Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3884) Sedwick26


Sedwick26
tag

Egy újabb kérdés, hogy nyugodtan alhassak....vettem végül egy Sharkoon Swift Case PRO-t. USB-n blu-ray lejátszóhoz kapcsolva tökéletesen működik. 2TB WD 3.5" Purple van benne.

Az a helyzet, hogy a lejátszó lekapcsolását követően 1 órával is pörgette a lemezt. A kérdésem az lenne, hogy normális esetben hogyan kéne viselkednie? Illetve nem gond-e a HDD-nek, ha minden használatot követően le, illetve kezdésnél bekapcsolom a főkapcsolójával hátul?

Elképzelésem az lenne, hogy ha a piros led nem villog, akkor le lehet kapcsolni gond nélkül....de azért nem bántam volna, ha a rack leállítja a HDD-t.

Köszönöm!

(#4091) choco01


choco01
addikt

Hali.

KOLINK HDSUB3U3 ajánlott lehet egy WD Purple 3TB lemez mellé? Adatmentésre szolgálna havi 1-2x maximum!Mozgatva nem lenne. :U

:R :R

szerk.: esetleg ilyen rackból a ITEC U3HDDOCK vagy a UNITEK USB3.0 to SATA III Docking Station Y-1077 ? Ezek is megbízhatóan működtetnék a lemezt? Ajánlott típusok, már csak azért mert ebbe néha-néha lehetne másikat is beletenni ugye gyorsan.. :U

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4149) King Unique válasza misx (#4147) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez valóban USB 3.0-s modell, illetve a benne lévő ASMedia chip is. Valamint a Win8.1/10 már natív USB 3.0 támogatással rendelkeznek, tehát elvileg ez is ok. Továbbá, ha ugyanazon gépek USB-portján más külső HDD-k hozzák a kívánt értékeket, akkor a gazda (gép) felőli hardveres gond sem valószínű. Viszont az adatátviteli sebességet befolyásolhatják bizonyos paraméterek. De egy ilyen külső HDD-nek a szintetikus teszteknél jóval többet kellene tudnia a mért értéknél. Nagyjából kb. annyit, mint ezen tesztben a hasonló paraméterű Purple. Igaz, az teljesen üres volt, de a Red sincs annyira telemásolva, hogy csak az 1/4-ét tudja.

Első körben érdemes lenne megnézni pl. egy HD Tune olvasást. Ha annál is ilyen lassú, akkor valami miatt lehet csak USB 2.0 módban kezeli az OS a külső meghajtót. Egy másik hozzászólásban korábban szóba került, hogy ezt hogyan lehet Windows alatt lecsekkolni. Ha ez a helyzet, akkor először az eszközillesztő eltávolítása, majd újratelepítése jutna eszembe. De érdemes másik USB-portokban is kipróbálni, valamint a rendszert újraindítani stb. Továbbá, ha már ASMedia chipes, akkor meg lehetne nézni az MPTool programban, hogy pl. milyen firmware van rajta. Maga a szoftver letölthető az usbdev oldaláról.

Az, hogy maga a külső rack, vagy az adott hardveres / szoftveres környezet hibája okozza-e a kb. USB 2.0 sebességet, azt pl. másik gépen kipróbálva, vagy ugyanazon gépen egy Live Linux alatt letesztelve lehetne megállapítani. Valamint, ha van kéznél másik HDD, akkor azt beletéve a külső házba kéne lemérni a sebességet. Vagy kipróbálni, hogy a 3 TB-os Red mit tud SATA-n / másik külső házban.

[ Szerkesztve ]

(#4231) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy LC-Power EH-525B-PS egyszeri kb 1,5 TB-nyi adat másolására és utána pár napi használathoz megfelel egy WD Purple 2 TB (WD20PURX) HDD-hez?

Aztán kapna valami rendes házat, de most hétvégén szerintem nem tudok beszerezni értelmes külső házat (pl. Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0) amit hosszú távra is használnék, és van egy kis gond, ami miatt ez jó megoldás lenne, ha nem lehet belőle baj.

Vagy ne kockáztassak és legyek türelmesebb?

[ Szerkesztve ]

(#4236) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Anyósom szeretne venni magának egy külső vinyót adattárolásra,illetve filmnézésre egy médialejátszóhoz kötve. Vinyót WD Red vagy Purple 1TB 3.5" lesz. Ehhez keresek egy jó külső házat. Az össz keret(vinyó és ház) maximum 30 ezer ft,de ha lehet inkább kevesebb. Nekem Sharkoon házam van,ezért is néztem neki Sharkoon Swift Case Pro házat. Van esetleg valami más jobb ötlet?
Köszönöm előre is a segítségeteket! :)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#4287) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Rúterhez, torrent mellé folyamatos használatra melyik rack-et ajánlanátok?

Egy 2 TB-s WD Purple menne bele.

Egyelőre egy Sharkoon Swift Case-t néztem ki. Jobb alternatíva esetleg?

Köszi!

Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#4571) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak

Nemrég vásároltam egy WD Purple 4TB 5400rpm 64MB SATA3 WD40PURZ merevlemezt és bele szeretném rakni egy hűvös házikóba (média lejátszó mellé lesz).

Az összefoglalóban szereplő SHARKOON Swift Case PRO USB 3.0-t néztem ki, de elég borsos az ára, van esetleg valami olcsóbb alternatíva? :)

Let the Zone take me if I am.

(#4617) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok! Most tervezek vásárolni egy WD Purple 2 terrás vinyót és hozzá szeretnék dokkolót vásárolni. Mit tudtok ajánlani ami nem túl drága? Kínából esetleg érdemes ilyet venni? Itt még fogjuk rá pénztárca barát áron van egy: [link]
De ha mást tudtok ajánlani, minden véleményt meghallgatok. :)

-Norbi-

(#4631) King Unique válasza Norby86 (#4630) üzenetére


King Unique
titán

Ha továbbra is ASMedia chipes és PID: 55AA az azonosítója, akkor az összefoglalóban le van írva erre vonatkozóan a firmware-frissítés menete. Viszont ez eleve csak szükség esetén, illetve saját felelősségre alkalmazandó, ami az összefoglalóban és legutóbb pl. ebben a hozzászólásban is le volt írva!

