Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Körkéses vagy rezgőkéses villanyborotva? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kalcika


kalcika
tag

Hali!

Nos, a topicot nem poénnak szánom, tényleg érdekelne, kinek milyen tapasztalatai vannak e két fajta borotváról. Ami konkrétan érdekelne, az az, hogy:

-melyik kíméli jobban az arcbőrt?
-melyik borotvál simmábbra, azaz melyik hozza a pengével való szőrtelenítéshez közelebbi eredményt?

Konkrét márkák és típusok is érdekelnének, melyiket ajánljátok.

Kis magyarázatként, jelenleg körkéses Philishave-em van, de nem vagyok megelégedve vele, igaz, ez csak két körkéses. A dilemmám az, hogy mire érdemes lecserélni, ehhez várom a segítő reagálásokat. Remélem, azért valaki reagál, még ha nem is ez az év legemelkedettebb topicja... :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2) Ketama válasza kalcika (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

Én 3 körkéses Philisavet használok már úgy 3 éve és szeretem. Pontos tipust nem tudok mondani, kb. 3 éves modell. Fekete és nincs rajta kijelző. Elötte volt egy szintén 3 késes kijelzős Philisave aminek krómozott a teteje és állítható a vágásmagasság. Na az nagyon nem jött be, mert nem vágott rendesen, mire végeztem kipirosodott a bőrőm és sok helyen ott maradt a szőr. :( Szal szvsz Philisave jó, csak meg kell találni az arcodhoz megfelelőt. :)

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#3) salazol válasza kalcika (#1) üzenetére


salazol
őstag

3 körkéses Filisév van, ezt bírja a bőröm. A pengét nem bírom. A rezgőkésesről azért nehéz véleményt mondanom, mert csak szovjet tipusokat használtam anno, azok eléggé megkínozták a bőröm.

(#4) Nimrod


Nimrod
addikt

Úgy tűnik, hogy a rezgőkéses a jobb, kímélés szempontjából. Viszont sűrűbben kell borotválkozni vele (2 naponta). Ezügyben a Remmingtont ajánlom, nekem is az van, csak már zárlatos :(
Körkéses esetben is van jó, most azt használok, de nem szedi le eléggé a szőrt, szóval ha macsó borostás akarsz lenni akkor ideális :) Én is azt használom most, de ez még egy orosz modell :)

(#5) tothjozsef válasza Nimrod (#4) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

... csak már zárlatos... :D Megrázó élmény lehet vele borotválkozni!

(#6) Nimrod válasza tothjozsef (#5) üzenetére


Nimrod
addikt

Ja, és égető :DDD

(#7) bcs


bcs
aktív tag

Nekem van mindkettő (Philishave, ill. Braun). Mindkettővel ugyanúgy meg lehet borotválkozni kb. ugyannyi idő alatt, re a rezgőkéses a puhább, ill. hosszabb szörszálakkal nehezebben boldogul.

(#8) kymco válasza bcs (#7) üzenetére


kymco
veterán

5 évig nekem is Braun rezgőkéses volt, azt tapasztaltam, hogy a 2 napos borostával nem tudott maradéktalanul megküzdeni. Most 2 éve Philishave 3 körkéses van. Ez képes a 3 napos szörzettől is megszabadítani, de a hárnaponkéntit nem javaslom, mert tépi. Összefoglalva: nekem a körkéses jobban bejött. :) (Azóta viselek szakállat :) )

www.refujvaros.hu

(#9) Den válasza kalcika (#1) üzenetére


Den
veterán

Nagyon jó topic, én is terveztem egy ilyet nyitni :)

ugyanez a dilemmám.

Én 3 körkéses philishavet használok már 9 éve, az akkori csúcsmodellt, és nem vagyok megelégedve vele. Alig gyorsabb a pengés módszernél, pláne nyáron mikor kicsit izzatd az arcbőr, nagyon bántja a bőrt.

És a másik baj, hogy nem tisztítható foyóvízben.

www.simson4t.hu

(#10) Ploszi válasza Den (#9) üzenetére


Ploszi
senior tag

most már a philishave-ek folyóvízben tisztithatók :) nekem persze egy generációval korábbi van, de én azzal a 3 körkésessel elégedett vagyok :) bár ha nedves a bőröm, az tényleg szívás :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#11) bcs válasza kymco (#8) üzenetére


bcs
aktív tag

Jaja, 3 körkéses Philips leviszi az egy hetes hajat is. :) (tapasztaltam...)

