Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5022) arcitec válasza tomy86 (#5021) üzenetére


arcitec
addikt

5-6 mm na az ugyancsak hosszú, a HDD-be nem megy be mélyebben, ez van esetleg még megnézek egy régebbi HDD azzal mi az ábra, de ezen csak egy másik rövidebb csavar segíthet. Egyébiránt még mindig meglepődés számomra is , hogy a csavar hosszú, vagy a HDD menete rövid, én nem tudhatom.. :U

[ Szerkesztve ]

(#5023) tomy86 válasza arcitec (#5022) üzenetére


tomy86
addikt

Nem tudom, hogy milyen merevlemezeket használsz, de nálam hét WD (gyártás 2010-2018) és egy régi Seagate esetén sem okozott gondot a csavarhossz.

(#5024) tomy86 válasza arcitec (#5022) üzenetére


tomy86
addikt

8,3 mm-es csavar még gond nélkül jó lenne a merevlemezeimhez (hármat mértem meg kíváncsiságból). Nincs egy linked a lemezről, amit használnál?

Közben megnéztem és a Sharkoonhoz is olyan hosszú csavarok vannak, mint a Chieftechez. Bár ott oldalról rögzíted a lemezt és nem alulról.

[ Szerkesztve ]

(#5025) arcitec válasza tomy86 (#5024) üzenetére


arcitec
addikt

Meg van a probléma a HDD furatai nem elég mélyek, nekem is van több külső ház Sharkoon is(érdekes az nem annyira csicsa, de precízebb illesztések stb), szóval kb egyforma hosszúak a csavarok, csak az a baj, hogy nem szabványosak , ezért nem beszerezhető, mint "csavar". Szóval ezek szerint a ház jó. A HDD nem OK(a furatok nem elég mélyek.Nem tudom mi legyen, elfut a méreg és visszaadom az egészet úgy ahogy van. Egyébként a házon is múlik, mert pont a régi Sharkoon ház ezen részén "U" alakú besüllyesztés van, hogy elférjen a csavar feje, bár így is bőven jó az ott.Ha lenne rövidebb csavar, akkor oda az is bőven jó lenne rögzíteni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#5026) tomy86 válasza arcitec (#5025) üzenetére


tomy86
addikt

egyforma hosszúak a csavarok, csak az a baj, hogy nem szabványosak , ezért nem beszerezhető, mint "csavar"
Biztos, hogy lehet kapni rövidebb kivitelt is a megfelelő csavarból. Nekem is van itthon 3,7 mm hosszú. Olyan számtech üzletben vagy webshopban kell körbenézni, ahol árulnak szerelési kellékeket is.

(#5027) arcitec válasza tomy86 (#5026) üzenetére


arcitec
addikt

Sajna itthon ilyen nincs, pedig ez kell és van benne : (M3,5 x 5): [link] 3 000ft kb. Bár a 4 mm lehetne az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#5028) arcitec válasza tomy86 (#5026) üzenetére


arcitec
addikt

No, megoldódott a csavar "ügy" kaptam a szervizben csavart. Összeraktam működik, kiváló, végre használható. Egyébként találtam írást, sajnos másodjára nem lelem, de a lényege, hogy pár éve mikor megjelentek a nagyobb 6TB tárkapacitású HDD a Seagate kihagyott egy csavarhelyet az 3 oldali csavarhelyek közül és ez a tény a rack-be, beszerelési problémákat okozott. Az oka, a helyhiány a bővült lemezek okán állítólag.Ez is hasonló, hogy nem elég mély a furat a WD Purple 6TB HDD-n. Persze ettől még jó a HDD, de kis kellemetlenséget azért okozott. :(((

[ Szerkesztve ]

(#5029) tomy86 válasza arcitec (#5028) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem 1-3 TB-os WD lemezeim vannak, meg egy régi 500 GB-os Seagate, úgyhogy akkor ezért nem találkoztam a problémával. Lényeg, hogy megoldódott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.