektorméret van. Törlés és újraparticionálás után viszont újra használható lesz a HDD, de akkor előtte az adatokat értelemszerűen le kell menteni róla az eredeti környezetbe, illetve külső házba visszahelyezve.

"A majd érkező ORICO ház felfogja ismerni?"

Ha az ORICO külső ház is 4Kn szektorméretet használ USB-n, akkor igen, ha 512e szektorméretet, akkor viszont nem, max. törlés és újrainicializás, újraparticionálás stb. után, lásd az előbb leírtakat. De amúgy nem világos minek összevissza cserélgetni, egyikből a másik külső házba tenni a HDD-t, ha jelenleg megáll a Sharkoon modellben is. :F Vagy ha ez csak ideiglenes állapot és eleve másik HDD lesz abba rakva, az új meg alapból az ORICO külső házba megy, akkor addig nem kellett volna USB-n beüzemelni, pláne elkezdeni rámásolni az adatokat, stb.

A firmware módosításával, frissítésével jó esetben amúgy megoldható a 4Kn —► 512e váltás az adott külső háznál, dokkolónál (példa). De az egyrészt csak és kizárólag saját felelősségre javasolt, mivel rossz esetben balul is elsülhet (példa)! Másrészt az hirtelen passz, hogy a Swift Case Pro esetében ASM1153E chipnél melyik firmware biztosan 512e és melyik 4Kn, bár a korábbi verzióknál külön is állítható, be/ki kapcsolható volt ez az MP Tool kezelőfelületén.

[ Szerkesztve ]

(#5810) King Unique válasza bviktor93 (#5809) üzenetére


King Unique
titán

Itt a topikban azokkal a HDD/SSD dokkolókkal van konkrét tapasztalat, amik nemrég pl. ennél az esetnél lettek linkelve, + amik a topik téma összefoglalójának beszámolói, tesztjei között szerepelnek. A most linkelt egylemezes ORICO dokkolót viszont eddig nem nagyon említette itt senki, vagyis azzal értelemszerűen nincsen konkrét tapasztalat és ilyen alapon max. elvileg megfelelhet az is a célra alapon lehet csak ajánlani.

(#6065) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Lehet kicsit off topic, de ilyen dokkolókkal van tapasztalat? Több kisebb hdd-hez célszerűbbnek tartom egy ilyen beszerzését, viszont tapasztalat nincs vele. Egy ilyen néztem ki, ORICO 6518C3-G2 Dokkoló 2.5-3.5" HDD/SSD

Mennyire lehet ezekkel mellé nyúlni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#6066) King Unique válasza Moonwolf (#6065) üzenetére


King Unique
titán

Ha rákeresel, akkor láthatod a találatok alapján, hogy volt itt a topikban már téma a fekvő (horizontális) dokkolók, többek között ORICO márkájúak is. A linkelt 6518C3-G2 modellel viszont nem feltétlen van tapasztalat, ellenben ugyanazon gyártó kínálatában hasonlókkal igen.

[ Szerkesztve ]

(#6100) Llew


Llew
senior tag

Sziasztok!
Egy régebbi asztali gépből van pár hdd-m, amiket szeretnék használni. Illetve lehet csak egyet, mert a másik kettő az hibás emlékeim szerint, tehát max ideiglenes használatra alkalmasak, elhalálozás veszély miatt.

Szóval hosszabb távra 1 lemeznek kéne valami külső csatlakozási lehetőség, fénykép backupnak, vagy tv-hez, médialejátszóhoz kötött használathoz. Erre a célra dokkolót, vagy külső házat lenne érdemesebb nézni?
Egyelőre nem tervezek új, nagy lemezt venni, szóval valami minél olcsóbb megoldás érdekelne. Az ajánlót már átfutottam, az ár miatt kb. az axagonokat nézném szerintem róluk, esetleg valami oricot.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#6102) Llew válasza King Unique (#6101) üzenetére