(#12) iguana


iguana
őstag

karira kaptam egy 3 körkéses filisévet...azóta se használtam. egyszerűen nemtok vele borotválkozni. lehet hogy én vagyok a béna, de a sima pengés módszerrel gyorsabban, és jobban tudom a szőrőm aratni.
mit rontok el? komolyan.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#13) Bash válasza kalcika (#1) üzenetére


Bash
őstag

Nekem volt mindkettő típus (Braun rezgőkéses, illetve Philishave 3 körkéses), de egyikkel sem voltam megelégedve. A Braun-nal való borotválkozás után néha még vérzett is az arcom, persze a szőr ottmaradt. A Philishave egy fokkal jobb volt, de nekem az sem vált be. Tudni kell rólam, hogy nagyon érzékeny a bőröm, és erős a szőrzetem. Így maradtam a jó öreg borotvánál és mindenféle érzékeny bőrre való szernél. Jelenleg Gillette Mach 3-at használok, de ki fogom próbálni a nemrég megjelent Schick Quattro-t, bár nem várok nagy javulást.

http://bashtravel.com/

(#14) yerico


yerico
senior tag

Van 2 philips körkésesem, 1 Braun rezgőkéses, meg adott az erős szakáll 1 nap után. Első variáció pirosítja a bőrőm, második nem viszi le rendesen. Maradt a normál pengés, gyorsabb, jobb, eredményesebb, kellemesebb (borotvahab illata megmarad).

(#15) kymco válasza Den (#9) üzenetére


kymco
veterán

Az izzadt bőr problémájára vagy a borosta, vagy a penge a megoldás nálam is. :)

www.refujvaros.hu

(#16) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

talán tavaly vettem phillips 3 körkéses, asszem 6000-es sorozat (Quadra Action), kb 28 pénzért
víz alatt tisztítható, és hosszabb szőr esetén (ez nálam gyakran megesik) a bajuszvágóval (vagy pajeszvágó, a halálba hívják, amit ki lehet pattintani az oldalán) kombinálva ideális az eredmény.
nagyon érzékeny bőröm van, sima pengével (próbáltam pár fajtát) nem tudok borotválkozni, mert utána a nyakamom pattanásszerű kis gyulladások jelennek meg, bármilyen arcszeszt is használok. nem körkéses vill.borotvánál ugyanez a helyzet, csak kissebb mértékben
szívtam a fogam amikor letettem érte a 30 pénzt, de megérte...
szerencsére nem túl konvex a fejem, szal mindenhova odaér

ui: ízlés dolga, de másmilyen szőrzetet is lehet vele prímán borotválni (kb fél méterrel lejjebb)...

- no es importante -

(#17) Sixkiller6 válasza Sixkiller6 (#16) üzenetére


Sixkiller6
őstag

a kissebb-et természetesen kisebb-nek gondoltam leírni...

- no es importante -

(#18) Sixkiller6 válasza Sixkiller6 (#16) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ui: és akkor tündérke is szívesebben térdel le... :DD

- no es importante -

(#19) iguana válasza Sixkiller6 (#16) üzenetére


iguana
őstag

off
seggszőr? pfúj... :))
on

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#20) kalcika


kalcika
tag

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat, úgy érzem, a Philipsnél kell maradnom, csak modellt kéne váltanom... A penge sajnos nekem nem jön be, lehet, hogy béna vagyok, de eddig mindenféle borotvával összekaszaboltam magam. :)

A vízzel mosható fajtánál is gáz a vizes arcbőr?

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#21) Atlantis válasza kalcika (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Most nekem is 2 körkéses Philips van(6000-es), semmi bajom vele. Prímán viszi a 4 napos anyagot. Neked mi bajod vele?
A 3 körkésesről az a tapasztalatom, hogy általában nem tud mindhárom kés dolgozni, ez hosszabb idő után megfigyelhető a kések kopásából(legalábbis nekem csak kettő kopott rendesen, a harmadik viszonylag kevésbé).Szvsz a 3 körkésésnek csak a nagyobb felület miatt van előnye.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) kalcika válasza Atlantis (#21) üzenetére


kalcika
tag

Az én bajom leginkább az, hogy nem elég alapos. Egy pengés borotválkozás - bármennyire fájdalmas is számomra :) - után tök sima a bőröm akár fél napig is. A körkéses móka esetén közvetlenül a borotválkozás után sem érzem elég simának sajna.

A másik pedig, hogy szerintem az arcbőrömre sincs jó hatással. :( Kicsit erőltetnem kell meg rányomni, hogy valamennyire azért mégis rövidre vágja a szőrt. És ez a kezdetektől így van, nem a kopás miatt.

