Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3030) Memora válasza Memora (#3029) üzenetére


Memora
senior tag

Talán ez tűnik a legjobbnak, mert még védő-teteje is van (persze nem kapható itthon):
Inateck UASP USB 3.0 HDD Docking Station with Cover (Horizontal)

Fancy quote placeholder

(#3049) lambda5


lambda5
tag

Sziasztok!

Erről mi a vélemény: Sisun USB3 dokkoló[link]
Számomra használhatónak tűnik... vagy válasszak valami mást ?! Esetleg Inateck FD1004 ?
Fogalmam sincs milyen rendszerchip van benne. Adatmentésre, tesztre használnám.

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#3060) Memora


Memora
senior tag

Ezek közül szerintetek melyik lenne a legjobb választás:

ORICO 3588US3

Inateck FD1006C

Sabrent EC-DFLT

Amazon-on sajnos mindegyikről van pár rémhír (felforr benne a vinyó, eldobja a kapcsolatot, kinyírja a vinyót, zárlatos lesz a táp, vagy csak szimplán bedöglik), de ezek a kritikák kb: 10%-át teszik ki, a kitűnő értékelésekből van a legtöbb. Inateck-ről olvastam trustedreviews.com, overclockers.com, stb teszeteket is, de mindenhol csak istenítik (a hitelességüket némileg csökkenti, hogy a tesztekbe eleve be van linkelve a termék amazon oldala...)

Fancy quote placeholder

(#3063) Memora válasza King Unique (#3062) üzenetére


Memora
senior tag

Szia, köszi a választ, annyit sikerült kinyomoznom eddig, hogy az Inateck-ben ASmedia ASM1153E chip van, ez -gondolom- jó, mert többen is említitek a fórumban, és ez biztosítja talán a leggyorsabb adatátvitelt (akár egy SSD sebessége is kihasználható vele). Az Orico-ban sajnos nem tudom mi van, Sabrent-et meg csak néhány helyen kapni.

A dokkolót/rack-et arra használnám, hogy kb: hetente másolnék PC-ról vinyókra egyszerre max 50-100GB-t, és kb: heti 2-3 alkalommal (de max: naponta egyszer) videót stream-elnék róla, alkalmanként kb: 2 órán keresztül.
Nekem igazából az lenne a fontos (USB3 támogatáson kívül), hogy:
1. csavarmentesen, gyorsan lehessen a vinyókat csatlakoztatni.
2. látszódjon a sata/táp csatlakozó, amikor rádugom a vinyót.
3. ne kelljen kikapcsolni a PC-t, amikor csatlakoztatom.
4. normálisan nézzen ki (ne úgy mint egy papucs, narancssárga lábujjakkal):

A PC-be (5'25 helyre) szerelhető mobil rack-ekkel kapcsolatban nem vagyok túl járatos, esetleg azokra is jellemző lehet a fenti első 3 pont? :F Talán még sima adapter is jó lenne nekem, ha van hozzá táp és ki-be kapcsoló, és lényegesen olcsóbb mint a teljes rack. Sharkoon drivelink combo és DELOCK 61858 is egy megoldás lehetne, de sajnos ugyanannyiba kerülnek (sőt!), mint a rack-ek.
Esetleg az nem tudom, mennyire fontos még, hogy a leválasztás után (a Windowsban) az eszköz valóban ki is kapcsolja a HDD-t. Nekem van egy HDD-vel egybeszerelt Samsung story station-öm, az hallhatóan kikapcsolja a vinyót leválasztás után (mondjuk ez idle állapotban is lekapcsolja 5 perc után, lehet, csak ezért van), viszont az LC-power külső házban leválasztás után is tovább is pörög.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#3065) Memora válasza King Unique (#3064) üzenetére