A firmware frissítésénél, illetve másik firmware-rel X perc üresjárat után érvénybe lépő alvó módot, vagy annak a tiltását lehet beállítani. Ellenben a HDD fejparkolására ez nyilván nem vonatkozik, mert annak működése eleve magától a merevlemeztől függ. De, ha Windowst használsz, akkor pl. ezekkel a módszerekkel a leállítás mellett a fejparkolást is lehet tiltani / mérsékelni. Illetve egyes WD-knél van utóbbi átállításához gyári szoftver is, de a Purple sorozat modelljei amúgy sem nagyon parkolnak, amit a téma topikjában is említettek. Tehát azoknál pláne nem kell ezzel foglalkozni.

Egyébként a gyárilag mellékelt USB 3.0 kábellel nálad nem volt ilyen gond?

[ Szerkesztve ]

(#4632) Norby86 válasza King Unique (#4631) üzenetére


Norby86
őstag

Rendben, mindjárt elolvasom az összefoglalót. :) Igazából csak a lényeges dolgokat akarom elvégezni mielőtt üzembe helyezem. Nem szeretném ha pl nem használom a vinyót és 3 perc után üresjáratba kerülne, inkább ezt kitolnám olyan 10 percre ha lehetséges. A fejparkolással akkor nem bolygatom, WD purple winchestert vettem végül. :)

Az első volt amit kipróbáltam hogy a kábelem jó e. Először rádugtam USB 2.0-ra, ott ilyen 35 MB/s másolási és olvasási sebességgel döcögött, majd átdugtam USB 3.0-ba és ott már 145 körüli sebességet mértem, tehát szépen működik az USB 3.0-ás kábel nálam.

-Norbi-

(#4633) Norby86 válasza King Unique (#4631) üzenetére


Norby86
őstag

Kicsit el akadtam a leírásból kiindulva. Megnéztem a chipet és ASM 1053 chip van benne. Most nekem akkor melyik firmware-t kell pontosan letöltenem? És az MP Tool-ból a 2.0.2 verziót? Mert már 2.0.4 is van.
Firmaware frissítésnél a winchestert érdemes lehúzni?
Másik kérdésem, hogy egyáltalán az alvó módot érdemes kikapcsolni ennél a WD Purple lemeznél? Mert ha nem akkor szerintem a firmware frissítés is felesleges.

-Norbi-

(#4659) King Unique válasza Véreshurka (#4658) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nála más probléma volt, ami a hozzászólásában világosan le van írva, illetve a válaszban szintén részletezve volt. Az viszont nem derült ki, hogy esetedben ezzel kapcsolatban mi a helyzet. Az USB-chip pontos típusát valóban leginkább csak szemrevételezéssel lehetne megállapítani, amihez szét kellene szedni a dokkolót. Viszont az garanciavesztéssel járhat, pláne ha a szétszerelés csak némi roncsolással, illetve külsérelmi nyomokkal oldható meg! A firmware esetleges frissítésénél pedig eleve jó lenne tudni a chip pontos típusát, mert ha nem a megfelelő chiphez való firmware-rel történik a frissítés, akkor a JMicron vezérlőknél (is) könnyen "téglásítani" lehet az eszközt!

Ahogyan nézem a másik topikba is beírtad a problémát, ahol már jobban részletezve lett. Az valóban furcsa, hogy a 2 HDD-nél szinte ugyanazokat az értékeket mutatja a HDS. Valamint a fejparkolás értéke is tényleg kissé magas, pláne hogy elvileg a Purple sorozat nem / alig parkol, ami a merevlemezes téma topikjában is többször említve volt. Másik diagnosztikai szoftverrel (példa) is le lehetne csekkolni az információkat, valamint ha van rá lehetőség, akkor a gépben, SATA-n csatlakoztatva a merevlemezeket.

A szoftveres leválasztásra vonatkozó kérdésednél az nem újdonság, ha a Windows olykor nem engedi. Ez korábban egy másik topikban feltett kérdésekre adott válaszokban bővebben is részletezve volt.

Az általad linkelt adapter 2,5"-os HDD / SSD meghajtókhoz való, illetve külön tápegységet sem mellékelnek hozzá. A 3,5"-os HDD-khez viszont pont olyan kellene, aminél a külső tápellátás is megoldott (példa). De ez utóbbi csak példaként lett említve, ellenben hogy az előbb részletezett dolgokat illetően biztosan megfelelne-e, arról nincsen konkrét információ!

[ Szerkesztve ]

(#4660) Véreshurka válasza King Unique (#4659) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi a részletes válaszokat!

Most már kicsit több információm van (nem csak a válaszod miatt), és látszik, hogy nagyon elbénáztam a dolgot :W

Mivel nem hagyott nyugodni a dolog ezért most munka után újra összeraktam a dokkolót és újra egyesével rácsatlakoztattam a lemezeket a gépre és újra vizsgáltam HDS-el őket, mely már sokkal inkább adta a valós adatokat. Ugyanis történt tegnap, hogy amikor nézegettem az adatokat egérgörgetéssel mentem volna lejjebb, de nem abban az ablakban voltam ahol az információk voltak, hanem ott, ahol a csatlakoztatott lemezek vannak, és az utolsó két lemez vizsgálatakor (az említett gold és purple) a gépben alapból benne lévő lemez adatait olvastam le :C :W

Most már figyeltem mindenre, és passzolt is minden (főleg a sorozatszámra voltam kíváncsi). Szépen beolvasott a dokkoló mindent, illetve simán tudtam csereberélni a lemezeket, nem volt velük gond.

Úgyhogy elnézést a figyelmetlenségemért, mert egyébként egy nagyon korrekt és kifejtős választ adtál, remélem azért nem rabolta el túlzottan az idődet.

Tanulság számomra: egy hosszú nap estéjén már semmi figyelmet igénylő munkát nem fogok végezni!

Ha már itt vagyok annyi segítséget még kérhetek, hogy igazából a Gold lemezek parkolását akartam volna megfigyelni, hogy esetlegesen kellene-e a parkolási értékeken állítanom:

1. lemez: Start/Stop: 47, Load/Unload: 118 (72 nap 14 óra alatt)
2. lemez: Start/Stop: 44, Load/Unload: 115 (72 nap 13 óra alatt)
3. lemez: Start/Stop: 44, Load/Unload: 115 (72 nap 2 óra alatt) ezek az értékek mennyire számítanak jónak? (ha itt inkább helye lenne a kérdésemnek, megyek is oda)

A purple valóban nem parkol.

