Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3060) Memora


Memora
senior tag

Ezek közül szerintetek melyik lenne a legjobb választás:

ORICO 3588US3

Inateck FD1006C

Sabrent EC-DFLT

Amazon-on sajnos mindegyikről van pár rémhír (felforr benne a vinyó, eldobja a kapcsolatot, kinyírja a vinyót, zárlatos lesz a táp, vagy csak szimplán bedöglik), de ezek a kritikák kb: 10%-át teszik ki, a kitűnő értékelésekből van a legtöbb. Inateck-ről olvastam trustedreviews.com, overclockers.com, stb teszeteket is, de mindenhol csak istenítik (a hitelességüket némileg csökkenti, hogy a tesztekbe eleve be van linkelve a termék amazon oldala...)

Fancy quote placeholder

(#3066) Memora válasza King Unique (#3064) üzenetére


Memora
senior tag

Közben megtaláltam az ORICO 3588US3 chipset típusát is: VL812
Erről kb: annyit sikerült megtudnom, hogy 2012-es fejlesztés, és energiatakarékos. Ja, és erről senki sem írta az amazonon, hogy megölte volna a vinyóját, csak annyit, hogy túlmelegszik benne (de ezen lehet segíteni, nem teszem rá a fedelét)

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#4737) King Unique válasza Czimby (#4735) üzenetére


King Unique
titán

Ez az ORICO 3588US3-V1 külső ház csak említés szinten került szóba itt a topikban, de konkrét tapasztalat nem nagyon van vele. A tool-free kivitel a használat szempontjából nyilván kényelmes és előnyös, ahogyan a 8 TB-os tárolókapacitású háttértár és az UASP támogatása is, a nyomógombos tápkapcsoló helyett viszont jobb a billenőkapcsolós. Aztán az nem tudni mennyire igaz, hogy a korábbi információ alapján állítólag a kelleténél jobban melegedik benne a merevlemez, mivel ugye nincsen vele konkrét tapasztalat.

(#4736) SunMount3r:
Az, hogy külső ház, vagy dokkoló kell, azt nyilván meg kell fontolni és el kell dönteni, ami nemrég egy másik válasznál is említve volt. A topik összefoglalójában vannak beszámolók, tesztek stb. mindkét termékkategóriára vonatkozóan, illetve pl. ebben a hozzászólásban olcsóbb külső házak említve. Az (aktív) USB-hub az OK és nyilván csak egy szabad USB-port kell neki, ott nem lényeges USB-n a tápellátás kérdése, mint a 2,5"-os típusoknál. Az egyes USB-szabványok pedig eleve visszafelé kompatibilisek, azaz egy USB 3.0 eszköz normál esetben nyilván használható USB 2.0 porthoz csatlakoztatva is.

[ Szerkesztve ]

(#5372) draco31


draco31
veterán

Sziasztok!
Átolvastam nagyjából az összefoglalót, és örömmel tapasztaltam, hogy amit kinéztem 2db ház, azok gyártója szerepel a listában.
Egy 4TB-os WD40EFRX NASware 3.0 lenne az áldozatom bele. Fél éve itt kerülgetem már, mert a PC-ben van bőven helyem, ezért nem raktam bele. Gondolkoztam az eladásán is, de 22 óra működéssel tökéletes állapotban csak 14e-et írtak rá a beárazóban.
Szóval e között a kettő között vacillálok:
külső tápos ORICO 3588US3
belső tápos ORICO 3599U3
Haver szerint a külső tápost kellene, mert ha annak baja akad, akkor egyszerűbb pótolni. Nekem viszont pont a másik tetszik, mert egyben van.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5373) King Unique válasza draco31 (#5372) üzenetére


King Unique
titán

Valójában mind a kettő külső ház külső tápos, hálózati áramforráshoz (konnektorba) kell csatlakoztatni őket a működéshez. Max. annyi a trükk, hogy az 3599U3 esetében a gyártó weboldala alapján állítólag maga a tápadapter be van építve a külső házba és különálló elem a tápkábel. Ahol ha a beépített adapter tönkremegy, akkor elvileg lehet cserélni kompletten az egész külső házat, ellenben különálló tápadapternél - mint amilyen az 3588US3-V1-nél van - csak azt az elemet kell. Tehát ilyen szempontból tényleg előnyösebb lehet az utóbbi külső ház. Ellenben egyes jellemzők (pl. max. 16 TB-os HDD kezelése, UASP + TRIM/UNMAP + alvó mód támogatása) terén viszont az előbbi.

Konkrét tapasztalat itt a topikban viszont ezekkel az ORICO külső házakkal nincsen, max. némelyik említés szintjén került szóba korábban. A 3569S3 modellel viszont van, arról készült beszámoló is. Valamint még azokkal a külső házakkal van, amelyekre az előző válasz elején volt utalás, hivatkozás. Ettől függetlenül viszont akár válaszható a most említett két ORICO közül is valamelyik, de konkrét tapasztalat híján max. a gyártó weboldalán lévő információk, esetleg külsős tesztek (ha vannak) alapján lehet elemezni, rangsorolni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.