Memora
senior tag

Szia, köszi, azért a kommented így is segített letisztázni pár dolgot. :)
Lehet hogy rászánom magam, és megrendelem az Inateck FD1006C-t. Az a baj, hogy (világszinten) összesen kb: 5 féle fekvő dokkoló a teljes választékot kiteszi... :(((
Az amazon.co.uk 4.4 csillagot kapott (5-ből)
A gond az, hogy találtam egy olyan review-t is, hogy néhány hónapig működött, majd elkezdte ledobálni a HDD-ket, és meg is ölte két vinyóját a vásárlónak... :(
A kapcsolat eldobását nagy file-ok másolása közben kb: hárman említették még, és egy valaki elvesztette az adatokat a rádugott vinyóról.
222 5csillag, 63 4csillag, 10 3csillag, 14 2csillag, 18 1csillag. Lehet, hogy bennem van a hiba, de én mindig az 1csillagos kritikákat olvasom el először :DDD

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#3070) Memora válasza King Unique (#3069) üzenetére


Memora
senior tag

Itt a topicban már beszéltem egy tulajjal a kütyüről, és ő nagyon meg volt elégedve vele. A legnagyobb baja az, hogy drága. Annyiba kerül, mint egy rendes USB3 külső ház. A másik két (Inateck, Orico) fekvő dokkoló a design miatt tetszett leginkább, ill. hogy legalább annyira mondhatóak csavarmentes külső háznak, mint dokkolónak.

Fancy quote placeholder

(#4181) King Unique válasza nemethchek19 (#4178) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Annyira fontos a kártyaolvasó? Csak mert az ilyen típusokból eleve szűkebb a kínálat. Az összefoglaló végén lévő gyártók listájában hirtelen csak az Inateck & RaidSonic egy-egy modelljét találtam, viszont mindkettő egylemezes. De pl. eBay és társai oldalakon már találni mindenféle spéci, illetve kétlemezes típusokat is.

Ha esetleg egy normál modell is megteszi, akkor a fórumtárs által említett kétlemezes változat megfelelhet a célra. Korábban neki szintén ez lett ajánlva, illetve jobb híján csak ezzel a kettővel van konkrét tapasztalat ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#4730) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok! Újra képbe került egy külső USB3/SATA3 dokkoló/ház vásárlása, mivel sajnos a pending sector-os HDD-m meghibásodott (Vírusirtó full scan ráfutott -sajnos elfelejtettem kivételnek beállítani a kérdéses mappákat-, legalább egy óráig "tolta", aztán jött a "raw read error" hibajelzés, a HDD tökéletesen működött még órákig a PC kikapcsolásáig, de újraindítás után a gép már a bios-nál fagy ha benne van...), és ránéznék külső USB-ről is, hátha úgy felismeri, vagy valami programmal le tudok menteni róla ezt-azt. Valami fekvő dokkolót szeretnék venni, amilyeneket pl: az Orico vagy az Inateck gyárt:
[link]
[link]

Ezekkel van esetleg valakinek tapasztalata, ill. hogy érdemes beszerezni, mert itthon nem nagyon forgalmazza senki sem, úgy látom. Más alternatíva is érdekelne, aminél könnyű HDD-t cserélni, és lehetőleg látható a csatlakozó felület, amikor rátolom a vinyót, esetleg akár egy multi-csatlakozó is (annak már nem emlékszek a nevére).

Fancy quote placeholder

(#4731) King Unique válasza Memora (#4730) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Azt azért mindenképpen jó lenne eldönteni, hogy most külső ház, dokkoló, vagy esetleg SATA-USB adapter kell-e. A HDD-t nyilván mindegyiknél lehet cserélni, de ha a szokásosnál jóval gyakrabban van erre igény és akár 2,5"-os és 3,5"-os méretszabványú típus használatára is ugyanazzal az eszközzel, valamint ezt lehetőleg minél egyszerűbben és gyorsabban lehessen megoldani, akkor eleve inkább az utóbbi 2 megoldás javasolt.

A topik összefoglalójában vannak beszámolók és tesztek dokkolókról és különféle IDE/SATA-USB adapterekről is. Illetve a topikban szintén rá lehet keresni pl. az egyes ORICO dokkolókkal kapcsolatos tapasztalatokra. Példák: [link], [link]. Ahogyan az Inateck is volt már téma korábban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.