El Psy Kongroo

(#4698) King Unique válasza MaxxDamage (#4697) üzenetére


King Unique
titán

Ha később esetleg 2 TB+ HDD-t is akar benne használni, illetve SATA-n GPT stílus szerint particionáltat, akkor jó választás lehet ez a külső ház. Ellenkező esetben megteszi a korábbi válaszban említett olcsóbb modellek valamelyike is. De, ha mindenképpen az előbbi kell és belefér a keretbe, akkor az más dolog.

Maga a HDD a merevlemezekkel foglalkozó topik összefoglalójában szerepel az ajánlottak között, valamint a P300-as sorozat 3 TB-os modelljéről nem olyan régen magad is készítettél egy tesztet. Tehát elvileg OK a 2 TB-os is. Viszont egy passzív hűtéses USB-s külső házban elsődlegesen 5400 RPM-es típusokat szokás használni többek között a kisebb melegedés végett. Jó esetben talán a 7200-as P300 sem fog megfőni benne, de azért pl. egy 5400-as WD Red / Purple kedvezőbb lehet ilyen szempontból. Igaz, ez utóbbiak valamivel drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#4762) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!
Ma jött meg az ORICO 3569S3 házam. Érdekel titeket valamilyen adat, teszteljem le valamivel?

A lakója egy 2TB WD Purple. $14-ért sikerült elhozni, szerintem jó vétel volt.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#4785) Czimby válasza Titmouse09 (#4784) üzenetére


Czimby
addikt

Hát ezt nagyon lelkiismeretesen megcsináltad! :C :C :C
Köszi szépen! :R

Szerintem annyira nagyon nem is veszélyes a 36-37 fok!
A WD elements(szintén műanyagház) is ennyin működött nálam(nyáron meg 42),
de kipróbálok egy perforált és részben fémházas samsungot is nem sokára kiváncsiságból mennyire melegszik.(Story station).

Nálam a gépben most egy ugyanilyen purple 28fokos(idle), egy tesztelés altt álló 4tb red pedig 31-32fok.(4órája ír folyamatosan)

Ha ezt nézzük igazából csak 5fokkal melegebb ami tekintettel arra, hogy be van dobozolva nem is rossz.

Szerintem a venti fölösleges, vagyis nem hozna annyit mint amennyi kinlódással járna.
A furkálás, ha igényesen megoldható a legjobb megoldás. (CNC-s ismerős :)) )

És egyébként továbbra is elégedett vagy vele?
Mennyi idő után áll le kb?
Ha hibernálod a gépet akkor is leáll, és észhez is tér amikor a gép újra bekapcsol?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4843) Jamesch


Jamesch
tag

Sziasztok

Most tervezek venni egy külső tárat, valsz 3TB WD purple-el.
Amit nem vágok, hogy szükségem van-e nekem pl UASP-re meg egyéb huncutságokra?
Alvó mód asszem jó lenne, mert 24/7 bekapcsolt gépre kötve működne, de valsz nem folyamatosan használva.

Ahogy nézem mondjuk Sharkoon Swift Case pro mindent tud és 8ezer alatt van, tehát az jó lehet.

Illetve adott esetben egy gyári kombó miért ellenjavallott, pl Toshiba Canvio desktop? Ár is kb ugyanaz

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#4844) King Unique válasza Jamesch (#4843) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A másik külső házas topikban le van írva bővebben, hogy létszükséglet-e, vagy sem, illetve mikor előnyös igazán többek között pl. az UASP. Az pedig nemrég szintén részletezve volt ott, hogy ha álladóan a géphez van csatlakoztatva a külső merevlemez, ellenben nincsen mindig aktívan használva, akkor a 3,5"-os típusoknál jól jöhet a külső házon lévő tápkapcsoló. Aztán a téma fő topikjában korábban épp arról folyt a diskurzus, hogy a gyárilag összeszerelt 3,5"-os külső HDD-knél maga a belső merevlemez nem feltétlen mindig a legjobb sorozatokból való szokott lenni. Ilyen szempontból eleve előnyösebb a külső házas megoldás, amelynél az átlagosnál minőségibb és tartósabb merevlemez is rakható a külső házba, mint pl. a WD Purple. Illetve, ha nincsen szükség a gyárilag összeszerelt típusoknál jellemző szoftveres és egyéb (pl. hardveres titkosítás stb.) extrákra, akkor megint inkább a külső házas megoldást érdemesebb választani.

3 TB-os WD Purple merevlemezhez korábban egy másik fórumtag LC-35U3-Sirius külső házat vett, amiről írt is egy logout blogbejegyzést. De emiatt nem kötelező mindenképpen ezt választani, lehet akár mást is, mint pl. a már említett Sharkoon Swift Case Pro. Jelenleg árban sincs közöttük akkora különbség, illetve az utóbbi elvileg valamivel kiforrottabbnak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#4873) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Van egy Thermaltake Max 5G külső rack-em amit nagyon szeretek, mert jó hűtést ad a winchesternek.
A jelenlegi 2TB-os winyót szeretném benne 3TB-osra cserélni.(vagy akár nagyobbra, ha tudja kezelni)

A segítségét kérném valakinek aki jobban ért nálam a dologhoz:

- milyen winyó kompatibilis vele, mert a gyári oldalán csak annyit találtam, hogy 3 TB és lenni kellene valami listának is, de nem találom. :(
- Lehet esetleg frissíteni, hogy nagyobbat is bele tudjak rakni mint 3 TB?
- Ti milyen winyót ajánlanátok bele? (eddig WD purple ill.WD Red-et használtam benne. Adatokat is tárolok rajta, de legfőképpen filmeket nézek róla.