Szóval a három kés nem megoldás erre? Hát ez baj. :(((

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#23) Den válasza Sixkiller6 (#16) üzenetére


Den
veterán

A pajeszvágós előnagyolás télleg jó, de nálam 1 éve tönkrement a pajeszvágó, nem bírta az igénybevételt :)

www.simson4t.hu

(#24) simonzé


simonzé
addikt

A szőrhosszúságot miliméterben mérik, nem napban. Nekem például délután meg kell borotválkoznom (pengéssel is), mielőtt az asszonyhoz szólok, mert különben szúrom szegényt. (Ja, az ikonom ellenére ffi vagyok, de még milyen! :)) ) Persze reggel is borotválkozom.

Szóval én próbáltam a Braunt, nagyon tutinak tűnt, hogy hajnalban a kocsiban megborotválkoztam, aztán minden király. Csakhogy előjött az a probléma, ami miatt a pengés utálom, hogy felsérti a bőrt, ami utána fájdalmas tud lenni. Két év után vettem egy Philipses (akkus, háromkéses, 17'000-ért), ami tuti. Egy töltéssel két-három hétig bírja, napi átlag 1,5 borotválkozással (nem mindennap szólok az asszonyhoz :DD ). Nem sérti fel a bőrt, és halkabb, mint a Braun.

I don't fit in. I fit out.

(#25) kalcika válasza simonzé (#24) üzenetére


kalcika
tag

Akkor újabb pötty Philips mellé. Asszem körvonalazódik a megoldás... Bár a kétszeri borotválkozás éppen a jelenlegi problémámra utal... Pengével is kétszer kell?

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#26) rogers


rogers
aktív tag

Tök jó topic :)

Nekem volt körkéses is meg rezgőmiacsodás is, most egy Philips 3 körkésest használok. Előtte BRAUN volt, olyan rezgőkéses amelyiknél a borotvafej flexibilis és követi az arcvonalat. Az én megfigyelésem az, hogy a körkéses kevésbé hatékony, nem vágja le rendesen a szőrt főleg pl. az állam alatti területről. Amikor áttértem rá, kb. 1 hónapig baromira kipirosodott a bőröm tőle aztán elmúlt. Nekem igazából jobban feküdt a rezgőkéses, de elromlott és ezt ajándékba kaptam a bnőmtől :D és annyira azért nem rossz.

Jobb későn, mint még később...

(#27) Ye_Nő válasza Den (#23) üzenetére


Ye_Nő
tag

...menne tönkre már az egész! :)

//OFF
Nekem az a véleményem, hogy sokkal jobbak vagytok borostásan! ;) :))
//FFO

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#28) Sanya


Sanya
nagyúr

nekem pfilipsshave van, de nem használom. inkább a pengéset jobban komálom

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29) Bash válasza Ye_Nő (#27) üzenetére


Bash
őstag

OFF
Lehet, hogy neked jobban tetszünk borostásan, de nem mindenkinek áll jól, és nem minden főnök tolerálja, sőt...
Az asszonyok sem szeretik mindig.
ON

http://bashtravel.com/

(#30) Atlantis válasza kalcika (#22) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem nem lépsz előre a 3 késes cuccal. Akkor már inkább a rezgőkés, vagy marad a pengés módszer.
Amit leírtál az nálam is igaz, lassabb,mert többször kell ugyanazon a területet végighúzni és nem is annyira alapos. Ennek ellenére kedvelem, mert kényelmes és hozzám hasonló remegő kezűek sem kaszabolják szét magukat. Nem is kell gyakrabban borotválkoznom, mint a Mach3-mal. Egy jó arctejjel ideális párosítás. Nekem pl.: a Nivea cuccok nagyon bejöttek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) Den válasza Atlantis (#30) üzenetére


Den
veterán

Na hallod... ihatod azt a tejet ha már egyszer kipirosodot a bőröd :DDD

www.simson4t.hu

(#32) Vitus válasza Den (#23) üzenetére


Vitus
őstag

Én egy öreg orosz borotvát használok ami két körkéses de már ezer éve tönkrement a pajeszvágója viszont állat! :) Ezért köszakállam van azt be lehet vele szépen igazgatni és a többit csak nagyolom vele így mindig borostás vagyok :) De sosem fáj az arcom. A nagy nyári melegben meg egyértelműen csak a penge jöhet szóba :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#33) Atlantis válasza Den (#31) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem akkor is bevált. Az asszony szerint is jót tesz a bőrömnek. A Axe, meg a többi sokkal inkább szárította, mintsem megnyugtatta.
Próbáltad már?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#34) Den válasza Atlantis (#33) üzenetére


Den
veterán

Oké csak egy poén volt (ezexerind nagyon sz@r) tej meg ivás.....

www.simson4t.hu

(#35) micro


micro
addikt

Szakálvágó rulez!