Llew
senior tag

Köszi a választ. Egyszerre több használat, raid, hűtés, de még a gyors csere sem cél.
A 2,5" és 3,5" váltás esetleg jó lehet. Valami egyszerű megoldásra gondoltam.
Első körben ezt a kettőt néztem:
Dokkoló: AXAGON ADSA-SN ahogy olvastam nincs vele tapasztalat
Ház: ORICO 3588C3 ezzel szintén nincs ha jól néztem. Ennél az usb-c szimpatikus, meg gyorsan szerelhető és ez is kétméretű. Viszont a műanyag ház hűtés szempontból nem az igazi. A nyitott dokkoló talán ilyen szempontból is jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#6276) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Van egy orico [link] külső házam, amiben egy wd40 blue ezrz van!
A probléma a kovetkező: nagyobb terhelesnél, és random ledobja a hdd-t ami ugy néz ki hogy ház folyamat villog, lemez kihasznaltság 100% de adatfolyam 0... És elerhetetlen lessz a hdd. Eszközkezelőben így írja ki: [kép] IO teszt-től kb 5mp alatt lehal....
Aztán van egy axagon dokkolóm [link]
Át raktam a dokkolóba a hdd-t és lám, itt már rendesen hdd nevét írja ki a Windows: [kép]
Nem csak hogy a nevét irja ki, de IO teszt gond nélkül lemegy akár úgy hogy közben megy egy torrent ellenőrzés, és plex stream .
Szerintetek mi lehet a gond? Nem épp egy gagyi ház ez az orico vagy de? Jobban bejön maga a ház, mert néma benne a hdd, a dokkoló viszont a fej ugralását felerősíti...
Tapasztalt már valaki hasonlót?
Köszi a segítséget.

(#6277) szkutyi válasza szkutyi (#6276) üzenetére


szkutyi
őstag

Még amivel kiegesziteném a leírást.
Ezt a hddt használtan vettem, nem tudom mivel hogyan volt particionalva, de az eladó egy kivezetett Sáta kábelen használta...úgy emlékszem haza hoztam, bele raktam a dokkolóba, és mivel formázott volt, már használtam is.(Talán a vevőnél formaztuk le dokkoloval és azt a dokkolót meg is vettem)
Aztán egy idő után vettem ezt az orico házat, egy az egybe fogtam és bele raktam a hdd-t amin már akkor volt 3 Terra adat.
Ekkor kezdődött a probléma
A hdd ház jobaratomtól vettem, ahol gond nélkül üzemelt egy másra dugva.
Infó dokkolora dugva:

[ Szerkesztve ]

(#6280) King Unique válasza szkutyi (#6276) üzenetére


King Unique
titán

Ha ugyanaz a HDD ugyanazon PC-n és Windowson, valamint ugyanazon USB-porton az említett külső házban rendellenesen működik, ellenben a dokkolóban nem, akkor kizárásos alapon értelemszerűen a külső ház lehet a probléma forrása. Vagy esetleg annak USB-kábele, ezért másik kábellel is célszerű lenne kipróbálni.

"Azthiszem rájöttem, a jms578 okozza!"

Önmagában a JMS578 chip nem valószínű, max. esetleg annál az XY verziójú firmware és / vagy a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezete.
Na meg másnál egy korábbi beszámoló alapján a szintén JMS578 chipes ORICO 3569S3 külső ház gond nélkül működött.

[ Szerkesztve ]

(#6284) szkutyi válasza King Unique (#6280) üzenetére


szkutyi
őstag

Na :) kérlek segíts megoldani a problémát. :D
Frissitettem az orico házban lévő jms578at arra amit az orico ajánl( exe és bus.bat file is ott van a honlapjukon)
És ezzel megoldódott a probléma...atom stabilan birja a legnagyobb terhelést is...
Közben vettem egy icy box-ot amiben jms 567 van!
Ezzel a házzal is jön a hiba!
Dokkolóban 56x chip van amivel nem jön....
Most akkor a hdd lenne a feketebárány? Nyilván most a működő orico házzal megvagyok már. De később ha veszek másik hddt stb mi lessz?
Lehet az a gond hogy Sáta kábelen volt létrehozva a particiot?
Ha újra inicializálnám a házban megszűnne a probléma?
Köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.