Köszi előre is a segítséget. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#4874) King Unique válasza blaca83 (#4873) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A gyártó weboldalán van a 3 TB-os HDD-k kezelésére vonatkozó válasz, viszont ott pontos limitet nem említenek és az a felosztás sem teljesen világos. Erről már korábban is volt szó itt a topikban. Ott az illető amúgy 4 TB-os HDD-vel próbálgatta. Az előző válaszban is linkelt példa, illetve egy másik egyébként jól szemlélteti azt, amikor nem kezeli a külső ház rendesen a 2 TB feletti tárolókapacitást. A kompatibilitásnál a HDD pontos típusára (gyártó, modell) vonatkozó speciális kikötés általában nem nagyon szokott lenni, max. csak annyi, hogy jelen esetben egy 3,5"-os fizikai méretű és belül SATA csatolófelület használó külső háznál nyilván a HDD is annak megfelelő kell legyen. A WD Purple és Red sorozatok modelljei rendszerint jó választás, de a belső merevlemezek felől inkább az azzal foglalkozó topikban kellene érdeklődni az aktuális információk és a jelenleg ajánlott típusok felől.

[ Szerkesztve ]

(#4986) Gabrielle654


Gabrielle654
csendes tag

Sziasztok!
Olvastam, hogy ajánlott a Sharkoon Swift Case Pro külső ház, ezért ma akarok is venni egy ilyet.
Egy 1TB - os WD Purple számára megfelelő lenne?
Sajnos nem igazán értek hozzá, ezért vagyok tanácstalan. :(
Előre is köszi!

(#4988) King Unique válasza Gabrielle654 (#4986) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Igen, nyilván, mivel 3,5"-os SATA HDD-khez való és a WD Purple is olyan. Ha már megvan az utóbbi (HDD), akkor ahhoz pedig értelemszerűen pl. egy külső házat kell venni, ha külső merevlemezként akarod használni. Aztán az már más dolog, hogy az 1 TB manapság kicsi tárolókapacitás és olyan külső merevlemezt inkább 2,5"-os fizikai méretben célszerűbb venni. De utólag már mindegy, ha már meg lett vásárolva az 1 TB-os WD Purple.

(#5028) arcitec válasza tomy86 (#5026) üzenetére


arcitec
addikt

No, megoldódott a csavar "ügy" kaptam a szervizben csavart. Összeraktam működik, kiváló, végre használható. Egyébként találtam írást, sajnos másodjára nem lelem, de a lényege, hogy pár éve mikor megjelentek a nagyobb 6TB tárkapacitású HDD a Seagate kihagyott egy csavarhelyet az 3 oldali csavarhelyek közül és ez a tény a rack-be, beszerelési problémákat okozott. Az oka, a helyhiány a bővült lemezek okán állítólag.Ez is hasonló, hogy nem elég mély a furat a WD Purple 6TB HDD-n. Persze ettől még jó a HDD, de kis kellemetlenséget azért okozott. :(((

[ Szerkesztve ]

(#5042) arcitec válasza Peter Kiss (#5040) üzenetére


arcitec
addikt

Egyetértek a minőségi kifogásokkal, 90%-ban ezt tapasztaltam, pl ha az összeszerelési leírás szerint jár el valaki, pont a szétbarmolásához vezethet.(Mivel pont ellenkező irányba kell szétszedni). A csavarok nálam működtek.De a ház nyeklik nyaklik.A zajt nem tapasztaltam, ez azért HDD függvénye is lehet, sőt a zajjal kapcsolatban kétségeim vannak a WD 6TB Purple szerintem házon kívül is szinte hangtalan, Írtam korábban azt is, hogy van Sharkoon pár évvel korábbi házam és az pontosabb,erősebb,stabilabb, igaz nem csicsán fénylő az eleje.Ráadásul kifogtam egy hibás darabot is. Azt nem mondom, hogy nem javasolható, de azért gyengül a minősége(GÜK). A Chieftec CEB-7035S sem 100%-os egyébként, az egyik csavarnak ott is WD40 kellett és a csavar hosszú(illetve a HDD nincs megfúrva eléggé) és ha olyan a HDD csavart kell beszerezni.De az tény , hogy a drágább ház még mindig igényesebb.(és talán a felismerése is jobb).Érdekes a világ, a ház vékonyabb , kevesebb az anyag benne, de a csicsa előlap az mindkettőnél kell. khümm.....

[ Szerkesztve ]

(#5050) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
6TB WD Purple lemezhez milyen mobile rack-et ajánlanátok?
Médialejátszóhoz (jelenleg Raspberry Pi 3, később valami androidos) lenne kötve és nagyrészt csak filmek tárolására lenne használva, szóval alvó mód működjön.
Hülye kérdés, de olyan nincs esetleg ami a 12V-ot is USB-ről állítja elő? Mert így konnektor helyet is elfoglalna a rendszer (médialejátszó+HDD).
Néztem az összefoglalót, hogy nem olyan veszett drágák ezek itthon se, de esetleg Kínából nincs ajánlott (Orico-kat nézegettem)? :R

[ Szerkesztve ]

(#5056) King Unique válasza andaman (#5054) üzenetére


King Unique
titán

A CDM szerint nem volt üres, gondolom nem véletlenül írta a 116 GB-ot. Aminek ez esetben a fájlkezelőben is látszódnia kell a foglalt területnél a meghajtó (kötet) tulajdonságaira kattintva. Az pedig egy dolog, hogy a Windows fájlkezelője szerint üres, de az alapértelmezetten nem is mutatja a rejtett fájlokat, illetve a speciális rendszerfájlokat. Külső programok viszont már inkább, ahogyan van amikor a meghajtó vizsgálata (CHKDSK) is helyrerak ilyen gondokat. Viszont, ha jelenleg amúgy is üresként van használva az a partíció és nincsen rajta semmilyen fontos adat, akkor nyilván egyszerűbb lenne újraformázni / újraparticionálni.

A WD Red (és a Purple) jó választás ilyen célra. A sebessége pedig kb. olyan lesz ebben a külső házban USB 3.0-n, mint egy korábbi teszt szerint a 2 TB-os modellnek az elődben (Rapid-Case).

(#5069) King Unique válasza thiclyoon (#5068) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a WD20PURZ 3,5"-os SATA HDD, ezért értelemszerűen olyan külső ház kell hozzá. Valamint nyilván USB 3.0-s, ha az adatátviteli sebesség is fontos. A topik összefoglalójában is vannak az előbbi kritériumoknak megfelelő külső házak említve, ahogyan nemrég egy másik válaszban szintén volt szó ilyenekről. Illetve 3 TB-os WD Purple merevlemezt van aki LC-35U3-Sirius külső házba téve használ, amiről tesztet is készített. Ha ICY BOX, akkor pedig pl. az IB-351StU3S-B is jóféle. Viszont az egy ideje nem kapható pl. az árgép találatai alapján sem. Ellenben az IB-351StU3-B még igen, ami kb. ugyanaz, mint az előbbi, csak eSATA nélkül.