Nem csip, nem lesz piros!

Kis borosta még elmegy...

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#36) micro válasza micro (#35) üzenetére


micro
addikt

...legalábbis az én csajomnál.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#37) Arius válasza Atlantis (#33) üzenetére


Arius
aktív tag

Nivea fehér, alkoholmentes érzékeny bőrre való (az enyém nagyon az)...az az igazi...nameg a penge, de abból sem mindegy milyen...wilkinson protector3d van, de uccsó pengéje kezd nem elég jó lenni, nem is veszek hozzá újat az tuti, mert nem az igazi...veszek egy mach3 gillette-et. (előtte sensor excel volt szintén gillette, ha már csak picit jobb a mach3, akkor nagyságrendekkel jobb a wilkinsonnál).

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#38) Keitaro válasza Den (#34) üzenetére


Keitaro
addikt

Nekem tetszett csak nem akartam offolni egy szimpla nevetéssel :DDD
De ha már úgyis Offolok :
Kitől van az aláírásod? :)

(#39) Keitaro válasza Arius (#37) üzenetére


Keitaro
addikt

Nekem is érzékeny bőrőm van és Mach3-at használok, egész szól megvagyunk. Próbálkoztam már Wilkinson FX-el és 3D-vel is, de ez a legjobb.

(#40) bdav


bdav
őstag

Rezgös Braunom van, elönye hogy sztem a pengésnél gyorsabban végzek vele (meg sokkal kényelmesebb), viszont nekem nem visz egyenletesen, szóval ugy 1-2 hetente jön a Mach3 :). hosszabb/puhább szörökkel sem tud mit kezdeni, akkor meg fáj, ha eröltetem. ja és van rajta szakállvágó is, és sokáig bírja az aksi (ha nem járatja az ember fél óráig naponta ;)). Körkésest nem próbáltam még, de ez nem rossz annyira (penge jobb azért).

Jo topik :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#41) Atlantis válasza Arius (#37) üzenetére


Atlantis
veterán

Mach 3 sokkal jobb, mint a Sensor Excel. Szerintem nem is lehet hasonlítani.Szerintem is a legjobb a penge, de én nem szerettem. A villanyborotva egyszerűbb.
Én is fehér Niveára gondoltam, de nem hiszem hogy alkoholmentes, legalábbis néha csíp, mint a rosseb.:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#42) Bash


Bash
őstag

Schick Quattro-val senkinek nincs tapasztalata?

http://bashtravel.com/

(#43) Bash


Bash
őstag

Ez lemaradt:
http://www.businesswire.com/photowire/pw.081203/bb2.jpg

http://bashtravel.com/

(#44) Dirtyz válasza Bash (#43) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ezt nem biztos, hogy lehet itthon kapni, csak nálatok Tampában:D
De lehet, hogy mindjárt jól leugatnak, hogy nálunk is van, csak nem nézek reklámot:DD

Védd a fákat, egyél hódot!

(#45) Bash válasza Dirtyz (#44) üzenetére


Bash
őstag

Nem tudom, hogy van-e, csak gondoltam megkérdezem. Sose lehet tudni.

http://bashtravel.com/

(#46) twollah válasza Bash (#43) üzenetére


twollah
nagyúr

4 késes arckasza!
Nem semmi.

(#47) twollah válasza Bash (#45) üzenetére


twollah
nagyúr

Itt nálunk nem lehet kapni.

Falun igen.

(#48) Cane


Cane
őstag

Pedig a sarló jobban követi az arc vonalait.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#49) Keitaro


Keitaro
addikt

Nekem nem jön be a kép :(

(#50) Bash


Bash
őstag

A Newsweek-ben olvastam egy cikket róla. Össehasonlították a Mach3-al. 10 tesztalany volt, akiknek az arcuk egyik felét Mach3-al, másik felét a Schcik Quattro-val borotválták. Mind a tízen azt mondták, hogy a Mach3 jobban csúszott, jobban lehetett irányítani, de ez állítólag csak megszokás kérdése. Hölgyek tesztelték az eredményt, 7-en mondták azt, hogy simább a Gillette-s oldal, 3-an a Quattro-ra szavaztak.
Lehet, hogy ki fogom próbálni, de nem hiszem, hogy rajtam bármi is segítene.

http://bashtravel.com/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Körkéses vagy rezgőkéses villanyborotva? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.