Azt viszont már neked kell tudnod és eldöntened, hogy mekkora a rendelkezésre álló anyagi keret, olcsóbb / drágább külső ház kell-e és attól (is) függően választani az előbb felsoroltak, vagy akár más modellek közül. Valamint az árakhoz kapcsolódóan azt is, hogy átlagos, vagy az átlagosnál valamivel minőségibb kell-e, mint pl. a most említett ICY BOX és a másik válaszban linkelt Chieftec.

[ Szerkesztve ]

(#5091) King Unique válasza daniel2121 (#5088) üzenetére


King Unique
titán

Ha magát a felhasználást nézzük, akkor ilyen célra a Red, vagyis egy hivatalosan 24/7-es üzemre tervezett NAS HDD nem igazán indokolt. De ettől függetlenül egyébként lehet akár desktop környezetben és egyéb célra is használni. Valamint ha a megbízhatóságot nézzük, akkor olyan téren jobb választás a WD-nél a Red és a Purple sorozat, mint mondjuk az olcsó Blue (Green). Az utóbbi pedig gondolom esetedben sem teljesen mindegy. Aztán pl. a Purple előnye még az is, hogy halk és nem parkol. Viszont a belső merevlemezek nem éppen ennek a topiknak a témája, hanem az alábbinak, az ügyben inkább ott kellene érdeklődni.

Milyen merevlemezt vegyek?

(#5093) thiclyoon válasza King Unique (#5069) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

"3 TB-os WD Purple merevlemezt van aki LC-35U3-Sirius külső házba téve használ, amiről tesztet is készített"

A tanácsot köszönöm, és bár a következő pár sor nem ezt fogja tükrözni, de meg vagyok vele elégedve összességében :) Ezek inkább az idetévedő, hozzám hasonló embereknek szólnak, egyáltalán nem a tanács ellen vagy ilyesmi :R nekem ez volt az első 3,5-ös HDD-m, eddig csak 2,5-ösök voltak, így én se tudtam igazán hogy ennek milyen korlátai vannak úgymond.

Először a negatívumok:
Lehet hogy azt mondja mindenki, hogy egy olcsó ház, de azért a lyukak helye igazán lehetne pontosabb. Vagy a WD-nél nem mérték jól ki a lyukak helyét (ezt mondjuk kétlem), de az, hogy a két lyuk helye nem egyezett, az biztos. Mondjuk legalább feszítések közepette sikerült betenni végül. A másik dolog hogy a WD lemez mintha kicsit oldalra feszítené az LC házat, így mikor a ház külsejét óvatosan visszatettem, egy kis réteget az leforgácsolt a műanyagból (a ház belsejéből, amibe a WD megy). Valamint egy apró de bosszantó dolog: a ház olyan szinten össze volt csavarozva, hogy bár nem vagyok egy gyenge ember, de nem lehetett szétszedni a hozzá kapott csavarhúzóval, kellett hozzá egy nagyobb (hosszabb).
Pozitívumok:
A kezdeti nehézségek után jól működik, és végül is ez a lényeg - ha nem akar az ember lemezeket cserélgetni (ahogy én sem szerencsére). Kívülről hűvös, használat közben is. Szerintem szép, dizájnos, de ez már egyéni ízlés.
Összegezve nincs vele gond, a lényege rendben működik, egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt vettem, és remélem sokáig fog még menni. Mindenesetre ha most lennék vásárlás előtt, akkor inkább egy egybeépített, flottul működő HDD-t vennék, amivel nem kell szórakozni, még akkor is, ha egy kicsit drágább is (3e Ft-ot nekem megért volna, de persze ezt csak így utólag mondom.)

(#5095) King Unique válasza thiclyoon (#5093) üzenetére


King Unique
titán

Ha már az a blogbejegyzés volt előzőleg linkelve, akkor ott a fórumtag mondjuk nem említett ilyen problémát, pedig ő is WD Purple merevlemezt rakott ugyanilyen külső házba. Nála a kép alapján a HDD furatai is a lyukakra esnek. De akkor ezek szerint esetedben nem teljesen stimmelt. Előfordulhat, ki lehet fogni akár gyári hibás modellt is, de van amikor maga a belső HDD eltérő helyenként a megszokottól és az okoz gondot. Pont nem olyan régen a Chieftec külső háznál volt másnak némileg hasonló gondja, ott a csavarok hossza és a HDD furatainak mélysége nem stimmelt. Az viszont igaz, hogy a Sirius belső váza, beépítőkerete nem éppen a legmasszívabb és nem feltétlen arra lett kitalálva, hogy a HDD-t olyan gyakran be- és kiszereljék. De ha ez nem cél, akkor nyilván megfelel így is. Aki meg olyan gyakran cserélni akarja a HDD-t, annak inkább egy tool-free külső ház, vagy egy dokkoló a jobb választás.

A gyárilag készre szerelt külső merevlemezek olyan szempontból tényleg előnyösebbek, hogy azoknál az üzembe helyezéshez nem kell a HDD beépítésével és utána a külső ház összeszerelésével, a particionálással stb. bajlódni. Viszont azoknál a fém külső ház rendszerint feláras extrának számít, szükség esetén a házilag történő szétszerelés garanciavesztéssel járhat, a belső merevlemez pontos típusa gyakran lutri, illetve nem feltétlen olyan, az átlagosnál minőségibb sorozatból való szokott lenni, mint pl. a WD Purple. Szóval innen nézve azért annyira nem jártál rosszul ezzel a külső házas megoldással, sőt. ;)

Köszönjük a beszámolót! :R

[ Szerkesztve ]

(#5125) maestro87


maestro87
őstag

Múltkor vettem egy ilyen Orico 7688U3 házat, amit Raspberry Pi-re kötve használok és egy WD Purple 6TB-os lemez van benne.
Kérdés, hogy az alvóüzemmódot ki lehet valahogy kapcsolni? Vagy nem árt a Purple lemezeknek a sok ki-bekapcsolás? Mióta megvan, HD sentinel szerint már 295 ki-bekapcsolás történt (Start/Stop Count) ami szerintem cseppet sok ~2,5 hónap alatt (a HDD előtte nem volt használva).

Egyébként jó ez a rack, letisztult, jó az anyaghasználat és kellemes, maximum 43°C-os meleg van bent. :) Bár az kicsit aggasztott, hogy semmi műanyag keret nem jár a rack-hez, simám a fém belsőbe kell belecsúsztatni, így egyrészt picit lötyög benne, másrészt meg akár rövidzárat is okozhatna a HDD-n ha középen összenyomom a rack-et. Bár lehet csak túlaggódom. :)
Érdekesség, hogy a csavarhúzó amit adnak mellé az méretben nem is megfelelő a ház csavarjához. :D

(#5127) King Unique válasza maestro87 (#5125) üzenetére


King Unique
titán

Magát az alvó módot a gazda hardvernek, illetve a rajta lévő OS-nek, valamint jelen esetben a külső háznak is támogatnia kell firmware szinten. Azt, hogy esetedben az előbbinél milyen beállítási lehetőségek vannak a tiltáshoz, értelemszerűen pl. a Raspberry Pi topikban kellene megkérdezni, valamint a különféle hdparm parancsokra rákeresni. Ebben a topikban inkább az utóbbi lehet aktuális, vagyis magánál a külső háznál tiltani a készenléti állapotot firmware szinten. De ahhoz egyrészt tudni kellene, hogy pontosan milyen chip és firmware van benne, meg azok függvényében megoldható-e egyáltalán. Másrészt ezt az opciót inkább csak akkor indokolt választani és akkor is csak saját felelősségre (!), ha máshogyan nem sikerül megoldani, valamint biztosan a végleges tiltás a cél. De amúgy akár alternatív módon is lehet mérsékelni a sok leállást, kikapcsolást. Például mindig legyen valami olvasási / írási művelet a merevlemezen és akkor akkor nem fog alvó módba váltani. Vagy csak akkor legyen bekapcsolt és csatlakoztatott állapotban a külső HDD, ha ténylegesen használva van és ne "üresen", inaktív állapotban legyen "lógatva" a készüléken hosszú ideig (pl. napokig). Ami egyébként akkor még nem is feltétlen lenne baj, ha közben végig készenléti (alvó) állapotban maradna. De ha valami ezalatt állandóan felébreszti és emiatt rendre felpörög, majd utána X perc után megint leáll, akkor úgy már igen.

Egyébként a Start/Stop Count a felpörgések / leállások száma szokott lenni a SMART-ban, míg a Drive Power Cycle Count a bekapcsolások / kikapcsolások száma. Tehát a 2 nem teljesen ugyanaz, de az értékük általában hasonló, vagy bizonyos esetekben akár még megegyező is lehet. Viszont legyen akármelyik is, a lényeg most az, hogy az a 295 db indulás / leállás eleve nem sok. Az pedig, hogy 2,5 hónap alatt mennyire reális, függ a tényleges üzemidőtől is. De amúgy itt az X 1000-es / 10 000-es érték az, ami soknak számít és adott esetben akár még kritikus is lehet a mechanikára nézve. Tehát jelenleg különösebben nincs min aggódni és a Purple amúgy is az átlagosnál strapabíróbb merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#5130) MZsoltee válasza King Unique (#5129) üzenetére


MZsoltee
veterán

Elvileg a GPT nem gond, támogatja a router. Azért gondoltam a P300-asra mert lényegesen olcsóbb. 21,5k vs 26-29k egy WD Purple vagy Red. Nem tudom menynivel melegszik jobban azonos terhelés mellett. Nem programok lesznek róla futtatva.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5133) King Unique válasza MZsoltee (#5130) üzenetére


King Unique
titán

Az oké, hogy olcsóbb, de egy 7200 RPM-es HDD valamivel jobban melegedhet az 5400-asnál, ami egy passzív hűtéses USB-s külső házban azért nem teljesen mindegy. Igaz, az már az adott külső háztól + a HDD-től is függhet, hogy milyen mértékben és mennyire bírja, meg azért az 5400-as típusok is melegedhetnek, de egy 7200-as rendszerint még inkább. Aztán ugyanakkor zajosabb is lehet egy 5400-asnál, ami szintén számíthat. Ha nem lesz olyan sokat használva, akkor még csak-csak elmegy a + melegedés, de ha pl. 0-24-ben a routeren fog lógni és csaknem folyamatosan pörögni (alvó mód / kikapcsolás nélkül), akkor már nem feltétlen. Az intenzívebb melegedéshez pedig nem kell róla mindenáron programokat, vagy OS-t futtatni, elég ha állandóan megy a torrent, az átlagosnál magasabb (pl. nyáron) a szobában a hőmérséklet stb.

Aztán amúgy meg olyan SATA HDD-t veszel és teszel abba a külső házba, amilyet akarsz. Bár az 5400-as fordulat mellett hivatalosan a valamivel nagyobb tartósság és a + 1 év gyártói garancia a Red / Purple mellett szól, de ha annyira a P300 kell az olcsósága + a valamivel nagyobb adatátviteli sebessége miatt, hát akkor legyen az, a te döntésed. Ha netán a kelleténél jobban melegedik majd a külső házban, akkor meg szükség esetén lehet aktív hűtést adni neki pl. egy ventilátorral, vagy esetleg ezzel a módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#5162) harry


harry
veterán

Hello, megjött a SHARKOON Swift Case Pro USB 3.0 házam, benne egy 3TB WD Purple 5400rpm vinyóval, írok róla pár sort.

A ház külső megjelenése igen egyszerű, a képekkel ellentétben az előlap lényegében "egyben" van, én nem látok ilyen ferde elválasztó csíkot akárhogy is nézem, de ezt jól illusztrálja ez a két kép is amit itt aprón találtam: egyik másik. Ez persze nem baj, csak kicsit meglepett.
Szerelésnél nem volt semmi bonyodalom, két csavart kell kihajtani, s a belső fiókot ki tudod húzni a házból. Belül 2-2 csavarral kell rögzíteni, ami persze jár hozzá, sőt csavarhúzót is adnak.
Méretre nagyon pofás, bennem még valahogy az élt, hogy ezek ilyen dög nagy házak, de egész kompakt (már amennyire egy 3.5" ház lehet persze).
A talp alján van pár gumicsík, így egész jól tapad, stabilan áll, és talán a rezgéseket sem adja át az asztallapnak.
Hatalmas plusz jár a kifejezetten gyenge fényerejű LEDekért. Tényleg csak épp látszanak a fekete plexi mögött, nem működnek irdatlan reflektorként este sem.
Az USB kábel mondjuk lehetne hosszabb, úgy mérem 100cm hosszú, ami azért kevés tud lenni. Cserébe mondjuk minőséginek tűnik, vastagabb kábel törésgátlókkal ahogy kell.
Az adapter nem a keskenyebb fajtából van, ha egymás mellett párhuzamosan állnak egy elosztóban, akkor elfér, de ha a jellemző 45°os forgatást használják, mint a legtöbb elosztó (és szinte minden olcsóbb elosztó), akkor nehezebben férhet el. Ennek szerencsére hosszabb a vezetéke.
Hátul a táp + adat csatlakozó mellett van még egy kis billenő főkapcsoló.
Talpával együtt 125mm magas az egész (ha esetleg szeretnéd egy monitor állvány / polc alá becsúsztatni).

Én alapvetően egy Asus RT-N18U routerre kötve tervezem használni, az simán felismerte, illetve az itt készített média megosztást látta a TV is (Samsung). Pozitívum, hogy egy idő után így is elment alvó módba (amikor megnyitottam, mint hálózati megosztást, akkor hallottam, hogy kicsit felpörög).

Találomra néztem egy Crystal DiskMarkot, kép:

Validnak tűnik, most néztem egy fájl felmásolását, ott is megvolt ~150MB/s:

Ezek most persze úgy, hogy a PC-re vannak kötve, hálózaton nyilván kevesebb lesz, de az úgyis több mindentől függhet.

Összességében elégedett vagyok, 8000Ft körül szerintem ár/érték arányban is teljesen jó :)

Kérdeznék is: érdemes ránézni a FW frissítésre, hozhat olyasmit amitől jobb lesz bármi is, vagy ha működik ne akarjam megjavítani? :D 'Érzésre' így rendben van a cucc, hálózatra kötve meg úgyis lassabb lesz, az alvó mód ha minden igaz rendben van, szóval talán nem piszkálom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5165) harry válasza King Unique (#5164) üzenetére


harry
veterán

Köszi a részletes összefoglalót!
Igen, a topik infóban olvastam a dolog menetéről, de maradtam annál, hogy ebbe most nem bonyolódnék bele - meg hát igen, ökölszabály, hogy nem piszkáljuk ha nem kell. De később még jól jöhet :)

HDD: együtt vettem a tokkal, egyből abba került, és win10 alatt csináltam rá egy nagy partíciót (GPT + NTFS formázás). A router felpakolt még rá magának valami meta fájlokat, de úgy látom másba nem nyúlt bele, az előbb volt átkötve PC-re, ugyanúgy tudtam kezelni, majd most ismét a routeren figyel.

Ezt a WD purple szériát amúgy kicsit nehéz hova tennem :F Mármint, asztaliba a Blue/Black-et javasolják, NAS-ba a Red-et, ez meg akkor így kicsit a kettő között? Mert ugyan folyamatosan áram alatt van, de néha sleep-be kerül, illetve hálózaton nem is tud akkora sebességgel írni rá.
Na most megnéztem erről egy videót, ott azt mondta az arc, hogy mivel megfigyelő rendszerekbe szánták, inkább írásra van optimalizálva, a folytonos rögzítés és ritka olvasás hozzáférés miatt. Ez így kicsit fura, nem tudom mit ért 'optimalizálás' alatt, de talán filmlejátszásnál szinte mindegy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5166) King Unique válasza harry (#5165) üzenetére


King Unique
titán

Ha eleve a külső házban lett inicializálva (GPT) és particionálva a HDD, akkor nincs miről beszélni, meg ez esetben nyilván oké lesz. Valamint a normál és az elsődlegesen javasolt megoldás is ez ilyen használatnál, vagyis mindig az adott külső házba téve elvégezni. Ugyan vannak akik ide-oda rakosgatják a HDD-ket pl. PC-ből a külső házba téve stb., de ez sem mindenkit érint. Ha pedig annyira gyakran van igény az előbbire, akkor amúgy is praktikusabb lehet inkább egy HDD dokkoló ilyen célra.

A WD Red hivatalosan valóban NAS, míg a Purple felügyeleti (DVR/NVR) üzemre tervezett. Viszont arról a belső merevlemezekkel foglalkozó topikban többször is volt szó, hogy asztali környezetben normál HDD-ként viselkednek (példák). Tehát ennélfogva értelemszerűen akár USB-s külső házban is használható a WD Purple, ami amúgy is ajánlott sorozat és további előnye, hogy halk és nem parkol.

(#5167) pinnacle válasza harry (#5162) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én is pont ilyen routert, külső házat szeretnék. Utóbbi már megvan, 3TB Purple-el. :) Meg tudnád nézni, hogy routerren milyen sebességet tud másolva, vagy ha ide töltenék le.
Gyári tényleg rövid. Milyen 2-3méteres USB 3.0 kábel jó hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#5172) pinnacle válasza pinnacle (#5171) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megvettem az USB kábelt. Swift Case, 3TB Purple-el, betöltötte a tartalmat, de amikor egy fájlt meg akartam nyitni, lefagyott. Annyira, hogy be sem tudtam zárni az ablakot. Újraindítottam, Biosnál elakadt, csak azután töltött be, hogy kikapcsoltam a külső házat. Átettem egy másik Swift Case-be, ugyanúgy lefagyott. Megnéztem másik gépen az is lefagyott. Érdekes módon a régi Rapid Case-vel, 2TB WD Red-el viszont semmi gond.
Mi a fene lehet a gond? Swift Case csak a gyári kábellel működik, vagy a Purple romlott el? Ha a kábel lenne rossz, gondolom akkor a Rapid Case is fagyna.
Sebesség tesztet akartam a Rapid Casevel, de nem lehet. Valószínüleg azért, mert másik gépből van, másolásnál is mindig engedélyezni kell. Ezt, hogy lehetne kikapcsolni?
Swift Case-nek gyanúsan lassú az olvasása. A másikban sem lett jobb. Ez viszont a Purple hibája lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5176) pinnacle válasza King Unique (#5175) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen a Rapid Case is 3.0-s, ezért furcsa, hogy 2 Swift Case is fagyott. Lehet kell egy kábel csere. Purple a Swift Caseben lett inicializálva. Viszont nem a Rapid Case WD Red 2TB sem megy a Swift Case-ben. A Rapid Case WD Red-et szerencsére a PC felismeri, viszont érdekes módon az olvasás hasonló, de az írás fele akkora.

(#5222) pirate777


pirate777
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Vásároltam egy Sharkoon Swift Case Pro U3 külső rack-et és hozzá egy Toshiba P300 3TB merevlemezt

(Igen tudom, hogy a WD RED vagy PURPLE lenne ajánlott, de a PURPLE-t lassúnak találtam, illetve nem voltam meggyőződve arról, hogy megfelelő lesz mindenre, amire használni szeretném, a RED-ről pedig elég sok rosszat olvastam mostanában, blackblaze -es statisztikák, milyen merevlemezt vegyek fórum hozzászólásia... igazából már meg volt rendelve a WD40EFRX amikor olvastam a fórumtárs hozzászólását, hogy hogy járt a 6db merevlemezzel, IPON statisztikán is vacakul szerepel... elment a kedvem tőle, főleg hogy a jóval olcsóbb Toshiba statisztikái jobbak....)

Fel voltam készülve arra, hogy a Toshiba merevlemez talán csak rövid ideig lesz nálam, de arra nem, hogy nem tudom működésre bírni sem.... Van egy új Sharkoon ház és egy új Toshiba merevlemez és nem tudom melyik a rossz...

A merevlemez felpörög (végig pörgésben is maradnak a tányérok), de a Windows -tól a következő hibaüzenetet kapom:
The last USB device you connected to this computer mailfunctioned and Windows does not recognize it.
vagy egy másik gépen magyarul:
A számítógéphez legutóbb csatlakoztatott USB-eszköz műkösésében hiba lépett fel, és a Windows nem ismeri fel.

Miután leállítom a számítógépet, a merevlemez tányérjai akkor is pörgésben maradnak...

Próbáltam 2 különböző laptopon, a rack-et és a merevlemezt szétszedtem-összeraktam újra, összes USB porttal próbálkoztam, vezetékeket ellenőritem, táp rá van csatlakoztatva.

Mi lehet a hiba? Szoftver (Windows 10 pro 1903 hivatalos)? Hardver? Hdd vagy Rack? Sajnos nem tudom másik HDD-vel kipróbálni és másik rack sincs elérhető közelségben, ráadásul a Rack és a HDD 2 különböző helyről lett beszerezve.

Minden segítségnek örülök.

[ Szerkesztve ]

(#5300) King Unique válasza Edgar2621 (#5298) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a legutóbbi esetnél leírtakat. Az ott említett külső házak esetedben is megfelelhetnek a célra.
Egyébként a milyen külső házat vegyünk egyrészt attól függ, hogy milyen jellemzőknek kell megfelelnie a külső háznak, milyen árkategóriájú legyen, stb. Másrészt az előbbihez kapcsolódóan a merevlemezt illetően meg attól, hogy pl. IDE / SATA csatolófelületű legyen-e a külső ház, mekkora tárolókapacitású HDD-t tudjon kezelni, mennyire legyen jó a hővezetése, szellőzése 5400 / 7200 RPM-es HDD függvényében. Az, hogy pl. WD Red / Purple merevlemezről van-e szó, az lényegében mindegy, pláne hogy mindkettő SATA-s, 5400 RPM-es, stb.

(#5314) King Unique válasza emiki6 (#5312) üzenetére


King Unique
titán

Tehát ezek szerint az újabb gyártású példányokban a korábban alkalmazott ASMedia (ASM1153) helyett már JMicron vezérlő, pontosabban JMS578 chip van. Ez eleve új információ, ezért is jó, hogy most szóba került.

Ha X perc teljes inaktivitás után alvó módba vált a külső ház, akkor rendszerint a benne lévő HDD is leáll, akár az állapotjelző LED is kialszik a külső házon, stb. Vagyis ezekből általában észre lehet venni. De ezt valóban nem olyan egyszerű letesztelni, mert egyrészt várni kell X percet (kb. 5-30 perc a jellemző), másrészt ügyelni arra, hogy közben semmi ne használja a külső merevlemezt, mivel akkor nem fog készenléti módba váltani. Viszont azt kapásból le lehet csekkolni, hogy a gépet, illetve a Windowst altatva a külső ház is alvó módba vált-e. Ha igen, akkor az előbbi működésére is lehet esély.

Az adatátviteli sebesség USB 3.0-n egyértelműen a HDD, illetve annak még a kb. 80%-ig telemásolt állapota miatt lett csak ennyi. Ilyen felállásnál kevés adattal és pláne üresen egy 3 TB-os WD Red kb. annyit tud, mint egy tesztben a Purple. De szekvenciálisan még az utóbbi is kb. csak a harmada annak, amit ez a Kolink külső ház SSD-vel tudna USB 3.0-n és UASP módban. Ezt egy másik, de szintén JMS578 chipes külső ház SSD-vel kapott értékei jól szemléltetik.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#5369) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Egy 3TB-os WD Purple-t tennek kulso hazba. (Nem dokkoloba)
Az Alza kinalatabol tudnatok ajanlani valamit?
Csak tarolasra lenne hasznalva, USB 3-as porton, amit letoltok, attennem ra, filmek, kepek, szemelyes dolgok.
Koszonom!

(#5395) csubuka válasza King Unique (#5394) üzenetére


csubuka
addikt

Nagyon szépen köszönöm a részletes hivatkozásokat. :R

Ahogy nézem a AXAGON ADSA-ST alig 2000 Forinttal drágább, mint az élhető sima 3,5"-os házak és azért több funkciót kínál és a topikban eszerint említett termék már. Így hiába jelenleg max a 2,5"-os HDD-k esetleges extra csatlakozása lehet értékes extra, kétezer extráért simán megérheti. Annyival csak nem lesz hangosabb egy WD Purple benne és legalább hűlni biztos jól fog. Alapvetően csak fotók lesznek rajta tárolva, meg másolgatva rá időnként.

*Plusz a jövőben mégis ha felmerülne a klónozás, akkor laptopról csakis egy ilyen dupla slotos cucc használatával tudnánk tükrözni a vinyót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.